Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Září 2016

Probíhá tvůj život hladce? Jsi spokojen s tím, co děláš?

18. září 2016 v 10:12 Myšlenka Nového dne

Probíhá tvůj život hladce? Jsi spokojen s tím, co děláš? Cítíš se být v souladu se světem, nebo je tvůj život plný zvratů? Jsi nespokojen se svým životním stylem nebo s prací, kterou děláš? Připadá ti obtížné žít v harmonii s dušemi kolem sebe? Svaluješ vinu za svou nespokojenost na lidi, s kterými se stýkáš, a na svou životní situaci? Máš pocit, že kdybys byl někde jinde, všechno by bylo dobré a ty bys žil v klidu? Jsi-li hluboko ve svém nitru v naprostém klidu, nezáleží na tom, kde jsi, s kým jsi, nebo zda vykonáváš nějakou zcela obyčejnou všední práci. Nic tě nevyruší ani nevyvede z míry, protože jsi ve svém nitru dokonale vyrovnán a v harmonii. Místo abys bojoval proti svým životním podmínkám, nauč se s nimi splývat, a tak nalezneš onen vnitřní klid a porozumění v hloubi svého nitra.

LYMFATICKÁ SOUSTAVA 2. část

18. září 2016 v 6:05 Vývoj vědomí bytostí


Afirmace k podpoře lymfatické soustavy

Rozhodl jsem se naplnit svůj svět láskou. Obracím svou pozornost k tomuto dni. Je-li to moje místo, stane se to. Ne-li, pak to není to pravé pro mě. Jsem plně soustředěný na lásku a radost ze života. Pluji se životem a mám klid v duši. Průběh života je příznivý. Nemusím nic hájit, dokazovat nebo obhajovat. Moje láskyplné myšlenky udržují imunitní systém při síle. Mám se rád a kladně na sebe nahlížím. Souhlasím se svým konáním. Jsem v bezpečí uvnitř i venku. Svět je bezpečný a přátelský. Jsem smířený se svým životem. Jsem v jednotě se svým životem a svými cykly. Jdu dál. Všechno je dobré.

2. Krystaly

Krystaly jsou výbornými prostředky pro podporu imunity. Nejvhodnějšími krystaly jsou zelené krystaly, například mechový achát nebo heliotrop.

Podpora imunity a lymfatického systému, detoxifikace - turmalín, heliotrop, mechový achát (na obrázku), ametyst, turmalín, lazurit, malachit, tyrkys
Při virovém onemocnění si vzít do ruky fluorit a 10 - 15 minut relaxovat.
Při bakteriálním onemocnění si vzít do ruky jantar a 10 - 15 minut relaxovat.
Při mentálním stresu si dát kolem hlavy 3 sodality, které uvolňují škodlivé myšlenky, které nás udržují ve stresu.
Slezina - zelený avanturin, zelený fluorit, jadeit, červený obsidián
Podpora sleziny (při vyčerpání z kontaktu s jinou osobou, při chřadnutí) - vytvořit pyramidu v oblasti sleziny - achát, fluorit, aventurín. Tyto krystaly pomohou uvolnit provazce připoutanosti související s nějakou osobou nebo situací.
Podpora imunity - nejprve si několikrát poklepejte prsty na kůži v místě brzlíku a pak si na něj dejte mechový achát nebo heliotrop a 10-15 minut relaxujte.
Nad brzlík položíte malachit nebo heliotrop a na brzlík si dejte černý turmalín nebo ametyst. Položte si otázky: Jaké pocity mám na brzlíku? Jsem ve stresu? Jaký krystal udělá dobře mému imunitnímu systému? Co mi pomůže překonat stres? Které další části těla potřebují podporu?

Imunita a duševní rovnováha

Naše tělo má schopnost rozlišovat užitečné a škodlivé látky. Pokud je náš trávící a imunitní systém oslaben, naše tělo tuto schopnost ztrácí a my v sobě zadržujeme škodlivé látky anebo naše tělo nerozpozná živiny, a tedy je nemůže přijmout. Žluté krystaly podporují metabolismus a absorpci živin. Tyrkysové krystaly podporují léčení na více úrovních.
1. Aktivace a léčení jemnohmotného těla. Podpora duševní rovnováhy - 4 olivíny nebo citríny - 2 na ledviny, 1 na srdeční a 1 na krční čakru a 1uzemňující kámen mezi chodidla. Olivín a citrín podporují energie těla, aby uvolnilo toxiny, a podporují proces léčení.
2. Síť Chirona. Chiron je zástupcem léčení, učení, léčení a integrace hluboko položených zranění, uvolnění zranění z minulosti, posílení osobní životní síly a podpora boje proti škodlivým vnějším vlivům - 6 tyrkysů (1 mezi chodidla, 1 u každého stehna, 1 u každého ramena, 1 nad hlavou).
Proud lymfy v těle souvisí s živlem vody a země. Střed činnosti lymfatické soustavy je v brzlíku. Otevřme své srdce. Vnímejme své tělo. Proud lymfy v těle. Kosterní svaly a bránici, které ji popohánějí.
3. Zvuk a hlas. Tón dušeje naše vlastní vibrace, vlastní tón, vlastní nota. Tento primární zvuk je uložen v naší buněčné paměti, v jádru našeho fyzického těla a pomáhá nám porozumět sobě a být uvolněný. Je to jako kdybychom se vrátili domů, do své celistvosti, do stavu, kde víme, kým jsme. Pokud zníme tónem své duše, jsme zdraví a víme, jak užívat svou osobní sílu. Klíčem k tónu duše je náš hlas, který nám pomáhá pocítit naši osobnost a má na nás léčivý vliv. Až objevíme svůj tón duše, budeme také více naladění na hlas druhých lidí, budeme jim více rozumět a budeme umět si přečíst původní stopu druhého člověka.
Léčení tónem duše nás vyvede ze stavu disharmonie a my se postupně stáváme zdravým člověkem, který ví, jak užívat svou osobní sílu. Při léčení tónem duše dochází k harmonizaci každé buňky, tkáně a kosti s naším vlastním vibračním tónem, který je bránou k vyléčení na všech úrovních. Je třeba, abychom v každé chvíli zažívali kontakt se všemi částmi, abychom byli přítomní a sebe-vědomí. Až poté můžeme plně pociťovat přítomnost druhých lidí a spolupracovat s nimi.
Toto působení nám pomáhá najít rezonanční frekvenci, která je nad orgánem. Poté dochází k regeneraci tohoto orgánu.DNA je náš hardware a jednotné pole světla je náš software. DNA je naše biologická strukturaa posvátný zvukje naše spirituální struktura. Světlo in-formuje (dává podnět ke zrození) a zvuk trans-formuje (dává povědomí o existenci). Kombinace našeho softwaru (energetického pole) a hardwaru (DNA) přináší změnu, tedy vyléčení a cestu ke zdravějšímu životnímu stylu člověka.
Zvuková sprcha.
Část těla, do kterého tónujte - 3x tón -
barvu, kterou si představujte - afirmace, kterou vysíláte
Hlava - ÍÍÍ - bílá - INFORMUJI
Krk - OÚÚ - světle modrá - UTIŠUJI
Hruď - ÚÚÚ - zelená - POSILUJI
Pánev - AÚÚ - červená - PODPORUJI
Pořádně se nadechněte a vydejte 3x tón HÁM do čela. Pak do celé páteře.
Poté 3x do prsní kosti vydejte tón HÁÁ. Poté se ztište a vnímejte svou hruď.
Pokud by vaše duše zněla nějakými tóny, jaké tóny by to byly? Jakou barvu má tento zvuk? Jaké slovo nejpřesněji vyjádří pocit a sílu tónu? Jaké roční období? Jaké místo? Jaký obraz vám přichází na mysl, který evokuje čistotu této síly? Jaký zvuk nejvíce zastupuje tuto esenci?
4. Pohyb. Funkční princip je přibliž se a odstup. Pokud koně chceme někam dotlačit, bude vystrašený, jež je kvůli tomu, aby přežil, neustále připraven útočit a utíkat. Anebo z něj bude tichý, napůl mrtvý kůň, jehož strategie přežití je založena na tom, že nereaguje na podněty. Pokud však koně v situaci, kdy zahlédne ohrožující neznámou věc a zastaví se, jemně povzbudíte k tomu, aby kousek zacouval, dovolíte mu cítit se bezpečně, a tak podpoříte spíše pohyb než ztuhnutí. Je to, jako kdybyste mu říkali: "Je to v pořádku, v případě potřeby můžeme ustoupit."
Tímto kůň získá větší jistotu a jeho vlastní přirozená zvědavost ho začne vést vpřed. Kůň s tímto typem jezdce ze sebe vydá všechno a bude úžasně odvážný a velkorysý. Ta naše část, která má strach, je podobná koni. Když tedy povzbudíme sebe sama k tomu, abychom trochu ustoupili poté, co se dostaneme na svou osobní hranici strachu, zjistíme, že když nastolíme dostatek vnitřního klidu a bezpečí a pocit, že si můžeme vybrat, naše přirozená zvědavost a vzrušení z nového zážitku znovu ožije.
Tanec čtyř komnat srdce. Je to tanec e-mocí, cesty oblastí srdce, rozvinutí schopnosti být soucitným a láskyplným svědkem vlastního srdce i srdcí druhých. Pusťte si hudbu a vnímejte své srdce. Vnímejte, jak jej celé tělo podporuje. Vnímejte své chodidla, kořeny vašeho energetického stromu. Vnímejte podporu země.
1. komnata je komnata probuzení, živlu země, kterou zastupuje jelen. Vnímejte bdělost jelena, jeho připravenost k akci, která s sebou nese strach. Představte si, že jste lovná zvěř a potřebujete své instinkty, abyste přežili. Jste zakořenění ve svém těle a v přítomnosti. Hledáte nový jazyk, nový způsob, aby strach neochromoval vaše tělo, nýbrž aby ho rozpohyboval. Čím tvořivější teď dokážete být ohledně tvarů strachu a pohybů, které z nich vycházejí, tím lépe. Hrajete si, vnímáte svůj dech a fyzické vjemy těla v pohybu.
2. komnata je komnata integrity, živlu oheň, kterou zastupuje jaguár. Hrajte si s pohybem vpřed. Tento pohyb je spojený s lovem a touhou, tancem zuřivosti. S vaší vůlí chránit to, co je pro vás drahé. Přecházejte z tance lovce do tance ochránce a zase zpátky. Po čem jste hladoví? Co potřebuje vaši ochranu, ať už uvnitř, nebo venku?
3. komnata je komnata odevzdání se, živlu voda, kterou zastupuje losos. Odevzdejte se tomu, co ve svém těle vnímáte. Odevzdejte se zármutku, který v sobě můžete cítit. Dejte sobě povolení vytvářet nové možnosti pro živel vody, když se u vás objeví smutek. Můžete najít novou cestu, kudy může projít, což vám poskytne jiný vztah k těmto emocím. Už se jich nebudete moci stranit. Tanec smutku může být nádherný, může vypadat různorodě, od jemné slzy až po divoký příval.
4. komnata je komnata vděčnosti, živlu vítr, kterou zastupujekolibřík. Vaše srdce se naplňuje spokojeností s dobrými věcmi ve vašem životě. Tělo se rozpíná a stahuje, zatímco se vznášíte s elegancí a potěšením kolibříka. Roztahujete křídla a tančíte ve větru na křídlech kolibříka. Vaše srdce je šťastné a radostné.
Klid a nehybnost ve svém středu.Můžete zde poznat lépe vlastní srdce a objevit moudrost, která tam na nás čeká. Ve středu vašeho srdce spočívá moudrý stařec. Vnímáte jeho dobrotu, moudrost a soucit. Vřele vás vítá. Tento mudrc zná tajemství lásky a vašeho srdce. V tichu cítíte, jak je vaše srdce přijímáno a vítáno. Stařec k vám hovoří o vašem srdci. Díváte se na váš emoční život a vztah k vašemu srdci, když společně procházíte příběh vašeho života a vaši současnou situaci. Cítíte, že se koupete v lázni porozumění, lásky a soucitu, kterou stařec udržuje. V kapse nacházíte dar, který mu před odchodem předáte. Děkujete mu za pomoc. I on vám dává dárek. Vnímáte tlukot svého srdce.
5. Dotek. Doporučuji chodit na masáže(nejen na ty lymfatické). Zvláštní péči si na našem těle zaslouží slezina, která se nachází v levém podžebří. Lehněte si, zavřete oči a dejte si na místo sleziny obě ruce.Dejte jí péči, lásku a pozornost. Abychom se přirozeně vyléčili, potřebujeme si navzájem předávat hodně bezpodmínečných doteků. A hodně se objímat. Vnímejme se na úrovni srdce, základním pojítkem mezi námi, lidmi.

S láskou
Ivana Valová
Atlantská škola

LYMFATICKÁ SOUSTAVA 1. část

18. září 2016 v 6:00 Vývoj vědomí bytostí


Další příspěvek k uvědomění si svého těla. Pokud se zaměřujeme ve svém životě na lásku a radost, naše imunita funguje. Pokud se cítíme bezbranní ve styku s lidmi a máme pocit, že se musíme mít pořád na pozoru, protože nás někdo může snadno zasáhnout a zranit, naše imunita nefunguje dostatečně.
Poskytujme si navzájem péči, lásku a pozornost. Vnímejme se na úrovni srdce.

Růst je přirozený

Jsou dvě možnosti růstu. První je ta zdravá, na úrovni vědomí, směrem k rovnováze a porozumění. Pokud tento směr vytrvale odmítáme, růst se přenese dovnitř těla, kde se tento růst projeví například nádorem. Seberealizace, propojení svého Já se svým stínem, je klíčem k životu. Když se konfrontujeme se svým stínem, stáváme se opravdovými anděly pro ostatní.
Existují dvě strategie nezpracování stínů.V prvním případě stíny pojmeme dovnitř sebev podobě alkoholismu, obezity či cukrovky. Druhá možnost je, že bojujeme s okolíma hledáme obětní beránky. Někdy kombinujeme obě strategie :) Je třeba potlačené věci opět vytáhnout na světlo, naslouchat své duši a světu kolem nás.

1. Lymfatická soustava a význam nemocí

Lymfatická soustava spolu s krevním systémem odpovídá za proudění tekutin v lidském těle. Lymfatický systém je součástí imunitního systému, který shromažďuje a vylučuje škodliviny, a to způsobem, že bojuje s infekcí tak, že odstraňuje nepotřebné látky z organismu a tvoří protilátky. Je tvořen sítí lymfatické cév, uzlin a orgánů, které mají za úkol odvádět přebytečnou tekutinu z mezibuněčného prostoru do krevního oběhu, transportovat bílkoviny, tuky vstřebané ve střevech a zplodiny tkáňového metabolismu.
Lymfatická soustava slouží jako obrana proti infekčním onemocněním a pro fungování vnitřních pochodů v organismu. Chrání nás proti choroboplodným zárodkům zvenčí, bojuje s bakteriemi, které pronikly dovnitř a se změnami v buňce, které vedou k nádorovému onemocnění. Součástí lymfatického systému jsou bílé krvinky, protilátky, slezina, krční a nosní mandle, brzlík, lymfa, lymfatické cévy a lymfatické uzliny.
Lymfatický systém si můžeme představit jako armádu, jejíž vojáci jsou bílé krvinky a makrofágy. Lymfa a lymfatické cévy jsou cestami, po nichž se tato armáda v našem těle pohybuje. Munici představují protilátky. Obranná postavení jsou lymfatické uzliny. Slezina je hřbitovem, kde jsou pohřbíváni mrtví. Imunitní systém zastupuje naši schopnost se bránit, a proto jejím úkolem je zastavit nepřítele a vyčistit terén po útoku. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu a člověk často podléhá nachlazení a virovým onemocněním (chřipkou). Pokud je příliš činný, jsme náchylní na revmatické onemocnění nebo vředy.
Lymfa tedy zajišťuje výměnu a zároveň obranu. Problémy s imunitou se budou týkat naší výměny s vnějším prostředím a naší potřeby obrany organismu. Jsou varování, že je třeba mysl zaměřit na základy života, lásku a radost.Necítím se bezbranný ve styku se svými blízkými? Nemám pocit, že se musím mít pořád na pozoru, protože mě někdo může snadno zasáhnout a zranit? Nemám pocit, že nevím, jak se bránit?
Lymfatický systém nejen odvádí přebytečnou tekutinu z tkání, ale především brání tělo proti všem druhům infekcí. Drenážní síť je nepostradatelným pomocníkem v zemědělství, přivádí vodu nutnou k zavlažování a odvádí ji, když se na některém místě hromadí. V lidském těle působí podobně lymfatický (mízní) systém, odvádí vodu z tkání a vrací ji do krevního oběhu.
Nosní (hltanové) mandle se nacházejí v zadní části nosní dutiny, pomáhají filtrovat vstupující vzduch a ničit mikroorganismy. Krční mandle (patrové a jazykové)v zadní části úst po obou stranách hltanu při bázi jazyka pomáhají chránit před vdechnutými mikroby.
Lymfa vzniká jako tkáňový mok, který se shromažďuje mezi buňkami po celém těle. Je odváděna do sítí drobných kapilár ve tkáňových prostorech, které se spojují a vytvářejí větší cévy nazývané lymfatické. Lymfa vstupuje do krve pravou a levou podklíčkovou žilou. Lymfa se pohybuje v lymfatických cévách a kapilárách pomocí stahování kosterních svalů. Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkáni.
Lymfatické uzliny produkují a přechovávají lymfocyty, které chrání tělo před onemocněním. Jsou roztroušeny podél tras lymfatických cév. Každá uzlina je masa lymfatické tkáně, rozdělená do oddělení přepážkami z pojivové tkáně. Než se lymfa vylije do žil, protéká jednou nebo více uzlinami, kde je filtrována a čištěna. Některé menší lymfatické cévy přivádějí lymfu k uzlině a větší céva ji odvádí. Lymfatické cévy mají chlopně k zajištění jednosměrného toku tekutiny. Lymfa je v uzlině čištěna od případných škodlivin či cizorodého materiálu a současně je obohacována bílými krvinkami a účinnými protilátkami. Pokud se v lymfě nachází příliš mnoho škodlivých látek, uzlina se aktivuje, zvětší se a přichází do ní další bílé krvinky. Lymfatická uzlina se svou strukturou podobá houbě, skrze kterou různě formovanými vnitřními prostory může protékat tekutina.
Vnitřní plocha mízní uzliny obsahuje mnoho lymfocytů, což je druh bílých krvinek, který se rozhodujícím způsobem uplatňuje v imunitních reakcích, to znamená v obraně organismu proti infekcím. Jsou zde fagocyty, které polykají pronikající bakterie, dále zde působí i lymfocyty, které spolehlivě rozeznají cizorodý element a reagují na něj. Lymfatické uzliny se shlukují, především na krku, v hrudníku, v břiše, v podpaží, v tříslech. Úkolem uzlin je zastavit nepřítele (filtr) a vyčistit terén po útoku (zásah makrofágů). Neříká mi někdo pořád: "Musíš bojovat!?" Nemám pocit, že svádím boj nebo že musím bojovat, abych si uchoval zdraví nebo život? Necítím, že nad nějakým mým orgánem visí hrozba pro mé zdraví nebo život?
Bílé krvinky (leukocyty) jsou krevní buňky, vznikající v kostní dřeni, které se mají schopnost bojovat proti virům, bakteriím a jiným choroboplodným zárodkům, ale i nádorovým buňkám. Mají za úkol vytvořit takový stav imunity, kdy po prvním útoku je tělo chráněno proti budoucím invazím příslušného typu mikroorganismu. Lymfocyty jsou hlavními buňkami imunitního systému, které zajišťují v organismu specifickou imunitu. Dělíme je na T-lymfocyty a B-lymfocyty. Fagocytózaje proces, kdy různé druhy bílých krvinek umí obklopit, polknout a pohltit menší částice, jak jsou bakterie a buněčný odpad. Pozřený materiál je postupně odbouráván enzymy a dalšími chemickými látkami uvnitř buňky.
Imunitní reakce se skládá z nespecifické (vrozené, přirozené) imunity a ze specifické imunity. Vrozená imunita je všeobecná obrana těla proti patogenům. Jedná se o neutrofilya makrofágy, zapojené do zánětlivé reakce, cytokiny,které usnadňují komunikaci a hojení ran, NK buňky(natural killer cells), které jsou schopné zabít nádorové buňky napadené viry, komplementární proteiny, které jsou důležité pro imunitu zprostředkovanou protilátkami. Nespecifická odpověďreaguje na fyzické poranění, popálení, extrémní chlad, žíraviny, radiaci, mikroby, parazity. Hlavní nespecifickou obrannou odpovědí je zánět. Poškozená tkáň uvolňuje chemické látky, které přitahují bílé krvinky. Specifická odpověď je buňkami a protilátkami zprostředkovaná imunita. Obě závisí na působení B-lymfocytů a T-lymfocytů. B buňky produkují bílkovinné protilátky (gamaglobuliny), působí proti antigenům (cizím bílkovinným látkám), které se liší od tělu vlastních přirozených bílkovin. T buňky se množí a napadají buňky patogenu.
Slezina je uložena v levém podžebří. Je největším lymfatickým orgánem v těle, který slouží jako zásobárna specializovaných lymfocytů, syntéze protilátek a jako krevní filtr s velkým množstvím makrofágů, které pohlcují a destruují poškozené nebo zanikající červené a bílé krvinky, bakterie a další látky. Při energetické nerovnováze z místa sleziny dochází k úniku energie, cítíme se vyčerpání, což souvisí s psychickou manipulací v minulosti. Problémy se slezinou se většinou týkají našich ztracených bojů. Neměl jsem pocit, že můj boj a úsilí, které jsem vedl za udržení své pozice, nebyly k ničemu a že mi nezbývá, než konstatovat neúspěch? Nečelím porážce nebo zjištění naprostého selhání? Nezazlívám si, že jsem neuspěl? Nezdvojnásobil jsem úsilí, abych uhájil své místo?
Brzlík je hlavní žláza imunitního systému. V brzlíku dozrávají T- lymfocyty, které se vyvíjejí z kmenových buněk, které sem migrují z kostní dřeně. V průběhu života se brzlík stále více zmenšuje a ztučňuje. Brzlík je místem zrání osobnosti (poznat vlastní, omezit cizí), zastupuje vnitřní sebeobranu. Při problémech má člověk pocit, že ho někdo napadá.Apendixje výběžek slepého střeva, jehož stěna obsahuje lymfatickou tkáň, která slouží jako lokální mízní uzlina. Nachází se na pravé straně těla.
Zánět je rychlá obecná reakce těla na poškození nebo zranění. Vyznačuje se zarudnutím, otokem, zvýšenou teplotou a bolestí. Proces má za cíl napadnout, rozložit a odstranit všechen pronikající materiál, zbavit se vlastních zničených buněk a tkání, a současně zahájit proces hojení. Jakmile je spuštěna zánětlivá reakce, tok krve do poškozené oblasti se zvýší. Nezažil jsem situaci, kdy jsem se cítil napaden, nerespektován, znevážen a která ve mně budila hněv?
Mononukleóza je akutní virová infekce projevující se horečkou, zánětem hltanu a zduřením mízních uzlin a zvětšením objemu sleziny. Postihuje osoby, které se mermomocí nutí k dosažení výsledků. Nejčastější je mezi adolescenty, kteří přepínají své síly a nedbají na odpočinek. Člověk by si měl říct: "Je-li to moje místo, vezmou mě/stane se to. Ne-li, pak to asi pro mě není to pravé." Nedělal jsem si násilí, abych dosáhl výsledků nebo větší výkonnosti?
Alergie je přecitlivělost, silná obranná reakce organismu na určité látky, které jsou pro jiné (ve zdravém stavu) neškodné. Když je imunitní systém poprvé vystaven alergenu, jako je např. pyl, ořechy nebo penicilin, vytvoří si protilátky, aby s nimi mohl bojovat. Protilátky pokryjí povrch žírných buněk, nacházejících se v kůži, výstelce žaludku, plicích a horních cestách dýchacích. Tyto buňky obsahují histamin, který za normálních okolností způsobuje zánět. Když alergen opět vnikne do těla, buňky zahájí alergickou reakci. Alergie je to samé jako paranoia, což je pocit falešného nebezpečí v neškodných situacích. Je to reakce silné agrese, přehnaná obrana, která není rozeznána. Alergie znamená emocionální zahlcení a pocit viny. Bývají často vyvolané situacemi, které odmítáme nebo které v nás vyvolávají zapomenuté emoce. Je to únik a útěk, může také souviset se silnou antipatií k nějaké osobě a popírání vlastní síly. Je to konflikt mezi agresí a senzibilitou, boj na tělesné rovině.
Senná rýma je způsobena alergeny obsaženými ve vzduchu, které dráždí výstelku nosu a hrdla Může být sezónní (způsobují ji zrníčka pylu na jaře a v létě), nebo celoroční (způsobena prachovými roztoči v domácnosti, ptačím peřím, srstí zvířat, šupinkami kůže). Příznaky: kýchání, ucpaný nos, svědění a slzení očí. Odmítáme-li vůni květů (přehnaným kýcháním), odmítáme celé toto jarní a letní období. Co mi vadí, když se vrací jarní (letní období)? Co mi připomínají květiny? Potravinové alergie jsou nejčastěji na ořechy, mořské ryby, vejce a mléko. Způsobují otok a svědění v ústech a hrdle, nevolnost, zvracení i průjem, vyrážku na kůži, otok tkání, dušnost. Anafylaxie je masivní imunitní odpověď, postihující celé tělo, extrémní přecitlivělost na určitý alergen. Hromadné uvolnění velkého množství histaminu způsobuje náhlý pokles krevního tlaku (šok) a zúžení dýchacích cest, kopřivku, opuchnutí tváře, rtů a jazyka, ztrátu vědomí.
Autoimunní poruchy. Mnoho lidí má silnou nevědomou tendenci k sebedrásání, což znamená, že zpočátku jsou schopni vidět na sobě pouze to negativní, což vede na psychické úrovni k chronickým poruchám imunitního systému. Tito lidé nejsou schopni na sobě vidět krásu, důstojnost či sílu, která je ostatním jedincům zjevná. Z tohoto principu se pak může vytvořit autoimunní porucha, což je chybná imunní odpověď, která identifikuje vlastní tkáně těla jako cizí a produkuje proti nim protilátky. Z psychického hlediska například pocity ztráty práva na život mohou navodit nevědomou autodestrukci. Necítím takovou vinu, že si upírám právo na život?
Lupus je chronické onemocnění, při kterém imunitní systém produkuje látky, které napadají pojivové tkáně, které drží pohromadě kůži, klouby a vnitřní orgány. Způsobuje zánět a opuchnutí pojivových tkání. Může být spuštěn virovou infekcí, stresem, vystavením slunečnímu svitu. Lupus souvisí s narušením integrity vlastní osoby a s hněvem obracejícím se proti sobě, také vzdávání se, raději zemřít, než stát za svým právem, hněv. Nemám si za zlé, že se zlobím na ty, kteří mě mají rádi? Nemám pocit, že jsem černá ovce rodiny? Sklerodermie - vyskytují se protilátky, které poškozují kůži, tkáně kloubů a ostatní pojivové tkáně.
Plicní fibróza je onemocnění, kdy protilátky napadají plicní tkáň, což způsobuje fibrózu (zbytnění a zjizvení) plícních sklípků a ty pak nejsou schopné přijímat kyslík. Křehké stěny plícních sklípků snadno umožní průchod kyslíku ze vzduchu do krve a odchod kysličníku uhličitého z těla. Vnitřní povrch je chráněn vrstvou sliznice. Velké množství lymfocytů vstupuje do PS. Jak se rozpadají, vylučují látky, které způsobují zánět. Tento proces stimuluje fibroblasty, aby vytvářely fibrózní tkáň. Tvorba jizevnaté tkáně (fibróza) způsobuje, že stěny PS se ztlušťují a omezuje se proud plynů stěnami, což vede k jejich porušení a omezení rozpínání plic. Příznaky: suchý kašel a dušnost.
Polyarteritida je rozsáhlé poškození tepen v důsledku autoimunitní reakce, která omezuje přítok krve ke tkáním těla. Je to zánět arteriálních stěn, který může vést k selhání ledvin nebo srdečnímu záchvatu. Sarkoidóza je onemocnění, které způsobuje tvorbu boláků, které se nazývají granulomy. Způsobuje ji nepřiměřená imunitní reakce na chemikálie nebo infekci u někoho s genetickou predispozicí k danému onemocnění. Nejčastěji napadá plíce a způsobuje kašel a dušnost, ale může se vyvinout v lymfatických uzlinách, játrech, ledvinách, na kůži nebo v očích.
Hemolytická anémie vzniká z velkoplošné rapidní destrukce červených krvinek (hemolýzy). Nejčastěji je způsobena abnormální imunitní reakcí, při níž tělo produkuje protilátky, které napadají červené krvinky (pigment hemoglobinu, který dává červeným krvinkám jejich barvu) a tkáním pak kyslík chybí. Tato reakce může být následkem autoimunitní poruchy spuštěné léky jako penicilín nebo chinin. Anémie může znamenat pocit osamění, oslabené Já, chybějící účastenství, ztráta chuti do života. Postoj "ano, ale", nedostatek radosti a strach ze života. Necítím se nepochopený a sám mezi lidmi? Je možné, že si upírám právo žít? Nemám pocit, že už nemám sílu čelit všem potížím, s nimiž se v životě setkám?
Leukémie je rakovina bílých krvinek. Je to růst rakovinných bílých krvinek v kostní dřeni, čímž se snižuje produkce červených a bílých krvinek a krevních destiček a tělo pak není schopno bojovat s infekcí. Rakovinné buňky se šíří do krve a způsobují zvětšení lymfatických uzlin, sleziny a jater. Leukémie může být akutní nebo chronická. U akutní lymfatické leukémie se rakovinné nezralé lymfocyty, zvané lymfoblasty, nekontrolovaně množí a sílí v kostní dřeni. V důsledku toho je produkce normálních krvinek narušena, takže jejich úroveň klesá příliš nízko. Navíc lymfoblasty vnikají do krve, kde se dále množí a roznášejí rakovinu do dalších orgánů v těle. Leukémie může vyjadřovat nízké sebehodnocení, pocity méněcennosti a bezmoci, ničení se, pocit marnosti a bezvýchodnosti. Co jsem prožíval, než u mě objevili leukémii? Nezažíval jsem hluboký pocit méněcennosti? Neměl jsem pocit, že nedokážu porazit svého protivníka?
Lymfom je zhoubné onemocnění mízních uzlin a sleziny vycházející z lymfocytů. Hodgkinův lymfomcharakterizuje výskyt nenormálních buněk (pojmenovaných podle Reeda Sternberga). Postihuje hlavně lymfatické uzliny a slezinu. Je to bujení lymfatických tkání a zvětšení lymfatických uzlin. Nemám strach z prohry, když neuspěji v boji za to, co mi po mém soudu právem náleží? Nemám pocit, že můj život je boj? Nemám pocit, že nemám v záležitosti, která mě čeká, žádnou podporu? Nehodgkinský lymfom- říká se mu také lymfosarkom. vzniká v lymfatickém systému. Nemám pocit, že musím bojovat, abych si udržel, na co mám právo? Nemám pocit, že musím bojovat, aby bylo slyšet můj hlas? Neprožívám konflikty se svým okolím?
Nádorové onemocnění, rakovina jsou choroby, jejichž společným rysem je to, že některá populace vlastních buněk organismu se vymkne kontrole a začne autonomně růst, ačkoli za normálních okolností jsou buňky schopny svou mutaci detekovat a opravit, anebo se rozložit. Bujení pak může být naprosto neškodné (např. bradavice), ale také může v poměrně krátké době postiženého zahubit (některé leukémie). Obvykle se považuje za projev zhoubnosti to, že se nádor infiltruje do okolí a je schopen se rozsévat po těle a zakládat metastázy. Není to jen útok na tělo zvenčí, ale také jeho zborcení zevnitř. Normálně v buňce dochází k opravě většiny poškozených genů. Ale některé geny mohou být postupně změněny, neboli zmutovány a mohou vytvářet novotvar. Obvykle jsou nová poškození onkogenů včas ohraničena a opravena. Někdy ale klíčové funkce buňky jsou trvale změněny a buňka se zvrhává do buňky nádorové.
Nezhoubné nádory (benigní) vznikají na podkladě buněčných změn, které způsobí, že se nekontrolovatelně dělí. Tyto buňky nezastávají původní funkci tkáně, ze kterých vznikají. Jsou obvykle obklopeny fibrózním pouzdrem, které vytváří hranici, která brání šíření nádorových buněk. Zůstávají poměrně ohraničené a nešíří se do okolních tkání a dále do těla, a tedy mohou být ponechány na svém místě. Některé nezhoubné nádory rostou tak, že utlačují okolní orgány, a proto se doporučuje odstranění.
Zhoubný nádor (maligní) je skupina pozměněných buněk, které se rychle dělí a nezastupují přirozené funkce tkáně, ze kterých vznikly. Nádor postupně roste, utlačuje zdravou tkáň, tlačí na nervy a dostává se do krevních a lymfatických cév a šíří se do ostatních částí těla. Tím, jak se pozměněné buňky dělí, nádor roste a tlačí se do okolní zdravé tkáně, kterou postupně infiltruje. Nádor často vzniká v epitelu, který pokrývá nebo vystýlá orgány. Nádorové buňky jsou obvykle větší než normální buňky a mají velká jádra. V nádoru může dojít k ukládání vápníku, který způsobí jeho značné tvrdnutí. Tlak na okolní nervy může způsobit bolest. Aby nádorové buňky metastazovaly, musí překonat mnoho překážek, například fagocytující bílé krvinky a další bariéry imunitního systému. Nádorová buňka předává své genetické modifikace všem buňkám, které vzejdou z jejího dělení. Vytvoří se tak malá skupina atypických buněk, které se šíří rychleji než ostatní a vymykají se vší hormonální a nervové kontrole.
Rakovina je autoagresivním onemocněním, které vypovídá o tom, že člověka něco sžírá, buď on sám, nebo žije v podmínkách, které ho sžírají. Je to živení starých bolestí a šoků, narůstání výčitek, smutku, blokace imunitního systému. Člověk zažil velkou ránu a chybí mu sebedůvěra se s tím vypořádat. Má v sobě hluboké tajemství. Může být ve vztahu, který není podle jeho představ. Mohl zažít emocionální otřes, který vedl k výraznější buněčné poruše. Duše člověka může toužit se vrátit "domů", ale zároveň tu má úkol a řeší ten rozpor jít nebo zůstat. Výsledek je podlomení imunity. Je třeba zjistit, který citový prožitek stál u zrodu emocí, jež pak vedly k poruše (mozek - orgán). Odpustit, pustit se zážitku a bolesti dané životní zkušenosti a navrátit se k vnitřnímu klidu. Pokud člověk odhalí konflikt a najde řešení, nemoc se dál nerozvíjí. Poté je také třeba poděkovat zasažené části (orgánu) a říct jí, že jsme vše pochopili, že jí za vše děkujeme, a že se o ni postaráme.
Otázky: Co ve mně vyvolávalo konflikt a dilema? O jakou emoci šlo? Kdy to začalo? Kdo začal tento problém? Jaké pocity si nechci přiznat? Proč tyto pocity neukazuji veřejně a nevyslovuji je? Jaký byl spouštěcí moment, kdy tělo přestalo stres zvládat? Proč jsem dostal…? Proč potřebuji bojovat s okolím? Co mě zneklidňuje? Jaké situaci se mi nedaří se přizpůsobit? Jsem ochoten se zbavit potřeby, která přispěla k rakovině? Jakou asociaci bych spojil s bolestí, kterou cítím? Jak obnovím vnitřní mír v tom, co vedlo k vnitřní poruše?Intimní vztah jako duchovní zkouška ohněm 2. část

17. září 2016 v 12:38 Vývoj vědomí bytostí
Popisuje to také duchovní potenciál intimního vztahu s jinou lidskou bytostí.
Jiný, dost podobný citát, pochází od Swami Rudranandy (známého jako Rudy, německého učitele, který byl studentem indického svatého Swami Nityanandy), a který dál říká jak pracovat s neurózou:
Nehledej ve mně dokonalost. Přiznávám svoji nedokonalost a chápu ji jako součást mého nekonečného růstu. Na tomto stupni tvého života je absolutně zbytečné, se všemi nakupenými sračkami ve tvé skříni, chodit okolo a snažit se sám sebe klamat svojí dokonalostí. Z toho syrového materiálu, který jsi analyzoval (tady také hovoří o pohřebišti), rosteš a získáváš energii. Zpracuješ se sám skrz naskrz, trháním a ničením, a nalezneš prázdnotu. Ta dovolí, aby vstoupil bůh. Tady to ale - ego, předsudky a omezení - je tvůj syrový materiál. Když ho zpracuješ a vyčistíš, můžeš se vědomě otevřít. Jinak se nikdy nedostaneš k ničemu, co by tě reprezentovalo... Jediné co je v tobě schopno vytvořit jednotu, je lépe se poznávat, když každý den pracuješ na tom, aby ses hlouběji otevřel, a říkáš "nuže dobrá, jsem vznětlivý," nebo "dobře, jsem agresivní," či "ano, mám rád peníze," a "k nikomu nic necítím". Jakmile poznáš, že to všechno jsi ty, budeš se moc nadýchnout a dovolit všemu aby se otevřelo.[1]
Rudi doporučuje, abychom přiznali a vítali svoji nedokonalost jako duchovní cestu. Velké duchovní aspirace se s tím proto míjí. Říká, že "ten, kdo si myslí, že žije spirituálně, je idiot". To samé platí o vztahu. Dávejte pozor, abyste si nemysleli, že máte "spirituální vztah". Zatímco milující spojení přináší záblesky toho nejlepšího v nás, neustále to kazíme tím, že ho obracíme v komoditu, v magické okouzlení, které je nám tak příjemné. Z něho pak plynou všechny iluze o romantické lásce. Pojetí vztahu jako duchovní nebo emoční "záplaty" úplně odstraňuje možnost nalézt hlubší radost, skutečnou úlevu a čestné spojení s druhým.
Dřív nebo později nás vztah srazí na kolena a konfrontuje se syrovým a drsným chaosem našeho mentálního a emočního života. George Orwell ukazuje na tuto devastující vlastnost lidské lásky sentencí s příchutí pohřebiště: "Podstatou lidství je nehledat dokonalost, ale být hotov být na konci poražen a zničen životem, což je nevyhnutelná cena za spojení lásky s jinou lidskou bytostí."
To je pak význam pohřebiště: musíme být ochotni se ve svých švech rozdělit, demontovat a nechat rozpadnout starou strukturu svého ega, než začneme ztělesňovat jiskru esenciální dokonalosti ve vlastním jádře. Pro rozvoj duchovnosti, musíme svoje skryté chaotické a nezpracované části vynést na povrch. Neznamená to, že je strategizující a řídící ego něčím špatným anebo zbytečným, nebo snad strašlivý omyl, ale že je nepostradatelným materiálem, který tu alchymickou transformaci umožňuje.
To není pesimistický náhled, protože nějaký rozpad je obvykle nezbytný před jakýmkoliv významným průlomem do nového způsobu života, nezatíženého minulým podmiňováním. Pohřebiště je pak metaforou tohoto rozpadu, který je esenciální součástí lidského růstu a vývoje. Jedním z darů hlubokého intimního spojení je, že uvádí tento proces přirozeně do pohybu. Nikdo ale nechce být demontován. Lidé se proto snaží tento proces zastavit dvěma způsoby: útěkem a duchovním obejitím.
Problém s útěkem, když začne být vztah obtížný, je v tom, že se tím odvracíme také sami od sebe a od svých potenciálních průlomů. Útěk od těch syrových zranění v nás, se kterými si nevíme rady, je formou sebe‑odmítání a sebe‑opouštění, které obrací naše citlivé tělo v opuštěný strašidelný dům. Čím víc před stíny prcháme, tím víc se ve tmě objevují a tím je dům strašidelnější. Čím je strašidelnější, tím víc nás děsí. To je bludný kruh, ve kterém se sami od sebe oddělujeme a máme ze sebe strach.
Jednou z nejhorších věcí, se kterou se ve vztahu setkáváme, je hluboký pocit nelásky, kdy nevíme, že jsme milování hodní jen proto, že jsme takoví, jací jsme, kdy se cítíme nedostatečně a neznáme svoji hodnotu. Je to syrové zranění srdce, které nás odpojuje od naší opravdové podstaty, vnitřní dokonalosti. Děláme přirozeně všechno pro to, abychom se tomu vyhnuli, napravili to anebo neutralizovali a nikdy už takovou bolest nezakoušeli.
Druhým způsobem jak se vyhnout nárokům vztahu je duchovní obejití, kdy použijeme duchovní ideje anebo praxe abychom se vyhnuli lidským potřebám, pocitům, osobním věcem a vývoji, nebo je předčasně překročili. Určitý segment současné duchovní scény je například infikován cejchem tzv. "advaita-řeči," jednostranným transcendentalismem, který používá neduální termíny a ideje k tomu, abychom se vyhnuli náročné osobní transformaci.
Advaita‑řeč je velmi ošidná, protože užívá absolutní pravdu ke znevážení relativní pravdy, prázdnotu k devalvaci formy a jednotu ke znevažování individuality. Tuto tendenci ilustruje následující citát dvou současných populárních učitelů: "Uvědomte si, že co se jeví jako láska k druhému, je ve skutečnosti láskou k self, protože ostatní neexistují," a "Jinakost ostatních je pouze iluzí, čistě jen v lidské říši, v říši forem." Všimněte si devalvace formy a lidské říše ve druhém citátu. Prohlášením, že skutečná je jen absolutní láska, čili spojení dvou bytostí, kladou tito učitelé rovnítko mezi pouhé ego nebo iluzi a nezbytné transformační pouto lásky dvou osob.
Osobní intimita je ale jiskrou přes propast mezi naším self a někým druhým. Vřelost, osobní kontakt, vzájemné vzplanutí a obohacení komplementárními vlastnostmi a energiemi závisí ale na silných individualitách. Je to setkání Mě a Tebe, které Martin Buber nechápe jako neosobní duchovní jednotu, ale jako osobní komunikaci, která pramení z hlubokého ocenění jinakosti druhého.
Hluboké intimní spojení nevyhnutelně vyjevuje všechna naše minulá milostná zranění. Mnozí duchovní praktikanti se proto snaží zůstat neosobní nad potyčkami ve svém vztahu - aby nemuseli čelit a pracovat se svými vlastními nezahojenými bolestmi. To je ale udržuje v podvědomí a projevují se pak jako nutkavé nejasné chování, nebo vysychání vášně a šťavnatosti vztahu. Intimní osobní spojení se nemůže vyvíjet, dokud ta stará zranění, která ho blokují, nepřiznáme a neuvolníme.
Stejně, jako může být krásný moment spojení dvou bytostí, je alchymická hra spojování nebe a země ve vztahu ještě jemnějším a hezčím tancem: neztrácet naši dvojnost v jednosti a také ne jednost v dvojnosti. Osobní intimita vyrůstá ze základu tancujících dualit: osobní a nadosobní, známé a neznámé, smrti a zrození, otevřenosti a karmického omezení, srozumitelnosti a chaosu, ďábelských sporů a nebeského blaha. Střet a souhra těchto polarit, se všemi šoky a překvapením, je kvasem, který dovoluje hlubší transformaci tím, že nás nutí se probouzet, odhazovat předsudky a rozšiřovat náš pocit kdo jsme, a učí nás pracovat se všemi nejrůznějšími částmi našeho lidství.
Když jsme uprostřed toho kvasu, může to vypadat jako ďábelské spiknutí. Konečně jsme našli někoho, koho opravdu milujeme a najednou se začnou objevovat ty nejhorší věci: strach, nedůvěra, neláska, deziluze, vztek, obviňování a zmatek. To, že to vynáší na světlo naše zranění a obrany, je ale dobrodiním lásky. Láska může uzdravovat jenom to, co se ukáže. Pokud zůstanou naše zranění skryta, nelze je uzdravit. To nejlepší z nás se nemůže vyjevit bez toho, aby se současně neukázalo i to nejhorší.
Místo, abychom tedy stavěli na pohřebišti luxusní hotel, musíme se snížit a pracovat s tím chaosem na zemi.Zraněné srdce pak považovat za místo duchovní praxe. Taková praxe znamená zabývat se vědomě a záměrně našimi strachy a zranitelností, jako staří jogíni, kteří krotili skřety a démony pohřebiště.
Jediný způsob, jak se uvolnit ze svých podmíněných vzorců, je jejich plným a vědomým zakoušením. Můžete to nazývat "zráním karmy". Indický učitel Swami Prajnanpad[2] to nazývábhoga, ve významu "záměrné a vědomé zkušenosti". Říká: "Karmu můžete rozpustit jenombhogou této karmy." Uvolnit se ze svých zajetí můžeme jenom, když je přímo zakoušíme.Bhoga vaší karmy vám dovolí strávit nevyřešené a nestrávené emoce z minulosti, které vás stále ovlivňují: jak jste byli zraněni anebo přemoženi, jak jste se tomu bránili tím, že jste se uzavřeli, a vybudovali si proti lidem zdi okolo sebe.
Jiný způsob jak přímo pracovat s karmou je "vědomé utrpení." Znamená to přitakat naší bolesti a otevřít se jí tak jak je. Neznamená to říkat: "Mám to rád, jsem rád, že je to tak." Znamená to jen: "Ano, tohle se děje."Přijímat ochotně všechno co se objeví a přímo to zakoušet. Když jste například nelítostní, máte s tím plnou zkušenost. Vidíte pak, jak vás toto přiznání skutečnosti ovlivňuje a co z takového jednání pochází.
Bhoga také znamená naučit se surfovat na vlnách svých pocitů a nenechat se jimi potopit. Vyžaduje to uvědomovat si, kde se na vlně své emoční zkušenosti nacházíte. Šikovný surfař si přesně uvědomuje kde na vlně je, zatímco nešikovný skončí na kaši. Vlny polovinu času rostou a polovinu klesají. Místo abychom se snažili utlumit kolísání svých emocí, musíme se naučit udržet se v sedle a zcela vědomě prožívat i ten pokles. Zvláště v kultuře, která je posedlá tím "nahoru," potřebujeme přitakávat i poklesu - být ochotní se rozpadnout, odstoupit, zpomalit, být trpěliví a nechat to být. Na dně vlny, kde všechno vypadá totálně bídně a neradostně, se často objeví záblesk vhledu do našich skrytých kontur nějakého obrovského lpění ega, ve kterém trčíme po celý život. Právě to plné a vědomé prožívání poklesu vlny, tak jak se objevuje, místo abychom s ním bojovali, nebo se ho snažili překročit, dovolí, aby se nám "rozsvítilo".
I když jsou výspy absolutní lásky nádherné, jen málo z nás, až na svaté, na nich může setrvat. Lidská láska není vrcholná zkušenost ani trvalý stav. Mění se, mihotá, narůstá a zaniká, mění formu a intenzitu, vzlétá a padá. Buber říká, že je to "povznesená trudnomyslnost našeho osudu," a že momenty vzájemné komunikace mezi já a ty netrvají příliš dlouho. Ačkoliv vztahy plně podléhají pomíjivosti, dobrá zpráva je, že to umožňuje, aby se nová překvapení a zjištění objevovala donekonečna.
Vztah jako koan
Práce s celým spektrem našich zkušeností na pohřebišti, vede k sebe‑přijetí a to rozšiřuje naši schopnost přijmout a akceptovat i ostatní. Náhled na naše partnery máme obvykle zabarven tím, co pro nás dělají - jestli se kvůli nim cítíme a vypadáme dobře anebo ne, a je formován našim interním filmem o tom, jací chceme, aby byli. Pak je samozřejmě obtížné vidět je takové, jací jsou.
Za naším filmem o ostatních je mnohem větší pole osobních a duchovních možností, které má Walt Whitman na mysli, když říká: "'Já' obsahuje davy." Tyto "davy" udržují vztah čerstvý a zajímavý. To ale může nastat jenom tehdy, když akceptujeme to, že ti, které milujeme, jsou od nás odlišní - jejich původ, hodnoty, perspektivy, vlastnosti, citlivost, preference, způsob jak věci dělají, a konečně, jejich osud. Swami Prajnanpad staví advaita‑řeč na hlavu a říká: "Cestou k realizaci jednoty je vidět jasně, že ten druhý nejsi ty... Nic není oddělené, všechno je odlišné... Láska je oslavou různosti."
Partneři, kteří se neoddělují, i když jsou úplně odlišní - "ani dva, ani jeden" - to vypadá ve vztahu jako něco nemožného. Bernard Philips, jeden z prvních studentů Východo‑Západní psychologie, přirovnává tuto nemožnost k zenovému koanu, hádance, kterou nelze vyřešit koncepční myslí. Studenti zenu nacházejí skutečné řešení, po neustálých pokusech a selháních najít odpověď, teprve ve chvíli kdy už to vzdají a poddají se tomu. Phillips říká:
Každá lidská bytost, se kterou hledáme spojení, je koanem, nemožností. Není žádný návod jak s ní vycházet. Žádnou technikou nedosáhneme spojení. Nemohu se s ní sladit, a tak je to s každým z vás. Všichni naši přátelé jsou nemožní, členové naši rodiny jsou nemožní. Jak s nimi jen vycházet? ...Hledáte-li opravdové spojení, musíte čelit koanu, který ta osoba reprezentuje. Tento koan je pozvánkou ke vstupu do reality.
Milovat druhého znamená odhodit všechny své narcistické zájmy, filmy, naděje a strachy, takže se můžeme zčerstva podívat a vidět jeho "syrovost a posvátnost," tak jaký je. Vyžaduje to odevzdání anebo porážku, jak říká George Orwell: "Být poražen a zničen životem." Poražené je zde samozřejmě ego se svými strategiemi. Jen tak se vyčistí cesta, aby mohla objevit opravdivá osoba, schopná skutečného kontaktu v celé jeho šíři. Vznešenost této porážky zobrazuje Rilke na čtyřech řádcích, kde popisuje, jak Jákob zápasí s andělem:
Výhra nesvádí člověka,
Pro kterého je růstem:
Být odhodlaně poražen,
Stále vyššími bytostmi.
Ve vztahu se dvě partnerské vyšší bytosti postupně uvolňují z vězení podmíněných vzorců - to je ta odhodlaná porážka. Jakmile se to začne ve vztahu šířit, odpadají stará očekávání, zastavují se staré filmy a začne se mezi oběma objevovat mnohem širší přijímání, než si dovedli vůbec představit. Když jsou ochotní čelit všemu a přijímat cokoliv stojí mezi nimi - zranění z minulých starých vztahů, osobní patologie, obtíže naslouchat a rozumět jeden druhému, různé hodnoty a citlivosti - všechno ve jménu lásky a ponechání, pak jsou zváni ke "vstupu do reality". Pak se mohou začít jeden s druhým setkávat otevřeně v otevřeném, čerstvém a nevytvořeném poli současnosti, na poli lásky, které navždy vibruje nepředstavitelnými možnostmi.
Shambhala Sun, listopad 2008
[1] S. Rudrananda, Entering Infinity, Rudra Press, 1994
[2] Swami Prajnanpad byl zajímavý a neobvyklý indický učitel, který četl ve dvacátých letech Freuda a vyvinul pro své studenty svoji vlastní verzi psychoterapie. V Bengálsku měl malý ašram a zemřel roku 1974. Citáty, které zde uvádíme, jsou z dopisů a záznamů konverzace s jeho francouzskými studenty.

Intimní vztah jako duchovní zkouška ohněm 1. část

17. září 2016 v 12:37 Vývoj vědomí bytostí
Žít s někým koho milujeme, se všemi radostmi a nároky, které to přináší, je jedním z nejlepších prostředků duchovního růstu. K opravdovému probuzení ale dochází na pohřebišti, kde si přiznáme svoje zranění, strachy a iluze a pracujeme s nimi, říká John Welwood.
I když většinou chceme mít v životě zdravý a uspokojující vztah, je pravda, že s tím máme všichni problémy. Básník Rilke poznal jak je to náročné a vyjádřil to svým klasickým výrokem: "Milovat jeden druhého je pro nás ze všech úkolů ten nejtěžší."
Rilke neříká, že je náročné milovat, nebo že je milující laskavost obtížná, mluví spíš o tom, jak těžké je trvalemilovat někoho s kým žijeme, den za dnem, rok za rokem. Mnoho lidí opustilo po mnoha zklamáních a selháních intimní vztah, ohrožený romantickou iluzí a emočními hazardy, a už jim nestojí za tu námahu.
Ačkoliv je moderní vztah zvlášť náročný, jsou problémy, které přináší, zvláštní oblastí osobního a duchovního růstu. Vědomé budování vztahu vyžaduje dobrou obeznámenost s tím, jakou roli v něm hrají tři rozdílné oblasti lidské existence: ego, osoba a bytost.
Jakýkoliv blízký vztah zahrnuje tři úrovně interakce, kterými oba partneři cyklicky procházejí - ega s egem, osoby s osobou a bytosti a bytostí. Zatímco jsou oba v jedné chvíli spojeni v čisté otevřenosti jako bytosti, v následující upadnou jejich ega do smrtelné bitvy. Je tak příjemné, když s námi partner hezky jedná - "jsi tak báječný," když ale řekne nebo udělá něco hrozivého, je to "jak jsem jen mohl skončit u tebe"? Protože je ohromně matoucí a devastující, když se naše životní láska najednou změní ve smrtelného nepřítele, je důležité udržovat si širší obraz, který nám dovoluje porozumět tomu, co se děje.
Vztah jako alchymie
K zamilování dochází obvykle v určitém období, charakteristickém nadšením a okouzlením. Pocity a záblesky krásy druhé osoby a naše srdce, které se tomu otevírá, vyvolávají pocit absolutní lásky, směs otevřenosti a vřelosti. Toto spojení bytostí odhaluje čisté zlato v našem srdci, vlastnosti jako je krása, potěšení, úžas, hlubokou vášeň a laskavost, štědrost, jemnost a radost.
Otevření se druhému ale vyplaví na povrch také všelijaké podmíněné vzorce a překážky, které mají tendenci toto spojení uzavřít: naše nejhlubší zranění, lakota a beznaděj, nejhorší strachy, nedůvěra a ty necitlivější emoční spouštěcí body. Jak se vztah vyvíjí, zjistíme obvykle, že nemáme úplný přístup k tomu nejlepšímu v nás a zůstává to uzavřené v našich podmíněných vzorcích. Naše láska začne uvadat.
Důležité je si uvědomit, že všechna ta emoční a psychologická zranění, která si z minulosti neseme, mají v podstatě něco společného v tom, že jsme se necítili dostatečně milováni. Došlo k tomu už v prvních vztazích - s těmi kdo se o nás starali - kdy jsme měli úplně citlivé tělo i mozek. Výsledkem bylo, že se vztahové vzorce ega vyvinuly převážně jako ochranné schéma, jako prostředek izolace od zranitelné otevřenosti, kterou s sebou láska nese. Ve vztahu pak ego funguje jako mechanismus pro přežití, pro zajištění našich potřeb a přitom odvracet hrozbu zranění, manipulace, kontroly, odmítání a opuštění, takovým způsobem, jako když jsme byli děti. To je normální a zcela pochopitelné. Je-li to ale hlavní náplň vztahu, zůstáváme uzavřeni ve složitých obraných strategiích a kontrole, která podkopává možnost hlubšího spojení.
Abychom se tedy ve vztahu přiblížili k tomu nejlepšímu co je v nás, potřebujeme určitou alchymii - zbavit se svých podmíněných obraných vzorců. Dobrá zpráva je, že tato alchymie, která se vytvoří mezidvěma lidmi, pokračuje pak jako ještě větší alchymie v každém z nich. To je příležitost ke spojení a integraci dvou pólů lidské existence: nebe, toho obrovského prostoru dokonalé a nepodmíněné otevřenosti, azemě, naší nedokonalé a omezené lidské formy, formované světskými příčinami a podmínkami. Jak se bránící a řídící ego vaří a taví pod vlivem lásky, začne se objevovat nádherný evoluční výsledek - ryzí osoba jako ztělesnění kvalit velmi lidského chování, transparentní k otevřené upřímné bytosti, přímo uprostřed omezující pozemské podmíněnosti.
Vztah jako pohřebiště
Abychom si vysvětlili, jak ta alchymie funguje, použijeme drsnější metaforu tantrických buddhistických a hinduistických tradic: vztah je pohřebištěm. Tradičně se v asijských společnostech odnášela mrtvá těla na pohřebiště, aby je sežrali supi a šakali. Z pohledu tantrického jogína je to ideální místo k praxi, protože je přímo na křižovatce života, kde jsou vedle sebe zrození a smrt, strach a nebojácnost, pomíjivost a probuzení. Zatímco něco zaniká a umírá, jiné živí a je živeno, a něco dalšího se ze zániku rodí. Pohřebiště je ideálním místem k praxi, protože je přímo na křižovatce života, kde nelze jinak, než cítit syrovost lidské existence.
Čögyam Trungpa rinpoče popisoval pohřebiště jako "veliký hřbitov, kde jsou pohřbeny všechny složitosti samsáry a nirvány". Samsára je podmíněná mysl, která zastiňuje naši přirozenou podstatu, zatímco nirvána je přímé vidění této podstaty. V jednom ze svých prvních seminářů Trungpa rinpoče popsal tuto skličující křižovatku takto:
Je to místo, kde se současně rodí i umírá. Je to jednoduše náš drsný a syrový charakter, základ, kde neustále zvracíme, upadáme a děláme chaos. Neustále umíráme a neustále rodíme. Na pohřebišti jíme, sedíme, spíme, máme noční můry... Ani se nepokouší skrýt pravdu o realitě. Všude kolem se válejí těla, utržené paže, ruce, vnitřnosti a poletují vlasy, toulají se šakali a supi, každý se snahou ukořistit nejlepší kus masa.
Každý máme jakousi představu, spíš karikaturu, o blaženosti vztahu. Měl by zajišťovat trvalé bezpečí a útěchu, abychom nemuseli čelit drsnému, bolestivému a obtížnému životu. Představujeme si, že nalezení té správné osoby, nebo manželství s ní, nás zachrání od osamělosti, zklamání, zoufalství, hrůzy nebo dezintegrace. Každý, kdo byl delší čas v manželství, ví asi něco o té pohřebištní vlastnosti vztahu - těla všude okolo a toulající se šakali a supi, se snahou ukořistit nejlepší kus masa. Trungpa rinpoče říká, že když pracujeme s tou "drsnou a syrovou situací" pohřebiště, objeví se "jiskra sympatie a soucitu, odevzdání se, nebo otevřenosti. Chaos v naší neuróze je jediným místem, kde můžeme budovat mandalu probuzení." To je silné vyjádření, protože říká, že se můžeme probudit, jenom když čelíme chaosu svých neurotických vzorců. To je ale často to poslední, čím se chceme ve vztahu zabývat.
Trungpa rinpoče říká, že se naše neuróza zakládá na faktu, že:
... velké oblasti našeho života se snaží odvrátit objevení naší vlastní zkušenosti. Teď (na pohřebišti v našem vztahu) máme šanci prozkoumat tyto veliké oblasti, které v nás existují a kterým se snažíme vyhnout. To je první poselství, snad velmi chmurné, ale současně nadějné. Nepokoušíme se z pohřebiště uprchnout, ani uprostřed něj stavět Hilton. Budujeme zde ale mandalu probuzení. Na pohřebišti dochází k neustálému osobnímu zkoumání a mimo to k odevzdání se, otevírání a vystavení se situacím tak jak jsou. Být úplně vystaven a cítit, že lze dát zrodu jiného světa.

Začnete pomalu umírat, když....

17. září 2016 v 12:33 Jednoduchost života
Začnete pomalu umírat,
když necestujete, když nečtete,
když neposloucháte zvuky života,
pokud si sami sebe nevážíte.
Začnete pomalu umírat, když zabijete svou sebeúctu,
když nenecháte druhé, aby vám pomohli.
Začnete pomalu umírat, pokud se stanete otrokem svých zvyků,
kráčejíce každý den po stejné cestě...pokud nezměníte svůj stereotyp,
pokud nenosíte jiné barvy nebo nemluvíte s těmi, které neznáte.
Začnete pomalu umírat, pokud se budete vyhýbat vášni a jejím turbulentním emocím,
těm, které způsobí, že se vaše oči budou lesknout a vaše srdce bít rychleji.
Začnete pomalu umírat pokud nezměníte svůj život,
když nejste spokojeni se svou prací, svou láskou nebo vaším okolím.
Pokud neriskujete co je jisté pro nejistotu,
pokud nejdete za svým snem,
pokud si alespoň jednou za život nedovolíte utéct od rozumné rady.
Pablo Neruda

Zdroj: FB-Zde

Adamantinové častice /adamantinové vlnenie/ - prazáklad spektra všetkého, čo je ....

17. září 2016 v 7:00 Féwa


..... spektra natoľko absolútneho, že nič absolútnejšie neexistuje, nie je. Spektra prvotnosti, pôvabnosti, krásy, esencie, múdrosti dávnych vekov svetla na ktorého prapôvodno si málokto na povrchu Zeme pamätá. Spektra prvotného bytia všetkého, čo bytím je. Viditeľne existujúcim a v hmote prejaveným - ale i frekvenciou fyzična neobsiahnuteľným .... transparentným, priezračným ... napriek tomu sa všade nachádzajúcim a vo fyzicky vnímaných realitách splývajúcim s pozadím. To znamená, že ktorákoľvek bytosť /energia/ odprezentovávajúca frekvenčne vyššie spektrum s ktorým iná hustota adamantinových častíc súvisí - je pre ľudský zrak /frekvenciu... vlny mozgu/ nezachytiteľná /plazmatické, nelineárne dimenzie svetla/. Z čoho logicky vyplýva, že človek zmyslove nevnímajúci i iné plateau vedomia, iné vrstvy času a časo - sféry nemá takpovediac čierne na bielom potvrdené /zrakom, sluchom, dotykom/ že toto bytie vyšších úrovní /spektrum zvukov, farieb, vibrácií/ existuje - jednoducho je.
Častice spektra adamantinového sú bytím všadeprítomna. Rozdielna hustota /zahustenie týmito časticami/ spočíva len v rozdielnosti frekvencie /vibračná úroveň, frekvenčná sféra/ v ktorej sa bytosť v danom okamihu svojho vývoja nachádza. V reáli to veľmi zjednodušene znamená, že nízko frekvenčné sféry / vibrácie, ktoré sú i vibráciami myšlienok, myslenia a súvisia s nimi v lineárnych sférach negatívne emócie ,myšlienky, spomienky/ majú len nepatrné, takmer žiadne zahustenie týmito časticami spektra nelineárneho.
Adamantinové častice sú nosičom svetelných kódov - informácií prvotného bytia. Zázraku stvorenia, zážehu svetla, ktorého iskričky sa zažehnutím..... rozsvietením do vše - priestoru rozletia ako ďaľšie nosiče informácií.
Turbulentnosť času a časo - spektra v ktorom sa v danom okamihu nachádzame /aktuálny stav bytia/ je v tomto štádiu pásmom kozmického sveta zaplavovaného /zahusťovaného/ spektrom prvotného vše - bytia s ktorým hustota adamantinových častíc súvisí. Vo fyzikálne hmoty /fyzicky vnímaná realita/ je tento stav nepochopiteľný a tým i pre materiálne myslenie /materiálne rácio/ nepredstaviteľný. Dianie /jav/ súvisí s procesom kryštalizácie každej živej bunky, ktorá sa v tomto pásme nachádza. Kryštalický proces je dematerializáciou - to znamená odhmotňovaním, ktoré sa deje pôsobením vyšších /meniaci sa kmitočet/ vibrácií /meniaca sa frekvencia/ svetelných častíc zaplavujúcich Zem. Frekvenčne vyššie spektrum /nelinearita/ je jemnejšie, éterické.
Toto spektrum je i v nás. V tej mini - čiastočke, kvapôčke srdca svetla. Je nakumulovaním nepredstaviteľného potenciálu, ktorým svetelná bytosť disponuje. Nezabúdajme, že i my sme bytosti svetla. So zahusťovaním pásma v ktorom sa nachádzame rezonuje svetlo v nás. Meniacou sa hustotou sa aktivuje, rozlieva, rozteká, rozpína do priestoru......do okolia. Zo stredu všebytia v nás.
Adamantinové častice sú prvotným, prirodzeným prejavom kozmickej lásky. Sú ako miniatúrne svetelné brilianty, ktorých tvrdosť /stupnica tvrdosti/ môžeme prirovnať k diamantu. Táto tvrdosť je takpovediac bunečne nedeliteľná. To znamená, že adamantinovú časticu nie je možné rozdeliť. Je časticou prvotna. Adamantinové častice rezonujú s vibráciou organických látok vesmíru, čiže so všetkým, čo je živé. Čo je svetlom, láskou ..... Ilona Pálušová - Féwa
Zdroj: FB

Být vítězi – odkaz od Zlatej dušičky

17. září 2016 v 6:00 Vývoj vědomí bytostí

Lidé Země, je mnohé, co potřebujete sdělit, osvětlit. Máte v sobě mnohé dotazy, avšak mnohdy hledáte odpovědi tam, kde vám nemohou být poskytnuty. Byli jste vedeni, abyste se rozhodovali na základě faktů a skutečností. Tato doba od vás však vyžaduje neustálé napojení na svou duši a využívání intuice, neboť pouze zde můžete nalézt odpovědi, které žádáte. Jste mnohdy záměrně vedeni tam, kde budete zabržděni, vaše strachy vás ovládají, vaše životní síla se velice rychle vyplýtvá. Máte v sobě vedení, avšak mnohdy se cítíte tak unaveni životem a událostmi, které prožíváte, že nejste schopni se zorientovat. Okolo vás probíhají mnohé změny, často však zůstávají skryté vašim očím. Jste zde proto, abyste získali čistotu a abyste se učili. Duše však touží po rozkvětu a tato doba vám přináší mnohé příležitosti.
Nyní jsou zde mnozí, kteří pochybují o tom, zda ještě někdy budou šťastní a spokojení. Avšak záleží na úhlu pohledu a síle víry. Každý bude prožívat to, čemu uvěří. Buďte více optimističtější. Přijde čas, kdy se vám otevřou brány informací tak závažných, že už nebudete moci dělat nic jiného, nežli uvěřit. Vaše dosavadní pochybnosti budou smeteny. Pokud toužíte po lásce a pochopení, buďte připraveni poskytnout toto také ostatním. Otevřete oči a učte se vidět pravdu. Ti, kteří toto zvládnou, budou osvobozeni a zbaví se manipulace. Pokud toto neuděláte, zapadnete ještě hlouběji do bahna. Máte být součástí probuzení světa, proměny, která se nezadržitelně blíží. Každý má svou představu, je zde mnoho strachu. A také je zde mnoho neskutečných událostí, které vás budou vytrhovat ze šedi života, ze stereotypu a otupění. Musíte procitnout, probrat se a konečně otevírat své nitro nejen jeden druhému, ale hlavně sami sobě, neboť pokud poznáte sami sebe, naleznete sebedůvěru a zbavíte se pochybností o svých schopnostech. Neboť jste schopni čelit mnohému, pokud nepodlehnete strachu, který vás ovládá a svazuje.
Buďte připraveni napravovat své chyby a odčinit bezpráví, které jste mohli způsobit svým jednáním. Zatím ještě nevidíte za hranice svých životů. Avšak na své cestě jste nastřádali mnohé radosti i bolesti a toto se stále uvolňuje z vašeho podvědomí. Uvolňujte své emoce a zbavujte se chybných pohledů. Nejste zde sami a stále více se budete dozvídat o jiných světech a jiných bytostech, o světech uvnitř Země a světech skrytých. Za clonou pro vás nepostřehnutelnou. Skrytý boj, který probíhá, bude vyostřen.
Lidé Země, opakujte si stále tato slova, neboť potřebujete povzbuzení, ale též sílu do dalších dní. Vliv energií stále stoupá a mnozí toto přestávají zvládat. Šetřete své síly na opravdu důležité věci, nezaobírejte se maličkostmi a zbytečnostmi. Jsou pro vás připraveny ještě mnohé zkoušky, abyste jako duše uspěli. Lidé Země, noste v sobě naději a upevňujte svou víru. Nevidíte začátek ani konec, avšak cítíte, že prožíváte důležitou etapu tohoto života. Naučte se být bdělí a součástí tohoto světa. Nezaměřujte se pouze na sebe, ale i na druhé. Neboť se budete muset spojit, abyste dosáhli vítězství. Ne jednotlivec, ale pouze spojením všech do jednoho celku můžete být vítězi. Milujeme vás a žehnáme vám.

Já jsem láska. Abys Mě poznal, musíš mít ve svém srdci lásku, protože bez ní Mě poznat nemůžeš.

17. září 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dne

Já jsem láska. Abys Mě poznal, musíš mít ve svém srdci lásku, protože bez ní Mě poznat nemůžeš. Nech lásku volně plynout a uč se milovat vše, co děláš; miluj své okolí a miluj všechny duše kolem sebe. Miluj a nikdy nepočítej, co to stojí; nikdy neusiluj o odměnu. Nikdy nemůžeš dát dost lásky, tak se neboj a nesnaž se zastavit příval lásky, ani když budeš odmítnut. Jsi-li odmítnut, je snadné uzavřít své srdce a couvnout ze strachu, že budeš zraněn. Neuzavírej se; to tě jen zatvrdí a zeslabí a v tomto stavu nebudeš nikdy schopen pomoci jiné; duši, protože nikdo není přitahován k tomu, kdo má tvrdé, nemilující srdce. Používej moudrost a porozumění ve spojení s láskou, a tak si udržíš dokonalou rovnováhu. Prvotní úkol v životě je naučit se milovat. Neztrácej čas a nauč se této lekci co nejdříve.

Když hmota je to samé, co duchovno

16. září 2016 v 7:00 Doteky Nového Života

Tak jak to nyní ve fázi svého vývoje vnímám já, duchovní jsme všichni. Máme tuto podstatu. Zde jsme však ve hmotě a tedy projevujeme se přes hmotu. Hmota může mít různé podoby. Může se jednat o vyjádření svých myšlenek psanou či mluvenou formou, o výrobu jídla, sázení stromů, prodávání v obchodě, běhání a jiné nespočetné projevy.

Podle mě jsme sem všichni přišli projevit svoji duchovní podstatu, sebe. Čím víc budeme duchovní, tedy blíže sobě, tím více své podstaty budeme projevovat ve všem, co budeme dělat a co nás bude těšit. Každý z nás tedy už více či méně kus svého duchovna projevuje. Jde o to projevovat svoji podstatu postupně stále více. To se bude dít, když budeme se přibližovat sobě, své duchovní podstatě a budeme se jí tak čím dál více otevírat.

To, čemu se věnujeme, jak reagujeme, tak v podstatě odpovídá míře, jaké jsme se otevřeli sami sobě, své duchovní podstatě. Hmota tak není a ani nemůže tu být oddělená od duchovna, jelikož my jsme duchovní podstata, která se zde projevuje ve hmotě.

Na cestě našeho vývoje k sobě, budeme často mnohokrát vychýleni z rovnováhy hmoty a ducha. To, abychom si uvědomili (prožili), že hmota a duch není oddělen a že jen ego to odděluje. A tak někteří z nás budou v tomto životě hrnout materiální statky a jiní se vydají na cestu svého vnitřního rozvoje až tak, že zdánlivě ztratí kontakt s hmotou. Není to vždy v takovém extrému, jak tu popisuji. Avšak chtěla jsem tím vymezit dvě naše polarizační směřování. Obojí vnímám totiž jako vychýlení z rovnováhy. Každému člověku toto jeho vychýlení ať už jedním či druhým směrem bude do života přivádět takové zkušenosti, které mu mají pomoci pochopit, že hmota není špatná a duchovno není špatné a že je to jedno a totéž jen v jiném kabátě.


A tak ten, který usiluje jen o materiální statky, bude v průběhu svého života vystaven situacím, které mu mají pomoci pochopit, že materiální statky mu nezaručí bezpečí, zdraví či lásku a zakusí často pomíjivost tohoto. A tomu, který je vychýlen opačným směrem, bude pomoženo prostřednictvím situací, které ho mají přimět pochopit, že materiální statky nejsou špatné, že jsou jen odlišným projevem stejného a že mu mají pomoci postarat se pomocí nich například o své tělo, které tu všichni potřebujeme.

Materiálně orientovaný, pokud pochopí a bude se tak přibližovat rovnováze, bude postupně své činnosti, které mu budou vydělávat na živobytí, měnit tak, že budou stále více prospěšné ostatním, budou mít stále větší obsah, budou odrážet stále více jeho samotného. A navíc tento člověk bude mít nutkání některé své přebytečné materiální statky začít kreativně využívat i více pro prospěch ostatních. Ten, kdo byl vychýlen obráceně, a pochopí, bude mít tendenci začít žádat a přijímat materiální statky za svoji činnost, za svoji vydanou energii.

Zjednodušeně řečeno, ten s převahou hmoty se bude učit dávat, propouštět a ten s převahou duchovna se bude učit žádat a přijímat.

To, co vám tu píši, vychází opět z mé vlastní zkušenosti. Pro mě peníze nebo jiné materiální bohatství nebylo nikdy tím důležitým, nikdy jsem v tomto životě neměla potřebu hromadit nebo se rozhodovat podle toho, co mi to materiálně přinese. Když mě například život opakovaně postavil před rozhodnutí jít do dobře placeného zaměstnání nebo jít do zaměstnání, kde budu vydělávat sice málo, ale umožní mě to po nějakém roce být svým vlastním pánem a dělat něco, co má podle mě smysl, má volba byla opakovaně jasná.

Postupně, jak jsem se nevědomě posouvala k sobě, jediné, co pro mě mělo smysl, byl duchovní rozměr všeho a já si to chybně vyložila, že to znamená žít velmi skromně a vydávat více než přijímat. Já vydávala hodně energie pro jiné, odpovídala na dotazy známých či cizích lidí, psala několik let články, a jiným způsobem se s ostatními jen tak dělila o své třeba i těžce získaná poznání. Byla jsem přesvědčena, že to nemá být za peníze, že za to nemám nic přijímat a že jsem tu "odsouzena" vše ostatním takto předávat bez jakéhokoliv vyrovnání této mé vynaložené energie. V jednu chvíli jsem si dokonce myslela, že hmotu nepotřebuji. To nyní vnímám jako můj velký omyl.

Postupně jsem však začala cítit nerovnováhu mezi tím, co vydám, a co dostanu. Ne, že bych živořila, ale necítila jsem rovnováhu mezi tím, co lidem dávám, a co dostávám. Tím, jak se posouvám k sobě, roste i úcta k mému poznání, jelikož si čím dál více vážím sebe a tak i toho, co ze sebe vydávám.

Zapomněla jsem však do nedávna žádat ostatní o vyrovnání, o jejich energii, ať už v podobě různých materiálních statků, času, a jiných jejich možností. A až poté, co jsem uviděla toto své velké omezení, tento můj velký chyták mé mysli ovládané egem, já dospěla k poznání, které vám tímto svým článkem nyní sděluji. Tato má lekce není u konce, stále se učím přijímat. Jen už toto své omezení, které se neustále zmenšuje, mám ve svém vědomí a vím tak, s kým mám tu čest.

Všichni postupně pochopíme, že hmota a duchovno je jedno a to samé. Proč? Protože stejně jako náš vnitřní vývoj je tvořen námi, jelikož jen mi sami si rozhodujeme, do jaké míry se budeme uvnitř sebe otevírat, tak i hmota je jen našim výtvorem.

Petra Jelínková


O REINKARNACI DUŠÍ ATLANŤANŮ - EDGAR CAYCE

16. září 2016 v 6:00 Informace odjinud

Protože bylo Edgaru Cayceovi položeno jenom málo otázek týkajících se Lemurie (ponořený kontinent, kolébka černé rasy), záznamy o ní prakticky mlčí. Ale ohledně Atlantidy (200 000 - 10 700 před Kristem) existuje zmínek mnoho. Tato velmi početná skupina duší se projevovala velmi agresivně a důvtipně a překonala v tomto ohledu všechny ostatní rasy, jež kdy na Zemi existovaly. Vliv Atlantidy je patrný až do dnešních dnů a dá se předpokládat, že Atlantida položila základ i naší civilizaci.
Jejím vlivem jsou nejvíce zasaženy ty duše, které si zvolí, že jejich vývoj nebude stálý a plynulý. Ve svém největším rozmachu měli obyvatelé Atlantidy k dispozici telepatii jako prostředek komunikace, elektrickou energii, dokonale ovládali mechaniku letadel a lodí, používali ke komunikaci také krátkých elektromagnetických vln, úspěšně prodlužovali lidský život a při operacích používali laserového paprsku, který byl indukován prostřednictvím kamene tuaoi neboli "strašného krystalu". Ovšem zneužití jejich poznatku a vědomostí je nakonec zničilo.
Obyvatelé Atlantidy byli nepokojní lidé, kteří se neustále pohybovali z místa na místo, stále se snažili vměšovat do přírodních zákonů a zlepšovat je. Dosáhli neuvěřitelné moci, které potom zneužili. Tato civilizace ve svých počátcích uznávala jednoho jediného Boha, ale postupně Jej zavrhla jako nějakého totalitního brutálního boha, což je to samé, jako kdybychom řekli, že příslušníci této civilizace začali namísto toho uctívat své vlastní hříchy. Mutanti a hybridní duše se následně stali předmětem otroctví a vykořist'ování.
Obyvatelé Atlantidy si však velice dobře uvědomovali zákony karmy, avšak zachybovali v tom, když si mysleli, že nahromaděné dluhy budou moci v budoucnosti kdykoli splatit. Nepočítali s jedním faktorem, a sice že cesta evoluce může náhle změnit svůj směr, a tak budou muset splácet své dluhy v jiných tělech než ta, která měli, když obývali Atlantidu a kde měli k dispozici svou veškerou moc a poznání.
Přesně to se stalo. Když se lidské smysly omezily na současných pět, potom se bývalý obyvatel Atlantidy nalezl ve stejně nemohoucí pozici jako poustevníček bez své ulity. A tak karmické dluhy, které se mohly snadno splatit v jednom nebo dvou životech se náhle zmnožily do nekonečného počtu. Namísto dvou životů na splacení dluhů za mnohé přestupky vůči Bohu čelí tyto duše náhle několika tisícům. Namísto toho, aby přijaly na svá bedra břímě, zvolily si duchovní bankrot.
Nicméně naakumulovaný dluh zůstává a bude se muset zaplatit.
Návrat duší Atlaňtanů
Na počátku dvacátého století začal Edgar Cayce předpovídat, že se ve velkém množství začnou navracet oba typy bývalých obyvatel Atlantidy. Varoval před tím, že s každým novým objevem a vynálezem na poli vědy a techniky a materiálního pojetí, které synové jednoho Boha mohou s sebou přinést, synové člověka přispějí korupcí a chaosem. "Duše Atlant'anů jsou extrémisté, neznají žádnou střední cestu," řekl Cayce velmi nekompromisně a dodal, že Atlant'any je možné nalézt mezi lídry každého národa, který se účastnil bojů obou světových válek.
A tak můžeme vytvořit jakýsi standard poměřování, a sice na jednom konci by stáli pánové Roosevelt a Churchill a na druhém potom Hitler a Stalin. Podobně bychom mohli postavit proti sobě v kontrastu papeže Jana XXIII. a Mao Ce-tunga. Pokrok, který civilizace udělala - od barbarství k poměrně praktické demokracii - se nijak zvlášt' nedotýká nelitujícího původního obyvatele Atlantidy. Když ovšem jeho otupění dosáhne psychotické úrovně, k čemuž může dojít, když se příliš pohrouží do myšlenek, že "svět, který už není to, co býval", potom se může stát, že si vezme LSD, vyleze na kostelní věž a postřílí "ty, kteří se vkradli na Zemi, aby si ji podmanili".
Na jiné úrovni sebezachování se z něj potom stává cynik, který podkopává svou společnost. Takovýto člověk se nalézá v podobě zkorumpovaných politiků, politických demagogů, šílených extrémistů, kteří zastávají náboženskou a rasovou diskriminaci, a podvodníků, kteří svými špinavými penězi redukují kulturu na odpad.
"Jak jsme již naznačili, Atlant'ané dosáhli velkého pokroku a byly jim zde na Zemi svěřeny posvátné činnosti, ale zapomněli na jediného Boha, ve kterém všichni žijeme a v Němž máme svůj počátek. A tak si přivodili svůj zánik, nikoli však zánik své duše. V současné době je na Zemi velmi velké množství Atlant'anů."
Proti extrémistům z Atlantidy, kteří stále uctívají chtíč, násilí a smrt, stojí spolek střízlivě uvažujících, zkušených a usměrněných duší, bližních, které získaly ve svých různých inkarnací v průběhu věků hlubokou zkušenost - "jsou to vznešené, silné duše, jež jsou nabité silou a láskou". Za nimi stojí Ježíš Kristus. A v nich leží jediná naděje našich potomků, aby nedošlo k další pohromě podobné zpustošení Atlantidy.
Toto pojetí nám jasněji umožňuje pochopit, když životní výklad pro velmi malé dítě varuje rodiče, že se v jeho životě na Atlantidě uctívalo jednoho Boha. V době třetí a poslední katastrofy, která pohltila Atlantidu, převzali moc synové Beliala, jejichž bohu bylo osudem přežít Deludže v podobě zkorumpovaného biblického idolu Bála. A toto dítě muselo trpět perzekuce těch samých synů Beliala - stejně jako je tomu i nyní.
Necht' pro tuto bytost varování je, aby se vyhýbala všem, kteří si hledí jen svého blaha. Edgar Cayce řekl na jiném místě, že "reinkarnace je fakt a duše, jež jednou byly v prostředí Atlantidy, nyní sestupují opět na Zemi - pokud dříve dělaly takové zásahy, že došlo k jejich vlastnímu zničení, logicky přichází myšlenka, že i nyní by mohly zasáhnout do vývoje lidstva a života jednotlivců."
z knihy Edgar Cayce - O reinkarnaci
zdroj: http://www.energiezivota.com

Nechť tvůj život překypuje novým....

16. září 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dneNechť tvůj život překypuje novým; je však nutné zbavit se starého, a udělat tak místo pro vstup nového. Proces zbavování se starého může být velmi bolestivý, protože když opustíš staré, můžeš zažít pocit, že nemáš nic, čeho by ses podržel, a že jsi sám a o vše oloupen. Můžeš mít pocit, že život je úplně mrtvý a prázdný, že nemá smysl, a máš chuť rozhodit ruce v zoufalství. Uvědom si, procházíš-li takovým obdobím, že tento proces zbavování se starého je nutný k tomu, abys mohl být naplněn novým. Nikdy se nevzdávej naděje, ale stále se jí drž, dokud nebudeš zcela prázdný a všeho zbaven. Pak můžeš začít znovu v novém Duchu a v pravdě. Můžeš se jako malé dítě plně radovat z podivuhodnosti nového života, jímž budeš postupně naplňován.

Horoskop na období 12.9. – 18.9.2016

15. září 2016 v 6:00 Doteky Nového Života

MořeRealita, kterou vidím, je to skutečně Pravda nebo projekce mysli. Co vlastně vidím?
Slunce v konjunkci s retrográdním Merkurem (do 16. 9.) symbolizuje osvětlení mysli, osvětlení nějaké situace. Světlo, jasnost vstupuje do myšlenek, aby byl uviděn starý zápis, který je již nepotřebný. Když ho pojmenujete a nahradíte jiným, novým, tak se změní váš postoj a vaše projekce.
Silně se zviditelňuje Matrix, jak moc je člověk chycen myslí. Tato konjunkce ukazuje na vypočítavost. Pokud jsme jenom v mysli, snadno podlehneme kalkulu, co je jen výhodné, prospěšné a zištné. Dávejte pozor, abyste jednali podle pocitu. Mysl má jasné omezení dle výchovy v dětství. Toto se smí, toto nesmí, tohle je správné, tohle špatné apod. Nyní můžete prohlédnout, jak je forma mysli omezující. Ve vašem životě se může uskutečnit pouze to, v co věříte, že je možné, a že to existuje.
Při úplňku 16. 9. nastává polostínové zatmění Měsíce. Úplněk vždy zviditelní, ujasní téma novoluní.
Poslední novoluní bylo 1.9. na sabiánském symbolu: "Dvě hlavy vyhlížejí ze stínů a nahlížejí i za ně." Klíčová myšlenka: Růst skutečného chápání, jež se rodí z transcendence, i když je právě ve světě duality zcela ponořen.
Novoluní promlouvá o respektování duality. Když vidíme polarity, obě dvě strany mince, můžeme teprve vidět skutečnost. Uvidíme za. Když umíme vidět objektivně, vystupujeme ze subjektivity. Tím měníme pohled na sebe, na druhé a život.
A během úplňku můžete poznat, jestli dokážete na vše nahlédnout objektivně bez své projekce.
Luna se zároveň dostává do konjunkce s Chironem, proto je tento úplněk zraňující a léčivý. Přiznat si a procítit své zranění duše, umožňuje toto zranění léčit. Skrze nalezení prvotní bolesti, počátku zranění a uvědomění, co nás to učí, můžeme sami sobě léčit svá zranění. Polostínové zatmění Luny ukazuje, že můžeme přijít na odhalení tajemství v sobě či venku, nebo můžeme v sobě sami před sebou něco ukrýt, pokud nebudeme pravdiví. Kvadratura na Slunce a Lunu zviditelňuje vnitřní velké napětí, které potřebuje "prolomit" či otevřít. Mars ve Střelci zviditelňuje rozhodnutí, akci, která má vést k rozvíjení vědomí, naplněné mírem a štěstím. Mars v harmonii s Uranem podporuje nalezení čistého impulsu, který vede k osvobození sám sebe. Pravda, odvaha a rozhodnost je důležitá.
Matrix se snaží zabránit k odhalení programu - postoje, který vám brání být svobodní sami v sobě. Objeví se proto nástrahy, abyste byli zastaveni nebo dokonce zastrašeni. Půjde to přes komunikační kanály, informace, zprávy, média a problémy na krátkých cestách. Mysl lidí je velmi rozkmitána, tím se zvyšuje napětí a nervozita. Překážkami, problémy, starostmi se zamezuje pohybu vpřed. Každý "problém" proto přijměte pohledem z nadhledu. Když existuje problém, existuje i řešení. Uvědomte si, že Duch - Vědomí je nad hmotnou, proto se může vaše vědomí dostat nad problém a řešit ho s lehkostí a vírou. Ať se děje, co se děje, mějte na paměti, že jste vždy vedeni a pod ochranou. Když podlehnete mysli, začne se vše komplikovat, vše ztěžkne a přestanete ochranu vnímat.
Můžete mít pocit, že je manipulováno. Ano, je manipulováno s kolektivním vědomím. Je snaženo, aby do kolektivního vědomí byla vložena potřebná informace, která by zamezila k osvobozování člověka od forem mysli. Vědomý člověk se dostává do stále větší síly vědomí si sám sebe, své podstaty a schopnosti vystoupit z "otroctví" mysli a vědomě a svobodně používat mysl.
Vědomí je voda. Když vodu nalejete do nádoby, přijme její tvar, když ji přelijete do jiné nádoby, změní svou formu podle nové nádoby. Vnímejte svou mysl jako nádobu s určitým tvarem. Poznáním jakou nádobou jste, vám umožňuje vnímat své vědomí, které je velmi tvárné, ale podstatou zůstává stále vodou - vědomím.
Kdo má větší sílu? Tvar nádoby nebo voda - vědomí? Vy rozhodujete, kam vložíte svou pozornost, jaký zvolíte tvar nádoby. Podle toho se projeví Vaše vědomí. Když si stále budete vědomi, že jste vědomí, a že momentální situace je tvar nádoby, nebudete cítit omezení. Situace je tvar, váš přístup k tomu je vědomí. Díky tomu víte, že můžete cokoli změnit. Haleluja.
Požehnané dny, Petra Nel

Jaká je tvá nejhlubší touha?

15. září 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dne

Vždy si pamatuj, že když po něčem moc toužíš, můžeš toho dosáhnout. Když toužíš po jednotě, po celistvosti, může být tvá, jestliže pro ni vše uděláš. Tvá láska a touha sjednotit se se Mnou přijdou tak, jak den přichází po noci, a nic je nezastaví. To se odehrává hluboko v nitru každé duše, a jakmile je jednou ono semínko touhy zaseto, neustále poroste. Jaká je tvá nejhlubší touha? Chceš Mi všechno odevzdat? Jsi ochoten vzdát se všech těch malých slabostí a tužeb, které mohou způsobit oddělení? Záleží pouze na tobě, zda učiníš své vlastní rozhodnutí a rozpoznáš touhu svého srdce. Neočekávej, že ti ji ukáže někdo jiný. Musíš ji nalézt sám bez jakékoliv vnější pomoci. Já jsem zde, abych ti pomohl. Hledej neustále Mou pomoc.

8 nejdůležitějších myšlenek z knihy Čtyři dohody

14. září 2016 v 18:21 Oblíbené knihy

Nadčasová kniha Čtyři dohody od mexického spisovatele Dona Miguela Ruize už několik let inspiruje miliony čtenářů po celém světě. V České republice se povědomí o tomto díle rozšířilo především zásluhou Jaroslava Duška.
Čtyři dohody kniha
Pojďme si shrnout nejdůležitější poselství z této knihy v osmi myšlenkách:

Dohoda první: Nehřešte slovem

1. Veškerá vaše magická moc se opírá o slovo. Pokaždé, když vyslovíte svůj názor, jako byste pronášeli magické formule. Slovem můžete druhého člověka zaklít, nebo ho ze zakletí vysvobodit. Slovo představuje tvůrčí sílu. Je to dar.
2. Slovo může stvořit ten nejkrásnější sen, anebo vše kolem zničit. Nehřešíte-li slovem, šíříte kolem sebe krásu a lásku, vytváříte nebe na zemi.

Dohoda druhá: Neberte si nic osobně

3. Ať už si lidé myslí cokoli, cokoli dělají nebo říkají, neberte si to osobně. Názory druhých odpovídají tomu, čemu tito lidé věří, a proto ať si o vás myslí cokoli, ve skutečnosti se vás to netýká. Vždy to vypovídá jen a jen o nich.
4. Berete-li si věci osobně, stáváte se snadnou kořistí dravců. Nachytají vás na jednu malou poznámku a pak už vás napouštějí jedem, jak se jim zachce. Vzepřete se jedu.

Dohoda třetí: Nevytvářejte si žádné domněnky

5. Snad vůbec nejčastějším lidským předsudkem je domněnka, že ostatní chápou život stejně jako vy. Předpokládáte, že druzí uvažuji jako vy, cítí totéž co vy, soudí stejně jako vy, chybují stejně jako vy. Bojíte se být sami sebou, protože se domníváte, že vás ostatní budou soudit, smát se vám, zneužívat vás a obviňovat, tak jako to děláte vy sami.
6. Všechen smutek a drama, které jste doposud prožili, pramenily z vašich domněnek a z vaší vztahovačnosti. Na těchto principech je založen celý svět, ve kterém jedni ovládají druhé. Zamyslete se nad tím.

Dohoda čtvrtá: Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete

7. Dělejte vše co nejlépe proto, že vás to těší, ne proto, že očekáváte odměnu. Nezištné skutky vám přinesou radost a nečekaná odměna může překonat vaše představy.
8. Budete-li znovu a znovu dělat vše co nejlépe, stanete se mistry osobní transformace. Vaše návyky hřešit slovem, brát si věci osobně a vytvářet si neustále nějaké domněnky se budou projevovat čím dál vzácněji až nad vámi úplně ztratí svou moc.

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 11.9. - 18.9. 2016

14. září 2016 v 15:08 Mistr Hilarion

Milovaní,
nyní probíhá další posun frekvencí. Mnozí z vás cítí potřebu ponořit se do sebe, posadit se v tichu, meditovat, rozjímat a regenerovat se a to je výborné, protože to znamená, že absorbujete vyšší energie a používáte je správným způsobem. Na světové scéně se toho děje mnoho, posouvá se to směrem k lepší komunikaci, posouvá se to směrem ke spolupráci mezi národy a my, z druhé strany závoje to vidíme jako pozitivní krok. Tleskáme těm lidem a těm zemím, jež iniciují takové dohody, které ukončí války a přinesou mír.
Vzhledem k tomu, že se svět a lidé v něm cítí velmi otráveni a unaveni, pociťují potřebu žít v bezpečném světe, v němž by se každý cítil bezpečně, v němž by se nikdo nemusel bát druhých lidí. Mnohaletý úklid a čištění je něco, čím si lidstvo musí projít, ale je to proces, který - když probíhá, člověka zcela ovládne. Teď ten proces probíhá téměř neustále a bude tomu tak i v blízké budoucnosti. Nakonec, drazí, je to dobrá věc; je to něco, čeho je zapotřebí a co je žádoucí, než bude každý schopen přecházet přes dva světy, přes dvě dimenze - do vyšší oktávy, což přinese víc vnitřního klidu a nakonec i mír planetě.
Stávající síly, jež ovládají systém na planetě, jsou odhalovány při každé příležitosti, při každém pohybu, který učiní a to způsobuje, že se cítí zoufalí. Převládá pocit, že se vše rozpadá, což se ve skutečnosti opravdu rozpadá. Žádná stará paradigmata již nefungují. Jak jsme řekli již mnohokrát v našich poselstvích pro vás, jak se zvedají frekvence, nic, co se děje za scénou, ve starém paradigmatu, již nebude účinné, protože teď jsou zde nové energie; jsou to energie reality Nové Země a tato realita si žádá mír, žádá spolupráci, žádá harmonii. Je toho ještě mnoho, co se musí rozpadnout, než k tomu dojde.
Vzchopte se a vězte, že nakonec nastane nadějnější život pro všechny. V mnoha zemích dochází k čištění a úklidu, aby se osvobodily od energií negativity, strachu a nenávisti -když to čištění provádějí pracovníci světla - ti, co vědí, jak dělat tu práci, ti, co vědí, že existuje něco lepšího, co nastoupí na staré místo a co povznese a podpoří každého na planetě a také samotnou nádhernou planetu. Každý z vás, kdo čtete toto poselství, je tím, kdo se často nebo alespoň občas podílel svými energiemi na čištění planety od negativity.
Každý z vás to vlastně dělá pokaždé, když pracujete na sobě, abyste se oprostili ode všeho, co nepřispívá ke zlepšení vašeho fyzického života na Zemi a jak se sami očišťujete, očišťujete i atmosféru této planety. Tuto práci děláte, ať jste kdekoliv. Proto se někdy cítíte unavení a znechuceni, protože právě v době, když děláte tu práci, absorbujete a transformujete mnoho z toho, co vlastně není vaše, co není vaší vlastní odpovědností; nicméně, vzali jste na sebe tento úkol na základě dohod, uzavřených na vyšších úrovních, abyste urychlili očistný procesa pomohli Zemi a každému na ní dostat se do vyššího stavu bytí.
Tak se vzchopte a nenechte se znechutit; vy jste ti, kdo vytváří pozitivní změny. Díváme se na každého z vás a posíláme vám naši lásku, podporu a energii, abychom vám pomohli, abychom vás pozvedli a udrželi vaše frekvence na úrovni vzestupu. Jsme vždy s vámi. My, vzestoupení mistři, vždy pracujeme v souladu s Božím plánem, s pokyny Prvotního stvořitele a ty jsou vždy pro nejvyšší dobro všech. Dívejte se na sebe jako na sestry a bratry, protože jimi jste. Co se stane jednomu, stane se všem a je důležité si pamatovat, že život na Zemi je v mnoha ohledech kolektivní zkušeností.
Vše, co zažije každý, co zažije každá duše a co se naučí, se zaznamenává do akašických záznamů kolem planety a pak jsou ty znalosti a ty lekce přístupné všem, aby se na ně napojili. Jak bude čím dál víc lidí přispívat svými energiemi, bude vše čím dále snadnější, až jednoho dne přijde okamžik, kdy se všichni osvobodí od nižších vibračních úrovní směrem k vyšším, pozitivnějším energetickým polím, jež přinášejí víc podpory a jsou naplněna povzbuzením a pak se věci budou zdát snadnější, než dřív. Žádáme vás, abyste neztráceli odvahu, žádáme vás, abyste pokračovali v každé práci, k níž se cítíte být povoláni.Pokračujte v udržování svého Světla, pociťujte lásku, protože se jedná o zkušenost srdce, na které by se měl v této době zaměřit každý na planetě. Vciťujte se do všeho, co se děje na planetě. Prociťujte to, vyjádřujte to, BUĎTE tím! LÁSKOU!
Do příštího týdne...
* připomínáme akci "Lidská světelná vlna lásky", jejíž podstatou je posílání čistého světla a lásky, jak to nyní doporučuje, radí, Mistr Hilarion.
©2016 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com
Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Mirka K. prowww.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem za předpokladu, že nic nebude vynecháno nebo změněno a budou uvedena všechna práva a odkazy na webové stránky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. Děkujeme za zařazení této poznámky.

VSTUP DO MUŽSKÉHO ŽIVOTNÍHO POSLÁNÍ SKRZE ŽENSKOU POSVÁTNOU ESENCI

14. září 2016 v 7:00 Krása muže
Aby se žena otevřela své ohromné, přirozené sexuální plnosti, musí důvěřovat muži svým srdcem, duší a posvátným ženským jádrem.
Musí cítit, že poznal, že je bohyní v inkarnované formě. Musí poznat, že jeho jádro - jeho mužnost - je hluboce vyživována spirituální ženskostí a že jen oddáním se této posvátné Shakti síle se může stát takovým mužem, po kterém prahne (a svět velmi potřebuje)
Smutnou - a celkem drsnou - pravdou je, že si většina mužů neuvědomuje, že zažívají pouze zlomek potenciálu sexuality své ženy.
Díky nedostatku vzdělání, modelů, a příkladu jak zacházet s ženskou energií, mnoho mužů mine ohromné posvátné bohaté vnímání, které leží hluboko uvnitř ženského těla.
Ctění energie Bohyně nemá co do činění s uspokojováním ega nebo osobnostní potřebou mít ženu. Nemá to nic společného s nerovnocenými rolemi pohlaví nebo podřazeností. Je to založeno na této pravdě - muž který se oddá otevření své ženy do plné síly její sexuální Shakti energie nebude zažívat jen výšky erotických nadměrných potěšení, ale dá sám sobě sílu vstoupit do svého vlastního plného Božského Mužského účelu (poslání).
Oddanost Ženské Podstatě je pro muže světlem pochodně kde si uvědomí svůj spirituální důvod toho, proč je na planetě Zemi. Pokud ztělesnil energii důvěry, závazku a odhodlání být nejlepším, nejvíce vyspělým jak jen muž může být, ona to okamžitě pozná. On nemusí být "dokonalý", nebo vše vědět. Musí k ní jen přistoupit s vibrací ve svém srdci, která říká:
"Vím, že jen skrze svou oddanost k milování tvého ženského ducha mi otevřeš své tělo způsobem, který mě navždy promění.
Uvědomuji si, že pokud jsem v jakémkoliv odmítání ve svém vlastním životě a týkajícího se mého mužského účelu, budeš to intuitivně vědět a odepřeš mi porci svého sexuálního světla.
Pokud k tobě přijdu s ochotou růst, ctít tvé Světlo jako možnost uvědomění si spirituálního a osobního potenciálu pro nás oba, vím že když mě přijmeš do svého těla, zažiji opravdový Ráj.
Jak k tobě přijdu s odevzdáním se, otevřeným srdcem, oddanou vášní, odpovíš mi s narůstající citlivostí, překrásnou tající otevřeností a nejvzrušivější posvátnou sexuální silou, jakou jsem kdy zažil. Začneš sundávat své ochranné vrstvy - ztvrdlou slupku nedůvěry, sebe-ochrany a emoční bolesti, která se usadila za roky pocitu, že musíš ochránit svou nejposvátnější erotickou přirozenost před těmi muži, kteří nebyli připraveni ji vidět.
Jak tvé ochranné vrstvy kolem tvého sexuálního jádra postupně opadnou, zažiji s tebou milování které bude nejtransformativnějším klíčem k mému vlastnímu mužskému růstu a evoluci. Doslova neexistuje nic jiného co mě může povzbudit k vystavění své mužské energie a práci na tomto světě jako tryskání tvého sexuálního světla jehož záře vyplní mé čakry a mé srdce."
Splynutí naprosto přijímajících, široce otevřených, plně důvěřivých ženských těl s oddanou a vědomě aktivně směrovanou mužskou životní silou je čistá, posvátná, erotická alchymie.
Muži, pokud milujete ženu tímto způsobem, přirozeně budete Vesmírem žádáni, abyste "vstoupili" do svého Životního Poslání takovými způsoby, které vyžadují mužskou potenci. Budete požádáni vystoupit ze svých zón pohodlí a míst, kde se ukrýváte. Budete se muset začít stavět "na hranici" vašich strachů být ve světě jako bojovná přítomnost mužské moudrosti.
Prožíváním ženské sexuality ve svém plném spektru transformačního vyjádření vás nepošle jen do fyzických a spirituálních orgasmů vesmírného rozměru, ale doslova vás vystřelí do vašeho Mužského Životního Poslání.
Ona nebude tolerovat nic nižšího - proto pokud se chcete nořit hlouběji a hlouběji do věčně vyživujících hlubokých divů ženského sexuálního jádra, budete muset pokračovat v uctíváni na jejím oltáři, abyste mohli žít jako výjimečný muž - k čemuž jste byli zrozeni abyste byli.


Autor článku : Sophie Bashford
www.sophiebashford.com

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.

VTĚLENÍ ANDĚLÉ, ELEMENTÁLOVÉ, HVĚZDNÍ LIDÉ

14. září 2016 v 6:00 Elementální bytostielementárovéČasto se mně lidé ptají, zda se andělé někdy inkarnují do lidské podoby. Odpověď je bezesporu ano. O této skutečnosti je zmínka i v Izraelitech 13:2: "Nechť jsou dveře vašeho domu vždy otevřeny cizincům, neboť množí z nich mohou být anděly."
Jinými slovy, možná jste se už setkali s anděly, kteří vypadali jako lidé, a vůbec jste netušili, že se jedná o nebeská stvoření. Vy sami jste možná vtělenými anděly a nevíte o tom.
Pro mě je andělem kdokoli, kdo se jako anděl chová. Z tohoto hlediska je čas o času vtěleným andělem každý. S přelomem tisíciletí přicházeli na Zemi lidé ze všech koutů vesmíru.
Ve své soukromé praxi duchovní poradkyně jsem poznala spoustu lidí, kteří nepocházeli ze Země. Zjistila jsem, že na této planetě žije v současné době mnoho vtělených vesmírných bytostí, andělů, elementálů a nových duší.
V konečném účtování jsme všichni jedním - jsem jedním s Bohem, s ostatními lidmi, s anděly, nanebevzatými mistry. Každý z nás si uvnitř nese stejný Božský paprsek Božího světla. Jako listy vyrůstající z jednoho stromu jsme i my napojeni na stejný zdroj a navzájem se ovlivňujeme.
V tomto iluzorním světě se ale zdáme být oddělenými bytostmi a svými vnějšími rysy se od sebe odlišujeme. Například ti, kdo se narodili jako muži, mají energii odlišnou ve srovnání s osobami ženského pohlaví.
Existují rovněž odlišné vlnové délky energií závisející na stylu vašeho života. Například člověk, který tráví většinu času po barech a popíjí alkohol, bude mít jiný výraz a energii než ten, který tráví život převážně modlitbou a meditací.
Vaše energie je ovlivněna místy, v nichž se pohybujete, lidmi, se kterými se stýkáte a myšlenkami, kterými se nejčastěji zaobíráte.
Stejně tak existují duše, které se ve většině svých životů " protloukaly" v různých typech inkarnací a bydlišť. Ne každé dítko Boží se na Zemi inkarnuje do podoby člověka. Některé bytosti si vybírají život na jiných planetách a v jiných dimenzích. Pokud na těchto místech prožily několik životů, promítnou se tato prostředí a zkušenosti i do jejich výrazu a energie.
Když se potom rozhodnou pro život na Zemi, nesou si s sebou energii svých minulých životů v odlišných místech a dimenzích.
Mnozí "služebníci světla" (lidé, kteří cítí nutkání pomáhat ostatním, hlavně po duchovní stránce) žili v předchozích inkarnacích v odlišných dimenzích či na jiných planetách. Nyní si zvolili život na Zemi v lidské podobě, aby zde na přelomu tisíciletí sehráli roli pozemských andělů.
Aby se přizpůsobili životu na Zemi, "půjčují si" vzpomínky na minulé životy z Akašských kronik (posmrtná knihovna obsahující záznamy o všem, co kdo kdy prožil). Tyto půjčené vzpomínky na minulé životy slouží jako nárazníky nebo tlumiče a duše díky nim získá představu o tom, co ji na této planetě čeká.
Země je konec konců považována za jedno z méně bezpečných míst i inkarnaci. Zdejší míra agresivity, násilí a pesimismu je v porovnání s ostatními galaxiemi považována za poměrně vysokou. Na téma vypůjčených vzpomínek na minulé životy existuje nádherná kniha od Doloros Cannonové nazvaná Keepers of the Garden (Strážci zahrady).
Ne každý vtělený anděl, hvězdný člověk, elementál nebo nová duše je tady poprvé. Ti, kdo vystupují jako pozemští andělé, se mohou rozhodnout žít zde víckrát po sobě. Zachovávají si energii říše, z níž pocházejí, takže kupříkladu vtělený anděl si tuto formu uchovává po mnoho životů.
Hvězdní lidé
Když jsem poprvé pracovala s vtělenou vesmírnou bytostí - nazývám je hvězdní lidé - byla jsem v šoku. Ta žena totiž popírala všechny mé představy o tom, jak by měli mimozemšťané vypadat. Vyhlížela úplně normálně (i když ve fyziognomii hvězdných lidí existují jisté jemné, ale důležité rozdíly - uvádím je dole). Dokud jsem ale svým duševním zrakem nezaznamenala, že používá vesmírnou loď, netušila jsem, že nepochází ze Země.
Když jsem své klientce oznámila, že ji vidím pracovat a cestovat v obrovské vesmírné lodi, souhlasně přikývla. Na rozdíl od mých dalších hvězdných klientů si svůj původ jasně uvědomovala. Od chvíle, kdy jsem se poprvé setkala e svou první hvězdnou osobou, měla jsem příležitost pracovat s desítkou dalších a zaznamenala u nich několik zajímavých charakteristických rysů:
Zvláštní oči
Hvězdní lidé mají oči ve tvaru mandlí nebo půlměsíce, s koutky směřujícími dolů jako u písmene n. Představte si oči Bette Millerové a budete přesně vědět, co mám na mysli.
Drobná postava
Většina inkarnovaných hvězdných lidí má krátké kosti, jsou štíhlí a nepříliš vysocí.
Nenápadné vzezření
Jejich tváře se zdají být nevýrazné, většina z nich si libuje v ležérním oblečení. Jakoby chtěli splynout s okolím a nepřitahovat pozornost ostatních.
Neobvyklé aury
Hvězdní lidé mívají duhově zbarvené aury, jejichž pruhy míří mimo tělo. Lidé a bytosti z pozemských dimenzí mívají aury obepínající tělo jako vaječné skořápky. Tyto charakteristické znaky je možné spatřit na Kirlianových fotografiích a fotografiích aury.
Neurčité životní poslání
Jejich životním úkolem je "pomáhat, kde je potřeba". Hvězdní lidé drží dveře cizím lidem a pouštějí je před sebe v dlouhých frontách, aniž by za to očekávali poděkování. Jsou tu proto, aby rozdávali dobro a společně očišťovali planetu od stresu a násilí. Kvůli tomuto nekonkrétnímu poslání mívají hvězdní lidé málokdy specifický životní úkol. Namísto toho se zavázali pomáhat všem, kteří to potřebují. Často tedy mívají obyčejná zaměstnání, v nichž svými povzbuzujícími slovy a nakažlivě dobrou náladou ovlivňují spousty lidí.
Láska k míru a upřímnosti
Velmi málo tolerují neupřímnost a násilí. Pocházejí z planet, kde tyto neřesti neexistují, takže nevědí, jak se vypořádat s lháři, podvodníky nebo násilníky. Kvůli této neschopnosti vyrovnat se s běžnými pozemskými problémy jsou u inkarnovaných mimozemšťanů často omylem diagnostikovány psychické poruchy, například porucha pozornosti (ADHD) nebo schizofrenie.
Neobvyklé vztahy a rodinné vazby
Protože na jejich původních planetách panují odlišné zvyky ohledně rodinného života, rození dětí, rozmnožování a sexu, mnoho hvězdných lidí neuzavírá pozemská manželství a nezakládá rodiny. Nechápou romantické představy západní společnosti, protože ty nezapadají do jejich stylu. Navíc je jim jasné, že by jim rodinný život bránil v práci služebníků světla, ke které se v tomto životě zavázali. Velmi často se stává, že se hvězdná žena zamiluje do výrazně mladšího muže, který je duchovním přítelem z její hvězdné skupiny.
Pocit, že jsou jiní
Hvězdní lidé kdesi hluboko uvnitř vědí, že nepocházejí ze země. Často prožijí celý svůj život s vědomím, že sem nezapadají. Jeden hvězdný člověk mi řekl:"Vždycky jsem měl pocit, že mě na této planetě vysadili, a pořád jsem čekal, až se pro mě někdo vrátí a odveze mě zpátky domů." Cítí, že jejich biologická rodina není jejich "skutečnou" rodinou, a přemýšlejí, jestli nebyli adoptování.
Vtělení andělé
Další skupinou lidí, se kterou jsem se ve své soukromé praxi setkala, jsou vtělení andělé. I oni mají některé charakteristické rysy:
Vypadají jako andělé
Mužští i ženští inkarnovaní andělé mají jemné rysy, jejich tváře jsou většinou srdcovitého tvaru a připomínají obličeje dětí. Vysoké procento ženských inkarnovaných andělů si barví nebo zesvětluje vlasy.
Složité vztahy
Díky své potřebě dávat, rozmazlovat a zachraňovat ostatní mívají za sebou vtělení andělé celou řadu vztahů postavených na vzájemné závislosti. Mají také tendenci vidět v ostatních to nejlepší, takže často snášejí svého agresivního partnera déle, než by to vydrželi ostatní lidé. Mnoho inkarnovaných andělů absolvovalo několik sňatků a rozvodů.
Nutkavé chování a problémy s váhou
Vtělení andělé často trpí nutkáním k nějaké sebezničující činnosti, zejména přejídání. Často také mívají nadváhu. Ve snaže vyrovnat se s emocionálními problémy se často utěšují jídlem nebo jinými látkami, zvláště tehdy, nejsou-li ve spojení se svou spiritualitou.
Profesionální pomocníci
Jsou rozenými léčiteli a pomocníky a často jsou zaměstnání ve zdravotnictví nebo ve službách, například jako ošetřovatelé, masážní terapeuti, sociální pracovníci, letušky, piloti nebo učitelé. Cizí lidé jim vylévají svá srdce a často říkají: "Vážně nevím,proč vám o sobě vyprávím tak intimní věci. Mám zkrátka pocit, že vám můžu věřit."
Jsou těmi, co dávají a neberou
Inkarnovaní andělé jsou velmi velkorysí lidé, pro které je často obtížné přijímat. Proto si mohou ve svých životech zjevit nedostatek tím, že zablokují přísun peněz, lásky, energie a dalších přirozených zdrojů. Jsou velmi citliví na pocity ostatních lidí, často do té míry, že ignorují své vlastní potřeby. To může u těchto andělů vyvolat frustraci nebo zlobu, že jejich potřeby nejsou uspokojovány.
Vtělení elementálové
Vtělení elementálové jsou další skupinou "Pozemských andělů", kteří jsou tu proto, aby pomáhali. Jsou to licé pocházející z říše elementálů, kam patří leprikóni, víly, skřítci a elfové. Vyznačují se těmito charakteristickými znaky:
Keltský vzhled
Často mívají zrzavé vlasy, bílou pleť a světlé oči. Jejich předkové žili v Irsku, Skotsku, Walesu nebo Anglii.
Vypadají jako elementálové
Vtělení skřítci vypadají jako skřítci z dětských knížek, mají podobná těla i obličeje. To samé platí i o inkarnovaných elfech a leprikónech. Vtělené víly jsou většinou štíhlé ženy s pružnými těly, bývají středního až vysokého vzrůstu. Je vzácné vidět obézní nebo malou inkarnovanou vílu.

Typické oblečení
Inkarnovaní elementálové často nosí šaty, které můžete považovat za charakteristické pro jejich druh. Například inkarnovaní leprikóni se oblékají do šatů zelené barvy a dávají přednost pohodlným botám. Vtělené víly volí splývavé a průsvitné róby. A inkarnované skřítky často uvidíte v prostých, hrubě tkaných svrchnících podobných těm, jaké nosí mniši nebo řeholníci.
Zlomyslné povahy
Mají slabost pro kanadské žertíky, někdy jsou ve svém vtipkování až agresivní. Bývá těžké odhadnout, zda vtělený elementál jen žertuje nebo to myslí vážně. V jejich povaze se odráží nedůvěra nebo dokonce odpor elementálů k lidem.
Souznění s přírodou
Životním úkolem elementálů je ochraňovat Matku zemi a její zvířectvo před lidmi. Nejlépe se teda hodí k práci, která se nějakým způsobem týká rostlin nebo zvířat a je spojená s pobytem ve volné přírodě, mohou také vykonávat ekologické služby. Jsou velmi šťastní, když mohou zadarmo učit lidi, zejména děti, respektu ke zvířatům a planetě Zemi. Inkarnovaný elementál by nikdy neměl pracovat v kanceláři nevo v jakémkoli jiném uzavřeném prostoru. Většina inkarnovaných elementálů rozumí mnohem lépe zvířatům a rostlinám než lidem. Výsledkem je, že mnozí z nich jsou samotářští nebo stydliví.
Schopnost zhmotňování
Inkarnovaní elementálové se dokáží skvěle soustředit a rychle tuto schopnost zúročit i v reálném životě. Mohou si zhmotnit obrovské bohatství, pokud na něj upnou svou mysl. Ale ti inkarnovaní elementálové, kteří se oddávají pesimismu, si rovněž mohou velmi rychle zhmotnit problémy nebo chudobu.
Nové duše
Čtvrtému typu pozemských andělů se říká nové duše nebo také náhradníci. Jsou to bytosti, které se inkarnovaly díky vzájemné dohodě s původní duší, s člověkem, který během nějaké nehody , nemoci nebo spánku opustil své tělo.
Nové duše jsou vysoce duchovní bytosti, jejichž životním posláním je sloužit světlu. Kvůli svému úkolu se náhradník potřeboval inkarnovat co nejrychleji a rozhodl se proto obejít obvyklý postup vývoje plodu, zrození a dalšího růstu. Namísto toho si náhradní duše vybrala člověka, kterému jeho život nepřinášel radost. Mohl to být třeba člověk depresivní, někdo se sebevražednými sklony nebo obtížně přizpůsobivé dítě.
Nová duše pak prostřednictvím snů nebo přenosu myšlenek kontaktovala nešťastného člověka a navrhla mu: "Převezmu za tebe tvé povinnosti, a ty se budeš moci vrátit domů do nebe bez jakýchkoli negativních následků spojovaných se sebevraždou." Byla-li původní duše ochotna opustit své tělo a umožnit nové duši, aby se do něj nastěhovala, začala dvojice se zkušebními výměnami a několikrát si vyzkoušela co ji čeká.
Pokud šlo všechno hladce, přivodila si původní duše nějakou kritickou situaci, například vážnou chorobu nebo nehodu. Občas se stává, že výměna proběhne během spánku namísto krizové situace, ale jde spíše o výjimku. V předem dohodnutém čase pak původní duše opustila své tělo a nová duše se v něm natrvalo zabydlela.
Na rozdíl od majetku nebo vztahů dokáže tělo přechovávat jen jedinou duši, novou duši. Vše se děje s plným souhlasem a ve spolupráci s původní duší, takže proces neovlivňují žádné negativní nebo temné energie.
Nová duše přebírá paměť původní duše a možná si ani neuvědomuje, že je náhradníkem. Nové duše nemají žádné charakteristické fyzické rysy, protože se jimi stávají bytosti všech možných druhů. Zde je ale několik charakteristických znaků, podle kterých novou duši poznáte:
Drastická změna osobnosti
Jakmile během nemoci nebo nehody zaujala nová duše své místo, začnou přátelé a příbuzní komentovat jeho nebo její chování slovy : "Jsi tak jiný - mám skoro pocit, že už tě vůbec neznám!"
Změna životního stylu
Čerstvě vtělené nové duše často zjišťují, že jim životní styl původní duše nevyhovuje, a hned po příchodu do jejího těla jej začnou měnit. Možná se rozvedou se stávajícím partnerem, odejdou ze zaměstnání nebo se přestěhují jinam. Součástí jejich dohody s původní duší však bylo, že musí plnit všechny její závazky. Veškeré změny tedy probíhají co možná nejzodpovědněji.
Změna jména
Je možné, že nové duši nebude jméno původní duše vyhovovat. Proto se může rozhodnout změnit své křestní jméno, zvolit novou duchovní přezdívku nebo i příjmení.
Jestliže jste pozemským andělem
Příslušníci všech čtyř skupin pozemských andělů jsou vysoce intuitivní, ale často je pro ně těžké své intuici věřit. Částečně za to mohou léta strávená snahou přizpůsobit se životu na zemi. Zdejší zvyky jsou totiž natolik odlišné od jejich přirozených sklonů, že se hvězdní lidé a vtělení andělé nakonec naučí potlačovat své vnitřní pocity.
Pokud váháte, zda patříte do některé z těchto skupin, můžete se obrátit na své vnitřní vedení. Než půjdete spát, řekněte svému vyššímu já a své duchovní skupině následující afirmaci:
Pošlete mi prosím sen s jasným poselstvím o mém původu, který si dokážu po probuzení snadno vybavit.
Také můžete napsat tuto větu na papír, a ten si vložit pod polštář. Až bude vaše podvědomí emocionálně připraveno, bude se vám zdát intenzivní a jasný sen, který vám pomůže lépe porozumět sám sobě.
Země může světu nabídnout mnoho darů, včetně lásky, světla a poučení. Modlím se za to, abyste - pokud patříte do jedné z výše uvedených skupin - otevřeli svá srdce a dovolili si prožít svůj čas na této nádherné planetě co nejradostněji.

Dělej to, co těší tebe, a nech ostatní dělat to, co vyhovuje jim.

14. září 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dne

Ať je ve všem rovnováha. Pracuj pilně, ale také se nauč pořádně si hrát a dělat to, co ti působí radost, ať je to cokoliv. Nezáleží na tom, zda tvé prožitky jsou prosté nebo výstřední, pokud v nich nalézáš opravdovou radost. Když děláš něco, co tě baví, nezáleží na tom, jak je to namáhavé; nebudeš se cítit vyčerpaný, ale rozradostněný a povznesený. Práce by nikdy neměla být dřinou, a nikdy ani nebude, bude-li tvůj vztah k ní správný a bude-li tě těšit vše, co děláš. Bude-li tvůj život vyrovnaný, objevíš v něm celistvost a nikdy nebudeš dávat přednost jen pouhé práci, nebo pouhé hře. Obojí by bylo stejně špatné. Nikdy nesrovnávej své požitky s požitky někoho jiného; z čeho máš radost možná nevyhovuje druhému. Dělej to, co těší tebe, a nech ostatní dělat to, co vyhovuje jim. Žij a nech žít.

Neplýtvejte energií na zbytečné konflikty

13. září 2016 v 9:58 Doteky Nového Života

♥ "Přestože ve vašich mezilidských vztazích dochází k nejrůznějším konfliktům či neshodám téměř každý den, v určitých obdobích se jejich množství zvyšuje (z důvodu planetárních či jiných energetických vlivů) a více na vás působí. Jako vaši andělé bychom vám rádi pomohli předejít zbytečným ztrátám energie, ke kterým může dojít, necháte-li se zatáhnout do negativních diskuzí, nikam nevedoucích hádek o pravdu, bojů o moc a kontrolu nebo vlastních temných myšlenek a starostí, které se ve vás druzí lidé mohou snažit vědomě či nevědomě vyvolat.
♥ Mějte prosím na paměti, že nepouštět se do hádek neznamená, že vám na daném člověku, vztahu či situaci nezáleží, ale že zkrátka odmítáte plýtvat energií na ZBYTEČNÉ boje. Je v pořádku vyměňovat si své názory, diskutovat a vzájemně si vyjasňovat svá stanoviska, jestliže se společně dobíráte k řešení. Je však rozdíl v konfliktech, které vedou k vyřešení problému a poučení zúčastněných stran, a v konfliktech, které nemají žádný smysl a ve kterých obě strany pouze přicházejí o svou energii a čas. Dejte prosím na svou vlastní intuici, ocitnete-li se tváří v tvář konfliktům a nedorozuměním, zachovejte si klidnou mysl, a ze všeho nejdříve zvažte, zda daná situace OPRAVDU vyžaduje, abyste se jí zúčastnili. Zda je opravdu tak závažná, abyste jí museli věnovat svou energii.
♥ Mnohé z nich na vás působí naléhavě - zejména kvůli vaší emoční citlivosti druzí lidé útočí právě na vaše emoce, protože na ně jste zvyklí okamžitě a plně reagovat a ztrácíte takto nejvíce energie! - ale přitom vůbec naléhavé nejsou, a mnohdy nejsou ani tak důležité, jak se "tváří".
Rádi bychom vám doporučili, abyste si VĚDOMĚ VYBÍRALI, čeho se zúčastníte a čeho nikoli. Druhým lidem můžete jasně říct, že ano, že vám na nich záleží, že ctíte jejich názory a vyjádření, že to berete na vědomí, ale že se zkrátka rozhodujete danou záležitost nadále nerozebírat, protože vidíte, že to nikam nevede.
♥ Máte plné právo nereagovat na každý podnět!! Máte plné právo vážit si svého času a své energie a sami se rozhodovat, jak s nimi nakládat! A v období častých konfliktů je toto obzvláště důležité mít na paměti!
♥ Velmi snadno se necháte strhnout svými emocemi, protože v oblasti emocí jste nejcitlivější a nejzranitelnější. Druzí lidé, ať už záměrně či nezáměrně, do této oblasti zasahují a vy se cítíte být "povinni" reagovat. Jakmile však DOBROVOLNĚ, z vlastní vůle vstoupíte do konfliktu, začnete ztrácet svou energii a vyčerpáváte sami sebe. V takové chvíli vám nemůžeme pomoci, protože bylo vaší vlastní svobodnou volbou začít se hádat a DOVOLIT druhým lidem, jejich slovům nebo činům, aby měli kontrolu nad vaším jednáním, vaším časem i nad vaší energií. Když si naproti tomu VĚDOMĚ ZVOLÍTE NEÚČASTNIT SE, pak se takto rozhodnete energii neztratit a my vám zároveň můžeme pomoci. Vaše svobodná vůle hraje velkou roli v dalším dění. Možná nezměníte to, jak se vás druhý člověk dotkl, můžete však zabránit tomu, abyste si způsobili ještě více utrpení svou vlastní reakcí a ztrátami energie.
♥ Postavíte-li svůj vlastní vnitřní mír a úctu k sobě samým a ke svému životu na první místo, pak pro vás bude snazší výzvy k hádkám a konfliktům odmítat. Neznamená to, že dané téma pro vás není důležité, ale že váš ŽIVOT je důležitější. A to také je! Postavte se k danému rozhodnutí z pozice lásky, a posílíte lásku namísto konfliktů - což je to nejlepší, co můžete udělat nejen pro sebe, ale i pro celý váš svět."
* * *