Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Petroglyfy – skalní umění

10. srpna 2016 v 6:00 |  MATKA ZEMĚ

cave-paintig-490205_1280Posvátná místa našich předků, různě po světě, dodnes zachovávají odkazy v podobě takzvaného skalního umění. Ty nejstarší obrazce jsou 40 - 60 tisíc let staré. Některé odkazy uvádějí stáří petroglyfů dokonce kolem jednoho milionu let. Petroglyfy zobrazují dobovou realitu, obyčejné zážitky a příběhy z každodenního života lovců a sběračů, později i pastevců. Poukazují například na lov a obrazy lovené zvěře, postavy lidí, rituální tance a kmenové zvyklosti, na hvězdy pozorované na noční obloze, ale i na podivné tvory, někdy připomínající mimozemšťany ve skafandrech. Petroglyfy souvisejí také s kultovními rituály, magickými či iniciačními obřady, s uctíváním posvátných přírodních míst. Často jde o různé spirály, kruhy a vlnovky, častým námětem je také Slunce.
cave-288459_1280Prehistorické obrazy a symboly sloužily jako tehdejší denní i dobové záznamy, v dobách, kdy lidé ještě neznali písmo. Sloužily také jako odkazy pro "náhodné kolemjdoucí", a jako odkazy pro příští generace (možná nevědomě). Některé se staly prvopočátkem astronomických záznamů (pozorování oblohy), a záznamů o počasí, kdy například pozdější pastevci a první zemědělci zaznamenávali poznatky o ročních cyklech. Záznamy v podobě obrazů podivných bytostí souvisí s vnímáním animálního světa, s přírodními úkazy, které lidé tehdy neuměli pojmenovat, a snad i s možným setkáním bytostí z "vesmíru". Ať už skutečným, nebo vlivem změněných stavů vědomí, které nemusely být tehdy účelové, ale naprosto přirozené, (k změněným stavům vědomí snadno dochází spontánně například právě v jeskyních, a také v podzemí).

Petroglyfy - prehistorické skalní a jeskynní malby

Petroglyfy představují pestrou kroniku lidského vývoje, kroniku přírody (tehdejší fauny a flóry), někde jsou zvěčněné dokonce vyhynulé druhy zvířat. Jednoduché obrazce či symboly, které vyjadřovaly události nebo myšlenky, vytvořené opracováním kamene (rytím, tesáním), se nacházejí nejčastěji v jeskyních a obtížně přístupných skalách.
Starodávné přírodní muzeum v podobě petroglyfů najdeme například na Velikonočním ostrově (kráter Rano Kau), v Dominikánské republice, v Austrálii - prastaré zemi Aboriginců. Indiánské obrazce se nachází v Montaně, v americkém státě Utah, šamanské obrazce na Sibiři, v Mexiku (oblast Narigua Sierra), v Africe, která je na skalní umění bohatá. Skalní malby najdeme i v západním Norsku, na sopečných lávových kamenech na Havai a v dalších krajích. Petroglyfy v Kazachstánu (oblast Tamgala) jsou uznány jako památka UNESCO, zde se nachází zhruba na 5 000 kamenných rytin, jejichž stáří je udáváno více jak 2000 let p.n.l.
Význam slova petroglyph pochází ze starořeckých slov petros (kámen), glyph (znak), glyphein (tesat).
Velké množství odkazů na nejrůznější petroglyfy najdete zde

Vetřelci dávnověku: 10000-let staré petroglyfy - video - Stvoření člověka

Wikipedie: Na Velikonočním ostrově je největší kolekce petroglyfů v celé Polynésii

"Na ostrově se nalézá zhruba 1000 lokalit, kde se vyskytují petroglyfy a celkem je zdokumentováno více než 4000 jednotlivých petroglyfů. Tesání petroglyfů mělo často náboženské, jindy i praktické důvody, jako např. označení teritoria či zaznamenání důležité události. Obrazy vytesané v horninách na Velikonočním ostrově mají jak náboženské motivy, jako je tomu např. v oblasti Oronga, kde se nachází celá řada petroglyfů spjatých s kultem Ptačího muže a boha Tangata manu, tak i motivy z běžného života. Existují vyobrazení ryb, mořských želv i vulvy."petroglyph-1574852_1920


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama