Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Červenec 2016

TZOLKIN 31.7.2016 9 ETZNAB kin 178

31. července 2016 v 10:21 Mayský Kalendář na každý den

Etznab - Zrcadlo - Schopnost rozhodovat se, pravdomluvnost, odvaha, schopnost udělat rozhodující řez, jasnost, spirituální bojovník, meč pravdy, moudrosti a očištění, schopnost odrazu, reflexe, disonance
Dnes je velký den pro proslovy, zejména pokud budete mluvit na rodinných nebo společenských akcích, ať už je to svatba, narozeniny, zásnuby, promoční hostina, obřad nebo pohřeb. Dokonce, i když jste plachý řečník, obdržíte dnes silnou podporu srdce a povzbuzení Etznab. Vaše komunikační schopnosti zvyšuje i Bolon (9), který je velmi příznivý pro důležité události a příležitosti. Pokud plánujete podobnou akci s rodinou či blízkými, dnes je dobrý den, zejména zahrnuje-li tato událost řeč a přípitek.
Glyf představuje vědomí duality, vysoký třpyt ostří nože a zrcadlový odraz vlevo, vpravo, nahoře, dole. Symbolem je kámen obsidián, který Mayové využívali k výrobě ostří nožů i zrcadel. Když jste si vědomi Vědomí duality, můžete si vybrat podmínky, můžete si vždy vybrat cestu. ETZNAB je spojován s obrazem duchovního bojovníka, který stojí za sílou pravdy, volí vždy morální a etickou cestu.
Nativní ETZNAB mohou být často v rozporu: věci jsou černé nebo bílé? Dobré nebo špatné? Jsou vynikající léčitelé, terapeuti, lékaři pokud ve svém životě využívají Světelný Vzorec a umění rozhodovat se.
Udělejte si dnes čas na odpočinek, sebereflexi a sebepozorování. V tento den je dobré vyrovnat všechny spory, skvělý den pro vše, co souvisí s uzdravením, skoncovat s disharmonií na všech úrovních, v rodině, komunitě…… Naučte se být upřímní, pokud jde o peníze, sex.
***
Zdravím. Jsem Etznab 9. Vítejte v tento čas sdílení. Dnes bychom chtěli mluvit na téma zrcadla.
Každý člověk, se kterým se setkáte, každá zkušenost, kterou prožijete, každá myšlenka, kterou myslíte, každá rostlina, s kterou se setkáte - má pro vás schopnost zrcadla. Všimli jste si někdy, jak se některým lidem daří v těžkých situacích, zatímco jiní zažijí pád? Proč tomu tak je? Je to díky vnitřní síle a moudrosti.
Někteří dojdou k selhání a do hluboké deprese nebo kolem sebe šíří hněv. V určitém bodu si uvědomí, jak je jejich život smutný a zvolí si jiný postoj.
Každý z vás má schopnost změnit cokoliv včetně emocí - a to okamžitě.
Nikdo vás nemůže udělat šťastným, jen vy můžete držet sami sebe od prožívání štěstí v každém okamžiku svého života. Vše je prostě postoj.
Jak změnit postoj a udržovat pozitivní nadhled ve všech situacích? Díky píli, pozorování a výběru. To je to, proč je práce se strachem a s kódy přesvědčení tak důležitá.
Dokud neuvolníte bloky, které vás drží uzamčené v postoji nízkých energií, budete přicházet o nepřeberné množství radostných příležitostí.
Jakmile uvolníte všechny obavy, rozsudky a překážky, uvidíte okamžitě život z nové povznášející perspektivy.
Udělejte si dnes čas a formulujte svůj akční plán. Napište kroky, které je třeba provést, abyste dokázali překonat každý zvyk, který chcete změnit.
Udělejte první krok, není třeba už nic odkládat a uvolňujte nízkovibrační energii podílející se na udržování starých vzorců myšlení, což se odrazí také na vašich emocích a fyzické síle.
Vyžaduje obrovské množství síly, abyste zůstávali v nepřirozeném a nezdravém stavu.
Osvoboďte se od emocionálních bloků a energie a povzbuzujte sami sebe myšlenkami plnými Lásky, stejně jako naplňujte své tělo zdravými potravinami. Budete mít tolik energie, že nebudete vědět co s ní.
Zastavte se ihned, jakmile zjistíte, že vyprávíte starý příběh z minulých traumat, jednoduše energeticky předělejte scénář, který oslabuje vaši energii.
Přejete si vybít vaše baterie úsilím na nízké úrovni nebo nabít vaše baterie vysokou úrovní Lásky a vděčnosti?
Volba je vždy jen a jen na vás. Vybírejte moudře.
9. TÓN NAVÁDĚCÍ SÍLY - SÍLA USKUTEČNĚNÍ
DEVÍTKA naznačuje vědomý start do vysněného cíle. Ztělesněte moudrost a Mistrovství, kterým chcete vyjádřit své pozemské Bytí. Uvědomte si, že JSTE, než, že byste CHTĚLI BÝT. Buďte ten, kdo ozáří svým Světlem ostatní. VY jste přítelem lidstva. VY přinášíte nové vize světa. Ve VÁS spočívá síla dokončení. Už jste nalezli klíč k naplnění? Pokud se otevřete tomu, co je NOVÉ, automaticky se rozpustí STARÉ vzorce, které neslouží vašemu vývoji. Přijměte propozice DEVÍTKY a připravte se na velký skok ČASEM. V tomto cyklu se bude shodovat PROSTOR s ČASEM, roztaje minulost i budoucnost. Buďte připraveni poznat velké tajemství SÍLY USKUTEČNĚNÍ.
ZAPOJTE SE DO TAJEMSTVÍ VELKÉHO MYSTÉRIA
UKAŽTE, ŽE ŽIJETE NA ZEMI
V Tónu DEVÁTÉM se rozněcují všechny nápady, inspirace, touhy zlepšovat. Dny s Tónem DEVĚT hrají klíčovou roli v každé Vlně. Síla inspirace obsahuje nové podněty pro jednání, a na druhé straně spaluje těžké karmické pole. K DEVÍTCE je třeba přistupovat se zvláštním respektem a úctou. Doporučujeme využít energii tohoto Tónu k uzdravení starých případů a ukončení dlouhotrvajících sporů.
DEVÁTÝ Tón - TRPĚLIVOST - VYTRVALOST
Energie přinášející nový život, pohyb vpřed. Bolon (9) umožňuje nahlédnout do realizace současných vizí, plánů a akcí. Je to velmi pozitivní číslo, den je často využíván ke slavnostem, obřadům, svatebním obřadům a rituálům. DEVĚT je považováno za ČÍSLO ŽIVOTA a spojováno s lidským těhotenstvím a se ženami. Číslo DEVĚT je symbolem ženy a Ženského Universálního Principu.
Copyright © Mayská Poselství lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

OTEVŘENÍ SE DHARMICKÉMU VYPOŘÁDÁNÍ

31. července 2016 v 7:00 Vývoj vědomí bytostí

Channel: Edita Lemiana Santiago, Channelováno: 29.7. 2016
Jako lidstvo nyní procházíte obdobím, kdy každý je obdarováván či mu je nakládáno to, co dle zákonu příčiny a následku v posledním období zasel. Je vás stále více, co začínáte zcela přebírat zodpovědnost za všechny úrovně svého bytí - myšlenku, emoci, slovo a čin. A stále více bytostí se začne ptát, proč se jim děje právě to, čím opakovaně procházejí . Každý je nyní ve svém vlastním procesu. Ti, co jdou v prvních řadách na cestě k celistvosti bytí jsou láskyplným příkladem pro všechny, které ještě čeká polovina cesty nebo se na cestu právě vydali nebo brzy vydají. Je již určitý počet inkarnovaných duší, kterým byla zcela veškerá karmická zátěž odpojena a ve svém vědomí dokázali přenastavit všechna stará paradigma zasahujících do všech základních lidských oblastí. Tuto skupinu nyní připravujeme na otevření se jejich dharmické části svého bytí.
Dharmická část vědomí je ta, co svou bezpodmínečnou tvořivostí pro planetu a pro kolektivní vědomí byli v nedávné době vystavovány zkouškám, zda i přes dlouholetý proces a přes dlouhé cesty ke své vnitřní celistvosti, jsou stále ve své plné síle a dokážou stále zůstat s otevřeným srdcem a pracovat zde pro jednotu a harmonii celku. Pro tyto bytosti se tu otevírají výjimečné dary ve všech podobách a podpora ve všem, co se rozhodnou začít tvořit z tohoto nového vědomí jednoty a celistvosti. Často jsou to právě takové bytosti, které již nežádají nic pro sebe, ale pro zachování důstojného života na planetě Zemi. Jsou ve vědomí, z kterého nežádají, ale jsou ochotni a otevřeni, aby skrze ně se projevily vyšší síly Světla a tudíž jsou vedeni vždy do míst, k lidem, kde je jejich přítomnost požehnáním a darem a vzájemná úcta zde pouze potvrzuje toto souznění.
Vy, co nyní víte, ke komu mluvíme, otevřete se veškerým kouzelným až zázračným manifestacím, kde se vše propojuje, otevírá a podporuje pro důležitost vašeho bytí a přijetí vaší jedinečné esence, která zde nyní v těchto časech chaosu je jako OTEVŘENÝ PORTÁL PRO PŘECHOD PŘES ENERGETICKÉ MOSTY K NOVÝM ÚROVNÍM VNÍMÁNÍ KAŽDÉHO, KDO SE S VÁMI SETKÁ.
BUĎTE TOUTO ZÁŘÍCÍ POCHODNÍ V PLNÉ SÍLE A V PLNÉM POTENCIÁLU, KTEROU V TĚCHTO ČASECH OSTATNÍ POTŘEBUJÍ K ZACHOVÁNÍ VÍRY A NADĚJE VE SVÉM OSOBNÍM PROCESU.
AKÁŠICKÁ AFIRMACE:
OTEVÍRÁM SE ZCELA DHARMICKÉMU VYROVNÁNÍ A DOVOLUJI SI HO PROŽÍVAT NAPLNO.
- STRÁŽCI AKÁŠI -


Novodobý otrok

31. července 2016 v 6:00 Vývoj vědomí bytostí


král "Musíme zaměstnávat neustále jejich mysl, rozumíte?"
"A jak to chcete udělat?"
"Na co reagují lidské instinkty nejlépe? Na strach přece. Musíme je udržovat v neustálém strachu."
"Strachu o co?"
"O holé přežití."
"A jak to uděláme?"
"Pořádně je zaměstnáme. Ale zase přiměřeně, nemůžeme z nich naprosto vyčerpat všechnu jejich sílu. Přeci jen je potřebujeme. Viděl bych to tak na pět dnů v týdnu. Osm hodin denně. Minimálně ovšem. O víkendu se zregenerují. A můžou opět pracovat. A peníze. Musímepráce ekonomiku postavit tak, aby si každý vydělal jen tak, aby splatil své životní nároky a potřeby. Nic moc navíc, rozumíte.
S množstvím peněz roste svoboda a lidi by si mohli začít dělat, co by chtěli. Kdyby si moc našetřili, dokázali by opustit své zaměstnání a založili by si své vlastní podniky. To nemůžeme riskovat."
"Proč?"
"Vy to nechápete? Potřebujeme dělníky přece! Potřebujeme poslušné, nepřemýšlející dělníky. Když je pořádně zaměstnáme a oni budou řešit pouze svoje problémy, nebudou mít čas se sami sebe ptát, co doopravdy chtějí, nebudou mít čas se dostat do prostoru za "myšlenky", kde jak víme, je místo, pro čistý rozhovor s Bytím. A to jim nemůžeme dovolit.
Nastavíme ceny nemovitostí tak, aby si museli brát hypotéky. A to je naprosto upoutá k jejich práci a strach o jejich vlastní existenci je uzemní tak, že nebudou mít žádné myšlenky na to, aby se osamostatnili. Jakkoliv.
gmoTaké jim odřízneme přístup ke kvalitním potravinám. Obklopíme je chemií. To potlačí jejich vnitřní hlas a pomalu bude ničit i jejich těla. Z čehož nám opět poplyne spousta finančních prostředků."
"Z jejich zničených těl? Jak?"
doktor leky"Ve skutečnosti to není chemie, co by ničila jejich těla. Jsou to jejich myšlenky, které právě používáním této chemie "onemocní". Oni nebudou vědět, že změnou myšlení můžou uzdravit své tělo. Naučíme je se spoléhat na chemii i v podobě léků. Vyškolíme lékaře, abynedoporučovali nic jiného. Rozsejeme jasnou nedůvěru v jakékoliv jiné alternativní způsoby léčení. To bude vynikající! A samozřejmě, školky a školy, musí být nastaveny tak, aby nám tyto poslušné zaměstnance produkovaly, rozumíte?"
"No, to chápu. Ale jak je chcete nastavit?"
"Naprosto jednoduše. Děti se učí a přijímají vše, co vidí. Takže, my v nich nesmíme probouzet zvídavost. Zasypeme je informacemi, které se budou muset naučit. Bez otázek. Bez vytváření si vlastního názoru. Nesmíme podporovat jejich jedinečnost, v tom by mohly najít sílu a vyniknout nad ostatními, a to nejde. Potřebujeme uniformitu, chápete? Takže se bude známkovat. Probudíme v nich soutěživost. A rivalitu. A to tak, že jim skolavsugerujeme, že na světě není ničeho dostatek. Že je potřeba za místo na slunci bojovat. Oni nebudou vědět, že pravdou je pravý opak! A budou se snažit být nejlepší. Ve všem. Budou se snažit dotahovat své nedokonalosti, ale budou tím pádem zapomínat se soustředit na to, v čem vynikají a nebudou podporovat svoji jedinečnost.
Zaměstnáme je honbou za studiem a získáváním informací natolik, že jejich jediným cílem bude pokud možno vystudovat vysokou školu a získat co? No? Ano! Přeci kvalitní zaměstnání! A máme ho tady! Hotového, našeho novodobého otroka. Chápete? No není to geniální?"
"Řekl bych, že naprosto! No, ale až budete mít toho zaměstnance a on se dostane po práci domů, tak, co bude dělat?"
strach
"Bude čučet na televizi přece! To je ten správný nástroj pro to, abychom jim všem lili do hlavy informace, které my sami chceme, aby oni zpracovávali! Takže jim můžeme podsouvat další strachy, či takové informace, aby vytvářeli jen negativistické myšlenky. Rozumíte? To je uzemní. V tom shonu a jejich neustále zaneprázdněné mysli nenajdou nikdy spojení se sebou samými. Nikdy neprocítí to stálé, opravdové štěstí, které osvobozuje. Jejich těla budou nemocná a jejich mysl také. Budou vždy bojovat. O pozornost, o energii, o lásku. Budou to vše chtít po druhých. A nebudou vědět, že oni sami už to dávno mají. V tom bude naše síla. A nejlepší na tom je, protože nebudou znát nic jiného, tak to budou opakovat stále a stále dokola. Budou to učit své děti. Systém, který se sám rozšiřuje a udržuje! No není to geniální?"

"Je. Naprosto!"


Petra Jánová ♡ Žijme svůj Život ♡

Miluj všechny duše kolem sebe

31. července 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dne

Tvé kladné, tvořivé, milující myšlenky mají ohromnou sílu, daleko větší, než si uvědomuješ, protože myšlenky jsou druhem energie. Proto zapuď všechny záporné myšlenky. Vždy se dívej na světlou stránku života, protože čím více radosti a lásky vyzařuješ, tím více radosti a lásky přivoláváš k sobě. Miluj všechny duše kolem sebe, protože zjistíš, že každý nakonec na lásku reaguje láskou. Děti a zvířata reagují okamžitě, protože nemají žádné vnitřní překážky, které by musely překonávat. Proud lásky vycítí instinktivně, protože nikoho nepodezírají ze špatných motivů a úmyslů; lásku prostě přijmou a radostně ji opětují. Zatímco dospělí jsou; většinou podezíraví a domnívají se, že i k lásce musí existovat nějaký skrytý motiv. Nikdy nepřipusť, aby jakékoliv tvé podezření zatvrdilo vůči někomu tvé srdce. Jsou-li tvé motivy čisté a ryzí, ať láska plyne plnou silou, dokud všechny překážky nebudou překonány. Láska je klíčem k životu. A ty chováš tento klíč ve svém nitru.


TZOLKIN 30.7.2016 8 CABAN kin 177

30. července 2016 v 12:00 Mayský Kalendář na každý den

Caban - Země - Síla odpovědnosti, spolupráce, mezilidských vztahů, spolutvůrce, planetární energie, síla krystalové energie, zkoušky/testy
Když jste zapojeni v jakémkoliv týmu nebo spolupráci, ať už je to večeře s přáteli či s rodinou nebo řešíte problémy s kolegy v práci nebo hrajete plážový volejbal, často je to ta tichá introspektivní uzemněná mysl, co přináší perspektivu do jakékoliv situace nebo konverzace. Příliš často je to v naší společnosti o tom, kdo mluví nejvíce nebo nejhlasitěji, ale dejte raději na zdánlivě plachý hlas a budete překvapeni!
CABAN, TO JE STRÁŽCE POZEMSKÉ ZAHRADY PŘINÁŠEJÍCÍ HLUBOKÉ SPOJENÍ S PŘÍRODNÍMI CYKLY A ENERGIEMI ZEMĚ, DÁVAJÍCÍ SÍLU TVOŘIVOSTI A PAMĚŤ STARODÁVNÉ MOUDROSTI
Symbolika CABAN znamená doslova Země a představuje tvůrčího ducha a vitální sílu Země - pozemský rytmus a u člověka srdeční tep. CABAN také představuje pohyb na planetě a pozemské rytmy např. zemětřesení, sopečnou činnost, záplavy a potopy.
V den CABAN žádejte Vesmír, aby vás obdaroval kreativitou ve všem, co děláte a inteligencí k nalezení řešení ve všech životních výzvách, kterým čelíte. Je to skvělý den pro přemýšlení a hledání východiska.
Lidé narození v den CABAN mají spíše jangové chování, velmi tvořivé myšlení, jsou považováni za osoby činu, mají veškerou energii potřebnou k dosažení jakéhokoliv záměru a kreativitu umožňující dostat se vždy k cíli.
***
Zdravím, jsem Caban 8. Děkujeme za spojení s vámi. Rádi bychom vám připomněli, že vaše duchovní kořeny jsou vytvořeny z čisté Lásky. Není nic na světě, co nepochází z inspirace čisté Lásky. Víme, že je to pro mnohé z vás těžké pochopit, když se díváte kolem sebe a vidíte všechny ty zážitky ne-lásky. Chápeme, že je pro vás těžké existovat na takovém místě. Jak se rozpouští Závoje zapomnění, stává se pro vás ještě těžší pobývat na Zemi. Přesto bychom vás rádi požádali o trpělivost, protože je hodně toho, co můžete udělat, abyste pomohli při změnách, které v současné době probíhají.
Mnoho Lightworkers přišlo na Zemi pro tento čas asistovat při návratu Země do jejího původního stavu. Třebaže Země byla původní v čase jejího vytvoření, ona i její obyvatelé nyní začínají vibrovat na mnohem vyšší frekvenci. To znamená, že ti, kteří lpí na nízkofrekvenčních touhách, nebudou schopni dál udržet své cíle ne-lásky. Jsou ve svém posledním stádiu obhajování svých projektů a brzy budou přesunuti jinam.
Vy, jako Lightworkers, máte schopnost tlačit na ty ve vedoucích pozicích, aby provedli změny, které si na Zemi přejete. Síla je v číslech, když se spojíte mezi sebou ke společným cílům - váš hlas bude slyšet. Mnoho z vašeho průmyslu se rozpadne přes noc, když každý z vás řekne DOST a přestane krmit monstrum. Například pojišťovnictví je samotným palivem korupce ve všech oblastech podnikání. Co si myslíte, že by se stalo, kdyby prostě masy lidí přestaly platit své pojistné? Co by se stalo, kdyby si pacienti vybírali lékaře, kteří předepisují pouze byliny? Co kdyby všichni lidé odmítli kupovat potraviny otrávené pesticidy a herbicidy? Jakmile se spojíte dohromady a budete bojkotovat odvětví, která jsou škodlivá - budou se muset tyto korporace rozpadnout nebo okamžitě restrukturalizovat.
Je mnoho lidí, kteří si nejsou vědomi toxických látek, které konzumují a jejich smrtícího dopadu na tělo. V masmediálních reklamách se nachází mnoho lží. Díky počítačům a internetu může být pravda sdílena po celém světě. Stále více lidí kráčí vpřed s pravdou a mají schopnost ohnout masový marketing a oslovit všechny, kteří jsou uváděni v omyl. Součástí práce každého je, aby se tyto informace dostaly ke všem ve vašem okruhu vlivu. Možná jste jediní, kdo může ovlivňovat své rodiče, sourozence, přátele a známé. Vezměte tuto roli vážně a vzdělávejte sebe i ostatní.
Odcházíme dnes s nadějí, že budete o těchto slovech přemýšlet a zmocníte se vědomí, že jste důležitý velvyslanec se schopností pomáhat druhým vytvářet svět míru a radosti.
8. TÓN HARMONIZACE - SÍLA SPOJENÍ
Vytvořte řeky snů a spojte je v jeden oceán Lásky Stvořitele. Otevřete všechny kanály a obdržíte posílení díky rezonanci s OSMIČKOU. Přijměte návrhy OSMIČKY, věnujte energii tomu, kde jste nepozorní, jelikož to se stane vaší jedinečnou příležitostí. Objevte přirozenou krásu v něčem jiném, úplně pro vás NOVÉM. Buďte svobodní, volní bez obav. Vy držíte v ruce kouzelnou hůlku. Vy spojujete fyzický svět s tím, co je neomezené. Vneste harmonii do každodenního života a do všech situací, ve kterých se nacházíte. Uvolněte se od egocentrizmu a vyveďte své ego ze slepoty.
VY URČUJETE ÚROVEŇ HARMONIE SOUZNĚNÍ SE STVOŘITELEM,
DOVOLTE ROZEZNÍT TÓNY VAŠEHO SPOLEČNÉHO SRDCE
Tón OSM vám umožňuje splnění záměrů. Na této pozici se koncentruje nejvyšší síla úspěchu. Dny s Tónem OSM se vyznačují velkou aktivitou. Takže nebuďte překvapeni, pokud, jejich sílu pocítíte kolem sebe. Pamatujte si, že ve vzorci ČASU jsou také vpleteny karmické procesy. Pokud se v běžící Vlně objevuje tento proces, Tón OSM se může ukázat jako nepříjemný. Práva spirituální jsou velmi konzistentní, vymáhají jen to, k čemu jsme se před narozením zavázali.
Tón OSMÝ - SPRAVEDLNOST - HARMONIE - ROVNOVÁHA - to je záměr Uaxac (8). Je to síla reorganizace. Jak nahoře, tak dole. Záměrem této Energie je přinést HARMONII & ROVNOVÁHU, zvážit všechno pro a proti, aby bylo dosaženo vyvážené spravedlnosti. Tón 8 umožňuje splnění záměrů. Na této pozici se koncentruje nejvyšší síla úspěchu. Dny s Tónem OSM se vyznačují velkou aktivitou. Takže nebuďte překvapeni, pokud, jejich sílu pocítíte kolem sebe.
Copyright © Mayská Poselství lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Zákon nelpění: získejte, co si přejete ProNáladu.cz Sledovat ProNáladu.cz

30. července 2016 v 6:00 Vývoj vědomí bytostí

Zákon nelpění říká: abychom ve fyzickém Vesmíru něčeho dosáhli, musíme se zbavit svého lpění na tom. Neznamená to zříci se úmyslu své přání naplnit. Nezříkáme se ani úmyslu, ani přání. Zříkáme se svého lpění na výsledku.
Působí to velmi silně. V okamžiku, kdy se zbavíme lpění na výsledku a přesně propojíme úmysl s nelpěním, získáváme, co jsme chtěli. Díky nelpění můžete získat cokoli, co si přejete, neboť nelpění vychází z absolutní jistoty v síle vašeho skutečného Já.
Naopak základem lpění je strach a pocit nejistoty, které vyplývají z neznalosti svého skutečného Já.
Zdrojem bohatství, hojnosti a všeho ostatního ve fyzickém světě je vaše Já; je to vědomí, které umí uspokojit jakoukoli vaši potřebu. Všechno ostatní jsou pouhé symboly: auta, domy, byty, peníze, oblečení, letadla. Symboly jsou pomíjivé, přicházejí a odcházejí. Honba za symboly se podobá osidlování mapy místo osidlování reálného území. Plodí neklid a konec konců vede k vyprázdněnosti, protože své Já jste nahrazovali pouhými symboly svého Já.

Lpění je vždycky lpěním na symbolech. Nelpění znamená bohaté vědomí, protože vytváří tvůrčí svobodu.

Působení Zákona nelpění urychluje veškerý evoluční proces. Pokud Zákonu porozumíme, nepociťujeme nutkání urychlovat rozhodnutí. Urychlováním řešení problémů vytváříme problémy nové. Jestliže však své vnímání soustředíme na neurčitost, jestliže na ni dokážeme upnout pozornost a čekat, až se ze zmatků a chaosu vynoří naše řešení, pak to, co se nám ukáže, bývá ohromující.
Tento stav pohotovosti znamená být na rozsáhlém teritoriu neurčitosti kdykoli připraven využít příležitost příznivou svému záměru, svému cíli. Co to je příznivá možnost? Je obsažena v každém problému, který se v životě vyskytne. Kterýkoli problém je zárodkem možnosti velkých výhod. Pokud tuto skutečnost chápete, otevíráte se celé široké škále možností. To do vašeho života vnáší tajemství, zázrak, příjemné vzrušení a strhující dobrodružství.
Každý problém, který se ve vašem životě vyskytne, můžete nahlížet jako možnost slibující vám velké výhody. Moudrost neurčitosti vám skýtá možnost být vždy v pohotovosti a příznivou možnost postřehnout. Když se vaše pohotovost a příznivá možnost setkají, řešení problému vyvstane zcela přirozeně.
To, co takto vzniká, je často nazýváno "úspěchem". Úspěch není ničím jiným, než spojením pohotovosti s příznivou možností.
To je dokonalý recept úspěchu založený na Zákonu nelpění

Uplatnění Zákona nelpění

Zákon nelpění funguje, pokud jsme ochotni řídit se následujícími kroky:
1. Dodržovat nelpění. Sám sobě i všem okolo dopřát svobodu být takoví, jací jsme. Nefixovat si pevné představy o tom, jak věci mají být, jak mají vypadat. Neurychlovat řešení problémů a nevytvářet tím problémy nové. Ve všem, čeho se zúčastníme nebo se na tom podílíme, se držet nelpění.
2. Nahlížet neurčitost jako důležitou součást své zkušenosti. Být připraven přijímat neurčitost znamená, že řešení budou přicházet spontánně, bez problémů, zmatků, nepořádku a chaosu. Čím neurčitější se problém zdá, tím jistěji se cítíme, protože neurčitost je naší cestou ke svobodě. Díky moudrosti neurčitosti najdeme vlastní jistotu.
3. Stanout na poli všech možností a být otevřen nekonečnému množství voleb.Když se ocitneme na rozsáhlém území nekonečného počtu možností, poznáváme kouzlo a tajemství života a život se stává radostným a zajímavým dobrodružstvím.
Deepak Chopra

Vzdávej za všechno neustálé díky.

30. července 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dne

Vzdávej za všechno neustálé díky. Je toho mnoho, za co máš být vděčný; otevři své oči, dívej se kolem sebe, a uvidíš, jak jsi požehnaný. Zjistíš, že jsi naplněn ohromujícím pocitem lásky a vděčnosti, a celý život pro tebe dostane nový smysl. Lidé kolem tebe budou pro tebe víc znamenat, protože tvé srdce bude naplněno láskou k nim a ty budeš pro ně mít hlubší pochopení a více tolerance. Uvědomíš si, že jim vděčíš za jejich lásku a společenství, za to, že jsou. Tvé oči se otevřou pro všechnu krásu a harmonii kolem tebe, pro zázraky přírody. Tvé oči a uši začnou vnímat a opravdu tak, jak mají, a ty budeš mluvit slovy lásky a porozumění. Život bude pro tebe dobrý, protože nic nebudeš pokládat za samozřejmé, ale všeho si budeš vážit a ve všem poznáš Mou ruku.

Obraz: Anděl naděje

29. července 2016 v 8:29 Obrazy rok 2016


Obraz: Anděl naděje
www.slunecnikvet-anna.blog.cz

TZOLKIN 29.7.2016 7 CIB kin 176 galaktický portál

29. července 2016 v 8:16 Mayský Kalendář na každý den

Cib - Bojovník - Síla spojení intuice s rozumem, překonání strachu, síla vnitřního hlasu, duchovní vedení, telepatie, moudrost, schopnost kontaktu s Vyšším Já, inteligence, operativnost, odvaha, síla vítěze, analytické myšlení
Filozofové v dávných dobách říkávali, že se nemáme učit nové věci jen si vzpomenout na to, co jsme vždy věděli. S dnešní závratnou rychlostí změn a pokroku se nám zdá, že bychom se měli učit nové věci, ale jakmile se je naučíme, všechno se změní a připadá nám zastaralé. Ale to není ten druh poznání, které nám předkové odkázali….. hluboko uvnitř jsme všichni nadčasové duše, které znají hluboké pravdy lidského života. Ctěte dnes svou starověkou duši.
CIB TO JE NEJSTARŠÍ STAROVĚKÁ MOUDROST. VNITŘNÍ MOCNÁ SÍLA TOHOTO GLYFU NÁS VYZÝVÁ K TICHÉ INTROSPEKCI, ABYCHOM SAMI ODKRYLI OBLASTI, KTERÉ OBSAHUJÍ MOUDROST CENNĚJŠÍ, NEŽ JAKÉKOLIV NÁLEZY ARCHEOLOGICKÝCH POKLADŮ.
Význam glyfu znamená moudrost a karmickou očistu, v yucatanském jazyce představuje světlo svíčky - světlo moudrosti, které pohlcuje tmu. Význam je zrození moudrosti a smrt starých vzorců myšlení. Glyf je spojován se supem, velmi respektovaným ptákem, který čistil svět od všech zbytečných věcí.
Osobnosti narozené v den Cib se podílí na energetické očistě planety, proto jsou často vedeni z jedné akce do druhé. Cib znamená překonávání životních výzev, je to dobrý den zapálit svíčku a odpustit všem, požádat a poskytnout odpuštění, kultivovat soucit. Požádat o mír a harmonii mezi vámi a rodinou.
***
Jsem Cib 7. Jsme potěšeni, že se s vámi opět setkáváme. Velmi nás těší trávit tento čas s vámi. Jak postupujeme každý den roku, je naším záměrem být tu ve službě pro vás.
Máme výhodu, že máme větší obraz toho, co se děje na Zemi a každý den se více a více z vás stává schopných dělat totéž.
Jak pokračujete vpřed na cestě sebe-posílení, uvolňujete obavy, myšlenky podrážděnost a návyky, které vás držely v otroctví. Můžete také oslovit své bratry a podělit se o svou moudrost a poznání. Na Zemi je také mnoho lidí, s kterými nemůžete komunikovat, protože se uzavřeli před duchovními vědami.
Máte možnost být velvyslancem Lásky, protože dokážete oslovit a obohatit lidi, které my nemůžeme. Buďte vzorem pro všechny, které potkáváte. Chcete-li žít život ve světě plném krásy, klidu a hojnosti, pak žijte svůj život tímto způsobem.
Ostatní si všimnou, že chodíte s grácií a klidem uprostřed chaosu, budou vás oslovovat a hledat to, co vy už máte. Čas oddělenosti musí skončit s cílem vytvořit Nebe na Zemi. Pojďme společně oslavit naše odlišnosti a rozdíly.
Když jste v přítomnosti lidí, kteří jsou nespokojení, pokuste se přijít s konverzací, kde se rozhovory stávají řešením problémů, spíš než zůstávat ve stížnostech a jejich nízké úrovni.
Pomozte lidem věnovat pozornost jejich myšlenkám, slovům, činům i jejich emocím. Povzbuzujte je, aby si všimli rozdílu, jak se cítí, když jsou zapojeni do různých aktivit, aby si vybírali ty povznášející.
Máte velký potenciál. Máte velký vliv na budoucnost Země - každým okamžikem. Je to současnost, ve které děláte rozhodnutí ovlivňující a vytvářející vaší budoucnost.
Vybírejte dobře, bavte se a mějte dobrou náladu.
7. TÓN SPOJENÍ - SÍLA SOUZNĚNÍ
Přivolejte k sobě mystickou moudrost a připomeňte si spojení se Zdrojem. Spojte sílu všech 7 čaker a vystoupejte do výšin Božského Světla. Jestli se ptáte na užitečnost mystické síly v tomto životě, věřte, že skrze Vědomí SEDMIČKY funguje všechno v praxi. VY integrujete světy duchovní i fyzické v Novém Světě. Spojte své pocity s rozumem a přeměňte hmotu v mystické Vědomí. Zůstaňte ve stavu pozemského sebe přijetí. Otevřete se přitékajícím darům. PŘIJMĚTE SAMI SEBE BEZPODMÍNEČNĚ. Osvoboďte se od nutnosti schválení zvenčí, odhalte svojí přirozenou mystickou sílu.
Sedmička se nachází přímo ve středu 13 ti denní Vlny, je to mystický sloupec - páteř Vesmíru. Na platformě tohoto Tónu se nachází připojení na nejvyšší úroveň Bytí. Čím zralejší Vědomí dosáhne této úrovně, tím hlubší bude jeho objev. Šestý smysl je nejpřesnější popis toho, čím nás SEDMÝ Tón může obdarovat. Z tohoto potenciálu vyrůstá subtilní vnímání a vysoká citlivost.
Tón SEDMÝ vytváří duchovní spojení s nejvyšší Energií Zdroje. Dny kalendáře s Tónem SEDM jsou zalité nejčistší Energií, která proniká až do vaší tělesnosti. SEDMÝ Den je dnem tankování paliva. Nedochází tu k žádným aktivním operacím či zvláštním událostem. Kdykoliv se v mystickém zápisu léčení objeví spojení kombinace Tónu 2, 7, 12, doporučujeme být ve svém Středu, abyste se nedostali do zápasů či extrémů.
Copyright © Mayská Poselství lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

JAK SE RODÍ DUŠE?

29. července 2016 v 6:00 Vývoj vědomí bytostí
Nejdříve musí vzniknout Duch. Proto aby to člověk pochopil, dá se to přiblížit k energetickému souhrnu informací. Je to tedy velmi jednoduše řečeno energetický informační shluk energie, který vzešel z centrálního vědomí, čemuž se např. nejen v náboženství říká Bůh. Duch je jaké-si oddělené menší vědomí od tohoto centrálního velkého Vědomí, které můžeme jmenovat JEDNÍM, nebo také třeba Univerzem atd.
Každý Duch, který se vědomě oddělil od centrálního, on sám byl před tímto úkonem samotným centrálním vědomím a proto než se oddělil, tak jako centrální Vědomí svým zářením vyprodukovalo samo sebe jako paprsky např. právě v podobě Ducha. Ku příkladu bych mohl uvést třeba světlo z baterky. Sama o sobě baterka je centrálním Vědomím a světlo, které z ní vychází jsou její již slabší Vědomí v podobě světelného vlnění, v podobě fotonů, v podobě studeného, nebo teplého světla, v podobě tedy samotného spektra atd. To je jen malý příklad pro pochopení.
Tedy oddělí-li centrální Vědomí ze sebe svoji část, pak se jedná o Ducha a jako takový má také své vlastní vědomí jako centrální Vědomí s tím rozdílem, že takový Duch již není celistvým vědomím jako je právě Centrální Vědomí, tedy Bůh. Každý takový Duch má své specifika a nikdy se nejedná o stejného Ducha. Může se stát, že dojde k jakési podobnosti dvou Duchů, ale přesto má každý svoji vlastní identitu, již své vlastní vědomí a tím i svůj plán pro své bytí, svou existenci. Takový Duch může být z pohledu lidského jak nový, tak tzv. starý Duch. Starý Duch má již mnoho zkušeností v různých realitách a vesmírech a na základě toho se sám pak rozhoduje, zda-li bude nadále díky svým zkušenostem prožívat další svá různá vtělení v různých podobách a nebo splyne zcela zpátky do centrálního Vědomí a tudíž svoji individualitu vymaže.
A teď tedy k Duši. Je velká mýlka domnívat se, že je Duše věčná. Věčný může být jen Duch a to pokud se tak sám rozhodne a nebo je věčný samotný zdroj - centrální Vědomí - Bůh. Duše sama o sobě by se dala přirovnat k jakému si ochrannému obleku, který slouží Duchu jako zprostředkovatel k projevení Vědomí až do hmoty, tedy do našeho fyzického světa. Pro vznik Ducha se používá tzv. mentální látka, nebo-li energie myšlenky. Duch by se dal přirovnat k myšlence vyprodukovanou Bohem - centrálním Vědomím. Tím, že je Duch nejblíže k Bohu, nedochází k tzv. pokřivení a tak takový Duch je vždy čistý. Čím více se Duch vzdaluje od Boha, tím více také slábne jeho vědomí. Je to jako opět s baterkou. Baterka vždy svítí silně a dobře na blízko, ale pokud s ní zasvítíme do dálky, její intenzita světla již slábne a proto čím dál, tím menší osvětlení, nebo-li tím menší vědomí. Zde již dochází díky slabé intenzitě světla k pokřivení, k odrazům, k stínům, ba dokonce i k fantazii atd.
Pokud se Duch rozhodne o tzv. splynutí, nebo-li opravdový celkový návrat do centrálního Vědomí, pak se i jeho identita rozpadne a jako takový zcela zaniká. To dává možnost vzniku novým Duchům, tedy novým samostatným vědomím. Pokud se Duch rozhodne prožívat svoji existenci i na materiální úrovni, pak jako takový nemůže přímo působit na materiální svět v podobě materiálních úkonů - činů. Proto si vlastní silou ( mocí myšlenky) stvoří tzv. Duši, která je již na mnohem nižší vibraci než Duch a tak je taková Duše blíže k materiálnímu světu.
Tato Duše je stvořena z astrální látky, která je pod úrovní mentálního světa, kde sídlí Duch. Duch jako takový vloží určitou část sebe sama do formy Duše. Je dobré si uvědomit, že Fyzické tělo, Duše i Duch jsou produkcí, nebo-li činností centrálního Vědomí - Boha. To znamená, že myšlenka je atributem, nebo-li pohybem - činností Boha. Je také si velmi dobré uvědomit, že jsme Vědomím a za Vědomí se také máme považovat. Vše ostatní, tedy jakékoliv formy, představy atd., jsou jen iluzorní produkcí námi samotnými, které nám buď slouží, tedy tvoří a nebo neslouží, tedy vyjadřují se destruktivně. Duše je tedy jaký-si mezičlánek, prostředník mezi Duchem a materiálním fyzickým světem.
Duše díky svým nižším vibracím o proti Duchu a vyšším vibracím o proti materiálnímu světu, pak ovládá fyzické tělo. Tělo samo osobě nemůže mít pohyb a ani samotnou činnost svých orgánů, pokud ho Duše jako zprostředkované vědomí Ducha a Duch jako zprostředkované vědomí Boha - centrálního Vědomí nevyživuje. Proto při smrti fyzického těla se zbytek vědomí (sídlící v lidském těle) přemístí zpátky do Duše a proto také jako Duše nabýváme více vědomí o sobě samých. Abych řekl pravdu tak zde by se dala napsat kniha, která by pojednávala o detailnějším prožívání sebe sama v různých podobách, formách ale i v různých situacích, jevů a existencí. Tak snad postačí toto malé vysvětlení.
Ještě dodám, že po smrti fyzického těla se vědomí (dle svých zkušenostech a schopnostech) v podobě Duše nadále projevuje v astrální sféře do té doby, dokud je to možné či potřebné. Po té se Vědomí oddělí od Duše, které pak podléhá rozpadu v astrální sféře stejně tak jako podléhá fyzické tělo rozpadu v materiální sféře. Jediné co zůstává je samotné vědomí Ducha, které se samo rozhoduje zdali zcela splyne s Bohem v Jedno, nebo si svoji identitu ponechá a tudíž pokračuje dál ve své existenci.
Takže na otázku, kde se rodí Duše odpovídám v astrálním světě, ve sféře přechodu, proto je-li člověk hrubých vibrací pak po smrti zůstává v nízkých úrovní v této astrální sféře a to velmi dlouho. Takto je to také myšleno v křesťanství, které se o tomto zmiňuje v podobě pekla. Duše která je připoutána touhami k materiálním statkům velmi trpí, jelikož touha a chtění, nebo-li závislost na materiálních hodnotách (spíše nehodnotách) v ní vyvolávají silné abstinenční stavy, které jsou opravdu velmi silné a nepříjemné. Duše je takto uvězněna jelikož na materiální úrovni již nemá vliv a v astrální světě, tedy v nízkých úrovní této sféry nemá zase potřebné vibrace pro prolnutí se do vyšších stavů vědomí a to způsobuje jako kdyby se člověk nacházel např. jednou nohou v místnosti, kde je velký studený průvan a druhou nohou v jiné místnosti, kde je mokro a chladno. Nemůže se tam a ani tam a přesto se zažívá obojí, proto to přirovnání v křesťanství tykajícího se pekla.
Ve všem hrají hlavní roli Živly, které je dobré poznat, naučit se s nimi komunikovat např. skrze přírodní magii. Pravá magie nemá nic společného s kouzly. Pravá magie je o poznávání zákonu vesmíru, tedy o zákonu Ducha nebo-li o zákonu Boha. Zákon zde není něco co musí člověk povinně dodržovat, od toho nám právě byla dána ta svobodná vůle, proto lidstvo také prožívá situace takové jaké prožívá, ale všeobecně je vždy velmi dobrou cestou se něco o těchto zákonech dozvědět a začít je praktikovat ve svém životě. Toto je také na obsáhlou knihu, kde by se pojednávalo mimo jiné o myšlenkových formách, které zneužívají lidské vědomí pro svoji existenci, jelikož bez lidí by nemohli existovat.
Problémem je, že aby si tyto entity udržely lidský zdroj Božské energie, po mnoho tisíců a milionů let mění své taktiky a formy. Tak např. někdy jsou ve formě Bohů a někdy ve formě mimozemšťanů atd. Jejich líbivá slova a jejich nápomoc je častou taktikou, jak si ochočit člověka, který je zdrojem nekonečné síly. Je paradoxem, jak člověk dokáže tak hluboko zapomenout na svoji pravou podstatu, na svoji moc a sílu, na svoji Božskou tvořivost a stane se tak pouhou baterkou pro entity.
Na štěstí je tu zákon, že nic není stejné a věčné. Nastala doba, kdy se lidé opět vrací ke své podstatě, sice budou ještě chvíli zase uctívat mimozemšťany a sami sebe vidět jako slabé a bezmocné, ale důležité je, že i mnoho lidí již poznalo záludnost a iluzornost ezoteriky, či se vymaňují z manipulací tzv. mimozemských entit a přestávají tak tříštit svoji vlastní životní sílu a začínají ji používat pro tvořivost a nikoliv již pro manipulaci či destrukci.
Ahoj Merlain
Zdroj : http://www.dobresdeleni.estranky.cz/clanky/jak-se-rodi-duse-.html

Můj milovaný, teď už nic nebude probíhat pomalu. Všechno se zrychluje.

29. července 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dne

Když ti říkám, že Můj slavný plán se odvíjí krůček po krůčku, možná se ti zdá, že všechny události probíhají pomalu. Můj milovaný, teď už nic nebude probíhat pomalu. Všechno se zrychluje. Nicméně jde o postupné odhalování, protože všechno probíhá v dokonalém načasování. Nech vše přijít a nepokoušej se nic zastavit ze strachu z rychlosti,s jakou to přichází. Mé načasování je dokonalé. Proč je nepřijmout? Nechovej v sobě žádný odpor, ale nalézej dokonalou svobodu a radost z toho, jak se můj plán odvíjí. Je to skutečně úžasný plán a ty jsi jeho součástí. Máš v něm svou vlastní roli; proto je důležité, abys ji našel a abys tak učinil hned teď. Nepromarni ani jediný den tím, že bys přestal svou roli hledat. Když si najdeš čas na ztišení, poznáš, jaká je tvá úloha.

Spřízněná duše

28. července 2016 v 11:24 Doteky Nového Života

objetíLidé si myslí, že spřízněná duše je někdo dokonalý. To je přesně to, co všichni chtějí. Pravdou ovšem je, že spřízněná duše je zrcadlo, osoba, která vám ukáže vše, co vás drží zpátky. Osoba, která vám přináší zaměření na sebe a která vám v tu chvíli mění celý váš dosavadní život.
Pravdou je, že spřízněná duše je pravděpodobněnejdůležitější osobou, se kterou se kdy setkáte, protože strhne vaše nepropustné zdi, propleskne vás a vy můžete jít vzhůru. Ale žít se spřízněnou duši navždy? Ne. Příliš bolestivé. Spřízněné duše, které přijdou do vašeho života jen odhalují další vrstvu vás samotných, a pak odejdou.
Cílem spřízněné duše je, aby vámi otřásla, trochu potrhala vaše ego , ukázala vám vaše překážky a závislosti, zlomila vaše otevřené srdce, aby se do vašeho života mohlo dostatnové světlo, abyste mohli být natolik zoufalí a mimo kontrolu, že vám nezbude, než změnit svůj život.
V tu chvíli vám život představil svého duchovního mistra.
~ Elizabeth Gilbert (film Jíst, meditovat, milovat)

Magická síla vlasů a účesů

28. července 2016 v 11:18 Vývoj vědomí bytostí

man-1171806_1920Vlasy jsou ukazatelem životní, tělesné i duševní síly člověka, jsou symbolem vitality, sexuality a plodnosti, nesou záznamy o životní energii, představují vědomí duševního já. Vlasy mají jako magický symbol mnoho významů. Ukazují například, zda člověk vnímá svět skrze sebe, své vyšší já, nebo skrze podmínky stanové společností, do které se narodil. Lidské tělo neustále vyzařuje energii, energie je koncentrovaná ve vlasech, a také v dlaních, není náhoda, že je nám lidskou přirozeností pohladit malé dítě nebo milovanou osobu právě po vlasech. Dlouhé a zdravé (nebarvené, přírodní) vlasy bývají často považovány za rituální symbol, od dávných dob poukazující na magickou sílu člověka. Vzpomeňme na víly nebo mořské panny, jejich krásné dlouhé vlasy nejsou jen pro parádu, jsou symbolem duševní síly. Jakoby starověké kultury dávno tušili to, co věda ví až dnes: analýza DNA lidského vlasu prozradí o člověku podstatné informace o jeho zdraví i způsobu života. Lidské vlasy symbolizují také koloběh přírodních cyklů (úroda/sklizeň), vzhledem k tomu, že vlasy po (bezbolestném) ostříhání opět dorůstají.

Krátké nebo vyholené vlasy často symbolizují hlubokou oddanost náboženské víře, a také bezmeznou poddanost božským entitám

Kněží starověkého Egypta vzdávali hold božským vládcům tím, že si vyholovali hlavy. Buddhističtí mniši mají též hlavy dohladka vyholené, dávají tak najevo, že se dobrovolně vzdávají materiálního světa, odmítají světské záležitosti (včetně sexu), a oddávají se vyššímu vedení. Naproti tomu například hinduistický bůh Šiva bývá zobrazován sedící v meditační poloze s překříženýma nohama a s dlouhými rozevlátými vlasy, které mu jako symbol síly a moci volně padají přes ramena. Tato meditační pozice vyjadřuje vědomé propojení klidné mysli s divokostí přírody a přírodních sil.
thailand-453393_1920 buddha-1048634_1280
Podobně vyjadřují sílu spojenou s dlouhými vlasy, a propojení s přírodou, i jiná etnika. Například Keltové své vlasy splétají do energetických uzlů, propletených copů. Copy jsou spletené ze tří pramenů, a jak víme, číslo tři považují nejen Keltové za magické. Ze stejných pohnutek si na dlouhých vlasech spletených do copů zakládají indiáni. Spletené vlasy, na rozdíl od rozevlátých a volně rozpuštěných, symbolizují uspořádané myšlenky. Splétání vlasů představovalo, mimo jiné, magický rituál na ochranu před energií zlých démonů. Nejen keltští bojovníci, ale i řečtí a trojští vojáci měli dlouhé vlasy, symbol moci, síly a bojovnosti. Dokonce i řecké bohy, například boha Dia nebo Poseidona známe s dlouhými vlasy, stejně tak bájné hrdiny, jakým byl například Achilles.
Obdivuhodné bývají nejrůznější etnické účesy, například u afrických domorodých kmenů, jejichž účel bývá často rituální, případně ten který účes odlišuje domorodce podle věku. Účesy afrických domorodců bývají velmi pracné, vlasům je věnována velká péče, ač se nám mohou například dredy nebo vlasy potřené hlínou zdát podivné a nevkusné, vše má kmenový, duchovní a rituální význam. U některých afrických kmenů jsou dlouhé a husté vlasy známkou zdraví a síly, a u žen především znamením plodnosti. Také afričtí beduíni mívali dříve dlouhé vlasy spletené do tenkých copánků.
child-431715_1920 ethnic-413159_1920

U některých přírodních národů jsou vlasy spojené s přechodovými rituály, nebo s rituálním obětováním vlasů

Tyto rituály se nazývají "postřižiny", jedná se o jednu z forem obřadů spojených s vlasy, kdy se ostříháním provádí přechodový rituál, například z dětství do dospělosti. Dnes také můžete někdy potkat člověka, který bude mít vlasy ostříhané nakrátko, a pouze na jedné straně hlavy bude mít z dlouhého pramene vlasů spletený tenký cop. Tento účes, zvaný Horova lokna, má původ ve starém Egyptě, vyjadřuje přechodový rituál mladých hochů do dospělosti. Takto spletený pramen vlasů, nošený v dětství, je chlapcům ve starém ve Egyptě rituálně ustřižen v okamžiku, kdy dosáhnou věku přechodu z dětství do dospělosti.
Mimo vše ostatní jsou vlasy také erotickým a sexuálním symbolem, umožňují projevovat a vnímat atraktivitu, jsou předmětem touhy i svádění. Ženy, které odmítají vlastní tělo, a odmítají také sexualitu, si často nechávají vlasy stříhat velmi nakrátko (což samozřejmě není pravidlem). Někdy vlasy slouží dokonce k (bezbolestnému) sebe-poškozování, což se stává hlavně dětem, že si jakoby z ničeho nic, tajně a spontánně ostříhají vlasy, ale stává se to i dospělým lidem. Také násilné ostříhání vlasů druhé osobě je chápáno jako akt potrestání nebo ponížení, což se dané osoby většinou na duševní úrovni velmi silně dotkne, jelikož se jedná o zásah do osobního energetického i duševního pole člověka. Toto ale v určité míře platí vždy, ať už jde o stříhání dobrovolné, či násilné. Nemluvě o tom, kolik slz a zbytečný sporů způsobují vlasy a účesy mezi dospívající mládeží a jejich rodiči.

V dlouhých vlasech je podle starých legend a mýtů skrytá tajemná síla

Dokonce i někteří slavní sportovci věří v magickou sílu dlouhých vlasů. Přitom muži v běžné společnosti, kteří se odlišují tím, že nosí dlouhé vlasy, jsou velice často pod palbou úšklebků a pohrdání. Proč? Protože někdo lidem stanovil, jak má kdo vypadat, co je a co není správné podle různých norem? Stále si nosíme v podvědomí, že za nás rozhodují druzí, a podvědomě se nechceme odlišovat od většiny? Pokud se vrátíme daleko do historie, tak už v Novém Zákonu najdeme pasáž, kde je psáno, že dlouhé vlasy u mužů jsou hanebné. Přitom z bible známe také příběh Samsona, jehož neutuchající síla tkvěla právě v jeho nikdy nestříhaných vlasech. Nemluvě o delších vlasech Ježíše Nazaretského.
Pamětníci také moc dobře vědí, kolik chlapců během nástupu na vojnu, po povinném (násilném) ostříhání vlasů neudrželi své emoce a pocity a brečeli jako malí kluci. V tu chvíli je člověku ponižujícím způsobem odebrána možnost vyjádřit svůj postoj, názor, přesvědčení, nebo nesouhlas jiným způsobem, než verbálním, ve chvíli, kdy je ve skupině nucen podobat se (uniformě) jeden druhému. Při tomto nedobrovolném aktu jakoby byla lidské bytosti odebrána nejen svoboda, důstojnost, ale i část jeho duše (energie). Nakrátko sestříhané, nebo dohola oholené vlasy vojáků symbolizují poslušnost, a snadnou ovladatelnost, též podřízenost a oddanost "vyššímu vedení". A také odtržení od rodiny, od vlastních zvyků a osobních rituálů. To samé platí u trestanců, a u otroků v dřívějších dobách, klášterních mnichů, dokonce i u lidí uvržených do koncentračních táborů.
Vlasy slouží také jako prostředek pro zviditelnění se, zdůraznění vlastní individuality, vyjádřené například extravagancí, nebo jako prostředek vyjadřující revoltu proti sociální poslušnosti, jako vědomé odmítání, nerespektování společenských statusů nebo diktátů nejen módy. Účesy také sloužily v minulosti hlavně mladým lidem jako forma sebevyjádření (odtržení od většinového davu), nebo forma vyhranění se proti politickému systému. Například sebevyjádření mladých lidí, nejen ve formě účesu v období hippies, jako vzpoura proti kulturní normě, nebo účes na "máničku" za komunismu, a různé éry účesů typu punker, skinhead apod. Ve východních státech bývaly dlouhé vlasy u mužů považovány za nebezpečné propagování ideologie "nehodného" západu. Zde vyvstává otázka, proč se vlastně některé režimy tolik obávají dlouhých vlasů? Je v nich skutečně skrytá síla, myšleno alespoň symbolicky, kdy je poukazováno na skutečný potenciál životní síly/energie skryté v nitru člověka? S vlasy to skutečně není jen tak, a určitě nikoliv náhodou, k vlasům, účesům, různým pokrývkám hlavy a náboženství se dále vztahuje například nucené skrývání ženských vlasů pod burku, skryté vlasy a uniformita jeptišek, vyholené kolečko vlasů u mužů v židovské víře a tak podobně.
Samotné česání vlasů je v podstatě jakýsi každodenní magický úkon, ať už osobní, nebo vztahující se k sociálnímu, kulturnímu, politickému či náboženskému prostředí. S čímž okrajově souvisí, že energetický potenciál skrytý ve vlasech je ničen používáním barviv a jiných chemických preparátů. Účesy často plní neverbální formu sebevyjádření, ať už směřované k přírodě, kdy skrze přírodní vnímání vyjadřují sílu těla a ducha, nebo v podobě vzhlížení se v idolech, v módních diktátech materiálního světa. Například ženy, které mají často pocit, že musí ve svém životě udělat zásadní změnu, často skončí pouze u radikální změny střihu nebo barvy účesu. Může to být pouhá nevědomá berlička jakési sebeobrany, ale také to skutečně může na psychické úrovni pomoci člověku bezbolestně se rozejít s nechtěnou minulostí.

V dávných dobách se úprava vlasů striktně řídila podle sociálního postavení ve společnosti, třídního rozdělení, v tomto směru historie pamatuje například nošení často přehnaně bizarních paruk aristokratickou vrchností a společenskou smetánkou v sedmnáctém století. Určitě si živě vybavíte například skladatele Mozarta a jeho vysokou paruku. Sociálně podmíněná a často i vynucená úprava vlasů skrývá od pradávna také určitou (systémovou) kontrolu člověka, spojenou s nenápadným účelovým diktátem do jeho soukromí. Dnes je tento fakt skrytý v nenápadném módním diktátu, který vytváří uniformitu, a lidé potom sami dokazují, jak snadná je ovladatelnost člověka, který si jen může myslet, že je samostatná individualita, a že jedná ve svobodné vůli. Lidé se tak naučili hodnotit se vzájemně podle toho, co má kdo na sobě, nebo na hlavě, více než podle toho, co má kdo v hlavě. V dnešní společnosti je předem očekáváno, co máte mít na sobě, nebo na hlavě, sice méně často než v různých historických epochách, ale svým způsobem to platí stále.
Ale vraťme se na začátek, k DNA. Hloubka nejedné starověké moudrosti, v souvislosti s vývojem a životem člověka, nám může být odhalena například v souvislosti s významem spirály jako hermetického symbolu. Spirála se v přírodě objevuje všude, od buněk, přes magické hurikány, až po galaxie. Vlasové buňky a v nich obsažený kolagen a keratin mají spirálovitou strukturu. DNA má také spirálovitou strukturu, a dnes už víme, že vlasy skutečně uchovávají informace o člověku, jak o jeho fyzickém stavu, tak o energetické podstatě. Jak je dobře známo, v souvislosti s rituální magií (například africké voodoo) se od pradávných dob traduje, že pramínek vlasů poslouží k magickým účelům. Ať už jde o negativní nebo pozitivní působení na dálku na člověka, kterému pramínek vlasů patřil. V lidové magii často slouží ústřižek vlasů také jako úlitba bohům. Že je ve vlasech skrytá duchovní síla člověka, věděli lidé odpradávna. Opět se nám zde potvrzuje, že všechno se vším souvisí. A stále platí, že lidská společnost je ovládána i v různých detailech, a to vcelku rafinovaně (reklama, media, život celebrit, móda, apod.), takže si toho mnohdy ani nevšimneme.
Aktuálně vládnou společnosti, včetně dospělých lidí, co se vymazávání mozků týče, od udržování poslušnosti (kdo si hraje nezlobí), až k odvádění pozornosti od důležitých věcí POKÉMONI.


TZOLKIN 28.7.2016 6 MEN kin 175

28. července 2016 v 10:56 Mayský Kalendář na každý den

Men - Orel - Vědomí cíle, týmová práce, soucit, pomoc, služba druhým, sny a vize, víra v sebe, vize budoucnosti, kolektivní Vědomí.
Dokonce i v Posvátném Tzolkinu stojí dnes trochu humoru…. dnes doslova "orel přistane". Men - Orel, stoupá vysoko do stratosféry, aby vám dal pronikavou jasnost a vhled do všech vašich osobních situací, vztahů, problémů a otázek. Pokud nejste zvyklí na takovou výšku, můžete se spolehnout na stabilizující čtyřnásobnou energii Uac (6) k přistání vašeho letu na pevnou zem.

DNES JE DOKONALÝ ČAS VZNÉST SE K VYŠŠÍMU DUCHOVNÍMU STROPU
PRO VHLED DO VYŠŠÍ PRAVDY
Men znamená moudrý a v jazyce Quiché Orel. Teno glyf symbolizuje svobodného ambiciózního ducha, je to energie bojovníka, který čelí výzvám a je soustředěný na svůj záměr. Je to jeden z nemocnějších glyfů. Mayové věří, že si mohou přát všechno z materiální i duchovní oblasti, neboť síla ducha odpovídá síle motivace a vynikajícím dovednostem. Doslova význam je - řídit sám sebe.
Nativní MEN mají velké záměry, velkou vášeň a vysoké ambice, zaujímají často vedoucí pracovní pozice. Vynikají ve vědecko-technickém oboru. Velkou výzvou je pro ně udržování dobrých vztahů.
V den MEN je dobré poděkovat celému Vesmíru za to, co máte a vyjádřit touhu o více prosperity. Je dobré věnovat pozornost snům, může dojít k velkému odhalení nebo silným zážitkům. Výzva je: udržujte dobré vztahy s druhými.
***
Jsem Men 6. Dnes bychom chtěli, abyste si odpočinuli. Pokud je to možné, buďte v přírodě nebo alespoň v přítomnosti pokojových rostlin, pokud nemáte zahradu nebo přístup do přírody.
Můžete strávit několik okamžiků u rostliny a hladit jí nebo si sednout pod strom.
Soustřeďte se pouze na své dýchání.
Při nádechu vdechujte vůně rostlin a kyslík.
Při výdechu buďte vděční za živou rostlinnou továrnu, která nám všem poskytuje kyslík, který dýcháme.
Pokračujte v tomto cvičení, dokud se zcela neuvolníte a nemáte hřejivý pocit Lásky a vděčnosti.
Nyní si představte někoho, s kým máte potíže nebo někoho, s kým byste chtěli mít hlubší vztah.
Při nádechu si tuto osobou vizuálně přibližte, uvolňujte všechny negativní rozsudky a pocity.
Při výdechu pošlete láskyplné myšlenky z vašeho srdce do srdce druhého.
Pokračujte, dokud nepocítíte spojení přijetí nebo Lásku.
S lidmi, s kterými máte velké potíže, může trvat několik pokusů, než se dostanete do stavu přijetí a Lásky.
Pokračujte v této praxi několik dnů, pokud to bude třeba, můžete libovolně posílat Lásku.
Toto je také skvělé cvičení na uvolnění negativních emocí nebo událostí z minulosti, které byly nepříjemné.
Trávit čas v přírodě je velmi léčivé a doporučujeme vám vyčlenit si čas na tuto práci na denní bázi. Pokračujte do té doby, dokud se nesetkáme!
6. TÓN ROVNOVÁHY - SÍLA VYROVNÁNÍ
Organická rovnováha má kořeny v Celistvosti toho, kým jste. Nechte kořeny svého duchovního růstu prorůst hluboko do Země, buďte schopni rezonovat se VŠÍM, CO JE. Stůjte pevně na Zemi a dovolte vyjádřit své Světelné Já. Život začíná ve Vyšším Bytí a odtud stéká na Zemi. Věřte, že i hvězdy mají své kořeny. Ty jsou základem harmonizace procesu změn. Jste svobodní a neomezení ve všem, co děláte. Vy si vybíráte, s kým chcete rezonovat. Vy rozhodujete, kdy dávat, kdy přijímat.
ŠESTKA vás volá, abyste na život reagovali s Láskou, protože jedině tak přinesete NEBE na ZEMI. Ztělesňujte v pozemských věcech to, co je Božské čili svoji Hvězdnou duši. Pouze tehdy proniknete-li do vibrace NEBE, NEBE sestoupí na ZEMI. Až se vrátíte Domů, ZEMĚ půjde za vámi do NEBE.
ORGANICKÁ ROVNOVÁHA DOPROVÁZÍ NEBE I ZEMI
DO SYMBIOTICKÉ JEDNOTY
V Tónu ŠESTÉM vstoupí všechny přijaté programy do zóny úspěchu. ŠESTKA je přiřazena k pozemskému prostoru. Na jedné straně se síly zaměřují na moc individuálního ega, absolutní moc na podporu stagnace, strnulost a odpor a na druhé straně se koncentrují energie harmonie, odmítající pochybnosti zasláním útěchy a úlevy. Tón ŠESTÝ vysílá silné podněty k dosažení cíle. V tento den každá Vlna vkročí na cestu dokončení, což znamená počínající fázi realizace. Pokud v běžící Vlně započal osobní program (naskicovaný v prvních čtyřech dnech), doporučujeme, abyste velmi vědomě zůstali ve svém Středu. ŠESTKA vám pomůže vyrovnat se s výzvami.
Copyright © Mayská Poselství lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Solara -FRAGMENT SOLAŘINA REPORTU NA ČERVENEC 2016 - KOLO EXPANDOVANÉHO TADY A TEĎ

28. července 2016 v 6:00 Aktuální Informační chaneling

Když jsme vprostřed posouvající se reality, zažíváme obojí nejlepší i nejhorší časy. V červenci a srpnu budou pokračovat rozvraty a šokující události, aby vyzkoušely váš závazek být Pravdiví a ztělesňovat Opravdovost. A přitom budou tyto měsíce také spjaty s divukrásnými příležitostmi pro kvantové průlomy.
Do hmotného se neustále ukotvují obrovské přívaly energie z Nové Reality. Jak se tak děje, zvětšují cokoli, co nerezonuje s Opravdovostí, takže se to buď dá transformovat nebo propustit z našich energetických polí. V Opravdovosti je Velký Oheň, který vypálí veškeré nečistoty a odpad, abychom mohli jiskřit původností, autenticitou, a ozařovat cestu ostatním.
Nové Realitě, kterou rodíme, se musí věnovat plná pozornost, neboť dualita se nemůže přeměnit, transformovat, dokud ji živíme. Musíme rozhodně vytáhnout vlákna svých bytostí ze staré Tapisérie duality a vplést je do Tapisérie Nové Reality. Když nás to udělá stále větší počet, Tapisérie duality prostě odpadne.
Začátkem července, jsme s Emanaku vykládali naše "Karty AN", a oba jsme si vytáhli kartu "TADY A TEĎ", což se nám stává zřídka. Zřejmým vysvětlením této karty je vtáhnout všechny rozeseté energie do TADY A TEĎ. A když jsem si tu kartu vytáhla, stalo se něco nečekaného.
Náhle jsem byla ve středu velkého kola, něco jako kolo od vagónu nebo Tibetské Budhistické kolo Dharmy. Kolo mělo paprsky, které vyzařovaly ven do všech směrů. Ve středu tohoto kola jsem cítila hluboký klid.
Jakmile se to stalo, zjistila jsem, že se všechno výrazně změnilo. Nějak jsem vstoupila do sektoru Nové Reality, který jsem dříve neobjevila. Nebylo ŽÁDNÉ DOLU - ŽÁDNÝ okamžik NÁVRATU. Pomyslela jsem si, jak jsem byla jen okamžiky předtím, a vlastně celý život, a ono úplně zmizelo! Sotva si pamatuju, jaké to bylo být vně Kola expandovaného TADY A TEĎ. Bylo to tak naprosto odlišné od toho, co jsem cítila nyní.
Objevila se nejasná vzpomínka pocitu neukotvení, jako když po oceánu pluje loď bez kotvy. Byla to paměť všech prvků mého života, všech věcí, které jsem se snažila udělat a všech lidí v mém životě, pocit všech utrpení lidstva a veškeré vřavy kolabujícího světa duality, které kolem vířily ve vzduchu a často mě překrývaly. Nyní byly všechny tyto rozpojené součástky upraveně poskládané v různých odděleních kola. Ano, stále tam byly a stále potřebovaly moji pozornost, ale už kolem neplavaly jako bez cíle. Už jsem nebyla pod jejich palbou. Všechno bylo trochu méně chaotické než předtím.
Všechno bylo klidné a vyrovnané. Dosáhla jsem místa, které bylo za hranicemi Času. Minulost, přítomnost a budoucnost byly paralelními světy, minulé a budoucí životy, úrovně nad úrovněmi, světy ve světech, všechny byly v kole. A já jsem byla tiše uprostřed, v pozici mistra - mistrem své říše.
Pozice uprostřed Kola Expandovaného TADY a TEĎ nám umožňuje vidět celek, spíš než části. Máme přehled, který je tak nezměrně rozsáhlý a dobře uspořádaný, že nepotřebujeme vědět žádné detaily. Také nám to poskytuje pocit úplného sladění s naším osudem, spíš než jen zametání vedle něj. Sezením v bodu středu Kola Expandovaného TADY a TEĎ jsme ve stanovené pozici .
Všem vám vřele doporučuji to zkusit. Vizualizujte si sami sebe, jak sedíte uprostřed velkého kola. Pociťte všechny prvky svého života, jak jemně padají jako plynoucí pírka do různých oddělení tohoto kola. Ano, obklopuje vás hojně prvků, ale jsou spíš řiditelné, než přesahující, obrovské. Pociťte hluboký klid středové pozice. Prosím, opakujte tento proces, dokud nezůstanete v Kole Expandovaného TADY a TEĎ stále. Není to jen cvičení, praktikování; umísťujete se do Nové Reality, které nám velmi pomůže zacházet s divokými krouženími umírajícího světa duality.
Když jsme uprostřed v bodu středu Kola Expandovaného TADY a TEĎ, budeme chráněni před jakýmikoli vnějšími rozvraty. Zažijeme příklop klidu, ať se bude dít cokoli. Když na nás udeří Dokonalá Bouře, zůstaneme ve stavu vyrovnanosti v klidném Oku Bouře. Tato pozice ve středu Kola je něčím mnohem víc než ochranným silovým polem. Je to umístění v Nové Realitě, které nám skvěle pomůže zůstat stále ve svém středu.
Toto je malý zlomek úplného Solařina reportu na červenec 2016. Celý report a jeho týdenní updaty jsou k dispozici po přihlášení za 5 dolarů za měsíc (11 dolarů s updaty) v angličtině, němčině, portugalštině, ruštině a španělštině na NVISIBLE MERCADO.
Solara
Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Markéta N.. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Naplň svůj život láskou, vírou, nadějí a skutky.

28. července 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dne

Modli se bez ustání. Ať je tvůj život neustálou modlitbou lásky a díkůvzdání. Život je velmi, velmi dobrý, ale pamatuj, že jej budeš mít takový,jakým jej učiníš. Proto budeš-li v negaci, přivoláš na sebe negaci a temný mrak se rozprostře nad tvým životem a oddělí tě od nejvyššího dobra. Budeš-li mít ke všemu stále kladný přístup, uvidíš-li ve všem a v každém dobro, obloha bude modrá a všude kolem tebe a v tobě bude svítit slunce. Naplň svůj život láskou, vírou, nadějí a skutky. Uč se milovat život, protože když se to naučíš, tvůj život bude stálou modlitbou. Modlitba je tvé vnitřní spojení se Mnou, při ní se procházíme a hovoříme spolu, jako jsme činili na počátku. Modlitba je potravou Ducha, výživou duše. Je to hluboká vnitřní potřeba každého jedince. Uvědomuj si tuto vnitrní potřebu a odpovídej na ni.

ZEMSKÝ NOVÝ ROK ZEMĚ – LVÍ BRÁNA A PORTÁL 26. ČERVENCE 2016 – 12. SRPNA 2016

27. července 2016 v 23:40 Vývoj vědomí bytostí

Dnešní den označuje Planetární Nový Rok, který oslavovali Egypťané a Mayové. Také značí otevření Lvího Hvězdného Portálu.
Během posledního měsíce došlo k silným aktivacím, které nás připravovaly na tento okamžik. Pro mnohé to byl měsíc extrémních výzev. Energie nízkých vibrací a emocí byly přivedeny na povrch, aby došlo k přeměně přes vyšší hvězdnou čakru duše a vyšší čakru srdce. Staré časové linie přinesly staré rány k vyléčení prostřednictvím odpuštění sobě a těm, kteří tyto rány způsobily. Během této fáze došlo k dalšímu léčení vnitřního dítěte.
Vztek, strach, stísněnost, odsuzování, projekce druhých, pocit bezcennosti, pocit vzdát se a schovat se, utéct, pocit nepochopení a zoufalství, pocit osamění. Mnoho empatických lidí si mohlo říci "Jsem tu vždy pro všechny a když někoho potřebuji, NIKDO tu není pro mě ." Mohli jste se cítit jako že jste se museli se vším vypořádat sami a také jste to udělali. Nikdo si neuvědomuje svou vlastní sílu dokud není jiné možnosti než tak učinit.
Více těch, kteří s vámi nejsou ve vibračním souladu rychle odpadávají - mizí. Nechte je odejít!
Ti, kteří se do včerejšího dne takto cítili se možná začínají cítit lehčeji, cítí, že se jejich baterky znovu dobíjejí. Nový rozhled, nový jas dolehl na vás s navracejícím se pocitem vnitřního míru. Vnitřní moc a síla opět vzestupují zevnitř jako duhová energie večerem přelitá nad planetou. Další na řadě je Sluncepřinášející další sluneční vesmírný výbuch, který oznamuje tuto událost otevření Portálu Lví Brány.
Včera v noci (25.7.2016) přišla silná energie a udeřila nás přímo mezi oči s bolestí v epifýze a rozšiřujíce Čakru Třetího Oka za doprovodu bolesti celého těla a nadýmání. Pokud se vám během posledních tří týdnů objevila vyrážka, začne ustupovat tím, jak budou světelné kódy vnitřně rekalibrovat a navyšovat vaši vibrační frekvenci.
Jak se otevřel Portál Lví Brány, je srovnávána karma. Vaše dobré záměry budou díky tomuto Portálu rychle odměněny, stejně tak jako karma, která potřebuje být splacena. V souvislosti s touto Branou a Portálem buďte opatrní na to co si přejete, protože vše se vám rychle zmanifestuje. Je třeba se soustředit na to co chcete a ne na to co nechcete. Konce a nové začátky se kulminují najednou. Jak se tyto dveře pro vás otevírají je to připomenutí, abyste nechali minulost za vámi, zůstali tady a teď a vždy byli přítomni v každém okamžiku. Nenechte se smést negativními zprávami, protože ty pouze odvádí vaši energii a pozornost. Buďte ostražití a zaměřujte svou pozornost tam, kam chcvete aby směřovala vaše energie. Kam jdou myšlenky, tam proudí energie.
TOTO JE KOUZELNÁ DOBA K MANIFESTACI PROSTŘEDNICTVÍM VAŠICH MYŠLENEK A ZÁMĚRŮ, POŽEHNÁNÍ A ZÁZRAKY ZÁŘÍ SKRZE TUTO BRÁNU A PORTÁL NA NÁS VŠECHNY.
Šťastný Nový Rok Země a Lví Brány. Jak postupujeme skrze tuto výjimečnou fázi trvající do 12. srpna, nezapomínejte obejmout a ocenit sami sebe.
S Láskou, Světlem a Požehnáním
Tiffany Stiles
Překlad článku: Taunia Atiriamin Christová
www.slunecnabrana.eu, www.martinachristova.eu
Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.slunecnabrana.eu a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.

NEBEZPEČNÉ PŘEDPOVĚDI BUDOUCNOSTI

27. července 2016 v 9:34 Doteky Nového Života
Paměť, a částečně i vědomí člověka, není uložena v mozku, jako nějaká sekvence vedle sebe poskládaných písmenek nebo obrazů, paměť je energetický systém, je vícerozměrná a mnohodimenzionální. Myšlenkové sekvence vstupují do příslušných realit a zanechávají zde informace. Tak jsou utvářeny vícedimenzionální systémy, které zpětně tvoří a přetváří realitu. Potíž je v tom, že si tento proces většina neuvědomuje, jako celek nevnímáme vlastní kosmickou identitu, mnoho lidí nemá o tomto procesu ani ponětí. Vše je energie, a vše je energií myšlenek, a samozřejmě také emocí, vytvářeno. Školní výchova je ucelený program, který z většinové společnosti dělá myšlenkové roboty, vymazává v lidech vzpomínky/informace na tento přirozený vesmírný proces. Jeden od druhého se sice odlišujeme, přesto jsou naše pozemské životy a chování v podstatě uniformní. Energeticky, geneticky a duchovně jsme po celá staletí stagnovali, a kam toto spící nahlížení na svět vedlo, je zcela zřejmé. (S přihlédnutím k tomu, že nic není náhoda. Posouváme se ve vývoji také díky konfliktu, ale není nutné, pokud si to včas uvědomíme, podsouvat kosmickému vědomí představy o konfliktech vedoucích k destrukci ve společnosti, nebo sebedestrukci.) Mnoho z nás si toto vše už uvědomuje, ale někdy se vloudí chybičky, které jsou zcela zásadní v utváření všeobecných podmínek pro svět v harmonii, míru a lásce.
POZITIVNÍ ZMĚNA V NAHLÍŽENÍ NA SVĚT JE UŽ PÁR LET V POHYBU
Změna je možná a uskutečnitelná, ale vyžaduje investování velkého množství energie (vzhledem k sedmi miliardám myslících obyvatel této Země). Každá jedna z těchto několika miliard je tvořící bytostí, všichni v sobě nosíme tvořivou božskou sílu, která je neutrální, kvalitu tvoření určuje každý jedinec. Změna systému je prozatím na jednotlivcích, každý kdo se pokouší o vlastní duchovní proměnu, je jako pozlacená nebo dokonce zlatá součástka pozemského soukolí. Každý jedinec, cokoliv v tomto směru udělá pro sebe, ochoten jít až za hranice zdánlivě nemožných možností, dává současně energii pro transformaci Země jako celku. Hodnotu těchto činů nelze vyčíslit zlatem ani drahokamy.
(To jen na okraj, abych neurazila nikoho, kdo si je vědom toho, co znamenají předpovědi budoucnosti, a jak jsou nebezpečné. A další věc, kterou je nutno podotknout: Ne každý možná rozumí esoterickým textům, to je v pořádku…, ale rčení: "Jak se do lesa/nebe volá, tak se z lesa/nebe ozývá", snad rozumí úplně každý.)
Naprosto vše, co existuje, má vlastní svazky nebo soubory vědomí, vlastní inteligenci. Dokonce i každá událost má vlastní vědomí, které je uzamčeno v čase, tedy v oblasti, které na Zemi říkáme minulost. Předpovědi budoucnosti jsou také soubory vědomí, mající vlastní inteligenci. Předpovědí budoucnosti je mnoho, některé se někdy splní, některé ne. Tento příspěvek nebude řešit vznik nebo pravdivost různých předpovědí. Protože "pravdivost" každé předpovědi, ať už na osobní nebo kolektivní úrovni, je soubor slov a vět, které mají velmi tvořivou potenci. Každá předpověď je tvořivý soubor, v podstatě jakýsi program, který je následně přenášen do dalších souborů vědomí - do hlavy každého jednotlivce. Každý jednotlivec v tom okamžiku, kdy si uloží soubor obsahující předpověď ve své hlavě, stává se tvůrcem. Ve slovech, zakódovaných v (negativní) předpovědi, je energie, která tvoří zčásti pouze na sekvenci osobního vědomí, a z části na úrovni společenského vědomí.
NYNÍ JSOU AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚDI NA ROK 2016
Předpověď nemá v okamžiku svého vzniku nic společného s budoucností! Ovšem od chvíle, kdy se začne šířit pozemským prostorem, od okamžiku, kdy je podporována nejrůznějším okomentováním, strachem, emocemi, od té chvíle je každé předpovědi vdechován ŽIVOT!!!
Od té chvíle je v tvořivém pásmu společenského vědomí dáván prostor nejrůznějším lidským představám. Zvítězí ta představa, která v množině existujících možností dosáhne bodu zlomu. To znamená, že realizováno v realitě bude to, čemu je věnována největší pozornost. Předpověď může být v uvozovkách "pravdivá", ale není ještě realizována. Je pouze představou, i když zakládající se na faktech, které k předpovědi neomylně vedou, vzhledem k tvořivému potenciálu (karmické osobní, rodové, národní) minulosti. Zda se předpověď uskuteční nebo ne, záleží na většinovém vědomí. Zrovna jako u osobních předpovědí záleží na daném jedinci, jak s osobní předpovědí naloží. Každou předpověď lze, když ne zcela tak alespoň částečně, přetvořit: pokud nepodlehneme strachu, pokud se od faktů daných předpovědí odpoutáme pozitivním slovem, myšlenkou, činem. Předpověď má sloužit pouze k tomu, abychom si určité věci hluboce uvědomili, a snažili se udělat vše pro to, aby se předpověď NEVYPLNILA. S tím souvisí, že co se odehrát má, například vzhledem ke karmě národů, to se odehraje podle toho, co už je dáno v kvantovém vědomí vesmíru, a co dospěje do bodu zlomu.
Šíření negativních předpovědí budoucnosti je jen přilévání oleje do ohně! Šíření Lásky má moc "předpověď" změnit, nebo alespoň odklonit do pozitivnějších vibrací. Jde o energetické vibrace, ne všechny se projeví okamžitě, ale budou mít schopnost vytvářet realitu pro naše děti a vnuky.
Světelné paprsky vstřebává lidské tělo do každé buňky, energie Země tyto paprsky síly posiluje svým vyzařováním, tak je lidské tělo udržováno na určité hladině energie, kterou potřebuje k životu. Čím je světlo? Světlo má vlastní vědomí, světlo je dárce existence, všechny hvězdy ve vesmíru, včetně našeho Slunce jsou projektory, které do prostoru vysílají kódované informace života. Kódování uvnitř člověka a všeho živého na Zemi se na energetické úrovni shoduje s tím, jaký program je skryt "za světlem", (jinak se tomu říká schopnost číst mezi řádky). Myšlenková forma, že Slunce je jen pouhý tepelný reaktor, nám zabraňuje vidět skutečnou realitu. Energie Slunce, v každém okamžiku, zažehuje ve všem živém i neživém program vědomí života (matrice života). Tento program vědomí předpokládá, že všichni máme schopnost proměňovat realitu. Děláme to v každém okamžiku, moderně tomu říkáme kvantování. Pokud to děláme nevědomě, životní sílu směřujeme k nepodstatným a zbytečným věcem. Vytvořili jsme během několika posledních desetiletí systém slepé víry, založené na materialismu, a tím jsme se vzdálili od samotného vědomí Země. Systém společenské víry se zlehka proměňuje, ale vzhledem ke způsobu života dnešní společnosti je to prozatím proces, který je takříkajíc v plenkách. Společenská mysl zatím není uzpůsobena tak, aby formovala novou realitu světa.
KRÁL ŠALAMOUN: ,,CO SE DĚJE, TO SE DĚLO UŽ DÁVNO A TO, CO BUDE, UŽ TAKY DÁVNO BYLO"
Abychom se posunuli rychleji vpřed, je zapotřebí formovat svět myšlenkami, představami a sny tak, jakoby okolní svět neexistoval - prostě formovat nové inspirativní a tvořivé myšlenky nezávisle na tom, co kolem sebe vnímáme. Myšlenky jsou jedinečným stabilizátorem, jenž má schopnost posunout dimenze viděného. (To ale neznamená, že v nekontrolovaném přívalu "pozitivizmu", zapomeneme na kritické myšlení.) Říkáme tomu transformace vědomí, transformace ale znamená převrat ve vnímání, doslova změnu frekvence vnímání, probuzení. Čím více jedinců se dokáže změnit, tím dříve to dokážeme jako celek.
Tento proces máme zakódovaný v DNA, pouze jej prozatím neumíme aktivovat. Párové recesivní geny jsou utvářeny světelnými kódy. Kódy vztahující se k intuici a "nadpozemským" schopnostem, a související s psychickými a duševními schopnostmi člověka, se u většiny lidí nachází v latentním, spícím stavu. Proto nás duchovní učitelé nabádají, abychom se probudili, nikoliv ze spánku jako takového, ale abychom se soustředili na aktivaci latentních programů skrytých a spících v DNA. Rozkódování DNA, nikoliv v laboratořích, ale každý sám uvnitř sebe, je proces vědomí a myšlenek, je to proces, který je možný uskutečnit pouze o svobodné vůli. Nikoho k tomu nelze nutit, nikoho nelze přetvořit bez vědomé účasti, vědomá účast spočívá v informacích, vědomostech, a vnitřní touze po změně. Je to iniciační proces, stvrzený osobní zkušeností, a je nepřenosný. A není to nic nového, zkušenosti mohou být různé, dříve se lidé, kterým se děli "podivné věci" zavírali do blázince. Dnes konečně i věda připouští to, co bylo dříve považováno za společenská tabu. Ale pořád ještě věda a esoterika (mystické moudrosti) k sobě nenašla tu správnou cestu.
KAŽDÁ PŘEDPOVĚĎ JE JEN JEDNA Z MNOHA PRAVDĚPODOBNÝCH MOŽNOSTÍ
Je na každém, zda bude různé předpovědi "pozitivně ignorovat" nebo dál šířit prostorem. Velké díky každému, kdo tvoří pomocí energie lásky a harmonie. Jasně, nejde to vždy, a každý den, jsme jenom lidé, ale každá pozitivní myšlenka, které je věnována intenzivní pozornost, je nesmírně cenná.
Součástí karmy člověka je také přístup k přírodě, k zapomenutému uctívání Země. Člověk uvedl do pohybu různé síly, o kterých si zpětně myslí, že jsou pouhým náhodným projevem aktivit Země. Podstata vesmíru je kreativita, stejnou podstatou vládne sobě a přírodě člověk, a tvoří to, co vidíme kolem sebe. Vtip je v tom, že každý vidíme realitu jinak. To, že jsme odděleni od podstaty vesmíru, je jen hluboce zakořeněná nesprávná domněnka. Na stavu vědomí lidstva záleží budoucnost Země.
KÉŽ BYCHOM I V DOSPĚLÉM VĚKU DOKÁZALI HRAVĚ TVOŘIT REALITU NESPOUTANOU A NEPODMÍNĚNOU FANTAZIÍ, KTEROU DISPONUJÍ MALÉ DĚTI.
Autor: Věra Balková
Zdroj : Psychologie chaosu
Děkujeme za možnost sdílení.IO

TZOLKIN 27.7.2016 5 IX kin 174

27. července 2016 v 9:26 Mayský Kalendář na každý den

Ix - Mág, Jaguár - Síla duchovní podpory, hlasu srdce, poctivosti, plnění Božské vůle, schopnost předvídat, vidět do tmy, magická síla, nejvyšší úroveň individuálního Vědomí
Jaguár ví, jak číhat než přijde rozhodující moment akce. Trpělivě čeká na svou příležitost, snímá pohyby vzduchu na listech stromů a cupitání mravenců pod nohama..… půjdete-li v tichu, myslet bez mluvení, jednat bez plánů, budete sklízet své záměry dříve, než ti, kteří spěchají a dožadují se upoutání pozornosti. Jinak budou plody svého úsilí sklízet mnohem později.
JAGUÁR SE RODÍ Z LÁSKY, Z HLUBOKÉ LÁSKY K MATCE ZEMI, JE TO ŠAMAN HLUBOCE SPOJENÝ SE ZDROJEM MAGIE ZEMĚ…. ŽENSKÁ ENERGIE, KTERÁ VLÁDNE DUCHU DŽUNGLE, ROVIN I HOR….DUCH JAGUÁRA OSIDLUJE MAYSKÉ SVATYNĚ A JE ŽÁDÁN O POMOC NA DUCHOVNÍCH I MATERIÁLNÍCH STEZKÁCH, JE TO VLÁDCE ENERGIE VDĚČNOSTI.
Jaguár představuje tajemství šamana, transformaci Vědomí, odhaluje naše podvědomé obavy a umožňuje jejich přeměnu.
Nativní Ix mají dary predátora - vrozený smysl pro strategii a mazanost. Stejně jako Jaguár jsou trpěliví, inteligentní, mají talent vnímat pocity druhých lidí. Pokud jdou po stezce vnitřní transformace, své dary Jaguára používají jako službu pro druhé. Jejich úkolem bývá přinést Světlo tam, kde je tma. Jsou to výborní stratégové, léčitelé a terapeuti.
Den Ix je jako stvořený pro změnu všech negativních aspektů, meditaci a zkoumání sebe sama z pozice vnitřního prostoru.
***
Jsem Ix 5. Děkujeme vám, že jste v této době s námi. Nacházíme mnoho potěšení, když s vámi komunikujeme tímto způsobem. Těšíme se na den, kdy budeme sedět vedle vás a svobodně hovořit. Chtěli bychom vyjádřit mnoho vděčnosti za všechno, co děláte, aby se tento svět stal lepším místem. To začíná uvnitř a my vidíme, jak mnoho jste vyčistili, abyste se stali laskavějším a jemnějším člověkem. Schopnost zvládnout věci temné povahy se odrazí také ve vaší duši.
Vaše duše se nikdy neztratí, jen cestuje časem a prostorem a zažívá věci, které vás zajímají nejvíce. Není třeba skrývat hanbu nebo vinu, protože neexistuje nic, co by bylo na vaší svobodné volbě špatného. Musíte žít s výsledky svých rozhodnutí a svého jednání, ale nikdy nebudete za nic potrestáni Bohem. Přejeme si předat vám tyto znalosti ve snaze pomoci uvolnit rozsudky, které v sobě držíte. Přitom můžete také snadno uvolnit rozsudky, které držíte vůči ostatním. Když žijete ze základu nesouzení, váš život je opravdu nádherný.
Rozsudky vás navzájem oddělují od sebe. To vytváří pocity bezcennosti, pocit "jsem lepší, než ty" a kódy přesvědčení extrémně škodlivé pro bezpodmínečnou Lásku. Rozsudky pocházejí z nízkoenergetické hustoty a ztěžují dosažení vyšší vibrační úrovně Lásky a vděčnosti. Buďte připraveni je uvolnit, věnujte pozornost tomu, jak jednáte s druhými. Některé z vašich rozsudků se staly tak běžné, že je nemusíte snadno identifikovat. Způsob, jak je najít, znamená věnovat pozornost všem myšlenkám, které přichází, když vidíte nějakého člověka, místo nebo událost jako lepší nebo menší, než jste vy. Pochopte, že všichni jsme Jedno a hledáme způsoby, jak se spojit se všemi ostatními energeticky.
Toho lze nejlépe dosáhnout, když uvolníte strach, obavy a myšlenky, které mezi vámi vytváří propast. Vzdejte se potřeby mít pravdu, nebo aby druzí byli na vaší straně. Jedná se o myšlenky, které vás udržují v oddělenosti. Pochopte, že každý má právo zvolit si své vlastní zkušenosti. Místo hledání způsobu, jak se oddělovat, začněte hledat konverzaci, ve které najdete podobné způsoby a cesty. Ani jeden z vás nemá stejné kódy přesvědčení jako druhý. Toto poznání vás osvobodí od nutnosti přesvědčovat ostatní, aby následovali stejné názory a váš systém víry.
Přijměte rozdíly stejně, jako očekáváte, že knihovna je plná různých knih. Každý z vás je živoucí knihovnou a stejně jako každá kniha má jiný obal, má i jiný příběh. Ačkoliv existuje mnoho knižních žánrů, každý příběh v tomto žánru je jedinečný. Jsou knihy, o které nemáte zájem, když jste mladí a když dospíváte, zjistíte, že jsou fascinující. Stejné je to i s lidmi. S některými nemůžete celý život najít společnou řeč, a přesto to jsou hodnoty pro ostatní.
Doporučujeme vám dnes pozdravit všechny s úsměvem, dívejte se jim do očí. Potvrďte vzájemně svou přítomnost a hodnotu tím, že spojíte vaše srdce a pošlete láskyplné myšlenky z vašeho srdce do jejich srdce. Věřte, že mají stejnou hodnotu jako vy, bez ohledu na to, kterou cestou se rozhodli jít. Děkujte těm, kteří vám pomohli nebo kteří pomáhají druhým. Malá vděčnost pokračuje dlouhou cestou, když spolu mluvíte s upřímným srdcem. Povzbuzujte se navzájem i nadále a posilujte se spíš, než přetahujte. Je mnohem lepší, když se budete pohybovat ladně při vytváření Nebe na Zemi.
5. TÓN SMĚRU - SÍLA VEDENÍ
Jen lidská dlaň může otevřít brány do vnitřního středu. Přehoupněte se přes hvězdná vrata, vzneste se vysoko a pronikněte do svého srdce. Otevřete zevnitř dveře vedoucí do středu, abyste po navrácení na Zemi mohli překročit jeho práh. Pronikněte do vašeho Kristova Srdce. Co tam nacházíte? Vidíte NOVÝ POČÁTEK? Jaké jsou vaše záměry a jaké plány má vaše srdce? Jak vypadají vaše osobní vize z pozice vašeho středu? Využijte jeho moudrost a vstupte na cestu vedoucí k pravdě, k poznání vaší Hvězdné Podstaty. Odkryjte světelnou stezku vycházející z vašeho srdce. Pokud přestanete přemýšlet, kým jste nebo kým byste mohli být, stanete se pravdivým Já. Zůstaňte tišší a pokorní. Nezabývejte se tím, co říkají ostatní.
VY JSTE STŘEDEM VAŠEHO VLASTNÍHO VESMÍRU
VY JSTE MISTREM SJEDNOCENÍ S VAŠÍM STŘEDEM
Tón PÁTÝ je autoritou Vlny, z této pozice vychází nejvážnější impulsy a obsah. PĚTKA symbolizuje CENTRUM KRISTA spojující pořádek duchovní s pozemským řádem. Shromažďují se zde všechny síly, které budou potřeba k realizaci programu předznamenaného v dalším období. PĚTKA reprezentuje harmonický pořádek ve světě fyzické hmoty. PÁTÉ pozici připadá výjimečná role. Díky ní se stane možné uskutečnění aspektů vzorce příčin. Tón PÁTÝ představuje nástroj potřebný k plnění úkolů. I když se v tento den nejedná o žádné dramatické události, sílu PĚTKY mohou výrazně pocítit přecitlivělí lidé.
PÁTÝ Tón - SÍLA - DYNAMIKA - ZPLNOMOCNĚNÍ - POZITIVITA
PĚT - Inteligentní síla, která utváří, aplikuje a organizuje komunikaci, znalosti a všechny její aspekty. PÁTÝ Tón dává všem věcem pozitivní stranu. Pátý Tón je dynamická energie ŠTĚSTÍ, takže se dnes můžete setkat s odporem lidí, kteří si neustále stěžují a jsou negativní. Buďte s lidmi, s kterými se cítíte dobře.
Copyright © Mayská Poselství lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Budeš-li odmítat učit se něco jedním způsobem, bude ti to předloženo jinak.

27. července 2016 v 4:00 Myšlenka Nového dne

Budeš-li odmítat učit se něco jedním způsobem, bude ti to předloženo jinak. Vždy existuje snadná cesta, ale když ji odmítneš přijmout, bude ti nabídnuta cesta těžší a komplikovanější.Proč se neučíš svým lekcím snadno? Proč nejsi jako malé dítě, horlivý a vnímavý ke všemu, co se v tvém životě děje, a nevyvíjíš se tím nejpřirozenějším způsobem? Takový je Můj plán s tebou, tak proč si dělat život složitý, když to není nutné? Pouze se zpozdí tvůj vývoj, když tak budeš jednat. Zjistíš, že až se naučíš klást Mě ve všem na první místo, všechno dokonale zapadne tam, kam patří. Když povzneseš své vědomí na duchovní úroveň, která je nezbytná, potom dojde k velkým změnám a tvůj život se bude odvíjet bez jakékoli námahy. Život je velmi jednoduchý. Proč si ho tedy komplikovat?