Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Jendou jsem se zeptala jednoho velmi váženého lamy, jestli si myslí, že se žena může stát Buddhou.

7. června 2016 v 6:00 |  Krása ženy

"Současný lama linie Ňingma, Rinčhen Phüncchog mi vyprávěl, že mnohé rané učitelky byly prostitutky. Pravděpodobně se nejednalo o prostitutky v běžném smyslu tibetského slova, které znamená "ta, jež prodává dolní část svého těla", ale spíše to byly posvátné prostitutky, které klientům zprostředkovaly moudrost.

Například jedné známé učitelce z Uddijány se říkalo "Velká královna prostitutek". Obdržela učení od princezny Gomadévi, která prováděla praxi Řady přirozené podstaty mysli (semde) a mahajógy. Poté žáky uváděla do transmise sexuálním spojením.

Podle lamy Rinčhena žila také slavná učitelka Kung Bum, která byla prostitutkou a později se stala mniškou. "Nebyla to obyčejná žena, byla emanací Vanžraváráhí." Vypadá to, že žena, která dosáhne realizace, nemůže být jen obyčejná žena, ale musí to být nějaká božská emanace. Kung Bum pocházela z Bengálska. Učila a svým vyvoleným žákům předávala praxi nádí a práhny při společné praxi, za ovládání dechu a jemných energií. Lama Rinčhen podotkl, že indičtí tantričtí učitelé a učitelky při transmisích často skutečně praktikovali sexuální spojení a sexuální praxe tajně pokračuje a dodnes.

Jendou jsem se zeptala jednoho velmi váženého lamy, jestli si myslí, že se žena může stát buddhou. Řekl, že může projít celou cestu do poslední sekundy, ale musí přejít do mužského těla. A já jsem řekla: "Co je tak důležitého na penisu, že je tak významný pro osvícení?" … Pak jsem se zeptala, jestli je nějaká výhoda mít ženskou podobu. Řekl, že odejde a promyslí si to. Druhý den se vrátil a řekl: "Přemýšlel jsem o tom a má odpověď zní ne, nemá to žádné výhody." Podle mne jednou výhodou je, že nemáme mužské ego.

Otázky o ženách jsou v buddhismu někdy odmítány jako dualistické. Jako by nikdo nepomyslel na to, že vývoj mužsky orientovaných buddhistických institucí je silně dualistický a byl takový po tisíce let. Aby v buddhismu byla nalezena rovnováha mezi mužskou a ženskou energií, bude zapotřebí prozkoumat úlohu žen v dharmě a hovořit o ní. To znamená, že ženy jsou jakkoli nadřazené či důležitější, jde jen o to, že byly ve většině případů opomíjeny a zanedbávány. Jsem přesvědčena, že přijetí žen v buddhismu - s jejich vlastní energii a nadáním - by mohlo vést k vyváženosti, a nikoli k novému druhu dominance či dalšímu dualismu. Mohli bychom objevit hluboké, vzájemně prospěšné partnerství. Navzdory odporu a kritice, s níž se ženy v dharmě setkávaly a setkávají, dochází ke stále většímu posunu směrem ke zkoumání role žen v dharmě a osobně mě velmi těší, když vidím, že se v buddhismu objevily další radostné a silné ženy."
TSUTRIM ALLIONE
Zdroj: FB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama