Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


STRACH A POTLAČOVANÉ EMOCE

21. dubna 2016 v 7:00 |  Vlastnosti i ctnosti
Naučili jsme se potlačovat to, o čem nechceme mluvit a odvracet zrak od toho, co se nám nelíbí. Ale stejně jako osoba, která chce pozornost a vy ji místo toho ignorujete, tak i emoce umí pěkné vyvádět, aby si vaši pozornost získala… Vlastně je to právě emoce, co nás ovládne, když nás chytí "amok" :))
Pokud emoce lomcují s někým jiným, bereme si tyto útoky osobně, reagujeme a spouštíme tak emoční kolotoč, který končí vyčerpáním, rozbitými talíři, nebo dokonce zaťatými pěstmi…
Místo toho, abychom v sobě hledali příčinu, proč se nám to celé děje, proč se urážíme, proč jsme naštvaní, proč křičíme a nadáváme... Tak ukážeme na druhé a řekneme "to TY!". Ale je to skutečně tak? Ranilo by nás cokoliv, pokud by naše srdce bylo čisté a zaplněné láskou?
Odpovědí je NE.
Co je tedy skutečným důvodem, když se cítíme mizerně? Máme v sobě ukryté emoce, které nám kdysi chtěly něco říct, ale my se báli dát jim naši pozornost - protože je to nepříjemné, protože by to druhé mohlo ranit, protože my se cítíme ublíženě, apod. Nakonec nás ale vše, co potlačujeme, stejně dožene, a nás pak pohlcují různé typy strachu a úzkostí, nemoci a my nevíme, co s tím…
Existuje pomoc? Ano, ale není v tabletách ani terapeutických sezeních. Ta pomoc je v nás. Každý máme v sobě svého "léčitele". A jakmile se ozve jakýkoliv pocit, který nás vyvede z míry, stačí se zastavit a začít zkoumat - sebe - a nikoliv osobu/situaci, jenž náš pocit spustila…
Tímto vnitřním zkoumáním zjistíme, že:
Všechny strachy jsou jen výplodem mysli nikoliv srdce, je to jen nástroj ega, kterým nás ovládá a dostává do strnulé pozice, abychom se nehýbali, nerozvíjeli a zůstali tam, kde jsme.
Každá emoce je ukazatelem toho, jak se prostě cítíme a zda jsme nebo nejsme v souladu s námi samotnými.
Emoce jako taková není pozitivní nebo negativní; emoce vyvolá pocit, kterým popisujeme naše rozpoložení a energie kolem nás v daný okamžik. A teprve naše zkušenost nám dává na tuto emoci nálepku "POZOR" nebo "strach". Uložíme ji pak ve svém podvědomí a později, při náznaku, že se situace může opakovat, cítíme s předstihem onu nálepku "pozor" a "strach". Zkušenosti ale můžeme přehodnotit. Stačí se podívat na danou situaci, co nám kdysi ublížila, s odstupem a léčivým uvědoměním pochopit, co nás měla naučit a co se nám snažila říct. Možná máme někde slabinu a naše nitro chce posílit nějakou naši vlastnost. Možná přitahujeme do života určitý typ lidí, abychom si začali věřit, důvěřovat okolí, zlepšili sebevědomí, posílili své hranice, naučili se říkat NE... Možná...
Vše kolem nás je náším učitelem... Nejen naše vztahy, ale i situace, kterými si denně procházíme.
Jak překonat strach?
Když se objeví strach, úzkost nebo jakákoliv negativní energie, tak mnoho z nás se může domnívat, že stačí poprosit, aby ten pocit zmizel… aby se rozprostřelo ticho a klid v našich srdcích. Pokud by ale nějaký náš pocit zmizel, aniž bychom věděli, kde je příčina jeho vzniku, je to jen otázka času než se objeví znovu a v mnohem větší intenzitě. Ta emoce, která je ukrytá hluboko v nás, nezmizí... čeká až bude pochopena.
Nepotlačujte své pocity. Nebojujte se strachem, prozkoumejte ho... Jedině tak objevíte, co vám chce říct... Pokud se nad něj povznesete, ztratí svou moc. Odkryje vám svůj původ a sám se rozplyne. Vás to posílí a příště vás stejná situace již nerozhodí.
S emocemi (a pocity, které emoce vyvolávají) je to stejné.
Dovolte si své emoce naplno procítit! Ve stavu plném emoční bolesti je důležité, abyste své tělo a mysl jen pozorovali. Jakmile totiž dovolíte, aby vaše emoce ovládla vaše chování, uvedete do pohybu realitu té emoce. Pokud ale s vynaložením veškerých sil tuto emoci pouze pozorujete - dostane se vám odpovědi, odkud se ten pocit vzal, proč ho máte, co vám to ukazuje, a jak se toho zbavíte.
Emoce se nemají potlačovat. Důležité je přijmout vše, co cítíte. To je ten největší důkaz toho, že se máte rádi... když sami sebe respektujete a vnímáte. Přijmout emoci, která ve vás je, je však něco zcela jiného, než se pod vládou této emoce chovat a tím jí vdechovat život a totožnost. Pokud ji přijmete, přijímáte také to, kým v tu chvíli jste - člověk, který má z něčeho radost, nebo obavu. Podívat se tváří v tvář svým emocím je velmi osvobozující krok. Tím, že se na danou emoci podíváte se vlastně od ní oddělíte a můžete zkoumat, odkud se bere, proč je taková a co nebo kdo je její opravdový spouštěč… je to opravdu ta osoba, která je právě před námi? Nebo nám ta osoba jen odkryla něco, co nás dlouhodobě bolí a nám se to připomnělo skrze slova nebo činy?
S láskou,
Nemáme potřebu uplatňovat autorská práva a jakkoliv omezovat šíření našich příspěvků. Je nesmyslné jakkoliv omezovat JEDNOTU, která je zároveň absolutní SVOBODOU. Tlumočíme informace z kolektivního vědomí Kristovské setby, které má každý v sobě. Stačí se jen naladit a připojit.
Pro ty, kteří by se rádi spojili, přidávám adresu: jsemditehvezd@gmail.com nebo aleera.eu
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama