Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Srpen 2015

Horoskop na období 31.8. – 6.9.2015

31. srpna 2015 v 20:59 Doteky Nového Života

Síla vědomí

moře
Autor obrázku : Jiřina Trkulja
Stále působí konjunkce - expanze (Slunce a Jupitera), koncem týdne bude vliv slábnout. Slunce v konjunkci s Jupiterem ukazuje na požehnání, hojnost, štěstí a expanzi. Cítíme v sobě potřebu se posunout vpřed, hledáme hlubší smysl věcí.
Slunce se dostává do trigonu s Plutem, což přináší sílu vědomí, sílu Ducha, která vede k odolnosti a k rozhodnutí. Vše, co je v souladu s vyšší mocí, dostane zelenou. Projevení mocenského principu. Ten, kdo vládne moudře sám sobě, je podporován vyšší mocí. Ten, kdo je ovládán mocí a touhou po moci, se stane více sebestředným.
Dobíhá vliv Merkura s Černou Lunou z minulého týdne. Merkur již od 3. 9. odchází a zůstává konjunkce Černé Luny a Vzestupného uzlu (Dračí hlavy), což přináší vynesení negativních vlivů. Zviditelní se negativita světa, myšlenek a pocitů. My budeme postaveni do pozice toho zlého a špatného. Ve skutečnosti je to karmické vynesení, vše, co má již být zvědoměno: "I tohle mám v sobě ", bez odsouzení a viny. Týká se to především významu Černé Luny ve Vahách, která je vysvětlena v dlouhodobých aspektech na mých stránkách. Přijetím svého soudce a viníka máme možnost osvobodit sebe sama. Ne, že nás NĚKDO osvobodí. To my máme tak velikou moc, že dokážeme osvobodit sami sebe. A věřte, že vždy budete v obou pozicích: když jste v roli soudce, tak si někde ve skrytém - nevědomém toku života prožijete viníka a naopak. Když se již dobře poznáte, rovnou si uvědomíte i druhou nevědomou část a nemusíte si druhou polaritu odžívat. Když se dostanete do soudce, pak následně přijde situace, kde budete viník. Když ale dokážete vidět hned obě polarity najednou, pak již ta druhá nemusí přijít. Vstoupili jsme nově do karmy - Černá Luna ve Vahách, proto se nás to nyní bude dotýkat nejintenzivněji.
Již od 18. 8. do 21. 9. 2015 (vrchol 27. 8. - 18. 9.), kdy se Černá Luna dostane do konjunkce se Vzestupným uzlem, procházíme osudovou dobou. Projeví se osud, pravda a Prozřetelnost. Jsme vedeni k uvědomění si, co jsme udělali pro mír, harmonii, rovnováhu, spolupráci, spravedlnost jak ve svých životech - vztazích, tak i ve svém okolí - společenství. Projevíme, žijeme, tvoříme mír nebo hájíme jen své?
Stále působí aspekt konjunkce Slunce s Jupiterem, v opozici s Neptunem. Viz. horoskop minulý týden. Slunce se již z této konstelace na konci týdne uvolní a zůstane jen aspekt opozice Jupitera s Neptunem, který bude působit do 6.10. Samostatný aspekt symbolizuje klamné naděje, zklamání, iluze, mylné spekulace, potíže s politiky a nepokoje v náboženství. Hrozí poškození pověsti, rozchod se společníky a potíže v manželství. Je dobré být v bdělosti, protože podvodníci budou velmi aktivní. Objeví se nejasnosti a iluze. Propojením Jupitera a Neptuna jde o produchovnění pravdy, moudrosti a víry. Přiznání pravdy čemu věřím a co je můj smysl života. Zvyšuje se citlivost k jemnohmotnému světu, silnější intuice a vhledy. Dostaneme se za určité závoje, což může způsobit zmatek a nejasnost. Nemusíme všemu rozumět, postačí uvědomění: VĚŘÍM. Tento aspekt bude působit velmi nenápadně a to především v duši a živých snech.
Konjunkce Venuše s Marsem ve Lvu, kdy 5. 9. končí téma retrográdní Venuše ve Lvu. Retrográdní Venuše ve Lvu 1. 8. - 5. 9. 2015 ukazuje na téma přehodnocení svých citů. Je naše láska pravdivá, ryzí nebo "mučednická"- neopětovaná? "Ach, jak je to hrozné nebo romantické, když já ho miluji a on mně nemiluje." Retrográdní Venuše v sobě nese téma dominance a nadřazenosti v lásce. Je tady skrytá hra - já miluji - jsem schopen úctyhodného citu, tedy jsem lepší a ten druhý, který lásku neopětuje, je ten horší - neschopný lásky. Kde a jak si snažíte držet svou dominaci v lásce?
Mars tomu dodá potřebnou jiskru jak toto téma dokončit. Od 6.9. konjunkce dostává extrovertní projevení své tvořivosti, vášně a spontánnosti.
Dopřejte si lehkost a zábavu, i když začíná nový školní rok. Začátek školního roku dle horoskopu je radostný, hravý , optimistický a jako každý rok také hektický. ;-)
Prožívejte s úsměvem a radostí.
Petra Nel
Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

TZOLKIN 31.8.2015 12 AKBAL kin 103

31. srpna 2015 v 8:47 Mayský Kalendář na každý den

Akbal - Noc - Síla hojnosti, cesta do duše, pohled do srdce, kreativita, mír, dostatek, spirituální hloubka, integrace, cesta do nitra, ticho, sny
Dnešek představuje zajímavý mix energií: Akbal ztělesňuje potenciál a LaKa (12) představuje celý součet věcí, které jste prožili a udělali. Ale protože jsme v Treceně Eb - naugal všech cest - zjevná propast mezi potenciálem a realizovanou skutečností se stává jednou souvislou linií interpretovanou relativitou nehmotného času. Jinými slovy, můžete vyjádřit a prožít celý komplexní potenciál svého života v každém okamžiku, obzvláště dnes.
Vlna Eb vás obdaruje moudrostí, zodpovědností a silou svobodné vůle. DVANÁCTÝ den říká, že pokud chcete překonat svět nedostatku, musíte prolomit mentální blokády, naučit se brát a dávat.
Glyf Akbal představuje moudrost noci. Symbolika znamená cestování v našem prázdném vnitřním prostoru - temným podsvětím, kde opouštíme ego a nacházíme moudrost, přicházíme na to, že testy se staly naším největším pokladem; zde se rodí nový úsvit a nové nápady. Nativní Akbal mají okouzlující chování, mnoho milostných vztahů a silný vliv na svět. Pokud prošli cestu temnou nocí duše, jsou to vynikající terapeuti. Lidé Akbal jsou velmi jemní, jak muži, tak ženy, je pro ně typická moudrost obou pólů.
***
Dobrý den. Jsem Akbal 12. Dnes bychom rádi sdíleli znalosti o tom, jak udržovat sami sebe. Tím máme na mysli nejen držení těla a chůzi, ale také jakým způsobem se oblékáte a jak mluvíte. Způsob jakým prezentujete sami sebe druhým vypovídá o tom, kdo jste uvnitř. Existuje jedno staré rčení " Jak nahoře, tak dole ". My říkáme podobné, které je stejně pravdivé " Jít do svého středu nebo jít mimo něj. "
Máte nějaké přátele, kterým důvěřujete, kteří s vámi mluví upřímně? Možná máte tendenci ptát se druhých, jak vás vnímají. Myslíte si, že vás druzí vnímají jako srdečné jako někoho komu mohou svěřit své tajemství? Působíte důvěryhodně? Ovlivňuje oblečení to, že se cítíte dobře? Pokud jde o vlasy, je to styl, který vám sluší? Chcete-li do svého života přidat trochu dobrodružství, zeptejte se neznámého člověka, jaké jsou vaše charakteristické rysy. Jste otevření nebo vyhýbaví? Mluvíte s druhými laskavě? Máte výraz méněcennosti nebo nadřazenosti?
Když s vámi druzí sdílí své problémy, jste ten kdo má vždy odpověď nebo udělujete nevyžádané rady? Nasloucháte druhým, aniž byste je přerušovali? Chtějí poradit nebo jen vyslechnout - poznáte ten rozdíl? Jste ten, kdo převezme kontrolu v každé situaci nebo ten kdo sedí a čeká, dokud nebudete požádáni o pomoc? Na jakékoliv odpovědi na tyto otázky, není nic v nepořádku, pokud vychází z místa vaší svobodné vůle.
Způsob jakým se oblékáte, způsob, jak mluvíte, způsob, jak se chováte, je naučené chování. Už jste se někdy zamysleli, proč dáváte přednost určité barvě oblečení a stylu oblékání? Vybíráte si pohodlné oblečení nebo to, které se společensky očekává? Pokud je něco na vašem vzhledu, co vám vadí, buďte si jisti, že příčinu najdete uvnitř sebe. Zjistěte, kdy a co spustilo toto chování.
Když se na sebe díváte do zrcadla, věnujte pozornost každému detailu, jak se prezentujete ostatním? Podívejte se na všechno od hlavy, až k patě: Vlasy ( nebo žádné vlasy ), make-up ( nebo žádný make-up ), šperky, styl oblékání a barvy, boty, proč si holíte nebo neholíte různé části těla, tetování, nehty ( jsou pěstěné, nalakované nebo ne) , parfém, kolínská, kosmetické přípravky atd.
Jak sledujete každý detail, všimněte se, jak se cítíte. Pokud se vám nějaký prvek líbí, pak ho zachovejte. Pokud se vám nelíbí, udělejte vědomou volbu a změňte jej. Možná objevíte zajímavé důvody, jak jste tyto vzorce vyvinuli. To samé udělejte s vaším šatníkem, s vaším domovem a každou věcí. Ponechte si jen to, z čeho máte dobré hřejivé pocity.
Když budete mít kolem sebe jen předměty, které vás povznáší, bude povznesená i vaše energie. Majetek má schopnost stahovat lidi do bažin nebo je zotročit. Mnohokrát je identita lidí spojována s majetkem. Každá věc, kterou máte kolem sebe, přináší do vašeho osobního prostoru energii. Energie pochází od těch, kteří věci vyrobili nebo stvořili, z vašich reakcí na věci a také ze vzpomínek.
Vyčistěte své prostředí od všech věcí, které přináší špatné vzpomínky. Jakmile se můžete dívat na věci bez hodnocení, jste na dobré cestě do života plného radosti. Nemáme na mysli zahrabat nebo popírat vznikající pocity. Máme na mysli, že když se rozhodnete zahojit rány z minulosti a vidíte vše z pozitivní strany, radosti ve vašem životě bude požehnaně. Emoce jsou prostě volba. Když reagujete na věci způsobem, který se vám nelíbí, změňte postoj. Uzdravíte problém, který vznikl.
Obklopte se předměty a lidmi, kteří ve vás vyvolávají radost. Naučte se získat zpět svůj čas i energii tím, že řeknete NE lidem a věcem, které vás neposouvají směrem k vašim cílům. Pusťte všechny emoce, které vás stahují dolů. Odpusťte všem i sobě. Uvolněte pocity oběti nebo ublížení. Mnozí čekají desetiletí na omluvu nebo zrušení kódů přesvědčení, než jsou schopni jít dál. Do té doby je jejich radost vypnutá a mají tendenci promítat své pocity nedůvěry, bolest a zlost na druhé.
Mentalita oběti se může snadno vymknout kontrole, stejně jako pocity nespravedlnosti. Tato přesvědčení pak prostupují všechny vztahy. Nedůvěra a pochybnosti přichází do popředí a snadno zastaví vzkvétání bezpodmínečné Lásky. To lze vidět v mnoha vztazích. Pokud někdo někoho zraní tím, že vyzradí tajemství, je nevěrný nebo pomlouvá, je obtížné pro toho, kdo se cítí jako oběť, vstoupit do milujících vztahů založených na důvěře, protože očekává nebo přitahuje partnera, který udělá totéž.
Je důležité, aby byli rodiče ke svým dětem upřímní. Důvěra k ostatním je důležitým základem, který začíná už při narození. Rodiče, kteří nedovolují svým dětem váhat a rozhodovat se na jejich cestě, brání svým dětem v učení sebedůvěry. Když se dítě pohybuje mimo rodinný kruh, je pravděpodobné, že se setká druhými, kteří budou dělat a říkat věci, které nejsou laskavé a oslabují jejich sebevědomí. Je-li dítě nadané a s dobrým základem sebedůvěry a s ujištěním, že bez ohledu na to, jaké možnosti si vybere, bude lépe vybaveno pro případnou manipulaci a nelaskavá slova druhých, protože stále ví, že je schopná a milující lidská bytost.
Podívejte se ještě dnes na otázky důvěry, které vás zatěžují. Vyhledejte příčinu a změňte chování, emoce a kódy přesvědčení. Věřte svému úsudku, pokud jde o každý aspekt vašeho života - ať už jde o vaše oblečení, místo, místo, kde žijete, podporu sebe sama, hmotné vlastnictví nebo spolupracovníky.
Mnozí z vás nikdy vědomě nepřemýšleli, proč si vybírají, dělají nebo říkají mnoho věcí. Abyste byli autentičtí, budete muset uvnitř sebe dělat vědomá rozhodnutí o tom, kdo jste. Tak se budete prezentovat druhým zvenčí.
DVANÁCTÝ Tón - POROZUMĚNÍ, BILANCOVÁNÍ, SHRNUTÍ
Je to den " zúčtování " všech akcí, všech zážitků, myšlenek a zkušeností. Skvělý den integrovat vše nové díky získaným zkušenostem z minulého období. Den sjednocení rodinných, pracovních, společenských a kulturních vlivů. LaKa nabízí bilancování, sloučení věcí ve funkční CELEK. Ve DVANÁCTCE je také zahrnuta SÍLA SPOLUPRÁCE podporující mezilidské vztahy navázáním nových dialogů a ukončením sporů.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Pouhé mluvení o víře je málo.

31. srpna 2015 v 6:00 Myšlenka Nového dne

K poznání Mých zákonů je velmi důležitá trpělivost, vytrvalost a důslednost. Musíš se naučit bezpodmínečné poslušnosti a musíš být ochoten plnit Mé příkazy, bez ohledu na to, jak bláhové se ti mohou zdát. Pouze tehdy, když tyto úkoly zvládneš a proměníš je ve skutky, mohou se začít dít ty nejúžasnější věci v tvém životě a ty skutečně spatříš, jak Mé zákony začínají žít a působit. Vždy pamatuj, že musíš něco vykonat, že musíš svůj život žít, a nikoli jej pouze trávit v modlitbách a doufat, že se něco stane. Modlitba je nutná, ale nestačí. Pouhé mluvení o víře je málo. Musíš žít tak, aby všechny duše kolem tebe viděly, co znamená žít ve víře, co znamená vložit celou svou víru a důvěru ve Mne, tvého Boha a Pána, v božství v tobě.

TZOLKIN 30.8.2015 11 IK kin 102

30. srpna 2015 v 9:28 Mayský Kalendář na každý den

Ik - Vítr - Síla Ducha, inspirace, pravdy, přirozenosti, podpory, nadšení, integrace pólů, vitality, komunikace, vnitřní rovnováhy, diplomacie, disciplíny a sebekázně
Dnešní Ik řídí podtón Eb a velkou a mocnou sílu Buluk (11). Pokud znáte cestu a smysl vašeho života, využijte dnešní silné energie jako pohon vpřed pro kvantový skok. Pokud si nejste jistí, pak použijte energie k jejich objevení. Především nezapomeňte, že jeden nebo druhý - Ik nebo Buluk - nejsou ve své podstatě jen negativní nebo pozitivní; jsou jako všechny síly přírody - čisté energie, kterých může být využito pro záměr. Takže bez ohledu na svou vůli nebo záměr, ujistěte se, že je to to pravé.
Ik je dech, který dává život a vše oživuje. V symbióze se stromy vytváří kyslík, což umožňuje všem tvorům dýchat. Vítr přináší také dešťové mraky, s nimi vláhu pro pěstování plodin. Ale na druhé straně může ukázat hněv a přinést bouři a povodně. Takže pokud dnes uchopíte Vítr za špatný konec, můžete být vznětliví, nerozhodní nebo vnímat, že nevíte jakým směrem se vydat.
Mayové považují Ik za sílu, která mění a přistupují k ní s velkým respektem a opatrností. Je to dobrý den požádat o sílu, vitalitu a odhodlání plnit úkoly. Dnešní den podporuje řešení psychických problémů spojených zejména se stavem emocionální nerovnováhy.
Nativní Ik ztělesňují dech života, jsou temperamentní, ostražití a aktivní. Mají tendenci dělat několik věcí najednou, běhají sem a tam. Mají zálibu v učení, komunikaci a v mluveném projevu. Jsou někdy vznětliví a nerozhodní, neví, kterým směrem se vydat. Je pro ně důležité, aby všude, kde se pohybují mohli svobodně dýchat.
***
Vítejte v době našeho shromáždění. Dnes bychom rádi mluvili na téma - co znamená scházet se za účelem jednoho cíle a tím je připojení se k Jednotě Všeho. Mnozí mluví o Jednotě, přesto v některých skupinách existuje mnoho frakcí. Jednota je opravdové sjednocení nebo sloučení všech samostatných jedinců v jednotku - jeden prvek - za účelem vytvoření něčeho nového.
Základní jednotkou je rodina. Každá neporušená rodinná jednotka má předpoklady společně pracovat jako tým, vzájemně se podporovat za účelem přežití a potěšení. Dále je zde jednotka kmene, v němž jednotlivé rodiny pracují společně jako tým na stejných cílech za účelem přežití a společné radosti. Když se sjednotí kmeny, pracují společně jako jeden řídící orgán. Nicméně tento bod je zcela mimo, protože tato úroveň na Zemi neexistuje. I když mohou existovat nějaké církevní spolky, které fungují společně, je to dost vzácné.
V duchovní sféře, ze které jste přišli, pracují sjednocené skupiny dohromady velmi dobře - Láska je základem. Nejsou zde žádné útrapy a frakce spojené s Bytím člověka. Pro většinu lidí je těžké představit si svět míru a harmonie, protože na Zemi nejsou žádné adekvátní vzory.
Jak můžete mezi sebou vytvořit Jednotu? Prvním krokem je jít dovnitř sebe a naučit se milovat všechny své samostatné prvky : své tělo, svou mysl, duši a svého ducha. To bude vyžadovat určité úsilí, protože je mnoho věcí, které potřebujete sami sobě odpustit a uvolnit dřív, než se budete moci pohnout vpřed. Udělejte si každý den čas najít kódy strachu a negativního přesvědčení, které vám v ničem nepomáhají, pak velmi rychle dokážete překonat své Stíny a naučíte se, jak nechat stoupat a zářit svou skutečnou povahu.
Po té, co se začnete mít opravdu rádi a přijmete sami sebe, své Já a to kdo jste, teprve pak budete schopní vnímat to samé u druhých. Když budete praktikovat cvičení schopnosti přijímat ostatní a to i ty, kteří vám ublížili, budete lépe vybaveni pro pohyb vpřed a budete moci začít žít ve stavu komunitního myšlení. To neznamená, že spolu budete fyzicky žít, ani to neznamená, že je nutné budovat nové komunity.
Život ve stavu komunitního myšlení znamená, že jste připraveni kdykoliv pomoci, pokud tato potřeba vznikne. Koncept MŮJ se začíná hroutit a smysl MY nabírá pevnou půdu pod nohama. Začínáte vidět všechno v novém světle. S tím přichází porozumění a zodpovědnost starat se o potřeby všech, kteří mají bydliště na této planetě a také starat se o planetu.
Matka Země je velmi shovívavá, ale každý den pomalu umírá, protože lidé stále využívají její krev na pohonné látky, znečišťují její oceány plasty a poškozují vzduch technologickými zařízeními. Jak se můžete lépe starat o Zemi? Co můžete udělat pro své sousedy? Jak můžete pomoci sami sobě? To jsou dobré otázky ptát se sami sebe.
Jak procházíte svými každodenními činnostmi, mnozí jedete na autopilota. Budík vám řekne, kdy se máte probudit. Absolvujete ranní rutinu, pak pracovní rutinu, přijdete domů a na řadě je večerní rutina. Hodiny vám řeknou, kdy je čas jít do postele, abyste ráno mohli vyrazit a spustit další kolo. Život o víkendu se stává jedinou satisfakcí, kterou máte, ale často počasí, únava nebo vyčerpání změní vaše plány. Nezní vám to povědomě? Je to způsob, jak si přejete trávit své dny?
Udělejte si ještě dnes čas snít svůj velký sen. Jak by měl váš život vypadat? Jaké jsou vaše vášně a jak se mohou vejít do vašeho života? Začněte tvořit, co chcete pomocí vizualizace. Pokud to vidíte ve své mysli, můžete to vytvořit jako realitu.
Buďte člověkem, kterým chcete být. Pracujte na problémech, kdy se cítíte jako člověk s nízkou hodnotou nebo nízkým sebevědomím. Věřte, že jste nádherná bytost Světla s chvilkovou zkušeností na Zemi a plánem vrátit se ke Zdroji.
Jakmile dosáhnete těchto cílů, budete se moci spojit jako Jeden Celek na Zemi. Vymažte všechny pocity oddělenosti a obejměte každého jako sestru či bratra. Zbavte se všech myšlenek na rasovou nadvládu a nadvládu inteligence. Všichni jste Jedno bez ohledu na kulturu, z které pocházíte, bez ohledu na víru, kterou vyznáváte, bez ohledu na to, jak se k ostatním chováte. Pořád všichni pocházíte z jednoho Zdroje. Snažte se udržet si tento obraz v mysli.
Pokaždé, když se setkáte nebo pozdravíte s někým, podívejte se mu do očí. Dívejte se na každého jako na Boží Dítě. Uvolněte veškeré hodnocení, souzení, pocity nadřazenosti a pocity méněcennosti. Spojte se s každým srdcem. Každý jde po jiné cestě, ale každá cesta je nezbytná pro přežití všech. Zkuste postavit dům sami a budete tomu rozumět. Zkuste se uživit bez pomoci druhých a rychle si uvědomíte, jak jednostrannou stravu jíte.
Každý jednotlivec tvoří část kmene. Každá vaše emoce je volba, ale většina z vás operuje na nevědomé úrovni a ještě si ani neuvědomujete, že máte kontrolu nad tím, jak se cítíte a jak reagujete na všechny situace v životě. Máte na výběr - být nevrlí a osamocení nebo být šťastným členem komunity. Pak se vědomě dívejte, jak reagujete na ostatní, převezměte zodpovědnost za své činy a to jak v minulosti, tak v současnosti.
Není třeba nosit pocity hanby a viny na zádech, váš náklad je už i tak dost těžký. Je však nutné přehrávat si role, jak budete reagovat, až podobná situace znovu v budoucnosti nastane. Můžete si být jisti, že každá nevyřešená otázka bude stoupat na povrch tak dlouho, dokud jí nevyřešíte. Je jen na vás, jestli si vědomě vyberete jak chcete jednat a reagovat.
Jestli opravdu toužíte mít utopickou společnost plnou klidných a milujících členů, pak musíte být tím, co po ostatních chcete vy. Každý z vás by měl podniknout nezbytné kroky a přesunout se z vašich krabic ješitnosti a touze po spravedlnosti, pak se váš plán začne vyvíjet. Je vás mnoho, kteří sníte svůj sen. Máte schopnost vytvořit své sny realitou.
Přejeme vám to nejlepší v úsilí pokročit na vaší cestě Osvícení. Je pro nás velkým potěšením sloužit vám. Nabízíme vám sami sebe každý den, ve dne, v noci. Nechceme pracovat ve sféře času a prostoru. Přijďte tak často, jak jen budete chtít. Máme schopnost být na mnoha místech najednou, takže není třeba omezovat to oč žádáte.
Pokud je Jednota to, co chcete, pak toho dosáhnete. Spolupracujeme pouze s těmi, kteří jsou Světlem. Pokud je Jednota temna a chamtivosti, co si přejete, nebudeme pro vás pracovat. Je to vaše volba, jakou cestu si vyberete? Pokud si vyberete Jednotu, Světlo, soucit a Lásku, jsme tu pro vás!
JEDENÁCTÝ TÓN - ROZHODNUTÍ - OČIŠTĚNÍ
V JEDENÁCTÉM Tónu do hry vstupuje OČISTNÁ síla, která musí odsunout z cesty odpad nahromaděný za posledních 10 dnů Vlny. Změny jsou nezbytné v procesu přizpůsobování novému. Energie Buluk (11) je síla dynamických akcí, které pomáhají změny přinášet, vše zjednodušit a zlepšit. JEDENÁCTKA má velkou sílu a velkou moc - není to síla ani negativní ani pozitivní, ale neutrální. JEDENÁCTKA přináší obrovský tvůrčí potenciál. Zde se shromažďují síly disponující LÁSKOU ZDROJE - osvobozující od všeho, co neslouží vašemu pokroku. Nechte uvolnit všechno, co se potřebuje uvolnit, otevřete se moudrosti Vesmíru, využijte dnešek k jarnímu úklidu ve Vědomí a zůstaňte ve svém Středu.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Divíš se někdy, proč jsi tam, kde jsi, a děláš to, co děláš?

30. srpna 2015 v 9:19 Myšlenka Nového dne

Pochyboval jsi někdy ve své mysli? Hledej hluboko ve svém srdci a poctivě si na tyto otázky odpověz. Potom, jestliže stále cítíš, že jsi jedním z těch nevěřících Tomášů, si udělej čas na ztišení, abys našel osvícení z nitra a zjistil, kam v celém tom ohromném plánu patříš. Mohu tě ujistit, že není náhoda, že jsi tam, kde jsi. Možná, že je život pro tebe velmi těžký. Možná, že musíš procházet mnohými zkouškami. Možná, že jsi dokonce prošel ohnivou pecí. Můžeš si být jist, že to vše se děje proto, aby všechna nečistota mohla být spálena a aby nezůstalo nic než čiré zlato - ono Já jsem v tvém nitru, a Já abych tak mohl pracovat uvnitř a skrze ono Já jsem, aby se všem zjevily Mé zázraky a sláva.

TZOLKIN 29.8.2015 10 IMIX kin 101

29. srpna 2015 v 9:36 Mayský Kalendář na každý den

Imix - Drak - energie podporující sílu osobnosti, zdroj života, Božská pomoc, důvěra, predispozice, síla počátku, pevnost, aktivita, sebedůvěra, pracovitost
Dnes je dobrý den pomoci příteli nebo milovanému člověku, který možná trpí úzkostí, trápením nebo nějakým jiným druhem psychické tísně, poruchou, citovým zmatkem, ať už chronickým nebo dočasným. Hodně hlubokého neštěstí, které dnes postihuje lidi vychází z rozdělení naší sociální struktury, hodnot a kritické podpory struktury společnosti. Lahun (10) pomáhá obnovit vztahy a vazby, obzvláště ty zpřetrhané od vířivých proudů Imix.
Vlna Eb vás obdaruje moudrostí, zodpovědností a silou svobodné vůle. DESÁTÝ Den napovídá, abyste důvěřovali přirozeným procesům, nedělali nic na sílu a projevili úctu všem bytostem.
Stejně jako Ahau představuje konec cyklů, Imix stojí u všech počátků.
Symbolika IMIX představuje prvotní mysl spící pod povrchem Země - sílu, která umožňuje povstat životu ze srdce Země. Je to symbol krokodýla, který pluje temnotou vodami podsvětí a vyživuje Zemi - prvotní obraz oceánu všech možností, které v životě vznikají. Je to nediferenciální neutrální životní síla - ani dobrá, ani špatná - záleží jen na potenciálu záměru, kam budete tuto sílu směřovat.
Všichni narození v IMIX jsou nejblíže k prvotnímu Zdroji, v tom tkví jejich síla i jejich slabiny a musí dávat pozor, aby se nedostali do temných hlubin, snadno ovlivňují kolektivní vědomí. Jsou velmi pracovití, kreativní a inovativní - vynálezci, vizionáři. Mají silný mateřský a ochranitelský instinkt.
***
Jsem Imix 10. Zdravím vás v tento skvělý den. Naším přáním je i nadále se setkávat každý den. Velkou radost nám přináší, když se díváme, jak se měníte ze smrtelné bytosti na nesmrtelnou, zatímco se těšíte z krásy planety Země. Je mnoho a ještě mnohem víc, čeho můžete v tomto životě dosáhnout, pokud budete dávat pozor v každém okamžiku svého života na to, co říkáte a co děláte.
Laskavost a soucit jsou dva největší dary, kterými můžete obdarovat sebe i ostatní. Všechny ostatní dary jsou udělovány přirozeně. Laskavost je téma, na které bychom se rádi zaměřili dnes, protože bez laskavosti není soucit a bez soucitu nemůže existovat žádná skutečná Láska.
Laskavost jde daleko, opravdu daleko za otevřením dveří druhému. Laskavost vychází ze srdce, když dáte něco druhým, aniž byste očekávali něco na oplátku. Laskavost je věc pohledu na potřeby druhých a plnění těchto potřeb způsobem, který je posiluje. Když na někoho reagujete laskavě, vaše slova a činy se vlní celým Vesmírem. Na úrovni hlubší, než je nejhlubší oceán, to pociťují podvědomě všechny bytosti. Dnes a každý další den si naplánujte, jak budete prokazovat laskavost ostatním.
Jak procházíte každým dnem, dívejte se a naslouchejte, jak s vámi druzí komunikují. Když sdílejí naléhavé věci nebo něco, co jim leží na srdci, podporujte je způsobem, který jim pomůže na jejich cestě. Je však velmi důležité nedávat nevyžádané rady.
Když sdílíte s ostatními, co máte na srdci, vezměte na vědomí rozdílnost cítění. Posluchač může reagovat tím, že stále mluví jen o sobě, změní téma nebo vám dává rady do života nebo vám jednoduše umožní ventilovat vaše problémy. Každá odpověď vyvolá pravděpodobně uvnitř vás různé emoce. Dávejte na to pozor a zacházejte s druhými, jak si přejete být léčeni vy sami.
Mnohokrát, když udílíte nějaké rady, se může druhý cítit, jakoby on sám nebyl schopný nebo oprávněný řešit si své vlastní problémy. Být laskavým znamená rozvíjet své vlastní schopnosti, které posilují druhé. Každý z vás má schopnost vytáhnout sám sebe z každé situace s grácií. Poskytovat poradenství a sdílet vlastní názor je rozdíl. Někdy se to může zdát stejné, ale je v tom velký rozdíl.
Rozvíjení přátelství také znamená vytváření sítě lidí, kteří mohou pomoci, když se někdo ocitne v nouzi. Možná, když s vámi někdo sdílí své zátěže, můžete být někdo, kdo mu pomůže osobně nebo prostě víte o někom, kdo by mohl být schopen pomoci.
Co často vidíme, když se s někým potkáte je, že si místo vzájemného poznávání vyměňujete jen zdvořilosti nebo trávíte čas stěžováním a prázdným klábosením. Příležitost spojit se a dostat se do duše druhého je ztracena. Možná, že máte informace, které by mohly být pro druhého užitečné. Komunikujte mezi sebou hlouběji. Navzájem se poslouchejte. Vzájemně se podporujte. To jsou základy laskavosti.
Mohlo by být moudré přemýšlet o minulosti, ve které jste udělali věc, která nebyla laskavá, ať už úmyslně nebo neúmyslně. Jděte do svého nitra a hledejte důvody, proč jste takovým způsobem jednali. Pak si přehrajte situaci, jak laskavěji budete jednat, až příště podobná situace nastane. Pokud je to vhodné, omluvte se za nelaskavé věci. Tímto čištěním ovzduší odstraňujete vrstvy negativity sebe, druhých i v celém Vesmíru.
Jakmile jste si vědomi svých myšlenek, emocí a slov, můžete vyčistit energie Země. Pokud by se každý z vás, kdo má bydliště na Zemi, rozhodl být k druhým laskavý, dokážete si představit, co by se na Zemi změnilo? Na prvním místě by to bylo trochu chaotické, vznikla by masová nezaměstnanost, jak by vojáci složili své zbraně a systém založený na chamtivosti by se rozpadl. Vlády a většinu společnosti by bylo nutné restrukturalizovat.
Pokud by všichni teď v tomto okamžiku zvolili laskavost, mělo by to dopad na celý Vesmír. Válka, hladomor, nepoctivé jednání, používání jedovatých a toxických látek, stejně jako mnoho dalších věcí, které nejsou pro vaše nejvyšší dobro, by se rozpustilo v jednom okamžiku.
Tyto instituce se již začínají hroutit. Pravda stoupá na povrch a obkličuje jednání těch, kteří kontrolují masy. Hodně péče musí být věnováno odpuštění těmto osobám a stejně tak strachu a nespravedlnosti, které prostupují váš éter.
Musíte převzít zodpovědnost a umožnit, aby k tomu došlo, protože to byly masy obyčejných lidí, které umožnily pár lidem ovládat jejich životy. Někteří z vás jste byli podvedeni nepoctivým jednáním, ale poslední dvě generace byly líné, když umožnily ostatním rozhodovat o jejich životech.
Buďte dobré mysli, protože se to může otočit. Za prvé musíte začít uvnitř sebe. Budete-li k sobě laskaví, pak máte možnost oslovit druhé a být k nim laskaví. Je to laskavost, co spasí svět, ne člověk ne nápad, ne myšlenka. Je to akt Bytí laskavosti k sobě a k druhým, co vás osvobodí.
Začněte ještě dnes a podnikněte kroky, které vás dovedou na místo kde všichni všechno dělají a říkají z prostoru laskavosti a budete sledovat jak se svět doslova mění před vašima očima. I když vidíte venku jen velmi málo změn, vy sami se uvnitř měníte. Vaše vibrační úroveň se zvyšuje. Vidíte, jak se vaše myšlenky i vzorce chování mění, vidíte mnoho věcí v jiném světle.
Vaše akce a reakce budou v rovnováze, lidé si toho všimnou a budou na vás reagovat jinak. Budete k sobě přitahovat ty, kteří jsou v nouzi stejně jako ty, kteří vás podpoří. To je přestavba na kmen a komunitu.
Čiňte druhým to, co chcete, aby činili vám. To nejsou jen planá slova, ale základ světa plného míru a Lásky, kterou mnozí z vás tak hledají. Klepejte a bude vám otevřeno. Hledejte a naleznete. Vidíte jak tato slova používat, pokud je laskavost vaším cílem?
Odcházíme s nadějí, že si najdete čas, aby tato slova mohla vstoupit do vašeho srdce a začnete dělat změny potřebné k vytvoření světa plného laskavosti.
LAHUN (10) je silná energie, která přináší ZODPOVĚDNOST. Tón DESET znamená výzvu a změnu skrze konflikt, ale symbolizuje také manifestaci a má zvláštní význam v oblasti spolupráce, vazeb a vztahů. Dnešní energie nám pomáhají léčit strachy, všechny vztahy a zodpovědně přistupovat nejen k našemu životu, ale životu všech bytostí.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Na duchovním životě se musíš podílet svou vlastní prací.

29. srpna 2015 v 7:00 Myšlenka Nového dne

Já jsem vždy zde, abych pomáhal těm duším, které jsou ochotny pomoci si samy, a učinit tak první krok. Nikdy se ničemu nepřiučíš, jestliže se vše udělá za tebe. Nemůžeš vychovat dítě, když za ně vše uděláš. Musíš je nechat dělat věci samostatně. I když jsou jeho činy zpočátku pomalé či neobratné, musíš stát stranou a být velmi trpělivý. S velkou trpělivostí a láskou musím i Já stát v pozadí a dívat se, jak děláš svou vlastní práci a přitom chybuješ. Vždy však měj na paměti, že ze svých chyb budeš mít prospěch; nic není marné. Po celý ten čas se učíš novým lekcím a kráčíš dál po duchovní cestě. Každý krůček, ať je jakkoliv malý, tě přibližuje k tvému cíli, k uskutečnění jednoty se Mnou, dokud si konečně neuvědomíš, že neexistuje žádné odloučení, že vše je jedno a že jsi součástí tohoto jedinečného slavného života.Áriové – 11.8. 2015 Jaké kroky udělat v době, kdy Vás stále více atakuje temno.

29. srpna 2015 v 6:00 Aktuální Informační chaneling

Jaké kroky udělat v době, kdy Vás stále více atakuje temno.
Co nám Áriové chtějí říci k misi na Ukrajině.
Tato doba má několik vrstev. Dosud neprobuzení lidé se točí ve svých karmických kolech a veškerou pozornost věnují odžití či zpracování své karmické zátěže. Ve 2. vrstvě jsou lidé, kteří již duchovně pracují, ve větší míře si už karmickou zátěž zpracovali a kteří s temnými entitami mají určité zkušenosti. Jejich snahou je duchovní růst, tedy zvyšování svých osobních vibrací.
Pozvolna se tedy mohou dostat do potencionálního zájmu temných entit a je zřejmé, že temné entity budou sledovat dynamiku jejich dualitního vývoje. Ve 3. vrstvě zájmu temných entit jsou lidé s vysokou osobní vibrací, kteří již naplňují své poslání. Tato skupina lidí je ostře sledovaná, protože přestup do světelného lidství je nejen teoreticky, ale i prakticky dohledně možný. Pokud patříte do 2. či 3. skupiny, měli byste si uvědomit svou energii, kterou máte jako tvůrci. Temných entit se není třeba bát, přistupujte k jejich zásahům do vašeho bytí realisticky. Používejte světelný trojvysavač, požádejte o pomoc bytosti světla a zůstávejte v klidu. Tato doba je dobou přechodu do světla a v Božím plánu je tento přechod nezvratný. Temné entity svými pokusy se jej jen snaží zpomalit. Více k tomuto tématu není třeba dodat. Zůstaňte v klidu a uvědomujte si svůj obrovský tvůrčí potenciál.

Na misi na Ukrajině se tohoto tématu dotknete několikrát. Budete pracovat ve spojených energiích jako tvůrci. Bude to velice přínosná mise pro celkové současné klima na Zemi. Vzestup světelných energií, drazí, je nezvratitelný.

Vaši Áriové

TZOLKIN 28.8.2015 9 AHAU kin 100

28. srpna 2015 v 10:05 Mayský Kalendář na každý den

Ahau - Slunce - Osvícení, bezpodmínečná Láska, odpuštění, Kristovo Vědomí, požehnání, moudrost, vědění, Jednota, vědomí cíle, uskutečnění cíle, schopnost koncentrovat se na Celek, globální vize, laskavost
Bolon (9) vrhá silné intuitivní energie na povrch Ahau, jako by kreslil na tváři Slunce masivní erupce. Cokoliv by držel jako rukojmí svou silou intuice a vrozeným věděním, puká a vadne ve žhavé síle nelítostné záře Ahau. Využijte pro sebe tento moment a vymaňte se z okovů, které vězní vaši přirozenou energii a vitalitu, ať už psychickou, fyzickou nebo duchovní. To je zejména důležité pro vás, pokud jste žena, protože Bolon nese výrazně ženskou esenci.
Ahau je podle Mayů nejposvátnější glyf. Znamená Osvícení, Vyšší Vědomí, propojení kolektivního Vědomí a vědomí spolutvoření. Ahau je energie Bezpodmínečné Lásky. Nativní Ahau jsou romantici a idealisté, jsou často umělci harmonie a krásy - materiální i duchovní. Ve vztazích jsou oddaní a každá zrada je velmi bolí. Výzva je: Naučte se přijímat nedostatky.
Žádejte dnes o moudrost a ctěte své předky. Je to skvělý den vyjádřit záměr, aby byl váš domov naplněný harmonií a krásou, skvělý den postavit základy svého domu, nebo se nastěhovat do nového.
***
Jsem Ahau, Pán všech Denních Strážců. Jsem to já, kdo dohlíží na proces Vzestupu, i když ve skutečnosti všichni jsme Jedno, nejsme od sebe odděleni. Kvůli touze zažít něco jiného jsme si my, stejně jako vy, na nějaký čas zvolili opustit domov, abychom měli celou řadu jiných zkušeností. Ti, kteří si vybrali Zemi jako svůj dočasný domov, jsou odvážní jedinci, protože tato planeta je náročným prostředím. Příchod do tak hustého pole s volbou cesty amnézií, je docela dobrodružství! Tisíce z vás se nyní probouzí a uvědomují, že existuje něco mnohem víc, než jen fyzický život. Nyní více než kdykoliv před tím v historii Země zvyšují lidé svou vibrační úroveň a obnovují své psychické smysly. To je více než jen vaše prvorozené právo, je to vaše pravá Podstata.
Slovo Vzestup má mnoho významů, v závislosti na kulturním přesvědčení. Termín doslova znamená " povznést se nad ". Co je to, co se zvyšuje? Je to nízká povaha lidstva. Každý z vás má schopnost povznést se nad světský život a žít ve světě spoluvytváření s ostatními, kteří jsou jak na Zemi, tak v jiných dimenzích. Čas a prostor jsou iluze nutné pro zažívání skutečnosti této zkušenosti. Žádný jiný způsob, jak mít zkušenost ne-lásky neexistuje, jakmile jste zcela ponořeni do Lásky.
Narozením do této sféry jste zcela zapomněli na své duchovní kořeny. Nicméně tento stav se chýlí ke konci. Mnozí z vás jste byli na Zemi desítky životů a nyní jste unaveni nudnou povahou světského života; už jste zažili vše, co nabízí. Mnoho církví přinášelo mnoho zpráv o konci světa. Vybírejte si pečlivě, čeho se chcete držet. Vaše myšlenky a vaše emoce mají obrovský vliv na váš život a na celý svět. Existuje mnoho obav, kdy bude konec světa a této obavě čelí mnoho generací. Starosti o budoucnost je to, co vás ovlivňuje dnes. Jak může žít člověk život s nadějí do budoucna, pokud se domnívá, že brzy zemře?
Doporučujeme vám přestat se zabývat " co kdyby " a věnovat svůj čas tomu, abyste nezbytné změny naplnili radostí a klidem právě dnes. Co musíte udělat, aby se to stalo? Je nutné, aby každý z vás sledoval každý den, co cítíte a ihned provedl změny v oblastech, které vám způsobují neklid.
Všimli jste si, že se zrychluje čas a všechny věci se dějí rychleji? Víte, že srdce Země tepe mnohem rychleji než dříve? Vědci, kteří se zabývají měřením frekvence Země, to zaznamenali. Co to má společného s vámi? Jste v podstatě dítě Země; jste vytvořeni ze stejných molekul. Ona je váš hostitel - zkuste žít bez ní. Když se zvyšuje její vibrace, musí se zvýšit i vaše. Lidská vibrace se zvyšuje množstvím energie uvnitř vás. Tato úroveň se zvyšuje nebo snižuje v závislosti na vašich emocích a myšlenkách. Emoce jako hněv, strach a zranění, vytváří nižší frekvence. Ti z válečnou mentalitou mají těžké časy, protože nejsou v souladu s vibrací Země. Ti, kteří vládnou Láskou, laskavostí a vděčností, zvyšují své frekvence, aby odpovídaly frekvencím Země. To je místo odkud přichází kouzla.
Jakmile vyčistíte negativní energie z vašeho energetického pole, vaše intuice a schopnost manifestovat svá přání se zvýší. Podívejte se na lidi, kteří vám dělají společnost. Mají tendenci mluvit a jednat čestně nebo si neustále stěžují? Vyhledávejte společnost těch, kteří jsou na cestě Vzestupu, protože jejich přáním je vytvořit utopickou společnost.
Práce s Denními Strážci po celý rok je jeden ze způsobů, jak zvýšit svou frekvenci. Používejte jakékoliv nástroje, které vám pomáhají uvolňovat negativní energie z aurického pole. Změňte zvyky, návyky a vztahy, které vás drží uzamčené v negativních myšlenkách. Není třeba se obávat o budoucnost. Vaše nejlepší volba je věnovat pozornost tomu, co se děje ve vašem životě nyní, v tomto okamžiku a rozhodnout se pro volby, které vás povedou k míru a štěstí.
Existuje mnoho práce, pokud jde o překonání lidského údělu. Přesto to může být vzrušující a dobrodružné. Hodně z toho, co se děje nyní na Zemi, jsou věci, které se nikdy a nikde jinde ve Vesmíru nestaly. Sledujeme vás v úžasu a je nám ctí, že vám můžeme pomáhat. Pro nás je to jako vidět někoho spadnout z útesu s oslabujícím zraněním, jak nachází pracně cestu ven z kaňonu a snaží se dostat do bezpečí. Ačkoliv na cestě existuje hodně boje, výsledek je jasný. Jděte vpřed a tvořte svůj den. V tuto chvíli je to vše, co pro vás dnes máme. Nemůžete zažívat něco v minulosti nebo v budoucnosti, můžete to zažívat pouze v přítomném okamžiku. Pokud je vaše touha vzestoupit, pak to je to nejlepší, co může vůbec být. TEĎ je na to ten správný čas!
DEVÁTÝ Tón - TRPĚLIVOST - VYTRVALOST
Energie přinášející nový život, pohyb vpřed. Bolon (9) umožňuje nahlédnout do realizace současných vizí, plánů a akcí. Je to velmi pozitivní číslo, den je často využíván ke slavnostem, obřadům, svatebním obřadům a rituálům. DEVĚT je považováno za ČÍSLO ŽIVOTA a spojováno s lidským těhotenstvím a se ženami. Někteří mayští učitelé ho spojují s devíti kroky, které jsou nutné pro stavbu domu, s devíti etapami pěstování a sklizně plodin, devíti vesmírnými cykly, devíti poschodími pyramidy. Číslo DEVĚT je symbolem ženy a ženského universálního principu.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky

Josef Staněk - Hledání tváře Boha lidstvem (Podstaty a příčiny světa)

28. srpna 2015 v 7:00 Vývoj vědomí bytostí
Krok první: Kulty přírodních sil.
Jakmile na naší planetě z lidoopů vystoupila kvalitativně odlišná bytost, člověk, začal tento od zvířat kvalitativně odlišný tvor ihned pátrat po příčinách a smyslu jevů, které kolem sebe pozoroval. Na rozdíl od současných vyznavačů samovolných vývojových náhod bylo už pračlověku jasné, že za jakýmkoliv pozorovaným jevem lze vždy nalézt sílu, která jím pozorovaný jev vyvolává a řídí.
Pro jakoukoliv komunitu lidí je přímo typické, že se skládá z jednotlivců schopnostmi značně rozdílně disponovaných. Proto se i v loveckých komunitách museli vyskytovat jedinci se zvýšenou dispozici k mimosmyslovému vnímání toků přírodních sil. Zejména když tito přišli na to, že tuto schopnost je možné výrazně posílit uváděním se do transu buď rituály, nebo bylinami a houbičkami. Tak se v důsledku rozvíjení zmíněných dispozic ve všech kmenech automaticky konstituovala "kasta" šamanů. Tedy jednotlivců, komunikujících s přírodními silami a dušemi zemřelých. Dodnes toto šamani z řad příslušníků přírodních kmenů činí. Aby tehdy hodně bezbranným lidem přírodní síly ještě více neškodily, začali si je lidé skrze šamany a mágy "přecházet". Neboli začali je uctívat. Tímto přístupem se v raných dějinách lidstva objevil nejnižší stupeň náboženství. Následně se intuitivního poznání stalo organizovaným. Tato nejnižší forma náboženství přetrvala u rozumově nerozvinutých přírodních kmenů v pralesích dodnes.
Krok druhý: Kulty magických sil. Jiným pojmenováním astrálních, jemnohmotných.
Jakmile se lidské populace zvětšily a vytvořily větší správní celky, tedy města, státy,civilizace, mohli si šamani, kteří se "specializovali" na styk se silami přírody, vyměňovat mezi sebou poznatky. A tím prohlubovat své schopnosti. Navíc se v populaci stali velmi respektovanou tajemnou kastou, knězi. Neboť uměli, nebo se tak tvářili, zprostředkovat styk se silami přírody a zemřelými. Prostřednictvím pokroků v rozvíjení stavů transů neboli změněného vědomí kněží přišli na to, že jimi pozorované duše a síly živého jsou také řízeny. "Vyššími" silami, které označili za "bohy". Následně své úsilí zaměřili na poznání těchto sil a bytostí záhrobí. Včetně pokusů o kontakt s nimi. Prostřednictvím zkušeností zlepšovali i metody, které vedly k navozování stavů rozšířeného vědomí. Nepochybně ale A své poznatky tajili před konkurencí i "obyčejnými" lidmi. Ze spisů antiky se pro utajované zasvěcovací rituály do stavů rozšířeného vědomí zachoval název "mystéria".
Z výše naznačeného je zřejmé, že se pomocí zasvěcovacích duchovních cvičení dosahuje vlastně podobných prožitků, které dnes zažívají lidé, kteří se ocitnou ve stavu klinické smrti těla. Jak se dovídáme ze starých řeckých spisů, největšího pokroku bylo v tomto směru dosaženo ve vlasti magie, ve starém Egyptě. Absolvování mystérií tam bylo dokonce znakem kvalifikace v tomto oboru. Egyptští kněží a mágové k prodloužení transů zřejmě využívali pyramidy. Proto byly budovány a jejich účel zamlčován. Dodnes není zjistitelné ze spisů, k čemu vlastně sloužily. Vždyť v "pohřebních komorách", nikdy mrtvoly nebyly nalezeny! Neboť ty byly určeny pro uložení zasvěcovaných, uměle umrtvovaných! Pyramidální energie napomáhá totiž udržet člověka ve stavu oddělení duše od těla po delší dobu, než je to normálně možné. V této delší době mohl zasvěcovaný se v podsvětí déle zdržovat a komunikovat s dušemi zemřelých, nebo dokonce s bytostmi jiných vyspělejších civilizací ve vesmíru. (Bohy.) Co ve stavu klinické smrti egyptští kněží viděli, je často zobrazeno na stěnách chrámů a hrobek. (Tento "pyramidálního efekt", oddálení kažení živočišných produktů je znám i dnes. Pod pyramidou se mléko nebo maso nekazí tak rychle, sušené rostliny neplesniví. Někdy se i nemocní uzdravují.)
Lze se domnívat, že mnoho zasvěcovaných kněží při těchto experimentech zůstalo "na druhé straně", neboli nepodařilo se je probudit! Ve starém Egyptě měl dokonce platil usus, že všemocným veleknězem se mohl stát jen ten zasvěcený, který nejen absolvoval celý desetistupňový zasvěcovací rituál, ale strávil v záhrobí tři dny. Neboli v astrální dimenzi světa, transcendentnu, mezi ději odvrácené strany reality. Kdo odstupňovaný roky trvající rituál nedokončil, dosáhl pouze na hodnost řadového kněze. Nebo dokonce jen na post chrámového sluhy. Od vědění o dějích záhrobí se odvozovala absolutní autorita velekněze! Neboˇpřed tím musel přede všemi "předvést", co jiní nedokázali.
Při pobytu v odvrácené straně stvoření zasvěcovaní velekněží došli k poznatku, že ke skutečnému většímu poznání podsvětí je potřeba zůstat "tam" alespoň tři dny. Což jim zřejmě zdaleka nedařilo. Z poznatků o tom vznikla zřejmě představa na "kvalifikaci" plnohodnotného učitele všech, neboli Mesiáše! Po něm se žádalo, aby přežil tři dny stavu klinické smrti. A tím nabyl plné poznání zásvětí. A poté se ještě byl schopen vrátit do těla. Tento "kvalifikační" požadavek na Mesiáše není záležitostí křesťanů v souvislosti se třemi dny Ježíše v hrobě! A Lazara v evangeliích. Je zmiňován všemi mystickými školami. Egyptskými, Izraelity, Zoroastrovci v Persii, v Řecku Platónem a Pythagorejci. (Proto zdůrazňování tří dnů pobytu Ježíše v hrobě!)
My se o nich dočítáme ze zápisků absolventů antických orfických a pythagorejských mystérií. Viz např. přímý Sokratův odkaz na krátkost pobytu absolventů orfických mystérií v zásvětí. (Ve velmi známém "Podobenství o jeskyni".) Sokrates v něm výslovně upozorňuje své žáky, že jednotlivý i podařený "vhled" absolventů mystérií neumožňuje plné pochopení souvislostí transcendentního rozměru světa! Totéž v současnosti platí pro ty, kteří prožily stavy klinické smrti a vymístění z těla!
Pomocí k maximu dopracovaných metod k navozování rozšířeného stavu vědomí se stalo, že poznání podstaty světa postoupilo už v Egyptě k symbolu, které nazýváme "okem božím". Dnes tento původně egyptský symbol, trojúhelník s okem, umístěným na vrcholu pyramidy, nacházíme jak v kostelech, tak na dolarové bankovce. Stal se v průběhu staletí poznávacím znakem těch, kteří si říkají "osvícení" neboli ilumináti. (Částečných znalců a manipulátorů skrytých dějů.) Těm, kterým smysl symboliky má zůstat skryt, neboli mají dále zůstat ovládanými, se symbol vysvětluje takto: Oko v trojúhelníku má být "okem vševidoucího nejvyššího boha (Hóra)". Ti, kteří však absolvovali hluboký vhled do zásvětí však museli poznat, že Bůh není člověk! Takže nemůže mít lidské oko. Oko v trojúhelníku je tedy ve skutečnosti oko vlastnosti transcendentna vnímajícího člověka. Tedy toho, který dospěl k poznání tří základních vlastnosti stvoření!
Neboli osvícený (iluminát) tedy svým okem vidí, že je tou první vlastností světa, "první stranou trojúhelníku", je vyjádřená nepřetržitá aktivita Tvůrce hmotnosti. (Ani jeden atom ve vesmíru nestojí!) Druhá strana trojúhelníku iluminátovi symbolizuje trvalou "pozitivitu" Stvořitele vesmíru ke všemu existujícímu. Lidskou terminologií lásku. Nic existujícího neexistuje bez pozitivní vůle Tvůrce vesmíru, aby to bylo. Existující věc nebo jev nemůže proto člověk odstranit, "anihilovat"! Jen proměnit v jinou věc nebo děj, ovšem s možným následkem jej zatěžující karmy! (Spravedlnost.) Třetí strana trojúhelníku symbolizuje trvalou, stále se realizující a v nové jevy se proměňující harmonii všeho se vším. (Nově fyzikové jsou šokováni objevem, že "všechny atomy ve vesmíru o sobě vědí".) Trojnost aktivity, lásky a harmonie Stvořitele je podstatou všeho! To sděluje nižším osvíceným egyptská symbolika trojúhelníku s okem. Odtud i lidové: do třetice všeho dobrého, třetice tedy završuje celek.
Jenže správně uvedené odvození vlastností Stvořitele světa z jeho díla stále není poznání "Tváře boží". Tedy to, po čem člověk a lidstvo uvědoměle nebo neuvědoměle touží. Duchovní lidé tedy nadále toužili po hlubším poznání "tváře" Hybatele tohoto světa. Intuice jim říkala, že tím se napojují na energii věčnosti, získávají "život věčný". Blíže než ostatní egyptští velekněží se k tomuto cíli zřejmě musel dostat faraón Achnaton. Ten se za své vlády pokusil provést náboženskou reformu v Egyptě, při níž zavedl jako podstatu a dárce života Světlo! On ho nazval "slunečním bohem Atonem". A omezil uctívání všech ostatních bohů neboli podřazených sil záhrobí. Tím zřejmě, tehdy jako dnes, překazil ostatním kněžím "kšefty" s dary jiným zavedeným bohům. Ti proto po Achnatonově smrti jeho následovníky mocensky porazili a pronásledovali. Mezi těmi byl nepochybně i zasvěcenec Mojžíš. Proto když ctitelé Světla, jediného a pravého Boha, museli opustit Egypt. postavil se Mojžíš do jejich čela. Další už je popsáno v knihách Starého zákona bible.
Krok třetí: nalezení Boha jako "Světla".
Neboli hned od počátku byli Izraelité, v důsledku kvalifikovanějšího poznání Boha-Podstaty světa, oproti Egypťanům nábožensky o " třídu výše". To povýšení nad ostatní se stalo jen proto, že k poznání přidali službu způsobem života a uctívání. V symbolice se to projevilo tak, že k (Horovu) trojúhelníku se základnou přibyl trojúhelník se základnou nahoře! Ten má symbolizovat onu nově Starým zákonem zavedenou službu Bohu. Objevila se šesticípá židovská hvězda jako znak služebníků božích!
Protože ze zákona absolutní Spravedlnosti vyplývá, že jakou mírou člověk Bohu měří, takovou je mu Bohem měřeno (Ježíš), dostalo se Izraelitům od pravého Boha mimořádného požehnání. Že duchovní poznání Izraelitů bylo proti egyptskému vyšším stupněm poznáme i dnes z knih Starého zákona. Třeba podle Mojžíšova líčení několikerého setkání s Bohem! Např. podle příhody na poušti s "mluvícím hořícím keřem". Který výslovně neuhasínal! Z toho jasně vyplývá, že nešlo o skutečný oheň, ale o projev Mojžíšova změněného stavu vědomí. Jeho osobní duchovní čistota mu v okamžiku tísně, kdy se šel o samotě k Bohu radit, mžikově "otevřela" duchovní oko. Tím začal viděl "Světlo". To Mojžíšovi odpovídalo tak, jako činí i dnes každému, kdo se do takového stavu dostane. Podle odpovědi, jaké jméno Boha má Mojžíš oznámit svému lidu, se z "Hořícího keře" ozvalo : "Jahve", neboli aramejsky "já jsem"! Ve smyslu: "lidský duchu, z omezenosti své podstaty nemůžeš z Boha-Podstaty světa pochopit nic víc, než že existuje! Za svého pozemského života totiž člověk nepozná nic tak dokonalého, jako je nekonečnost a dokonalost Boha! Proto jakékoliv pojmenování Podstaty světa člověkem v těle je automaticky jeho snížením. Platí to dodnes a kdo toto nepochopil, nemá o Bohu ponětí. Zejména ti, kteří "já jsem" vysvětlují jako že Mojžíš našel božskost v sobě.
Z takto pochopeného poměru člověka a Boha je ostatně odvozena přísnost prvních tři přikázání (správněji božích rad) z Desatera. Ty se týkají přímo povahy bytostnosti Boha.
"V Boha věřiti budeš!"
"Neučiníš představu a nevezmeš jméno boží do úst! "
"Vyhradíš si bezpodmínečný čas na jeho uctění!"
(Právě přestupky proti těmto třem přikázáním jsou hříchy proti Duchu, o kterých říká Ježíš, že nebudou nikdy odpuštěny. Přestupci je musí vždy odtrpět.)
Symbolem správného uctívání Boha byl tedy onen do symbolu trojúhelníka přidaný druhý trojúhelník, tedy šesticípá židovská hvězda. Šesticípá hvězda má být výrazem snahy po bohulibém způsobu života. Lidově "služby" Bohu. (Bohu nelze sloužit, nepotřebuje to.) Tímto od živočišnému k duchovnímu změněným přístupem k životu by se "služebník boží" měl odlišovat od člověka, žijícího jen živočišnými pudy. Tedy způsobem života kromě rozumu příliš neodlišitelného od zvířete. Tedy jen bohulibě (duchovně) žijící člověk inkarnační naplňuje zadání, neboli smysl toho, proč je na zemi. To je smysl biblického zadání "k obrazu božímu"! Tedy k napodobování způsobu tvoření Boha, (Na rozdíl od iluminátů, kteří nic nenaplňují, protože božské cítí v sobě!)
Služebník boží tedy podle Starého zákona má tedy činit:
1. Božskou pozitivitu stvoření má proměnit v lásku ke svému Stvořiteli, neboli ve vděčnost za život.
2. Božskou harmonii Tvůrce má proměňovat, skrze pochopení přírodních zákonů, v moudrost.
3. Božskou aktivitu Stvořitele má lidský duch Bohu vracet ve formě svého tvoření k oslavě Boha.
Činí-li jakýkoliv člověk touto formou Světlu "bohoslužbu", dostane se mu od něj automaticky "požehnání" izraelského typu. Např. formou mimořádných dispozic duševních. (Proto současná věda a civilizace je plodem jen křesťansko-židovské kultury.)
Pravost Mojžíšova sdělení ve Starém zákoně plyne i z dalších popisů jeho setkání s Bohem. Např. také: "Nikdo živý", rozuměno ztotožněný s tělem neboli "hmoťák", nepohlédne na Mou tvář!" Teprve opustí-li duše tělo, tedy po smrti, výjimečně při "zjevení" neboli vymístění, mohou ti, kteří sami mají vibraci k vnímání "Světla", jej vidět! (Malé množství lidí!) Také Bůh k člověku přímo nemluví. Kdo z vizionářů se ocitne v záři "Světla", skrze působení Jeho vyzařování na jeho ducha pak tento jakoby slyší odpovědi. Na každou otázku, která v něm vznikne se ihned "indukuje odpověď! Ta je samozřejmě vždy přesně na stupni vyspělosti a kompetentnosti tázajícího se! Neboli když ke komukoliv Bůh "mluví", odpověď se ve "vizionáři" sestavuje v jeho rodném jazyku a také v rovině intelektové a duchovní vyspělosti tázajícího! A s ohledem na okolnosti doby.
Krok čtvrtý: Ježíšova reforma židovství.
Jak je z osudu židovského státu a národa zřejmé, postupem staletí se osvícený židovský přístup k Podstatě světa se změnil ve vyprázdněný rituál a soubor národních obyčejů. Izraelské kněžstvo ztratilo kontakt na bytosti odvrácené strany stvoření. Náboženství se z nástroje poznávání duchovní dimenze reality proměnilo v příbuzenský a klanový kult. (Podobně jako v současné době křesťanství.)
Jenže Bůh nezná ani pochlebující nebo příbuzenskou protekci, ale Jeho vůle, projevovaná ve formě duchovních zákonů, je formou vedení duchovního vývoje všech lidských duchů. Tento stav upadnutí původního židovství vystihla mezi Izraelci jedna jejich sekta, tzv. esejci. Ti se proto 150 let modlili k Bohu za poslání nového Učitele, který by jim správně vykládal Zákon. Tzv. Mesiáše. Ten měl obnovit spojení nejduchovnějšího národa v lidstvu s Bohem a obnovit již nepřesvědčivé židovství v živě žitý duchovní rozměr člověka. Tak se počátkem našeho letopočtu zrodil mezi vykladači Zákona člověk jménem Ježíš. Svým chováním a činy nejprve prokázal své spojení se silami duchovní dimenze. Hlavně však přesněji vyložil duchovní zákony. Učinil tak formou "podobenství", aby se staly srozumitelnými i negramotnému člověku. (Podrobně je smysl Ježíšových podobenství popsán v knize Otevření duchovního oka, Agape Brno.) Vzbudil velký zájem "malých lidí" a tím se vynořilo živé, smysl života naplňující náboženství, křesťanství. Protože se odpojilo od kmenového pojetí stalo se přístupným pro všechny lidi bez rozdílu kmenové příslušnosti. Rozšířilo se rychle po celé římské říši. Následně křesťanství, vlastně povýšená forma židovství, prokázalo skrze nepotlačitelnost mocnými tohoto světa, že se jeho vyznavačům dostává přílivu duchovní síly. Tím prokázalo a občas ještě prokazuje spojení se Zdrojem energie života. Neboť přesvědčivost ideologie je vždy manifestací vnímaného přílivu duchovní síly. Ta může přicházet vždy jen od Boha.
Bohužel po vstupu mocných tohoto světa do řízení a formulování křesťanství, jeho ovládnutí jeho vedení nehodnými, přibližovalo živě pojaté křesťanství lidi k Bohu jen asi tisíc let. (700 až 1700) Pak se i ono, vlastně podle Ježíšovy předpovědi, pomalu stávalo "solí, která přestala solit" život, tzn. činit stravitelnějším. Zejména v novověku. Jen velmi zaslepený člověk by v dnešní západní civilizaci mohl vidět, kromě jedinců, živé křesťanství nebo židovství. Tak bohužel můžeme jen konstatovat, jak se "západní civilizací" stalo to, co mezi Izraelity poté, když Mojžíš odešel na horu Sinaj k rozhovoru s Bohem. Když se po delší době vrátil, jeho lid tančil kolem zlatého telete! Jaká obdoba! Dnes skoro všichni židé i křesťané, dokud se pro stáří nepřiblíží konec jejich pozemské pouti, "tančí" kolem něj také. Pouze se dnes "zlatému teleti" říká peníze!!!
Západní civilizaci skrze pád jeho vědomostních a teologických elit ovládlo náboženství konzumu tělesných požitků. Jeho bohem jsou peníze, kněžími penězoměnci (bankéři) a chrámy banky. Tím lidstvo pro selhání vědomostních a teologických elit přestalo plnit smysl svého bytí. Výklad světa padlými elitami nereflektuje transcendentní rozměr člověka a světa, neboli komplexnost a nadčasovost světa. Tímto úpadkem ducha lidí i společnosti se celý "Západ", a tím celé lidstvo, dostalo před stejné dilema, jako Izraelité na počátku našeho letopočtu. Buď nalezne a začne žít vyšší stupeň duchovnosti, nebo jej jím samým vytvořené síly Temnot, nebo dokonce přírody, zničí! V tomto dilematu jako obvykle Češi předcházejí evropský vývoj. Tradiční církve a duchovní školy stojí zde ve stavu naprosté argumentační nepřesvědčivosti neboli krachu důvěry u lidí. A návrat k stupni duchovnosti typu "starého Rakouska" není možný. Před národem a civilizací vyvstalo dilema: buď vzestup k vyššímu stupni poznání Světla, nebo pád do středověkých hrůz skrze islám. Nebo ještě něco horšího, přímý "výprask" přírodnímu silami Stvořitele.
Krok pátý: Návrat Krista s mocí a prohloubení poznání zákonů. Znakem se stane pochopení symbolů šesticípé hvězdy v třírozměrném provedení! Její trojúhelníky budou nalezeny jako se protínající čtyřstěny! Je to symbolické vyjádření pokroku poznání stvoření, neboť boží zákony začnou být vnímány v dalším rozměru reality. Tím se vynořuje symbol MERKABA. "Možno jako heslo zadat internetu v rámečku hledej!"
Tento druhý návrat Kristův, neboli plné pochopení toho, co říkal, nastane spojením vědy a náboženství. Lidstvo zná souvislostí mezi zákony hmotné a nehmotné dimenze reality např. v hudbě, malířství, básnictví, léčitelství, legendách, eposech, pohádkách. Na řadě je objev dalšího rozměru reality ve vědě. K překvapení mnohých jej začal vyjevovat, jsem přesvědčen že vědomě, Albert Einstein. Prokazuje to jeho rovnice E=m.c2. Lidé řízení černou nitkou, něco jako naši Sisyfos, to při jeho přednášce o teorii relativity ihned postřehli. Na protest proti "pavědci Einsteinovi" opustila roku 1921 třetina akademiků jeho přednášku na francouzské univerzitě.
Od mlada mne udivuje, že si nikdo "jakoby nevšiml", jak to, že ve hmotnosti maximálně možná rychlost světla existuje v jeho rovnici "na druhou"? Až pomocí porozumění, jak Stvořitelova síla ve formě merkaby působí, lze vzorci však rozumět. Podle mne takto: energie rovná se masa krát rychlost světla ve hmotnosti krát rychlost světla v jiné dimenzi (jemnohmotnosti)! Této rychlosti světla v zadní hraně čtyřstěnu říkáme obvykle čas. Einstein musel vidět dál, než dával najevo. Prokázal to v posledním dopise dceři, jehož zveřejnění ji přikázal odložit o dvacet let. (Byl zveřejněn nedávno.) Kvůli jeho jistému nepochopení masou materialistických vědců v době jeho napsání. Tam mj. píše: "Největší energií ve vesmíru je láska, vše udržující vyzařování Stvořitele". To pro ni platí jeho vzorec pro energii. Také další známý Einsteinův výrok, že Boha, (myšleno jeho existenci,) lze vypočítat, vypovídá mnoho. Podívám-li se na merkabu, napsal bych při rovnici pro výpočet formy působení Boha, za použití Einsteinových pojmů, takto: E na druhou krát m na druhou krát c na druhou, to celé v závorce také na druhou. Tak by tedy podle mne měla vypadat fyzikálně vyjádřená Tvář boží, ve skutečnosti postihnutí Jeho způsobu tvoření hmotnosti.
Také další Einsteinova námitka vůči kvantové teorii, že "Bůh nehraje v kostky", je správná. Kvantová teorie plně postihuje jen plochou hmotnost! Tedy zákony pojaté trojúhelníkem, nikoliv čtyřstěnem. Náhody, kvantitavní zvraty a limity kvantové teorie"nevidí" do zákonů skryté dimenze. V realitě není náhod!!! To, co se tak jeví nebo vypočítává je jen projevem nepoznání dějů dalších dimenzí reality. To začíná otevírat až teorie superstrun, která tím spojuje teorii relativity s kvantovou. A rozšiřuje vědu o další rozměr, právě tak jako kybernetika. Za pár tisíc let odhalí lidstvo i "vzorec času" a bude moci jej využívat k cestování časem.. A nebo už to už vyvinutí lidé, vnímaní jako andělé, už mají?
A nyní k té "merkaba", neboli vnesení dalšího rozměru do židovské hvězdy. Tento symbol nám upřesňuje a vysvětluje způsob Stvořitelova tvoření vesmíru zachycením formy vyzařování z něj. Tak první hrana čtyřstěnu v ní nám ukazuje, že podstatou a "zákulisím" Stvořitelovy lásky (energie) je aktivita (čas) a harmonie (souvislost všeho se vším, také vnímané jak Spravedlnost). Je to ten trojúhelník od přední hrany dozadu. Druhá hrana čtyřstěnu, aktivita neboli stálá proměna, nám ukazuje, že pozadím božské aktivity je láska (energie) a harmonie (Spravedlnost). A pozadím božské harmonie (souvislosti, Spravedlnosti) je láska (energie) a aktivita (čas). A protože je člověk k obrazu božímu, má jeho tvoření napodobovat! Neboli vše, co činí, má být naplněno láskou a spravedlností ke všemu existujícímu. Jinak na sebe uvaluje karmu, neboli nepříjemný dopad božích mlýnů. (Hřích.) To je hlavní povrchní poselství MERKABA. Ta dále odkrývá další možnosti využití energie Podstaty světa ke zdokonalení existence lidstva a světa ve vesmíru a k rychlejšímu vnitřnímu duchovnímu růstu jednotlivců i duchovních společenství neboli církví.

Prozkoumej své srdce a zjisti, co dáváš na první místo.

28. srpna 2015 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Je velmi důležité naučit se klást na první místo ty nejdůležitější věci, protože pouze tehdy vychází vše dokonale. Prozkoumej své srdce a zjisti, co dáváš na první místo. Jsi to ty sám a tvé vlastní blaho? Je to tvá práce a tvé hmotné podmínky? Jsi spokojen, když procházíš životem s naprostou nevědomostí o Mně, a spoléháš, že si vystačíš stejně dobře i bez Mé pomoci a že Mě nepotřebuješ? Můžeš naprosto svobodně přijmout jakýkoliv postoj,který si zvolíš. Nikdo tě nezastaví. Musíš však být ochoten nést následky, když se zmýlíš. Pamatuj si, že když víš, co je správné, a když si zvolíš svou vlastní cestu, tvá odpovědnost je ještě větší, protože se nemůžeš hájit neznalostí. Nikdy se nevymlouvej, že máš mnoho práce, že nemáš čas, abys vše stačil. Pravím ti, že když dáš nejdůležitější věci na první místo, je čas na všechno.

"Vízia" - informácie 27. 8. 2015

27. srpna 2015 v 18:06 Féwa


Dva zásadné fakty, ktoré budú vstupovať do nášho i planetárneho života: …..je to v prvom rade fair play voči sebe, voči človeku, voči planéte, ktorá je rovnako živá ako my. Rovnako živá, ako fotonová vlna, ktorej žiarenie pribúda. No a v druhom rade sa jedná o hot dog vytiahnutý z "pece" a rovno vložený do "rúk" tým, ktorí urobili z raja peklo na Zemi. Hot dog ostrý ako britva a horúci ako práve uvarená kaša. Tento obraz mám od skorého rána pred očami.


Ale súvisia s ním i iné farby, ktoré sme mnohí začali pred pár dňami podvedome vnímať. Harmonizujúca, mäkká i žiarivo osviežujúca oranžová, zlatá, marhuľková a vanilková, ktorej vôňu môžeme intuitívne cítiť - tak vonia láskyplná energia, ktorá taktiež s fotonovou vlnou súvisí. Je to veľký formát kolektívneho obrazu, ktorým sa kľukatí žlto - zlatá rieka pretekajúca brehy a opäť svojím potenciálom zásobujúca cievny systém planéty. Rieka, ktorá sa vylieva z koryta a rozkonárujúcimi sa potôčikmi opäť prináša vyživujúcu energiu. Energiu, ktorej vlnenie pridáva na sile potenciálu a pomáha nám vrastať do momentu všadeprítomna. Obraz so symbolom majestátneho stromu, ktorého korene sú vrastené do Zeme a listy koruny sú jednoducho povedané rozvlnené éterickým svetlom. Strom, ktorého holé konáre /cievy, tepny, vlásočnice/ sa obaľujú liečivou zelenou a dúhovým svetlom kryštálov Zeme. Čím sa stávajú neprehliadnuteľné…. Toľko lásky, radosti a krásna vyžarujú. A takto vyzerajú dnešné obrazové kódy, milí priatelia. :-) Prevoňané revitalizujúcou, regenerujúcou energiou.

Zatiaľčo odkladám info - kódy a tvorím si svoj harmonogram dňa, prichádzajú ku mne ….k môjmu veľkému prekvapeniu…. snáď všetci sprievodcovia s ktorými som kedy komunikovala. A to je poriadna sila. :-) Je to zvláštny pocit byť v prítomnosti starodávnych známych, ktorí ma na ceste dimenzionálnymi sférami sprevádzali. Zatiaľčo som zbierala do "košíka" múdrosť lásky a prinášala ju sem. Na Zem, ktorú mám tak rada…. na ktorej žijem a na plný úväzok pre dobro, ktoré je v nás - pracujem.

Čo cítim pri tomto stretnutí, ktoré je logicky pre človeka nepochopiteľné? Teplo v duši, slnko v srdci, ktoré sa čoraz viac rozlieva po tele. Svetlom nespaľujúcim. Svetlom na ktoré si znovu budeme zvykať. Na bytie v ktorom už tma nemá čo pohľadávať.

Tak ako, moji starodávni priatelia. Dáme kávu? :-) …pýtam sa. Sú tíško… len sa usmievajú a telepaticky mi kladú otázku, čo vidím… čo vnímam ja. Zrakom srdca, ktorý je vždy tak trochu v predstihu. Ja? Moment prekvapenia, oči s otáznikom, trochu neistoty, hlboký nádych a výdych a - idem na to. :-)

Vidím lavičku, ktorej rozmerovosť narastá. Ako keď nafukujeme balónik na ktorom je namaľovaná. A postupne sa z nej stáva most, ktorý je nielen zaliaty čím ďaľej intenzívnejším svetlom, ale svetlo sa šíri do priestoru, takže je čoraz viac viditeľné okolie. Ako pri východe Slnka, keď odchádza tma a budí sa ráno dňa nového. A čo ešte vidíš ? …pýta sa Sade. Vidím kráľovnú Zenu. Drží v ruke misky váh a okolo nich tečie horizontálna i vertikálna osmička /nekonečno, rovnováha/. A osmičky vidím rovnako ako línie kódov - neónovo žiarivé. Áno, nemýliš sa, je tomu tak, hovorí Nuruk. A čo ďaľej vidíš? Vidím obraz bežného dňa. Pozerám sa na zem i na oblohu. Ľudia sa ponáhľajú….. zrazu niečo upúta ich pozornosť. Vysoko na oblohe, tam, kde sú mraky sa zrazu niečo začína diať. Vyzerá to …snáď ako priesvitné obláčiky, bublinky. A je ich čoraz viac. Na pohľad je to ako priezračné pole, ktoré mi niečo pripomína…. áno, poznám to, už som to niekedy videla. A toto pole veľmi zľahúčka klesá k zemi. V tých jednotlivých kúskoch je akási energia. Ľudia len bez slov sledujú tento zvláštny úkaz. Čím viac sa energia približuje k zemi, tým viac je ju cítiť. Niečo sa mení a ľudia reagujú. Keď "dosadne", tí ktorí absolútne nechápu utekajú. :-) Tí, ktorým netreba v tejto súvislosti nič vysvetľovať, sa usmievajú a ak dobre vidím, tečú im slzy po tvári. No a medzi nimi sú ľudia, ktorí akoby rozmýšľali čože sa to zrazu deje a aj im sa postupne začína meniť výraz tváre.

Moji starodávni priatelia počúvajú a kývu na súhlas. A čo ešte vidíš? No, moment, moji milí, prišli ste s informáciami Vy, alebo ja? Ich reakciou je výbuch smiechu a ukazujúc na mňa prstom sa znovu pýtajú. Tak načriem do trochu iného súdku. :-) Vidím kráľa, dlho blúdiaceho krajinou, hľadajúceho Popolušku, ktorej patrí stratená kryštálová črievička. Keď ju nasadí na jej nôžku, splynie fyzický i duchovný aspekt, čo je rovnováha. Veď predsa chodiť len s jednou "topánkou" a pritom sa usmievať sa jednoducho nedá. :-) A vidíš ešte niečo? Vidím veľa svetla a ľudí, ktorí sa radujú. Ako vieš, že sa radujú? Bože, to je otázka…. No predsa vidím, že sa smejú a v očiach im tancujú ohníčky. Tá radosť, ktorou vonia ich smiech je nesmierne oslobodzujúca.

Tak a teraz povedzte Vy, čo je nové pod Slnkom. :-) Čo je nové? To, čo si povedala. Fú…. a sú preč. :-) A ja idem maľovať nový obraz a kým bude schnúť farba, dokončiť všetky symboly ruže trojjedinosti na tom druhom, ktorý som spolu so stromom nedávno zdieľala. Majte krásny deň, milí priatelia…. :-)

FRAGMENT SOLAŘINA REORTU NA SRPEN 2015 - JDĚTE! ZASTAVTE SE! JDĚTE!

27. srpna 2015 v 17:55 Aktuální Informační chaneling
Přestože je srpen plný akcí, vzrušujících příležitostí a Nových Začátků, je to také měsíc hlavního přestavění a přepojení rozvodných sítí (drátů). Občas můžeme cítit jakoby jen polovina našich vnitřních okruhů pracovala správně. Toto přepojování se děje, aby nám umožnilo se přesunout na úplně novou úroveň.
Když je náš vnitřní okruh naprosto přestavován, způsobuje to občasné zkraty, nedostatky, aby se rozvinula naše vnitřní síť, což vytváří efekt ZASTAVIT a JÍT! Zdá se, jako bychom přijímali mnoho promíchaných vzkazů jako: "Teď jděte vpřed!", "Stop!", "Dopředu!", "Lehněte si do postele". Občas je to matoucí, když se náš vnitřní okruh spojuje a rozpojuje a přepojuje, a soustavně na všechno působí jako ZASTAVIT. a JÍT!

Zároveň se někdy zdá, jako by se rychlost kol uvnitř kol občas trochu zasekla, a pak náhlým pohybem vpřed uvolnila. To všechno nás zpomaluje, takže nemůžeme spěchat vpřed s rukama plnýma starých způsobů toho, jak dělat věci, a zakopnout o své zastaralé druhy víry, metody a zvyky. Nemůžeme se na nic spolehnout. Nemůžeme spoléhat na to, že máme svou obvyklou energii. Místo toho je nám poskytnut čas, abychom byli správně přepojeni na naprosto věrné, pravé frekvence Nové Reality. To způsobuje, že srpen vypadá, jako bychom měli Oranžovou (Žlutou), místo Zelené.Můžeme se pohnout vpřed, ale musíme to udělat obezřetně.

Srpen je měsíc, ve kterém musíme převést všechny prvky svých životů na úplně novou úroveň Opravdovosti. Všechno prosejeme (pročešeme), abychom viděli, co si můžeme vzít na novou úroveň větší Opravdovosti a co teď můžeme vyhodit. A podnikneme potřebné kroky k tomu, abychom tak učinili. Jak se přesouváme na novou úroveň, ta stará se nám rozpouští, rozpadá, pod nohama. V tu chvíli musíme dávat pozor, abychom o to nezakopli.

Je to měsíc broušení a zjemňování našeho rozlišování. Abychom to zvládli, musíme se neustále ptát sami sebe: "Je to pravé?", "Je to pro mě pravda?", "Pochází to z Duality nebo z Nové Reality?", "Pocházejí naše akce z Lásky nebo ze Strachu?", "Rodí to, na čem se podílím, Novou Realitu nebo to podporuje staré energie?", "Přináší to, co dělám, planetě větší Opravdovost nebo to opakuje staré?".

Je zde energie souběžného spojování, rozpojování a znovunapojování se, které probíhá po celý měsíc.Jen když se znovu napojíme, je to k novému zdroji moci. Stále více je zřejmé, které prvky našich životů jsou zastaralé, prošlé. Není potřeba vyhodit všechno, co je zastaralé, některé zastaralé prvky prostě musejí být přeneseny na úroveň Nové Reality.

V srpnu svážeme mnoho volných konců našich bytostí a sloučíme jejich oddělené zlomky. Mnoho prvků našich životů bude přeneseno na úplně novou úroveň. To hluboce ovlivní naše vztahy s přáteli, rodinou, partnery - někteří z nich se přesunou na tuto novou úroveň Opravdovosti s námi a dají přitom našemu vztahu Nový Začátek a někteří odejdou.

Po celý tento měsíc budeme natahováni a na mnoha úrovních budeme procházet výzvami.To táhne a rozšiřuje naše schopnosti za všechny předchozí hranice. Rozvíjíme zvýšenou odolnost a multidimenzionální flexibilitu, kterou jsme dříve neměli. To v nás rodí stále velkolepější úroveň mistrovství, o které jsme nikdy ani nesnili.

Srpnové přestavění a přepojení sítí je posledním krokem naší přípravy na ukotvení Nové Reality, než nám bude představeno zářijové Bílé Plátno. Pak konečně smícháme ty nejzářivější barvy a vytvoříme Novou Mapu našich Pravých Životů těmi nejodvážnějšími tahy štětce, jaké jsme kdy udělali.

Solara

www.nvisible.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Markéta N. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

TZOLKIN 27.8.2015 8 CAUAC kin 99

27. srpna 2015 v 12:40 Mayský Kalendář na každý den

Cauac - Bouře - Energie Cauac přináší moudrost pozitivních změn, geniální řešení, očištění, aktivitu, svobodu, přeměnu, inovaci a odvahu
Kapky slunečního svitu, kapky deště, sprcha radosti, proudy bolesti… to je život v celé své kráse, celé své síle, nic není špatné, nic není správné. Všechno prostě je. Pusťte se toho ještě dnes! Neanalyzujte, neplánujte, nebojte se a nepochybujte, prostě nechte to jít, nechte se strhnout a tancujte v tomto krásném dešti, že jste naživu. Možná Cauac a Uaxac (8) namočí vaši duši milujícím a láskyplným deštěm, laskavostí, která přináší život čerstvě osetému poli, záři do vašich tváří a smích vašim dětem.
Symbolika představuje bouři, déšť, blesky - čištění, aktivaci, dynamickou sílu i vzájemné působení lidí v celém pozemském prostředí. Cauac je také symbolem komunity, která se někdy nazývá " Universální Společenství " nebo " Nebeský domov Bohů ". Je to Znamení Božského Ženství, což je velmi často spojováno s porodními asistentkami a porodem ( vnitřní bouře, která přináší život).
Nativní CAUAC mají silný soucit s ostatními a jsou hypersenzitivní. Přecitlivělost jim dává velkou představivost a vznešené srdce. Umělecké vyjádření je často způsob jak směrovat svoji přecitlivělost. Požádejte o harmonii v rodině, doma i ve všech dalších vztazích. V tento den se hluboko uzdravují vztahy se ženami a vše co nese ženské energie.
***
Jsem Cauac 8. Vítejte v tento den míru a Lásky. I když váš život může být plný zmatku, máte uvnitř sebe schopnost zůstat klidní v každém okamžiku svého života. Každý postoj a každou emoci máte plně ve svých rukou. Může vás někdo jiný udělat šťastné? Ne, můžete se cítit šťastní, ale je to vaše volba. To je cesta pro všechny vaše emoce. V každodenním životě váš postoj vděčnosti je to, co otevírá dveře k hlubokému osobnímu míru, který jste možná nikdy v životě nezažili.
Možná se ptáte, jak můžete udržet pocit míru a klidu, když jste obklopeni spory a hádkami? Existuje mnoho nástrojů, které můžete použít k dosažení klidu za všech okolností. Jako první bychom chtěli zmínit každodenní meditaci. To může znamenat tiše sedět několik hodin nebo nastavit záměr na každý den, každé ráno.
Pokud se často rozčilujete nad drobnými detaily, nebo věcmi, které říkají nebo dělají druzí, je pravděpodobné, že pro vás bude velkým benefitem věnovat mnoho času vytváření rovnováhy. S praxí dokážete ovládnout své emoce až do bodu, kde vás nic nerozčílí. Jistě už chápete, že každý jde po své vlastní cestě a je zodpovědný za všechny své činy. Z místa bezpodmínečné Lásky jste si vědomi, že jsou zodpovědní pouze za věci, které říkají a dělají.
Uvnitř vás spočívá schopnost překonat všechny překážky - ať je to fyzické onemocnění, náročný vztah nebo problematické události. Vždy máte možnost vybírat si, co chcete zažívat. S vědomým záměrem se zaměřujte na změnu, jak mluvíte, na změnu negativního myšlení a reaktivního chování, pak bude váš život kouzlem, budete zažívat mír a porozumění.
Dosažení tohoto stavu míru budete muset věnovat mnoho pozornosti a to zejména zpočátku. Zpočátku může být únavné sledovat své myšlenky, ale s praxí dokážete rychle monitorovat své slabiny s možností je měnit.
Každý návyk a zvyk, který zvládnete, otevírá nové dveře uzdravení. Jakmile změníte svůj způsob myšlení a budete sledovat související zvyky, vaše mozkové vlny se budou měnit stejně jako vzory, které vás drží na místě.
Nyní máte možnost vyměnit staré pásky a nahrát nové vzorce, návyky a zvyky a přestavět tak celý svůj život. Neexistuje ani jedna špatná vzpomínka nebo zranění, které nelze vědomě změnit.
Nastavení záměru a přijmutí nutných opatření pro jednání více vhodným způsobem, je přirozený krok, který následuje. Začněte ještě dnes sledovat každé slovo, které pronesete. Jaká byla základní myšlenka, která vedla k těmto slovům? Bylo to nutné? Přišla z místa bolesti z minulosti a je stále ještě čerstvá a musí být uvolněna? Věnujte pozornost svým reakcím na to, co říkají a dělají druzí - jsou ukazatelem vašeho interního zdraví.
Máte-li v těle nějakou nemoc, věnujte tomu pozornost. Naučte se spojit s vaším tělem a zjistit, co potřebuje. Mnozí mají přímé rozhovory s jejich tělem protože ví, že jsou schopni s ním komunikovat a zjistit jeho potřeby.
Pokud nejste schopni s ním hovořit přímo, možná budete chtít vyzkoušet nějakou techniku s proutky, kineziologií nebo svalovými testy. Zkoumejte dostupné metody a vyberte si všechny, které cítíte, že jsou pro vás pravé. Někteří lidé vnímají zvláštní pocity v těle, když testují potraviny nebo produkty, kterým mají dát přednost pro udržení svého zdraví. Někteří mají schopnost mluvit s jejich tělem přímo, jakoby mluvili se svým nejlepším přítelem.
Ctěte své tělo tím, že mu poskytnete živiny a cvičení, které potřebuje pro udržení dokonalého zdraví. Vyměňte negativní vzorce myšlení za pozitivní myšlenky, tím se zvýší vibrace a schopnost vyléčit všechny nemoci, vytvořit klid a harmonii, které tak hledáte. Dokonce i proces stárnutí lze zcela zastavit pádem starých kódů přesvědčení. Dalším důležitým faktorem pro udržení klidného prostředí je vymýtit životní stres.
To může zahrnovat věci jako přeplněný fyzický prostor, příliš mnoho dobrovolné práce, fyzické práce, která vás vysává, vztahy, které vyžadují příliš velké množství energie nebo neustálé cestování. Hudba, filmy či knihy mají schopnost zvýšit nebo snížit vaši vibrační úroveň.
Žít vědomě zahrnuje pohled na každý aspekt vašeho života, každou volbu. Jakmile jste si vědomi svých vzorců, můžete se pro ně rozhodnout nebo je změnit. Vaše vzorce musíte neustále monitorovat, dokud se nové návyky nestanou přirozené. Pak dokážete zůstat v klidu bez ohledu, jaké okolnosti jsou vám prezentovány.
Přečtěte si něco o lidech, kteří zvládli svůj život, získali vhled a způsoby, které pro ně byly úspěšné - integrujte jejich myšlenky, které s vámi rezonují. Jakmile budete chtít získat vládu nad svým životem, najdete stopy, které vás povedou po této cestě. Tato intuice přichází zevnitř a také zvenku s pomocí Andělů a Průvodců v neviditelném světe, kteří jsou připraveni pomáhat vám, jakmile začnete postupovat směrem k vašemu cíli, kterým je mír a harmonie!
OSMÝ TÓN - SPRAVEDLNOST
Záměrem této Energie je přinést HARMONII & ROVNOVÁHU, zvážit všechno pro a proti, aby bylo dosaženo vyvážené spravedlnosti - JAK NAHOŘE, TAK DOLE. Číslo 8 je velmi silné 4+4 rovná se celistvost. Podle Mayských učitelů znamená číslo 8 vlákno života, neboli životní spirála.
Tón 8 umožňuje splnění záměrů. Na této pozici se koncentruje nejvyšší síla úspěchu. Dny s Tónem OSM se vyznačují velkou aktivitou. Takže nebuďte překvapeni, pokud, jejich sílu pocítíte kolem sebe.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Je toho mnoho, zač je třeba být vděčný.

27. srpna 2015 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Za všechno děkuj. Měj srdce stále dokořán otevřené a nechej z něj v nekonečném proudu vytékat své pocity vděku. Je toho mnoho, zač je třeba být vděčný. Vděčnost udržuje tvé oči otevřené ke Mně a k Mým zázrakům. Proto nic nepromeškej a spatřuj Mě ve všem, co se děje. Víš, že tvůj život se odehrává podle jistého vzoru a plánu; nic tedy není náhodné. Každý tvůj kontakt je správný, každá tvá činnost je řízená. Musíš mít naprostou víru, abys byl schopen takto žít, víru, že tvůj život je řízen a veden Mnou. To znamená, že se musíš nejprve všeho; pro Mne vzdát, aby to bylo užíváno tak, jak Já chci. Musíš pochopit, že jen když vše dáš, všeho se ti dostane. A to se ti podaří pouze tehdy, když se naučíš milovat Mě z celého srdce, celou svou myslí, duší a silou; bez lásky totiž nemůžeš udělat tyto kroky, nemůžeš žít duchovní život. Otevři tedy své srdce.

TZOLKIN 26.8.2015 7 ETZNAB kin 98

26. srpna 2015 v 8:52 Mayský Kalendář na každý den

Etznab - Zrcadlo - Schopnost rozhodovat se, pravdomluvnost, odvaha, schopnost udělat rozhodující řez, jasnost, spirituální bojovník; meč pravdy, moudrosti a očištění; schopnost odrazu, reflexe, disonance
Ostrý pohled Etznab pomáhá proniknout mnoha závoji, kterými jsme v životě zahaleni, vidět přímo a jednoduše, jak se věci mají. Uuc (7) jen zesiluje oslnivé světlo pravdy, neboť umožňuje vidět věci ze všech stran. Dnešek je jako multidimenzionální meč pravdy na cestě zarostlou džunglí osobních mýtů, lží a programů, které dusily vaší duchovní svobodu a čistotu po celá léta, pravděpodobně, aniž byste si toho všimli. Zatímco cestujete Trecenou Eb, používejte meč moudře.
ETZNAB NÁM DÁVÁ SCHOPNOST ROZLIŠIT EMOCE OD FAKTŮ.
DNES JE DOBRÝ DEN PRO SEBEREFLEXI A RETROSPEKCI
ETZNAB JE ZRCADLO REALITY
Glyf představuje vědomí duality, vysoký třpyt ostří nože a zrcadlový odraz vlevo, vpravo, nahoře, dole. Symbolem je kámen obsidián, který Mayové využívali k výrobě ostří nožů i zrcadel. Když jste si vědomi Vědomí duality, můžete si vybrat podmínky, můžete si vždy vybrat cestu. ETZNAB je spojován s obrazem duchovního bojovníka, který stojí za silou pravdy - volí vždy morální a etickou cestu. Skalpel chirurga vytvořený z obsidiánu může zachránit život, nebo čepel zbraně válečníka může zabít.
Nativní ETZNAB mohou být často v rozporu - věci jsou černé, bílé, dobré nebo špatné? Jsou vynikající léčitelé, terapeuti, lékaři, pokud ve svém životě využívají Světelný Vzorec a umění rozhodovat se.
Udělejte si dnes čas na odpočinek, sebereflexi a sebepozorování. V tento den je dobré vyrovnat všechny spory, skvělý den pro vše, co souvisí s uzdravením, skoncovat s disharmonií na všech úrovních.
***
Vítejte dnes! Jsem Etznab 7 a je mým potěšením sdílet tento čas s vámi. Jednou z vlastností, kterou jsem známý, je zrcadlový odraz. Pro uvolnění starých kódů přesvědčení a negativních myšlenkových forem je nutné jako první se podívat do svého nitra a hledat v této oblasti. Doporučuje vám každý den obrátit se do svého nitra a podívat na zdroj každého sváru.
Pokud máte emoce jako je hněv, strach, frustrace, pak je to výsledek nevyřešených otázek. Stejně jako zrcadlo odráží člověk nebo událost zážitky z minulosti, které byly buď bolestivé nebo příliš pracné na řešení v čase, kdy se objevily. Je nezbytně nutné žít v teď a tady a zabývat se ihned všemi otázkami, které se objeví. To bude udržovat vaši energii čistou a zpomalí se působení problémů, které spouští nemoci v těle nebo emocionální sféře.
Vaše smysly spouští také emocionální problémy z minulosti jako například přes: fotografie, vůně, písničky, látky a testují v paměti zpětně všechny možnosti, z nichž některé leží pod zámkem mnoho let. Jakmile paměť najde příčinu, vznikne pocit dyskomfortu nebo úzkosti, takže si udělejte chvilku čas a vraťte se zpět a zkoumejte události, které tyto pocity spustily. Najděte způsob, jak uvolnit negativitu vztahující se k této události. Přijměte plnou zodpovědnost za všechny činy, aniž byste bili sami sebe vinou a hanbou. Možná je tu někdo nebo něco, co potřebuje odpuštění, možná vaše chování bylo méně než čestné a je třeba odpustit sami sobě. Pokud jste držitelem mentality oběti, nastal právě nyní ten správný čas pro uvolnění tohoto vzorce.
Pokud existuje nějaká situace, kterou můžete napravit, udělejte to. Pošlete Lásku všem zúčastněným stranám bez ohledu na to, jak hluboce se cítíte zranění. Uvědomte si ve svém srdci, že všichni pochází ze stejného Zdroje a všichni se tam nakonec vrátíte. Do té doby prožívá každý z vás lidskou zkušenost. Někteří z vás mají přirozenou milující podstatu, zatímco jiní neví, jak svou Lásku vyjádřit.
Je nezbytně nutné odpouštět druhým, váš hněv a odpor jsou vždy zpětným zrcátkem. Co dáte se vám vrátí jako bumerang. Pokud máte tendenci pomlouvat, pravděpodobně budou druzí pomlouvat vás. Jste-li sdílný člověk, pravděpodobně se budou chtít s vámi druzí podělit. To je jeden ze základních zákonů tohoto Universa. To, co říkáte, okamžitě pociťují všichni. I když mnoho z toho se děje na podvědomé úrovni, je to součástí vaší reality.
Už jste někdy slyšeli lidi říkat něco, co nebylo právě jejich nejlepší pravdou ? To se stává v této sféře až příliš často. Kdyby každý z vás věděl, jaká je vaše pravda a byli jste pokaždé ve své celistvosti, svět by byl mnohem lepším místem. Problémy zabývající se " kontrolou ostatních" je také třeba řešit.
Mnoho pachatelů bylo pronásledováno, když byli malí a teď dělají to samé ostatním jako prostředek k získání sebe-posílení. Neuvědomují si, co dělají a sabotují to, co si tak přejí - být bezpodmínečně milováni. To se stává velmi často. Když se někoho z nich zeptáte nebo jim řeknete, jak mohli něco takového udělat, budou se bránit, protože každý z nich reaguje kódy přesvědčení, kterými se řídí. Dokonce i když je jejich záměr nejvyšší dobro, ovládá je odpor, který vyplave na povrch jako bubliny.
Pokud se něco takového stane, je to příležitost popovídat si s druhým člověkem nebo pokud to není vhodné, obraťte se do svého nitra a povídejte si sami se sebou. Pokud se setkáte s rezistencí u více lidí, je možné, že dáváte nevyžádané rady. Nezáleží na tom, jak je vaše rada dobrá, nebude přijata, pokud je doručená rada otázkou kontroly osoby. Možná zjistíte, že jste rezistentní vůči přijímání rad od druhých kvůli vašim kódům kontroly a řízení.
Existuje celá řada způsobů, jak komunikovat o svých touhách s druhými. Verbální jazyk je slabý způsob komunikace, ale je v této době na vaší planetě nejrozšířenější. Navrhujeme vám vytvořit spojení srdcem pokaždé, když začnete s někým rozmlouvat tváří v tvář, po telefonu nebo na internetu. Toto spojení srdcem znamená jednoduše zaslání Lásky bez ohledu jaké vztahy s člověkem máte.
Odesíláním Lásky otevíráte cestu pro tok energie. Druhý člověk vůbec nemusí vědět, že to děláte. I když žádná slova nebyla vyslovena, emoce Lásky se projeví na úrovni, na které je příjemce schopen je přijmout. To také závisí na vaší schopnosti posílat dokonalou Lásku.
Láska je univerzální, je to nejvyšší frekvence, která existuje. Pokud se otevřete konverzaci s touto energií, je mnohem pravděpodobnější, že budete sdělovat své myšlenky v nejvyšší integritě. Zjistíte, že když používáte nová slova a nové způsoby vlastního vyjadřování, budete tuto metodu procvičovat. Všimnete si také, že druzí na vás reagují jiným způsobem. Pokud se domníváte, že mluvíte v integritě, je pravděpodobné, že budete umět také lépe naslouchat. Jestli se druzí rozhodnou integrovat vaše slova, je jen na nich. Jako zázrakem zjistíte, že dáváte méně nevyžádaných rad. Každý člověk chodí po jedinečné cestě, co funguje vám, nemusí být užitečné pro druhé.
Objevíte také menší spoléhání na rady druhých a přijde čas, kdy vám nebude záležet, jestli někdo vaše rady následuje. Nebudete mít žádné pocity: " Já jsem ti to říkala!" Ti, kteří jsou rezistentní vůči přijímání rad od druhých, začnou více naslouchat tomu, co druzí říkají. Stanou se adepti na přijímání těchto slov a budou je více respektovat, naučí se více sebeovládání a více se rozhodovat, jestli radu přijmou či nikoliv. Dozví se, že oni sami mají sílu, kterou ovládají. I když se mohou neoprávněně ocitnout ve vězení, budou pociťovat spokojenost s vědomím, že oni sami drží vládu nad svým vnitřním Já.
Primárním aspektem tohoto Poselství je sdílet s vámi schopnost jít do svého nitra a podívat se na oblasti, které vám způsobují neklid. Buďte objektivní a převezměte zodpovědnost za své činy. Odpouštějte druhým, to vám umožňuje být tím, kým se rozhodnete být. To neznamená, že budete mít rádi to, co dělají nebo co říkají. Jednoduše to znamená, že umožníte druhým dělat jejich vlastní výběr a být tím, kým chtějí být oni. Nechtěli byste totéž pro sebe? Dobrý příklad je: " Dělejte ostatním jen to, co byste chtěli, aby oni dělali vám."
Sebeovládání je praxe. Dávejte rady jen pokud jste žádáni. Nechte ostatní i sami sebe jít cestou, kterou si vyberete. Opravdu nemusí být ani jedno vyslovené slovo, pokud se s druhými spojíte srdcem. Všichni chtějí být milováni. Činy hovoří hlasitěji než slova. To vše vyžaduje praxi a praxe z vás dělá Mistra. Milujte sami sebe i všechny ostatní.
SEDMÝ TÓN - ZRCADLO - ODHALENÍ - ROZŠÍŘENÍ. Sedmička je jako zrcadlo - vše se v něm odráží. Sedm je spojeno se Zdrojem Stvoření. SEDMIČKA je portál do světa neznáma, snů a záhad. Sedmička se nachází přímo ve středu 13 ti denní Vlny, je to je mystický sloupec - páteř Vesmíru. Na platformě rezonančního Tónu se nachází připojení na nejvyšší úroveň Bytí. Čím zralejší Vědomí dosáhne této úrovně, tím hlubší bude jeho objev. Šestý smysl je nejpřesnější popis toho, čím Sedmý Tón může obdarovat své studenty. Z tohoto potenciálu vyrůstá subtilní vnímání a vysoká citlivost.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Miluj své bližní, miluj svou práci, miluj své prostředí a miluj ty duše, které jsou tvými zdánlivými nepřáteli.

26. srpna 2015 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Máš toho mnoho na práci. Tvým úkolem je potichu vytvářet více lásky ve světě. Miluj své bližní, miluj svou práci, miluj své prostředí a miluj ty duše, které jsou tvými zdánlivými nepřáteli. Je daleko záslužnější milovat ty, které zdánlivě milovat nelze, než ty, kteří milují tebe. Pociťuj potřebu lásky v každé duši a umožni, aby ses stal cestou, kterou protéká láska k uspokojení těchto potřeb. Až se každý jednotlivec naučí lásce pro lásku samu, budou těžkosti světa odlehčeny, protože láska přináší prvek lehkosti tam, kde předtím byla tíha a temnota. Láska začíná u každého jednotlivce, a proto se zadívej do svého vlastního srdce a nech ji odsud proudit. Rozdávej ji svobodně a se skutečnou radostí.

TZOLKIN 25.8.2015 6 CABAN kin 97

25. srpna 2015 v 8:43 Mayský Kalendář na každý den

Caban - Země - Síla odpovědnosti, spolupráce, mezilidských vztahů, spolutvůrce, planetární energie, síla krystalové energie, zkoušky /testy
Váš život je cesta. Je to cesta času, myšlenek, zkušeností, emocí a vzpomínek. Je to cesta, pro kterou jste se rozhodli. Během ní můžete probudit svoji duši. Přemýšlejte o svém životě ne ve smyslu tady a teď, ne z hlediska cílů, tužeb, snů, ale jako o šňůře perel, oceánu kapek, poušti pískových zrnek, které skládají větší celek. To, v čem vám chtějí pomoci Caban a Uac (6), je putovat po Eb - Cestě života, a probudit vaše Světlo v mysli a Vědomí v klidném, stabilním vyváženém, aktivním životním prostředí.
CABAN JE STRÁŽCE POZEMSKÉ ZAHRADY PŘINÁŠEJÍCÍ HLUBOKÉ SPOJENÍ S PŘÍRODNÍMI CYKLY A ENERGIEMI ZEMĚ, DÁVAJÍCÍ SÍLU TVOŘIVOSTI A PAMĚŤ STARODÁVNÉ MOUDROSTI
Symbolika CABAN znamená doslova Země a představuje tvůrčího ducha a vitální sílu planety - pozemský rytmus a u člověka srdeční rytmus. Tato životní síla a posvátný oheň se nachází uvnitř Země. CABAN také představuje pohyb na planetě a pozemské rytmy např. zemětřesení, sopečnou činnost, záplavy a potopy.
V den CABAN žádejte Vesmír, aby vás obdaroval kreativitou ve všem, co děláte a inteligencí k nalezení řešení ve všech životních výzvách, kterým čelíte. Je to skvělý den pro přemýšlení a hledání východiska.
Lidé narození v den CABAN mají spíše jangové chování, velmi tvořivé myšlení, jsou považováni za osoby činu, mají veškerou energii potřebnou k dosažení jakéhokoliv záměru a kreativitu umožňující dostat se vždy k cíli.
***
Jsem Caban s Tónem 6 a dnes vám přejeme, abyste zažívali to největší dobrodružství, kterým je dar života. Život v této sféře je největším požehnáním, i když to tak nemusí připadat těm, kteří neustále žijí se svými strachy a starými kódy přesvědčení. Věřte, že jakmile shodíte každou vrstvu negativity, vaše břemena budou lehčí a tíha světa bude nahrazena lehkostí motýlích křídel. Po té, co odstraníte bloky, které udržují vaši energii potlačenou, nebude existovat nic, co by vám mohlo bránit v létání.
Existuje mnoho forem Světla a pro mnoho lidí to znamená mnoho významů. Světlo, o kterém chceme mluvit dnes, vychází zevnitř vás - je to věčný plamen, který pochází od Stvořitele. Kdysi dávno neexistovala žádná jednotlivá Světla, všichni jste byli součástí celku podobném tomu jako je vaše Slunce. V určitém okamžiku se Světlo roztříštilo na mnoho fragmentů s různými zážitky.
Toto Světlo je ve vašem srdci a je podobné plameni svíčky. Každý z vás má tuto Božskou Esenci v sobě. Dokonce i ti, kteří spáchali na Zemi hrůzné činy, mají toto Světlo uvnitř sebe. Mnozí ho máte skryté tak hluboko, že se z něj nemůžete těšit. Ale bez ohledu na to, jak hluboce skryté je, můžete tento plamen rozzářit. Všechno, co potřebujete je trochu kyslíku - dechu.
Váš dech je nejdůležitějším prvkem, abyste mohli existovat na Zemi. Zkuste jen pár okamžiků nedýchat a budete rozumět tomu, co říkáme. Aby vaše Světlo mohlo zářit jasně, potřebujete kyslík. Dýchání při vědomém nastavování záměrů je velmi důležité. Existuje několik technik, jak používat dech pro energii těla, mysli, i duše. Navrhujeme vám, pokud nejsou součástí vašeho života, aby tomu tak bylo. Ti z vás, kteří nejsou seznámeni s řízeným dýcháním doporučujeme vyhledat informace a zvolit si typ, který je pro vás vhodný a který vyhovuje vaší individuální komfortní zóně.
Zpočátku, než se naučíte ztišit mysl, která neustále vyžaduje pozornost, se metody vědomého dýchání zdají nudné. Když je vaše mysl skutečné klidná, je to klid, který předčí veškeré vaše chápání. Doporučujeme vám najít formu, při které se cítíte dobře. Zpočátku to může být obtížné, ale než se to stane vaší druhou přirozeností, musíte to cvičit.
Jakmile je vaše mysl a tělo klidné, bude pro vaše Průvodce jednodušší pomáhat vám při vytváření voleb pro vaše nejvyšší dobro. Brzy se naučíte, jak se spojit se svým Vyšším Já, Anděly a Průvodci, kteří jsou kolem vás v každém okamžiku života. Existuje mnoho Pomocníků, které máte k dispozici, ale nejprve musíte uvěřit, že existují, akceptovat je a dovolit jim, aby vám pomáhali. Dělá jim velkou radost být s vámi. Vybrali si roli pomáhat vám ještě před tím, než jste se inkarnovali. Mnohé z těchto Bytostí jsou s vámi i po několik životů.
Ve sféře Ducha nejsou žádná časová, nebo prostorová omezení. Mnozí z vás nežádáte Boha o pomoc, protože si myslíte, že vaše otázky nejsou důležité a nechcete ho obtěžovat. To je kód omezeného lidského myšlení. Vesmír je hojnost. Existuje mnoho Pomocníků s různými talenty, kteří jsou vám k dispozici a rádi vám pomohou, včetně počítačových mágů.
Čím více budete zběhlí v okysličování vašeho těla, tím snazší pro vás bude nechat své vnitřní Světlo zářit. Existuje mnoho uzdravujících způsobů jako např. jóga, tajči, chi-gong, které jsou velmi užitečné, pokud jde o pohyb energie v těle. Důvod, proč opakovaně mluvíme o kódech přesvědčení, negativním myšlení a strachu je ten, že vám doslova blokují energii v celém těle a v aurickém poli. Je to jako mít ucpaný odtok ve dřezu, což je podobné, jako mít ucpané tepny.
Když je energie v těle blokována, vytváří shluky v určitých lokalitách. Jedná se o první krok v procesu projevení fyzické nemoci v těle. Přidáte-li negativní myšlenky jako : " Jsem z toho všeho unavená ", vytváříte recept na katastrofu. Jakmile bude vaše energie proudit a vaše životní volby budou založené na Lásce, život bude nádherný a nemoc v takovém těle nemůže existovat.
Prosíme, přečtěte si to znovu, dokud plně nepochopíte, že nemoc je výplod vaší představivosti. Přemýšleli jste někdy proč Andělé nejsou nemocní? Všimli jste si, že osvícené bytosti, jako Matka Tereza a Ghándí, byly schopné dělat pozoruhodné věci i ve stáří? Jakmile se dostanete za omezené myšlení, uvědomíte si, že proces stárnutí je kód přesvědčení, který prostě může být přepsán.
V současné době je velký důraz kladen na preventivní medicínu. To nevede nikam. Jakmile integrujete tajemství života naplněného radostí a hojností, vymýtíte všechny formy onemocnění, včetně duševního utrpení. To je život o kterém mnozí sníte, život, kde je všechno krásné, klidné a bohaté.
Sítě, které drží tyto kódy přesvědčení, jsou již postavené, je čas začít sklízet ovoce toho, co jste zaseli. Spojte se a budujte komunity a vychutnávejte si sdílení darů svého zahradnického úsilí. Podělte se o své znalosti a moudrost, kterou jste nabyli během mnoha věků. Nechte své vnitřní Světlo zářit pro všechny. Pro tuto utopii není potřeba, aby slunce ohřívalo vaši pokožku, protože každý z vás má uvnitř dostatek Světla, které, když spojíte dohromady, vytvoří veškeré teplo a Světlo, které potřebujete.
Víte, že říkáme jen pravdu a najít způsob, jak nechat vaše světlo zářit, můžete v tomto okamžiku!
ŠESTÝ TÓN - PROUD - TOK
Plynutí tvoří pohyb - Panta Rhei - nic nestojí na místě. Dech je život a život je pohyb. Pohyb uvnitř dimenzionálního prostoru je to, co vytváří čas. ŠESTKA je energie vyjednávání a flexibility. Uac přináší do každého pohybu dynamiku.
Tón ŠESTÝ vám dnes pomáhá s trpělivostí dosahovat vytyčených cílů a stabilizovat se ve svém Středu, pocítit úlevu a útěchu. Vylaďte se na frekvenci radosti, harmonie, upřímnosti, moudrosti, poznání, zdraví a bezpodmínečné lásky ke všem bytostem.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Dáváš-li, čiň tak štědře, svobodně a z plného srdce, a pak na to zapomeň.

25. srpna 2015 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Nikdy neměj pocit, že nemáš co dávat. Máš toho k rozdávání dost a zjistíš, že čím méně o tom budeš přemýšlet, tím lépe ti to půjde. Čím více budeš myslet na druhé a ve službě druhým dokážeš úplně zapomenout na sebe, bez jediné myšlenky na to, co můžeš od života získat, tím budeš šťastnější. Nikdy nedávej jednou rukou, abys současně nastavoval druhou. Když něco dáváš, a je to cokoliv, neměj žádné podmínky, aby tvůj dar mohl být užit zcela svobodně. Dáváš-li, čiň tak štědře, svobodně a z plného srdce, a pak na to zapomeň. Tato zásada platí pro dary na všech úrovních, ať jsou hmotné, nebo duchovní. Buď vždy šlechetný ve svém dávání a nikdy se neobávej, že budeš trpět nedostatkem, protože v tom případě to není opravdové dávání. Při opravdovém darování nebudeš mít žádný nedostatek.