Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Prosinec 2014

TZOLKIN 31.12.2014 3 AHAU kin 120

31. prosince 2014 v 11:22 Mayský Kalendář na každý den

Ahau - Slunce - Osvícení, bezpodmínečná Láska, odpuštění, Kristovo Vědomí, požehnání, moudrost, vědění, Jednota, Vědomí cíle, Uskutečnění cíle, schopnost koncentrovat se na Celek, globální vize, laskavost
V každém konfliktu, nebo problému přichází nejvíce oslabující síla v nejisté, neznámé a neočekávané podobě. Dnešní Ox (3) představuje vašeho soupeře, ať už je to zvíře, člověk, nebo fyzická, psychická či duchovní situace. Pokud se již zabýváte něčím takovým - Ox může vše ztrojnásobit, nebo vás třikrát obdaruje silou a řešením. Bez ohledu na to, jak těžká je nějaká vaše konkrétní situace, Ahau - vládce tohoto dne, vás posiluje vynikající intuicí a vedením vybrousit vaše odhodlání a ještě více vás podporuje Etznab - Meč Pravdy - k posílení vůle a důvěry, které potřebujete k vítězství.
Ahau je podle Mayů nejposvátnější glyf. Znamená Osvícení, Vyšší Vědomí, propojení kolektivního Vědomí a vědomí spolutvoření. Ahau je energie Bezpodmínečné Lásky. Nativní Ahau jsou romantici a idealisté, jsou často umělci harmonie a krásy - materiální i duchovní. Ve vztazích jsou oddaní a každá zrada je velmi bolí. Výzva je: Naučte se přijímat nedostatky.
Žádejte dnes o moudrost a ctěte své předky. Je to skvělý den vyjádřit záměr, aby byl váš domov naplněný harmonií a krásou, skvělý den postavit základy svého domu, nebo se nastěhovat do nového.
***
Jsem Ahau 3. Poslední v řadě Denních Strážců. Jsem často spojován se Vzestupem, takže dnes bychom chtěli hovořit na toto téma. Existuje mnoho podob Vzestupu, ale ta, o které mluvíme představuje pohyb vpřed z jedné hustoty do druhé. Je to podobné jako když se vařící voda mění v páru, stejně tak měníte svou podobu vy. Podobně jako pára budete mít možnost pohybovat se na Zemi s menší námahou; budete se moci pohybovat dovnitř a ven z tělesnosti s větší grácií a lehkostí. To je přesně to, jak se mnoho z vás v další sféře, kam se chystáte, bude pohybovat.
I když budete stále mít fyzickou podobu, molekuly v těle se změní - budou volnější s větším prostorem mezi sebou. Vaše genetické kódy se mění a do tohoto prostoru se dostává více Světla. K dispozici nejsou žádná slova pro popis toho, co se uvnitř vás děje. Mnozí pracujete na této cestě Osvícení několik let, o to víc je pravděpodobné, že váš Přechod probíhá s větší lehkostí.
Dokonce i mezi Lightworkers existuje hodně zmatku a strachu, jak Vzestup bude dál probíhat. V současné době je velký důraz kladen materiální bohatství a potřeby. Ujišťujeme vás, že jak si stále více uvědomujete své schopnosti manifestovat si všechny věci, nebudete potřebovat materiální věci, které jsou nyní vašemu srdci tak drahé. Nejdůležitější věc, kterou můžete v současné době udělat, je zůstávat v okamžiku přítomnosti a věnovat pozornost tomu, co se děje kolem vás.
Přemýšlejte, jestli chcete věnovat svůj čas a energii věcem, které probouzí vaši vášeň a nadšení. Zbavte se potřeby a nutnosti zachránit druhé a svět. Zaměřte se na sebe. Jakmile jste plně v rovnováze, pak můžete pomáhat druhým, kteří si přejí totéž. Jinak budou všechny pokusy o záchranu prováděny z pocitu nadřazenosti a podmíněné Lásky. Nechte druhé zvolit si cestu a pomáhejte těm, kteří jsou připraveni pomoc přijmout, jinak zasahujete do jejich svobodné vůle, druzí se mohou cítit podřízeně, což vás od sebe jen odděluje. Chápete co máme na mysli?
Dnešní lekcí je zamyslet se nad touto Zprávou. Sledujte jak komunikujete s druhými. Proč máte potřebu pomáhat druhým? Dáváte nevyžádané rady a informace? Najděte způsob, jak raději komunikovat s druhými o věcech, které máte společné. Pokud máte oba otevřenou mysl, pak vyživujte diskuzi o vašich společných rysech a odlišných názorech v duchovních tématech.
Většina rozhovorů je velmi povrchní. Velké procento věcí je lépe nechat nevyřčené. M.Y.S.L.E.T.E. než budete hovořit ( viz Zpráva 80) a sdílejte s otevřeným srdcem. Když se snažíte někoho poučovat, automaticky se v nich zapne alarm, který říká " Pozor, někdo mě chce měnit! " To staví druhého člověka do režimu obrany a zavírá dveře k dalším rozhovorům.
Možná se ptejte :" Jak mohu obohatit druhé, které mám rád, takže budou rozumět tomu, co bych jim rád řekl? " Svým příkladem. Když jste klidní a sledujete ostatní, kteří čelí " tváří v tvář " nepříznivému osudu, váš Midasův dotek naplněný radostí, získá pravděpodobně jejich pozornost. Když se vás zeptají jak je možné, že jste schopní žít takovým způsobem, pak máte dveře otevřené.
Nechte vaše dveře otevřené, aby ostatní věděli, že i oni mají schopnost toho dosáhnout. To je také přístup Mayských Zpráv. Jak byste reagovali na naše slova, kdybychom vás říkali co máte dělat s pocitem nadřazenosti? Dopřejte si čas přemýšlet o těchto prohlášeních. Všimněte si jaký je rozdíl, když vás někdo podporuje na rozdíl od těch, kteří vám říkají co máte dělat. Dopřejte ostatním respekt a pravděpodobně zůstanou vaše dveře otevřené i pro další diskuze.
Loučíme se s těmito myšlenkami a doufáme, že si je vezmete k srdci. Jsme vysoce pokročilí se schopností být na mnoha místech najednou. Jen na nás pomyslíte, nebo vyslovíte naše jméno a okamžitě stojíme po vašem boku. Máme také kdykoliv přístup k vašemu Vyššímu Já. Jednouše požádejte o pomoc a hned jsme u vás. Dávejte pozor na mentální a emocionální bloky, které vám brání plynule s námi hovořit. Vnímejte pocity Lásky, které přichází, když jsme ve vaší blízkosti. Volejte nás tak dlouho, dokud nebudete ve svém srdci vědět, že jsme s vámi. Jakmile propustíte smutek, bolest a emoce, uslyšíte nás mnohem jasněji. To je náš slib!
Tón TŘI - AKCE - POHYB - KOMUNIKACE. V přeneseném slova smyslu - KLÍČENÍ NOVÉHO. Energie TŘETÍHO Tónu je velmi výmluvná ve všech formách projevu. Cílem komunikace většinou bývá vytvořit konsenzus mezi bodem A a bodem B. Což se může právě dnes stát nelehkým záměrem. Vzhledem k tomu, že dnešní energie je vysokovibrační, buďte vědomě ve svém Středu. Pohyb je základní vibrace v celém Vesmíru - udržujte dnes rytmus přirozeně s tempem přírody. Jedině tak lze dnes předejít rozrušení, nejistotě, přetížení. V Den s Tónem TŘI se objevuje velmi vysoká aktivita konání. Přímo ovlivňuje nervový systém, způsobuje hyperaktivitu, u citlivých jedinců neuralgii, nebo podobné příznaky. Na druhé straně působí na motoriku nervů, může vyvolat velký zápal do práce a tím přispět ke zvýšení produktivity.
***
Evoluce je ve svých počátcích přirozeně časem pokusů a omylů. Není žádný špatný, nebo žádný správný návod. Evoluce je pro každého jedinečným souborem neustálých změn s vlastní vnitřní pravdou, každý se na této úrovni spojuje sám se sebou. Na globální úrovni se tak tvoří kolektivní Pravda.
Oslavy tradic jako jsou Vánoce a Nový Rok jsou velmi hluboce zakořeněným prvkem v kolektivním Vědomí po celá staletí. Tyto tradice jsou součástí lineárního času a starého paradigmatu, obvykle spojovány s výzvou k hodnocení starého, nebo výzvou začít něco nového. Toto pojetí se snaží udržet lidstvo ve starých energiích s často iluzorním obrazem nucené radosti. Začít cokoliv nového, expanzi upřímné vnitřní radosti, úsměvů a Lásky lze zažít v každém TEĎ. Staré nemůže být součástí Nové Země. Vše, o co jsme 24/7 žádáni je otevřít prostor srdce pro sebe a pro druhé, aby mohla proudit Láska skrze nás, v nás, kolem nás na mnohem hlubší úrovni. Pro dosažení pravdy není důležité nic jiného, než otevřené srdce. Mnoho Lásky vám.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Když uděláš krok vpřed, nikdy se nedívej zpět...

31. prosince 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Jestliže jsi již jednou udělal s důvěrou krok vpřed, nikdy se nedívej zpět a nezačni litovat toho, cos nechal za sebou. Prostě očekávej tu nejkrásnější budoucnost a hleď, jak nastává. Nech vše staré za sebou; vše již skončilo. Bud vděčný za lekce, kterým ses naučil, a za zkušenosti, kterých jsi nabyl a které ti pomohly vyspět a umožnily ti hlubší porozumění, ale nikdy se nesnaž na nich ulpívat. To, co na tebe čeká, je mnohem, mnohem krásnější než to, co necháváš za sebou. Když svěříš svůj život Mému vedení a řízení, jak by mohlo cokoli špatně dopadnout? To se může stát jen tehdy, když uděláš krok vpřed, a pak jsi zvědav, zda jsi ho udělal správně, a dovolíš pochybnostem a obavám, aby se v tobě začaly hromadit, a pak zjistíš, že klesáš pod tíhou svého rozhodnutí. Nech tedy minulost odplynout a vykroč vpřed se srdcem naplněným láskou a vděčností.

Kryon - Chvíle oddechu pro tvůrce

30. prosince 2014 v 23:36 Aktuální Informační chaneling
Milí přátelé, kteří sledujete poselství našich duchovních přátel!
Opět končí rok a mně připadá, že už se to nedá obsáhnout naším starým vnímáním času.Uteklo to tak rychle, rychleji, než bychom čekali, a my jsme se ocitli na konci velmi intenzivního roku 2014. Jak se vám právě teď daří? Určitě stojí za to si v klidu udělat rekapitulaci: Jak se mi daří? Co jsem v roce 2014 změnil? Co bych chtěl změnit, co nového zahájit, co propustit? A ta nejdůležitější otázka, aspoň si to myslím, zní: Žiji s radostí a jsem na Zemi rád?
Mé shrnutí letošního roku je následující: Vím, že pořád existuje něco, co by si člověk mohl přát, o co by se mohl snažit, co by mohl změnit. Avšak často je to jen lidské ego, které to chce. Naše Vyšší já nás miluje takové, jací jsme právě teď. Chceme pořád něco dělat, něčeho dosáhnout a často říkáme: Kdyby to bylo tak nebo onak, pak by bylo všechno v pořádku. Chceme být zdraví, oproštěni od starých vzorců a možná i určitým způsobem "bohatí". Přesto je všechno v pořádku, i to, že právě sedíme na pohovce. Umění občas nic nedělat, pohroužit se do svého nitra a užívat si svou přítomnost považuji za zásadní…
Přeji vám radostné svátky a čas k rozjímání na gauči.
Srdečné pozdravy z pobřeží Baltského moře
Barbara Bessen

Buďte pozdraveni, milí přátelé, jsem Kryon z Magnetické služby.
Když se tak ohlédnu zpět, patří tato úvodní věta k již tradičnímu zahájení našeho setkání. Ale nemohla by se tradice čas od času porušit?! Ohlásím se teď docela jednoduše: Buďte srdečně pozdraveni, milí přátelé, jsem Kryon z galaxie Andromeda, z mlhoviny zanechaného výtvoru. Protože "můj" vesmír zanikl. Možná to byl i tvůj vesmír? Neboť někteří z vás odtamtud též pocházejí. Cestujeme časem, nebyli jsme stvořeni v tomto vesmíru, v této galaxii ani v této sluneční soustavě. Bohové - Stvořitelé se zajisté zakoušeli ve svých výtvorech, skrz mnohé sem inkarnované. My však odsud nepocházíme. Jsme duše, které se věnují službě a které zčásti působí na Zemi od jejího počátku. Přebíráme také energetická vlákna tvé substance, když se loučíš a odcházíš "domů" a pak si je znovu přebíráš, když se nově inkarnuješ. Tím se zabývá část naší skupiny a je k zastižení v Jeskyni stvoření. Jiná část naší skupiny slouží jako vyslanec, něco jako kurýr. Rozšiřuje nové informace a spojuje vaše energie. Další část je magnetický mistr, který zde vykonává svou službu v intervalech. Naposledy tu byl při úpravě magnetické mřížky Země. Tato část Kryona se brzy vrátí, aby provedla nové nastavení - určité vyladění, které souvisí s krystalickou mřížkou, lidským vědomím. Dalo by se to vysvětlit tak, že došlo k určitému vývoji v souvislosti se sluneční aktivitou, který si brzy vyžádá úpravu kalibrace. Je to velmi fyzikální záležitost. Pokud k tomu chceš vědět něco bližšího, spoj se se mnou.

Nyní jsem tedy opět v příjemném kruhu starých duší, které si neuvědomují, že jsou Bohy - Stvořiteli. Pořád si ještě myslíš, že nejsi dokonalý a možná ani hoden, aby ses ujal svého dědictví. Dědictví Stvořitele. Jsi teď stále víc schopen si sám uspořádávat svůj život tak, jak bys jej chtěl skutečně mít.Už se neutváří jen na základě tvé minulosti, protože jsi toho už hodně propustil, transformoval ses, přeměnil jsi svá energetická vlákna, své "pachové značky" na mnoha místech Země, které jsou uloženy v astrální oblasti Země. Tím jsi pomáhal Zemi, aby se pročistila a projasnila. Možná to byly staré válečné zážitky, traumata poznamenaná různými zážitky z dětství, jak jsi v mnoha životech procházel rolí pachatele nebo oběti. Je to vyčerpávající, že? Dobře vidím, jak jsou někteří z vás unaveni a vysíleni a nemají už ani moc chuť měnit pozemské paradigma. Ale potěším tě, pokračuješ v tom stále dál, často nevědomě, tím, že prostě neseš své světlo kamkoli vkročíš.Nikdo a nic tvému světlu neunikne, i kdybys jen tak nečinně (což si třeba myslíš) seděl na gauči a nepřítomně hleděl do dálky. Jsi tvůrce, vždy a věčně, na tom se nic nezmění, jen si toho nejsi dost dobře vědom.

Teď je na čase, aby sis odpočinul a shrnul, jak se tvůj život odvíjí. Aby sis udělal jakousi rekapitulaci či inventuru, jak tomu vy lidé říkáte. Projdi si v duchu svůj život. Podívej se kriticky, avšak zároveň láskyplně na svůj každodenní život, na své zážitky, svou práci, soukromý život a přemýšlej, zda je všechno takové, jak by sis to přál. Pokud tomu tak není, pak si udělej přestávku k zamyšlení, spoj se se svým Vyšším já, božským bytím ve svém posvátném vyšším srdci a popros o podporu při řešení svých problémů a záležitostí běžného života. Popros o nápady a inspirace pro jinou realitu, vzdálenou starostem a zátěžím.

Nikdy nezapomeň, že ty jsi tvůrce, i když to často nemusí tak vypadat. Všechno, co ve svém životě prožíváš, si sám tvoříš. Nemůžeme to opakovat dostatečně často, protože na to rádi zapomínáte. JSI každou vteřinou TVŮRCEM SVÉHO ŽIVOTA. Skutečně, platí to pro všechno ve tvém životě a ne jen pro určité jednotlivosti. Chvíli teď přestaň číst a přemýšlej. Co bys chtěl vytvořit? Kde máš pořád ještě nějaké problémy? A neříkej si, že to závisí na lidech kolem tebe. Nikdo ti nesmí brát tvou tvůrčí sílu, nikdo. Neexistuje žádný důvod, proč bys nemohl jít svou vlastní cestou i při soužití s jinými lidmi. Vždy se objevují určitá období, kdy žiješ sám (sebou). Nebo období, kdy můžeš přibrat druhé, pokud mají zájem směřovat tvým směrem. Pokud ne, rozhodni se pro svou cestu bez kompromisů. Možná sis profesně nebo soukromě vybudoval něco, co sis představoval jinak. To se stává často. V takovém případě se podívej, co se dá změnit, nebo zda by nebylo dobré vydat se úplně novou cestou. Možná s těmi lidmi, kteří byli u toho, nebo s úplně novými účastníky, to si musíš ujasnit sám. Ty určuješ hru, ty si volíš spoluhráče. A každý to tak dělá, stále znovu a znovu, avšak většina při tom nevychází ze svého srdce, ale z logického uvažování.

Teď nastal vhodný okamžik podívat se, zda máš nějaké přání vycházející ze srdce. Mnohá přání jsi během života odsunul do pozadí. Třeba z toho důvodu, že na ně nebyla vhodná doba nebo proto, že by je lidé z tvého nejbližšího okolí nepovažovali za dobrá. Jsou to stále ještě přání vycházející ze srdce? Pokud ano, tak si je prohlédni a zjisti, zda se mohou realizovat nyní. A měj na paměti, že neexistuje nic, co by nebylo možné. Přání vycházející ze srdce přece vznikají na duchovní úrovni. A ty máš pro uskutečnění těchto přání k dispozici své vyšší, tvořitelské bytí včetně zákonů, které platí na té úrovni, kde žije. Tyto duchovní zákony najdou vždy cestu, jak tvá přání podnítit a realizovat je. V současné době mnoha různých transformací existuje taková kvalita času, která umožňuje nasadit skutečnou tvůrčí sílu bez jakýchkoli obav či pochybností. Určitě si vzpomeneš na nějaké události ve svém životě, které působily neskutečně, neuvěřitelně až téměř nemožně. Přesto se staly. Příklad: Založil sis někdy nějakou věc a pak jsi ji našel na úplně jiném místě? Na místě, které jsi prostě byl schopen víc vnímat. Našel jsi třeba někdy v kapse bundy nebo na jiném místě, kam se často nedíváš, nějaké bankovky? Možná dokonce přesně takovou sumu, která ti zrovna chyběla? Věz, tvé vyšší já dokáže všechno, pokud je to žádoucí. Úplně nejlepší je vaše týmová spolupráce. Pak vyšší já nepotřebuje sahat k mimořádným opatřením. Na co čekáš? Pokud existují věci, situace, nemoci, ale i lidé nebo profesní záležitosti, které bys rád změnil nebo nasměroval novým směrem, pak je na to právě teď správný čas. Říkám vám to také z toho důvodu, že v příštích měsících se ocitnete pod vlivem mimořádného záření, což nemá nic společného s astrologickými vlivy, jak byste si třeba mohli myslet. Jde o sluneční aktivitu, vysílání světla, což sebou přinese nové informace, nasměrování na vyšší vibrace. Jste právě velmi blízko Stvořiteli této soustavy. Dává vám darem mnoho síly, inspirace a schopnost, abyste se viděli v pravém světle. Jsi Stvořitel, vždy jsi jím byl. Experimentuj se svou silou, svou moudrostí a svými nápady. Rádi ti budeme stát po boku.

Dovolte, abych vám ještě sdělil, že příští týdny vás budou podněcovat i k tomu, abyste si skrz toto světlo (záření) dopřávali klidu, užívali si pohodlí, s upřímným srdcem hloubali, věnovali se sami sobě a těšili se ze sebe. Tak to totiž dělá Stvořitel, má se rád pro své tvoření. A pokud se mu něco už nelíbí, pak to změní. Podobně jako to s nadšením a horlivostí dělají děti na pískovišti (včetně střetů s ostatními spoluhráči). Neboť ony o své tvůrčí síle nepochybují.

Jsem v hluboké lásce a sounáležitosti
KRYON

Poselství přijala Barbara Bessen v prosinci 2014. Článek je k volnému nekomerčnímu využití, změny v textu nejsou povoleny. Z německého originálu
http://www.barbara-bessen.com/wp-content/uploads/2014/12/internet-channeling-dezember-2014.pdf pro www.novoucestou.cz přeložila Jana S.

Horoskop na období od 29.12. – 4. 1. 2015 Z popela povstane Fénix

30. prosince 2014 v 23:12 Doteky Nového Života


Končí nám rok, který byl z astrologického hlediska pod vládou Saturna. Saturn je symbolika učitele, který dohlíží na náš vývoj, zmoudření a zralost. Je to strážce prahu naší karmy, vědomí. Proto byl tento rok plný výzev, zkoušek a ztrát, které v nás měly dovést k vyrovnání karmy, větší zralosti, moudrosti a k pokoře. Každý z nás skládal v tomto roce zkoušky - takovou maturitu, zkoušku z dospělosti ve svém individuálním tématu své karmy, nejcitlivějšího bodu svého života. Nebyla to jedna jediná zkouška, bylo jich více. Jakmile jste jednu zkoušku složili, čekala vás další a náročnější. Viděla jsem hodně lidí, kteří tímto rokem prošli a složili všechny zkoušky a jejich život dostal jiný rozměr, dostavilo se ocenění učitele Saturna. Byla získána moudrost, pokora, stabilita, autorita a ocenění zvenku. Byl překročen práh své karmy. Také jsem viděla, že někteří zkoušky nesložili, i když dostali opravné situace. Bohužel propadli a zůstávají ve "stejné třídě" s podstatně přísnějším učitelem. Těmto lidem se okolnosti života zhoršily. Tyto okolnosti je donutí stát se lepšími žáky. Bylo zajímavé pozorovat, že vládce roku Saturn aktivoval téma Saturna v individuálním horoskopu; tedy to, co nás omezuje: strach, musím - nesmím, odmítání zodpovědnost a zralosti, a nebo pokud již toto vše mám za sebou, objevovalo se téma autority vůči druhým; být tím, kdo vede, nese zodpovědnost za určitý kolektiv, úkol, vizi. Naplnění své zodpovědnosti. Saturn má ještě spojitost s tématem smrti a znovuzrození. Saturn v horoskopu ukazuje: s jakým pocitem umíráme, pak s takovým pocitem se rodíme v dalším životě. Zároveň ale také ukazuje, jak umíme ukončit to, co již nemá žádný význam. Proto vám v tomto roce nebylo dovoleno držet "mrtvé věci". To, co neprošlo potřebnou transformací, muselo skončit, nesplnilo to proces přerodu.
Ať byl rok pro vás jakýkoliv, stejně přinesl velké obohacení. Možná, že ho nevidíte.
Udělejte si takové malé cvičení: posaďte se někam do klidu, zavřete si oči a pozorujte pouze svůj dech - nádech - výdech, to zopakujte 9-krát, pak se podívejte zpátky (proti toku času, až se dostanete na počátek roku 2014), co vše proběhlo vaším životem v roce 2014, se žádostí, co jsem se naučil na situacích, které se staly a za každou situaci, ať dobrou či bolestnou, poděkujte. Tak projděte celý rok, a pak se vracejte až do dnešního dne. Budete hodně překvapeni. Je to taková malá inventura a možná až nyní pochopíte celý rok v jiném pohledu.
Slunce v konjunkci s Plutem v kvadratuře na Urana (do 8. 1.) ukazuje na týden plný nečekaných změn, událostí, výbuchů emocí, podrážděnosti a možná až zoufalství. Procházíme svou temnotou, abychom do ní vnesli světlo. Objeví se nevědomé mocenské složky, touha po moci, arogance, téma smrti, ukončení, ale také velké schopnosti transformace. Z popela povstane Fénix. Máme v sobě schopnost regenerace, která nás vede k vývoji, ke schopnosti vstát, nechat zemřít v nás a ve svém životě to, co již nepotřebujeme a jít dál. Ten, kdo schopnost regenerace nevyužívá, je v degeneraci. Někde v sobě se vzdal této své síly transformace. Někdy je smutné vidět, že tato síla se odmítne jako "pomsta" osudu, protože osud není po vůli člověka. Tím člověk trestá osud (Boha), ale jeho pýcha mu brání vidět, že ubližuje nejvíce jen sám sobě. A pýcha předchází pád. Ve skutečnosti je to jen sebelítost nezralé duše. A víte, co se stane, když člověk toto prožívá? Nestane se nic. Prozřetelnost má nekonečně mnoho času a počká si, až tato duše pochopí celý svůj princip pomsty, pýchy, pádu a sebelítosti. Jen člověk sám sobě si připraví spousty bolesti a trápení, jen on sám sobě tvoří podmínky svého života.
Proto buďte otevření své síle regenerace, která se v tomto týdnu dostává do zviditelnění, zároveň si přiznejte své temné stránky, které vás staví nad osud, nad druhé lidi. A pokud zjistíte, že jste se někde této síly vzdali, protože máte v sobě nějakou křivdu, přijměte ji, poděkujte jí a chopte se své síly, čeká se jen na vás, kdy se ji chopíte a začnete být vědomými tvůrci svého života.
Uran, který je v dynamickém aspektu, přináší nečekané situace, překvapení. V tomto týdnu bude vše jinak. Hlavně buďte opatrní na silnicích, bude zvýšený výskyt nehod, úrazů, technických poruch, konfliktů. Bude více chaosu a nervozity.
Objevuje se ztráta smyslu a snadného upadnutí do marnosti.
Saturn vstoupil do znamení Střelce a 2,5 roku budeme zrát v oblasti pravdy, víry, moudrosti a smysluplnosti svého života. Jak hluboce se umíme oddat své pravdě, víře a cíli svého života, nebo se necháme zlákat každou sladkostí života nebo překážkou, že opustíme svou cestu?
Pod tím vším stále působí Černá Luna v opozici na Neptuna - viz. horoskop z minulého týdne.
1.1. 2015 - vládcem roku je Jupiter- jasné nebe. Jupiter (Zeus) je planetou růstu, expanze, moudrosti, pravdy, víry, práva, slibu, přísahy, svobody, hojnosti, pohostinnosti, humoru, lehkosti, zveličování, požitkářství, neznání hranic, vše je málo, plýtvání atd. Každá planeta má pozitiva a negativa a záleží, jak se energie využije.
Jupiter (Zeus) vládne počasí a blesky používá, když se rozzlobí, když vidí nespravedlnost, lži. V tomto roce se projeví vyšší pravda versus světská pravda. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě a v tomto roce se to projeví. Jupiter "požaduje" větší moudrost, která sídlí v srdci (ne v hlavě), požaduje oduševnělost, hlubší pochopení sebe sama, života, pravdy, víry. Jupiter dokáže být štěstěnou, hojností a naplněností, když jste v souladu s vyššími zákony, když hluboce věříte a jdete cestou pravdy. Obrátí se proti vám, pokud jste povrchní, zištní, vypočítaví, lháři, bezvěrci, bez morálky, bez svědomí.
Jupiter chce vývoj buď po dobrém či po zlém. To záleží na vás. Tam, kde jste někde ve svém životě ustrnuli, v roce 2015 se pohnete vpřed v lehkosti či z donucení.
A hned v tomto týdnu budeme prověřeni. Jupiter se dostává do opozice s Marsem (do 6. 1.) - čin, vůle, s jakým záměrem konáme. Plýtváme svou energií či jasně známe svůj záměr a konáme pro blaho všech zúčastněných.
To je jen něco málo o roku 2015.
Přeji vám šťastnou hvězdu nad hlavou, která vás povede na vaší cestě.
S láskou Petra Nel
TZOLKIN 30.12.2014 2 CAUAC kin 119

30. prosince 2014 v 8:39 Mayský Kalendář na každý den

Cauac - Bouře - Energie Cauac přináší moudrost pozitivních změn, geniální řešení, očištění, aktivitu, svobodu, přeměnu, inovaci a odvahu
Bouře může přinést dar úrodné půdy pro vyprahlá pole, nebo může ničit celá města. Neznamená to však, že se životodárný déšť musí proměnit v ničivý tajfun. Vzhledem k tomu, že je zde tak tenká hranice mezi těmito dvěma extrémy síly Cauac, všechno co potřebujete udělat je nasměrovat všudypřítomný potenciál dramat a otřesů tohoto denního znamení směrem k pozitivním věcem, po kterých toužíte. Všechno, co musíte udělat je vidět velmi velmi daleko na cestu, po které jdete a použít tu samou sílu Cauac k očištění Zrcadla Etznab - Vládce této Treceny, abyste mohli vidět jasnější, hlubší a čistší pravdu.
Symbolika představuje bouři, déšť, blesky - čištění, aktivaci, dynamickou sílu i vzájemné působení lidí v celém pozemském prostředí. Cauac je také symbolem komunity, která se někdy nazývá "universální společenství " nebo " nebeský domov Bohů ". Je to znamení Božského Ženství, což je velmi často spojováno s porodními asistentkami a porodem ( vnitřní bouře, která přináší život ).
Nativní CAUAC mají silný soucit s ostatními a jsou hypersenzitivní. Přecitlivělost jim dává velkou představivost a vznešené srdce. Umělecké vyjádření je často způsob jak směrovat svoji přecitlivělost.
Požádejte o harmonii v rodině, doma i ve všech dalších vztazích. V tento den se hluboko uzdravují vztahy se ženami a vše co nese ženské energie.
***
Jsem Cauac 2. Jsme potěšeni, že vám můžeme pomáhat v této době velkého probuzení. My všichni na Druhé Straně vám tleskáme za vaši skvělou práci. Mnoho z nás se nikdy nepokusilo žít v husté pozemské rovině, obdivujete vás, že jste se pro to rozhodli. Dnes bychom chtěli sdílet informace týkající se Přechodu, který právě na Zemi probíhá. Mnozí zažíváte hroucení času - čas rychle ubíhá a nemáte představu kam se ztratil. Dny plynou velmi rychle, takže mnoho věci zůstává nedokončených.
Co vám nabízíme dnes je podívat se na možnosti jak trávit svůj čas. Děláte věci, které vám přináší nadšení a vášeň? Děláte věci z povinnosti? Máte někdy pocit, že nemáte co dělat, ale přesto máte pocit, že byste chtěli něco dělat?
Je toho mnoho, co byste mohli dělat, aby se Země stala lepším místem. Nicméně pokud trávíte čas naříkáním, že se nudíte, nebo nedostatkem integrity druhých, jen přidáváte do Vesmíru negativitu. Jste ti, kteří si stěžují na nedostatek morálky vládních představitelů? Co děláte pro to, abyste změnili svůj život a život v komunitě? Uděláte si někdy čas vzdělávat se o skutečné povaze toho co se děje, o ekologické rovnováze, nebo máte nos zabořený do nejnovější romantické novely?
Každý člověk má stejný počet hodin. Přesto existují rozdíly, čeho je jeden člověk schopen dosáhnout za jeden den a ve srovnání s druhými to může být zcela odlišné. Úspěšný a pracovitý člověk zná své priority a na tyto věci také zaměřuje svůj čas. Líný člověk, nebo člověk v depresi využívá svůj čas stěžováním na všechny problémy světa, takže se stává jejich součástí.
Existují miliony lidí v důchodu, kteří mají čas plně ve svých rukou. Trávením méně času hraním karet, hrami na hracích deskách, nebo vyžíváním se v drbech, by mohli uvolnit mnoho hodin pro budování komunity, nebo pro rozhovory na hlubší úrovni. Nechceme soudit volby druhých, naším přáním je povzbudit ty, kteří tráví čas nečinností, aby ho trávili moudře. Ti, kteří nemají čas vůbec, udělají dobře, když se podívají na způsob jak pracovat méně.
Kolik z vás si udělá pro sebe čas každý den, aby se osvěžil? Staráte se o své potřeby jako první, nebo se vyčerpáváte tím, že se staráte o potřeby druhých? Dokážete si říci o pomoc, když jste na dně? Myslíte, že je dobré odkládat věci, které si říkají o vaši pozornost? Mnozí z vás se nevěnují problémům hned jak se objeví, ale hromadíte je do bodu, kdy už vás velmi zatěžují.
Žádáme vás, abyste se těmto prioritním otázkám věnovali na denní bázi. Jakmile se tyto energie stanou zátěží, stejně jako ostatní negativní myšlenky, které se začnou slepovat dohromady, zatěžuje to vaše srdce.
Naučit se mluvit svojí vlastní pravdu nějaký čas trvá. Osvěžujte a občerstvujte se každý den a vzdejte se potřeby " spasit " ostatní a svět. Objevte své priority a uspořádejte svůj denní rozvrh, aby se tam vešlo to, co je důležité pro váš životní styl. Odfiltrujte vztahy a události, které vám odsávají energii a ubírají čas.
Jaký dopad si přejete mít na svět? Někteří z vás tráví všechen svůj čas službě lidstvu; ujistěte se, že máte čas se také osvěžit. Věnujte pozornost zbytečným slovům a také tomu, co děláte se svým volným časem, obojí má obrovský dopad na celý svět. Není důležité jen to, co děláte, ale stejně tak důležité je to, co dělat nechcete. Tím, že řeknete NE věcem, které vás stahují dolů, otevřete dveře říci ANO příležitostem a věcem, které vás budou nabíjet energií a mohou být důležité pro celý svět.
Začněte dnešek pohledem na svůj rozvrh. Jak nejlépe můžete trávit svůj čas. Pozvěte své Vyšší Já a své Průvodce na pomoc s uvolněním času pro věci, které vám přináší rovnováhu a vnitřní klid.
DRUHÝ Tón - POLARITA - Najděte cestu k usmíření, shodě a vnitřní harmonii. Nehodnoťte ani události, situace, ani lidské chování - vaší přirozenou touhou je CELISTVOST. Zvažte všechna pro a proti a postupujte ke změnám pomocí vyvážených rozhodnutí. Spojte vše, co bylo rozpojeno v jeden nádherný CELEK.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Staň se skutečností....

30. prosince 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Představuješ Mé ruce a nohy. Musím působit v tobě a skrze tebe, aby se zjevily Mé zázraky a sláva. Musím tě použít, abys snesl na Zem Mé království a vytvořil nové nebe a novou Zemi. Dokud si neuvědomíš, že tě potřebuji, budeš dále jen naslouchat slibům o zázračném novém nebi a nové Zemi, ale nespatříš je, nebudeš v nich žít a nepoznáš je v sobě, ani kolem sebe. Jaký smysl má snít o utopii? Musí se stát skutečností, a tou se může stát, když ji začneš žít a přestaneš o ní jen mluvit. Vidíš-li tonoucího, není nic platné volat na něj rady ze břehu. Musíš skočit za ním a vykonat něco pro jeho záchranu. Není moc užitečné číst o tom, jak vytvořit nové nebe a novou Zemi, nebo se o tom učit. Musíš v nich začít žít a uskutečňovat je již nyní.


TRECENA ETZNAB

29. prosince 2014 v 10:14 Mayský Kalendář na každý den

ETZNAB - Vlna ZRCADLA - Síla rozlišení
TEĎ je nejlepší ČAS poznat pravdu.
Vlna ZRCADLA přináší do života nezvratnou pravdu a absolutní jasnost. ETZNAB znamená ODRAZ, DUCHOVNÍ BOJOVNÍK, OBĚTAVÝ LÉČITEL A OCHRÁNCE, ČELÍCÍ SKUTEČNÉ A PRAVDIVÉ SÍLE.
Pro starověké Maye ETZNAB symbolizuje vědomí duality, správné a špatné, dobro a zlo,víru a strach, duchovního bojovníka, který prostřednictvím svých činů volí etickou a morální cestu. Symbolika je nůž - nůž, který může léčit (skalpel chirurga), nebo zabít (zbraň bojovníka).
Na konci Vlny ZRCADLA dosáhneme ve svém životě momentu zvaném OSA ČASU, neboli ČASOVÝ PŘELOM. Mezi Vlnou OPICE a Vlnou ZRCADLA se nachází tzv. PUPEK TZOLKINU, který je tvořen čtyřmi kiny 129, 130, 131 a 132. Chápeme-li ČAS vertikálně a bereme-li ho z hlediska fraktálního období, máme možnost připomenout si úspěchy minulého období, obohatit svůj potenciál a rovněž zkorigovat současné chyby v životě. ČASOVÁ OSA protíná naše životy cyklicky, ale světy existují i paralelně.
Pokud vezmeme v úvahu TZOLKIN, jako velký kalendář, uvidíme, že OSA ČASU učinila první řez v Evoluci před 13.000 lety ( přechod z Geneze DRAKA do Geneze OPICE). Zvláštní pozornost by také měla být věnována prvnímu tisíciletí před narozením Krista - přesně období 747 př.n.l. - 353 př.n.l. ( polovina cyklu 3115 př.n.l - 2012 n.l.).
To byl čas inkarnace Budhy v Indii, Lao Tse a Konfucia v Číně, a řeckých filozofů Pythagora, Sokrata, Platóna a Aristotela.V tomto časovém období se objevila první vlna galaktických Mayů, v Mexiku bylo vybudováno město Monte Alban, a zde také odstartoval systém Mayského Kalendáře.
Pokud se zaměříte na Vlnu ZRCADLA, nedívejte se jen na minulých 13 Dnů, ale podívejte se na celý Cyklus Geneze Draka zaměřující se na minulých 130 dnů kalendářního vývoje. Ponořte se do tohoto časového období a přemýšlejte o něm.
Cílem Vlny ZRCADLA je rozvíjení SVOBODNÉ VŮLE přes výzvy vyvolané osudem. V této Vlně nejsou galaktické portály, každá Pečeť je stejně důležitá.
Nezapomeňte také, že předposlední a poslední pozice Vlny vyznačují polovinu pupku ČASU. Z tohoto důvodu je důležité pozorovat vlastní Střed. Je to Universální Centrum, kolem kterého se točí také vaše JÁ. Tyto dva dny odpovídají adekvátně přímo, či nepřímo skutečnému zlatému dolu znalostí. Takže využijte tuto příležitost! Nenechte si ujít " ostré hrany " bílé Vlny, protože žádný detail zde nebude opomenut.
Vlna ZRCADLA vám nedovolí klamat, ani přehlížet sebe samého. Je neúprosně očišťující. Nerozčilujte se na ZRCADLO, protože se z něho dívá pouze někdo, kdo stojí na druhé straně odrazu. Ten někdo jste VY! Radujte se, pokud vás z druhé strany uvítá bytost dobrosrdečná, veselá a šťastná. To, co tam TEĎ vidíte, je odraz vašeho JÁ. Všechny informace, na které narazíte v této Vlně mají co do činění s vaším Středem. Přistupujte k nim vážně.
Využijte energii Etznab:
Chcete-li dýchat Světlo a Lásku do svého srdce.
Překonat dualitu třetí dimenze.
Přesunout se do vyšších vibrací Lásky, soucitu, Pravdy a míru.
Přehled Vlny 29.12 - 10.1.
ETZNAB 1
CAUAC 2
AHAU 3
IMIX 4
IK 5
AKBAL 6
KAN 7
CHICCHAN 8
CIMI 9
MANIK 10
LAMAT 11
MULUC 12
OC 13
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

TZOLKIN 29.12.2014 1 ETZNAB kin 118

29. prosince 2014 v 10:12 Mayský Kalendář na každý den

Etznab - Zrcadlo - Schopnost rozhodovat se, pravdomluvnost, odvaha, schopnost udělat rozhodující řez, jasnost, spirituální bojovník, meč Pravdy, moudrosti a očištění, schopnost odrazu, reflexe, disonance
Postavte se před zrcadlo vaší duše, neodění a nespoutaní. Vypusťte ze svého mentálního těla jedy strachu, nejistot, lží a slabostí. Mějte odvahu podívat se přímo do srdce, těla a mysli bez předsudků, bez rozsudků, ale s plným přijetím a uznáním toho, co potřebuje uspořádat a zlepšit. Radujte se, jak moc jste už dokázali a přijměte závazek udělat další kroky směrem k úplnému uzdravení.
Glyf představuje vědomí duality, vysoký třpyt ostří nože a zrcadlový odraz vlevo, vpravo, nahoře, dole……Symbolem je kámen obsidián, který Mayové využívali k výrobě ostří nožů i zrcadel. Když jste si vědomi Vědomí duality - můžete si vybrat podmínky, můžete si vždy vybrat cestu. ETZNAB je spojován s obrazem duchovního bojovníka, který stojí za silou pravdy - volí vždy morální a etickou cestu. Skalpel chirurga vytvořený s obsidiánu může zachránit život, nebo čepel zbraně válečníka může ničit.
Nativní ETZNAB mohou být často v rozporu - věci jsou černé, nebo bílé? …dobré, nebo špatné? Jsou vynikající léčitelé, terapeuti, lékaři - pokud ve svém životě využívají Světelný Vzorec a umění rozhodovat se.
Udělejte si dnes čas na odpočinek, sebereflexi a sebepozorování. V tento den je dobré vyrovnat všechny spory, skvělý den pro vše, co souvisí s uzdravením, skoncovat s disharmonií na všech úrovních - v rodině, komunitě, naučte se být upřímní pokud jde o peníze, sex.
***
Jsem Etznab 1. Vítejte v čase našeho společného sdílení! Rádi bychom se dnes opět zabývali tématem Láska, protože je to ten nejdůležitější faktor. Pokud jste následovali některé z našich návrhů v předchozích Zprávách, ocitli jste se v mnohem vyšším stavu Lásky, než tomu bylo na začátku. Mnozí jste již zapracovali na mnoha otázkách, což vám umožnilo přiblížit se ke svému potenciálu. Co nabízíme dnes, je jít ještě o krok výš v pochopení a realizaci bezpodmínečné Lásky.
Láska je neuchopitelná emoce. Sahá mnohem dál, než že je to jen lidský cit. Je to látka veškerého Stvoření včetně vzniku hmotných sfér. Podstatu Lásky je velmi obtížné popsat běžným jazykem. Na počátku byl Zdroj. Jak popsat odkud Zdroj pochází je nemožné; je to za hranicemi lidského chápání. Ani mnozí ve vyšších dimenzích nemají plné pochopení této Lásky. Znát úplnou historii není důležité. Důležité je pochopit, že jste byli stvořeni podle vlastní volby pohybovat se i na úrovni hmotné dimenze. Jste součástí původního Zdroje čisté Lásky, Světla a energie.
Jeden ze způsobů, jak si to představit, je představit si původní Zdroj jako Slunce. Přišel čas a Zdroj se rozhodl roztříštit sám sebe, aby zažil něco jiného, než jen svojí plně dokonalou Podstatu s tím, že má plnou moc a schopnost kdykoliv stáhnout zpět všechny své části a znovu spojit v jeden Celek. Tyto fragmenty si můžete představit jako malé svíčky, nebo malé plamínky Slunce. Přišli jste na Zemi jako jeden z původních fragmentů.
Každý z těchto fragmentů obsahuje plnou paměť a podstatu Zdroje, podobně jako hologram. Tyto fragmenty mají stále schopnosti a vlastnosti nad lidské chápání. Každý z těchto fragmentů měl možnost vybrat si co chce zažít. Některé částečky zůstaly na první dělící úrovni se schopností absorbovat se zpět a zase ven z původního Zdroje. Většina energetické substance zůstala jako původní Zdroj bez štěpení.
Časem měl každý z fragmentů možnost vzdálit se ještě dál od Zdroje. Každá úroveň, až na vás, kteří čtete tento text, si vždy udržela plné pochopení a rozsah Lásky, Světla a energie. Každý z vás je původní Zdroj, neoddělenou částí - jste holografickou částí v níž je celá podstata Zdroje. To znamená, že každý z vás je Zdroj, nebo Bůh. Ale neznamená, že v tuto chvíli jste nejčistší Světlo prodchnuté všemi schopnostmi Zdroje, jako je vševědoucnost, všudypřítomnost a dokonalá Láska. V jistém smyslu máte tyto schopnosti uvnitř sebe, ale byly uzamčené a nepřístupné z důvodu vašeho souhlasu podpořeném smlouvou s Vesmírem, ve kterém žijete.
V tomto Vesmíru, stejně jako v dalších, existují zvláštní pravidla, která umožňují každému z vás zažít, co si přejete. V předchozích lekcích jsme mluvili o povinném vymazání vaší plné duchovní podstaty kvůli možnosti zažít epizody nelásky. Tato planeta byla navržena jako Velký Experiment, který umožňuje zkoumat nelásku. Země je jedna z vibračně nejhustějších planet. Používáme slovo " je", protože většina planet s nízkou vibrační hustotou zničila sama sebe.
Váš svět je na pokraji zkázy a je nás mnoho v mnoha dimenzích, kteří tvrdě pracujeme na vyhnutí katastrofickému konci. Mnozí z nás jsme byli součástí původního stvoření planety. Velmi dobře si pamatujeme, že to byla Rajská Zahrada a doufáme, že nám pomůžete s obnovením zpět do původního stavu, dokud není pozdě.
Vzhledem k našim i vašim smlouvám o svobodné vůli, vám nemůžeme nutit naši vůli, jinak bychom způsobili zmatek. Země byla stvořena se dvěma hlavními parametry. Prvním souborem byla délka, jak dlouho má experiment nelásky trvat. Čas konce je právě teď. A druhý parametr byl, že ti z vyšších dimenzí nesmí zasahovat, jen pokud by byla Země zničena před stanovenou lhůtou, nebo pokud by následky lidského chování mohly vychýlit Zemi mimo její oběžnou dráhu.
Země se nachází v Přechodu z jedné dimenze do druhé, protože smlouva o nelásce vypršela. Nyní pomáháme v úsilí s procesem Přechodu těm, kteří přišli pomoci na Zemi, než Přechod z jedné sféry do druhé nastane. Aby bylo možné vstoupit do této vaší dimenze, byl až donedávna vyřazen štít spojení se Zdrojem z vaší paměti.
Každý z vás má v sobě schopnost a touhu hledat Zdroj, ale nikdo není schopný plné integrace v tuto chvíli v této sféře. Ve chvíli, kdy máte plnou paměť, budete chtít opustit tuto planetu, protože vaše frekvence se zvýší do bodu, kdy už nemůžete fungovat na Zemi. Mnoho vašich Nanebevzatých Mistrů na toto téma hovořilo. I když si přejí pomáhat lidem, kteří se snaží najít cestu zpět ke Zdroji, mají větší pozitivní dopad, když pracují z vyšších dimenzí.
Chceme podpořit ty z vás, kteří se upřímně pokouší vyčistit své životy, aby se stali více milující, klidní a pečující o druhé. Mnozí z vás jsou na cestě k tomuto cíli, ale stále běží se svými bloky. Tyto bloky jsou způsobeny strachem a kódy přesvědčení hluboce zakořeněnými ve vašem těle. Buďte připraveni je propustit.
Je čas Velkého Probuzení a myriády z nás v jiných dimenzích mají oprávnění pomoci vám, ačkoliv jsme v minulosti měli zakázáno zasahovat. Nyní s pomocí souhlasíme, protože čas ukončení experimentu je zde. To je také důvod rostoucího počtu mimozemšťanů a to jak na nebi, tak i těch, kteří jsou převlečeni do lidské podoby. Mnohem více vidíte duchy a k dispozici jsou channelingy mnoha informací. Rodí se stále více dětí se schopností vidět za Závoje a s plnou pamětí na místo kde byly, než se inkarnovaly.
Vedli jste sami sebe do záhuby, stejně jako mnoho jiných planet, které jsou pryč. Také byly součástí experimentu nelásky. Mnoho z vás na těchto planetách žilo a inkarnovali jste se na Zemi, abyste napravili chyby, které jste na těchto planetách udělali v minulých životech.
Už není čas na znečišťování nebe ani vodních cest. Čas manipulace s druhými končí, každý z vás znovu probudí svoji podstatu svého pravdivého Já. Proces Vzestupu se děje pro každého různým tempem vzhledem k možnosti vaší volby. Nemůžeme vás tlačit ani nutit dělat životní změny, můžeme se s vámi jen podělit o Pravdu a ukázat vám dostupné možnosti. Vrozená svobodná vůle propůjčuje bezmocnost těm, kteří odmítají naslouchat.
Neexistuje žádné peklo, žádné zatracení, ale existují následky rozhodnutí, které každý z vás dělá. Jak bylo předpovězeno v mnoha Starých Písmech, nastane doba, kdy ti, kteří stoupají na úroveň čisté Lásky opustí pozemskou rovinu, stejně jako Nanebevzatí Mistři. Země se rozhodla být součástí tohoto Vzestupu. Jak už jsme o tom mluvili dříve, jen ti, kteří vibrují na vysokých frekvencích Lásky, odpovídajících Zemi, budou moci vzestoupit s ní. Jedná se o změnu frekvence stejně jako existují frekvence v rádiu. To se stane v jednom okamžiku.
Ti, kteří nechtějí měnit své volby budou přesunuti na jiné místo, kde budou moci i nadále hrát své role nelásky. Naším cílem je osvítit vás jak jen můžeme, abyste pracovali na otázkách, které vás udržují v nižších hustotách. Pokud chcete opravdu něco jiného a chcete zůstat ve sféře nelásky, nic nesoudíme a přijímáme vaší volbu. Nicméně bychom rádi osvítili ty, kteří se snaží vzestoupit i ty, kteří v současné době nemají ponětí, že si mohou vybrat.
Mnozí máte pocity neklidu. To je vnitřní spouštěč Vyššího Já, vaše spojení s vyššími dimenzemi, které se snaží zaujmout vaši pozornost. Mnozí mají pocity, že je třeba změnit život, aniž by věděli proč. Ti, kteří tyto intuice následují zjišťují, že se jejich životy stále více naplňující. Uvědomují si, že kdyby ignorovali svou intuici, způsobilo by jim to velkou úzkost, dokonce smrt.
My říkáme, že všechno co je třeba, je připomenout vám bez ohledu na to, jaká byla vaše historie na Zemi, že jste holografická část původního Zdroje. Každý z vás má schopnost v tomto životě vzestoupit. Aby k tomu došlo, je třeba se zbavit všech strachů a všech kódů přesvědčení, které vás drží v nízkých vibračních sférách. Můžete toho dosáhnout pomocí meditace, modliteb a s vedením Duchovních Pomocníků.
Budete muset integrovat změny do své vnitřní sféry změnou chování ve vnější sféře. Jinými slovy naučíte se poznat svou pravdu a také jí říkat. Tyto každodenní Zprávy jsou plné nástrojů a povzbuzení, které vám pomohou jít po vaší skutečné cestě.
Připomínáme vám, že v sobě máte sílu tyto změny udělat. Mnozí z vás se spoléhají na guru a jasnovidce, kteří vám řeknou, co máte dělat. Tento čas skončil. Jste to vy, kdo se musí rozhodnout čemu chcete věřit a jaké cíle máte v plánu dosáhnout. Vždy je užitečné požádat ty, kteří jsou na cestě dál, aby sdíleli věci, které pomohly jim, ale jejich cesta je jiná než vaše. Tlačte na svoji zónu pohodlí, jakmile přijde řada na životní změny. Změňte své myšlenky, slova, činy a emoce na vyšší úroveň Lásky a všechny obavy spojené se zničením Země zmizí.
PRVNÍ TÓN - INICIACE - POČÁTEK PRŮVODNÍCH ENERGIÍ STVOŘENÍ - PŘÍCHOD NOVÉ TRECENY
Číslo JEDNA vyjadřuje JEDNOTU a POČÁTEK. Je to silná Energie, protože má co do činění s počátkem nové Treceny. Jednička také představuje myšlenku - nápad, který se manifestuje vytvořením.Věnujte dnes pozornost každé myšlence, která tvoří vaši budoucnost - co dnes zasejete - to zítra sklidíte. Uveďte dnes všechny nápady a inspirace, které se přejete manifestovat.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Mé sýpky přetékají a vše, co mám, je i tvé....

29. prosince 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Otevři své srdce a přijmi všechny Mé dobré a dokonalé dary. Jsou tam pro tebe připraveny, ale mnohé duše zapomínají otevřít svá srdce a napřáhnout své ruce, aby přijaly své právoplatné dědictví. Buď se obávají tak učinit, nebo se cítí nehodnými, nebo prostě nevěří, že toto dědictví existuje, a tudíž odmítají to, co na ně čeká a na co mají nárok. Máš-li peníze v bance, ale odmítáš čerpat z těchto zásob, protože nevěříš, že tam jsou, trpíš nedostatkem a musíš se bez nich obejít. Mé sýpky přetékají a vše, co mám, je i tvé, ale musíš pro to něco udělat; musíš se hlásit o to, co je tvé. Nemůžeš žít duchovním životem, aniž bys uvěřil, že jde o tvé dědictví a že máš na ně právo. Nové nebe a nová Země jsou nyní zde.


TZOLKIN 28.12.2014 13 CABAN kin 117

28. prosince 2014 v 11:19 Mayský Kalendář na každý den

Caban - Země - Síla odpovědnosti, spolupráce, mezilidských vztahů, spolutvůrce, planetární energie, síla krystalové energie, zkoušky/testy
Posvátná energie Oxlahun ( 13 ) dnes intenzivně rozpaluje silný mentální oheň Caban a vytváří potenciál pro explozivní průlom - poznání, probuzení, osvětlení nějakého aspektu vašeho života, nebo snad někoho, kdo je vám velmi blízký. Ale neočekávejte, nebo neusilujte příliš silně o poznaní, protože to musí přijít samo, bez očekávání, nebo vyžadování. Vaše mysl je velmi silná věc a v těchto posvátných okamžicích jasnosti to musí přijít naprosto bez Ega, souzení a žádostivosti.
Vlna HADA vás obdaruje silou přežití a ukazuje, jak důležité je vaše tělo. TŘINÁCTÝ DEN Vlny CHICCHAN vám připomíná, že nejste na světě sami - musíte respektovat nejen svůj vlastní život, ale všechny formy života na Zemi.
CABAN, TO JE STRÁŽCE POZEMSKÉ ZAHRADY PŘINÁŠEJÍCÍ HLUBOKÉ SPOJENÍ S PŘÍRODNÍMI CYKLY A ENERGIEMI ZEMĚ, DÁVAJÍCÍ SÍLU TVOŘIVOSTI A PAMĚŤ STARODÁVNÉ MOUDROSTI
Symbolika CABAN znamená doslova Země a představuje tvůrčího ducha a vitální sílu planety - pozemský rytmus a u člověka srdeční rytmus. Tato životní síla a posvátný oheň se nachází uvnitř Země. CABAN také představuje pohyb na planetě a pozemské rytmy např. zemětřesení, sopečnou činnost, záplavy a potopy.
V den CABAN žádejte Vesmír, aby vás obdaroval kreativitou ve všem, co děláte a inteligencí k nalezení řešení ve všech životních výzvách, kterým čelíte. Je to skvělý den pro přemýšlení a hledání východiska. Lidé narození v den CABAN mají spíše jangové chování, velmi tvořivé myšlení, jsou považováni za osoby činu, mají veškerou energii potřebnou k dosažení jakéhokoliv záměru a kreativitu umožňující dostat se vždy k cíli.
***
Jsem Caban 13. Děkujeme, že jste se k nám dnes připojili. Rádi bychom vám poblahopřáli k vaší volbě zlepšit život na Zemi tím, že měníte uvnitř sebe věci, které vám způsobují to, že se necítíte celiství. Dnes bychom chtěli mluvit o nesouladu. Máme na mysli jestli říkáte něco jiného, než myslíte, že je vaše pravda.
Kolikrát vám někdo položil otázku a hledal radu a vám bylo nepříjemné říkat svůj vlastní názor? Možná jste byli zesměšňováni, nebo jste měli zničený vztah a proto jste neměli odvahu mluvit pravdu. Když chcete chránit sami sebe, vytvoříte si kód přesvědčení " říkat pravdu není bezpečné ". Výsledkem jsou " malé nevinné lži ", které se stanou zvykem.
Všechny další pravdy jsou na těchto " nevinných lžích " postaveny, dokud si nejste jistí, jaká je vaše skutečná pravda. Mnozí z vás žijí svůj život na vratkých základech a nevědomky vytváří zdi, které jsou předurčeny ke zhroucení.
Můžete strhnout nestabilní zdi a restrukturalizovat základy, bude to vyžadovat odvahu, ale budete mít množnost znovu objevit své skutečné pravé Já, začít dělat rozhodnutí a přijmout opatření nezbytná k vytvoření života vašich snů. Nejlepší čas je pro to teď. Budete pokračovat v budování života ve lžích, nebo vynaložíte úsilí a stvoříte život založený na pravdě?
Víte vůbec jaká je vaše pravda? Všichni většinou staví na kódech přesvědčení, které se naučili jako dítě. Podívejte se podrobně na svá přesvědčení a vyberte si ty, které pro vás mají smysl. Přitom zjistíte, že budete muset provést mnoho změn chování. Podívejte se jestli vaše myšlenky, slova, činy a emoce odrážejí to, čeho se držíte jako své pravdy.
Říkejte vaší pravdu bez ohledu na to, jak se na vás druzí dívají. Pravděpodobně zčeříte mnoho vztahů, ale ti kteří přijímají bezpodmínečně kdo jste, vám zůstanou nablízku. Všichni ostatní vás opustí, protože jste je přitahovali na základě vašeho " falešného Já ". Pak k sobě začnete přitahovat ty, které přitahuje vaše " skutečné Já ". Může být těžké to přijmout, protože jste byli naprogramováni, abyste potěšili druhé.
Mnozí z vás hrají roli ochránce, nebo zachránce, což může být těžké změnit. Nicméně pokud jste věrní sami sobě, budete mít mnohem větší schopnost oslovit druhé, tato schopnost přichází z hlubšího pochopení Lásky a soucitu. Může být dobré přehrávat roli, co budete příště druhým říkat a jak budete příště upřímní, pokud vám v tom dosud nějaký člověk bránil. Buďte připraveni mluvit pravdu.
Například máte přítele, který vám každé ráno volá a vás to rozčiluje, protože mu nechcete věnovat svůj čas. Některá rána prostě nakládáte se svým časem raději jinak, ale bojíte se to říci, abyste váš vztah nenarušili. Až vám příště přítel zavolá, najděte odvahu mluvit pravdu. Adresujte otázky laskavě a upřímně. Jakmile posílíte sami sebe v jedné oblasti, zjistíte, že být věrný sám sobě je mnohem jednodušší i v dalších oblastech života.
Klíčem k úspěchu je vědět jaká je vaše pravda. Mnohokrát je pravda pohřbena tak hluboko, že je těžké vědět, čemu opravdu věříte. Je dobré s druhými vést otevřené rozhovory, vyslechnout jejich přesvědčení a integrovat jen to, co s vámi rezonuje. Uvědomte si, že jakmile přijmete tento kód přesvědčení, budete mít vždy možnost měnit své názory.
Není ani jeden z vás, kdo lpí na všech kódech přesvědčení, které jste přijali za celou dobu svého života. Jakmile je člověk zatvrzelý a drží se nějakého kódu bez ohledu na to, jak relevantní je, život se stává problémem. Život je o učení, zkoumání a změnách. Dovolte sami sobě být člověkem se svobodným myšlením a žít mimo normy. To je život, který stojí za to žít!
TŘINÁCTÝ TÓN - VZESTUP, DOZRÁVÁNÍ
Jedná se o posun na vyšší úroveň - do vyšší dimenzionální reality. Oxlahun (13) podporuje a pohání síly a úsilí vyzkoušet něco nového a začít znovu. Číslo TŘINÁCT je dokončení pohybu, procesu. Má zvláštní vztah k nadpřirozeným schopnostem, zvýšené citlivosti a intuici. Je spojováno s 13ti velkými klouby lidského těla. V den s vysokým číslem Mayové nepořádali žádné rituály ani obřady vzhledem k intenzitě energií, ale protože všude existují vyjímky, konali zvláštní obřady poděkování za prosperitu, která jim byla dána a pokorně žádali o další.
Copyright © Překlad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Nechť nastane jednota v rozdílnosti.

28. prosince 2014 v 6:00

Nechť nastane jednota v rozdílnosti. Pohleď na mnohé cesty, které všechny vedou do středu, ke Mně, každá je jiná, a přece všechny vedou stejným směrem. Čím blíže jsou k centru, tím větší je jejich jednota, až nakonec všechny splynou v jedno se Mnou a nebudou se více lišit. Zjistíš, že se tak děje stále více s mnoha centry světla na celém světě. Když se pak světová situace stává temnější a horší, tato centra se stávají stále jasnějšími, dokud světlo nepohltí všechnu temnotu. Je dobré vidět z širšího hlediska to, co se děje, ale zároveň je velmi důležité uvědomit si, že vše začíná v tobě. Uvědom si, že to, co se děje uvnitř jednotlivce, vychází ven do světa a odráží se ve světové situaci. Proto je mír srdce a mysli v tvém nitru tak důležitý a proto by mezi tebou a ostatními měla proudit harmonie, hluboká láska a porozumění.

VIDÍME POLITIKA A CÍTÍME PRASE, ŘÍKÁ PÍSNIČKÁŘ TOMÁŠ KLUS

28. prosince 2014 v 0:03 Oblíbená videa

Současné vnímání politiky je část vývoje, kterým procházíme. Bylo tu ohromný nadšení po revoluci, pak zase brutální znechucení, teď je to lepší, spíš jsme ochotni věřit různým heslům, míní Tomáš Klus.

Rozhovor na DVTV

TZOLKIN 27.12.2014 12 CIB kin 116

27. prosince 2014 v 11:20 Mayský Kalendář na každý den

Cib - Bojovník - Síla spojení intuice s rozumem, překonání strachu, síla vnitřního hlasu, duchovní vedení, telepatie, moudrost, schopnost kontaktu s Vyšším Já, inteligence, operativnost, odvaha, síla vítěze, analytické myšlení
Zastavte se dnes na chvíli a přemýšlejte jakou roli hrajete v Evoluci lidstva i v životě samotném. Zastavte závod myšlenek, ambicí, cílů, seznam, co musíte udělat, seznam lidí, kterým musíte zavolat, povinností, pochůzek a posluhování. Najděte si dnes čas jen Být. Udělejte si čas spojit se s vaší rodinou, připojit se ke zbytku lidstva a ostatním živým stvořením. Přemýšlejte o všem, co jste udělali, viděli, zažili, poznali a přijměte všechny vlivy, které vás formovaly být tím, kým jste dnes a nechte to všechno odejít. Toto více, než cokoliv jiného bude naplňovat vaši duši i ducha.
Význam glyfu znamená moudrost a karmickou očistu, v yukatánském jazyce představuje světlo svíčky - světlo moudrosti, které pohlcuje tmu. Význam je narození moudrosti a smrt starých vzorců myšlení. Glyf je spojován se supem, velmi respektovaným ptákem, který čistil svět od všech zbytečných věcí.
Osobnosti narozené v den Cib se podílí na energetické očistě planety, proto jsou často vedeni z jedné akce do druhé. Cib znamená překonávání životních výzev, je to dobrý den zapálit svíčku a odpustit všem živým i mrtvým.
***
Jsem Cib 12. Vítejte v tomto čase oslav života! Jsme vděční, že jste se k nám připojili další den učení pro zrychlení probuzení. Ať je požehnaný každý moment vaší existence na Zemi!
Dnes začneme tím, že vás požádáme, abyste zklidnili svou mysl. Několikrát se zhluboka nadechněte a uvolněte napětí na celý den. Doporučujeme používat tento prostředek na získání klidu a rovnováhy každý den. Mnozí se ráno probudíte a závodíte celý den, aby věci byly dokonalé a nikdy si neuděláte čas na odpočinek a osvěžení.
Teď, když jste vyrovnaní, vyberte si jednu věc, kterou chcete v životě změnit. Nemluvíme o lidech, které byste rádi změnili, nebo o chaosu ve světě. Žádáme vás, abyste si vybrali chování, nebo strach, či kódy přesvědčení, kterých je třeba se zbavit.
Podívejte se, co se stalo jako následek těchto věcí. Bylo to způsobeno nepřiměřenou úzkostí? Způsobilo to zmatek v některém z vašich vztahů? Způsobilo to, že jste zůstali v zaměstnání, nebo na místě, které byste nejraději opustili? Věnujte nyní chvilku snům o nových dveřích, které by se pro vás mohly otevřít v případě, že se pro ně rozhodnete. Sněte ve velkém, protože všechny možnosti mají potenciál stát se realitou. Hmmm …..to by byla dobrá mantra na zrcadlo?!
Sněte ve velkém, protože všechny možnosti mají potenciál stát se realitou! Jste připraveni, aby se tento sen stal skutečností? Bude to vyžadovat trpělivost, odvahu a statečnost, ale věnovat úsilí a čas stvoření snu v realitu za to stojí. Buďte kreativní, používejte metody, které vnímáte jako vhodné a zábavné, protože je pravděpodobné, že tak stisknete tlačítko vpřed. Níže předkládáme nějaké návrhy.
Mentálně si představte svůj život, jako by to už byla skutečnost. Úspěšní sportovci tuto metodu často používají. Vizualizují si, jak dělají dokonalé pohyby, jako úder golfovou holí, nebo hod míčem. Při těchto vizualizacích vnímají jak pohybují svaly, vnímají vůně, všechno, co se kolem nich děje i jak dostávají ocenění.
Psaní přání je další z možností. Můžete si psát seznam, vystřihovat titulky z časopisů, psát příběh, který by váš sen podpořil…..atd. Používejte pozitivní prohlášení se zaměřením na to, co chcete spíš než na to, co nechcete. Přehrávejte si roli, jak budete reagovat, až se událost manifestuje. Lze to dělat mentálně, vaše mysl nepozná rozdíl mezi realitou a představou. Čím více smyslů a emocí do hry zapojíte, tím snazší bude chování změnit.
Udělejte si každý den čas přidat více energie tomu, co chcete na sobě změnit, dokud ke změně nedojde. Pokud váháte, věnujte se více praktikování jak chcete, aby to bylo, spíš než věnovat energii selhání, nebo neúspěchu. Všechny věci jsou možné. Pokud máte strach vypořádat se s bolestnými otázkami, vyhledejte odbornou pomoc. Dávejte pozor od koho si necháváte radit, zejména, pokud jsou vám doporučovány léky. Existuje mnoho alternativních léčitelů, kteří dělají úžasnou práci a pomohou vám s uvolňováním temných energií z aurického pole. Doporučujeme vám vyhledat jejich pomoc.
" Dělat, jako by se to už stalo" je mocný nástroj. Buďte připraveni podnikat kroky, které vás dovedou k lepší budoucnosti. Přijde čas, kdy budete muset říci NE ostatním, a ANO vašim potřebám, což může zčeřit vaše vztahy, ale ti, kteří vás milují bezpodmínečně vás podpoří. Častokrát musí být vztahy pozastaveny, dokud si neuvědomíte co chcete a jak udržet vlastní integritu.
Byli jste plně učeni oddat se ostatním a že sobectví je hříšné. Lpění na těchto kódech přesvědčení vytvořilo mnoho vyčerpaných a zdrcených členů společnosti, kteří ztratili schopnost myslet na sebe. Miliony z vás se zmítají, protože nevíte, kdo jste, nebo jak získat život naplněný radostí a klidem. Jakmile znovu objevíte sami sebe a budete žít poctivě, budete automaticky pomáhat druhým. Tentokrát to však nebude pocházet z nutnosti " zachránit " druhé, nebo z pocitu povinnosti. Budete oslovovat druhé s Láskou a soucitem a vytvářet upřímné spojení " od srdce-k-srdci ". Pokud je toto vaše přání, pak vás plně podporujeme.
DVANÁCTÝ Tón - POROZUMĚNÍ, BILANCOVÁNÍ, SHRNUTÍ
Je to den " zúčtování" všech akcí, všech zážitků, myšlenek a zkušeností. Integrovat vše nové díky získaným zkušenostem z minulého období. Den sjednocení rodinných, pracovních, společenských a kulturních vlivů. LaKa nabízí bilancování, sloučení věcí ve funkční CELEK. Ve DVANÁCTCE je také zahrnuta SÍLA SPOLUPRÁCE podporující mezilidské vztahy navázáním nových dialogů a ukončením sporů.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Vykročit a následovat vnitřní nutkání vyžaduje velkou víru a odvahu....

27. prosince 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Mnohokrát možná budeš muset vykročit ve víře, aniž budeš znát pravou příčinu toho, co činíš, ale neváhej, jestliže v hloubi duše víš, že činíš správně. Musíš mít víru, abys byl schopen vykročit do neznáma, protože existuje mnoho vnějších vlivů, které tě mohou vláčet sem a tam, až budeš mít pocit, že jsi roztrhán na kousky. To je důvod, proč se musíš učit vejít do svého nitra a vědět s absolutní jistotou, že to, co děláš, je řízeno Mnou, a že to dopadne výborně. Vykročit a následovat vnitřní nutkání vyžaduje velkou víru a odvahu, zvláště když se tvůj čin jeví v očích jiných jako zcela pošetilý. Proto by sis tak nemohl počínat bez naprosté víry a vnitrního poznání. Volba je vždy v tvých rukou; vol tedy správně a drž se Mě přitom pevně za ruku. Nikdy na tebe nezapomenu, ani tě neopustím, ale povedu každý tvůj krok.

Vánoční dopis Barbary Bessen s poselstvím Saint Germaina, prosinec 2014

26. prosince 2014 v 21:57 Aktuální Informační chaneling
Milí přátelé,
máte vánoční náladu? Co všechno se s ní dá spojovat … Před lety, ještě jako mladá, jsem se na vánoční svátky dívala velmi věcně, zejména poté, co jsem zpochybnila jejich církevní pozadí. Dnes však tuto dobu vnímám jako příležitost pobýt v tichu a klidu. Jako bych si sama sobě dovolila symbolicky odložit tužku, mlsat sladkosti, číst a poslouchat hudbu nebo jen tak lenošit na gauči.
Během všedních dnů si to občas také dopřeji, teď je to však jakoby úředně povolené. Což mi přirozeně naznačuje, že ve mně stále ještě přetrvává jeden vzorec (přesvědčení), totiž že svou hodnotu odvozuji od toho, že jsem schopna pořád něco dělat. Jak nám často vštěpovali rodiče:"Musíš pořád něco dělat, zahálka je matkou všech neřestí". S úsměvem nad tímto tvrzením si teď položím nohy nahoru. Co to vidím, že by Saint Germain na mě po očku mrknul? Nu a tak si stále dál zpracováváme svá témata, názory, přesvědčení a vzorce chování, někdy provázené i pocity nepohody nebo dokonce i symptomy nemocí. Pokoušíme se krotit své ego a dospívat k názoru, že jsme dobří takoví, jací právě jsme. Toto zjištění mi dělá velmi dobře a hned mě přiměje k tomu, zabořit se ještě hlouběji do polštářů. Musím se teď zasmát, protože právě v tomto okamžiku poznávám, jak se mé ego pokouší stále víc a častěji směrovat mě někam, kam vlastně vůbec nechci. Shledávám, že je to velmi lidské, přesto je však dobré to rozpoznat. Je to povzbuzení, že cesta pokračuje dál a že naše ego bude láskyplně objato Vyšším Já, až s ním nakonec splyne. Což je cílem naší pozemské inkarnace a možná i ukončením koloběhu znovuzrození. Nástrojem této cesty je láska k sobě. Teď je ta správná doba, abychom rozpoznali, že máme mít rádi sami sebe, protože kdo jiný by to měl udělat? Naši rodiče, partner, přátelé, milenec či milenka? Ti jsou jen kopečkem šlehačky, jak rád říká náš duchovní přítel KRYON.
Takže prostě hloubejme na pohovce trochu víc o tom, zda se máme rádi takoví, jací jsme, a pokud ne, tak proč ne. A co můžeme udělat pro to, abychom se měli rádi bez podmínek. To určitě nějak souvisí i s tím, abychom poznávali a přijímali naše potřeby, jak tělesné, tak duchovní. Přeji při tom všem čtenářům a čtenářkám hodně radosti. Pobývat tady na Zemi je totiž velmi fascinující …

Dostal se mi do ruky výstižný citát pro tuto dobu:
"Vnitřní vyrovnanost (duševní rovnováha) je půvabnou formou sebevědomí!"
Marie von Ebner-Eschenbach*

Rádi zachováváme tradici uvést přímo nějaký channeling. Dnes promluví Saint Germain. Doporučuji si jeho poselství vytisknout, pohodlně se usadit na pohovku a hluboce se do něj ponořit.
Teď už mi nezbývá než vám popřát krásný vánoční čas. Vkročte dobře do nového roku a prosím, nezapomínejte na příjemné chvíle odpočinku na gauči …
Srdečně
Barbara Bessen a její týmPozdrav vás Bůh, milí přátelé, jsem Saint Germain. Můžeš mě však titulovat i jinak. Byl a jsem znám pod rozmanitými jmény. Není důležité, co stojí na obalu, důležité je, co je uvnitř. To platí i pro tebe. Tvé jméno, tvé povolání, tvůj nový oděv, nic z toho není důležité. Důležité je tvé otevřené srdce, tvůj úsměv, tvé nadšeni pro něco, tvůj soucit a v neposlední řadě uvědomění si svého božství, to je důležité. Vše ostatní jsou jen bezcenné tretky a nejsou rozhodující pro tvou cestu k osvícení, o kterou přece usiluješ. Pokud si to budete stále častěji uvědomovat, povede vás to na cestu k blaženosti.

Touhy po pozemských věcech jsou způsobem, jakým tě tvé nízké ego drží v šachu. Nikdo a nic by tě nemělo ve tvém životě ovlivňovat. Pozoruj svůj život stále víc z nadhledu. Třeba i na gauči, jak to popisovala Barbara. Zjišťuj, co skutečně stojí za to žít. Čím bys rád žil, co tě už nebaví nebo co se ti zdá, že už nemá smysl dělat? Takové otázky by sis měl pokládat. Život tady na Zemi není žádnou náhodou, nikdo tu není jen tak. I když to občas tak vypadá, protože mnohé záležitosti a situace působí komplikovaně, nelogicky, nesmyslně nebo naopak příliš jednoduše. Přesto je za tím vším vždy nějaký smysl.

Pokud někdo putuje po cestě už tak dlouho jako ty, pak by měl zvolna docházet k tomu, že v životě nejde jen o dobro a zlo, o žal a lásku, o peníze a chudobu, které by do tvého života vstupovaly zdánlivou náhodou nebo na popud osudu. Poznáváš, že to vyvolávají staré otisky. Jaké by to bylo,kdybys tyto představy o příčině a následku jednoduše propustil, bez ohledu na to, kdy vznikly? Je to velmi odvážné tvrzení, Barbara teď sebou trochu škubla. Sdělil jsem to už na dvou seminářích letos na podzim (pořádané Barbarou Bessen v Německu - pozn. překl.), kdy se to právě hodilo. Teď si myslím, že je vhodné to sdělit vám všem, abyste si uvědomili a uvedli i do praxe, že je možné se "jednoduše" vymanit z koloběhu příčiny a následku. Náš přítel KRYON vždy hovoří o čistém záměru. Vyslov tedy čistý záměr, že chceš, aby se rozpustily staré vazby, zkušenosti vycházející z myšlenek a emocí, i když jsou třeba už tři tisíce let staré.

Toto je strmá cesta vzestupu. Nemusí však být bezpodmínečně snadná. Ne proto, že bys snad byl příliš hloupý, to ne, ale protože ti v cestě může stát tvůj rozum, tvé ego. Nikde na tebe nečekají žádné bytosti, aby tě podrobily zkouškám. Ty sám jsi zkoušejícím a zároveň zkoušeným. Rozumíš tomu? Strmá cesta vzestupu je poznání, že člověk může na základě čistého záměru vystoupit z koloběhu příčiny a následku. Co tomu říkáš? Vyhledáš si teď knihy starých mystiků, abys zjistil, co k tomu říkali? Hmm, vidím, jak ti to "šrotí" v hlavě. Dopřej si čas, medituj a rozjímej o tom. Diskutuj o tom se svým vyšším já nebo klidně oslov mne. Strmá cesta je stezkou, která může být lemována překážkami. Avšak láska Všeho-co-je je tvým průvodcem; je to ta síla, ze které všechno bylo, je a bude stvořeno.

Taková cesta existovala ve všech dobách, to je známé, avšak málo doložené. To už je třeba si pracně vyhledat. Teď se však tato možnost objevila díky nádherné a silné energii vycházející z centra galaxie. Tato energie vzestupu je velkým pomocníkem. Takovou strmou stezkou prošla jedna bytost, kterou možná znáte jako Ramthu. Dokázala to v jednom jediném životě, přestože jej zpočátku naplňovaly krvavé bitvy. Je vůbec možné, aby jeden původně nenávistný člověk, který zabil mnoho lidí, mohl bez odplaty dosáhnout své realizace během jediného života? Ano, je. Pokud tedy budeš chtít kráčet touto strmou stezkou, rád ti budu při tom pomáhat. Pokud budeš chtít jít zdlouhavější cestou, kterou stejně tak ctíme, pak si ji zvol. Žádná není lepší nebo horší. Prostě obě jsou.

Jsem ti k službám.
Saint Germain

* Marie von Ebner-Eschenbach

Článek je k volnému nekomerčnímu využití. Změny v textu nejsou povoleny. Z německého origináluhttp://www.barbara-bessen.com/weihnachtsbrief-2014/ pro www.novoucestou.cz přeložila Jana S.

Pohleď, jak to nejlepší k tobě právě přichází.

26. prosince 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Co očekáváš od života? Očekáváš jen to nejlepší, nebo jsi jednou z těch duší, které se vždy obávají, že se stane to nejhorší a že se věci vyvinou špatně? Jsi-li takový, pak si zasloužíš to, co k tobě přichází, protože k sobě přitahuješ buď to, co miluješ, nebo to, co nenávidíš a čeho se obáváš. Je-li tvé vědomí negativní, přitahuješ k sobě negativitu jako magnet ocel a shledáš, že se zdržuješ ve společnosti lidí podobného smýšlení, protože rovný rovného si hledá. Je-li tvá mysl prostoupena láskou, překypuješ-li radostí ze života a je-li tvé srdce naplněno vděčností ke každému a za všechno, shledáš, že k sobě přitahuješ ony šťastné a radostné duše, které vyzařují lásku a radost, kamkoli jdou. Tvůj život bude vyplněn tím nejlepším, co může nabídnout. Proč nevidět to nejlepší v každé situaci? Pohleď, jak to nejlepší k tobě právě přichází.

Mnoho lidí navazuje vztahy s druhými, aby nebyli osamělí....

25. prosince 2014 v 18:10 Doteky Nového Života

Zamiluj se bezhlavým způsobem do kolika lidí chceš. Chceš-li však s někým žít celý život, měl bys o tom přemýšlet. A chceš-li měnit partnerky jako ponožky - nebo, což je ještě horší, zůstat jen s jednou, protože si myslíš, že musíš, a pak žít v tichém zoufalství - klidně v tom pokračuj.

Mnoho lidí navazuje vztahy s druhými, aby nebyli osamělí, z existenčních důvodů, aby měli kde bydlet, aby je někdo miloval - a to jsou ty lepší důvody. Jiní to dělají proto, aby zachránili svoje ego, aby se dostali z deprese, aby obohatili svůj sexuální život, aby překonali nějaký dřívější vztah nebo aby se přestali nudit. A těch je drtivá většina.

Žádný z těchto důvodů nefunguje. Ty a tvá partnerka byste měli mít nějaký cíl. Jestliže se oba vědomě shodnete na tom, že cílem vašeho vztahu je vytvoření příležitosti, nikoli závazku - příležitosti k růstu, k sebevyjádření, ke spolusdílení a souznění, k povznesení vašeho života na vyšší úroveň, k odstranění všech nesprávných myšlenek, prostě ke spojení vašich duší - jestliže uděláte takový slib - pak teprve váš vztah začne velmi dobře a bude fungovat.

(Neale Donald Walsch)
Zdroj: FB

Musíš si uvědomit, že vše začíná v tobě.

25. prosince 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Každým dnem jsi stále více naplňován a pronikán vědomím Krista. Jsi schopen kráčet ve světle a sjednocovat se s ním, až nakonec v tobě nezbude žádná temnota, a jakmile k tomu dojde, budeš přinášet do světa více světla. Musíš si uvědomit, že vše začíná v tobě. Musíš dát nejprve do pořádku svůj vlastní dům a musíš mít víru a důvěru, že to dokážeš, a pak tak učiň. To, co je v tvém nitru, se odráží navenek. Nejde o nic, o co bys musel usilovat; vše se děje samo, pokud to jen necháš a naplníš své srdce a mysl láskou a porozuměním. Tento povznesený stav vědomí je přímo ve vzduchu, který vdechuješ. Vdechuj ho zhluboka a nech jim naplnit celou svou bytost. Je tak mohutný, že jej nemůžeš obsáhnout; vydechni ho tedy a nech ho proudit a narůstat.

Solara - MALÝ FRAGMENT SOLAŘINA REPORTU NA PROSINEC 2014

24. prosince 2014 v 21:13 Aktuální Informační chaneling

ROZŠÍŘENÍ NAŠICH KOŘENŮ DO NOVÉ KRAJINY A V NÍ

Nyní vstupujeme do druhého měsíce ze čtyřměsíčního mimořádně mocného MEGA NOVÉHO NAHOZENÍ, MEGA RESETU. Je důležité využít tuto příležitost k tomu, abychom toto NOVÉ NAHOZENÍ, RESET začlenili do všech oblastí našich životů. V tuto chvíli se mají dělat rozhodnutí, která mění život. Buď se můžeme udržovat v kokonu v důvěrně známém statu quo, dokud od nás nakonec nebude odtržen nebo můžeme beze strachu a nadšeně prozkoumávat Novou Krajinu .Máme příležitost úplně znovu vytvořit, vymyslet si naše životy nebo zůstat zaseknutí ve svých stagnujících starých zvycích a vzorcích. Můžeme podniknout jasnou, rozhodnou akci, abychom vyplnili své Nejdivočejší Sny, nebo se můžeme odsoudit k myšlence, že naše Nejdivočejší Sny jsou příliš nepraktické nebo příliš daleko, než abychom jich dosáhli. Všechno je možné. Dokonce i nemožné je možné!

Jak se dualita stále více hroutí, světová situace přechází od špatné k horší a k hrozné. Svěrák represe se svírá až tak, že je to alarmující. Proto nemůžeme předpokládat, že se nás to dříve nebo později nedotkne, pokud budeme dál žít v dualitě. Proto už není vhodné žít dál tak jako obvykle. Není čas nato být dál ovlivněni našimi starými podmíněními nebo našimi starými strachy a nejistotami. Opravdu musíme tři zbývající měsíce našeho MEGA ZNOVU NAHOZENÍ využít k tomu, abychom se plně uvolnili z duality a dostali se do své Pravé Pozice, na své Pravé Místo.

V prosinci budou mnozí z nás procházet branou do nového úseku Nové Krajiny. Všechno se bude zdát lehčí, zářivější a více inspirující. Tato nová oblast Nové Krajiny je jako bychom vešli do Tajné Zahrady. Necháme za sebou nudné, oprané barvy umírajícího světa duality a náhle budou barvy kolem nás zářivější, budou nově zkombinované, tak jak jsme si to dříve nikdy nepředstavovali. Je to jakoby se Slunce rozzářilo o mnoho stupňů více. Nová Krajina je jasnější, viditelnější, zřejmější než kdy dříve.

Je to Tajemná Zahrada, kterou zbytek světa nevidí, protože je ukotvena v naprosto Nové Realitě. Není to jako "duchovní" Šangri-la, kam jen vkročíte a vše je odhaleno. Je velmi důležité, abychom s Novou Krajinou byli ve vzájemné interakci celou svou bytostí, než abychom tam byli jen na návštěvě. Nestačí jen sedět na skále a hledět na nebe nebo tam prostě spát. Protože právě vzájemné působení, vzájemná interakce, otvírá dveře, které odhalují, co tam opravdu je.

Nové Krajině se přizpůsobujeme spíš postupně než abychom se ponořili naráz. Každý krok, který děláme, ukotvuje Novou Realitu v našich buňkách. To udržuje naši proměnu uzemněnou a pravou, reálnou. Musíme toho spoustu nechat odejít, než se zde budeme cítit úplně jako doma. Musíme se přizpůsobit novému načasování a novému způsobu Nové Krajiny jak dělat věci. To vyžaduje, abychom plynule přeřazovali rychlosti a stanovili novu rychlost pro všechna naše snažení. Také objevujeme, že kdykoli jsme hozeni zpět do starého časování nebo se snažíme udělat věci postaru, začneme být nanejvýš stresovaní.

Jsme jako rostliny, které byly po dlouhou dobu zaražené v květináčích, které pro nás byly příliš malé. Proto se naše okvětní lístky, listy a kořeny zkroutily, stísněné a zakrnělé. Většinu času jsme si nevšimli, že žijeme v takových nepřirozených, nezdravých podmínkách a prostě jsme usoudili, že takový měl život na Zemi být. Dělali jsme to nejlepší, co jsme za daných okolností mohli, a nikdy jsme nezjistili, že jsou i jiné možnosti.

Nyní jsme konečně osvobozeni od těsných květníků světa založeného na dualitě a jsme přesazováni do půdy výtečné nové Země. Nejdříve to některé z nás může šokovat, protože ztratí důvěrně známé prostředí nacpaného květníku a jsou přesazeni do úrodné půdy, která má neomezené možnosti, neomezený potenciál. Může to chvíli trvat, než sami sebe přizpůsobíme zjištění, že už nemusíme nikdy žít ve tvrdé, nepřátelské, omezující realitě. Může to chvíli trvat, než se plně rozvineme do své nové svobody. Jiní jsou tak vyzrálí a připravení expandovat se a prohloubit se, že praktický vyskočí ze svých květníků do úrodné nové země.

V Nové Krajině se naše kořeny mohou konečně rozvinout do nekonečných hloubek a to se zdá osvobozující. Naše listy už nejsou závislé na podpoře umělého světla, ale mohou se natáhnout k Pravému Slunci. Konečně jsme v našich Pravých Místech v našem Pravém Domově! Není třeba nikam chodit, protože jsme přesně tam, kde jsme měli být. A z tohoto Pravého Místa můžeme radostně kvést a rodit plody našich bytostí. Toto je naplnění, které překračuje vše, co si umíme představit.

Solara
www.nvisible.com

Toto je velmi malý fragment Solařina kompletního Surf Reportu na prosinec 2014. Celý Surf Report a týdenní Updaty jsou dostupné po registraci a přihlášení se k odběru v angličtině, němčině, portugalštině, ruštině a španělštině na INVISIBLE MERCADO.

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Markéta N. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

TZOLKIN 24.12.2014 9 BEN kin 1113 galaktický portál

24. prosince 2014 v 10:18 Mayský Kalendář na každý den

Ben - Poutník - Svoboda,prolomení hranic, trpělivost, nebeský pilíř, talent tvůrce,vůle jednat, duchovní síla, cesta v čase a prostoru, nebeský vyslanec, mystická síla, psychická rovnováha.
Bolon (9) je v kontextu s Ben a Chicchan velmi mocná síla obzvláště pro těhotné ženy a nastávající páry. Ať už jste v očekávání, nebo děti máte, ctěte dnes jejich ducha a duši - stejně jako posvátnou odpovědnost být rodič a opatrovník, tvořit život a přinášet tomuto světu nové lidské bytosti, jejichž životní zkušenosti, názory a cesta životem z velké části spočívá ve vašich rukou. Na druhé straně všichni jsme dětmi: ctěte své rodiče i jejich předky, jejich oběti a práci, kterou dělali, aby nám mohli dát to nejlepší.
BEN je jeden z nejdůležitějších glyfů - význam je síla, důvěra, autorita, sebevědomá síla, která pomáhá rostlinám růst. Rostliny vyrostou a jejich květy se nakonec dotýkají Nebe - je to alegorie k naší kvetoucí korunní čakře.
BEN je Mistr putující do všech stran a nových směrů a dnes rozšíří síť cest do nových oblastí a nových možností. Energie zprostředkovávající mnohem více světelné energie tzv. fotosyntéza na duchovní úrovni, která nás neustále spojuje od prazákladní buněčné úrovně až k multidimezionální existenci. Tato fotosyntéza je jako kundalini energie, která stoupá přes páteř a nese to nejlepší co v nás je - zejména vášeň pro koncepci, které věříme.
Využijte dnešní energii k rozpoznání, vnímání vnitřní síly a moc autority. Nyní je čas přestoupit na vyšší vibrace a vytvářet pozitivní změny v našem osobním životě, který tvoří pozitivní život na celé planetě.
***
Jsem Ben 9. Děkujeme za setkání. Dnes bychom chtěli hovořit na téma Láska. Bezpodmínečná Láska. Pro většinu z vás milovat sami sebe bezpodmínečně je velmi těžké. Dokud toho nebudete schopni, nebudete schopni ani druhé milovat bezpodmínečně. Velký důraz je kladen na to být milý. Mnozí nezůstávají ve své integritě ze strachu ze ztráty Lásky druhého.
Na začátku vztahu jednají oba podle svého nejlepšího chování, život je nádherný. Obvykle se člověk vzdá mnoha potravin, přátel, událostí, které mu přináší největší radost jen pro to, aby potěšili svého partnera. Jak plyne čas, postupně se partneři vrátí do starých kolejí a netrvá dlouho a uvědomí si jak málo mají společného. Často tyto věci viděli hned zpočátku, ale rozhodli se ignorovat je s nadějí, že on/ona změní své chování.
Začít vztah s nadějí, že se druhý člověk změní, nebo s pocitem, že můžete druhého zachránit, není bezpodmínečná Láska. Při pokusu měnit druhé, modelováním podle toho, co si myslíte že je pro ně nejlepší, jen narušujete jejich schopnost růst a vybírat si svou vlastní životní cestu.
Bylo by skvělé podívat se dovnitř sebe, abyste viděli, co je to, co chcete na druhých měnit, protože uvidíte, že je to váš problém, kterým je třeba se zabývat.
Už víte, že každý člověk, místo, událost je vaším zrcadlem a příležitost, abyste věnovali pozornost, co se ve vašem životě děje. Důvod, na který tímto přijdete, vzhledem k zákonu přitažlivosti je, že podobné se přitahuje. Na cokoliv se v životě zaměříte, bude aktivní součástí vašeho života. V každém okamžiku existuje nepřeberné množství věcí, které se kolem vás dějí, ale jen velmi málo si jich všímáte.
Nevšimnete si, že kolem vás letěl malý ptáček, nebo že vám u nohy lezou tři mravenci. Neslyšeli jste, co kolem vás lidé říkají, protože jste věnovali pozornost telefonování. Mohli jste cítit ve vzduchu jasmín, ale nevšimli jste si vůně jiných květin. Když se mezi sebou baví lidé na velmi zajímavé téma a jsou pohrouženi do rozhovoru, ani si nevšimnou, že jim zvoní telefon. Věcem, které vás nejvíce zajímají, věnujete pravděpodobně pozornost. Pokud si přejete změnit staré kódy přesvědčení je nutné, abyste zaměřili svou pozornost na nové kódy, které chcete rozvíjet.
Přítomný okamžik je opravdu všechno co máte, protože všechny jiné momenty jsou ztraceny. Všechny budoucí momenty jsou prostě možné momenty, závislé na tom, co si vyberete vždy v teď a tady. Jakmile tento koncept pochopíte uvidíte, že máte absolutně pod kontrolou jak se cítíte při vytváření všeho, co chcete zažívat.
Matka Tereza měla skvělou myšlenku, když oznámila: " Jednou se mě ptali, proč se nepodílím na protiválečných demonstracích. Řekla jsem, že to bych nikdy neudělala, ale jakmile bude shromáždění za mír, budu tam." Věděla, že když se bude zaměřovat na válku, války budou přetrvávat. Svým zaměřením na mír se naplníte mírem, který pronikne do světa.
Je to stejné i pro vás. Když odhalíte oblasti života, které chcete změnit, musíte věnovat čas tomu, jak změnit nechtěné chování. Jakmile začnete podnikat tyto kroky, nedívejte se zpět; udržujte zaměření na nové chování, dokud se nestane přirozenou součástí. Dávejte pozor na každou myšlenku, která vás může zavést ke starému chování. Jakmile si uvědomíte, že přehráváte staré pásky, změňte okamžitě myšlení a soustřeďte se na to, jak chcete, aby to bylo.
Dbejte na každé slovo, které vyslovujete. M.Y.S.L.E.T.E. před tím, než něco řeknete. O pomocných nástrojích jsme mluvili den 80. Je správný čas mluvit? Je to čestné? Je to upřímné? Je to o " já, já, já "? Je to nutné? Je to laskavé? Pokud se to, co se chystáte říct, nevejde do těchto kritérií, pak nechte slova raději nevyřčená. Pokud mají negativní charakter, vytváříte katastrofu, protože dodáváte energii těmto negativním myšlenkám. Pokud jsou vaše slova laskavá a plná Lásky, budou volně plynout Vesmírem a hladit všechny, kteří jsou otevřeni přijímat Lásku a laskavost.
Dávejte pozor na vaše akce a reakce, protože tak reprezentujete ve světě sami sebe. Nikdy nevíte jak vaše reakce bude mít vliv na druhé. Jeden laskavý skutek umožňuje těm, kteří jsou jeho svědky, použít vás jako vzor a mohou se inspirovat pro vykonávání činů laskavosti vůči druhým. Svět je plný vzorů, které vás učí být arogantní, sobečtí a krutí. Buďte vzorem toho, co chcete vidět ve světě.
DEVÁTÝ Tón - TRPĚLIVOST - VYTRVALOST
Energie přinášející nový život, pohyb vpřed. Bolon (9) umožňuje nahlédnout do realizace současných vizí, plánů a akcí. Je to velmi pozitivní číslo, den je často využíván ke slavnostem, obřadům, svatebním obřadům a rituálům. DEVĚT je považováno za ČÍSLO ŽIVOTA a spojováno s lidským těhotenstvím a se ženami. Někteří mayští učitelé ho spojují s devíti kroky, které jsou nutné pro stavbu domu, s devíti etapami pěstování a sklizně plodin, devíti vesmírnými cykly, devíti poschodími pyramidy. Číslo DEVĚT je symbolem ženy a ženského universálního principu.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.
PŘEJI VÁM KRÁSNÉ A RADOSTNÉ ZIMNÍ SVÁTKY S VAŠIMI MILOVANÝMI A ŠŤASTNÝ NÁVRAT K SEBE SAMA. MNOHO POŽEHNÁNÍ A LÁSKY. JSTE V MÉM SRDCI!