Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Červenec 2014

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 7.7. 2014 - 14.7 2013

9. července 2014 v 15:20 Mistr Hilarion
Hilarionovo poselství právě před rokem...
Ne, přátelé, není to omyl. Mistr Hilarion doporučil své channelerce v tomto týdnu se vrátit a připomenout si poselství předané před rokem pro přesně stejný týden 7.-14.7. A protože tenkrát jsme měli asi 1,5 měsíční pauzu s překládáním jeho poselství, nebylo tohle poselství přeloženo. Tak si ho vychutnejte letos a zamyslete nad tím, proč nám to Mistr Hilarion takto doporučil.Možná proto, abychom si více všimli těch změn ve společnosti, jakož i v energiích.

Milovaní,
jak se ve vašem osobním životě ukončují mnohé záležitosti, vězte, že se blíží bod obratu, kdy se konečně osvobodíte od větší hustoty, s níž jste zápasili. Bylo to proto, že mnozí z vás si zvolili tuto zkušenost s nižšími vibracemi jako způsob, jak ulehčit a zrychlit čištění v kolektivním poli lidstva obklopujícím Zemi. Pole bylo z větší části vyčištěno a to nyní pomáhá probouzejícím se duším lépe řešit jejich osobní záležitosti, které se vynořují na povrch, jak se energie zvyšují a stávají se intenzivnější. To, co jste vy ukončili, začíná nyní zakoušet většina populace, ale již bez naakumulované hustoty, kterou nashromáždily minulé generace.

Pro každého z vás je důležité neustále si udržovat vyšší spojení s vašim Vyšším Já a vašimi duchovními průvodci a snažit se nenechat se vtáhnout do osobních a kolektivních dramat, která probíhají. Vaším úkolem je zůstat soustředěn na vytváření a udržování vize nové reality lepšího života pro všechny. Buďte si vědomi, že to může být zrádné, protože ti, které milujete a o které pečujete, budou procházet svým vlastním procesem růstu a probouzení vědomí a to může ovlivnit vaši vlastní rovnováhu a vyváženost, když jim budete chtít pomoci. Dejte jim maximální důvěru, s vědomím, že ať procházejí čímkoliv, je to jejich zkušenost. Nikdo nemůže kráčet po jejich cestě za ně.

Jste to vy, kdo jste v této době světlem světa, takže je důležité, abyste pokračovali v péči o sebe. Jak pokračuje proudění energetické aktivace, odpočívejte tak často jak jen můžete, abyste energie přijali a přizpůsobili se jim s větší lehkostí a vděčností a stále dbejte na každodenní režim, abyste udržovali vaše osobní energetické pole silné a zdravé. Představujte si sebe sama a berte sebe sama jako duhový most mezi nebem a Zemí, jako proud lásky, jako bytost světla, která přináší a ukotvuje nebe na Zemi. Važte si za to sami sebe a buďte vyrovnaní. Vaše cesta se nyní stává lehčí, když lidstvo jako celek chce převzít větší zodpovědnost za vše, co se v okolním světě děje.

Všude jsou znamení toho, že změna je heslem doby a to si vyžaduje změny ve společnosti. Nic, co bylo doposud přijímáno jako norma, již nemůže považováno za danost, protože vše je v pohybu a lidstvo se také musí přizpůsobit a změnit. Lidé musí jít hlouběji do sebe a najít své vlastní spojení se Zdrojem a když dojde ke změnám, bude úkol završen. Uvědomí si, že přijetí věcí na tomto světě nebylo pro jejich život na této planetě prvořadé a že věci mohou lehce zmizet, protože je to mimo jejich kontrolu a co je opravdu důležité, je spojení s ostatními.

Pokračujte a stůjte pevně ve svém světle a buďte ukotveni na své planetě, když budete prošlapávat cestu vpřed. Je to pouze vaše vlastní propojení se Zdrojem, na které můžete spoléhat. Pozorujte vše, co přichází do vašeho pole možností, abyste mohli řídit svoji cestu do neznáma. Vězte, že to je klíčem ke všemu. Vy, a jenom vy držíte klíče od království, které je ve vás.

Do příštího týdne …
Já JSEM Hilarion

©2014 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com
www.movingintoluminosity.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Mirka K. pro www.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem za předpokladu, že nic nebude vynecháno nebo změněno a budou uvedena všechna práva a odkazy na webové stránky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. Děkujeme za zařazení této poznámky.

TZOLKIN 9.7.2014 10 CHICCHAN kin 205

9. července 2014 v 15:14 Mayský Kalendář na každý den

Had - Chicchan - Kundalini síla, nervový systém, životní styl, tělesná stránka, vrozený instinkt

Velký opeřený had Chicchan a nagual sexuálního spojení ženy a muže dnes smyslně ovine přátelské a rodinné energie Lahun (10), zatímco Lahun harmonizuje vnitřní hořící oheň Chicchan. Jejich spojení vdechuje život do svazku energií, které vyrovnávají spojení ženské a mužské esence, posvátné a vášnivé pouto mezi ženou a mužem, které vytváří nový život. Co k dnešku třeba říci? Odevzdejte se sobě ještě dnes.
Symbol HADA zosobňuje hlubokou instinktivní moudrost, vytváří kanál mezi Nebem a Zemí. Je to energie pomoci těm, kteří tvoří prostor v srdci. HAD je síla pravdy a spravedlnosti.
Rovnováha a Jednota přináší moudrost, nikoliv velikost, nebo aspekt něčeho takového jako je sláva a bohatství. S velkou moudrostí přichází zodpovědnost. Čím vyšší Vědomí, tím vyšší zodpovědnost, přiměřené hospodaření s energií a větší síla.
Chicchan je symbolem plodnosti a životní síly. Mayové říkají, že v tento den se rodí šamani. Nativní Chicchan se často stávají duchovními mystiky. Jsou velmi charismatičtí se silnou sexuální energií. Musí se naučit vědomě kontrolovat svůj " vnitřní oheň ". Mají dar vidět věci pod jejich povrchem.
Výzva pro dnešní den: naučte se rozvíjet hluboké chápaní života, zaměřte se na duchovní i fyzickou vitalitu. Dny skvělé pro modlitby a prosby.
***
Jsme velmi vděční za spojení s vámi. Dnes bychom chtěli pokračovat v konverzaci o dětech a o vlivu, který máte na všechny, se kterými se setkáváte. Tím, že sdílíte své dary a talenty, máte možnost pomoci dětem naučit je nové dovednosti. Jste v důchodu, nebo máte spoustu volného času? Uvažovali jste o způsobu sdílení vaší moudrosti s dětmi, navzájem se obohatit a dozvědět více? Můžete najít mnoho způsobů.
Vyprávějte svůj příběh a učte své schopnosti a dovednosti své děti, vnoučata, neteře, přátele…….. Buďte kreativní a mějte odvahu najít zábavný způsob interakce jak se podělit o své vášně a nadšení. Váš život bude výrazně posílen!
Pokud jste rodič, můžete brát děti do přírody s výtvarnými pomůckami. Nikdy se nestanou závislé na televizi, nebo počítačových hrách, pokud tomu nejsou vystaveny a nemají čas se těmito činnostmi zabývat. Dávejte pozor, abyste nepropadli pokušení používat tato zařízení jako chůvu. Podporujte je a povzbuzujte, aby si hrály venku. Můžete také omezit návštěvy obchodů s hračkami, aby mohly používat více svojí představivost.
Dejte jim příležitost řešit si své problémy. Nechte je přemýšlet samy za sebe a zasáhněte jen v případě nutnosti. Nechte je vybírat si své přátele a učte je, aby byly bdělé, protože mnoho dětí je zneužívaných a to je méně než milující zkušenost. Poslouchejte děti, když s vámi mluví a umožněte jim svobodně vyjadřovat své názory. Místo, abyste jim říkali, že se mýlí, rozvíjejte komunikační schopnosti, kde každý sdílí proč si myslíte to a to - bez rozsudku.
Buďte si vědomi slov, které říkáte, protože vás poslouchají a sledují mladé oči - ony ví, když nejste ve své celistvosti. I když mají schopnost odpouštět věří, že vaše slova nejsou jen planá a berou vše co řeknete jako pravdu a na tomto základě rozvíjí svůj systém přesvědčení. Dobře zvažte zvyky - např. velikonoční a vánoční. I když existuje kouzlo mýtů, je zde problém důvěryhodnosti, pokud zjistí, že věci nejsou pravdivé.
Stůjte v Pravdě. Vždy a za všech okolností udržujte vlastní integritu. Není nic špatného, když se děti snaží prosadit své hranice. Je dobré aby věděly, kam až mohou zajít. Není to to samé, když vy následujete co vás zajímá? Je to lidská vlastnost zpochybňovat sami sebe a hledat mimo vás. Mnoho rodičů si to bere osobně a trestají dítě za to, že je zvědavé.
Když je dítě uprostřed nějaké činnosti, je dobré upozornit ho, pokud bude muset brzy dělat něco jiného. Vyhněte se, abyste jim náhle řekli, že musí přestat. Bavilo by vás, kdybyste dělali něco, co vás těší a museli to zastavit, nebo by vám někdo řekl, že to není potřeba a musíte ihned přestat? RESPEKT! Co třeba říci o respektu? Uvědomte si jak chcete, aby bylo zacházeno s vámi a pokud je to vhodné, učte to i své děti. Všechny chtějí být milovány, chápány, respektovány a vyslyšeny.
Mnoho dospělých se snaží koupit si dětskou Lásku a zaplaví je sladkostmi a dárky. To převládá u rozvedených rodičů. Kupují si děti věcmi, které nejsou v jejich nejlepším zájmu, nebo je nechávají bez dozoru dlouhý čas. Často rodiče pošlou děti pryč za jejich nevhodné chování. Dítě se rychle naučí, že když má záchvat vzteku, dostane co chce. Nechceme tyto rodinné interakce soudit, ale víme, že jsou škodlivé a dítě vyrůstá s chováním, které mu v dospělosti bude na překážku.
Mnoho dětí nemá žádnou interakci s jedním, nebo oběma rodiči. Pak mají tendenci nastavit si kódy přesvědčení : " Nikdo mě nemiluje. Jsem špatný a to je důvod, proč mě tatínek/maminka nechce vidět. Lidé milují opouštět mě. Rodičům se nedá věřit." Děti s těmito kódy přesvědčení budou usilovat o pozornost a Lásku, kterou nutně ke svému životu potřebují často pro ně škodlivým způsobem. To je důvod, proč utíkají z domova, jsou agresivní, dospívající děvčata otěhotní.
Každé dítě potřebuje znát své hranice. Zaručte jim, že budou mít více volnosti, když zvládnou tu, kterou v současné době mají. Naučte je, jak vydat a jak ušetřit peníze. Nechte je vydělat si na hračky a speciální dárky sdílením povinností v domácnosti. S přibývajícím věkem je povzbuzujte jak provázat dovednosti a nadšení a podělit se o své dary s druhými.
Dejte dětem respekt, který jim náleží.
Nechte je cítit se milované.
Mluvte s nimi pravdivě.
Umožněte jim žít život v bezpečném a milujícím prostředí - budete mít méně problémů ve vaší společnosti. Hledejte způsob, jak zvýšit své zkušenosti, kdykoliv se setkáte s dětmi.
LAHUN (10) - ZODPOVĚDNOST. Tón DESET znamená výzvu a změnu skrze konflikt, ale symbolizuje také manifestaci a má zvláštní význam v oblasti spolupráce, vazeb a vztahů. Dnešní energie vám pomáhají léčit strachy, všechny vztahy a zodpovědně přistupovat nejen k našemu životu, ale životu všech bytostí
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Všechno v přírodě má svůj rytmus.

9. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Abys mohl souznít s rytmem života, musíš se naučit umění být klidný, protože čím klidnějším se staneš, tím jasněji můžeš hloubat o kvalitách své duše. Jak snadné je dávat vinu svému okolí, své situaci nebo svým životním podmínkám za stav,
v němž se nacházíš! Je nejvyšší čas, abys s tím přestal a uvědomil si, že ze všeho můžeš vinit pouze sebe. Když budeš hledat a nalézat onen vnitřní klid a mír, nic a nikdo zvenčí tě nebude moci znepokojit nebo tě vyvést z rovnováhy. Rozhlédni se kolem sebe; podívej se na krásu a dokonalost přírody. Všechno v přírodě má svůj rytmus. V Mém vesmíru existuje dokonalá zákonitost a řád. Nic není mimo tento rytmus; vše má svůj čas a příčinu. Všechny duše se mohou na tomto rytmu podílet, proto i ty s ním vejdi do souladu. Splyň s ním a staň se součástí zákonitosti a řádu v Mém vesmíru.

TZOLKIN 8.7.2014 9 KAN kin 204

8. července 2014 v 22:13 Mayský Kalendář na každý den

Kan - Zrno - Síla schopností, možností, plodnosti a sexuální magie
Náš sexuální pud je jedním z nejsilnějších; prvotní síla lidského poznání. Náboženství se snažila tuto sílu rozvrátit; kultura a společnost se snažily jí kontrolovat, vojenské iniciativy jí používaly jako válečnou zbraň. Až do dnešní doby je lidská sexuální síla nesprávně chápána, zneužívána a využívána jako konzumní. Propusťte dnes i nadále vinu a hanbu, chtíč a úpadek, stejně jako odmítání a zdrženlivost. Pusťte se všech nálepek a rozsudků a ctěte tuto posvátnou sílu, která ve skutečnosti je : nejčistší a nejstarší prvotní životodárná energie, kterou byli lidé obdařeni. Ctěte ji a respektujte po zbytek svého života.
Na glyfu KAN najdeme symbol semena z kukuřice, které klíčí v zemi, což představuje skrytý potenciál, dynamiku, vděčnost, která vede k hojnosti a sexuální zralost. Pozemská biosféra byla navržena jako dokonalý Ráj pro život člověka žijícího v symbióze s faunou i florou, místo plné bohatství a absolutní hojnosti, kde člověk nezabíjí živé bytosti, ale živí se plody vypěstovanými ze semene. Energie KAN podporuje probuzení vnitřních pokladů bohatství, hojnosti, plodnosti, sexuality a žádá vás, abyste se stali Mistry všech umění. Květina, když dozraje, nabízí nádherné květy, tak jako zralý člověk okouzluje moudrostí svých slov. Je zde mnoho aspektů od schopnosti řídit svůj osud vědomě tak, jako klíčí semeno a stává se vitální rostlinou; schopnosti vytvářet vědomě životní hojnost, až po bytí v plné životní a sexuální síle. Udržujte přirozenou smyslnost, udržujte rovnováhu. Vyjádřete svůj záměr v tomto velmi příznivém dnu pro hojnost.
Nativní KAN jsou Mistři všech umění, jejich životní síla může být velmi silná - musí proto být dobře řízena.
***
Jsme vděční, že se opět setkáváme. Když se scházíme, sdílíme naše zkušenosti a znalosti o Lásce, přinášíme společně všem ducha Jednoty a Lásky. Neexistuje žádný jiný způsob, jak zažít Lásku, než být Láskou a konat Lásku. Tudíž každý čin Lásky, který děláte pro sebe, nebo pro druhé, zesiluje Lásku, kterou přijímají všichni ostatní. Když druhým pošlete Lásku skrze modlitbu, nebo požehnání, obdrží ji. Často když lidé přijímají Lásku na této jemnohmotné úrovni, nechápou proč vnímají pozvednutí. Někteří jsou uzavřeni přijímání Lásky a to i na vědomé úrovni, protože si vybudovali kolem sebe ochranné zdi, takže množství Lásky, kterou dostávají je velmi omezené.
Jiní jsou Lásce otevřeni, ale nejsou si vědomi, když jim někdo posílá Lásku. Ti, kteří jsou blízko Mistrovství, dokáží vnímat pocity, když jim někdo posílá Lásku a dokonce ví přesně, kdo to je. Ti, kteří zvládli tuto rovinu a ví jak energeticky pracovat v rámci vesmírných Zákonů ví, když někdo posílá Lásku jim, velmi dobře ví, kdo to je, i když se nikdy nesetkali, protože jsou schopni připojit se na úrovni mnohem vyšší, než je 3D. Mistři mají často fotografie, na kterých mají dlaň směrem k fotoaparátu. Tím, že se lidé dívají na obrázek, mohou obdržet jejich požehnání. Nikdo nemusí být fyzicky přítomen, aby mohl odesílat, nebo přijímat Lásku. Když jste si vědomi této schopnosti, můžete zvýšit chápání podstaty Lásky.
Najděte si klidné místo, několikrát se nadechněte, zklidněte a uvolněte se od denních záležitostí. Ve své mysli si představte osobu, s kterou se chcete spojit. Můžete třikrát vyslovit její jméno a při tom se spojit. I když toto celé není nutné, můžete vyslovit jméno i nahlas a udržet tak pozornost. Takto budete vědět, že jste energeticky připojeni. Váš Duch nezná hranice pokud jde o čas, prostor, nebo místo.
Když držíte v mysli obraz osoby, nebo osob, vizualizujte proud Lásky a Světla vyzařující z vaší horní oblasti srdce. Nechte energii proudit bez překážek s pocitem vděčnosti, že se spolu znáte. Můžete tomu muži, nebo ženě poděkovat za dobré časy, které jste spolu prožili a můžete jim také poděkovat za tvrdé lekce, které jste se navzájem naučili, nebo se můžete omluvit za případná zranění.
V tomto ohledu je to opravdu silný nástroj, když se snažíte uvolnit emoce, či soudy, které vůči někomu chováte. Zpočátku to může být obtížné vykouzlit pocity Lásky a Vděčnosti těm, kteří vám nejsou příjemní. Ale časem a s praxí budete vnímat stále větší uvolnění rozsudků, budete vnímat proud Lásky, která mezi vámi začne proudit. Při energetické práci svolené Vyšším Já a Vyšším Já všech zúčastněných, máte k dispozici ještě pomoc vašich Duchovních Průvodců a Lásky samotné.
Jak jsme se zmínili v mnoha předchozích Poselstvích, Láska je Energie, která proudí nepřetržitě. Neexistuje žádný prostor, šířka, nebo výška, žádné omezení; pluje a vlní se nepřetržitě, jako vlny v rybníku. Když se soustředíte na posílání Lásky druhým lidem, proudí k nim okamžitě. Pokud člověk, kterému posíláte Lásku je otevřen pro přijímání Lásky, spojení bude navázáno a láskyplné myšlenky budou proudit, ať jsou si toho vědomi nebo ne.
Jestli člověk, kterému Lásku posíláte není otevřen, bude i tak požehnán vaší Láskou, jen nebude tak obohacující, jak by mohla být. Je to stejné jako házení míčem, spoluhráč se ho snaží chytit, ale proklouzne mu mezi prsty. Ke kontaktu došlo, ale byl krátký, možná otálel. Stejné je to s Láskou, kterou vám posíláme my přesně stejným způsobem. Ti, kdo věří na naší existenci, chytí míč a budou ho opečovávat. Dotýkáme se i těch, kteří si nás nejsou vědomi, ale nebudou dostávat zvláštní požehnání a vyhřívat se v naší Lásce. Čím více vás přijímá to, že existujeme a akceptuje přítomnost Lásky, tím je schopnost pomoci v evoluci větší. Mnoho lidí bude moci tuto energii a esenci vyzařovat ostatním. Mnoho Poslů Lásky drželo tuto energii mnoho generací. Mnoho z nich už odešlo za pozemskou rovinu a nyní nadešel čas pro vás, protože vy jste zodpovědní za činy i výsledky na Zemi. Je tu váš čas chytit míč a pečovat o něj a ukázat ostatním jak o něj pečovat a jak ho udržet.
Láska je základní složkou všeho co je. Je to esence prvotního Bytí. Když bude tento cyklus dokončen, opět je to Láska, která stále existuje. To je nejvyšší frekvence, která vyzařuje neustále. Doporučujeme vám udělat všechno, co je ve vašich silách, abyste zvýšili a udrželi tuto frekvenci v sobě i ke všem ostatním bytostem. Buďte vděčni za každý nádech, každý moment, každý zážitek, který zažíváte. Vyjadřujte Lásku skrze vaši práci, vaše slova, vaše myšlenky, vaše činy, vaše modlitby. Není to dobrý způsob, jak trávit den?
DEVÁTÝ Tón - TRPĚLIVOST - VYTRVALOST
Energie přinášející nový život, pohyb vpřed. Bolon (9) umožňuje nahlédnout do realizace současných vizí, plánů a akcí. Je to velmi pozitivní číslo, den je často využíván ke slavnostem, obřadům, svatebním obřadům a rituálům. DEVĚT je považováno za ČÍSLO ŽIVOTA a spojováno s lidským těhotenstvím a se ženami, je symbolem ženy a ženského Universálního principu.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky

Bez Vás nejsme kompletní Marie

8. července 2014 v 21:09 Aktuální Informační chaneling

Já jsem Marie. Všechny vás s láskou zdravím z vědomí srdce, které nás nyní obklopuje a stále silněji prostupuje Zemi. Jste mezi prvními osobami, které přijímají toto vědomí srdce a vysílají ho na Zemi, a lidi kolem vás a my vám za to děkujeme. Přijměte náš vděk za to, že jste kanálem pro novou energii na Zemi.

Jste odvážní, učinili jste volby být tady a teď na Zemi v čase, kdy se mnohé mění pro dobré. Vyvstává však také mnoho věcí ve formě starého žalu a zranění, které jsou bolestivé. V tomto čase přicházejí na povrch extrémním způsobem a ano, taktéž uvnitř vás.

Vy všichni nesete svou vlastní osobní historii, která jde daleko zpět skrze mnoho životů. Na Zemi jste byli mnohokrát a pokaždé jste se snažili uvědomit si některé své nejhlubší inspirace, které jsou prvotní touhou být zde na Zemi. Jelikož jste tolik s touto planetou spojeni, přišli jste sem jako "děti", které chtějí růst a učit se, a zároveň jste taktéž "rodiči" Země, průvodci, kteří vyživují život svou přítomností. Tak jste tedy ve vztahu se Zemí obojím "dítětem" i "rodičem". V této chvíli v čase vás chce Země převést přes most k novému vědomí, nové realitě, k žití ze srdce.

Zároveň jsou zde andělé a průvodci ve vesmírné sféře kolem Země, kteří vás chtějí podpořit. Jsme velmi pohnuti, jak stojíme vedle vás a spirituálně vás objímáme. Jste nám tolik drazí, neboť jste těmi, kdo na Zemi tady a teď konají práci. Přesto máte stále tolik pochybností, neboť jste spojeni se starými strachy.

Přišli jste na konec určité cesty životů. Dokončujete cyklus. V mnoha životech, které jste na Zemi vedli, jste postupně učinili přechod z vědomí ega k vědomí srdce. Vědomí ega je v podstatě toulavým vědomím, vědomím, které si již neuvědomuje, kam patří a odkud pochází. Je to odříznuté, oddělené a osamělé vědomí ve vesmíru. Proto je přemáháno strachem a z tohoto strachu se malé ego snaží držet určité kontroly nad životem a jeho okolnostmi. Taktéž jste se tak na dlouhé cestě k seberealizaci pokoušeli činit. Vědomí ega je součástí tohoto cyklu, je to fáze ve vaší evoluci.

To, co se stalo během fáze ega, zanechalo hluboké stopy ve vašem vědomí, neboť existovala období, kdy jste svou moc a kontrolu zneužívali. Na své cestě vesmírem nastala doba, kdy jste procvičovali své manipulativní síly velmi silně a s destruktivním dopadem. Důvod, proč to nyní zmiňuji, je, abyste si uvědomili, že jste potlačili stud a pocit viny za to, co jste konali, a výsledkem je, že máte nyní potíže plně realizovat svou sílu. S přechodem od vědomí ega k vědomí srdce přichází litování toho, co jste učinili v minulosti a už nechcete nikdy takto konat. Výsledkem je to, že mnoho z vás jde příliš daleko opačným směrem tak, že zcela odevzdává svou sílu a sebejistotu. Dokonce se obáváte samotné myšlenky být ve světě silný a sebejistý. Všichni jste se stali "malými myškami" skrývajícími se pod křídly života, protože jste měli tento vzdor vůči plnému používání svého sebe-uvědomění ze strachu zneužití vlastní moci.

V dlouhé sérii životů, kdy žijete na Zemi, byla taktéž mnohá období, kdy vědomí a světlo, které jste chtěli dávat ze svého srdce, se setkávalo s nepochopením a odporem a to zvýšilo váš strach. Odmítnutí, které jste zakusili vás odradilo. Prožili jste oba tyto scénáře: na jedné straně mocné ego, které bylo příliš velké a později vám způsobilo stud a vinu, a na straně druhé jste vyjadřovali sílu ze srdce, která byla velmi milující, avšak nebyla přijímána společností, jíž jste byli součástí.

Ano, ušli jste dlouhou cestu. Prožili jste oba extrémy a díky tomu nyní žijete se zbytky minulosti, s výsledným nedostatkem jistoty: "Měl/a bych tu být, jsem dost dobrý/á, co sem vlastně přináším, kdo jsem, že chci držet hlavu vzhůru?"

To, kým jste, vám chci dnes povědět. Jste andělé nového věku. Přišli jste na Zemi, abyste předznamenali nový věk, a přišli jste v míru. Už jste sem nepřišli s mečem odhaleného ega, přišli jste sem v míru. Nyní je čas vzít si znovu svou sílu a odvážit si důvěřovat v sebe sama. Ano, jste tito andělé míru, neboť ve vašem cyklu životů došlo k dovršení: z temnoty do světla, z ega do srdce, a nyní chcete přijmout vědomí založené na srdci, jež je výsledkem všech těchto zkušeností. Chcete to sdílet s druhými, neboť cítíte: "Jsme jedním. My všichni tu jsme na Zemi společně a všichni jsme součástí stejného vědomí. Ano, dokonce Země sama je jedním z nás." A ve vší své kráse a vším, čím jste získali vnitřní bohatství, nyní stojíte na zemi a jste připraveni vykročit přes práh. Nyní je váš čas!

Často však s vámi musíme jemně zatřást, abyste se probudili. Vždy vám musíme umožnit soustředit se na další krok před vámi, když se často utápíte v sebe pochybnostech. Někdy jste tolik lapeni a přemoženi třídimenzionálním světem kolem, věcmi, které slyšíte v televizních zprávách a čtete v novinách. Strachy, věci, které lidé probírají, vše, co slyšíte, že je považováno za nemožné, co se děje špatně - všechny tyto negativní zprávy vás oslabují. Pak prožíváte příliš málo místa pro světlo, kterým ve skutečnosti jste, světlo, po kterém jste tak dlouho toužili a které nevědomě tak mocně nesete uvnitř sebe. Podceňujete svou vlastní realitu, to, kým jste, velikost a sílu, kterou ztělesňujete, a nikoli ve smyslu manipulativní moci, avšak moci božské přítomnosti uvnitř vás.

To, co je pro vás nezbytné v tomto čase, je správná rovnováha síly. Nikoli síly ega, ale síly spirituálního já, té části, která sama ví, že je nesena jednotou, která prostupuje všechen život. Pokud se dokážete znovu naladit na tuto sílu a vyrovnat se s ní, ucítíte se na Zemi doma, za jedno s Duchem, s jádrem toho, kdo jste.

To je to, co hledáte, a to může být vaším vodícím vláknem, jak nalézt svou cestu a svůj osud na Zemi. Na Zemi je místo pro vás pro všechny. Je tu hojnost, která na vás čeká, bohatství, které k vám chce přijít ve formě vztahů, příjemných pracovních podmínek, hezkého bydlení, peněz. Na všech těchto úrovních, vás chce Země a zemská realita přijmout. Jsou to jen vaše vlastní pochyby, které vás zanechávají svázané v uzlech a neumožňují vám tyto věci.

Žádáme vás, téměř vás úpěnlivě prosíme, abyste věřili v sebe - vy to jste! Vy jste na Zemi průkopníky, těmi, na které Země čeká, na které čeká lidstvo. Vy jste těmi, na které my čekáme, neboť my to za vás udělat nemůžeme. Můžeme vás podporovat, znovu a znovu a nikdy nás to neunaví, avšak je to na vás, vy musíte udělat rozhodující krok, skutečně důvěřovat svému srdci, šepotu své intuice.

Abychom vám na této cestě trošku pomohli a především vás podpořili, chtěli bychom vás zavést do budoucnosti. Žádáme vás, abyste cestovali s námi ve svém srdci a představivosti. Představte si, že jste tam, na nové Zemi, a vědomí založené na srdci se stalo realitou. Představte si, že klíčovou myšlenkou pozemské reality je mír a radost.

Představte si, že jste v domě umístěném v krásném přírodním prostředí. Je to váš dům, vaše obydlí a všechna hmota se cítí jako kdyby byla živá. Jen se rozhlédněte kolem sebe: stěny, okna, střecha domu, vnímejte, jak jsou živější, než jak jste byli v pozemské realitě zvyklí. Vše je zářivé a vyzařuje světlo a toto světlo nepochází ze slunce, toto světlo pochází zevnitř samotné hmoty. Vnímejte sami sebe v tomto domě.

Vaše tělo má taktéž světelnou kvalitu. Buňky vašeho těla se cítí být zářivé, vitální, čisté a průzračné. Máte na sobě oblečení, které je pohodlné a nádherně se pohybuje kolem vás. Sedíte na zemi v tomto domě a vnímáte ze své kořenové čakry hluboké spojení se Zemí. Vnímejte mystérium Země a života, který ze Země pochází, jakože jste součástí tohoto života. Vy jste se narodili z Vesmíru, avšak nyní jste součástí pozemské reality a spojujete se s těmito oběma elementy.
Pak vyjděte ven. Možná tam jsou dveře nebo jen otvor a stojíte bosí na Zemi. Slunce svítí a nebe je modré a vy na chvíli cítíte energii ze slunce. Zdá se, že slunce také vnímáte jinak: jasnost, třpyt, svoboda, která tam dřív nebyla - a vaše srdce pulzuje radostí.

Odehrává se nový počátek a vy jste tak šťastní, že máte touhu to oslavovat s ostatními. Uvědomujete si svá chodidla, nesoucí vás na místo, kde jsou shromážděni další lidé. Tam nedaleko je otevřený prostor, třeba čtvercový, a vy jdete tam, kde slyšíte zvuk hlasů. Vidíte tam obličeje lidí, kteří se na vás usmívají a vítají vás: "Čekali jsme na tebe", říkají. "Bez tebe nejsme kompletní."

Stojíte mezi nimi a cítíte se být zahrnuti klidem, jemností a mírem. Jste jednoduše a zcela sami sebou. Nepotřebujete být jiní, než jste. Jste sami sebou a cítíte se propojeni.

Když si všichni sednete na toto místo, vše se zklidní, každý poslouchá. Přichází poselství: vaše pomoc je potřeba. Je to volání staré Země, které k vám přichází. Je to Země, která je stále lapená ve starém vědomí, Země, které, jak tu sedíte, jste stále součástí. Je to ta Země, která se chce narodit nově.

Posíláte svou energii z budoucnosti této Zemi, její staré realitě vědomí založeném na strachu, která je uprostřed porodního procesu s bolestivými kontrakcemi. Tak jak tu nyní sedíte, posíláte svou důvěru, poznání, odvahu této staré realitě a sobě.

Vraťte se do přítomnosti a přijměte tuto energii z budoucnosti. Dovolte jí, aby vás myla jako sprcha. Ta svoboda, kde můžete skutečně být tím, čím jste, už není tak daleko. Vnímejte, že jste podporováni svým vyšším Já a požádejte ho o radu. Požádejte své budoucí Já, které již existuje, které je ve skutečnosti uvnitř vás živé, právě teď! Čas neexistuje. Je to vše iluzorní. Můžete se teď spojit s tímto Já, které dokončuje porodní proces.

Jak držíte tuto vibraci svého budoucího Já ve svém srdci, staré strachy, stará bolest vaší rodové linie, všechen ten boj bude za vámi. Nyní můžete oslavovat život. Můžete se s ostatními držet za ruce a předávat si krásné dary, které musíte sdílet - a ve skutečnosti je právě teď sdílíte! Představte si, že vaše světlo, vaše jedinečné kvality, vaše krása - tohle vše - cirkuluje okolo této místnosti. Vyzařujete to navenek, lidé jsou tím zasaženi a jejich cesta je díky tomu snazší. Nechť se to děje. Dovolte moudrosti, která je vaše, aby proudila vašim tělem: vašim srdcem, břichem, kořenovou čakrou. Přijímejte z Nebe, přijímejte ze Země, přijímejte z budoucnosti pomoc, která tu pro vás existuje.

Když cítíte lehkost, která s tím přichází, pak je to vskutku přínosné. Pak jste spojeni s tím, kdo jste, se svým nejhlubším jádrem. A to je vše, co je třeba dělat, abyste ve svém životě našli cestu: spojit se s tímto světlem, s touto jednoduchostí, s touto lehkostí. To, co proudí volně je blahodárné.

Život v podstatě není těžký. Vy jste kanálem. Existuje tu moudrost a světlo, které kolem vás proudí, a kdykoli si dovolíte spojit se se Zemí a sdílet tyto dary s ostatními, přinášíte změnu tomuto světu, zatímco se zároveň od něj osvobozujete. Můžete to pustit, už jste zanechali za sebou stopu pro ostatní, neboť přijde den, kdy oni taktéž budou chtít opustit vědomí založené na strachu. Vytváříte stopy svou energií.

Proto si gratulujte a buďte na sebe hrdí. Nepohlížejte na věci, které stále chcete dosahovat. Podívejte se na to, co jste již udělali a co jste v sobě, co se týká emocí, strachu a omezení překonali.

Buďte hrdí, že jste se inkarnovali v lidském těle, zatímco vnímáte příslib úsvitu nové reality uvnitř i venku. Skočili jste s vírou. To je svědectví vaší odvahy a síly! Proto se odvažte být vedeni svým srdcem v každodenním životě a čiňte rozhodnutí odpovídající energii, kterou nyní cítíte, s lehkostí nové Země. Nechoďte proti tomu, co vám říkají pocity, odvažte si důvěřovat. Milujeme vás, vnímejte naši přítomnost.

© Pamela Kribbe

Překlad: Denisa Vaňková

Když uděláš chybu, dostane se ti hned odpuštění.....

8. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Začínej den hned od začátku v jednotě se Mnou. Pak se ti během dne nemůže přihodit nic, co by tě vyvedlo z rovnováhy. Když začínáš žít duchovním životem, musíš se vědomě namáhat, aby ses správně naladil, ale z tak žiješ déle a déle duchovní život se stane tvou součástí, pak už nemusíš vyvíjet námahu a staneš se sám sebou. Nalezneš velkou radost a svobodu. Nemusíš trávit polovinu času v modlitbách a prosit o odpuštění v obavách, že děláš něco špatně, že se mýlíš nebo že jdeš proti proudu. Když uděláš chybu, dostane se ti hned odpuštění, ale snaž se své chyby neopakovat. Jdi dál až tento způsob života přestane být námahou a stane se skutečnou radostí, a poznáš, co to znamená byt v jednotě se Mnou, v dokonalém míru.

TZOLKIN 7.7.2014 8 AKBAL kin 203 galaktický portál

7. července 2014 v 21:47 Mayský Kalendář na každý den

Akbal - Noc - Síla myšlenek, snů, intuice

Jděte po cestě vašich předků, která vede hlubokým tichem Energie Akbal. Připojte se k tajemstvím vedoucí vaši duši po věčné cestě do současného života a vytáhněte svou budoucnost skrze světlo přicházející se svítáním. Ztište mysl, až budete meditovat a najděte časoprostor svého Bytí, které obsahuje semena všech možností, snů, myšlenek, záměrů a přeneste je zpět do svých vědomých zkušeností, abyste si mohli znovu ujasnit a uskutečnit své životní cíle.
NOC podporuje lidské úsilí v oblasti rozšiřování Vědomí a také vyprovází ze všech fyzických omezení. V této Pečeti dřímá magická síla umožňující přístup k dosud neznámým potenciálům. Dny AKBAL jsou opravdovou truhlou s pokladem, kterou posílá Božský Zdroj. Jenom ten, kdo se řídí vlastní intuicí, kdo neomezeně věří svému Zdroji, může dosáhnout kosmického bohatství a s jeho pomocí tak rozdrtit všechny pozemské nedostatky.
Lidé narození v Akbal jsou obdařeni pracovitostí, trpělivostí, dokáží tvrdě pracovat. Čím více je jejich život strukturovaný, tím více se cítí v bezpečí. Zajímají se o astrologii, matematiku, vědu, magii a tyto znalosti jim pomáhají organizovat praktické záležitosti v životě.
***
Dnes bychom byli rádi, abyste na chvíli zavřeli oči a vnímali naši energii.

Relaxujte. Pohodlně dýchejte ponořeni do hluboké relaxace.

Vnímejte všechny pocity míru, Lásky, tepla…..to je od nás.

Přijímejte tuto Lásku. Ctíme vás, protože jste úžasné a krásné bytosti.

Zůstaňte v tomto stavu, jak jen dlouho chcete.

Věřte, že můžete kdykoliv získat víc, než jen astrální objetí.

Je to naše naděje, že budete každý den věnovat několik okamžiků čtení Poselství spojené s naší energií.

Když budete hluboko uvnitř uvolňovat strachy a obavy, budete moci jít hlouběji i do energie těchto Poselství.

To je také to, jak se spojit s Vyšším Já a Duchovními Průvodci.

Jedině, když je vaše mysl klidná, můžete rozšířit Vědomí svého srdce a umožnit energii, aby skrze vás volně proudila.

Můžete také zvýšit schopnost spojení srdce s vašimi přáteli, rodinou a těmi, s kterými máte problém.

Mějte den naplněný zázraky!

Tón OSMÝ - SPRAVEDLNOST - HARMONIE - ROVNOVÁHA - to je záměr Uaxac (8). Je to síla reorganizace - Jak nahoře tak dole - Záměrem této Energie je přinést HARMONII & ROVNOVÁHU, zvážit všechno pro a proti, aby bylo dosaženo vyvážené spravedlnosti. Tón 8 umožňuje splnění záměrů. Na této pozici se koncentruje nejvyšší síla úspěchu. Dny s Tónem OSM se vyznačují velkou aktivitou. Takže nebuďte překvapeni, pokud, jejich sílu pocítíte kolem sebe.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Jak velká je tvá láska k bližnímu?

7. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Nemůžeš říkat, že Mě miluješ a přitom nenávidět své bližní, protože láska a nenávist jsou jako olej a voda; nelze je smíchat. Jestliže Mě opravdu miluješ, budeš milovat i své bližní. Budete se milovat navzájem. Budete mít vzájemný soucit a pochopení. Láska k bližnímu a láska ke Mně jsou tak provázány, že je nelze oddělit. Jak velká je tvá láska k bližnímu? Jsi ochoten se obětovat pro druhého. Láska se nemusí vyjadřovat slovy; lze ji vidět a cítit v činech. Musí z tebe vyzařovat. Láska je jazykem ticha. Lze ji rozpoznat a pochopit, aniž řekneš slovo. Je to mezinárodní jazyk chápaný srdcem nikoli rozumem. Nezaleží na tom, jaké jsi národnosti, protože lásku můžeš vždy vyjádřit a sdělit v naprostém mlčení. Tvé oči, tvé srdce, tvůj postoj, celá tvá bytost vyjadřuje, co cítíš vůči druhé duši.


TZOLKIN 6.7.2014 7 IK kin 202

6. července 2014 v 10:13 Mayský Kalendář na každý den

Ik - Vítr - Dech života, Síla komunikace, inspirace
Uuc (7) v Ik je riskantní den. Vítr se může otočit jako desetník a s Uuc - prostředním číslem Tzolkinu může tato nerozhodnost ještě zesílit. Pokud procházíte namáhavým, nebo emocionálně náročným životním obdobím, vezměte si mimořádný čas na rozmyšlenou ve všech činnostech, nebo krocích, které hodláte podniknout pro řešení situací - přijměte útěchu podporujícího proudu CIB, který vás konejší odpuštěním a soucitem. Na druhé straně neváhejte a hrajte na více perspektivách, které vám Uuc poskytuje a využijte sílu Ik tam, kde potřebujete.
Ik je dech, který dává život a vše oživuje. V symbióze se stromy vytváří kyslík, což umožňuje všem tvorům dýchat. Vítr přináší také dešťové mraky, s nimi vláhu pro pěstování plodin. Ale na druhé straně může ukázat hněv a přinést bouři a povodně. Takže pokud dnes uchopíte Vítr za špatný konec můžete být vznětliví, nerozhodní, nebo vnímat, že nevíte jakým směrem se vydat.
Mayové považují Ik za sílu, která mění a přistupují k ní s velkým respektem a opatrností. Je to dobrý den požádat o sílu, vitalitu a odhodlání plnit úkoly. Dnešní den podporuje řešení psychických problémů spojených zejména se stavem emocionální nerovnováhy.
Nativní Ik ztělesňují dech života, jsou temperamentní, ostražití a aktivní. Mají tendenci dělat několik věcí najednou, běhají sem a tam. Mají zálibu v učení, komunikaci a v mluveném projevu. Jsou někdy vznětliví a nerozhodní - neví, kterým směrem se vydat. Je pro ně důležité, aby všude, kde se pohybují mohli svobodně dýchat.
***
Včera jsme mluvili o dětech a rádi bychom vám rodičům, nebo vychovatelům navrhli, abyste se podělili o Mayská Poselství s dětmi, protože také potřebují inspiraci! Už víte, která jsou pro ně vhodná. Sledujte jaké knihy čtou. Mnohé z nich jsou nevhodné a plné myšlenek, které nejsou pro jejich nejvyšší dobro. I dospělí by měli dávat pozor, které knihy plní jejich mozky.
Když jste emocionálně zapojeni do čtení knihy, nebo sledování filmu, vaše mysl nezná rozdíl mezi představou a skutečností. Je-li vaše mysl plná obrazů a emocí z knih, nebo filmů, budou zaznamenány do paměti jako skutečnost. Později se můžete rozčilovat, aniž byste znali důvod. Někdy je to proto, že se objevila vzpomínka z filmu, nebo knihy.
Na toto téma existuje mnoho studií. Seriály jsou toho příkladem. Lidé, kteří se nechávají těmito příběhy ovládat se při jejich sledování emocionálně nabíjí a mají potíže s rozlišením, že jsou to jen herci a jejich role.
Ti, kteří zbožně sledují seriály, mají vysoký nárůst rozvodovosti a vztahových rozchodů, protože byli opakovaně svědky zrady a začali nedůvěřovat i svým přátelům. Děti i dospělí, kteří sledují akční filmy mají tendenci být více agresivní. Diváci se často z knih i filmů dostávají do depresí, protože se tak sžili s postavami, jako by to byli jejich přátelé.
Doporučujeme, abyste si vědomě vybírali knihy a filmy!
SEDMÝ TÓN - ZRCADLO - ODHALENÍ - ROZŠÍŘENÍ. Sedmička je jako zrcadlo - vše se v něm odráží. Sedm je spojeno se Zdrojem Stvoření. SEDMIČKA je portál do světa neznáma, snů a záhad. Sedmička se nachází přímo ve středu 13 ti denní Vlny, je to je mystický sloupec - páteř Vesmíru. Na platformě rezonančního Tónu se nachází připojení na nejvyšší úroveň Bytí. Čím zralejší Vědomí dosáhne této úrovně, tím hlubší bude jeho objev. Šestý smysl je nejpřesnější popis toho, čím Sedmý Tón může obdarovat své studenty. Z tohoto potenciálu vyrůstá subtilní vnímání a vysoká citlivost.
*****************
Uzavřete mír se svým srdcem a božstvím - čím více Lásky vyzařujete na této rovině, tím více osvobodíte duši z temnoty a duality.
Pravděpodobně až konce Vlny Cib můžete vnímat rozpouštění vzorců oběti a důležitost odpuštění. Ti, kteří stále ještě hrají roli oběti, nebo doposud neodpustili sobě či druhým, mohou validaci této úrovně silně pocítit. Vaše frekvence musí dokonale ladit s planetou. Dopad silných energií 24/7 důkladně prověřuje emocionální tělo i fyzické tělo, které se pokouší spojit s vysokými frekvencemi. Dopřejte si hodně odpočinku. Je možné, že tělo bude žádat hutnější stravu, nebo můžete být vedeni ke změně stravy, pokud držíte diety, může to být momentálně kontraproduktivní. Fyzické tělo se přirozeně vylaďuje, když mu to dovolíte.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

TZOLKIN 5.7.2014 6 IMIX kin 201

6. července 2014 v 9:40 Mayský Kalendář na každý den

Imix - Drak - Síla počátku, zahájení, důvěry
Imix a Uac (6) nejsou právě nejlepší partneři, nebo nejlepší přátelé. Imix otevírá dveře do alternativních realit a jiných dimenzí, zatímco Uac je poměrně netolerantní k čemukoliv, ale velmi praktický, nemá nesmyslný přístup k jakémukoliv aspektu života. Takže je možné, že budete muset projít, nebo přijmout nějaké konfliktní, či možná trochu nesnesitelné rady, názory zkušenosti, kterými budete muset projít na vlastní pěst. Ale i když ne úplně na vlastní pěst…..jsme v Treceně Cib, která přináší moudrost předků, takže můžete prostřednictvím svého rodu ukotvit, či uzemnit sami sebe, jak budete dnešní Energie zpracovávat.
Imix znamená prvotní mysl, která dřímá pod povrchem Země, je to síla jejího srdce chránící a umožňující život - neutrální, nediferencovaná životní síla - ani dobrá, ani špatná, čistá potenciální síla potřebná pro manifestaci záměru. Nativní Imix jsou nejblíže prvotnímu Zdroji, žijí ve svém virtuálním světě fantazie. Jsou velmi kreativní a inovativní. Pozor na přílišné snění a letargii! Výzva je - zůstaňte ve své realitě. Dny Imix jsou hluboce spojeny s intuitivním a mystickým vnímáním světa, kde se tvoří autentické sny a vize. Imix je energie prvotního oceán - buďte dnes v blízkosti vody.
***
Děkujeme za chvíle, kdy jsme s vámi ve spojení. Přináší nám velkou radost, že můžeme trávit čas s vámi a sdílet náš pohled s těmi, kteří mají uši a slyší. Dnes bychom chtěli pokračovat v návrhu jak pečovat a vychovávat děti, které jsou ve vaší vlastní péči, nebo jak pomáhat dětem, se kterými se setkáváte na vaší cestě. S mnoha dětmi je zacházeno podřadně, nejsou uznávány jejich stejně vysoké hodnoty, jako máte vy. Dětské šišlání na děti vypadá velmi blahosklonně, ale uvědomte si, že ony s vámi takto nehovoří, proč na tomto způsobu komunikace trváte vy? To je jasné znamení, že s nimi nezacházíte jako se stejně rovnými.
Mnoho dětí přichází v tomto období na Zem s vysokým chápáním Lásky a psychickými schopnostmi daleko daleko za schopnostmi průměrného člověka. Pokud byste chtěli soudit nějaké dítě, měli byste vědět, že co se týká lidské evoluce, mnoho mnoho je jich lepších, než jste vy! To je upozornění pro vás, kteří si myslíte, že víte co je pro ně to nejlepší.
Jak jsme se zmínili už včera, dětský imunitní systém je denně ohrožován potravinami a toxickými látkami. Zkoumejte ingredience, než nějaké potraviny dětem podáte. Dávejte pozor i na to, když rekonstruujete dům, nebo byt, jaké barvy kupujete, jaké koberce a další věci, z kterých se uvolňují toxické výpary. Čtěte štítky na pracích a čistících prostředcích. Zkoumejte tyto ingredience a budete zděšeni chemickými látkami, které nebyly nikdy navrženy pro to, aby se dotýkaly lidské pokožky, a které najdete v dětských plenkách, čistících ubrouscích, pleťových vodách, šamponech, nebo krémech proti UV záření.
Než podáte dětem léky, zkontrolujte jejich chování a jako první změňte dětem jídelníček a uvidíte jestli se problém vyřeší. Věnujte pozornost tomu, jak léčit děti, možná je jejich chování reakcí na očkování. Mnoho lidí dává dětem jako gesto laskavosti bonbony a dezerty plné cukru a různých náhražek, které jsou stejné chemické a stejně toxické, jako látky zmiňované výše. Laskavost dopřejete dětem tím, že je budete plně respektovat. Jste jejich vzor. Pokud si přejete, aby svět byl plný zralých lidí s poctivými obchody a vládami, pak se musíte stát vzorem i pro ně. Když budete potlačovat co říkají, naučíte je, že je vhodné dělat totéž druhým. Líbí se vám, když někdo potlačuje vaše názory a myšlenky? Pokud s nimi zacházíte jako s méněcennými naučí se, že jsou podřadné a je pravděpodobné, že budou k ostatním přistupovat stejně tak.
Mnoho z vás zachází s dětmi způsobem, který jste se naučili od svých předků. Dokonce, i když se vám toto zacházení nelíbí, stalo se normou a v této tradici se pokračuje. Možná je konečně na čase prolomit tyto kódy přesvědčení a začít se dívat na děti, jako na stejné rovné. Ve skutečnosti nemohou být zručnější v některých oblastech jako vy, ale buďte si naprosto jisti, že jednou předčí vaši sílu, počty i inteligenci. Měli byste být jejich přítelem, protože pokud jste je naučili být povýšené a nepříjemné, jednou s vámi budou jednat stejným způsobem, na který jsou zvyklé.
Podívejte se na děti novýma očima. Buďte trpěliví, když zkouší nové věci, nebo vám kladou mnoho otázek. Každý dospělý, se kterým se setkávají, má možnost být větší učitel, než učebnice, které jsou nutné pro učení. Vezměte je do přírody a umožněte jim zkoumat tajemství a rovnováhu mezi všemi živými tvory. Naučte je pěstovat své vlastní potraviny, což je naučí stát se soběstačnými a nespoléhat na potraviny pěstované na druhé straně Země.
Pokud je chcete naučit číst, začněte etiketami na potravinách. Pokud je chcete naučit úctě ke starším, vezměte je na návštěvu do domů s pečovatelskou službou, aby si hrály s místními obyvateli. Pokud chcete, aby byly šťastné, umožněte jim dělat svá vlastní rozhodnutí. Nechte je vybírat si oblečení i účes. Nechte je vybírat si přátele, sportovní i zájmové aktivity. Je v pořádku, když jim ukážete mnoho možností, ale nenuťte je dělat aktivity, které je nezajímají, protože to může být pro ně ponižující, urážlivé a bráníte jim v jejich vlastní vrozené kreativitě. V tomto ohledu nemluvíme o rodinných povinnostech, jako je úklid po sobě a učení životních zkušeností. Hovoříme o mimoškolní činnosti jako je tanec, hudba, sport. Nejprve je seznamte s těmito aktivitami a pokud projeví zájem, povzbuzujte je, aby prozkoumaly zda o to mají opravdu zájem. Je mnohem lepší, když se dětem nepodaří něco, co dělají s vášní, než když mají úspěch v tom, co je pro ně povinností.
Usmějte se na každé dítě, s kterým se setkáte a pošlete jim myšlenky bezpodmínečné Lásky. Dejte jim najevo, že jsou právoplatným členem společnosti, pečujte o ně na každém kroku jejich života.
ŠESTÝ TÓN - PROUD - TOK
Plynutí tvoří pohyb - Panta Rhei - nic nestojí na místě. Pohyb uvnitř dimenzionálního prostoru je to, co vytváří čas. ŠESTKA je energie vyjednávání a flexibility. Uac přináší do každého pohybu dynamiku.
Tón ŠESTÝ vám dnes pomáhá s trpělivostí dosahovat vytýčených cílů a stabilizovat se ve svém Středu, pocítit úlevu a útěchu. Vylaďte se na frekvenci radosti, harmonie, upřímnosti, moudrosti, poznání, zdraví a bezpodmínečné lásky ke všem bytostem.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Buď ochoten svou víru a důvěru stále znovu a znovu vystavovat zkouškám....

6. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Vlož ve Mne svou plnou víru a naději a věz, že na tebe nikdy nezapomenu ani tě neopustím. Nic, co podnikáš, není nemožné, protože se Mnou můžeš vykonat vše. Žij ve víře. Chci, abys viděl, že každá situace dopadne dobře, jakkoli zvláštní se může jevit. Buď ochoten svou víru a důvěru stále znovu a znovu vystavovat zkouškám, protože k čemu je dobré mluvit o víře a důvěře, jestliže je nepodrobíš zkoušce, abys zjistil, co pro tebe znamenají? Jsi ochoten vykročit v plné víře a dělat zdánlivě nemožné, nikoli aby ses chlubil, ale protože víš bez stínu pochyb, odkud tvá víra pochází? Dokud svou víru nevyzkoušíš a nezjistíš, že je neotřesitelná, nemluv o ní. Čerpej svou sílu a schopnosti ze Mne, neboť když Já jsem s tebou, kdo může být proti tobě?

Odmítej myšlenku, že se ti něčeho nedostává...

5. července 2014 v 9:51 Myšlenka Nového dne

Tvé smýšlení o hojnosti určuje, zda se všechny tvé potřeby splní, či nikoli. Když myslíš na nedostatek a chudobu, když připustíš, aby strach, starosti, pocit méněcennosti, lakota, sobectví a úzkost pronikly do tvého vědomí, a když setrváváš v tomto záporném stavu, přivoláváš na sebe to nejhorší. Když smýšlíš jako chuďas, jsi chuďasem, protože se připravuješ o všechny krásné věci v životě, které by mohly být tvé, kdybys poopravil své myšlení a vztah k nim. Začni hned teď uvažovat o hojnosti. Sám uvidíš, jak zázračně se všechny tvé potřeby splní. Odmítej myšlenku, že se ti něčeho nedostává, protože když máš něčeho nedostatek, tento nedostatek spočívá v tvém vlastním vědomí. Proč bys měl bránit přísunu neomezených zásob Mé hojnosti svým omezujícím se vědomím? Jakmile začneš chápat a uvědomovat si, odkud vše přichází, a dokážeš za vše svobodně a radostně poděkovat Mně, dárci všeho dobrého a dokonalého, nebudeš mít ničeho nedostatek, absolutně ničeho.

TZOLKIN 4.7.2014 5 AHAU kin 200

4. července 2014 v 9:28 Mayský Kalendář na každý den

Ahau - Slunce - Síla bezpodmínečné lásky a bezpodmínečného odpuštění, energie Kristova Vědomí
Ať už jsou vaše osobní výzvy, nebo konflikty jakékoliv, prozíravost a předvídavost jsou zbraně, které mají cenu zlata. Pokud dnes vstanete brzo a naladíte se na vítr zrozený na křídlech Ho (5), můžete včas předpokládat a předvídat správnou cestu ven z potíží dokonce dřív, než se zhmotní. Kolik děláme chyb, nebo říkáme věci, kterých později litujeme?! Nemůžeme se vrátit v čase a věci opravit, ale můžeme se naučit předvídat….
Skutečně se některá nejnebezpečnější bojová umění řídí tímto zlatým pravidlem úniku : pokud můžete předvídat, můžete se vyhnout, pokud se můžete vyhnout, můžete déle žít.
Ahau je podle Mayů nejposvátnější glyf. Znamená Osvícení, Vyšší Vědomí, propojení kolektivního vědomí a Vědomí spoluvytváření. Ahau je bezpodmínečná Láska. Nativní Ahau jsou romantici a idealisté, jsou často umělci harmonie a krásy - materiální i duchovní. Ve vztazích jsou oddaní a každá zrada je velmi bolí. Výzva je: Naučte se přijímat nedostatky.
Žádejte dnes o moudrost a ctěte své předky. Je to skvělý den vyjádřit záměr, aby byl váš domov naplněný harmonií a krásou, skvělý den postavit základy svého domu, nebo se nastěhovat do nového.
***
Děkujeme za dnešní spojení s vámi. Dnes bychom rádi hovořili o Lásce. Tentokrát o Lásce z pohledu dítěte. Když vstoupí dítě do této sféry, často si velmi dobře vzpomíná jaké to je na Druhé Straně. Ví, že je čistý Duch a na Zem přišlo zažít tělesnost.
Když se děti dostávají do situací, ve kterých jsou bezmocné a mohly by vyjádřit svoji Podstatu Ducha, začnou se vymazávat vzpomínky a ony se plně ukotvují v lidství. Mnoho takových dětí přichází v posledních letech na planetu, aby probudily v rodičích jejich vrozenou duchovní podstatu. Je jen velmi málo dospělých, kteří plně realizují a žijí vědomí duchovní Podstaty, ale už je jich mnohem více vysoce vyladěných, než kdykoliv dříve. Jen velmi málo kultur zůstává v plné integritě se svými Duchovními Průvodci. Většina z nich je poznamenána rituály, které lidským potřebám nejvíce vyhovují, místo aby se nechaly vést cykly.
Když se děti rodí do rodin a společenství s hlubokými duchovními kořeny, kde stále existuje spojení se Zdrojem a přírodou, šance na udržení paměti je vysoká. Jsou už v děloze živeny vědomím, že jsou hodnotné a jejich úkol je Služba. Mohou svobodně hovořit o svých pre-inkarnačních vzpomínkách a často rozmlouvají s těmi na Druhé Straně stejně jako s těmi ve fyzické sféře, jejichž přirozeností je komunikovat telepaticky.
Tyto děti jsou vaši učitelé. Poslouchejte velmi dobře co říkají. Mnoho z nich je duchovních a umí číst vaši energii. Ví, jestli mluvíte ze srdce, nebo mysli. Jsou upřímné, veselé a milé - to jsou velké lekce, které se od nich můžete naučit. Nedělá jim dobře současný školský vzdělávací systém. Berou velmi doslova zprávy, které slyší a vidí v televizi a počítačových hrách. Je pro ně obtížné rozlišovat mezi fantazií a realitou.
Vyhněte se všem jedům, zejména očkování a potravinám s konzervačními přípravky a barvivy. Snižuje to jejich imunitní systém a vrozené schopnosti, s kterými přišly na svět. Když jim nadáváte, mnoho dětí to vnímá hluboce a přehnaně, protože berou doslova každé slovo jako realitu: " Jsi tak hloupý, jak jsi to mohl udělat?" Doslova tomu věří, že je hloupý a bude věřit tomu, co říkáte a zakládá na tom svůj systém přesvědčení a bude dělat všechno možné co jen může, aby nebyl hloupý. Na základě tohoto komentáře vyrůstá mnoho perfekcionistů. Tyto děti přichází na svět s takovými kódy již zapnutými. Vaši vědci na to přichází a vytváří pro to nové názvy. Důležitější je vědět proč jsou tady a stejně důležité je podporovat je v jejich rozhodnutí, neboť jsou velmi křehké a kdykoliv se mohou uzavřít stejně tak, jako jste byli vy.
Základním důvodem proč přichází na Zem je ukázat vám cestu laskavosti a bezpodmínečné Lásky. Tyto děti, až vyrostou, budou vaši vůdci. Dokážete si představit svět plný lídrů, kteří jsou laskaví a milující? Pusťte si písničku od Johna Lennona Imagine a naslouchejte slovům. Jsou to děti, které mění sny v realitu. Vy všichni, kteří jste nyní na Zemi, máte možnost udělat evoluční skok, který se nikdy před tím nestal ani na Zemi ani nikde jinde ve fyzické sféře.
Nechtě tyto děti, aby vás naučily milovat bezpodmínečně. Vyvedou vás z vaší ulity, když jim to dovolíte. Když vás požádají, abyste si s nimi hráli, zrušte všechno, co děláte a následujte jejich vedení. Porušujte pravidla hry a zažijete tolik zábavy jako nikdy dřív. Jedná se o pravidla, která vás drží zavřené v ulitě. Rozbijte je a vytvořte pravidla, která vám přináší radost ne soutěživost a konkurenci. Naučte se zapojit ostatní, spojte se s nimi bez ohledu na rozsudky, které jste si o nich vytvořili. Dívejte se na každého jako na svého bratra a milujte je jako sebe. To vyžaduje nejprve milovat bezpodmínečně sami sebe.
Jděte ven a bavte se jako děti. Vyhledejte je a hrajte si s nimi. Pokud žádné kolem sebe nemáte, kupte si pastelky, nebo hry, které se vám jako dětem líbily. Dělejte sochy z hlíny, namalujte duhu, vytvářejte mýdlové bubliny, jděte na procházku a dívejte se na vše dětskýma očima, aniž byste potřebovali dávat názvy rostlinám zvířatům, nebo broukům. Zůstaňte tišší a možná budete obdarováni dotekem motýla, nebo ještěrky. Získejte zpět svou dětskou nevinnost. Zítra budeme mluvit o péči a výchově dětí. Užijte si dnešní den!
PÁTÝ Tón - SÍLA - DYNAMIKA - ZPLNOMOCNĚNÍ - POZITIVITA
PĚT - Inteligentní síla, která utváří, aplikuje a organizuje komunikaci, znalosti a všechny její aspekty. Pátý Tón dává všem věcem pozitivní stranu. Pátý Tón je dynamická energie ŠTĚSTÍ - takže se dnes můžete setkat s odporem lidí, kteří si neustále stěžují a jsou negativní. Buďte s lidmi, s kterými se cítíte dobře.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Práce s paralelními životy Gerrit Gielen

4. července 2014 v 7:00 Aktuální Informační chaneling

Když činíte ve svém životě důležitou volbu, ve skutečnosti si vybíráte mezi dvěma možnými budoucnostmi. Jakmile učiníte volbu, jedna možná budoucnost odpadá. Je to tak? Nebo tato alternativní budoucnost existuje také v paralelním světě a je zažívána a žita skrze jinou část vás? S ohledem na "mnoho světových teorií" ve fyzice, pokaždé nastává chvíle volby, odehrává se rozdělení ve vesmíru: různé možnosti spoluexistují v paralelních světech. Jaký je smysl paralelních světů, pokud hovoříme spirituálně, a jak prožíváme tento smysl ve svých každodenních životech? To je ústřední otázka tohoto článku.

Úvod
Ve světě vědy byl formulován od roku 1950 takzvaně "výklad mnoha světů kvantové mechaniky". Tato teorie tvrdí, že jakmile existuje ve vesmíru moment volby, vesmír se rozdělí. Obě možnosti pak koexistují v paralelních světech. S ohledem na tuto teorii se vesmír skládá z nekonečného souboru světů. Náš vesmír je jen jedním z těchto světů. Od představení "výkladu mnoha světů", popularita této teorie mezi vědci roste. A prostřednictvím sci-fi knih a filmů se tato teorie stala známou i širšímu publiku.

Ačkoli má tato teorie, spirituálně řečeno, mnoho zajímavých důsledků, je to vědecká teorie. Nemluví o vnitřním smyslu existence paralelních světů. Věda nebere v úvahu, že je jejím úkolem uvažovat o smyslu a důsledcích paralelních světů na naše každodenní životy.

Co znamená teorie mnoha světů pro naše chápání duše? Jaký význam mají paralelní životy ve vývoji našeho vědomí? Proč si duše volí zažívat jeden život mnoha způsoby?

Paralelní životy neexistují nezávisle na sobě, ale jsou - jako vše ve vesmíru - vnitřně vzájemně propojené. Všechny náleží vám. Jako takové poskytují význam: rozšiřují pole zkušeností naší duše a tím rozšiřují vědomí.

Časové linie
Duše prostřednictvím nás prožívá fyzický svět. My jako lidé cestujeme časem po jedné možné cestě. V tomto kontextu je vhodnější hovořit o jedné možné "časové linii" a náš současný život je jednou takovou linii. Ve chvíli, kdy činíme důležitou volbu ve svém životě, nastává oddělení časových linií. Je tu linie, na které zakoušíme volbu A a existuje i linie, na které zažíváme možnost B. My jako lidé si nejsme vědomi druhé časové linie, kterou neprožíváme, avšak naše duše ano. Pro ni je druhá časová linie stejně reálná jako ta prvotní.

Ne všechny časové linie, které pramení z našich voleb, které činíme během našeho života, jsou pro duši stejně důležité. Některé jsou více určující než ostatní. Můžeme to porovnat s dny našich životů: některé dny - náš svatební den, dny, kdy se narodí naše děti - jsou pro nás hluboce významné a nezapomeneme na ně. Mnoho dalších dní prochází rutinně a jsou zapomenuty. Samozřejmě, že tyhle rutinní dny mají s ohledem na celek také svou funkci. Vytváří tichý růst a integraci, která směřuje k neobyčejným momentům. Stejný princip se týká i časových linií.

Časové linie se rozdělují na momenty volby, které vyvolávají intenzivní emoce. Představte si, že se po hlubokém vnitřním boji rozhodnete ukončit svou práci a zasvětit život své vášni: stanete se malířem. Existuje taktéž časová linie, kde zůstáváte ve své kancelářské práci. Život malíře je emocionálně intenzivní, je tu na jedné straně strach a nejistota a hluboká inspirace a naplnění na straně druhé. Časová linie, ve které pracujete v kanceláři a příliš neriskujete, je emocionálně méně intenzivní, avšak i tam sbíráte hodnotné zkušenosti. Tato časová linie může být přirovnána k méně důležitým dnům ve vašem životě, zatímco časová linie umělce může být přirovnána ke vzrušujícímu a pamětihodnému dni.
Země jako multi-dimenzionální dům

Z perspektivy duše, Země není "věcí", není shlukem hmoty, ale mnoha-vrstvou říší zkušeností, polem nekonečných možností, ve kterém může lidská mysl zkoumat samu sebe. Duše je zvědavá a chce se obohatit zkušenostmi z rozmanitých časových linií. Byla by škoda používat nádhernou pozemskou osobnost s veškerým jejím potenciálem - vás - jen pro jednu možnost. Byla by to ohromná ztráta potenciálu. Pozemská realita - Země jako taková - byla vytvořena, aby nám umožnila prozkoumat všechny tyto možnosti, protože, znovu, Země není věc. Na úrovni duše jsou všechny možné časové linie prožívány současně. Země je nekonečným místem pro zkušenosti, ve kterém se tento souhrn časových linií odehrává.

Abychom to pochopili, musíme si uvědomit, že i s ohledem na vědu je mysl - nebo duch - podstatnější než hmota. Hmota ve skutečnosti není tak materiální, jak nás kvantové mechaniky učí. Ze spirituálního pohledu je hmota vytvářena pro lidskou mysl/ducha, aby zakoušel sám sebe ve všech svých nekonečných aspektech. Cílem mysli je - prožívání sebe ve hmotném světě - stát se zcela vědomou svého vnitřního potenciálu. Tento potenciál je nekonečný, z čehož vyplývá, proč je hmotná realita taktéž nekonečná a mnohem bohatší a komplexnější, než si dokážeme představit.

Jako lidské bytosti můžeme mít představu, že nás hmota omezuje. Například bychom rádi létali jako ptáci, ale nemůžeme, zatímco v našich snech ano. V realitě hmotné omezení zemské říše zajistilo, že prožíváme určité aspekty života velmi intenzivně. Dám příklad: pokud bychom mohli něco udělat a nemuseli se vypořádat s našimi zranitelnými těly a lidskými emocemi, nikdy bychom neobjevili svou odvahu. Potřebujeme omezení, abychom v sobě tuto kvalitu objevili. Slovy Goetheho: "Bez limitů mistr neodhalí sám sebe" (In der Beschränkung zeigt sich der Meister). Díky limitům hmotného světa, musíme probudit a vyživit vnitřní kvality jako je intuice, pochopení a odvaha. Můžeme srovnávat život na Zemi se spletitou a obohacující hrou. Všechny hry mají jistá pravidla. Na jedné straně jsou tato pravidla omezeními, avšak na straně druhé umožňují hrát hru se vší její radostí a vzrušením.

V dalších časových liniích našeho současného života, jsou prožívány různé aspekty naší osobnosti, které vedou k probuzení dalších vnitřních kvalit. Tato hra je hrána různými způsoby a duše se obohacuje vstřebáváním všech rozličných výsledků.

Jeden lidský život je jako dům s neomezeným počtem pokojů. Každý pokoj nám ukazuje další aspekt naší vnitřní reality a je vytvořen, aby nás vedl k probuzení specifické stránky naší bytosti. Takto je existence paralelních světů nástrojem pro duši, která prosazuje rozšiřování vědomí.

Smysl paralelních světů pro naši současnou osobnost
Prožívání paralelních existencí obohacuje nejen duši, ale má taktéž hodnotu pro naše každodenní životy. Naše duše prožívá všechny tyto časové linie a my, jako lidské bytosti, jsme spojeni se svou duší. Proto jsme také na hluboké úrovni spojeni s těmito našimi dalšími životy.

Naše paralelní životy nás mohou inspirovat a dávat nám sílu. Mohou být vysvětlením pro nečekané talenty, ale také příčinou nepochopených strachů. Odehrává se nepřetržitá energetická výměna mezi rozličnými časovými liniemi. Jsme takříkajíc tým, pracující na stejném projektu.

Některé volby vedou ke klidnému a stabilnímu životu, ve kterém se odehrává pár pozoruhodných věcí. Taková časová linie může vykazovat jistý klid ostatním časovým liniím, kde se život odvíjí turbulentní cestou.
Může se také stát, že jisté talenty jsou na časové linii rozvíjeny. Například se někdo rozhodne žít ve Francii a učit se v této určité časové linii francouzštinu. V jiných časových liniích stejného života mohou existovat přirozené sympatie pro francouzský jazyk a kulturu.

Jak se můžeme spojit s prospěšnými aspekty našich paralelních životů?
Učinění spojení
Následující technika může být používána na spojení se s jinými časovými liniemi:

- Představte si jak plujete nahoru. Podívejte se na daný moment seshora. Pokuste se vnitřně pozdvihnout na úroveň své duše. Vnímejte dvě cesty pramenící z tohoto momentu, každou se svými vlastními zkušenostmi. Jedna je cesta, kterou jste si vybrali, druhá je alternativní.
- Zaměřte se na tu alternativní. Vnímejte její energetickou změnu. Co vyzařuje? Jak se tam cítíte? Jaké zkušenosti tam sbíráte?
- Umožněte těmto zkušenostem být. Řekněte jim vnitřně "ano". Vnímejte, jak vás mohou tyto zkušenosti obohatit a postavit v životě jinak. Ponořte se na chvíli zcela do této jiné časové linie.
- Pohlédněte na energetickou výměnu mezi vašim současným životem a tím alternativním. Co se můžete z druhé časové linie naučit a jaké poselství máte pro tuto druhou časovou linii?

Tak, jak to chodí při každé řízené meditaci, pokračujte dokud vám dá jasnost, inspiraci a sílu. Pokud vás zneklidňuje, nechejte to být a zkuste to jindy.

© Gerrit Gielen
www.jeshua.net

Překlad: Denisa Vaňková
www.jeshua.cz

Je-li tvá touha dostatečně silná, bude naplněna.....

4. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

"Požehnaní jsou ti, kdož hladoví a žízní po spravedlnosti, protože oni budou nasyceni" . Je-li tvá touha dostatečně silná, bude naplněna, protože hledáš-li stále znovu a znovu odpověď, neuspokojíš se, dokud ji nenalezneš. Musíš mít jistotu, trpělivost, důslednost a vytrvalost otočit každý kámen, dokud na své duchovní cestě nenalezneš to, co hledáš - uvědomění si jednoty se Mnou. Nikdy nebuď sklíčen nebo neměj pocit, že se honíš za nedosažitelným, ale prostě věz, že nakonec nalezneš to, co hledáš, jestliže neumdlíš cestou a v zoufalství se nevzdáš. Každá překážka na cestě k cíli stojí za překonání, a proto bud' odhodlán najít způsob, jak ji zdolat, a nikdy neměj pocit, že je něco nepřekonatelné nebo příliš náročné. Buď silný a odvážný a stále pokračuj, a určitě svého cíle dosáhneš.

TZOLKIN 3.7.2014 4 CAUAC kin 199

3. července 2014 v 16:42 Mayský Kalendář na každý den

Cauac - Bouře - Síla Obnovy, regenerace, inovace
Když jste v bouři narození? ..…. Někdo se rodí v nádechu starých lesů, někdo v slzách větru, někdo klíčí v teplém lůně vlhkých tropů, jiní prosakují dolů na mrazivý Sever…...tam, kde se rozpoutala vaše osobní bouře, tam je místo, kde začíná vaše cesta. Vyhledejte místo zrození vaší bouře a pochopíte původ vaší duše.
Symbolika představuje bouři, déšť, blesky - čištění, aktivaci, dynamickou sílu i vzájemné působení lidí v celém pozemském prostředí. Cauac je také symbolem komunity, která se někdy nazývá "universální společenství" nebo " nebeský domov Bohů ". Je to znamení Božského Ženství, což je velmi často spojováno s porodními asistentkami a porodem ( vnitřní bouře, která přináší život).
Nativní CAUAC mají silný soucit s ostatními a jsou hypersenzitivní. Přecitlivělost jim dává velkou představivost a vznešené srdce. Umělecké vyjádření je často způsob jak směrovat svoji přecitlivělost.
Požádejte o harmonii v rodině, doma i ve všech dalších vztazích. V tento den se hluboko uzdravují vztahy se ženami a vše co nese ženské energie.
***
Děkujeme za dnešní setkání. Je nám ctí, když vidíme, že jste si našli během dne čas, abyste si vyslechli naše Poselství. Mnozí se probouzí a vytváří s námi užší vztah, protože uvolnili kódy přesvědčení, které jim bránily ve spojení s námi a mnoha Bytostmi v jiných sférách. Máme radost, že jste součástí Vzestupu a otevíráte dveře umožňující jasnější komunikaci.
Dnes bychom vám chtěli dát energii Požehnání a Lásky. Chceme vás požádat o několik nádechů a krátkou relaxaci. Můžete poslouchat uklidňující hudbu, nebo vnímat ve vaší mysli náš Andělský sbor, nebo můžete využít nějaké meditační hudební nahrávky.
Můžete přizvat další milující Bytosti jako jsou Svatí, Mistři, Andělé, Archandělé, nebo Duchovní Pomocníci, kteří se k vám připojí. Zavolejte je a věnujte každému z nich pozornost, až se k vám budou postupně připojovat. Jeden ze způsobů jak to udělat je 3 x vyslovit nahlas, nebo v duchu jejich jméno. To, co se chystáte udělat je poslat Lásku a léčivou energii sami sobě. Během této doby nemusíte myslet na nic, jen přijímat energii a cítit Lásku. To je náš dárek pro vás. Neustále vám posíláme Lásku, ale během rušného dne si toho nemusíte všimnout. To je váš čas.
Když se lidé shromáždí ve skupině s kolektivním záměrem, jejich modlitby jsou exponenciálně silnější. V naší dimenzi je to stejné, když se sejdeme ve skupině se záměrem posílat vám Lásku a léčivou energii, náš kolektivní záměr se projevuje silněji.
Zaujměte pohodlnou polohu a zůstaňte v energii Lásky jak jen dlouho chcete. Jakmile jste se zklidnili a váš mozek se dostane do hladiny Théta, začínáme. A pak z tohoto stavu Théta obnovíme a pokračujeme v normální činnosti.
Vroucně vás milujeme a jsme poctěni, že vás můžeme tímto způsobem obdarovat. V naší sféře nejsme omezeni časem ani prostorem, můžete nás zavolat jako skupinu, nebo jednotlivě, kdykoliv si budete přát. Je nám ctí a potěšením sdílet naše energie s vámi. Zítra budeme mluvit na téma Láska z pohledu dítěte. Užijte si dnešní den!
ČTVRTÝ Tón - STABILITA - STÁLOST - ZÁKLAD
Energie Kan (4) určuje parametry pro stanovení limitů ( svoboda a hranice) potřebných k vytvoření pravidel hry, práce, vztahu. ČTYŘKA znamená CELISTVOST.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Společně tvořit za hranicí iluze a oddělenosti

3. července 2014 v 7:00 Aktuální Informační chaneling

Milované Bytosti ztělesnění Boží Přítomnosti Stvořitele na Zemi, energie, která k vám dále proudí a vynořující se zevnitř vašich Bytí, je vyvážený a harmonizovaný Bůh a Bohyně vibrací Stvořitele. Proudíme k vám jako posvátný aspekt a projev Stvořitele, abychom s vámi pracovali ve zvlášť citlivých oblastech vaší reality a na procesu vzestupu. Hovoříme jednoduše, stejně tak jako vědomí a zdroj světla z dimenze kosmické úrovně harmonizovaných Bohů a Bohyň ve Stvořitelových vibracích. Stejně jako Stvořitelovy vibrace a vědomí, i my podporujeme hluboké léčení, probuzení a jednotu ve vás a rozpuštění energií oddělenosti a iluze, které vyplouvají na povrch ve vašem bytí a objevují se ve vaší realitě. Povzbuzujeme vás k odložení energetických vzorců z nižších dimenzí. Z důvodu manifestace nové epochy a nové planety Země v Lásce, je nutno vymazat a rozpustit mnoho různých forem přesvědčení a pohledů oddělenosti a iluze. Až pak bude pravda lásky zažívaná snadno a perfektně. Nyní si přejeme s vámi opět přetvořit realitu, která existuje za odděleností a iluzí.

Můžete začít říkat nahlas a nebo jen v duchu:

"Milovaný Bože a Bohyně Stvořiteli vibrací, podporujte mě nyní tak, abych viděl, cítil a všimnul si
pravdy a božství v mém bytí, v mých energiích, formě a projevu."


Tento jednoduchý záměr, nám umožní pracovat s vašimi energiemi tak, aby se rozpustily všechny iluze a oddělenost. Tak, abyste získali úžasné probuzení a vlastní odpovědnost za váš duchovní posun. Můžete pracovat s tímto záměrem, abyste mohli ukotvit a uvědomit si přítomnost Stvořitelovy esence ve vás.

"Milovaný Bože a Bohyně vibrací Stvořitele, volám vás abyste aktivovali tu nejčistší esenci mého bytí tak, aby došlo k naplnění a projevu duchovní rovnováhy. Veďte mě v tomto současném vzestupu mého bytí na cestě získávání, přiznání si a uskutečňování esence Stvořitele. Dovolte mé esenci Stvořitele rozvinout se ve mně tak, abych se propojil s vzestupnými vibracemi Stvořitele vesmíru. Pomozte mi být zcela probuzeným, bdělým, vědomým a všímavým k vlastním energiím, posunu, rozvoji a boží esenci Stvořitele mého Bytí. Dovolte mému fyzickému i energetickým tělům, aby byly v přítomném dni vždy vyladěny s plně probuzenou Stvořitelovou esencí naplněnou uvědoměním a inspirací v mém bytí. Naše těla se nyní posunula tak, aby byla v souladu s esencí Stvořitele. Myšleno tak, že má existence se vyskytuje v danou chvíli, v nejrychlejších možných vibracích Stvořitele pro tuto chvíli. Dovoluji svým tělům se transformovat."

Přejeme si, pomoci vám být si vědomí oddělenosti a iluze, protože vám to umožní vzpomenout si na existenci prostoru míru, lásky a radosti, které už ve vás jsou, takže už více nebudete propleteni s perspektivami, které brzdí a brání uvědomění si Stvořitele ve vás. Mohlo by se vám líbit, pracovat se záměrem uvedeným níže.

"Milovaný Bože a Bohyně vibrací Stvořitele, prosím prostup mou bytostí a vymaž všechny energetické vzorce oddělenosti a iluze. Vyzdvihni mé energetické vibrace do nejčistší frekvence Stvořitelovy lásky tak, abych si mohl vždy uvědomit oddělenost, jasně prohlédnout a rozumět všem formám iluze oddělenosti. Nyní slavnostně slibuji, že ve své realitě tvořím jen myšlenkové vzorce jednoty a rozhoduji se aktivovat jen pozitivní, tvořivé a láskyplné myšlenky a energetické vzorce. Žádám Boha a Bohyně Stvořitelových vibrací, aby vymazali všechno utrpení, bolest, které ještě držím ve svém bytí a nebo v tělech napojených na utrpení a iluzi. Uvědomuji si, cítím a pozitivně rozumím sám sobě, tak abych byl v absolutní jednotě a prožívání nekonečné lásky Stvořitele. Jednota, štěstí a spokojenost nahrazují všechny možné podoby oddělenosti a iluze, které jsem dříve vnímal jako svou pravdu. Nyní si uvědomuji, že jsem svobodný od oddělenosti a iluze. Energie pro kterou jsem se rozhodl a na kterou se soustřeďuji, je vděčnost.'

S vaším uvědoměním a pochopením probuzení Stvořitele, se vaše celé bytí otevírá jako skořápka vajíčka. Skořápka praskla a to může vyvolat pocity extrémní citlivost, nebo dokonce můžete prožívat bolest vytvořenou vaší realitou. Pokud následkem prožité bolesti a zranění, potřebujete léčení a výživu, máte možnost ihned zavolat službu Boha a Bohyně Stvořitelových vibrací.

"Milovaný Bože a Bohyně Stvořitelových vibracích, volám nyní vaše energie, aby očistily mé energetické vibrace a vzorce, mé emocionální, mentální a fyzické tělo od negativity, které právě prožívám. Už si více nepřeji zachovávat zkušenosti mého bytí, nebo shromážděné v paměti mé duše. Přání mého božství je prožívat hlubokou a absolutní očistu na všech úrovních a hluboké procítění silného systému čisté lásky, které pocházejí ze srdeční čakry Stvořitele. Tak, jak vyzařuji mocnou a čistou lásku, poznávám se jako pročištěný a všechny záznamy a stopy mých předešlých zkušeností byly rozpuštěny. Tato láska nepřekonatelná, nedotknutelná a neprostupná:láska se navždy ve mně navždy usídlila jako rozhodná přítomnost lásky. Jsem vyléčen, pročištěn a čistý. Jsem Láska."

Jednota je zvláště důležitá v souvislosti s vnitřními plány Stvořitelova Vesmíru
- všechny aspekty vaší duše, zvláště pak nesčetné inkarnace vaší duše, se navrací jako vaše součást, která si přeje dosáhnout uzdravení, pravdu, lásku a je pojištěna láskou. Mohou vás ještě ovlivňovat některé části vaší duše, které jsou vyvolány starými energetickými vzorci, nebo vynořená bolest: V tomto případě vám můžeme pomoci v léčení a pročišťování všech aspektů vaší duše, na podporu hlubokého a čistého vtělení ve vašem bytí.

"Milovaný Bože a Bohyně Stvořitelových vibrací, žádám vás o očištění mé duše a zvýšení vtělení mé duše v mém přítomném fyzickém Bytí. Prosím vymažte z paměti mé duše jizvy a všechny podoby negativity mé duše z mnoha inkarnací, kterých se držím. Pročistěte, ukliďte a uzdravte mou duši tak, aby se podpořily čisté a moudré energetické vzorce, aby byly plně naplněny a přítomny ve všech tělech, čakrách a v auře. Nyní přijímám větší nebo úplný aspekt mé duše jako plně vtělený v rámci mého Bytí. Jsem ztělesněná duše."

Vaše duše má na Zemi nesčetně úkolů, ale jeden z nejpřirozenějších, je přinést zkušenost nebe, blaho a požehnání Stvořitele všem, aby to všichni prožili a zažili to potěšení.. Božské nebe může být uskutečněno skrze projekci rozeznání nebe v každé duši. Pokud oddělenost a iluze jsou rozpuštěny, pak je snazší se napojit, manifestovat, začlenit a prožít Nebe na Zemi.

"Milovaný Bože a Bohyně vibrací Stvořitele, mým záměrem je manifestovat nebe, blaženost a hlubokou radost Stvořitele v mém Bytí, názorech a realitě a zároveň podporovat lidstvo na Zemi. Mým úmyslem je rozpustit závoj oddělenosti mezi Stvořitelovým Nebem a Zemí, což mnohé povzbudí, včetně mě samotného. Díky rozpoznání Stvořitelova Nebe je smazána všechna prožitá oddělenost mezi mnou, lidstvem a Božstvím. Já a veškeré lidstvo nyní přijímáme naše božské právo a uznáváme sebe jako božské posvátné tvůrce na Zemi. Jsme věčně spojeni se Stvořitelem a prožíváme plodné a bohaté skutečnosti zrozené z lásky."


Našim největším přání je sloužit vám v tomto nesmírně silném probouzení a posunech vzestupu.

Bůh a Bohyně Stvořitelových vibrací

Zdroj: http://www.omna.org/Home.html

Poznámka ke kopírování:
Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Renata H. pro www.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Nesnaž se hrát roli někoho jiného.

3. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Správně se nalaď, najdi svou vlastní notu a čistě a hlasitě ji rozezvuč, protože jsi součástí ohromného životního orchestru. Máš sehrát svou jedinečnou roli, a proto se nesnaž hrát roli někoho jiného. Hledej a najdi tu svou a drž se jí. Když se to naučíš, všechno bude s tebou v naprostém pořádku. Ty duše, které se pokoušejí hrát notu někoho jiného, shledají, že nejsou v harmonii s celkem. Nikdy se nesnaž být někým jiným nebo dělat to, co dělá někdo jiný. Nechci, abyste všichni byli stejní jako hrášky v lusku. Potřebuji, abyste se odlišovali svými individuálními vlohami a kvalitami. Orchestr tvořený stejnými nástroji by byl velmi fádní. Čím více různých nástrojů se spojí v dokonalé harmonii, tím obdivuhodnější a bohatší zvuk budou vydávat.

VZDUCH, KTERÝ DÝCHÁME.

2. července 2014 v 18:46 Aktuální Informační chaneling

Květen přinesl úplně novou součást, a to prvek zaklapnutí do pozice, na místo. Přestože stále máme spoustu práce a energie je stále ještě intenzivní, věci se teď skládají úplně novými způsoby. Je to jako když narazíte na jeden z těch kouzelných zámků v pohádkové počítačové hře. Když se skryté symboly zarovnají, rozsvítí se, a způsobí tak, že některé čepy v zámku vyskočí ven, zatímco jiné zaskočí dovnitř. Celou dobu se tyto mnohonásobné kroužky válce otáčejí dokola, a stále naskakují (klikají) na nová místa. Správní lidé se scházejí; přesunujeme se blíže k Pravým Domovům; náš Pravý Účel se odkrývá. Nacházíme pomoc, kterou potřebujeme. Otvírají se nová dveře. Jsou nám představovány divukrásné nové příležitosti.

Celý rok mnozí z nás měli potíže s dýcháním vzduchu starého světa. Vydýchaný vzduch duality neobsahuje pro nás dost výživy nebo životní síly. Chybí tam prvek, který potřebujeme. Nyní se něco očividně změnilo. Čerstvý vzduch nového světa se stále více a více dostává do světa kolem nás. Vzduch je daleko více obohacený než dříve. Tyto nové energie nám poskytují pravou výživu, kterou nejvíce potřebujeme.

Nová Krajina se nekonečně prohlubuje a rozpíná. Může to znít zvláštně, ale Nová Krajina má kvalitu Mateřského Mléka - něčeho tak hluboce známého, nanejvýš pečujícího a plného výživy, a přesto zároveň jsou tu v Nové Krajině naprosto nové, úplně nečekané prvky, které způsobují super nadšení!

Tyto nové, neviděné prvky se objevují ve zvláštních nových koutech, které jsme předtím neviděli. Jsou naprosto nečekané. Vycházejí z prostoru Mimo Mapu Známého. Proto je důležité, abychom při tom, když tvoříme Nové, vždy nechali prostor neznámému.

Jelikož tvoření Nového a Pravého vyžaduje, abychom se vypořádali s mnoha praktickými detaily, nutí nás to buď tvořit věci novými způsoby nebo způsobem, který nechá otevřené dveře či prostory, kudy může vstoupit nové. Učíme se udržovat vše rozpínavé a nedefinované, dokud nebude jasný nový význam nebo nová symbolika.

Červen přináší hlavní zrevidování, opravy směru a nečekané změny.
Červnové změny se budou ke konci měsíce velmi zrychlovat. Nyní jsou nezbytné hloubkové revize, protože jsme konečně nechali jít pryč naše obavy, abychom plně objali Nové a Pravé. Už se nechceme držet našich zón komfortu, které mají prošlé datum platnosti a víme, že vše v nás, co je stále ještě založeno na iluzorní úrovni duality má odejít a že jen to, co srdcem cítíme jako autentické zvoní pravě.

Proto neustále znovu vyrovnáváme a překalibrováváme sami sebe ze starých úrovní k novým.
To vyžaduje časné revize. Můžeme psát email a o dvě minuty později náhle zjistit, že to, co jsme napsali, pocházelo ze staré energie, takže potřebujeme honem napsat nový email, který vychází z našeho opravdovějšího místa.

Prodloužené přechodové období, kterým jsme procházeli, odneslo mnoho prošlých prvků.
Po planoucích hranicích několika posledních let jsme zjistili, že chybí také některé hluboce milované a střežené části nás samých. Byly spáleny na hranici společně s prvky, které už nepotřebujeme. Jsou to věci jako útěcha v osamělosti, tiché spříznění s přírodou a něžný milovník v nás, což vše bývalo velkým zdrojem výživy. Občas se divíme, jestli se některé z těchto kvalit někdy vrátí, ale ony se vrátí většinou v nové podobě.

Nádherné barvy Nové Krajiny začínají být nejen stále více viditelné, ale vybarvují naše životy, to, co děláme, jak se cítíme, na co se zaměřujeme, jak jednáme. Tyto zářivé barvy s sebou přinášejí nové kousky skládanky, na které jsme čekali, abychom se mohli plně zabydlet na nové úrovni.

Solara
www.nvisible.com

Toto je velmi malý fragment Solařina kompletního Surf Reportu na červen 2014. Celý Surf Report a týdenní Updaty jsou dostupné po zapsání v angličtině, němčině, portugalštině, ruštině a španělštině na INVISIBLE MERCADO.

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Markéta N. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Vše je tak, jak by mělo být, nebo ne? Pamela Kribbe

2. července 2014 v 14:59 Aktuální Informační chaneling

"Tak to mělo být", "musí za tím být nějaký vyšší smysl", "vše je přesně tak, jak má být". Poznámky snadno činěné mezi spirituálně nakloněnými. Často jsou tvrzení jako tato činěny vůči situacím či událostem, které se zdají, že nemají smysl, jsou tragické nebo kruté. Nehody, nemoci, prosté překážky testují náš smysl pro spravedlnost. Proč se mi to stalo, proč se to muselo stát? Názor, že za vším, co se přihodí je vyšší řád, božská ruka, která znamená dobro, je uklidňující. Je to však pravda?

Myšlenka, že vše se děje tak, jak by mělo, je deterministickým pojetím: tvrdí, že existuje vyšší moc, která předurčuje, co se v našich pozemských životech stane. Tato vyšší moc má být Bůh nebo vaše duše či vyšší já. Ať je to cokoliv, tvořivá síla nenáleží vám, ale tomuto vyššímu zdroji. Myšlenka, že my jako lidské bytosti máme svobodnou vůli a můžeme činit svobodná rozhodnutí, je tímto vážně zasažena.

Tak tedy vyvstává paradox: začínajíc spirituálním pohledem na svět, mnoho lidí považuje svou moc činit volby a převzetí zodpovědnosti za svůj život za podstatu toho, kým jsou. Pakliže by to nebylo o této moci, celé pojetí vnitřního růstu a transformace by se stalo neplatným. Zároveň existuje prohlášení, které často zní jako zaříkadlo, že "vše je tak, jak má být", nebo jak říkají jiní: "vše je v božím řádu."

Tyto "potěšující informace", že vše se skutečně děje tak, jak má, mě udivují a znechucují zároveň. Ze všeho nejdříve je na Zemi ohromné utrpení, které je zřejmé a které se odráží prostřednictvím běžných každodenních novin. V mnoha, mnoha lidských bytostech stejně jako v přírodě je intenzivní utrpení na fyzické, emocionální a spirituální úrovni. Jak tedy může být vše tak, jak má být?! Za druhé, je tu zmíněný paradox výše, že svobodná vůle a předurčení nesedí dobře dohromady. To je bod zasluhující si úvahu, pakliže předkládáme, že vše je dobré a v božském pořádku. Za třetí, všimla jsem si, že podporování této zprávy jde často spolu s typickou poznámkou lítosti, jistého druhu spirituální povýšenosti, zprostředkovávající něco jako: "Ach, dítě, vidím, že ještě nechápeš, jsi lapené ve svých příliš lidských pochybnostech, náladách a emocích, existuje však vyšší smysl za vším, co se odehrává a jednoho dne toho budeš také svědkem." Jsem si jistá, že lidé to často myslí dobře, avšak přece jen…

Když jsem se právě vyléčila ze závažné deprese s psychotickými příhodami v roce 2010 a stále jsem bojovala, abych se dohodla s touto strašnou zkušeností, kdosi mi řekl: "je zcela zřejmé, že jsi tím mělaprojít a že smyslem toho všeho bylo umožnit ti pochopit lidi s podobnými utrpeními." Na tento podnět jsem nedokázala reagovat, jak jsem popadala dech. Později jsem však zjistila, že tu ve skutečnosti byly tři vyplývající podněty: 1. Deprese je předurčená a nemohla bych jí předejít. 2. Stala se pro mé vlastní dobro, i když jsem se cítila příšerně. 3. Spirituální smysl za tím vším byl, že mě to učinilo být lepším učitelem a léčitelem pro druhé. Poslední uvedené tvrzení mě okamžitě povýšilo na mučedníka. To, co se skutečně stalo bylo, že jsem obětovala sama sebe a prošla peklem za záchranu druhých. Ach ne. Jaká lichotka být postavena na takovýto piedestal, mám však podezření, že nahoře na něm je velmi vratká rovnováha.

To, co stojí nad všemi třemi tvrzeními, je velká propast mezi způsobem, jaký jsem cítila ohledně toho, co se mi stalo, a "skutečnou" spirituální pravdou. To, co jsem pociťovala pregnantně za špatné, bylo "skutečně" dobrou věcí. To, čeho jsem se chtěla ze všeho nejvíc vyvarovat, bylo být "opravdu" předurčena a to, co jsem prožívala jako své osobní soudní líčení během depresí, bylo "skutečně" něco, co jsem na sebe vzala, abych se stala lepším učitelem a léčitelem. Vztek, smutek a hrůza, kterou jsem poté cítila ohledně toho, co se mi stalo, byly jednoduše pro mé ego, které se nemohlo odevzdat vyššími řádu věcí, bouřlivé. Tento příklad ukazuje obecnou linii úvah, která může být aplikována na mnoho různých situací. Obecná tendence je pohlížet na události či situace, které se zdají na první pohled hrozné, tragické nebo absurdní, a pak je uhladit s pomocí spirituálního názoru, že "věci jsou vždy přesně takové, jaké mají být", nebo "že existuje božský řád řídící události a tudíž je na hlubší úrovni vše v pořádku."

Co dělat s tímto typickým přístupem uhladit věci? Pojetí, že vše je předurčené a vyvíjí se dle boží vůle, nemůže být vyvráceno logickými důvody. Je to nevyvratitelné metafyzické tvrzení, které nemůže být překroucené (nebo uznané!) empirickým důkazem. Nicméně je v konfliktu s naším hlubším pociťovaným pocitem, že jsme schopni ovlivňovat naše životy a že máme svobodnou vůli a moc si volit. Pojetí, že "vše je dobré takové, jaké je" nebo "vše je takové, jaké má být" je v konfliktu s tím, jak se cítíme v každodenním životě. Kdykoli je spirituální názor zjevně v rozporu se zdravým rozumem, s našimi každodenními pocity, zvedá to pro mě červenou vlajku. Věřím, že skutečná spiritualita je vskutku slučitelná s našimi přirozenými instinkty a intuicí. A co víc, věřím, že prostřednictvím našich přirozených pocitů se dokážeme spojit se svými dušemi. Více než mysl a ideologie, které vytváří, je to srdce, centrum našich pocitů a intuice, které vytváří bránu ke spirituální pravdě. Kdykoli existuje velká propast mezi tím, co cítíte pro sebe opravdu jako dobré a pravdivé a co tvrdí spirituální učení, že je dobré a pravdivé, si já vždy vybírám ve prospěch lidských pocitů jakožto řádného měřítka. Ovzduší samolibé nadřazenosti, s kterým jsou často činěny neintuitivní spirituální nároky taktéž nepomáhají.

Co ale potom? Když nejsou věci předurčené, když neexistuje žádný vyšší smysl za vším, co se děje, je život jen pouhou hrou náhod? Není tu žádný větší příběh, smysl toho všeho? A pokud je to všechno svobodné a otevřené a vy stále věříte v Boha, proč Bůh dovolí tolik bolesti a utrpení, jaké je pak vysvětlení? Ráda bych tvrdila, že existujíspirituálně smysluplné důvody, proč se věci dějí, tak jak se dějí, to však neznamená, že to, co se děje, je dobré a správné. Existuje smysl pro všechno, ale to nezahrnuje, že by se to mělo stát. Mým tvrzením je, že existuje rozdíl mezi uznáním a spirituální logikou za událostmi, které se odehrávají a za vírou v předurčení. V našich životech opravdu existují spirituální zákony, nejsou však v rozporu s naší svobodnou vůlí.

Abych objasnila, co tím myslím, aplikujme to na příkladu výše. Má deprese byla jasně způsobena strachy a negativními přesvědčeními uvnitř mě. Věřím, že to náleží k záměru mé duše přinést v určitém okamžiku tyto strachy a negativní přesvědčení na povrch do mého vědomí, aby mohly být vyléčeny. To však neznamená, že věci se měly dít přesně tak, jak se děly, nebo že jsem neměla žádnou volbu, co se v mém životě odehrávalo. Jasně si vzpomínám, že než se mě zmocnila tato deprese (a musela jsem být hospitalizována), obdržela jsem několik signálů, zvláště od mého těla, které mi ukazovaly, že jsem velmi stresovaná a měla bych zastavit. Neudělala jsem to a to nebylo předurčené. Existuje vysvětlení pro fakt, že jsem nejednala na základě svého intuitivního tušení a signálů těla: bála jsem se pochybení, bála jsem se říci "ne" lidem, protože jsem si cenila jejich uznání a bála se odmítnutí. To vysvětluje, proč jsem nezapojila brzdy včas. Nicméně, i když tu měly jasné důvody místo, byla to stále moje volba. Samotný fakt, že jsem si byla vědoma těchto signálů a tušení, ukazují, že tu byl prostor pro volbu.

Z pohledu do minulosti jsem tedy učinila nějaká špatná rozhodnutí. Nyní je k ničemu nekonečně se obviňovat ohledně méně příznivých rozhodnutí, které jsem učinila v minulosti. Vyčítání nelítostným způsobem dává vzniknout pocitům viny, které jsou destruktivní a kontraproduktivní (mluvím zde z osobní zkušenosti). Soudit se není příliš prospěšné. Nicméně říci, že jsem si nemohla jakkoli pomoci, neboť se to tak mělo přihodit, znamená jít do druhého extrému. Je to čisté popření. Nejde se vyhnout faktu, že jsem mohla učinit jiná rozhodnutí. Nejlepší způsob, jak se poohlédnout zpět, je s očima soucitu a mírnosti. Tím, že k sobě budete soucitní, uznáváte, že jste chybující lidská bytost, a ve skutečnosti je pak mnohem snazší učit se ze svých chyb. Když si dokážete odpustit, uvidíte úskalí minulosti jako smysluplné lekce, které vám umožnily získat vhled a učinit lepší volby v budoucnu. Takto se mohou tragické situace stát smysluplnými a mající význam nikoli proto, že jsou vnitřně dobré nebo žádoucí (často nejsou), ale protože jste připraveni se z nich učit a dokonce být jimi transformováni. Zdali je něco spirituálně smysluplné, není určené objektivními událostmi jako takovými, ale způsobem, jakým to zakoušíte a interpretujete.

Takto mohou být svobodná vůle a jistý stupeň předurčenosti sladěné. Představte si, že vaše duše chce žít v tomto životě prostřednictvím jistých zkušeností. Proto si vaše duše vybrala být konfrontována s jistými výzvami, které byly jaksi před-programovány do vašeho života. Jistí lidé, se kterými se setkáváte, různé příležitosti nebo překážky, které vám přichází do cesty, mohou být opravdu připravené předem. Klíčová otázka nicméně zní, jak, jako člověk se svobodnou vůlí, odpovíte na tato setkání a situace a do jaké míry odhalíte smysl a účel v tom, co se vám děje. To není určené a je to základním smyslem vaší duše, pojmout lekce tkvící ve výzvách s láskou a přijetím. Takto činíte jiné volby v budoucnu a ve svém životě přitahujete více pozitivních setkání a situací, vylučující potřebu čelit stále znovu stejným výzvám.
Často je velmi těžké odpovídat na nejzávažnější výzvy v životě s důvěrou a přijetím. Proto říkám, že je to základním cílem vaší duše.Často je to velký boj poznat hodnotu hlubokých zkušeností ztráty, bolesti nebo odmítnutí. Odpor nebo zoufalství jsou normální a velmi lidské. Přesto věřím, že je to pro nás nejhlubší pozvání duše: přijmout i tu nejtemnější část našich životů a nás samých s pochopením a vřelostí. Ne proto, že je to "dobré takové, jaké je", ale proto, že přijetí a fungování je jediná cesta ven. Je to jediná cesta do světla.

Když jsem byla uprostřed svých psychotických depresí, neprožívala jsem žádný smysl nebo význam toho, čím jsem procházela. Pro mé milované to byla také noční můra. Byla jsem nakonec vzata do psychiatrického oddělení nemocnice proti své vůli. Tam se začalo mé zotavování. Poté, co jsem se zotavila, jsem zjistila, jaké to je, když hluboké utrpení přináší ovoce. Jakmile jsem se obrátila do světla a chtěla znovu žít, zažila jsem hlubokou radost a všimla si hojnosti ve svém životě jako nikdy předtím. To, co bylo předtím bráno jako samozřejmé, se stalo zdrojem zázraku a hluboké vděčnosti. Někdy jsem chtěla jen tak zastavit před domem při návratu z obchodu a jen žasnout nad faktem, že je pro mě na Zemi místo, kde mohu žít s dvěma nejvíce milovanými lidmi, s mým manželem a dcerou. Žasla jsem nad úžasnou péčí a podporou, kterou mi dávali lidé kolem, dříve známí se stali důvěrnými přáteli. Nejen úplné zhroucení, které psychóza přináší, mi dalo nové uvědomění toho, co jsem dříve brala za samozřejmost, dalo mi to taktéž nějaké trvalé vhledy, které mi nyní pomáhají žít můj život s menším strachem a větším naplněním. O pár let později jsem napsala knihu o mé temné noci duše, která mi pomohla integrovat celou zkušenost plněji a s přínosem ohlédnutí se zpět. Po publikování této knihy (v holandštině - doufám, že na konci tohoto roku i v angličtině), jsem obdržela dopisy od lidí, kteří se v mém příběhu poznali a cítili podporu a útěchu. Tak moje temná noc duše získala smysl. Postupně se tato děsivá zkušenost jevila v jiném světle, v léčivém a smysluplném světle. Nicméně to neznamená, že se to tak "mělo stát" nebo že to byla "opravdu" dobrá věc.

Je vše tak, jak by mělo být? Je to dobré takové, jaké to je? Ne! Na Zemi je spousta tragédie a utrpení. Věřím, že přitahujeme nějaké negativní situace do svých životů, abychom si uvědomili negativitu uvnitř nás (vztek, strach, nedůvěru). Tyto situace mohou být z části před-určené. Smysl za těmito výzvami však je ten, že činíme různé volby v budoucnosti, abychom mohli propustit negativitu a přestat ji do svých životů přitahovat. Bolestivá nebo tragická situace není doopravdy dobrá nebo hodnotná. Stane se jí pouze tehdy, když mají lidé odvahu a jasnost mysli nalézt v ní smysl a být jí transformováni. Máme na výběr, jak odpovíme na to, "co je". Máme potenciál transformovat negativitu a bolest našim vnitřním postojem a učinit život lehčím a radostnějším pro nás i pro ostatní. To je skutečným smyslem spirituality. Vyšší řád, který tak zoufale hledáme za vnějšími událostmi v našem životě, neleží mimo nás. Potřebujeme ho tvořit sami: to je naším posláním jakožto svobodných dětí Boha.

© Pamela Kribbe 2014
www.jeshua.net

Překlad: Denisa Vaňková
www.jeshua.cz