Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Červenec 2014

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 27.7. 2014 – 3.8. 2014

31. července 2014 v 20:56 Mistr Hilarion

Milovaní,
jak zesiluje energie přicházející z vesmíru, vnitřní pnutí se zvyšuje. Proces očisty je intenzivnější ve všech oblastech života. Na Zemi tomu nemůže nikdo, ani nic uniknout. Všichni jsou jako jeden, v oku kosmického uragánu, procházejícího kolem. Ti, z vás, co vnímají energie, zjistí, že se na své cestě pohybují vpřed nádherným a nečekaným způsobem. S ohromující rychlostí se ocitnete v požehnaném prostoru, protože v sobě naleznete mír po němž jste toužili. Vzhledem k tomu, že znovu dochází k tomuto zarovnání a rekalibraci, vstupujete do nové fáze léčení vašeho lidského operačního systému. Tohoto léčení si všimnete v každodenním životě, když budete plnit své povinnosti. Bude přes vás proudit víc energie a budete mít energii na tvoření všeho, co si v životě přejete. Výrazně se zlepší vaše schopnost soustředit se na vaše cíle.

Stále budou pokračovat situace, kdy si bude muset každá duše na planetě volit cestu na křižovatkách a pro mnohé to může být těžké,
protože se i nadále budou vyskytovat roztržky v rodinách a v přátelských vztazích. Mnohdy jsou tato nedorozumění přechodného rázu, protože ti, kdo jsou zmateni z toho, co se děje anebo si toho vůbec nejsou vědomi, se od probuzených odvrátí. Buďte uzemněni a soustřeďte se na svoji pravdu. Každý člověk na Zemi je vždy zodpovědný za své volby a rozhodnutí a musí přijmout následky, které v důsledku toho přijdou. Ti, kdo ubližují nebo škodí druhým, zažijí tuto energii, jak se k nim vrací mnoha způsoby, což je přinutí, aby se podívali do sebe jasným a čestným způsobem, dokud nepochopí,že energie kterou vysílají do vesmíru se k nim vrací stejnou měrou, bez ohledu na to, zda je pozitivní nebo negativní.

V minulosti této energii trvalo déle, někdy i roky, než se v životě dotyčné osoby manifestovala. Co se ale nyní začíná objevovat s mnohem větší rychlostí, je manifestace soustředěných myšlenek, takže je rozumné, abyste byli v myšlení ukázněni, aby k vám přicházelo jenom dobro. Když zpozorujete, že se k vám vrací myšlenky které vás činí nešťastnými a smutnými, nechte je odejít a okamžitě je nahraďte posilujícími myšlenkami a idejemi. Když to budete provádět pravidelně, život se bude odvíjet v novém pohledu, protože začnete život vidět přes čočky radosti, krásy a uspokojení. Všude začnou lidé dělat věci pro druhé jen proto, že budou mít potěšení z toho, že mohou udělat druhým radost. Bude docházet ke spontánním a náhodným skutkům laskavosti, které budou vzkvétat na celé planetě. Duchovnost, energie a síla lásky pozvednou srdce a mysli mnoha lidí, když budou cítit, jak tyto vlny lásky přicházejí do ovzduší ze samotné Země.

Zmítající se a chaotická stinná energie se v každém člověku a ve vnějším světě v každodenním životě zklidní a vyrovná. Každý vnitřním zrakem uvidí vliv každé energie kterou si zvolil a bude schopen okamžitě opravit každý skutek, myšlenky či chování, které by mu mohly přinést nešťastné prožitky. Jak to bude pokračovat, bude docházet k mistrovství na všech úrovních bytí a otevře to cestu k tomu, že si budete moct do fyzického lidského operačního systému "natankovat" další vyšší esence. Čím víc osvícených bytostí bude kráčet po této planetě, tím osvícenější bude společnost a civilizace. Již se to děje a bude jen zesilovat, když každý přinese svoji vyšší esenci, vyšší aspekty své duše.

Láska je největší sílou vesmíru a tato síla bude mít vliv na celou planetu. Neviditelné se stane viditelným a otevře nový pohled zkušeností a smyslových prožitků všem, kdo dosáhli tuto frekvenční úroveň. Když tuto úroveň dosáhne víc lidí, vydláždí to cestu dalším a ulehčí jim to pozvednutí se na vyšší úrovně vědomí a pochopení. Zlatý věk Terry vystoupí ve své slávě a majestátnosti, kterou si budou všichni uvědomovat a žít.
Do příštího týdne …
Já JSEM Hilarion

©2014 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Mirka K. pro www.transformace.info. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem za předpokladu, že nic nebude vynecháno nebo změněno a budou uvedena všechna práva a odkazy na webové stránky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy. Děkujeme za zařazení této poznámky

Buďte alespoň trochu inteligentní - Osho

31. července 2014 v 20:46 Vývoj vědomí bytostí

Celá má filozofie je založena na tom, že nemáte vyvíjet žádné úsilí, že máte jen relaxovat a osvícení se samo dostaví. Přijde, když zjistí, že jste úplně uvolněni, bez napětí, bez úsilí, a okamžitě se na vás snese jako tisíce květů. Všechna náboženství vám kážou naprostý opak a tvrdí, že osvícení je namáhavá záležitost, že vyžaduje celoživotní úsilí, možná i mnoho životů, a že tu není žádná jistota a záruka. A vy ani navíc neznáte cestu k osvícení, proto je možné, že ji ztratíte a zabloud& iacute;te. Jen pár lidí se doklopýtalo k osvícení. Byla to pouhá náhoda.
Miliony lidí se snaží a nic nenacházejí a neuvědomují si, že jejich hledání v nich vyvolává velké napětí, jejich úsilí vytváří stav, v němž nemohou dosáhnout osvícení. Osvícení nastane jen tehdy, když jste tak klidní, že už téměř nejste. Je jen čiré ticho a náhle dojde k explozi, k explozi vaší zářící duše. Lidé, kteří o to příliš usilují, jen ničí svou inteligenci nebo své tělo. Dosáhnete ho v uvolněném stavu. Rel axace je živnou půdou, z níž vyrůstají růže osvícení. A proto je dobré, že chcete být uvolnění, v pohodě, bez úsilí a napětí. Toto je recept na osvícení. Osvícení můžete být hned dnes! Osvícení je vaše nejniternější bytí. Vy se však příliš snažíte hledat, pátrat, děláte to či ono a nikdy se nedostanete k vlastnímu já.
Ve stavu relaxace nikam nesměřujete, nic neděláte a tráva začne růst sama od sebe. Naprosto stačí bdělost, inteligence, vědomí, a to není spojeno s úsilím, stačí pozorování, pozice svědka, a to není spojeno s napětím. Jsou to radostné prožitky. Nijak vás neunaví. Jste naprosto tiší a klidní. V případě takzvaných světců se o inteligenci mluvit nedá. Svým nesmyslným úsilím ji zcela zni� �ili.
A já vám říkám, že veškeré usilování o osvícení je nesmyslné!
Neboť Osvícení je vaše přirozená podstata!
Vy už tím vším jste!
Když se dívám na vás, nevidím vaše tělo, vidím vaše bytí, jež je jako nádherný plamen. Gautamu Buddhu překvapilo, že jakmile dosáhl osvícení, byla náhle osvícena celá existence, protože jeho pohled se změnil, jeho vidění se změnilo. Viděl, že všichni směřují k osvícení. Je třeba poznat vlastní podstatu. Bez toho není život radostí, bez toho není život oslavou. Buďte alespoň trochu inteligentní a osvícení se dostaví samo. Tenhle svět není inteligentní. Funguje velmi inteligentně a přináší lidem spíš utrpení než štěstí. Lidé se na vzájem klamou a upadají do ještě větší temnoty, do hlubšího bahna, do větších nesnází.
Vypadá to, jako by lidé na tomto světě měli radost z jediné věci-způsobovat neštěstí druhým. Proto je Země obklopena mrakem temnoty. Jinak by se tu konaly věčné oslavy světla - nikoli oslavy běžného světla, ale světla vašeho bytí. Proč se kněžím daří přesvědčit lidi, že osvícení je velmi obtížná záležitost, že je to téměř nemožný úkol? Příčina je ve vaší mysli. Vaši mysl zajímá jen to, co je obtížné, nemožné, protože je to výzva a ego (falešné-já) potřebuje výzvy, aby bylo stále větší a větší a větší. Kněž ím se podařilo přesvědčit lidi, že dosáhnout osvícení je obtížné a téměř nemožné. Představitelé církví vám brání v dosažení osvícení velmi rafinovaným způsobem. Neboť podněcují vaše ego (falešné - já) a vy se pak začnete zajímat o různé obřady a rituály, žijete v odříkání a trýzníte sami sebe. Učiníte si z vlastního života co největší utrpení. Nicméně lidé, kteří si z vlastního života učinili utrpení, jsou masochisté a nemohou dosáhnout osvícení. Noří se do stále větší a větší temnoty (nevědomí). A lidé žijící v temnotě se brzy začnou plazit jako otroci (bečet jak o ovce), protože je toto podivné úsilí připravilo o inteligenci a o VĚDOMÍ SEBE SAMA.
OSVÍCENÍ NENÍ NIC TĚŽKÉHO NEBO NEMOŽNÉHO. CHCETE-LI HO DOSÁHNOUT, NEMUSÍTE NIC DĚLAT. JE TO VAŠE PŘIROZENÁ PODSTATA, JE TO VAŠE SUBJEKTIVITA. NAPROSTO STAČÍ SE NA CHVÍLI ÚPLNĚ UVOLNIT, ZAPOMENOUT NA VEŠKERÉ ČINNOSTI A USILOVÁNÍ, NIČÍM SE NEZABÝVAT. A NEZATÍŽENÉ VĚDOMÍ SI NÁHLE UVĚDOMÍ, ŽE JÁ JSEM TO.
OSVÍCENÍ JE VAŠÍ PRAVOU PODSTATOU!
Neznamená to církev, neznamená to teologii, PROSTĚ TO ZNAMENÁ VAŠE PODSTATA.
POZNEJTE SVOU PODSTATU SNADNO A BEZ JAKÉHOKOLI ÚSILÍ (DOSÁHNOUT OSVÍCENÍ A POZNAT SVOU BOŽSKOST).
Podle mě jste inteligentní jen tehdy, dokážete-li to pochopit, pokud to nepochopíte, nejste inteligentní a jste jen egoisté, kteří se o to snaží... NĚKTEŘÍ EGOISTÉ SE SNAŽÍ BÝT NEJBOHATŠÍ, NEJMOCNĚJŠÍ, A PŘESNĚ TAK SE NĚKTEŘÍ EGOISTÉ SNAŽÍ BÝT OSVÍCENÍ. ALE EGO (FALEŠNÉ-JÁ) NEMŮŽE DOSÁHNOUT OSVÍCENÍ, MŮŽE DOSÁHNOUT BOHATSTVÍ, VYSOKÉHO POSTAVENÍ A PRESTIŽE, PROTOŽE TO NEJDE SNADNO, JE TO VELMI OBTÍŽNÉ.
VŠICHNI SE RODÍTE OSVÍCENI, AŤ SI TO UVĚDOMUJETE, NEBO NE. JE TO VAŠE PRAVÁ PODSTATA.
Náboženství nechtějí, abyste si to uvědomili. Politici nechtějí, abyste si to uvědomili, protože to odporuje jejich zájmům. Žijí tak, že vám vysávají krev, protože jste neosvícení. Jsou schopni zredukovat celé lidstvo na nesmyslné NÁLEPKY - křesťan, hinduista, muslim, vlastenec - jako by jste byli věci, majetek.
BUDETE-LI VŠICHNI OSVÍCENÍ - VŠICHNI SAMI SEBOU A ZÁŘIT SKRZE VAŠI PRAVOU PODSTATU - NIKDO VÁS NEMŮŽE VYUŽÍVAT - NIKDO VÁS NEMŮŽE ŽÁDNÝM ZPŮSOBEM ZOTROČOVAT.
Nikdo nechce abyste byli osvíceni a sami sebou. Dokud si tohle neuvědomíte, budete dál nahrávat lidem majícím své vlastní zájmy, kteří jsou ve skutečnosti paraziti. Jejich jediným cílem je parazitovat a vysávat vám krev.
CHCETE-LI BÝT SVOBODNÍ - JEDINOU OSOBITOSTÍ JE OSVÍCENÍ - A JE TO VELMI SNADNÉ - NESMÍRNĚ SNADNÉ!
JE TO JEDINÁ VĚC, PRO KTEROU NEMUSÍTE VŮBEC NIC UDĚLAT, PROTOŽE UŽ TÍM JSTE. VY JSTE SVĚTLO SVĚTA !!!
STAČÍ SE UVOLNIT A UVĚDOMIT SI TO, NEBOŤ O PRAVDĚ SE NEMÁ PŘEMÝŠLET, JE TŘEBA JI VIDĚT!!!
JE TŘEBA VYTVOŘIT VOLNÝ PROSTOR, ABY SE SVĚTLO DŘÍMAJÍCÍ VE VÁS (UKRYTÉ VE VÁS) MOHLO ŠÍŘIT A VYZAŘOVAT Z VAŠEHO BYTÍ. VÁŠ ŽIVOT BUDE KRÁSNÝ, ALE NEBUDE TO TĚLESNÁ KRÁSA, ALE KRÁSA VYZAŘUJÍCÍ ZEVNITŘ, KRÁSA VAŠEHO VĚDOMÍ.
Zdroj: email Ivanka B.

TZOLKIN 31.7.2014 6 MANIK kin 227

31. července 2014 v 10:15 Mayský Kalendář na každý den

Manik - Ruka / Jelen - Síla vůle, otevřenost, krása, sebevědomí, tanec, moudrost intuice, spirituální schopnost, oblast léčení, dosažení cíle i přes překážky, trpělivost, vytrvalost, úspěch, znalosti, silná motivace k práci, pracovní úspěchy, pevnost, rozhodnost.
Když vyšplháte až na vrchol hory na vlastních nohou, budete vnímat dech, silný vítr vaší vlastní duše.
Dnes Uac (6) - číslo základní stability a celistvosti, stojí hlava na hlavě s Manik - nagualem čtyř koutů Země. Bez ohledu na to, jak vysoko vylezete, jak daleko poletíte, nebo jak hluboko se ponoříte, spolehněte se na Manik s Uac, na jejich podporu na každém kroku vaší cesty. Věřte jejich vedení a vyrovnání stability, ale uvědomte si, že konečná zodpovědnost za vaše rozhodnutí a činy leží stále ve vašich rukou - jen ve vašich rukou!
Manik je podle mayské tradice spojován s Boží rukou, jsou to jedny z nejsilnějších dnů v kalendáři. V tyto dny byste se měli zaměřovat na prosby o harmonii pro všechny bytosti, službu druhým se zachováním vlastní rovnováhy. Nativní Manik, pokud jsou v rovnováze, mají přirozenou autoritu, jsou inspirativní. Mají schopnosti kultivovat veřejné mínění. Výzva je:chcete-li si zachovat pocity svobody, nezávislosti, musíte se cítit bezpečně v mezilidských vztazích. Dobrý den modlit se za budoucnost všech dětí.
***
Jsme velmi nadšeni pokrokem na vaší cestě Vzestupu. Jakmile naplňujete své dny vděčností, schopnost radovat se a manifestovat přání srdce se stále zvyšuje. Všimli jste si toho? Jsme tu dnes, abychom hovořili o štěstí a o tom, jak přinést ještě více radosti do života. Mnozí jste přišli o svou práci, domy, úzké vztahy s nejbližšími. Možná jste nervózní a přemýšlíte, co se dá ještě pokazit. Prosíme připomeňte si, že všechny tyto věci jsou součástí života na Zemi, i když to tak zůstat nemusí. Brzy nastane čas, kdy vás stále více bude pracovat z domova a zároveň budete sdílet své dary a talenty s ostatními. Udělejte nezbytné kroky už dnes, aby se to stalo realitou.
Mnozí trpíte ztrátou příjmů, trh práce neustále klesá. Přesto mnozí tráví čas nakupováním ještě větších domů, než by potřebovali, včetně nových vozů, i když mají starší modely k dispozici.
Je váš domov plný věcí, které jsou k ničemu? Kolik času a peněz vynakládáte na péči o majetek, který jste získali? Posviťte si na své náklady a uvolněte čas a energii, abyste se mohli zapojit do aktivit, které vám přináší radost.
Mnoho přátelství má začátek a konec, ty které jsou vybírány rozumně, pravděpodobně vydrží odliv a příliv času. Mnoho vztahů je často založeno na potřebnosti, kdy se jeden člověk opírá o druhého. Pokud partneři umožní jeden druhému prostor k růstu - pak může nastat rovnováha - i když voda stále přináší testy, dokud nejsou vlnky hladké.
Už jste udělali všechno, co je ve vašich silách, abyste se stali nekritičtí, laskaví a milující? Pokud jste ještě nezískali tyto atributy, vašim vztahům se nebude dařit. Pokud se vy a váš partner rozhodnete rozloučit, uděláte dobře, když zůstanete dobrými přáteli. To není dobře, když naplníte vaše energetické pole hněvem a nedůvěrou. Je-li váš partner urážlivý, vytváří to mezi vámi propast, dávejte pozor, abyste nepřilévali olej do ohně.
Když odchází milovaný člověk, pocit smutku, že vám chybí je v pořádku, nicméně mějte radost, že jste na živu a ve svém duchovním těle. Často, když se později ohlédnete, vidíte jaké důsledky měl jejich život na ostatní. Někteří se nikdy neohlédnou, nebo se jich stále drží a nechtějí se od nich uvolnit. Je velmi důležité, když někdo zemře, nechat ho odejít, jinak mu bráníte v duchovním růstu. Když přejdou na druhou stranu, často se rozhodnou zůstat v blízkosti svých milovaných, dokud si nejsou jisti, že se bez problémů dostali přes nějakou krizi, nebo významnou událost.
Někteří jsou zmateni, když přejdou a neví, že jsou mrtví. Lidé, kteří dokáží komunikovat s duchy nám prokáží službu, když požádají tyto duše aby pokračovaly dál. Je dobré, aby se podívaly kolem sebe a uvědomily si, jak jsou oblasti odlišné. Pokud někdo zemřel už dávno, je dobré poukázat jak se oblečení, auta i domy změnily. Pokud jste na hřbitově, ukažte jim jejich náhrobek. Poraďte se se svými Průvodci, Anděly, aby je podpořili na jejich další cestě. Pokud narazíte na tvrdohlavou, nebo rozzlobenou duši, která vás nechce opustit, vyhledejte komunikátora, nebo jasnovidce, který má zkušenosti a pomůže jim posunout se dál.
Každý má schopnost komunikovat se svými blízkými, kteří odešli. Nicméně všichni duchové nemohou komunikovat hned. Někteří jsou zmateni, někteří jsou v úžasu a další postupují na jiná místa, kde se mohou zapojit do nesčetných aktivit. Věci, které padají z polic, nebo zdí, poruchy elektrických zařízení jsou často známky, jak se snaží s vámi komunikovat. Někteří duchové pohybují předměty, aby získali pozornost. To vyžaduje obrovské množství energie. Buďte bdělí, pokud uvidíte věci, které nejsou běžné. Domácí mazlíčkové často zachytí energii jejich přítomnosti.
Žádáme vás, abyste nevolali své blízké příliš brzy, protože mohou mít na druhé straně práci. Někteří prochází dlouhým procesem hojení, jiní jsou zapojeni do určitých dovedností, důležitých pro jejich vývoj. Mohou být docela zaneprázdněni. Zaměřte se na život a posílejte Lásku těm, kteří odešli s vědomím, že jí obdrží.
Mnozí se velmi koncentrujete na budoucnost. Žádáme vás, abyste se pustili těchto obav a soustředili na to, co se děje ve vašem vlastním životě. Jak můžete vytvořit svůj život radostnější? Vybírejte věci, které vás dovedou ke štěstí.
Mnoho lidí se ptá, jestli se svět chýlí ke konci. A my se ptáme záleží na tom? Pokud je váš život naplněn strachem, není to horší než smrt?
Dělejte všechno pro to, aby váš den byl naplněn zábavou, potěšením, láskou a laskavostí vůči sobě i druhým. Nechte zítřek, ať se o sebe postará sám. Vaše starosti tvoří pouze negativní myšlenkové formy, které vytváří ve světě mnoho neštěstí. Strach je stará motivace 3D. Zaměřte se na své myšlenky a pozornost na to, co chcete aby se stalo a pracujte na své vlastní realitě.
ŠESTÝ TÓN - PROUD - TOK
Plynutí tvoří pohyb - Panta Rhei - nic nestojí na místě. Dech je život a život je pohyb. Pohyb uvnitř dimenzionálního prostoru je to, co vytváří čas. ŠESTKA je energie vyjednávání a flexibility. Uac přináší do každého pohybu dynamiku.
Tón ŠESTÝ vám dnes pomáhá s trpělivostí dosahovat vytýčených cílů a stabilizovat se ve svém Středu, pocítit úlevu a útěchu. Vylaďte se na frekvenci radosti, harmonie, upřímnosti, moudrosti, poznání, zdraví a bezpodmínečné lásky ke všem bytostem.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Tvé kladné, tvořivé, milující myšlenky mají ohromnou sílu....

31. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Tvé kladné, tvořivé, milující myšlenky mají ohromnou sílu, daleko větší, než si uvědomuješ, protože myšlenky jsou druhem energie. Proto zapuď všechny záporné myšlenky. Vždy se dívej na světlou stránku života, protože čím více radosti a lásky vyzařuješ, tím více radosti a lásky přivoláváš k sobě. Miluj všechny duše kolem sebe, protože zjistíš, že každý nakonec na lásku reaguje láskou. Děti a zvířata reagují okamžitě, protože nemají žádné vnitřní překážky, které by musely překonávat. Proud lásky vycítí instinktivně, protože nikoho nepodezírají ze špatných motivů a úmyslů; lásku prostě přijmou a radostně ji opětují. Zatímco dospělí jsou; většinou podezíraví a domnívají se, že i k lásce musí existovat nějaký skrytý motiv. Nikdy nepřipusť, aby jakékoliv tvé podezření zatvrdilo vůči někomu tvé srdce. Jsou-li tvé motivy čisté a ryzí, ať láska plyne plnou silou, dokud všechny překážky nebudou překonány. Láska je klíčem k životu. A ty chováš tento klíč ve svém nitru.


Rozhovor: - * Nemoc začíná v hlavě *

30. července 2014 v 12:24 Jednoduchost života

Každá negativní myšlenka tělu ubližuje. I proto lékařka Jarmila Klímová své pacienty nešetří. Aby jim mohla pomoci, ptá se jich na věci, které by nejraději zapomněli, ale taky třeba na to, proč svoji nemoc tak nutně potřebují. Kdyby ji totiž nepotřebovali, byli by zdraví. I o tom je psychosomatika.
• Jak poznám, že jsem psychosomatický pacient?
Psychosomatická je každá nemoc. Ať už ji diagnostikuje klasická medicína jako primárně psychickou nebo primárně somatickou. I když si tedy léčíte artritické koleno, nachlazení, zápal plic, depresi nebo chřipku, vždycky to má psychosomatický kontext.
• Když je každá nemoc psychosomatická, má se psychosomaticky léčit třeba i ta chřipka?
Samozřejmě že ne. Pokud vám biomechanická léčebná báze dostačuje proto, abyste od sebe nemoc zdárně odehnala, těžko budete při každém zakašlání zkoumat, jaké že to mentální bloky se ve vás otevřely. Spoléhejte na zdravý selský rozum. Ten bezpečně odliší, co si budete léčit acylpyrinem a co hypnózou v rámci psychosomatické léčby.
• Kdy to s tou hypnózou raději zkusit hned?
Vždycky se vyplatí zamyslet se nad celým psychosomatických kontextem, jedná-li se o nemoc chronickou, nereagující na klasickou léčbu nebo nemoc opakovanou. A taky nemoc, která se zvláštním způsobem začne šířit rodinným systémem - ať už v současném čase nebo historicky, napříč generacemi. Že se například jedna nemoc objevuje u babičky, matky i dcery. Pak je na místě začít uplatňovat veškerou škálu psychosomatických nástrojů léčení.
• Při léčbě používáte i preparáty, které regulují a obnovují buněčný metabolismus. Co to znamená?
Historicky se předpokládalo, že je buňka řízena genově, tedy z buněčného jádra. To je však omyl, kterého se bohužel mnohé vědní obory drží dodnes. My víme, že buňka není řízena na základě genetické informace a informací obsažených v jádru, ale na základě komunikačních kanálů, propojených přes buněčnou membránu a tak- zvané receptory na ní. Informace, které přicházejí k buněčné membráně, pak zásadně ovlivňují funkci a metabolické procesy v buňce. Jsou to tedy informace a vliv vnějšího okolí, nikoliv danost zakódovaná v genech, které ovlivňují zdraví buněk.
• Takže co je horší? Špatná myšlenka o sobě, o svém těle, nebo 'éčka' v potravinách?
Z našeho pohledu samozřejmě ta myšlenka. 'Éčko' sice proleze někam do jater, poškodí pár buněčných stěn, avšak ty se, je-li organismus celkově dobře nastavený, rychle zreparují. Kdežto negativní myšlenka ovlivňuje v každé vteřině své existence všechny buňky vašeho těla. Bez výjimky. To znamená, že nastavení buněčného potenciálu je primárně vedeno nastavením mentálního, tedy myšlenkově-emočního potenciálu, který si v sobě nesete.
• S čím za vámi dneska chodí lidé nejčastěji?
Dobré je, že už přicházejí s vědomím, že jejich nemoc je psychosomatická. Říkají: 'Já vím, že potřebuju léčit ta játra, ale já to mám stejně v hlavě, paní doktorko!' To já radostně zajásám a můžeme se pustit do práce. Co nám naopak radost nedělá a stojí nás to spoustu nervů, je, že téměř polovina našich klientů jsou už dneska onkologičtí pacienti. Nikdy jsem nepředpokládala, že se dostaneme až sem, byť primárně víme, že onkologický pacient je psychosomatický pacient naprosto učebnicový.
• Který z mentálních vzorců nebo špatných myšlenek vede k rakovině nejčastěji?
Samozřejmě ty sebedestruktivní. Začněme odzadu, od buněk samotných. Co je to rakovina? Vzniká na principu autoagrese. Vlastní buňky začnou v podstatě kanibalizovat, tedy sžírat svého nositele. Když to překlopíme do mentálního vzorce, tak co je to autoagrese? Sebeodmítání, sebenenávidění, sebepotlačování, sebeobviňování, sebedestrukce a také role oběti, životního smolaře nebo služky. Tedy role nehodnotnosti a viny, za kterou je potřeba se potrestat. Nejvyšší stupeň potrestání je likvidace. Takže se trestám tak, že se likviduju. Tyhle principy nacházíme u rakovin vždycky.
• Není už samotný strach z ní nebezpečný?
Ano, protože platí, že ke každé myšlence, situaci nebo jevu se vztahujeme podle toho, jaký jim dáváme význam. Když řeknete slovo rakovina ekvádorským indiánům, půjdou si sníst nějaké housenky na liány a tu rakovinu přežijí i proto, že to slovo s nimi nic nedělá. V naší společnosti v sobě nese obrovské stigma strachu, nevyléčitelnosti a jakési metly osudu. Přičemž lidi by se tak měli dívat spíše na cukrovku nebo kardiovaskulární poruchy. Ne, je to rakovi- na! A míra toho děsu je taková, že na mentální úrovni může i usmrcovat.
• Co na rakovinu zabírá nejvíc?
Právě psychosomatická terapie a její základní princip - překlápění mentálního vzorce do obrazu buněčného fungování. Když tohle klientovi vysvětlím, přijde jednoho dne moment, kdy začne chápat, že podle toho, jak svůj mentální vzorec pootočí, stane se přesně to samé s jeho rakovinnou buňkou. Pochopí, že není tak bezmocný, naopak! To on je schopen se do- slova a do písmene rozhodnout, co se svou rakovinou udělá.
• Jak tenhle proces trvá dlouho?
Vždycky mluvíme o měsících, což, pravda, nepomůže člověku v terminálním stadiu. Má-li ale nějaký časový prostor, může dokázat, že rakovina odejde.
• Na co se klientů na začátku léčby třeba ptáte?
Například 'Co byste teď v životě dělal, kdybyste se nezabýval touto nemocí?', 'Před čím vás ta nemoc zachránila?', 'Proč svoji nemoc potřebujete?', 'Jaké vám přináší výhody?', 'Koho jste si díky této nemoci získal?', 'Co díky ní nemusíte?'
• To jsou šokující otázky…
Ano, ale jsou nutné. Na vědomé racionální úrovni takto lidé neuvažují, byť v těch elementárních nevědomých vzorcích se právě tímto řídí. A proto si nemoc přivolají do svého života. Aby něco mohli nebo aby něco nemuseli. Také třeba že něco potře- bují, o co si nejsou schopni říct jinak, nebo že něco chtějí získat a něčeho zbavit. Třeba zodpovědnosti. Té se lidé zbavují rádi a často.
• Jak si v rámci prevence můžeme pomoci sami? Je na to mít se raději nějaký univerzální recept?
Nejdříve musíte zjistit, proč se ráda nemáte. Dokud tohle nezjistíte, můžete si po ránu do zrcadla stokrát říkat, jak jste pěkná, chytrá a úžasná, ale nebude to fungovat bez pochopení základního principu. Váš mentální prostor je zaplněn a zanesen tím, že jste pro sebe nepřijatelná. Příliš hloupá, příliš bezcenná, příliš ošklivá. Takže musíte nejdřív ze všeho zjistit, proč se nemáte ráda a kdo vám tam tu nahrávku podstrčil.
• V kolik případech z deseti se s klientem dostanete až k mámě a tátovi, tedy do dětství?
V jedenácti. Mně je to někdy až trapné, když tady klient sedí a říká 'Snad mi nebudete povídat, že se zase budeme šťourat v dětství…' Sorry, budeme! Rodina je pro náš život určující. Když chcete složit skladbu, rodina je ten akord, ze kterého pak děláte melodii. Nebo základní skica tužkou u obrazu krajiny. Toho, že kolem vody budou stromy, se už nezbavíte. Tak to bude na věky.
• Se svým dětstvím tedy nezmůžu skoro nic?
Ale ano, záleží totiž už jen na vás, jak dalece se rozhodnete během svého vývoje na tom obrazu dál pracovat a přemalovávat ho. Že na něm místo dubů budou vzrostlé vrby, z rybníka přehradní nádrž nebo zaplavená pískovna, a když se budete hodně snažit, tak třeba i mořské pobřeží… Je to na vás. Na vaší schopnosti se odpoutat. Ale ta není samozřejmá. Většinou se nikdo z nás neodpoutá od vzorců, o kterých neví, že je má. Teprve když přijdete k někomu, kdo vám řekne 'Hele, máš tam ty a ty vzorce, po- dívej se na ně,' tak tehdy si je uvědomíte. A některé půjdou změnit líp, jiné hůř.
• O které špatné vzorce třeba jde?
'Nejdřív práce, potom zábava' nebo 'holčičky se vždycky chovají takhle, chlapečkové takhle'. Vy si ani neuvědomujete, že vám ty věty byly řečeny. Dokonce ani nemusely být nikdy vysloveny, ale vaše rodina se podle těchto vět chovala. A vy jste je nakoupila, přijala za své a jedete podle nich dál. Včetně těch hodně nebezpečných typu 'Nikdy z tebe nic nebude!' To je výborný náběh na roztroušenou sklerózu v pětadvaceti. Nebo 'Vždycky tě budu mít na krku!' Jasně, systémové kloubní onemocnění do třiceti let. Teď to sice přeháním, ale ne zas tak moc.
• Takže nejdůležitější je, aby vás doma měli rádi?
Jistě, lásky ještě nikdy nikde nebylo dost. Láskou se snad nelze ani předávkovat. Pokud je jí moc, tak se nějak vyloučí. Jako vitamin C. Protože co nám chybí, když máme dost lásky? V podstatě nic.
• A co když jí máme nedostatek?
Tak nám nejdříve začne chybět to, pak tohle, pak všechno. Skoro vždycky tu narážíme na nějaký citový deficit ve smyslu křivd, odmítání, ubližování, zranění, nepřijetí nebo přetěžování…
• Teď mě trápí, jestli jsem dobrá máma, že i já svým dětem zadělávám na problémy…
Když se podíváte na princip mateřství v čistě vztahové rovině matka-dítě, tak matka má být opravdu tou, která přijímá, chápe, chrání, miluje a podporuje. Zároveň je schopná dávat hranice, protože ty znamenají pro dítě bezpečí a dokáže bez vážnějších krizí projít procesem postupného, avšak neustálého oddělování. Od porodu, přes odchod do školky, do školy, mezi vrstevníky až po odchod z domu. Tím, že v mateřské roli tohle oddělování zvládnete a dítě podporujete v jeho růstu, dosáhla jste nejvyšší mety. Neříkám, že to nebolí, ale matka je na tuto bolest přírodou vybavena.
• A jak tedy poznám, že se mi to povedlo a že jsem byla dobrá máma?
Že si vaše dítě hned za prvním rohem nerozbije čumák. A hlavně že ve chvíli, kdy si balí kufry, neopouští domov proto, že potřebuje utéct, ale proto, že ví, že může a že je všechno v pořádku. Neutíká, odchází…
Lucie Protivanská


Zdroj: FB


TZOLKIN 30.7.2014 5 CIMI kin 226

30. července 2014 v 11:56 Mayský Kalendář na každý den

Cimi - Spojka - vnitřní smrt, odpuštění, pokora, vůle bojovat, přeměna, transformace, uvolnění starých návyků, uvolnění minulosti, vytrvalost, pokrok

Věčnost nemá žádné termíny. Čas ani nezačíná, ani nekončí; jednoduše cyklicky teče. Přesto spěcháme znepokojeni, jak málo času máme; hnáni soutěžením vpřed, aby bylo dosaženo určitých věcí, ještě než to udělají naši vrstevníci, či sousedé. Pokud si uvědomíme, že každý máme své vlastní individuální časové cykly života, smrti a znovuzrození, nebo transformace, měli bychom přestat srovnávat naši životní cestu s druhými. Zpomalte a prožívejte čas podle vašich osobních přirozených rytmů, jděte po své přirozené časové ose a budete se pohybovat mnohem rychleji směrem k realizaci svého potenciálu. Buďte plně v míru s tím, kdo jste.

Pokud máte problémy rozloučit se s něčím STARÝM - je jedno, s čím - dejte pokyn převozníku CIMI. SPOJKA je mocná podporující síla, která vás může uvolnit z negativních vztahů na fyzické, mentální, emocionální a duchovní úrovni. Mohou to být duchovně ideologické vzorce, nebo každodenní špatné návyky, od kterých byste se měli - ale nemůžete odtrhnout.
CIMI představuje v yucatánském jazyce smrt, ale jedná se o vnitřní smrt. Je to význam pro moudrost předků, kteří nás vedou transformací, vnitřní smrtí ke znovuzrození. V těle je CIMI spojována s korunní čakrou, jejíž prostřednictvím dosahujeme osvícení a získáváme vědomí moudrosti našich předků.
Narození, smrt a znovuzrození je základním kamenem středoamerických mýtů. Jako je pro nativní Akbal přirozené spojení s nižšími světy, je pro Cimi přirozená ženská jemnost a cit pro vyjádření slovem. Výzva: Nebuďte oběť a neobětujte se příliš mnoho. CIMI je energie, která nám dovoluje komunikovat s jinými světy.
***
Dnes bychom vám chtěli poblahopřát k vašemu vtělení. To není snadné žít v této sféře. Ctíme vás, že jste to učinili.
Transformace do své Úplnosti a zároveň být vtělený - to není snadný úkol.
Mnozí jste na cestě zabloudili a přece jste se vždy vrátili a dělali rozhodnutí, která nebyla lehká, často dokonce děsivá.
Od počátku Časů, když se lidé pokoušeli o tvrzení svého právoplatného dědictví,
byli často mučeni
Jste si velmi dobře vědomi nebezpečí a ponížení, které vás konfrontuje a které se skrývá ve Stínech, ale přesto pokračujete dál. Skláníme se před vámi s úžasem a hluboce obdivujeme vaši houževnatost.
Jak procházíme touto dobou Přechodu, snažíme se co nejvíce vás obohatit v naději, že se k nám připojíte při tvoření Nové Země a nekonečných možností projevování Lásky, zatímco máte tělesnou podobu.
To je také důvod proč přichází v této době tolik našich channelingových Poselství a na obloze je stále častěji tolik vesmírných lodí.
Všichni jsme Jedno, všichni pocházíme ze stejného Zdroje a nakonec se všichni do tohoto Zdroje vrátíme.
Je to naše velká radost, když vidíme, jak se mnoho dalších lidí probouzí a provádí potřebné změny, což se odráží v jejich životech a přináší dalším a dalším příležitost dělat to samé.
Žádáme vás nyní, abyste věnovali několik okamžiků uvolnění a relaxaci.
Udělejte si pohodlí a nechte své myšlenky volně proudit z Vědomí.
Dovolte, abychom vám projevili požehnání a pomazání. Možná budete mít pocit chvění, nebo brnění na hlavě - to se dotýkáme vašeho třetího oka a žehnáme vám.
Toto požehnání vám umožní otevřít více energetické pole a přijímat mnohem více Lásky.
Vezměte si tolik času, kolik si přejete, abyste obdrželi naši Lásku a nechte vaši Lásku volně proudit k nám.
Potom vypijte hodně vody.
Užívejte si zbytek dne v radosti.
PÁTÝ Tón - SÍLA - DYNAMIKA - ZPLNOMOCNĚNÍ - POZITIVITA
PĚT - Inteligentní síla, která utváří, aplikuje a organizuje komunikaci, znalosti a všechny její aspekty. Pátý Tón dává všem věcem pozitivní stranu. Pátý Tón je dynamická energie ŠTĚSTÍ - takže se dnes můžete setkat s odporem lidí, kteří si neustále stěžují a jsou negativní. Buďte s lidmi, s kterými se cítíte dobře.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Život pro tebe je dobrý, protože nic nepokládáš za samozřejmé....

30. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Vzdávej za všechno neustálé díky. Je toho mnoho, za co máš být vděčný; otevři své oči, dívej se kolem sebe, a uvidíš, jak jsi požehnaný. Zjistíš, že jsi naplněn ohromujícím pocitem lásky a vděčnosti, a celý život pro tebe dostane nový smysl. Lidé kolem tebe budou pro tebe víc znamenat, protože tvé srdce bude naplněno láskou k nim a ty budeš pro ně mít hlubší pochopení a více tolerance. Uvědomíš si, že jim vděčíš za jejich lásku a společenství, za to, že jsou. Tvé oči se otevřou pro všechnu krásu a harmonii kolem tebe, pro zázraky přírody. Tvé oči a uši začnou vnímat a opravdu tak, jak mají, a ty budeš mluvit slovy lásky a porozumění. Život bude pro tebe dobrý, protože nic nebudeš pokládat za samozřejmé, ale všeho si budeš vážit a ve všem poznáš Mou ruku.

TZOLKIN 29.7.2014 4 CHICCHAN kin 225

29. července 2014 v 11:42 Mayský Kalendář na každý den

Chicchan - Had - Vitalita, vášeň, moudrost těla, Tělesné pocity, instinkt, síla Kundalini energie, intimita, sexualita, pevné nervy, změna způsobu života, dobré sebevědomí, nervový systém.

Magický a silný Had je trochu v rozporu s Ik - Větrem ( Trecena Ik), což hrozí rozptýlením a rozehnáním jeho energie. Ale Kan je oba táhne k uzemnění ve čtyřech rozích Země a Nebe. Překlad ? Bez ohledu na to, co se děje kolem vás, bez ohledu na hluk a rozruch, který se snaží vás destabilizovat a rozptýlit, zůstaňte ve spojení se zdrojem vaší duše, jako stožárem lodi......cestou pod nohama. Zůstaňte ve spojení s vnitřním vedením - pouze tímto způsobem můžete překročit testy životních výzev.

Rovnováha a Jednota přináší moudrost, nikoliv velikost, nebo aspekt něčeho takového jako je sláva a bohatství. S velkou moudrostí přichází zodpovědnost. Čím vyšší Vědomí, tím vyšší zodpovědnost, přiměřené hospodaření s energií a větší síla.
Symbol Hada zosobňuje hlubokou instinktivní moudrost, vytváří kanál mezi Nebem a Zemí. Je to energie pomoci těm, kteří tvoří prostor v srdci. HAD je síla pravdy a spravedlnosti.
Nativní Chicchan mají dar vidět věci pod jejich povrchem, obdařeni intenzivní sexuální energií, což jim dává přirozené charisma a jsou silní fyzicky i psychicky.
***
Dnes bychom chtěli mluvit o transformaci. Stejně jako had svléká kůži, aby mohl dál růst, tak i vy porostete duchovně, fyzicky, emocionálně i mentálně, až se zbavíte kódů přesvědčení negativního myšlení a chování, které vás odděluje od záře vašeho vnitřního světla.
Během celého roku jsme mluvili o mnoha způsobech, jak dosáhnout změny. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob je uvědomovat si, aby slova, která říkáte a věci, které děláte odrážely vaše skutečné vnitřní myšlenky. V případě, že tomu tak není proveďte okamžitě nezbytné změny. Ačkoliv to vyžaduje praxi, stojí to velmi za námahu.
Dnes vás žádáme, abyste si uvědomovali každé slovo, každou myšlenku, každý čin.
MYŠLENKY: Než se uzamknete ve spirále strachu, který zaplavuje myšlení, zastavte sebe a slova a znovu se zamyslete.
SLOVA: Ještě než vyslovíte, nebo napíšete nějaké slovo, P.Ř.E.M.Ý.Š.L.E.J.T.E. a zeptejte se sami sebe zda je to:
Vhodné
Upřímné
Vychází to z vašeho Středu, nikoliv Ega
Nutné
Laskavé
ČINY: Zvažte každou akci dřív, než začnete jednat. Odráží to, co si opravdu přejete?

Zahrňte tuto sebekázeň do každého okamžiku života, dokud se to nestane zvykem. Brzy zjistíte, že je nejjednodušší říkat Pravdu a zároveň prohlubovat vztahy s lidmi, s kterými se setkáváte.
Děkujeme vám za čas našeho společného setkávání každý den. Jsme za to velmi vděční. Užívejte si dnešek s vědomím, že se budete chovat k druhým tak, jak si přejete, aby oni se chovali k vám.
Zákon přitažlivosti vám přinese ty věci, na které zaměřujete svojí pozornost - takže vybírejte své myšlenky moudře.
ČTVRTÝ Tón - STABILITA - STÁLOST - ZÁKLAD
Nezapomeňte postavit stabilní a pevné základy na zemi. Postavte 4 pilíře podpírající váš život, aby byl stabilní ve všech aspektech Bytí - k vytvoření pravidel hry, práce i všech vztahů. Slunce prochází 4 body - svítání, poledne, západ a půlnoc a to dělá den úplným, celistvým, stejně tak rok je rozdělen dvěma rovnodennostmi a dvěma slunovraty na 4 roční období. Galaktičtí Mayové rozdělili Vesmír na 4 sekce a ekliptiku Mléčné dráhy dvěma průsečíky na 4 části. ČTYŘKA je stabilní základna pyramidy. Využijte dnes dar galaktického pulsu v podobě Energie ČTYŘI pro vaší osobní CELISTVOST.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky

Láska dává jen sebe a bere jen ze sebe.

29. července 2014 v 7:00 Skutečný mír je uvnitř

Když vám pokyne láska, následujte ji,
i když jsou její cesty tvrdé a strmé.
A ovanou-li vás její křídla, vzdejte se jí,
i když vás může zranit meč, skrytý mezi jejími perutěmi.
A když k vám promluví, uvěřte v ni,
i když její hlas může rozmetat vaše sny jako severák, pustošící zahradu.

Neboť láska vás nejen korunuje, ale také přibíjí na kříž.
Láska vám dává růst, láska však u vás dělá také průklest.
Neboť jak vystupuje k vašemu vrcholu a laská vaše nejněžnější větévky, chvějící se v slunci,
tak také sestupuje k vašim kořenům, lnoucím k zemi, a otřásá jimi.

Svazuje vás jako snopy obilí.
Vymlacuje vás, aby vás obnažila.
Prosívá vás, aby vás zbavila plev.
Vymílá vás doběla.
Hněte vás, dokud nezvláčníte.
A pak vás postoupí svému svatému ohni,
abyste se stali svatým chlebem pro svatou hostinu Boha.

To vše má láska s vámi učinit,

abyste mohli poznat tajemství svého srdce a v tomto poznání se stali zlomkem srdce Života.

Ale kdybyste snad ze strachu hledali jen pohodu a rozkoš lásky,
pak by bylo pro vás lépe, kdybyste přikryli svoji nahotu a odešli z mlatu lásky
do jednotvárného světa bez střídání ročních dob, kde se budete smát,

ne však celým svým smíchem, a kde budete plakat, ale ne všemi svými slzami.

Láska dává jen sebe a bere jen ze sebe.
Láska neovládá, ani nechce být ovládána.
Neboť lásce postačuje láska.

Milujete-li, neměli byste říkat: ,V mém srdci je Bůh`, ale spíše byste měli říci: ,Jsem v srdci Boha!`
A nedomnívejte se, že můžete usměrňovat běh lásky,

neboť láska, uzná-li vás toho hodnými, bude sama řídit váš běh.

Láska nemá jiné přání než naplnit sebe samu.
Ale milujete-li a musíte-li nezbytně mít nějaká přání, pak ať jsou to tato přání:
Roztát a být jako horská bystřina, zpívající svou píseň noci.

Poznat bolest z přemíry něhy.
Být poraněn svým vlastním pochopením lásky,
a krvácet dobrovolně a radostně.

Probouzet se za úsvitu s okřídleným srdcem a vzdávat díky za další den lásky;
odpočívat v poledne a rozjímat o extázi lásky;
vracet se večer domů s vděčností
a pak usínat s modlitbou za milovanou bytost v srdci a s písní chvály na rtech.

Ze sbírky - Prorok
o Dětech
Jsou částí naší bytosti, kterou jsme poztráceli v dětství. Kolik se toho od nich můžeme naučit a kolik jim můžeme dát. Díky přímému účastenství při tomto mystériu růstu lidské osobnosti můžeme spontánně pochopit spoustu motivů a reakcí našich vlastních rodičů, které by nám jinak zůstaly ukryty.
Můžeme znovuprožít své dětské příběhy, můžeme znovuobjevit radost ze hry a vzpomenout, jak plynul čas jinak, než nyní. Jak dlouhá byla hodina, jak nekonečný byl měsíc a nepředstavitelný čas od Ježíška k Ježíšku. Jsem opravdu vděčný, za každý prožitý den s nimi - což ovšem neznamemá, že si od nich čas od času rád neodpočinu. Děti totiž představují nepřetržitý příval energie a jak tělo stárne, tak občas potřebuje na chvilku vypnout.
Vaše děti nejsou vašimi dětmi. Jsou syny a dcerami života, toužících po sobě samém. Přicházejí skrze vás, ale ne od vás. A třebaže jsou s vámi, přece vám nepatří. Můžete jim dát svou lásku, ne však své myšlenky, neboť ony mají vlastní myšlenky.
Můžete dát domov jejich tělům, ne však jejich duším, neboť jejich duše přebývají v domově zítřka, který vy nemůžete navštívit dokonce ani ve svých snech. Můžete se snažit být jako ony, nepokoušejte se však učinit je podobné sobě. Neboť život nekráčí zpět a nezastavuje se u včerejška.
Jste luky, z nichž jsou vaše děti vystřelovány jako živé šípy. Lučištník vidí na stezce nekonečna terč a napíná vás svou silou, aby jeho šípy letěly rychle a daleko. Ať napínání rukou Lučištníka je pro vás radostí. Neboť jak miluje šíp, který letí, tak miluje také luk, který je pevný.

Úryvek z knihy Chalíla Džibrána - Prorok
Zdroj: email: Ivanka B.

Všechno se zrychluje.

29. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Když ti říkám, že Můj slavný plán se odvíjí krůček po krůčku, možná se ti zdá, že všechny události probíhají pomalu. Můj milovaný, teď už nic nebude probíhat pomalu. Všechno se zrychluje. Nicméně jde o postupné odhalování, protože všechno probíhá v dokonalém načasování. Nech vše přijít a nepokoušej se nic zastavit ze strachu z rychlosti,s jakou to přichází. Mé načasování je dokonalé. Proč je nepřijmout? Nechovej v sobě žádný odpor, ale nalézej dokonalou svobodu a radost z toho, jak se můj plán odvíjí. Je to skutečně úžasný plán a ty jsi jeho součástí. Máš v něm svou vlastní roli; proto je důležité, abys ji našel a abys tak učinil hned teď. Nepromarni ani jediný den tím, že bys přestal svou roli hledat. Když si najdeš čas na ztišení, poznáš, jaká je tvá úloha.

Soda Bicarbona - od narození až do smrti

29. července 2014 v 0:20 Jednoduchost života

Jedlá soda je cenově dostupná atak nám může posloužit v mnoha oblastech života. A kromě toho, je bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Určitě ji máte v domácnosti, ale příliš ji nevyužíváte.

Zde je pár tipů, jak ji správně využít :

1. Pokud máte suchou pleť, přidejte kávovou lžičku (stačí půl lžičky) jedlé sody do misky s teplou vodou. Oplachujte si s ní obličej.

2. 100 g sody přidáme do teplé vody před koupáním, změkčí tvrdou vodu a vaše pleť bude jemnější.

3. Zmírnit bolest v nohou po náročném dni můžete přidáním 3 čajových lžiček jedlé sody na 5 litrů vody.

***Nebo silnější verze: 4 lžíce jedlé sody na litr teplé vody na příliš unavené nohy.

4. Použití jedlé sody namísto deodorantů (pokud zjistíte, že žádný nepomáhá). Stačí se jen jakoby poprášit v podpaží .

5. Pokud se Vám potí nohy, dejte trochu jedlé sody do vašich bot. Boty po návratu jednoduše vytřepejte. Před obutím nasypte novou sodu. Samozřejmě když si nebudete zouvat boty nikde jinde kromě domova. Do starých ponožek dejte dvě lžíce sody a vložte do použitých bot na noc - pak nepáchnou.

6. Pokud Vás štípne hmyz (vosy, komáři, včely), naneste na pleť mírně vlhkou sodu. Pomůže odstranit bolest a pálení. Pomáhá i při popálení kopřivami.

7. Odstranění zápachu z čalounění můžete dosáhnout, pokud posypete povrch sodou a za několik hodin vše vysajete. Koberec také posypat sodou, nechat 15min.působit a vysát.

8. Jak se zbavit zápachu v ledničce? Nechejte talířek s 50 g sody v chladničce. O několik dní později vysypte do dřezu a pročistíte si výlevku. Na ucpanou výlevku stačí 1 šálek jedlé sody, pak šálek horkého octa a litr vroucí vody.

9. Zelená zelenina, například hrách či fazolky, si udrží intenzivnější barvu, pokud se do vody na vaření přidá trocha jedlé sody. Zelená zelenina (brokolice, špenát atd.) si zachová přírodní barvu, pokud přidáte do vařen jednu lžičku jedlé sody.

10. Zeleninu, ovoce i salát umyjete důkladně, když přidáte na litr vody jednu až dvě čajové lžičky jedlé sody.

11. Pokud máte příliš kyselé ovoce, tento problém můžete odstranit přidáním špetky sody na 1 kg ovoce.

12. Pokud chcete, aby se fazole a další luštěniny uvařily rychleji, přidejte lžičku jedlé sody na 4 litry vody. Navíc pomáhá i proti nadýmání...

13. I zelí se rychleji uvaří a navíc se zachovají vitaminy - stačí, když přidáte 1 lžičku jedlé sody.

14. Čaj i káva budou zvlášť voňavé, pokud přidáte špetku jedlé sody do šálku.

15. Pro neutralizaci kyselého povlaku a prevenci zubního kazu - vypláchněte ústa po jídle lžičkou jedlé sody přidané do sklenice vody. Jako ústní voda je výborná na afty. Do sodového roztoku jednou týdně ponořit na noc zubní kartáčky (vydezinfikují se).

16. Soda jedlá se hodí při kombinaci s kyselými přísadami, jako je ocet či citrónová šťáva, ale i s jogurtem nebo podmáslím. Vyžaduje však přesné dávkování. Pokud se přidá příliš velké množství, dostanou pokrmy nepříjemnou příchuť!

17. Změkčí maso, naložené v lednici.

18. Pokud trošku sody přidáte do rajčatové omáčky, působí proti kyselinám.

19. Používá se i jako náhrada droždí.

20. Odstraní pach z ryb na rukou. Odstraňuje i pach z myčky nádobí (mezi 2 cykly posypte dno).

21. Do čisticího prostředku na mytí nádobí přidejte 2 lžíce jedlé sody, lépe nádobí umyjí a dostane pěkný lesk.

22. Čistí kuchyňskou desku i ledničku a mikrovlnku. Na vlhký kuchyňský hadřík nasypte trošku sody a otírejte s ní. Nasypte trochu sody na špinavý sporák a snadněji se umyje.

23. Z porcelánu odstraňuje skvrny od kávy a čaje, čistí termosku, houbičky a utěrky na nádobí. (Do 1/2 l vody 2 lžíce sody a jen několik kapek jaru)

25. Čistí připálené hrnce. 5 lžic sody dejte do vody, povařte a nechejte odstát.

26. Do misky dejte v poměru 1:1 jedlou sodu a sůl do koupele a dejte na nádržku WC.

27. Jednou za měsíc dejte do nádržky na WC půl balíčku jedlé sody, nechte celou noc působit a ráno spláchněte.

28. Odstraní zatuchlý vzduch např. v chatě - do ponožky 3-4 lžíce sody a zavěsit do prostoru.

29. Leští stříbrné a zlaté šperky (ne perly), také mramor.

30. Čistí očazené cihly z krbu i zahradní gril.

31. Vmasírovat do vlasů hrst sody - proti lupům.

32. 1/2 šálku jedlé sody přidané do pracího prášku vybělí prádlo.

33. Mnohé skvrny zmizí, když na ně dáme 4 lžíce sody a 1/4 šálku teplé vody.

34. Odmrazuje chodníky.

35. Likviduje plevel mezi prasklinami v chodnících.

36. Udržuje zásaditou vodu v bazénu.

* A něco i z medicíny:

Následující recept je na rakovinu a prý nezemřel?? žádný pacient. Doktor uvádí: Recept vypadá jednoduše, ale má vědecké vysvětlení:Jako prevence rakoviny se užívá jedna lžička denně. Doporučil jsem to klientovi s bolestmi břicha, kde měl už metastázy. Bolesti do tří dnů přešly a cítí se dobře. Principem působení této receptury je, že rakovinné buňky nesnášejí zásadité prostředí, které je člověku přirozené (zdravý člověk má mít pH 7,3 - 7,5). Rakovina se rozvijí jen v kyselém prostředí organismu ( pod pH 6 ). Kyselost = nemoci!!!

Soda je zásada a s pomocí cukru (rakovinové buňky konzumují 18x více cukru než zdravé) pronikne přímo do buněk. I další alternativní onkologové v Evropě už léčí efektivně rakovinu pomocí jedlé sody.

3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody (soda bicarbona) smísit (např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody) a promíchat, dát poté v kastrůlkuna sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, dokud směs poněkud nezahoustne.

Na počátku může být užíváno častěji, např. 3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, a to dlouhodobě preventivně.Může být rozpuštěna ve vodě, čaji, nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být (dočasně) nahrazen medem. Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce.

Autor článku: emailem z interntetu bez uvedení autora
Zdroj: http://www.cestyksobe.cz/soda-bicarbona-od-narozeni-az-do-smrti-ab3618/


Láska

28. července 2014 v 21:58 Skutečný mír je uvnitř

Jsem Láska. Láska je všechno, co dýcháš, z čeho se raduješ i to, co odvrhuješ. Láska je slunce prosycující tvé dny i noc, která tě při­krývá, aby do tmy mohlo přijít ráno.
Jsem dnem Lásky. Jsem sluncem, které zahřívá Život a spaluje tmu. Láska je dar Života všem. Je radostnou obětí za všechno živé, a přece není nic neživé. Vidíš-li něco neživého, máš před sebou Cestu, abys poznal Život. Smrt je klam. Noc se rozplyne ve dni a nikdo si již na ni nevzpomene. Chceš-li vědět, co je Láska, roz­hlédni se. Láska je moře. Nechtěj ji zavřít do skořápky vlastnictví.
Tři matky měly své syny. Jednoho dne však syn řekl matce: "Chci odejít do daleké země, nikdy se již nevrátím, ale musím jít, abych byl šťasten."
První matka se rozpláče, vezme klíč a uzavře všechny východy svého domu. Je slu­žebníkem, který svou hřivnu zakopal. Násilím se neudrží cit, a tak ztratí i své málo, aby v potu práce získala Lásku.
Druhá matka nechá dveře otevřené, ale její bolest je velká. Je-li však bolest velká, přijde Radost, odměna od Pána, která jí mnohokrát převýší.
Třetí matka řekne: "Běž, kam tě vede srdce." A bude šťastná ne svým štěstím, ale štěs­tím svého syna, čímž neztrácí, ale všechno bohatství Pána je jejím bohatstvím.

To jsou tři podoby citu, jako tři podoby má Cesta. Pouze třetí matka nalezla Lásku.

Kdo je sám, není šťasten. Zamyká dům, aby neztratil, co má, a přece se otočí a uvidí prázdno. Neboť štěstí nenajde, nenaplní-li Svobodu ve svém citu.
Jak často ti připadá marná Cesta za Láskou, když její jméno přisuzuješ poutům? Jak velká se ti zdá bolest světa, když sama Láska je ti bolestí?
Poznej, že štěstí je Život, který nemůžeš vlastnit, který nikdy nebude patřit matce, ale jen matce skrze syna. Nebude nikdy patřit tobě ani jiné bytosti, střípku Srdce, ale je možno zažít jej prostoupení všech bytostí, všeho stvořeného i tvůrce, který je Láskou.
Láska je bohatství. Ten, který ji má, daruje a nežádá zpět. Není si vědom svého daru, protože necítí ztrátu, jen rostoucí jmění v Srdci. Dává-li perlu, sám je jí obdarován.
Mnoho podob má cit člověka. Kéž by nepřinášel pouta. Ale Svobodu a štěstí. Kéž by váš cit byl skutečně Láskou a Životem.
V Lásce není ukřižovaných a není soud. V Lásce není odpuštění. Odpuštění přichází tam, kde byla zloba. Kde není zloba, nepřijde odpuš­tění. Tam je láska. Láska nesoudí. Když se ti ve tmě ztratí Cesta. Nepros "Pane odpust". Protože i ve tmě jsem s tebou. Ale jen povez "Otče, vracím se". Pamatuj, že já jsem ten, který stále čeká. Kéž bys i ty byl tím, kdo čeká a nesoudí. Vždyť soud­ci nepochopili ještě nic z mého učení.
Láska je milosrdná. Nic nežádá. Je cestou ode mne k vám. Od tebe k bratru a nikdy se nevrací zpět.
Láska je Pravda, Naděje a Svoboda. Žij v Pravdě a budeš svobodný. Chceš-li se smát, směj se. Chceš-li zpívat nebo si hrát, udělej to. Plač, cítíš-li potřebu plakat. Buďte dětmi. Neboť jejich je Království.
Nejsem soudce a znám lidská Srdce. Vyzvedni své nitro do výšky. Neskrývej nic, co v sobě nese a já zazářím z jeho hlubin jako perla z mušle. Nenechávej ji však ležet na dně oceánu.
Láska přichází vzít na svá ramena kříž světa. Láska je den a přichází do noci. Pro zemi však ještě den nenastal a nenastane, dokud v každém z vás nevyjde slunce.
Převozník Láska se vždy znovu vydává do vod tmy, dokud poslední ztracený syn nevstoupí do Radosti. Pak Láska naplní svůj den.

CESTA SRDCE
J. L.
Zdroj: email Ivanka B.

TZOLKIN 28.7.2014 3 KAN kin 224

28. července 2014 v 13:54 Mayský Kalendář na každý den

Kan - Zrno - Tvůrčí síla a principy, setba, efektivita, otevřenost, síla pořádku, Vědomí cíle, pokrok, růst, nové možnosti, vrozené schopnosti, operativnost, kontrola Ega, sex
Dnešní energetickou předpověď přináší Ox (3) probouzející k silnému větru proměnu teplot a nestabilitu tlakových systémů. Pokud nejste duchovně, či psychicky dobře připraveni, zůstaňte uzemněni raději blízko domova, ať už to znamená psychicky, nebo fyzicky, nebo obojí. To vám dává pevný základ, ze kterého můžete bezpečně řešit problémy a odvrátit jakékoliv výzvy, které dnes vrhá Ox. Pamatujte ale, že i když Ox může zamotat jemně utkanou síť Kan, může zase Kan polapit Ox energie nejistot, pochybností a nebezpečí.Takže nic není přednastaveno, všechno závisí na vaší osobní síle, charakteru a vůli.
Na glyfu KAN najdeme symbol semena z kukuřice, které klíčí v zemi, což představuje skrytý potenciál, dynamiku, vděčnost, která vede k hojnosti a sexuální zralost. Pozemská biosféra byla navržena jako dokonalý Ráj pro život člověka, žijícího v symbióze s faunou i florou - místo plné bohatství a absolutní hojnosti, kde člověk nezabíjí živé bytosti, ale živí se plody vypěstovanými ze semene. Energie KAN podněcují probuzení vnitřních pokladů bohatství, hojnosti, plodnosti, sexuality a žádají vás, abyste se stali Mistry všech umění. Květina, když dozraje, nabízí nádherné květy, tak jako zralý člověk okouzluje moudrostí svých slov. Je zde mnoho aspektů od schopnosti řídit svůj osud vědomě tak, jako klíčí semeno a stává se vitální rostlinou, schopnosti vytvářet vědomě životní hojnost až po bytí v plné životní a sexuální síle.
Udržujte přirozenou smyslnost, udržujte rovnováhu. Vyjádřete svůj záměr v tomto velmi příznivém dnu pro hojnost.
Nativní KAN jsou mistři všech umění, jejich životní síla může být velmi silná - musí proto být dobře řízena.
***
Zdravíme vás. Vítejte v tento velký a slavný den! Udělejte si dnes čas vstřebat požehnání a teplo slunce. Dovolte pokožce přijímat živiny, které ve vaší sféře přináší světlo. Mnoho lidí se skrývá, nebo vyhýbá slunečním paprskům. Někteří se dokonce chrání před slunečními paprsky toxickými ochrannými krémy, které způsobují kůži a imunitnímu systému velké škody.
Pokud dáváte přednost, aby vaše pleť byla jemná a vláčná, řiďte svůj čas na slunci moudře a vyhýbejte se krémům za každou cenu. Je velmi vhodné nosit lehké oblečení, které propouští alespoň nějaké sluneční světlo. Slunce je zdroj odkud získáváte mnoho energie.
Už jste viděli rostliny, které nikdy nebyly vystaveny slunečnímu záření? Chybí jim barva a síla. Stejně jako všechny rostliny tak i vaše tělo bylo navrženo, aby fungovalo na slunci. Pobyt každý den uvnitř budov, kde pracujete, má obrovský vliv na vaše zdraví. Pokud už musíte pobývat uvnitř, co moudrého můžete udělat pro to, abyste načerpali alespoň nějaké sluneční světlo, je chodit do práce pěšky, dát si oběd venku, nebo posedět ráno, nebo navečer na slunci.
Mnozí se bojí odhalit své tělo na slunci ze strachu, protože si přečetli, nebo slyšeli v médiích o rakovině kůže. Pravdivý výzkum však ukazuje, že většina příčin těchto nádorů je způsobena stravou a toxickými krémy proti slunečnímu záření.
Nadměrná expozice může způsobit stárnutí často proto, že živiny obsažené v olejích jsou během koupání odstraněny dříve, než stačí proniknout do pokožky ochránit jí a vyživovat.
Mnoho kožních problémů z přemíry slunečního světla má kulturní kořeny. Ti, kteří mají světlou kůži jsou uzpůsobeni žít v zeměpisných šířkách, kde je slunce méně intenzivní. Když se lidé se světlou pokožkou přesouvají, nebo stěhují do regionů, kde je slunce intenzivnější, mohou narazit na mnoho problémů.
Pokud ale žijí ve svých přirozených oblastech, živí se živou syrovou stravou, která také pochází z těchto oblastí, mají mnohem méně problémů z pokožkou a méně zdravotních potíží.
Chránění pokožky v době, kdy je nejtepleji, zmírní mnoho kožních problémů. Před příchodem průmyslového věku bylo naprosto přirozené pro všechny členy komunit, nebo kmenů, když slunce hřálo nejvíce, odpočívat ve stínu. Opékání v oleji na slunci bylo vyhrazeno pouze pro maso připravované ke konzumaci.
Ráno pozdravte slunce, poděkujte mu za výživu, obživu, světlo a dělejte to každý den. Pokuste se o to samé večer. Existuje mnoho cyklů v každodenním životě, které jsou bez povšimnutí. Věnujte těmto cyklům pozornost a buďte vděční za jejich podporu. Bez slunce, měsíce a planety byste v této sféře nemohli existovat.
Používejte zdravý rozum. Poskytování vyvážené a výživné stravy tělu s potřebnou dávkou slunečního záření bude mít příznivý vliv na vaše celkové zdraví a množství energie.


Ponořte se do slunečných paprsků a užijte si nádherný den.
Tón TŘI - AKCE - POHYB - KOMUNIKACE. V přeneseném slova smyslu - KLÍČENÍ NOVÉHO. Energie TŘETÍHO Tónu je velmi výmluvná ve všech formách projevu. Cílem komunikace většinou bývá vytvořit konsenzus mezi bodem A a bodem B. Což se může právě dnes stát nelehkým záměrem. Vzhledem k tomu, že dnešní energie je vysokovibrační, buďte vědomě ve svém Středu. Pohyb je základní vibrace v celém Vesmíru - udržujte dnes rytmus přirozeně s tempem přírody. Jedině tak lze předejít rozrušení, nejistotě, přetížení. V Den s Tónem TŘI se objevuje velmi vysoká aktivita konání. Přímo ovlivňuje nervový systém, způsobuje hyperaktivitu, u citlivých jedinců neuralgii, nebo podobné příznaky. Na druhé straně působí na motoriku nervů, může vyvolat velký zápal do práce a tím přispět ke zvýšení produktivity.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Naplň svůj život láskou, vírou, nadějí a skutky.

28. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Modli se bez ustání. Ať je tvůj život neustálou modlitbou lásky a díkůvzdání. Život je velmi, velmi dobrý, ale pamatuj, že jej budeš mít takový,jakým jej učiníš. Proto budeš-li v negaci, přivoláš na sebe negaci a temný mrak se rozprostře nad tvým životem a oddělí tě od nejvyššího dobra. Budeš-li mít ke všemu stále kladný přístup, uvidíš-li ve všem a v každém dobro, obloha bude modrá a všude kolem tebe a v tobě bude svítit slunce. Naplň svůj život láskou, vírou, nadějí a skutky. Uč se milovat život, protože když se to naučíš, tvůj život bude stálou modlitbou. Modlitba je tvé vnitřní spojení se Mnou, při ní se procházíme a hovoříme spolu, jako jsme činili na počátku. Modlitba je potravou Ducha, výživou duše. Je to hluboká vnitřní potřeba každého jedince. Uvědomuj si tuto vnitrní potřebu a odpovídej na ni.

TZOLKIN 27.7. 2014 2 AKBAL kin 223

27. července 2014 v 10:45 Mayský Kalendář na každý den

Akbal - Noc - Síla hojnosti, cesta do duše, pohled do srdce, kreativita, mír, dostatek, spirituální hloubka, integrace, cesta do nitra, ticho, sny

Je to noc, kdy největší a nejhlubší tajemství ožívají, kdy se vnitřní smysly bystří a probouzejí a příslib potenciálu se stává skutečností. Narozená ve zběsilosti Větru, posiluje Akbal vaše komunikační schopnosti a jasnost. Takže pokud dnes potřebuje něco objasnit, nebo říci, důvěřujte své vnitřní Noci a udělejte to! Energie Ka (2) zdvojnásobí sílu vašich slov posílenou Ik.
Glyf Akbal představuje moudrost noci. Symbolika znamená cestování v našem prázdném vnitřním prostoru - temným podsvětím, kde opouštíme Ego a nacházíme moudrost, přicházíme na to, že testy se staly naším největším pokladem, zde se rodí nový úsvit a nové nápady. Nativní Akbal mají okouzlující chování, mnoho milostných vztahů a silný vliv na svět. Pokud prošli cestu temnou nocí duše, jsou to vynikající terapeuti. Lidé Akbal jsou velmi jemní, jak muži, tak ženy, je pro ně typická moudrost obou pólů.
***
Děkujeme za dnešní spojení. Rádi bychom vás povzbudili, abyste se každé ráno spojili s námi, Vyšším Já a Duchovními Průvodci a pokládali otázky jako např.:
1. Čemu bych měl/a dát dnes přednost?
2. Jaké potraviny dnes potřebuje mé tělo?
3. Existuje nějaké cvičení, které bych dnes měl/a dělat?
4. Jsou nějaké věci, které jsem odložil/a stranou a potřebují dnes dodělat?
Pak požádejte o vedení:
1. Požádejte o vhled do každého okamžiku vašeho života.
2. Požádejte, abyste zprávy vašich Průvodců přijímali jasně a způsobem, který umožňuje vědět, že jsou to zprávy skutečně od nich.
3. Požádejte o připomínání udržovat vás s ladností na vaší Cestě.
Několik okamžiků si představujte svět, jaký by měl být. Pak si v tomto snu představujte sami sebe, jak se rozhodujete a vybíráte si chování, které tento sen tvoří v realitu.
Poděkujte vašim Průvodcům za jejich pomoc a spojte se s nimi srdcem. Během dne věnujte pozornost svým emocím i chování.
Pokud existuje více možností na výběr, nalaďte se na své Vyšší Já a požádejte o radu. Pak se ale zeptejte sami sebe, která volba vás s největší pravděpodobností povede k životu, který si představujete.
Na začátku může být obtížné poznat zda jsou zprávy, které vám přichází do hlavy sdělením na základě kódů přesvědčení strachů, nebo je to sdělení vašich Průvodců.
S praxí, trpělivostí a vytrvalostí brzy rozlišíte rozdíly.
Klíčem k úspěchu je uvolnění strachů a přesvědčení, které vám brání prožívat nové věci.
Pamatujte si, že jste hluboce milováni Zdrojem, a že role, kterou v současné době hrajete na Zemi, je jako mrknutí oka - pokud jde o celkový rozsah vaší duchovní Podstaty.
Mějte radost a užijte si krásný den!
DRUHÝ Tón - POLARITA - Zkuste vyvážit póly rozporů, najít cestu k usmíření, shodě a vnitřní harmonii. Nehodnoťte ani události, situace, ani lidské chování. Stejně jako zní známá mystická otázka " To be, or not to be?" , mohli byste dnes vnímat vlastní oddělenost, oddělenost sebe sama, ale vaší přirozenou touhou je CELISTVOST. Zvažte všechna pro a proti a postupujte ke změnám pomocí vyvážených rozhodnutí.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Proč nejsi jako malé dítě, horlivý a vnímavý....

27. července 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Budeš-li odmítat učit se něco jedním způsobem, bude ti to předloženo jinak. Vždy existuje snadná cesta, ale když ji odmítneš přijmout, bude ti nabídnuta cesta těžší a komplikovanější.Proč se neučíš svým lekcím snadno? Proč nejsi jako malé dítě, horlivý a vnímavý ke všemu, co se v tvém životě děje, a nevyvíjíš se tím nejpřirozenějším způsobem? Takový je Můj plán s tebou, tak proč si dělat život složitý, když to není nutné? Pouze se zpozdí tvůj vývoj, když tak budeš jednat. Zjistíš, že až se naučíš klást Mě ve všem na první místo, všechno dokonale zapadne tam, kam patří. Když povzneseš své vědomí na duchovní úroveň, která je nezbytná, potom dojde k velkým změnám a tvůj život se bude odvíjet bez jakékoli námahy. Život je velmi jednoduchý. Proč si ho tedy komplikovat?

TZOLKIN 26.7.2014 1 IK kin 222 galaktický portál

26. července 2014 v 20:37 Mayský Kalendář na každý den

Ik - Vítr - Síla Ducha, inspirace, pravdy, přirozenosti, podpory, nadšení, integrace pólů, vitality, komunikace, vnitřní rovnováhy, diplomacie, disciplíny, silných schopností a sebekázně
Dnes je den čištění a očištění - vymazat, vyklidit veškeré negativní a toxické prvky, vlivy, nebo síly ve vašem životě. Ať je to cokoliv - nemoc, chronické špatné návyky, strachy, fobie, nářky, stěžování, nebo nepříjemný přítel, milenec, šéf, který vás drží dole - dnes máte velkou podporu nastartovat proces odplavení negativity a přinést vše pozitivní. Pro vás, kteří jste již o tom přemýšleli, ale nenašli, motivaci, či sílu - dnešek je váš den! Využijte silnou startovací Energii Hun (1) a udělejte to!
***
Tématem dnešního dne je ROVNOVÁHA. Děkujeme, že jste se k nám dnes připojili. Všimli jste si, že tento den je ve znamení dvojek? Ve vaší sféře je dvojka symbolem polarity. Tam, kde je dole je i nahoře. Kde je černá je i bílá, úzká, široká...... Představte si přímku s pohyblivou stupnicí. Vše, co zažíváte je založeno na lineárním posunu. Na jednom konci je jedna věc a na druhém konci je její opak. Mezi tím existuje nesčetné množství možností.
Můžeme si to ukázat například na teplotě. Na jednom konci se nachází deskriptory pro velmi vysoké teplo....... vařený, pečený, rozžhavený, rozpálený a na druhém konci jsou deskriptory pro velký chlad ......mrazivý, ledový, polární, frigidní. Mezi nimi se nachází mnoho variant, jako vlažný, vlahý, chladný.
Tato řada pocitů, emocí a dojmů se vyskytuje v každém aspektu života na Zemi. Konečným cílem je vyvážit tyto zkušenosti takovým způsobem, aby cesta byla příjemná. Například může nastat situace, kdy vysoká teplota je dobrá - uvaření bylinného čaje. Jindy může být velmi příjemné zažít velký chlad - kostky ledu ochlazující bylinný čaj.
Ale pokud jde o vaše emoce, pro udržení klidu je rozhodující ROVNOVÁHA. Existují situace, kdy vyhledáváte extrémy kvůli zábavě, nebo dobrodružství, ale přijde čas pro rovnováhu, jinak bude tělo vyčerpané z vynaložené energie nutné pro extrémní zábavu.
Duchovní rovnováha je dobrá pro ty, kteří hledají život naplněný mírem. Ačkoliv občasné trápení, nebo extrémní euforie mají své místo, cílem je emocionální střed, aby se člověk cítil vyrovnaný. Když někdo dosáhne pocitu klidu bez ohledu na to, co se kolem něj děje, je velmi blízko Osvícení. To není nutné, aby se všichni snažili zažít velké množství zkušeností, včetně emocí.
Dostali jste celý svět jako dětské hřiště. Co chcete zažívat? Věříme, že si vyberete činy milující a laskavé, neboť víme, že to vám přinese největší uspokojení a odměnu. Nicméně na Zemi jsou i ti, kteří chtěli být alespoň na chvíli nedobří. Užijte si takové momenty s vědomím, že přezkoumáte tyto činy a zapamatujete si, že budete zažívat a vnímat emoce druhých, které vyplynuly z vašich akcí.
Mnozí zažíváte svůj poslední život na Zemi. A právě teď nastal čas zažívat věci, které chcete, které si vyberete, protože nikdy nemůžete jít po své cestě znovu. Dovolte dospělým pomoci sehrát vám tyto role a situace s vědomím, že kdykoliv se můžete rozhodnou hrát jinou vhodnější roli.
Věřte, že na každou akci existuje reakce, buďte připraveni převzít odpovědnost za vše, pro co se rozhodnete. Pokud se držíte zpátky od prožívání hezkých věcí jen kvůli strachu, nebo tlaku lidí kolem, uvolněte tyto věci. Možná zjistíte, že ztrácíte chuť k některým dobrodružstvím, zatímco ostatním se to může zdát vhodné. Nedívejte se zpátky na svůj život, protože to bylo vaše přání udělat to nebo ono. Sesedněte z houpacího koně a uvolněte pocity oběti a pocity " běda mně ". Bůh vám umožnil zažít cokoliv si přejete. To jen vaše církve, vlády, učitelé a rodiče vás přesvědčovaly, že některé věci jsou nebezpečné, nemorální, nebo protizákonné.
Přejete si trávit celý život ve své ulitě s kódy přesvědčení, které vytvořili druzí, nebo raději vylezete, dáte věci do pořádku a vytvoříte své vlastní názory? Vyzýváme vás, abyste si vybrali ten druhý žebřík.
Užívejte si váš život, buďte laskaví a vděční!

PRVNÍ TÓN - INICIACE - POČÁTEK PRŮVODNÍCH ENERGIÍ STVOŘENÍ -PŘÍCHOD NOVÉ TRECENY

Číslo JEDNA vyjadřuje JEDNOTU a POČÁTEK. Je to silná Energie, protože má co do činění s počátkem nové Treceny. Jednička také představuje myšlenku - nápad, který se manifestuje vytvořením.Věnujte dnes pozornost každé myšlence, která tvoří vaši budoucnost - co dnes zasejete - to zítra sklidíte. Uveďte dnes všechny nápady a inspirace, které se přejete manifestovat.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

TRECENA IK

26. července 2014 v 20:36 Mayský Kalendář na každý den

Trecenium IK
Kin 222 - 234
26.7.- 7.8.
Rok - MANIK 2
Long Count 13.0.1.11.2
Tuto Časovou třináctidenní Vlnu řídí Ik - nagual elementu Vzduchu, Měsíce a Ducha lidské existence. Ik je také duchovní dech, prána, inspirace, umělecká jiskra, čistička těla, mysli i duše.
Hlavním tématem je vnitřní disciplína a KOMUNIKACE - nit, která spojuje všechny lidské bytosti a všechny živé věci na Zemi. To znamená být aktivně připojen k mysli, k tělu i k duši a být si vědom živých bytostí, životního prostřední, rodiny, komunity i sebe.
Komunikace zahrnuje všechny formy: verbální, vizuální, sluchovou, kinetickou, emocionální, duševní a duchovní. My jsme ti, kteří mají nejvíce nástrojů a technologií pro komunikaci, ale přitom nejvíce ze všech druhů na Zemi trpíme nedorozuměním.
Takže bez ohledu na to, jestli si myslíte, že jste dobrý komunikátor, mluvčí, řečník, nebo ne, když utišíte vnější hlasy společnosti, jako marketingové nástroje naší ekonomiky, které nás bombardují na denní bázi, naladíte se na jemnější a čistší frekvence, můžete komunikovat na mnohem vyšší a hlubší úrovni nejen s vašimi nejbližšími, ale i celým živým zbytkem planety.
Ironií je, že Vítr je jak silný, tak vrtkavý……to na druhou stranu umožňuje měnit směr v co nejkratší době. Pokud jste si vědomi známek a náznaků změn, které mohou být ve skutečnosti jen krátkodobé, či pomíjivé - ve skutečnosti hovoří o velkých přicházejících změnách.
V této Treceně není čas na kontrolu, nebo pravidla. Je to čas, plynutí, proměnlivosti, experimentování a otevřenosti. Pokud jste za jedno s Větrem, zažijete jiný druh svobody. Komunikace je ve své nejjednodušší podstatě PŘIPOJENÍ - SPOJENÍ a chcete-li zažívat propojení, nebo připojení, nemusíte nutně trávit čas na sociálních sítích, nebo jen telefonovat……


REZONANCE S VLNOU


Vlna VĚTRU - jako poslední bílá Vlna v Tzolkinu, s sebou přináší dokončení posledních úprav, takže není divu, že se koncentruje na detaily. Může se tedy stát, že ještě jednou zažijete nečekaný řez a bodnutí, jako znamení už posledních oprav. Všechny, i ty nejmenší části, mají obrovský vliv na formu CELKU, proto není překvapením, že budou pečlivě prověřeny. Jelikož DUCH proniká absolutně všechno, nezůstane zde ani sebemenší škrábnutí.
V této Vlně dostanete mnoho osobních vzkazů, zejména na pozici " kulatého stolu " ( Tón 12 ). Můžete spatřit vizi v globálním měřítku, stejně tak i všechny své pocity. Dovolte několikrát se otočit všem informacím před vaším duchovním zrakem a snažte se zachytit jejich podstatu. Uvědomte si, co přinesly Energie ČASU do sféry komunikace s vaším Středem díky "leštění" drobností. Všechny pocity a události těchto dní obsahují konkrétní informace.
Pokud okamžitě nerozpoznáte jejich smysl, dovolte jim počkat v prostoru, nelamte si hlavu mentální akrobacií. Dříve, či později, obdržíte potřebné vysvětlení. Na každou otázku dostanete odpověď. Občas je potřeba více času, aby odpověď našla adresáta.V takových případech byste se měli zajímat o BÍLÉ pozice Vlny, jelikož jsou hlavními nositeli informací.
Galaktický Portál otevřený ve Dnu IK 1 nastavuje velmi přísnou kontrolu. Magnetický VÍTR důrazně podporuje SÍLU DUCHA. Tento aspekt - bezprostředně související s éterickým polem prochází vším, co se v životě manifestovalo, počítá všechny i ty uložené části. Neexistuje tu nic vedlejšího. Z tohoto důvodu Vlna VĚTRU hraje důležitou roli v oblasti komunikace. Zde vám budou odhaleny všechny vnitřní i vnější bariéry, které vám brání v porozumění s lidmi. Všechna omezení podřízená vašemu Egu v této Vlně bolestně pocítíte.
PES 9 - ačkoliv není Portálem, hraje zvláštní roli v emocionální sféře. V tento den byste se měli podívat na své emoce. Může se stát, že některé specifické zbytky nevyrovnaných pocitů vyplynou na povrch, aby projevily svoji přítomnost. Pokud se tak stane, berte to jako léčení, anebo jako pokus o uzdravení vašeho ne ještě stabilního emocionálního těla. Těžké otřesy Karmického Času nepochybně zanechaly stopy pozůstatků, které nyní usilují o harmonizaci.
Nezapomeňte, že nejvyšší hodnotou VĚTRU je BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA v partnerských vztazích. Protože stále ještě mohou existovat nezpracované zbytky karmy, využijte každou šanci, která vám bude v této Vlně dána.
Vítr je jako Božský dech, který udržuje život. Využijte Energie Větru a přineste Lásku hluboko do vašeho nitra k očištění těla, mysli i duše. Je to VÍTR LÁSKY, který nás mění individuálně a to se odráží v Universu jako VĚDOMÍ JEDNOTY.
Přehled Vlny:

IK 1 - galaktický portál
AKBAL 2
KAN 3
CHICCHAN 4
CIMI 5
MANIK 6
LAMAT 7
MULUC 8
OC 9
CHUEN 10
EB 11
BEN 12
IX 13

Copyright © Výklad energetické předpovědi lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Áriové - Jak pracovat s vlastní DNA a Co je lem Jednoty a potřeba v něm očistit i své vlastní energie,

26. července 2014 v 7:00 Aktuální Informační chaneling
Áriové - červenec 2014

Lidská DNA, buněčná struktura, kvantové vědomí - toto vše jsou synonyma toho, kdo vlastně jste. Ve vlastní DNA máte každý své božství, dokonalý "zápis" všeho kým jste kdy byli, všeho co jste kdy prošli. Pouze čas chápejte ve všech rozměrech 3D, to znamená v minulosti, budoucnosti i přítomnosti. Máte ve své DNA obrovský poklad - a zároveň, vy, každý člověk jste nejcennější částí toho pokladu. Jste srdcem či mozkem tohoto pokladu, veškerého poznání. Poznání vyžaduje ucelené zkušenosti, proto chcete-li postoupit dál, vždy se ptejte, jestli zkušenost v tom či tom je ucelená. Smyslem vašeho lidského bytí na Zemi je vytvořit novou Zemi, to znamená zvednout vibrace lidí na tak vysokou úroveň pochopení a přijetí, aby v lidském soužití a chování mohla být hlavní stmelující emoce lásky, soucítění, vzájemné spolupráce, tolerance a svoboda.

Toto vzestoupení je záležitostí každé lidské bytosti. Pro každého z vás znamená přijetí sebe sama, života, celého bytí, protože v tom všem je hluboký smysl.

Postupujete velice správně formou očisty a postupného přejímání sebe i veškerého života. Je to vaše cesta k poznání sebe sama, života i bytí.

Jak pracovat s vlastní DNA? Hovořte s ní, hovořte se svými buňkami, vstupujte do své vlastní kvantové multidimenzionální energie. Najděte si svůj čistě osobní způsob, jak se svou kvantovou energií sami se sebou propojit. Zkoušejte, vytrvejte a věřte. Má to smysl, výsledky se neobjeví tím způsobem, který očekáváte, ale třeba později a mnohem lépe než jste si dříve dovedli jen pomyslet. Věřte, drazí, a vytrvejte. Mnozí z vás, když se výsledky neobjeví dostatečně rychle a podle vašich představ, zmalomyslní a přestanou.

Neexistují nějaké formule jak se svou DNA pracovat. Komunikujte propojujte se a vnímejte se, vždyť DNA, její kvantová energie, to jste všechno vy. Poznáváte sebe, své neomezené dary, možnosti, schopnosti. Komunikujte, jen vaše duše ví, kdy a jak je možné vše uvolnit, propojit do vašeho současného lidského vědomí. Jak se budete očišťovat, v lásce stále víc přijímejte sami sebe i život, budou se zvyšovat vaše vibrace a stále víc se pak může aktivovat i vaše DNA. Vydržte, hovořte se svými buňkami, se svou DNA.

Lem je lem, který svým polem lemuje jednotu. Je to pole vašich prvních zkušeností. Veškerých, ponejvíce, neláskyplných zkušeností. Z lemu jednoty jste se dostali dál, členění jste si určili sami. Co k lemu jednoty povědět? Na své cestě se vibračně dostáváte k vibrační úrovni lemu jednoty a tudíž se setkáváte s vlastními stopami, plnými neláskyplných energií. Vyčistěte je, drazí, způsoby znáte.

Neklesejte na mysli, že je to nekonečný proces čištění, není to tak. Jakmile se ještě více zaktivuje vaše DNA, pochopíte to a věřte, budete šťastni, že jste vytrvali. Vydržte.

Objímáme vás a jsme s vámi, Áriové