close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Březen 2014

TZOLKIN 19.3.2014 2 BEN 93 galaktický portál

19. března 2014 v 9:58 Mayský Kalendář na každý den

Ben - Poutník - Síla Svobody, možností, překračování hranic

I ti největší kočovníci potřebují domov. Domov je tam, kde je srdce, jak se říká……….a v den kterému vládne Ben a Ka (2), je to obzvláště pravda. Váš domov není fyzické místo nasáklé vámi, esencí vaší rodiny a vzpomínkami, ale je to velmi posvátné místo, kde pobývá vaše duše. Je to místo, které vychází z vaší energie - to jste vy a vždy to tak bude, bez ohledu na to, kde ve světě žijete. Ctěte dnes vaše duchovní i fyzické domovy.

DNES JE DOBRÝ DEN POŽEHNAT SVÉMU DOMOVU

Všechno je mnohem snazší kritizováním a vyjadřováním názoru o druhých, ale když jde o naše vlastní činy a slova, najednou se všechno zdá být mnohem růžovější a odpustitelné. Dnes vezměte do úvahy dopad vašich slov, nebo činů, jaký to může vliv na vaši rodinu, milovaného člověka, nebo kolektiv; ať už v současnosti, nebo dávné minulosti. Pokud přijmete odpovědnost za to, že budete komunikovat s rodinou opravdu přímo, můžete být překvapeni kolik míru a dobré vůle vytváříte.

BEN je jeden z nejdůležitějších glyfů - význam je síla, důvěra, autorita, sebevědomá síla, která pomáhá rostlinám růst. Rostliny vyrostou a jejich květy se dotýkají Nebe - to je alegorie kvetoucí korunní čakry.

BEN je mistr putující do všech stran a nových směrů a dnes rozšíří síť cest do nových oblastí a nových možností, energie zprostředkovávající mnohem více světelné energie tzv. fotosyntéza na duchovní úrovni, která nás neustále spojuje od prazákladní buněčné úrovně až k multidimezionální existenci. Tato fotosyntéza je jako kundalini energie, která stoupá přes páteř a nese to nejlepší co v nás je - zejména vášeň pro koncepce, kterým věříme.

Využijte dnešní Energie k rozpoznání a vnímání vnitřní síly a moci své vnitřní autority. Nyní je čas přestoupit na vyšší vibrace a vytvářet pozitivní změny v našem osobním životě, který tvoří pozitivní život na celé planetě.

DRUHÝ Tón - POLARITA - Zkuste vyvážit póly rozporů, najít cestu k usmíření, shodě a vnitřní harmonii. Nehodnoťte ani události, situace, ani lidské chování - vaší přirozenou touhou je CELISTVOST. Zvažte všechna pro a proti a postupujte ke změnám pomocí vyvážených rozhodnutí.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


*******

20.3. (17.57 hod.) začíná jedna z nejvýznamnějších oslav nejen v Mayském kalendáři - Jarní Rovnodennost. Je zároveň významným energetickým posunem s amplifikací až do Letního Slunovratu. Energie Jarní Rovnodennosti budou podle Mayského kalendáře přecházet z IX3 do MEN4 - je to postupná a silná planetární detoxikace doznívající ještě další dva, tři dny. Udržujte sami sebe vědomě v rovnováze, vnitřním klidu, tichu, odděleni od kolektivního, či osobního smutku, stresu, strachu. Můžete-li příchod Jara oslavit a podpořit individuální i skupinovou meditací, je to skvělý způsob jak pomoci kolektivnímu Vědomí i celému procesu iniciace Kristova Vědomí na Zemi a možnost, jak v sobě ukotvit nejjemnější kvality Světla. Mnoho požehnání a Lásky vám.

Jednejte

19. března 2014 v 7:00 Vývoj vědomí bytostí

Zlatá dušička
16.3.2014

Lidé Země, jste vzájemně propojeni. Všichni prožíváte své úspěchy, své trable, strachy. Uvolňujete emoce nebo je zadržujete v sobě. Snažíte se dělat to, co umíte, co myslíte, že je pro vás to nejlepší. A tak je to správně. Nevyčítejte proto sami sobě své kroky minulé, neboť jste ve fázi učení. Co se nepovede napoprvé, je možno zkusit znovu. Jste bytosti lásky, cožpak nechápete, že nejdůležitějším úkolem pro vás je vyjadřování sebelásky? Proč sami sebe otupujete strachem, proč zaháníte své pochybnosti alkoholem a drogami? Není potřeba o sobě pochybovat. Každý v životě prožíváte to, co si nesete z minulosti. Naučili jste se mnohé a již víte, že jste schopni mnohé zvládnout. Proč však sebou neustále nosíte tu tíhu, které je možné v mžiku se zbavit? Proč si stavíte překážky a nakládáte stále více zátěže? Učte se vidět pravdu, učte se být lehkomyslní a nevzdávejte se bez prosazení sebe samých. V mnohých situacích dávno znáte řešení. Ale co děláte vy? Kroužíte kolem, sami sobě namlouváte proč je důvod toho řešení nevyužít. Topíte se ve strachu a obavách. Ale pokud nebudete riskovat, může se stát váš život peklem. Zde nejde o vaši obětavost a o vaše utrpení. To jen vy sami si toto nalháváte. Ti, kdo znáte řešení své "bezvýchodné"situace, na nic nečekejte, jednejte. Vesmír je s vámi. Toto je období změn, naslouchání své pravdě. Je to učení o změně vás samých. Mnohdy máte jen krůček k tomu, uchopit příležitost, ale vy se raději pevně držíte toho, co je dávno pryč. A přitom trpíte a hroutíte se pod tíhou života. Ale takto nevypadá život. Toto není láska. Obětujete sami sebe pro nic. Lidé Země, pochopte už, že vy jste nepřišli, abyste se trápili. Přišli jste milovat a odpouštět. Možná cítíte obavy, ale přesto udělejte rozhodný krok vpřed. Víte, co máte dělat, ale proč chtít slyšet ujištění od jiných, že je to tak správně? Copak neslyšíte hlas svého srdce? Tak co vám brání?Jste dětmi Země, všichni jste si rovni. Nemyslete si, že snad jste méněcenní a jiní, než ostatní. Vy jste jeden. Kdybyste viděli spojení, která vás prostupují… V meditacích se k tomuto pochopení můžete přiblížit. Ale zatím, bohužel, jsou vaše oči většinou zavřené. I přesto… jděte do neznáma a vychutnávejte pocity svobody. Otevřete svá srdce a hledejte vyšší smysl života. Nechtějte se stále zavírat ve svých ulitách. Je to tak krásný čas pro všechny duše... Obejměte své bližní a uchopte je za ruce. Ucítíte lásku.
Zdroj: FB

Poděl se o vše, co je v tvém srdci, a neboj se posměchu.

19. března 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Buď jako otevřená kniha, jejíž každá stránka je čitelná pro všechny, a nic neskrývej. Nemáš-li co skrývat, víš, co znamená být zcela svoboden a zbaven pout. Poděl se o vše, co je v tvém srdci, a neboj se posměchu. Stále si buď silně vědom Mne a Mé božské přítomnosti a buď tak prostý jako malé dítě. Jednoduchost je hlavní znak duchovního života; není v tom nic složitého. Jestliže se ti to zdá složité, sám jsi to způsobil; změň tedy na to svůj pohled a uvidíš, co se stane. Nehoň se marně za nedosažitelným. Vše, co potřebuješ, je hluboko v tobě a čeká na své odhalení a projevení. Vše, co musíš udělat, je ztišit se a najít si čas k hledání toho, co je uvnitř, a určitě to najdeš. Odpověď je tam. Buď velmi trpělivý, čekej na Mne a vše se ti v pravý čas zjeví.

Obrazy: Probouzející se přírodní bytosti Jara.

18. března 2014 v 23:15 Obrazy rok 2014Obrazy: Probouzející se přírodní bytosti Jara.

Sladkost života v podobě nektaru prvních jarních květů nás pozvolna probouzí ze zimního spánku. Spouštějí nové frekvence přicházející právě s Jarní rovnodenností.

Matka Země nám pomáhá skrze vodní bytosti udržovat rovnováhu mezi citem a rozumem.
Tekoucí čistá třpytivá voda v našem těle je pod vlivem našich myšlenek. Moudré ať tedy jsou naše myšlenky a ušlechtilé naše činy v den prvního jarního dne.
S Láskou pro vás Anna

Text i obraz jsou autorské © Anna a je možné je v nezkrácené a neupravené verzi dál šířit pouze nekomerčním způsobem za podmínky uvedení aktivního odkazu www.slunecnikvet-anna.blog.cz

Mistr Hilarion - Poselství pro týden 16.3. 2013 - 23.3. 2014

18. března 2014 v 20:42 Mistr Hilarion

Milovaní,
časy, v nichž nyní žijete, obsahují všechny prvky, které se dají v duálním světě najít. Těm z vás, kdo jste se zaměřili na pozvednutí se nad šarvátky a na vystoupení z paradigmatu, se může zdát, že svět zešílel a že dnům vládne chaos. Prosím, uvědomte si, že toto jsou časy konce, o kterých bylo hovořeno dříve, a že ti, kdo vládli nad masami, se zoufale pokoušejí pokračovat v nastolování strachu do srdcí většiny lidstva, tak aby mohlo být dále ovládáno. Dobrou zprávou je, že většina lidí na světě již nereaguje na tyto staré programy víry. Jednoduše si žijí své životy a pracují na svých vlastních cílech a nepřikládají význam žádným událostem, o kterých se zdá, že otřásají světem. Vidí, že je to pouze svět, jakoby byl vnímán čočkami zábavního mediálního průmyslu.

Samotní lidé touží po změnách a přejí si užívat si život v inkarnaci v lidském těle. Chtějí rozpoznávat přírodní prvky v potravě kterou jedí, v prostředí ve kterém žijí a v dalších obyvatelích, kteří tento svět sdílejí s nimi. Protože lze mít lehký přístup k technologiím a informacím které jsou lehce přístupné, každý může jít on-line a dělat si výzkum, aby našel informaci, která mu pomůže posunout se v pochopení daného tématu vpřed. Trvá jen pár chvilek, abyste viděli, že to, co vám nabízejí na zábavních kanálech a ve zpravodajství, není nic nového nebo jiného. Je to pouze další verze metody jak vyrobit problém, vyrobit reakci na něj a pak najít řešení, které chtěli prosadit již na začátku. Když lidé chápou, o co ve hře jde, jdou jednoduše dál a nevěnují tomu svoji energii a pozornost a to se v současné době děje.

Většina lidí na světě je mírumilovná a jenom chtějí žít život v míru. V mnoha částech světa se lidé společně postavili, aby projevili svůj postoj vůči těm, o kterých se předpokládá, že by jim měli sloužit.A v těchto situacích pracují mocenské síly na tom, aby to vypadalo, že protestující se dostali mimo kontrolu a jistou legitimitu, a že musí být potlačeni, aby byl znovu nastolen pořádek.

Tento scénář se odehrává na většině veřejných shromážděních lidí po celém světe, kteří v klidu stojí a žádají změnu a je to součást repertoáru těch, co jsou u moci. Od těch, kdo žádají změnu, si to vyžaduje velké odhodlání, aby stáli v míru, když vyjadřují své požadavky a pro tyto lidi je důležité, aby nereagovali na živly, které se snaží, aby celé shromáždění vypadalo násilnicky. Ze strany mírumilovných protestujících to vyžaduje bdělost a rozvahu. Od každého člena mírumilovného shromáždění to vyžaduje obrovskou sebekontrolu.

Jak vesmírné energie neustále zaplavují planetu, lidstvo jako celek se probouzí a rozpomíná se na své právo žít svůj život v míru a suverenitě. Když lidé přijmou víc světla ve vyšších frekvencích kterými jsou obklopeni, otevírají se novým perspektivám, které předtím nebyly viděny ani rozpoznány. Světlo je revolučním katalyzátorem, přinášejícím změny, které si všichni přáli ve svém světě vidět. Pro lidi není lehké, když se nejdříve začnou uskutečňovat změny v nich samotných a to se nyní pravidelně děje. Světlo znamená konec pohodlným iluzím, které byly na této planetě včleněny do každodenního života. Světlo si žádá přenastavení vnímání u každého člověka. Světlo začíná otvírat způsoby chování, které přináší více světla všem.

Před lidstvem stojí nyní tento úkol - Probudit se a uvědomit si, že ono, individuálně i kolektivně, má více moci než si kdy bylo toho vědomo. A poté začít provádět VĚDOMÉ VOLBY, aby se dostalo do jemnějšího způsobu života bytí, který ctí všechny obyvatele tohoto světa jako suverénní bytosti, kterými opravdu jsou. Ctít světlo, které je nedílnou jiskrou v nich samotných, které je jejich spojením s Božským. Aby vytvořili svět, kde bude opravdová rovnoprávnost pro všechny jeho obyvatele a v němž bude jejich domovská planeta uznána jako vědomá cítící Božská bytost, která je součástí větší sítě světů, které jsou mimo ni, a aby pracovali usilovně pro to, aby ji navrátili do někdejší slávy - každou myšlenkou, slovem, i skutkem tak, aby se jejich svět mohl připojit k ostatnímu univerzu jako vážený člen obrovského systému světů, které spolupracují v míru a harmonii.

Do příštího týdne…
Já JSEM Hilarion

©2014 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Mirka K. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.


Rady do života na každý den

18. března 2014 v 20:06 Skutečný mír je uvnitř


Nepodaří se ti pozvednout z tvé současné vibrační úrovně, dokud nemiluješ svůj současný stav.
Po každém výbuchu nadšeného vnímání skutečnosti zase narazíme na nový a jiný druh odmítání ve svém nitru, na něco dalšího, co se musíme učit milovat. Ale čím výše se vyvíjíš, tím je to jednodušší.
Co nepřeješ druhým, zůstane i pro tebe nedosažitelné.

Když řekneš, že by neměl dostat pomoc někdo, kdo si to nezaslouží, tak tu osobu, kterou máš na mysli, to nebude nijak rušit, ale bude to platit pro tebe.
Co nemá místo ve tvém myšlení, to se vymanilo i tvé kontrole.
Absolutní stabilita existuje na prostorové úrovni, protože všechny vztahy jsou do takové míry stabilní, nakolik všechny bytosti, jež se na nich podílí, mají stejné rozpětí. Navážeme-li vztahy k bytostem s nižší či vyšší vibrací, cítíme se nejistě a nevyrovnaně.
Právě ti lidé, které považujeme za vulgární, neosvícené, hloupé a bláznivé, představují naši vstupenku do ráje, když se je naučíme milovat, jakož i pocity, které k nim chováme.
Dnes nechci hodnotit nic z toho, co se stane.
Čím silnější jsou tvoje myšlenky, tím větší pravděpodobnost, že se uskuteční. Tvé myšlenky zesíli, když je naplníš lehkostí a důvěrou. Námaha a příliš křečovité očekávání jim na síle jen ubírá.
Co se stane, když ti někdo nadává nebo tě podvádí? Pak nese ten druhý - ne ty - důsledky svého myšlení a jednání. Představ si, jak je to efektivní. Nepotřebuješ hnout ani prstem, aby ses mu pomstil.
Kdybys okamžitěš mohl přeorientovat své myšlení na lásku, pak by ti nemohla ublížit ani ta nejhorší myšlenka. Láska má silnější vibrace než všechny ostatní myšlenky.
Když se soustředíme na blahobyt, pak roste blahobyt. Když se soustředíme na zdraví či mír, pak roste zdraví či mír. Na co se soustředíš celý den?
Nejsi-li ochotný cítit odpovědnost za všechno, za skutečně všechno, co se ve tvém životě děje, pak nebudeš dělat žádné pokroky.
Přijmout daný stav (i nežádoucí) znamená se s ním smířit a pak se stane něco překvapivého, ten daný stav se změní.
Pozor na křečovité soustředění se na cíl: Soustředění znamená vyloučení všeho dalšího; vydáváš se v nebezpečí, že přehlédneš podnět, který by tě snadno a pozvolna (nenásilně) zavedl k cíli.
Můj vnitřní klid může pramenit jen z mého nitra, odnikud jinud.
Energie jde za pozorností. Ber na vědomí krásu a ona se bude množit. Ber na vědomí všechny ty situace, v nichž se to něho dostalo "zadarmo". Raduj se a oceň to, pak se ti to bude stávat na všech úrovních stále častěji.
Co člověk říká o druhých, oni říkají o něm a to, co přeje někomu jinému, přeje sám sobě.
Když se nemůžeš rozhodnout, objednej si jasno. Objednej si pokyn, co je teď pro tebe správné. Respektuj ho, když ho dostaneš. Důvěřuj v to, že se tak jako tak jednoho dne rozhodneš. Nemůžeš nechat plynout léta v nerozhodnosti. Takže v klidu čekej na své správné rozhodnutí. Žádné rozhodnutí znamená dosavadní rozhodnutí. Nemůžeš se nerozhodnout.
Nereaguješ-li na nějaký disharmonický stav zápornými city, zmizí navždy z tvé cesty. Nezůstane u tebe nic, na co nereaguješ.
Nikdo není tvůj přítel, nikdo není tvůj nepřítel. Každý člověk je tvůj učitel.

Thaddeus Golas.
www.novoucestou.cz
Zdroj: email Iva B.


Vymaňte se z rodinných vztahových vzorců

18. března 2014 v 10:33 Vývoj vědomí bytostí

ℒℴνℯ
Tara Springett

Jakmile se člověk začne zajímat o širší rodinné souvislosti, nestačí žasnout, jak některé vzorce chování putují z jedné generace na druhou. V některých rodinách mají v každém pokolení minimálně jednoho alkoholika nebo jednu sebevraždu. Jindy zase v každé generaci najdete aspoň jednoho ze sourozenců, který se nikdy nevdá či neožení, a pak jsou také samozřejmě rodiny proslulé mimořádnou nadprodukcí významných a úspěšných lidí. Kromě toho ovšem také každá rodina přiděluje jednotlivým členům víceméně závazné role, které nebývá snadné překonat. Bývá tu rodinná oběť, nějaký ten hrdina (možná sestra, co vám tak leze na nervy tím, jak se jí daří, na co sáhne), zachránce, často také šašek a mnoho dalších rolí.

Další nešťastný vliv přichází, pokud někdo trpí těžkým osudem nebo předčasnou smrtí jiných členů rodiny. Velmi citlivé děti na sebe často z pomýlené lásky berou bolest ostatních. Je to, jako by říkaly: "Moje máma měla hrozné problémy se sexem, tak já s ní budu loajální a taky si sexu neužiju," nebo: "Jsem tady místo staršího bratra, který umřel jako dítě, proto na důkaz toho, že s ním cítím, nebudu žít naplno." Někteří lidé také zažívají obrovské pocity viny, dopracují-li se většího bohatství nebo štěstí než ostatní členové rodiny. A mnoho lidí se bohužel rozhodne zůstat v limitujících, ale bezpečných hranicích toho, co je v jejich rodině "normální".

Všechny tyto role, pnutí a "zděděné" rodinné vzorce chování se dají velmi účinně přirovnat ke kouzlu, které působí nepřekonatelně tak dlouho, dokud mu člověk věří. Je příšerné sledovat, jak hluboce se destruktivní typy chování přenášejí z generace na generaci, jak je každá další generace automaticky nevědomě opakuje. Naštěstí není tak obtížné kouzlo zlomit a z kruhu vystoupit. Člověk k tomu potřebuje jediné: Rozpoznat a uvědomit si "rodinné prokletí" a vědomě se rozhodnout vykročit za lepším životem. Opravdu je to takhle jednoduché.

Máte-li pocit, že vhodného partnera nemůžete nalézt právě kvůli rodinné pasti, prostudujte si síly a vzorce chování, které u vás v rodině působí. Promluvte si s co nejvíce příbuznými, hledejte lidi s osudem podobným svému vlastnímu. Neopakujete jen některý z rodinných vzorců? Neodpíráte si plnohodnotný život, protože jste na sebe vzali utrpení někoho, kdo byl nemocný, brzy umřel nebo ho rodina pro "špatné" chování zapudila? Byli jste vždy rodinný "problém", nebo třeba "zachránce", který svým sourozencům umožňuje hrát příjemnější role?

Pokud vám něco z toho připadá blízké, stačí udělat jediné: Uvědomte si to a vědomě se rozhodněte zlomit prokletí a žít šťastněji. Rodinné pasti vás mohou držet jen tak dlouho, dokud jim to sami dovolíte. Rozhodněte se proto jinak, a hlavně se toho rozhodnutí za každou cenu držte. Život se vám nezmění přes noc a rodina se vás bude snažit přimět hrát vaši starou roli, o tom vás mohu ujistit. Odmítejte jemně, ale důsledně, a držte se své nové linie. Nic s tím nenadělají.

Varování na závěr: Z rodinné pasti se můžete úspěšně vymanit jen tehdy, pokud při tom vůči nikomu neuzavřete své srdce a na nikoho se nenaštvete. Přivede-li vás průzkum rodiny jen k větší hořkosti, ničeho nedosáhnete. Nicméně každý problém, každá nesnáz a každé odmítnutí, které ustojíte s otevřeným srdcem, vás posílí a učiní vás moudřejšími a šťastnějšími, než byste byli, kdybyste těmi obtížemi nikdy neprošli. Žádná bolest nebude zbytečná. Zachováte-li si soucit, vstřícnost a pochopení, naleznete v jejím jádru vždy skrytou krásnou odměnu.

(zdroj: kniha Vaše spřízněná duše,převzato ze Svět zázraků )
Zdroj: Duševní rozvoj FB

TZOLKIN 18.3. 2014 1 EB kin 92

18. března 2014 v 10:26 Mayský Kalendář na každý den

EB - Cesta, Člověk - Síla Svobodné vůle, vrozené moudrosti, odpovědnosti

Vlna EB vás obdaruje moudrostí a silou svobodné vůle.

Esence Eb není ani tak o cestování po cestě, jako - stát se cestou. Jak je to možné? Přijetím toho, kdo jste, uvolněním Ega, souzení a srovnávání. Tak, že umožníte ostatním být tím, kým jsou bez předpokládání, viny a závazků. Tím, že osvobodíte sami sebe od falešných snů, ambicí a tužeb. Soustředěním mysli na všechno kdo jste a co děláte - prostřednictvím myšlenek, pocitů a činností směrem k vyššímu a čistšímu záměru a rezonanci.
EB - SPIRÁLA ŽIVOTA, HOJNOST, RŮST, SKLIZEŇ ÚRODY, VITÁLNÍ ENERGIE A DIRIGENT OSUDU

Jak je možné stát se cestou? Jak to udělat? Tím, že si stále více uvědomujete kdo jste, co víte, co vás inspirujete, co dostáváte a to prostřednictvím srdce a duše, prostřednictvím Bytí a mysli a prostřednictvím svých činů vůči druhým. Všichni jsme součástí obrovského oceánu vědomostí. Je to místo, kde pulzuje pravá skutečná podstata Bytí. Neexistuje žádná šablona, žádný vzorec jak vstoupit, přistupovat, nebo zažívat jakoukoliv Trecenu Tzolkinu, žádný plán, žádné pokyny, žádná mapa na Googlu .

Každý z nás v sobě nese vnitřní nejpřirozenější způsob Bytí, cestu k nám samotným - ale potřebujeme uklidnit mysl, abychom slyšeli píseň naší duše, abychom mohli zpívat tuto naší společnou píseň. Jste všichni úžasní, jedineční. Jsme živé bytosti, takže využijme tuto Trecenu svým vlastním osobním způsobem.

Eb Symbolizuje živou Universální rosu, světelnou krev proudící a spojující naše fyzické Bytí s vnitřní duchovní bytostí. Pokud šplháte na pyramidu svého pravého osudu, cítíte tuto energii jak tepe ve vašem srdci.

Pro starověké Maye znamená EB žebřík, který Bůh postavil z Nebe, aby sestoupil na Zemi. Je to rosa padající z nebes na každou živou bytost. Lezení po tomto žebříku symbolizuje pyramidu a třináct Podsvětí - duchovní cestu, po které musíme všichni vyšplhat. EB je životní síla, která pohání Vědomí i nás.

EB je nejlepší den začít jakýkoliv typ podnikání, vyjednávání, podepsat smlouvu. Příznivý den pro výlet, procházku. Skvělý den pro komunikaci se zahraničím a setkání s příbuznými, či známými, kteří žijí daleko od vás.

Hřeben této Treceny 6, 7, 8 - 6 CABAN - Země - synchronizace našeho srdce s přírodními rytmy, 7 ETZNAB - Zrcadlo - reflexe - volby, které činíme, 8CAUAC - aktivace, čištění, získávání energie zevnitř.

Jak se přesouváme a stěhujeme v těchto rychlých časech - můžete vnímat, že logika už nestačí držet krok s velkou rychlostí změn. Takže je velmi důležité se stále uzemňovat a zůstat denně uzemněný, naslouchat svému srdci a své intuici, která vás vede po vaší cestě. Váš skutečný osud je navržen tak, aby, když se budete řídit svým srdcem - uvidíte jak bije v souladu s Universálními energiemi.

DOPORUČENÍ: VYUŽIJTE ENERGII EB K OTEVŘENÍ SRDCE A NECHTE INTUICI, ABY VÁM POMOHLA ŠPLHAT PO ŽEBŘÍKU ŽIVOTA
Navažte osobní vztah s Vlnou a nechte jí volně proudit vaším životem. Zapište události, které s vámi nějakým způsobem hýbají, zejména ty, které zaznamenáte v prvních čtyřech Dnech Vlny. Sledujte vliv impulsů Vlny EB na váš svět pocitů. Sledujte je pečlivě, ale nic nesuďte. Na konci Vlny najdete osobní analogii mezi současnými a minulými událostmi - pokuste se opravit zjištěnou disharmonii

Na konci Vlny EB zavírá bránu BÍLÝ ZÁMEK ČASU. Zámek OČIŠTĚNÍ a UPŘESNĚNÍ. V tomto bodu se doporučuje vytvořit spojení s třemi dřívějšími Vlnami. Podívejte se na minulých 52 dnů, jako na celek a ještě jednou projděte bloky ve vaší mysli. Energie BOJOVNÍKA, která je patronem BÍLÉHO ZÁMKU, čistila 52 dnů vaše Hvězdné Zrno - bez jakýchkoliv kompromisů. Tento proces vám řekl, kde je třeba udělat tečku nad "i", a co bylo pravděpodobně v této době provedeno.

Uzdravující Energie ČASU vás doprovází každý Den v každé Vlně, v každém ZÁMKU i v celém 260 denním kole TZOLKINU. Každá energie vám vychází vstříc s tím, co obsahuje. To, co zaznamenáte, je informace pouze pro vás. Snažte se nic nesoudit, nehodnotit. Věřte, že každá proměna vyvolaná transformací nemůže jen tak projít okolo vás.

Vzhledem k tomu, že Vlna EB klade důraz na otázky svobodné vůle, osobní suverenitu a odpovědnost za vlastní činy - je jasné, že v těchto dnech se může svět postavit na hlavu. To, co ve vás zůstalo potlačeno - musí vyjít na světlo světa. "Dole" se musí proměnit na "Nahoře".

Tato Trecena přináší dva portály - BEN 2 rozšíří síť cest do nových oblastí a nových možností a CIB 5, zplnomocněný " galaktickými představiteli " s kosmickou důkladností prosvítí všechny detaily, posoudí provedené manifestace zpracované v ČASE Programů a jejich odraz na Zemi.

DNES JE DOBRÝ DEN UDĚLAT NĚCO UŠLECHTILÉHO PRO SPOLEČNOST, ABYCHOM POZVEDLI ROZMĚR SVÉHO LIDSTVÍ. VLNA EB JE RECEPT JAK SE STÁT ČLOVĚKEM NOVÉ ENERGIE

PRVNÍ TÓN - INICIACE - POČÁTEK PRŮVODNÍCH ENERGIÍ STVOŘENÍ -PŘÍCHOD NOVÉ TRECENY
Věnujte dnes pozornost každé myšlence, která tvoří budoucnost - co dnes zasejete -to zítra sklidíte. Uveďte dnes všechny nápady a inspirace které se přejete manifestovat.

Přehled Vlny 18.3. -30.3.2014

EB 1
BEN 2 - galaktický portál
IX 3
MEN 4
CIB 5 - galaktický portál
CABAN 6
ETZNAB 7
CAUAC 8
AHAU 9
IMIX 10
IK 11
AKBAL 12
KAN 13

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Jdi do sebe, hledej milost a vylaď se.

18. března 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Vkládáš do každé své činnosti své srdce? Nemůžeš stvořit nové nebe a novou Zemi, jestliže to, co děláš, postrádá znaménko lásky a odevzdání. Věz, že to, co děláš, ať je to cokoli, děláš pro Mou čest a slávu. Pak to budeš chtít dělat dokonale. Pamatuj, abys nikdy nedělal práci proto, že musí být udělána. Máš-li tento postoj, dříve než začneš něco dělat; jdi do sebe, hledej milost a vylaď se. Až se změní tvůj postoj a pocítíš klid a harmonii, pak se pust do díla. Zjistíš, že bude-li tvůj postoj správný, budeš schopen udělat práci nejen dokonale, ale budeš ji moci vykonat i rychleji. Čím více je duší, které mohou dělat to, co má být uděláno, ve správném duchu, tím rychleji bude sneseno Mé nebe dolů na Zem.


TZOLKIN 17.3.2014 13 CHUEN kin 91

17. března 2014 v 10:08 Mayský Kalendář na každý den

Chuen - Opice - Síla Lehkosti, humoru, odhalení falše, sebepřijetí a spirituální vědy

Oxlahun(13) a Chuen žehná mimořádným schopnostem lidské bytosti a lidského těla vyjádřit emoce, promyšlený pohyb, tvořivost a rozvíjení silné duchovní a spirituální schopnosti. Je to čas hrát si, objevovat, tančit, prostě oslavovat, že jste naživu. Je to čistá, nesobecká, nevinná radost, která urychluje vývoj. A jak to udělat? Musíte se osvobodit od všech omezení a hranic, strachů, hrozeb a psychologických her, všech zdí, dveří a stropů, které jsou vám neustále vnucovány. Pronikněte ke své vlastní osobní svobodě!

Trecena CAUAC staví všechno ve znamení otázek a vyzývá vás udělat mnoho pozitivních změn v životě. TŘINÁCTÝ Den jasně zdůrazňuje, že k životu je třeba přistupovat s humorem, protože vážnost nepatří k vašemu osudu!

Když lidé jednají nepoctivě, lžou, úmysly či myšlenky nejsou čisté - žijí v dětské naivitě, že tyto činy i myšlenky zmizí bez následků. To je hluboká iluze. Stejně jako každý úkon na počítači je zaznamenán, aniž to vědomě sledujete - tak kauzální tělo ukládá a nahrává myšlenky, životní akce na váš osobní software i hardware. Čím vyšší je frekvence, tím rychleji se myšlenky a činy manifestují. Všichni každý den procházíme testy. Vyhodnocení výsledku vás posune výš, a vy stoupáte k Mistrovství, nebo se točíte stále do kola, nebo padáte do strachů a nízkých vibrací. Ty nejsou součástí 5ti dimenzionální úrovně Bytí, kde každá myšlenka musí být čistá jako andělská tvář, protože se okamžitě manifestují všechna přání. Představte si, že všichni na celém světě spolu rozmlouvají, pomáhají si, podporují v úspěchu jeden druhého, nelžou si, nezávidí, nehodnotí. Chtěli byste s takovými lidmi žít, být, tvořit a spolupracovat? Dokážete si představit ten klid, mír a krásu? Každý z nás se vrací k tomuto přirozenému způsobu Bytí.

Chuen je jeden z nejšťastnějších dnů Tzolkinu a skvělý den vyjádřit lásku. Chuen je malíř, umělec, tkadlec a navigátor ČASU, který splétá vlákno nové reality - změňte design, začněte tkát novou životní tapiserii, otevřete plechovky s barvami a namalujte váš nový život - buďte kreativní, buďte vědomým tvůrcem a sdělte Vesmíru přesně co chcete - svůj jasný a čistý záměr. Chuen je tvůrčí dokonalost, inteligence, ochránce umění a ekvivalent prastaré magie světelného Bytí - MAGIE LÁSKY. Vy držíte v ruce kouzelnou hůlku, vy znáte kouzelnou indicii jak proměnit smutek v radost, nedostatek v hojnost, pláč na smích a samotu na vzrušující LÁSKU.

Zaměřte se dnes na započaté úkoly, snažte se je dokonči, tvořte život svých snů a zůstaňte poctiví ve všem, co děláte i o čem přemýšlíte. Buďte připraveni vyplout na další Vlně Eb ke všem svým jasnocitům, telepatii, intuici, moudrosti, komunikaci s Vyšším Já - ke všem darům, které nejsou žádnými superschopnostmi, ale přirozenou součástí běžného života na úrovni vyššího Vědomí, kde je energie "čtete" jako knihu.

TŘINÁCTÝ TÓN - VZESTUP, DOZRÁVÁNÍ
Jedná se o posun na vyšší úroveň - do vyšší dimenzionální reality. Oxlahun (13) podporuje a pohání síly a úsilí vyzkoušet něco nového a začít znovu. Číslo TŘINÁCT je dokončení pohybu, procesu. Má zvláštní vztah k nadpřirozeným schopnostem, zvýšené citlivosti a intuici. Je spojováno s 13ti velkými klouby lidského těla. V den s vysokým číslem Mayové nepořádali žádné rituály ani obřady vzhledem k intenzitě energií, ale protože všude existují vyjímky - konali zvláštní obřady poděkování za prosperitu, která jim byla dána a pokorně žádali o další.

Copyright © Překlad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Křišťál - kámen který léčí

17. března 2014 v 8:55 Doteky Nového Života


Křišťál. tzv. horský. čirá odrůda obecného křemene, výskytem jeden z nejrozšířenějších minerálů, se už od nepaměti těšil široké oblibě. Ve starém Řecku se věřilo, že jde o zkamenělý led svatých vod, který ani v nejsilnějším žáru neroztaje.
Budhismus ho řadí mezi sedm drahocenností, jako kámen duchovního poznání, čistoty a dokonalosti náhledu. V křesťanském pojetí křišťálová koule symbolizuje čisté Boží "bílé" světlo, v němž je obsaženo celé spektrum barev, jak to vidíme po dešti za sluneční záře v podobě duhy, která se nad námi klene na obloze. Obecně řečeno, křišťál zosobňuje aspekt čistoty ve všech rovinách a formách.

Křišťál, "kámen kamenů". Celá tisíciletí byl považován za účinný talisman s tajemnými magickými schopnostmi. Šamani v Austrálii a na Nové Guinei s jeho pomocí přivolávají déšť, Tibeťané ho dodnes používají jako lék na otevřené rány, Japoncům symbolizuje trpělivost, moudrost a dokonalost a americkým Indiánům je prostředníkem při komunikaci s duchovním světem. Starověcí Římané jej znali jako lék proti zduření žláz, proti horečkám a na utišení bolestí. Později, ve středověku, byl drcen na prášek a užíván proti úplavici, průjmu, kolikám a dně. Oblázek křišťálu v ústech mírnil pocit žízně a položen na jazyku měl srážet teplotu. Lidé všech kultur jej ctili a všestranně prakticky používati a ani dnes tomu není jinak.

Křišťál symbolizuje světlo na Zemi. jeho očistnou, léčivou energii. Působí jako katalyzátor, který v nás urychluje výměnu energií. Negativní energii odebírá a pozitivní energií nás nabíjí. Zajišťuje rovnováhu, posiluje nás a v meditaci se stává zrcadlem naší duše, průvodcem na naší Cestě do transcendentního středu. V magické rovině odporuje všemu, co na něj působí v protikladu, věčné tmě, veškerému zlu, negativní energii, černé magii. Používáme ho jako kyvadlo k určení kladů a záporů, jako kouli k podpoření jasnozřivosti a obecně jako oblázku či prostého krystalu k podnícení inspirace a intuice.

Čirá jasná zář křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v naší duši jako Božské světlo a zcela nás prozařuje svou tvůrčí silou. To světlo je v nás stále, ale my ho často pro mnohé blokády a stěny, které jsme si v sobě vytvořili, necítíme. Křišťál propojuje naši duši s věčností Universa, čistí a chrání naši auru, odstraňuje blokády bránící průtok energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše, prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy a nabíjí nás novou životodárnou energií.

Křišťál nás učí vidět se takové, jací skutečně jsme. Pomáhá nám tím k odstraňování karmické zátěže, jakožto předpokladu našeho konečného vykoupení, cesty započaté mnoha minulými životy. Každou úchylku. která nám v tom brání, můžeme pomocí křišťálu lépe a ostřeji rozpoznat, a proto řešit a napravit. K tomu už potřebujeme jen vlastní vůli a úsilí.

Přírodní, ničím neznečištěná podstata křišťálu může energii posílit, koncentrovat, ukládat, přenášet nebo přeměňovat. Jestliže je náš organismus a duševní stav oslabený a v nerovnováze, přichází napětí, později bolest a nakonec i nemoc. Tomu všemu můžeme předcházet prevencí. Křišťál nosíme, kontemplujeme a meditujeme s ním, a jestliže nemoc přesto propukne, posilujeme jím postižená místa, která takto uvedeme do souladu s celým organismem a všemi energetickými centry. Křišťál existuje v rozličných tvarech krystalů, které mají přes svoji univerzálnost v mnohém rozdílnou schopnost, působnost, sílu a oscilaci, a proto záleží jen na naší zkušenosti a praxi, jak se rozhodneme a pro kterou oblast a poruchu ten který typ použijeme. Při modlitbě, kontemplaci a meditaci se doporučuje poloha krystalu špicí vzhůru, při léčení, zvláště blokád, kde je důležitý svod negativní energie, vždy špicí dolů. Křišťál má tu neobyčejnou a univerzální vlastnost, že je možno jej účinně použít ve všech energetických centrech těla a proti všem bolestem. Pomocí krystalu křišťálu můžeme dále spolehlivě určit i blokády a nemocné oblasti, které jsou v počátečním stadiu a ještě je jako napětí či bolest necítíme. To sice vyžaduje zvýšenou vnímavost, neboť se jedná o jemné chvění, ale i tu v sobě můžeme trpělivým cvičením prohloubit. Krystal, jakoby přitahován magnetem, táhne naši ruku vždy k oblasti, která je nějakým způsobem postižena.

V centru hrdla křišťál pozitivně působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru na srdce, krevní oběh a plíce, v pupečním centru na zažívací ústrojí atd.

Zdravotně nejúčinnější síla křišťádu je ovšem v jeho schopnosti tišit neuralgické bolesti. Pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně. Jako voda se doporučuje při kožních nemocech a popáleninách. Při průjmech a žaludeční nevolnosti užíváme vodu vnitřně po douškách.

Přestože křišťál není se svou hojivou energií zcela bezbranný v léčení následků, které jsou už jen pouhým vyvolaným stavem, odstraňuje především příčiny, tedy podstatu.
Nemáme-li k dispozici jiné kameny, křišťál je univerzálním prostředkem na všechny potíže, nemoce a neduhy. Pokládáme ho na odpovídající čakry, které jsou oslabené nebo blokované, nebo mezi ně k podpoře průchodu energie, anebo přímo na nemocná místa. Jako prevenci nosíme korále či přívěsek. Křišťálovou vodu, stejně jako u jiných kamenů, můžeme použít zevně, nebo užívat vnitřně jako elixír.

Bohatá drůza křišťálu by neměla chybět v žádném příbytku, kde je zapotřebí důkladné výměny energie. Tam působí nejen jako harmonický prvek ovlivňující mezilidské vztahy v rodině, ale společně s růženínem také jako ochrana před elektrickým smogem a zářením. Kromě toho vyrovnává a neutralizuje, je-li to nutné, patogenní zóny.

Levotočivý krystal má vlastnost principu jin, tiší bolesti, napětí a boří blokády, pravotočivý jang oživuje a posiluje. Vzácnější jsou "neutrální" krystaly, podle osy souměrné, zpravidla oboustranné, vodivé, kterými prochází energie přímo, bez výchylek. Jiné prameny rozlišují krystaly na tzv. mužské a ženské, podle tvaru jejich ukončení, buď se špicí nebo s hranou. Krystaly s pravidelnou šestibokou špicí uprostřed, tzv. "generátory" jsou dobrými vodiči energie, zatímco obvykle štíhlé "laserové" krystaly, s konickým ukončením a drobnou centrální špicí jsou nejvhodnější pro akupunkturu a odstraňování blokád.
Krystaly s hranolovým ukončením, tzv. "ženským", jak je výše uvedeno, mají schopnost absorbovat negativní energii, fyzicky například záněty a horečnaté stavy. K tomuto účelu můžeme použít i krystaly "dauphiné" habitu. Dalšími krystaly jsou "tabulkové", plochého tvaru, které mají povahu spíše praktického rázu, neboť je lze snadno přikládat přímo na oslabená či chorá místa těla. "Mediální" krystaly se špicí o sedmistrunných plochách, k nimž se vždy z obou stran přimykají menší plochy třístranné, jsou zejména vhodné k probuzení intuice, jasnozření a ke kontemplaci. "Transmitlové" krystaly, jejichž špice má výrazné třístranné plochy, k nimž se z obou stran přimykají plochy sedmistrunné, na nás působí již ve vyšší rovině, pomáhají v hluboké meditaci a nalezení pravého Já. Už sama symbolika těchto ploch špiček krystalu stojí za povšimnutí. Střídají se tu čísla tři a sedm, přičemž "tři" ztělesňuje Boží trojjedinost, tzv. "Boží oko", jakožto celek v jednotě a "sedm", po číslu tři nejdůležitější svaté číslo; stvoření, Boží dílo, které vyvrcholilo v sedmý, Bohem posvěcený den; vyhrazený lidem k rozjímání a modlitbě. V islámu sedmé nejvyšší nebe znamená nejvyšší blaženost, dnes v přeneseném smyslu šťastné číslo. Jiným druhem krystalu je tzv. "okénkový", na jehož boční hraně je větší rovnostranně kosočtverečná plocha. Slouží rovněž meditaci, ale i vnitřnímu poznání, stejně jako krystal "paměti", který poznáme podle drobných trojstranných nárustů na jeho plochách.
"Oboustranné" krystaly se špicemi na obou koncích slouží k boření blokád a propojení jednotlivých čaker. Mezi ně rovněž patří drobné čiré tzv. "herkimer diamanty", neboli "marmarošské diamanty", které projasňují mysl a tiší bolesti. Tzv. "fantóm", osově identické prorostlice dvou nebo několika krystalů, vyrostlých v časovém odstupu, v nás odstraňuje zastaralé vzory; které brání našemu dalšímu duchovnímu vývoji. "Skeletový" krystal, nazývaný také elestiální, je ze všech druhů křišťálu nejvzácnější. Jeho hrany se vytvořily rychleji než plochy, takže se podobá skeletu s mnoha do nitra vbíhajícími facetami. Mineralogicky je nazýván okénkovým a esoterikům pomáhá rozpomenout se na minulé životy. A nakonec poslední druh krystalu, "jehlový", zvonivý při poklepu; který můžeme jednak použít k akupresuře, jednak k přímému utišení ostrých bodových bolestí.

Očista: Provádíme důkladnou očistu přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod tekoucí vodou. Někdy se doporučuje křišťál položit na hematit, aby se vybil.
Potom nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci. Pozor na podložku pod křišťálem, zejména u výbrusu koulí, které často působí jako čočka a mohou podklad propálit.
Nezapomeňme, že křišťál může být i vydatnou pomocí ostatním kamenům, které bez rozdílu čistí a energeticky oživuje.

(zdroj: Josef Pavel Kreperát - Skrytá moc drahých kamenů)

Život je neustálý rozvoj.

17. března 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Nemohl bys mít všechny znalosti a všechnu moudrost, aniž bys je postupně rozvíjel ze svého nitra. Život je neustálý rozvoj. Když jsi byl dítětem, musel ses naučit určitým základním úkolům. Jestliže jsi přiblížil ruku k ohni, říkali ti, že je to horké a že by ses spálil. Ale když jsi neposlechl a prosadil sis své a dotkl ses kamen, spálil ses a poznal jsi, že je to velmi bolestivé. Nicméně tě to poučilo, aby ses podruhé nedotýkal. V duchovním životě se také musíš naučit určitým základním lekcím, a když se jich nebudeš držet, musíš nést následky. Někteří lidé se učí velmi rychle a jsou připraveni postupovat k větším úkolům, až konečně zjistí, že jsou tak vyladěni, že se dále nemusí učit, ale plynou životem v dokonalé harmonii a jednotě se vším. Každý by měl dosáhnout tohoto nejvyššího stavu vědomí.


TZOLKIN 16.3.2014 12 OC kin 90

16. března 2014 v 11:46 Mayský Kalendář na každý den

Oc - Pes - Síla Srdce, loajality, emocí, lásky, soucitu, odpoutání se, a smyslu života

Skutečná spirituální autorita může být realizována, pokud vyrovnáte a přijmete všechny vaše akce a zkušenosti, objevíte a poznáte účel vaší životní cesty a dosáhnete harmonie a rovnováhy v duši. Energie LaKa ( 12 ), která představuje souhrn jednoho života vám ve vašem úsilí pomáhá. Dnes je jen jeden den, ale vaše duchovní cesta trvá celý život, takže využijte tento den pro malý kvantový skok vpřed. Pamatujte, že nejsou žádné vražedné lhůty pro cestu vaší duše.

Trecena BOUŘE staví všechno ve znamení otázek a vyzývá vás udělat mnoho pozitivních změn v životě. Každý má schopnost najít opět cestu ke Zdroji. Úkolem Vlny Cauac je probrat vás ze spánku - berte to jako jemné pošťouchnutí směrem k probuzení. DVANÁCTÝ Den ukazuje, co může udělat LÁSKA.

Jakékoliv vyčerpání fyzické, duševní, životní únava, duchovní letargie, pocit vnitřního vyhoření - jsou pole procházející ve Vlně BOUŘE procesem regenerace. Můžete zde zažít téměř zázraky. Síla CAUAC reaktivuje impulsy k obnovení plné vitality: je katalyzátorem v procesu přeměn, obnovy a posílení nervů.

Jen LÁSKA je schopna udělat mnoho pozitivních změn v životě. Čím více znalostí máte o tom, jak funguje váš vesmír, tím lépe se vám bude dařit. Aby bylo možné žít naplňující život plný vášně a vzrušení budete muset selektovat určité činnosti.

Pokud jste zdraví, potřebujete mnohem méně spánku, máte-li vysoce namáhavou práci i životní styl, budete potřebovat mnohem více odpočinku, spánku a vysoce výživnou stravu. A protože Trecena Cauac staví vše ve znamení otázek zeptejte se dnes sami sebe: naplňuje vás vaše práce energií, nebo vás unavuje? Jsou lidé, se kterými pracujete milí a ohleduplní? Můžete si vzít kdykoliv dva dny volno a odpočinout si? Je to druh práce, kterou milujete? Pokud ne, dřív nebo později budete muset najít odvahu udělat změnu. Jakmile si vyberete lepší práci, lepší stravu - nebudete unavení, negativní a budete mít více energie na jiné činnosti a na vše co chcete zažívat.

Můžete udělat ještě další krok vpřed: vyřadit aktivity a vtahy které vás nenaplňují, vypnout televizi, odložit knihy a zavést vnitřní mír. Existuje nesčetné množství možností, jak se zbavit negativních kódů přesvědčení a integrovat vše, co vás posune k vysněnému a naplňujícímu životu. Jakmile získáte vládu na svým osobním časem, váš život exploduje energií a vy budete mnohem silnější osobnost. Jen vy rozhodujete o tom, kam vědomě směřovat energii, jen vy rozhodujete o tom, jestli postavit sami sebe na první místo, jen vy rozhodujete, jestli to sami sobě dovolíte. Logická mysl se bude snažit přesvědčit vás, že to není možné. To je starý typ myšlení a zkreslená pravda, které se budete muset dříve, nebo později pustit, protože zjistíte, že spoléhat na logickou mysl vám jednoduše nefunguje - od této reality se oddělujeme. V Nové Zemi není tolerováno nic jiného, než PRAVDA a LÁSKA.

Můžete žít šťastný život - když nebudete dělat věci, které vám ubírají životní sílu.

DVANÁCTÝ Tón - POROZUMĚNÍ, BILANCOVÁNÍ, SHRNUTÍ
Je to den " zúčtování" všech akcí, všech zážitků, myšlenek a zkušeností. Integrovat vše nové díky získaným zkušenostem z minulého období. Den sjednocení rodinných, pracovních, společenských a kulturních vlivů. LaKa nabízí bilancování, sloučení věcí ve funkční CELEK. Ve DVANÁCTCE je také zahrnuta SÍLA SPOLUPRÁCE podporující mezilidské vztahy navázáním nových dialogů a ukončením sporů.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.
Zdroj: http://mayskykalendar.blogspot.cz/

Máš svou specifickou úlohu, jež můžeš nabídnout celku...

16. března 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Nechovej v sobě pocity soutěživosti. Uvědomíš-li si, že každý má svou specifickou úlohu, již může nabídnout celku, všechen tento duch soutěživosti zmizí a ty se budeš moci uvolnit a být sám sebou. Oč jednodušší bude život, přestaneš-li se snažit být něčím jiným, než jsi. Máš svou roli v celku, tedy ji hraj podle svých nejlepších schopností. Říkám vám, abyste milovali jeden druhého. Činíš tak, nebo jsi pouze tolerantní, děláš pro sebe výjimky a říkáš, že jsou jedinci, kteří nemohou očekávat, že s nimi splyneš, protože jste si na míle vzdáleni? Všichni jste Moji milovaní, a čím drive si to uvědomíš, tím lépe, protože z Mého pohledu jste všichni stejní a Má láska proudí ke všem stejně. Přijmete-li jednotu se Mnou, budete schopni přijmout jednotu se všemi ostatními.


MERLINOVA MYSTICKÁ PŘEDPOVĚĎ OD 16.3. DO 23.3.

15. března 2014 v 10:48 Aktuální novinky


Týden od 16.3. do 23.3. se ponese ve znamení karty "MEDVĚD", která symbolizuje moc, postavení, majetek, ale i sílu nebo rodiče samoživitele. Celý tento týden odstartuje nedělní úplněk v panně vám dává příležitost dokončit a vyřešit všechny záležitosti, které jste již delší dobu odkládali jako nedůležité.Od pondělního dne bude měsíc ubývat a projevovat se to může na celkovém rázu, řešit se budou především rodinné vztahy s dětmi, ...rodiči nebo prarodiči, také zaměstnání a vztahy. Každá z těchto oblastí přinese přesně ty situace, které bude potřeba řešit, budete muset vynaložit více síly k dosažení svých cílů, energie budou útlumové a jakoby drženy v nízkých vibracích, bude převládat nervozita, podrážděnost a pozor na negativní emoce jako je lež, závist, žárlivost a faleš a to hlavně ve vztazích.
Také starší osoby by si v tomto týdnu měli více dávat pozor na své finance, hrozí ztráta nebo krádež, také by měli být opatrní na své zdraví a přílišnou důvěřivost, více obezřetnosti určitě neuškodí. Rodiče hlavně zaměstnají jejich děti, řešit se budou školní záležitosti, malá leknutí, cestování a výchova. V zaměstnání si dávejte pozor na náladovost a nebo nečestnost svých nadřízených, šéfů, ale i kolegů, můžete mít pocit, že nikam nepostupujete, že by vám prospěla změna a že něco není tak jak by mělo být, spíše budete odkázáni na svou sílu a samostatnost. jakékoliv úřední záležitosti během tohoto týdne řešte v klidu, s opatrností. Ne všechny mohou dopadnout ve váš prospěch a co lze odložit, raději odložte na pozdější termín.
V partnerských vztazích může dojít k určitému ochlazení, zklidnění nebo útlumu, projevit se může nějaká vnitřní nespokojenost nebo starost ohledně vztahu samotného, můžete mít pocit stáhnutí se do sebe, neukazování nebo neprojevování vašich skutečných pocitů, ale příliš se tomu nepoddávejte, vztahy procházejí velkými změnami, zkouškami a prověrkami, aby se měnili v plnohodnotné, odhalují se skryté pravdy, padají zábrany v komunikaci, ti kteří před nedávnem ztratili partnera, rozešli se nebo jsou odloučení mohou zatoužit po návratu a probudit v sobě novou lásku, odhodit své ego a uvědomit si své chyby a omyly, mohou začít pracovat svým srdcem a hledat cestu ke skutečné lásce v sobě samých.
Každý týden přicházejí nové změny, lidé se odhalují před druhými, vyplouvají na povrch lidské emoce a charaktery a i v tomto týdnu můžete sledovat kolem sebe všechny změny. vyvarujte se však unáhlených soudů, posuzování nebo kritiky, neboť rok koně je dynamickým rokem, vše se mění, změny se již nedají zastavit...

S láskou Merlin
Zdroj: FB

TZOLKIN 15.3.2014 11 MULUC

15. března 2014 v 10:18 Mayský Kalendář na každý den

Muluc - Měsíc - Síla probuzení, paměti, očištění, podvědomí

Buluk (11) je síla přírody. Neuvěřitelně silná tvrdohlavá nenapodobitelná síla, která si nevybírá stranu - může způsobit velké dobro i velké škody. Muluc je také životní síla, která dává mnohem více než přijímá, ztělesňuje jak nejvyšší laskavost, tak nejnižší zneužívání jakého jsou lidské bytosti schopny. Společně Muluc a Buluk vybičují Bouři, její silu a potenciál a vyžadují obrovskou sílu vůle a charakteru řídit a manévrovat. V době této kombinace, která se opakuje v Tzolkinu každé kolo se můžete naučit jak tyto energie využívat pro pozitivní výsledek, ale to nějakou dobu trvá.

DNES JE DOBRÝ DEN PROJEVIT VDĚČNOST ZA CELÉ DÍLO STVOŘITELE

Uvolněte se dnes od výčitek svědomí, falešné pokory a ambicí Ega. Krev je banka informací, nemoci krve ukazují na nedostatek pojetí o životě. Anémie - pocit špatného přístupu k životu, hypotenze - poraženectví, hypertenze - nedostatek touhy vymanit se z emocionálních dramat.

Dny MULUC jsou spojeny s velkou dynamikou a spoustou změn. MĚSÍC dnes vytváří příležitost jak se naučit v každé situaci udržet vnitřní mír. Pamatujte, že nejlepší způsob, jak se dostat z každé složité situace není cesta kolem ní, ale skrze ní. Otočte dnešní energie ve svůj prospěch, zůstaňte v harmonii se svým vnitřním domovem. Bez ohledu na to, jak moc na vás dnešní energie působí, váš vnitřní domov je neproniknutelný.

Síla MĚSÍCE vyplavuje záležitosti skrývající se v poli identity, nutí nás přehodnotit naše vlastní Stíny. MĚSÍC pouze chce pomoci nám osvobodit se od nadvlády Ega, které na základě nepochopení minulosti nám dává pocit oběti, nebo osoby ukřivděné lidmi, či osudem.

MULUC je dešťová voda, která život dává, ale také ho bere, význam může představovat jemný déšť, ale i tropickou bouři. Je symbolem emocí, intuice, ale také vděčnosti. V jazyce Quiché Znamená MULUC " platbu ", jinými slovy karmický dluh. To nám říká, že dnes je dobrý den projevit vděčnost za všechno, čím jsme prošli a uvolnit všechno škodlivé, co jsme nashromáždili - neboli karmu. Přijměte pokorně všechny karmické dluhy se záměrem splatit je - uvedete tak život do harmonie. Odpusťte sobě i lidem, kteří vám ublížili.Uvolněte všechno, co leží na vašich bedrech, propusťte a ventilujte všechny emoce, snažte se dnes vědomě zachovat rovnováhu.

JEDENÁCTÝ TÓN - ROZHODNUTÍ - OČIŠTĚNÍ
V JEDENÁCTÉM Tónu do hry vstupuje OČISTNÁ síla, která musí odsunout z cesty odpad nahromaděný za posledních 10 dnů Vlny. Změny jsou nezbytné v procesu přizpůsobování novému. Energie Buluk (11) je síla dynamických akcí, které pomáhají změny přinášet, vše zjednodušit a zlepšit. JEDENÁCTKA má velkou sílu a velkou moc - není to síla ani negativní ani pozitivní, ale neutrální. JEDENÁCTKA přináší obrovský tvůrčí potenciál. Zde se shromažďují síly disponující LÁSKOU ZDROJE - osvobozující od všeho, co neslouží vašemu pokroku, nechte uvolnit všechno, co se potřebuje uvolnit, otevřete se moudrosti Vesmíru, využijte dnešek k jarnímu úklidu ve Vědomí a zůstaňte ve svém Středu.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Udržuj se v povzneseném stavu vědomí

15. března 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Směřuješ-li k novému, neustále si buď vědom Mne i Mé božské přítomnosti a setrvávej svou mysli u Mne. Pomůže ti to udržet se v povzneseném stavu vědomí, takže budeš moci jít bez obtíží vpřed. Vnášej Mě do všeho, co děláš, říkáš a myslíš. Děl se se Mnou o vše. Jen tehdy, nemáš-li co skrývat, poznáš pravou svobodu Ducha. Potřebuji, abys byl svobodný, aby se ti mohly odhalit Mé zázraky a nic v tobě je nemohlo zastavit. Mnoho věcí čeká na odhalení; je třeba jen začít. Představ si všechny ty zázraky a krásy, dosud dřímající a čekající na objevení! Bude to jako vstup do nového světa s novými cestami, novými zákony, novými myšlenkami. Udržuj si svůj povznesený pohled. Měj stále před sebou představu Nového věku. Uvidíš, jak do něj vejdeš zcela přirozeně a stane se tvou součástí.

TZOLKIN 14.3.2014 10 LAMAT

14. března 2014 v 9:10 Mayský Kalendář na každý den
Lamat - Hvězda - Síla estetiky, harmonie, krásy a řádu

Ženská energie dnes přetéká - generuje obrovské množství prosperity, plodnosti a hojnosti. Uhnízděni v teplém vyživujícím lůně Cauac, Lamat a Lahun (10) relaxujte, obohacujte mysl i tělo, obohacujte ducha a posilte svazky a vztahy mezi lidmi. Zastavte se na chvíli během rušného dne, udělejte si čas a ponořte se do těchto silně omlazujících energií. Budou léčit, nabíjet a doplňovat vaši esenci zdroje - to je obzvláště důležité, pokud jste rodič, učitel, pečovatel, nebo se pohybujete v lékařské profesi.

Trecena BOUŘE staví všechno ve znamení otázek a vyzývá vás udělat mnoho pozitivních změn v životě. DESÁTÝ den odhalí, jak důležitý je ve vašem životě pořádek a harmonie.

Dnes vidíte kde jste dosáhli souznění a jaké odvrátili spory. Pokud něco opomíjíte, spatříte to na vlastní oči. Rodina a přátelé vám ukazují, kde vám chybí štěstí a harmonie.

Řád a harmonie hrají významnou roli ve vašem životě. To, co děláte nedbale, rychle, chaoticky vám bude ukázáno dramatickým způsobem. Životní problémy a napjaté situace jsou znamením, že jdete po falešné cestě. Špatně zorganizovaný domov je problémem číslo jedna. Zaveďte pořádek ve svém domě.

LAMAT představuje nekonečný cyklus ve světě rostlin. Glyf LAMAT Mayové spojují s Venuší, která se objevuje jako Večernice, zmizí a ráno jí můžeme spatřit na obloze jako Jitřenku. Venuše je jako Bohyně Gaia, které umírá v zimním období a znovuzrodí se na jaře.

Energie LAMAT je spojována obecně s hojností a ti, kteří si zvolili vstoupit do řeky posvátného času na Zemi a narodit se v této energii mívají zpravidla šťastný osud - ví jak intuitivně vytvářet hojnost.

Jsou to dny vhodné pro poděkování celé rostlinné říši. I když nejste zahradník, ani zemědělec, požádejte, aby váš život vzkvétal, aby byl plný plodů a hojnosti. Zasaďte myšlenku, nový projekt, nový vztah, nový obchod - vše se bude vyvíjet slibně

LAHUN (10) je silná energie, která přináší ZODPOVĚDNOST. Tón DESET znamená výzvu a změnu skrze konflikt, ale symbolizuje také manifestaci a má zvláštní význam v oblasti spolupráce, vazeb a vztahů. Dnešní energie nám pomáhají léčit strachy , všechny vztahy a zodpovědně přistupovat nejen k našemu životu, ale životu všech bytostí.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

ČAS JSOU PENÍZE

14. března 2014 v 9:07 Mayský Kalendář na každý den
Všichni známe toto pořekadlo. Peníze se staly nejdůležitějším nástrojem Starobabylónského Ducha, symbolem MOCI, která diktovala scénář hororu s titulem PÁN / OTROK. Babylonský Program stvořil Vědomí, které zaselo chamtivost, nedůvěru a násilí. MÍT VÍCE NEŽ OSTATNÍ ( symbol Kaina) - to byl hlavní energetický vzorec.

Chybný rozvoj dosáhl svého vrcholného bodu v posledním fraktálním období 260ti let. Pro většinu z nás ztratil život hlubší smysl a smrt znamenala finální konec Bytí. Ponořeni do hluboké temnoty propadali jsme se do stále většího zklamání. Začali jsme se starat o světská potěšení a pohodlí smyslových požitků.V tomto pekelném cyklu narůstala tendence k sebeničení a k atomové záhubě. Ačkoliv největší úpadek lidstva nastal v minulých dvou stoletích, jeho kořeny sahají daleko do minulosti před 5200 lety.

Je všeobecně známo, že v souladu s právy ČASU atlantskou karmu přinesli na Zemi babylonští kněží. Přes vnější manipulativní Energie způsobili změny v pozemském přirozeném rytmu a ukotvili na planetě jinou neadekvátní formu. Babylonští kněží měli hluboké znalosti a magické schopnosti založené na právech kosmologie. Toto poznání bylo drženo v naprosté tajnosti. Manifestováním své moci kněží velmi rychle ovládli celé pozemské království spojené s královstvím člověka. Všechno se dělo pod rouškou náboženství. Takže veškerou zodpovědnost za současný stav nesou duše babylonských vládců. Oni rozhodovali za ostatní, vyvíjeli stále silnější tlak a s pomocí " morálních " zásad si přivlastňovali stále více a více práv moci. S pomocí pozemských výkonných orgánů - ve své podstatě mimozemských - velmi účinně zasahovali do pravomocí lidského Vědomí. Byli velmi blízko zničení našeho evolučního cíle. Takto tomu bylo ještě donedávna : náboženství a státní orgány žijí v neviditelné vnitřní symbióze.

Dnes ještě stále tisíce babylonských inkarnací chodí po Zemi. Tito lidé zaujímají nejvyšší postavení, ale jen proto, aby sami mohli zničit vlastní iracionální dílo. Teď už chápete ty četné nesmyslné iracionální rozhodnutí nejvýznamnějších lidí na světě?

A v pozadí "jaderného království" proces synchronizace probíhal bez nejmenšího narušení. V roce 1987 dosáhl zenit a začal měnit směr událostí. Přechodová fáze trvala do roku 1992. V roce 1992 se Země vrátila do svého původního rytmu >13 : 20 < a pomalu začala vcházet do Rezonance s Kosmickou Praenergií v kontaktu s Nejvyšší Inteligencí ČASU, takže nyní už může přinést všechny zapomenuté informace. Cesta do vědomého Bytí před námi odkryla čtyřrozměrný CELEK.

Proces sjednocení Země se dokončuje neuvěřitelnou rychlostí a lidský podíl je zde zapotřebí. Pouze NOVÝ HOMO SAPIENS je schopen využít čtyřrozměrné Síly ČASU, obnovit magickou moc stvoření Světelné reality a doposud nepoznaným aktem LÁSKY odstranit výslednou disharmonii.

Současná biologická nerovnováha v přírodě není ničím jiným, než odrazem falešného Babylonského Programu. To se projevuje nejen v zamořeném životním prostředí, znečištěné vodě a ovzduší, ale také v deformaci našich myslí, deformovaném poli Vědomí a mentální sféře Bytí. Dopad tohoto programu je rovněž vidět mezi lidmi. Vyznačuje se nedostatkem radosti, nepřijímáním života, ztrátou zdraví, frustrací, smutkem, bolestí, bojem o existenci, a nedostatkem harmonie. Jediná skutečná cesta, jak vyjít ven ze slepé uličky je návrat k přírodě, ale není smyslem vývoje začít evoluci od nuly! Tlačí nás čas. Uzdravení musí přijít z druhé strany.

Díky harmonizaci dosáhneme úrovně vibrací, které nám umožní ocitnout se Doma. Mnoho z nás nazývá tento moment KVANTOVÝ SKOK K PROBUZENÍ. Není to však další fáze Evoluce, jak mnozí předpokládají. Je to návrat do prastarého Vědomí, návrat, který jsme dobrovolně urychlili, abychom podali ruku Zpožděným Energiím. Toto poznání není nic nového, ale je to rozpomenutí! V této etapě nepotřebujeme rozvíjet nic nového.
Toto zadání jsme již splnili v první fázi evolučního vývoje. Jedině po ukončení manévru návratu Zpožděných Energií, budeme moci přistoupit k následující etapě - Posvěcení Pozemského Díla.

Na závěr bychom chtěli zdůraznit, že v průběhu záchranné operace, která ukazuje na obrovský zápal, jsme splnili dvě další zadání:
  • V důsledku pádu z harmonie jsme zažili mnoho krutosti, ale jednoznačně jsme se dozvěděli, co se může podařit - když jsou Božské Bytosti ( to jsme my všichni) ochotny zakusit polaritu, až do maximálních hranic.
  • Testovali jsme hru vzpoury proti Božím Zákonům. Tato zkušenost pro nás byla velmi nepříjemná vzhledem ke skutkům, které na nás dopadaly a utrpení, které jsme museli zažít.
Až se vrátíme Domů sami budeme vidět, jak velkou službu jsme udělali Dílu Stvořitele. Už nikdy více nebudeme muset zakusit iluzorní představy o sobě. Disharmonie nás obohatila o mnoho zkušeností - o mnohem více zkušeností, než bylo třeba.

Mně už to stačilo! Vám také?

Autor: : Hanna Kotwicka - Klucz do Kalendarza Majów
Překlad: Lenka Sýkorová

Copyright © Překlad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Ani ty neměj strach, když vidíš, že se situace ve světě zhoršuje.

14. března 2014 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Tvým úkolem je vytvořit nové nebe a novou Zemi. Proto se příliš nezabývej potížemi, strastmi, nemocemi, utrpením, válkami a spory světa. Nedovol, abys jimi byl pohlcen, neboť jestliže tomu tak bude, staneš se součástí nákazy, nikoliv lékem. Povzneseš-li své vědomí, staneš se odolným vůči potížím světa a budeš žít a pracovat se vším kolem sebe, a přece se tě to nedotkne a nijak tě to neovlivní. Lékař nebo sestra musí být odolní, aby byli schopni volně pracovat s vysoce nakažlivými nemocemi, a nesmí v nich být žádný strach. Ani ty neměj strach, když vidíš, že se situace ve světě zhoršuje. Nikdy nezoufej. Prostě vytrvej ve víře, svou mysl zakotvi ve Mně a věz, že vše bude velmi, velmi dobré.