Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Listopad 2013

Jaroslav DUŠEK - Jsme pokrytci

7. listopadu 2013 v 13:00 Vlastnosti i ctnosti


Máme plnou pusu bezpečnosti na silnici, dítě strčíme do sedačky, spoutáme i psa, protože pes má mít také bezpečnostní pásy, a vedle toho jezdí naše auta dvě stě kilometrů v hodině!
 To je to, co považuji za pokrytectví! Kdybychom chtěli opravdovou bezpečnost a záleželo nám na lidech, nikdo by tak rychle nejezdil. Nejezdili by kamiony po stejné silnici, jako jezdí malá auta. Ale tady nikomu o skutečnou bezpečnost nejde. Hlavní je, aby se autosedačky prodávaly, aby se prodávaly helmy! Možná budeme chodit v helmách dokonce i po ulicích, nebo nám přikážou nosit brnění, protože se to bude někomu hodit. Vhodná by byla třeba molitanová vrstva, kdyby do nás někdo narazil, aby to tak nebolelo. Když to někdo vymyslí, tak si to koupíme. Protože to bude předpis.

Taky se rádi věnujeme drogové problematice, protože to vypadá ušlechtile. Když se však zeptáme skutečných odborníků na drogy, dozvíme se s úžasem, že největší negativní dopad mají léky a alkohol. Jenomže nenápadná, plíživá závislost na lécích a alkoholu je společností tolerována. Stejnou společností, která začne otravovat pěstitele kaktusů, aby v sobě náhodou neměly mescalin!

Za chvilku se jistě dozvíme, že si z pokojových rostlin můžeme vypreparovat nějakou látku, která by nás mohla nějak povzbudit, a pak zakážou i je. A nám to svým způsobem patří. Jestliže si to totiž my, lidé, necháme líbit, tak nebudeme pěstovat žádné kaktusy, ale klidně si necháme do sebe sypat léky ve velkém. Proč se na benzinové pumpě prodává alkohol? To nikomu nevadí? Vadí někomu herny? A co závislost na automatech? Nikomu nevadí ta ohromná závislost?

Tečou z toho prachy, pro stát zisky… Vždyť je to směšné a legrační.
Když přestaneme vidět celek a soustředíme se na detailní pitomosti, vymyslí nějaký blázen zákaz kaktusů určitého typu jen proto, že mu to jeho pozice v politické straně umožňuje.
 Když se objevil záměr stavět Kaplického Chobotnici na Letné, všichni o ní diskutovali jako diví, aniž si všimli, že tam roste víceúrovňová křižovatka jako kráva. Zdá se, že celá akce okolo budovy Národní knihovny mohla být jenom zástěrkou, měla odvést pozornost. Protože - jak všichni víme - Chobotnice se nakonec nestaví. Byla to jenom taková legrace. Ale ta křižovatka tam nejspíš bude, pokud se tunel Blanka nepropadne celý úplně.

Když totiž předhodíš lidem problematiku kaktusů, jestli je mohou pěstovat, nebo ne, tak odvedeš jejich pozornost od jiných závažných problémů. Třeba od těch, které se týkají medicíny nebo fungování zdravotnictví vůbec, pojišťoven… Odvedeš pozornost od jádra problémů. Bude se řešit, jestli můžeš mít doma kaktus. 
Myslím si, že obecně nejvíc vadí látky, které by mohli být lidem opravdu prospěšné. Které by je vytáhly z celého farmaceutického kolosu, vyjmuly by je z působení černokněžníků. Najednou bychom se vyléčili sami pomocí přírodních látek, díky svému důvtipu. Protože takové ,,nebezpečí" tady skutečně existuje, pořádají se tažení proti těmto látkám. Lobby chce, abychom se cpali ibuprofeny, ibalginy, které má dnes v kabelce každá holka na střední škole. Když ji při menstruaci není dobře, tak šup, a všechno je v nejlepším pořádku. Člověk má pocit, že jde hlavně o to, abychom nezačali být nějak zdraví sami od sebe. Abychom si doma nepěstovali něco, co by nám pomohlo.

Když jsem se ptal kluků, kteří pěstují technické konopí, proč je proti němu takové tažení, řekli mi, že je to obrovský konkurent pro ropu.


Z konopí můžeme totiž vyrobit úplně všechno! Olej, mouku, provazy, látky, pohonné hmoty, laky, masti, krémy, stavební materiál, tepelné izolace, brikety. Je to univerzální materiál, najde využití v odvětví potravinářském, oděvním, energetickém a stavebním. Konopí je přímý konkurent ropy. Proto o něm debatujeme jako o droze, jenže jde hlavně o to, aby se náhodou nerozšířilo. Co kdyby narušilo zavedené hegemonie…

Slyšel jsem přednášku doktora Greena, která zazněla na konferenci v Barceloně v červnu roku 2009. Mluvil o tom, kolik se ročně protáčí peněz v petrolejářském průmyslu. Pamatujte si to číslo: čtyři sta trilionů eur! Doktor Green je americký obvodní lékař, který celý život bojuje za rozšíření informací kolem tzv. volné energie reprezentované vynálezy Nikoly Tesly a dalších vědců. Hovořil o tom, že komunikoval s prezidenty Clintonem a Obamou, kteří mají snahu tyto informace uvolnit. Tento lékař tvrdí, že od roku 1902 už nemusel být spálen ani litr ropy, ani kilo uhlí. Přístroje, které by to umožnily, už tady v té době byly. Green dokládá, že v Americe je přijato 1600 patentů na volnou energii a na všechny je uvaleno národně bezpečnostní embargo, protože patentovací úřad má v případech některých vynálezů právo na jejich zmrazení. Přijmou je, patentují, ale dál už je nepustí. Green říká, že přístroje na výrobu volné energie viděl, že existují. Vyjmenovává lidi, kteří byli kvůli tomu zabiti, dokonce včetně ředitele CIA, jenž byl ochoten na takovouto komunikaci přistoupit a určité informace uvolnit - v případě malých generátorů pro rodinné domy. Nalezli jej mrtvého dva dny před důležitou schůzkou.

Pořád nějak nechápeme základní princip našeho manipulativního světa, který spočívá v tom, že nějací ,,chytřejší lidé" něco zakazují. Nacpou nám na hlavy helmy, do těla strčí čipy, oočkují nás, přikážou nám povinnou péči v tom či onom jenom proto, aby se náhodou někdo ze systému nevymanil. To by se jim nehodilo, je přece potřeba pro nějakou úzkou vrstvu lidí, majitelů korporací, aby všichni makali a minimálně padesát procent svých příjmů odevzdávali na daních, pojistkách a poplatcích. Hra je jasná, není na ní nic složitého.

Viděl jsem film Home, který ukazuje, jakým způsobem ničíme planetu.


Všechno jsme ,,zobchodovali" a připadá nám to jako normální. Unikl nám pocit celku. Nechápeme, že když chceme hospodářský růst, roste náš dluh. Myslím hospodářský růst, jak je dnes definovaný. Tím pádem je logické, že nejvíc rostou dluhy. A protože se nedíváme na svět celostně, myslíme si, že je výhodné plundrovat Zemi. Dneska už jsou státy jako Gabon, jejichž představitelé říkají: ,,Ano, budeme těžit vzácné dřeviny z pralesa, ale na jeden hektar pokácíme jen jeden strom za rok. Najdeme způsob, jak udržet celek. Ne že vykácíme všechny krásné stromy na židle, na podlahy a trámy. Nebo že je ztopíme…
"
Nemusíme přece krásné stromy zničit, dokud židle, podlahy, trámy slouží. Nemusíme mít přece každý půlrok nové židle. Je to nesmysl a choroba naší mysli. Toužíme po věcech, které nepotřebujeme. Necháme si naoktrojovat nějakou společenskou reklamní masáží, že potřebujeme zbytečnosti, bez kterých bychom se klidně mohli obejít.

Kvůli téhle dysfunkci naší mysli může nekonečně fungovat obrovská nadvýroba a celé se to bude hájit hrozbou nezaměstnanosti. Nakonec se vždycky najde někdo, kdo ti řekne: ,,No, hele, počkej, a co by dělali ti nezaměstnaní?" Já mu na to odpovím: ,,Dělali by to, co by bylo potřeba! Uklidili by ulici, zahrabali by vykopaný výkop, někomu by pomohli."

Slyšel jsem takovou věc. Nějaký člověk údajně mluví s gorilami. Zná jejich posunkovou řeč. Zeptal se jich: ,,Proč používáte nástroje mnohem méně, než to dělají šimpanzi?" A gorila mu odpověděla: ,,My používáme nástroje méně, protože od nich je příliš blízko ke zbraním.
"
Když toto odpoví gorila, nastavuje nám zrcadlo. Uvidíme svůj strach, ztrátu bdělosti. Uvidíme, jací jsme pitomci. Slovo ,,pitomý" původně znamenalo ,,krmený". ,,Husa pitomá" byla ,,husa vykrmená". Naše pitomost spočívá v naší vykrmenosti. Zejména naše civilizace obchodující s čímkoli. A především s našimi dušemi. Pitomci, kteří ztratili bdělost. Neboť jestli gorila toto odpoví, je to vrchol bdělosti. Protože se obejde bez nástrojů, zvládne věci, které potřebuje, a neví, proč by si připravila problém, že se těmi větvemi začnou všichni nakonec mlátit. Téhle příhodě věřím, protože vím třeba od spisovatelky Anick de Souzenelle, že na planetě existují domorodé kmeny, jež ovládají metalurgii, ale záměrně ji nepoužívají. Říkají, že metalurgie je přílišný zásah do těla Země. Že nástroje si mohou vyrobit z kamene a z kostí, a to jim stačí. A viděl jsem filmový dokument o Křovácích, jak kamennými sekyrami pokácejí strom. Slyšel jsem, že dodnes v některých afrických vesnicích je kovář něco jako kat. Žije trochu stranou jako zvláštní bytost.
Při metalurgických procesech se musejí dodržovat velice přísná pravidla, zvyky a očistné rituály. Takže si dovedu připustit myšlenku, že gorili nepoužívají nástroje vědomě. Stejně jako Mayové neužívali kolo, ačkoli ho museli znát, ale z nějakých důvodů ho nechtěli užívat. My, jak jsme lační a neklidní, nechápeme celek, začneme se rýpat v genech, protože chceme být bohy naší umolousané části světa, a vyrábíme umělé myši. Nenechaví černokněžníci chtějí štěpit atom, chtějí se cpát do genetického kódu. A proč? Co tím získáme? Že vyrobíme umělou myš? Nebo že rozštěpíme půl zeměkoule v atomu a že nebudeme kam pak mít uložit odpad? Že otrávíme všechny podzemní vody kyselinou sírovou, abychom mohli vytěžit uran? Získáme větší pocit důležitosti, který nás ještě více zaslepí? Jak dlouho ještě chceme pěstovat svou nepozornost?
Zdroj:
Jaroslav Dušek - ZE MĚ

TZOLKIN 7.11.2013 13 IMIX kin 221

7. listopadu 2013 v 12:00 Mayský Kalendář na každý den

Imix - Drak - Síla Důvěry

Energie Imix probouzí Moudrost dobrosrdečnosti, víry v sebe, důvěry v Božskou pomoc, silné osobnosti, aktivity, je to Energie podporující nový začátek projektů a nových aktivit, Zdroj života a mateřské lásky

TŘINÁCTÝ Tón je numericky spřízněný s Imix. Oba přináší stejnou možnost přístupu k jiným dimenzím a realitám; oba dva jsou vysoce nabitá silná znamení. Párově spolu tvoří ohromující smršť energií, které se mohou jako psychické tornádo točit kolem vaší duše. Buďte opatrní. Pokud dnes podniknete cestu do světa jejich neznámé a netušené říše, nechoďte bez záchranného lana. A ve skutečnosti MULUC - vládce této Treceny - je jedinou stabilní věcí na vaší lodi provázející vás v rozzuřených vodách.

Trecena MULUC ovlivňuje vaši paměť a pomáhá osvobodit se od nadvlády Ega. TŘINÁCTÝ Den říká, abyste důvěřovali přirozeným procesům a nedělali nic na sílu, jedině tak vyprovodíte svůj život z chaosu.
DNES JE DOBRÝ DEN OTEVŘÍT SE NOVÉMU POČÁTKU,

IMIX, TO JE POČÁTEK VŠECH VĚCÍ PŮVODNÍ TVOŘIVÉ SÍLY

Akceptujte sebe i ostatní se všemi přednostmi i chybami - udělejte dnes revoluci v oblasti myšlení, uvidíte, že kolem vás jsou jen samí příjemní lidé. Důvěřujte sobě a začněte znovu důvěřovat i lidem. Uvěřte v nádhernou fantazii, že v životě dostanete to, co potřebujete. Otevřete se přijímání. Mluvte o svých snech, přáních, potřebách.

DRAK - bez ohledu na doprovodný Tón - vždy přináší otázky důvěry. Pozitivní dopad IMIX se projevuje jako ochota jednat, aktivita, nadšení, sebedůvěra, sebeúcta. Energie Dne může zdůraznit poskytování "mateřského tepla", péči a klid. Otázky, kterým DRAK přikládá zvláštní význam, jsou otázky matérie, otázky obživy, stejně jako radosti ze života.

TŘINÁCTKA se vás dotýká rukama neviditelných sil, zodpovědných za radikální změnu. Tón TŘINÁCTÝ uvádí do pohybu vše, co se brání změně, co je strnulé, co vypadlo spod vaší kontroly. TŘINÁCTKA může spustit cokoliv, co dramaticky změní běh vašeho života. Věřte ale, že se vás dotýká Nejčistší Energie Universa, a nová sebe identifikace, pomáhající vám otevřít se darům Vesmíru.

TŘINÁCTKA vás volá, abyste se připojili k akci na zlepšení vyšších standardů vašeho Esenciálního JÁ a k cíli vašeho Světelného Těla. Přemýšlejte, o jak velký pohyb běží z hlediska vaší důvěry lidem a v přirozené procesy života. Věnujte pozornost běhu okolností, které se náhle objeví před vaším duchovním zrakem.TŘINÁCTKA má moc pohybu úrovní a změny četnosti. Posílá vám nejnovější informace, vrhá nové výzvy, vytváří nové možnosti. Staňte se Nebeským Poutníkem. Buďte upřímní a flexibilní. Dovolte nepříznivým situacím stát se vašimi dynamickými spojencem.

OTEVŘETE SE SPOLUPRÁCI, KTEROU VÁM NABÍZÍ POHYB UNIVERSA POD VAŠÍM VEDENÍM

V Tónu TŘINÁCTÉM pulzují Energie, jejichž podstatou je SÍLA TRANSFORMACE, čili SÍLA PŘEMĚN A ZMĚN. Bez nich by nic NOVÉHO nemohlo vzniknout. Pokud jste v minulosti měřili čas v rytmu "12", to znamenalo, že jste se mohli točit pouze dokola, ať jste dělali cokoliv správně a rychle - nic podstatného z toho nemohlo vzniknout. Číslo "13" je často nazýváno BOŽSKÝM FAKTOREM. Jiné školy mluví o 13, jako o LÉČBĚ PŘÍČIN.

Dny s Tónem TŘINÁCT jsou často přetíženy svým obsahem, který umožňuje přeměnu energie, která se může jevit pro člověka velmi zdrcující. Proto může vzniknout pocit lenosti, nesoustředěnosti, nebo pocit něčeho NOVÉHO, co visí ve vzduchu. Nezapomeňte, že TŘINÁCTÝ Tón vzniká spojením Tónu PRVNÍHO, který vždy ohlašuje něco nového. Tón TŘINÁCTÝ se váže s fází přechodu - opuštěním STARÉHO a připojení se k NOVÉMU - čili SÍLU TRANSFORMACE.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


To co zbylo z kolonády v Luhačovicích!!!

7. listopadu 2013 v 11:21 Aktuální novinky

To co zbylo z kolonády v Luhačovicích

...lidé se zastavují stojí na místě a je čitelné v momentu jejich překvapení smutek a nepochopení toho, co se tu děje. Mlčí a nejsou schopni hovořit.... Už třetí den probíhá devastace stromů a keřů v lázeňské zóně Luhačovice. Posílám fotografie ze středy 6.11.2013. Při vstupu na kolonádu podél potoka "bylo" mnoho stromů, které v parném létě poskytovali stín lidem na lavičkách. Kačeny , které jsou součástí potoka, spí pod těmito stromy.... Připadá mi to jak z nějakého hororu, nebo krajina z jiné planety..... Dnes 7.11. kácejí všechny stromy kolem tenisových kurtů...
Bytosti pramenů a stromů zdejšího kraje mi sděluji : Prameny tvoří posvátnou geometrii a labyrinty pod zemí. Stromy které se kácejí jsou nedílnou součástí tohoto velmi silného energetického místa Luhačovic. Skrze jejich koruny kmen a kořeny proudí životadárná energie ze Stvoření... Tak jako vy lidé jste vodiče a transformátory této energie, jsme i my stromy. Byli jsme na planetě Zemi dříve než vy.... Transformace přirozeně ve Stvoření probíhá stále, pokud však člověk zasahuje násilně do tohoto procesu, narušuje rovnováhu. Narušuje ji těmito činy především sám v sobě....

Každé ráno v 8:00 hod začnou motorové pily a dívám se na to celý den....modlím se ať je Bůh milosrdný ke všem..... Možná proto bydlím zrovna na tomto místě ..... Netušila jsem, že jsou lidé schopni něčeho takového, až to vidím na vlastní oči..... Prosím sdílejte a vy nádherné bytosti světla modlete se...prosím....


Cítím, že je mou přirozeností informovat o tom, co se děje na planetě. A každého účast je důležitá, nezáleží na tom jak veliká. Každý z nás může přispět svým dílem k dobru této planety změnami v sobě a tím, jak se chováme. Toto, co se děje kolem nás a nejenom v Luhačovicích je výsledek nás všech. Každý si neseme svou odpovědnost. Právě v těchto okamžicích může být vykonáno nejvíce dobra v každém z nás. Náš život se odehrává právě tam, kde pobýváme ve svém vědomí. Soustřeďme tedy myšlenky na to dobré co můžeme v lidech nalézt a povznesme se nad iluzi všeho ostatního. Ať jsou šťastny všechny bytosti.

Anna Vičánková

Fotografie najdete ZDE ze dne 6.11.2013
ZDE ze dne 7.11.2013


Plýtváme časem? Jennifer Hoffman

7. listopadu 2013 v 8:00 Jednoduchost životaPřed několika měsíci jsem se rozhodla, že je čas se pohnout odtud pryč, takže jsem nabídla svůj dům k prodeji. Během dvou dnů jsem měla vážného zájemce. Den předtím, než měl přijít smlouvu podepsat, jsem skončila v nemocnici. Pak mi bylo příliš špatně na to, abych se mohla stěhovat, takže jsem prodej musela zastavit. Přemýšlela jsem, proč to byl takový propadák, když všechno tak hezky plynulo a byla jsem si jistá, že je na to správný čas. Byla jsem koneckonců zcela připravena svůj dům opustit a rozhodla jsem se přestěhovat. Byla to jen ztráta času? Udělala jsem něco špatně?

Je snadné se takto cítit, když výsledky se nedostavují tak, jak bychom rádi, a vlastně nejde vůbec o čas, jde o pohyb energie tím nejlepším, nejvíce naplňujícím a nejhezčím způsobem - od záměru k výsledku - nenuceným plynutím načasování.

Je možné ,,plýtvat časem", vložit soustředění, energii a záměr do nesprávného výsledku nebo něčeho, co se nemanifestuje tak, jak by se to dle našeho domnění manifestovat mělo či mohlo? Jak máme poznat, že používáme svou energii správným způsobem, pokud si nemůžeme být jisti výsledkem? Jak dlouho na to máme čekat a kdy je to už moc dlouho - anebo ještě ne dost dlouho? Je ztrátou času se tím směrem i byť jen vydat? Připadá mi zajímavé, že si myslíme, že jsme plýtvali svým časem, když se věci nevyvíjejí tak, jak jsme si mysleli, že budou nebo by měly. Když se tak vyvíjejí, pak si myslíme, že jsme svůj čas věnovali dobře. Rozdíl spočívá mezi časem a načasováním.

Ve 3D prostoru měříme tok energie podle toho, jak dlouho trvá, než se něco stane, ale mimo 3D čas v této podobě neexistuje. To, co zdánlivě trvá hodiny, dny, týdny nebo měsíce, je vlastně záležitostí energie, která vytváří určitou linii, abychom se dostali do proudu toho nejlepšího, nejbáječnějšího výsledku, který je plně v souladu s námi a naším záměrem. A když tyto dva aspekty nejsou spolu vyrovnány, začínáme cítit běh času.Jestliže chceme vytvořit určitý výsledek, s nímž nejsme v souladu, proud energie se zastaví, neboť nemá kam vtékat. Tehdy se výsledek začíná rozpadat, ne proto, že se mýlíme nebo ztrácíme svůj čas, nýbrž proto, že jsme nevědomky vytvořili nesoulad, který musíme napravit dříve, než bude moci být vytvořen dokonalý výsledek.

Není možné plýtvat časem, protože je to věc na jedno použití… Energie, kterou vynaložíme v jedné oblasti, následuje určitý účel, a jakmile tento účel změníme, použijeme energii jiným způsobem. A vzhledem k tomu, že jinou cestu ,,nevidíme", dokud si neuvědomíme, že cesta, po níž kráčíme, nefunguje (nebo že prostě trvá moc dlouho), představuje sama myšlenka plýtvání nebo ztrácení času pouhopouhé negativní odsouzení nás samotných.

Pokud si dáme opravdu silný záměr a použijeme svých rozlišovacích schopností namísto toho, abychom to posuzovali či odsuzovali, čas se stane naším přítelem - nikoliv protivníkem. Z této perspektivy pak vidíme, jakým způsobem využíváme času buď k přijetí změny nebo k odporu proti ní, k sabotáži nebo podpoře našich úmyslů, k motivaci nebo omezení nás samotných. Nejsme vlastně schopni časem plýtvat, ale můžeme ho používat způsobem, jenž nám ukáže, ve které oblasti se bojíme a pochybujeme. Poté můžemezměnit svůj úhel pohledu, abychom přijali načasování událostí a zjistili, jak změnit čas v načasování, zatímco se sladíme se svým záměrem a těmi nejvíce žádoucími výsledky.

Myslíte, že ve svém životě ztrácíte čas? Jakým výsledkům se snažíte zabránit nebo jejich uskutečnění zpozdit? S jakými kroky kupředu váháte? Co byste si přáli, aby se stalo místo toho? Doufáte, že budete zachráněni, že někdo přijde a udělá pro vás či za vás něco, co nechcete učinit sami? Jste ochotni vidět a znát sebe sama jako silnou, mocnou a ničím neomezovanou bytost, která ovládá všechny aspekty svého života?

To je velká odpovědnost, což je přesně to, čemu teď všichni čelíme - onomu poznání, že to my řídíme sami sebe, své životy, svou realitu a svět, pokud jsme schopni přestoupit z omezení času do rozlehlého prostoru našeho vesmíru bez hranic a jeho božského načasování.
Copyright ©2013 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc. http://enlighteninglife.com

(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pouze pro bezplatné/nekomerční webové stránky, a pokud je připojen aktivní odkaz na původní zdroj/autora a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.) 29. 10. 2013
Už jsi našel něco, čím můžeš přispět celku?

7. listopadu 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Už jsi našel něco, čím můžeš přispět celku? Máš pocit, že s celkem splýváš, nebo že stojíš mimo něj a teprve zvažuješ, kde je tvé místo? Proč do tohoto celku nevkročíš a nenajdeš tak rychleji své místo v něm? Jakmile jednou pocítíš, že jsi součástí tohoto celku, budeš si přát vydat ze sebe to nejlepší. Tento proces lze přirovnat k hodinám s mnoha součástkami. Každá z nich je nezbytná k tomu, aby hodiny ukazovaly správný čas. Přesného načasování je dosaženo jen tehdy, když každá součástka je na svém správném místě a koná svou příslušnou práci. Každá duše touží být potřebná, žádoucí. Cítíš-li, že tě někdo potřebuje, začneš se rozvíjet, rozkvétat a vydávat ze sebe to nejlepší. Vždy si pamatuj, že Já tě potřebuji. Každý den se Mi znovu odevzdávej, abych tě mohl využít ke svým záměrům, a pokračuj v rozvoji své síly a velikosti.


Spojení se svojí duší

6. listopadu 2013 v 15:58 Vývoj vědomí bytostí

Každý z nás je výsledkem našeho dosavadního snažení. Naše dosavadní snažení se opíralo o naše dosavadní představy. O tom, co je či není důležité. Jinými slovy, jsme každý stvořili sám sebe. Pokud jsme sami sebe tvořili dosud, budeme sami sebe tvořit i nadále. A není až tak podstatné, co jsme tvořili dosud, to byly nutná vývojová stadia. Podstatné je pro nás, jak budeme sami sebe utvářet nadále. Jinými slovy, jaké myšlenky a postoje si budeme volit.
Čemu dávám pozornost, to sílí
Psal jsem v tomto blogu před dvěmi lety, že jediná zodpovědnost, kterou máme, je zodpovědnost za obsah naší mysli. Zatím pro nás není samozřejmé si myšlenky a postoje zcela svobodně volit, protože se nám zatím do vědomí tlačí myšlenky a postoje jiné, které většinou ani nevíme, kde jsme je nasbírali a proč si je myslíme. Pokud si je uvědomujeme. Ale to nevadí. Se vším se dá pracovat. Lze sledovat směr své pozornosti. Lze tento směr čistit, od rozptýlenosti a chaosu směrem k soustředění. Lze si hlavu odfiltrovat od vnějších zdrojů a setkávat se jen s tím, co skutečně produkuje mé vědomí. A začít filtrovat zde. Myšlenky a pocity negace nechat rozpustit. A nechat si v sobě to, co mi dovoluje prožívat jednotu.

Tvořím svoji skutečnost
Jsme v našem poznání každý již dále, než před dvěmi lety. Uvědomujeme si, že jakýkoliv nedostatek je pouze vymyšlenost, která se zhmotnila. Uvedu vám jeden příklad. Cítím se být slabý či nedůležitý? To se může stát každému. A proč jsem tomu uvěřil? A je něco takového možné, abych byl já či kdokoliv jiný nedůležitý? Pro koho jsem nedůležitý? Kdo o tom rozhoduje? Ve finále o tom rozhodujeme pouze my sami. Co to je, nedůležitost? Ve finále je to iluze, oddělení od jednoty s duší a bohem. Ve světle vlastní duše je moje hodnota či nehodnota pouhou smyšlenkou. Hodnota je vlastní všemu co existuje. A nehodnota je něco co vůbec není. Jak by mohlo být něco nehodnotné? Vše je součástí Boha. Vše je součástí celku.

Jsem součástí jednoty
Jedním z našich nejhlubších programů je naše obava, že nejsme součástí jednoty. Že o naše potřeby není postaráno. Představa, že jsme oddělení od druhých lidí. Že jsme oddělení od proudu života. V sobotu 14. prosince a v sobotu 1. února dělám v Praze jednodenní seminář, ve kterém ukazuji, jak si lze tvořit čistotu myšlenek. Jak lze obrátit pozornost k sobě. Jak lze své myšlenky začít čistit, abychom si netvořili pocity zmaru, chudoby, nemilovanosti a podobné vynálezy.

Světlo a bytí v jednotě
Jednota úzce souvisí se světlem. Normálním světlem, ze Slunce. Tam, kde je vidět, tam je propojení. V noci a po setmění je vidět podstatně méně, my se odpojujeme od propojení s ostatními věcmi, odpojujeme se od svého širšího prostředí a dochází k bezděčnému soustředění se na sebe sama. To je důvod, proč lidé večer pijí alkohol anebo se dívají na telku. Aby u nich nedošlo k setkání se sebou sama, repsektive se svými pocity. Večer se naše duševní stavy tzv. zhoršují, protože naší pozornost už nemůžeme unikat do práce a do komunikace s druhými. Ale vraťme se ke světlu. Světlo vychází ze Slunce. A ze Slunce toho ve skutečnosti vychází mnohem více. Ono i naše vědomí se Sluncem souvisí překvapivě moc.

Slunce jako vnitřní zdroj
Slunce se nám nabízí, abychom jej využívali jako zdroj síly a zdraví. Naše emoce jsou jako drobné částečky kolem a uvnitř našeho těla, které když je vystavíme jasu slunenčího svitu, začnou se léčit a organizovat do souladu s láskou. Velmi pěkně tento proces popsala Sanaya Roman v čerstvě vydané knize Láska duše. A zdroj Jeshua tento meditativní postup popisuje v kapitole Střed Slunce. Doporučuji vám na oba tyto materiály upřít svojí pozornost zejména nyní, kdy Slunka ubývá a my se potřebujeme přesto se světlem Slunce propojit na vnitřní úrovni.

Duše a světlo Slunce
Je souvislost mezi naší duší a světlem Slunce. Je souvislost mezi naší duší a naším vnitřním partnerem/partnerkou. Je souvislost mezi duší a bohem. V rovině emocí se zbavujeme více a více balastu, který nás od naší duše odděluje. V rovině duše si uvědomujeme čím dál více, že naše duše vlastně není naši duší, ale společnou duší, jednotou, celkem, Bohem. Ve spojení s duší se ocitáme ve spojení se všemi lidmi, zvířaty a rostlinami. Ve spojení s duší nás přestavá ohrožovat jakákoliv iluze nedostatku. Ve spojení s duší není zapotřebí nic tzv. řešit, vysvětlovat, o něco usilovat. Bytí se dovede postarat o veškeré naše potřeby. Mysl nemusí překážet otmu, aby duše tvořila všechno, co dostáváme. Spojení s duší je pravděpodobně naším jediným úkolem. Jediným našim úkolem, poté, co jsme si ochočili mysl, je věnovat pozornost tomu, jak se skutečně cítíme. Jak prožíváme sami sebe. Jak prožíváme Boha. Kterým každý jsme, jakožto jeho nejbližší součást :-)


Proč je bolest nezbytnou součástí léčení Jennifer Hoffman

6. listopadu 2013 v 12:10 Vývoj vědomí bytostíOtázka na Jennifer Hoffman:

Čtyři roky mám vážný vztah s jedním mužem, a přestože se máme velmi rádi, zdá se, že nejsme schopni být spolu. Vím, že jsme si navzájem učiteli a souhlasili jsme to společně takto provést, ale já už nevydržím bolest spojenou s tímto vztahem. Ačkoliv ho hluboce miluji, a on mne též miluje, zdá se, že v sobě navzájem probouzíme to nejhorší, a přitom zjevně nejsme schopni to ukončit a posunout se dál. Proč je ten vztah tak bolestný a má nějakou naději? Nebo se máme raději rozloučit a zvolit jiné partnery?

Odpověď:
Přemýšlela jste někdy, proč tak často právě člověk, kterého nejvíce milujete, a vztahy, které si nejvíce přejete, jsou příčinou největší bolesti, dysfunkcí a trápení ve vašem životě? Ve vašem případě jsou v činnosti dva faktory, z nichž oba musí být v tomto vztahu zpracovány a vyřešeny, a žádný z nich nepovede k trvalému stavu, ačkoliv, jakmile toto léčení ukončíte, navzájem se od sebe osvobodíte a budete schopni do svého života vpustit nové partnery.

Není možné, abychom si sami ve svém životě vytvořili ten druh bolesti, jež umí vytvořit někdo jiný, protože když do vztahů vstupujeme, zvláště s někým, kdo je nám učitelem v rámci léčení, zaměří se on na naše léčení a vykoná své dílo co možná nejlépe. Právě zde problémy začínají, neboť my se soustředíme na to, abychom se bolesti vyhnuli. Přestože tedy děláme všechno možné, abychom se vyhnuli bolesti, o jejímž příchodu na úrovni duše víme, náš protějšek se snaží tu bolest vytvořit, abychom se mohli uzdravit a jít dál.

V tomto vztahu se vy pokoušíte zabránit tomu, aby vám on ublížil, a to tím, že jste trpělivá, laskavá a rozvážná, a vidíte ho ve světle jeho vyléčeného Já - namísto toho, kým on je právě teď. On je sám sebou a snaží se vám ukázat, že bez ohledu na to, co uděláte, on se bude rozhodovat dle své svobodné vůle a svých voleb, nikoliv podle těch vyšších aspektů, které by měl ztělesnit dle vašeho přání. Nakonec jeho svobodná vůle zvítězí a vám se ještě mnohokrát vrátí tato lekce, kdy jste přebírala odpovědnost nebo vinila sebe samu za jeho jednání, i když jste za nic nemohla - to jen on nebyl schopen ztělesnit ten stupeň lásky, kterou byste od něj ráda přijímala.

Chcete-li se uvolnit z této lekce, musíte ho vidět takového, jaký je - právě nyní - se vší energií, kterou zrovna teď ztělesňuje. Musíte přijmout, že tam on prostě je a být chce, a uvolnit se z povinnosti ho léčit, k níž jste se zavázala. Tím největším darem, jenž můžeme někomu věnovat, je vidět ho takového, jaký je - nikoliv takového, jakého bychom si ho my přáli, nebo ve světla nadějí, jež do něj vkládáme.

Je to vaše lekce přijetí, a jakmile ji uznáte a dovolíte sama sobě opustit svou stezku, na níž se snažíte ho vyléčit, přijmete léčení, které on poskytuje vám, což završí jeho úkol ve vašem životě. Poté budete oba schopni se posunout dál, do více naplňujících, radostnějších a vyrovnanějších vztahů, klidných, láskyplných a bezbolestných.

Copyright ©2013 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc.
http://enlighteninglife.com

(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pouze pro bezplatné/nekomerční webové stránky, a pokud je připojen aktivní odkaz na původní zdroj/autora a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.) 3. 11. 2013
Horoskop na období od 4.11.2013 do 10.11.2013 „Myslet lze jen rozumem, ale chápat jen srdcem.“ Joseph Addison

6. listopadu 2013 v 9:58 Doteky Nového Života


Slunce se dostává do těsné konjunkce se Saturnem a s harmonickým aspektem Černé Luny a následně s Jupiterem. Toto postavení symbolizuje osudovou důležitost konání v tomto týdnu.Retrográdní Merkur opustil konjunkci Slunce a Saturna. Tím se uvolnila energie tlaku pesimismu v myšlenkách. Stále vše vede k řešení minulosti, k dokončení starých záležitostí a návratů do toho, co nebylo v minulosti vyřešeno. Konjunkce Slunce a Saturna sice přináší určité zpomalení a pocit, že život je náročný, ale ve srovnání s minulým týdnem je to snadnější. Tato konjunkce nás vede ke zralosti a moudrosti, k postavení se do role autority nebo k přijetí autority.
Konjunce symbolizuje praktičnost, velkou pracovitost, houževnatost a vytrvalost k naplnění svého cíle. Harmonický aspekt s Černou Lunusymbolizuje pozitivní zásahy "osudu", sílu, odvahu k překročení svého strachu nebo omezení. Zdoláním výzvy získáte zralost a pevnost charakteru. Ten, kdo odmítá zodpovědnost a je ve vzdoru k okolnostem, pak ho tíha života přemůže. Stále působí přetváření struktur a díky Štíru se dostáváme až na dřeň svého nitra jak v pozitivním tak i v negativním.
V tomto týdnu je pomocníkem trpělivost a pokora.Pokud se objeví překážka, přijměte ji, nebojujte, vyčkejte. Každý tlak vybudí protiklad a přijetím se vyhnete vytváření tlaku na překážku, kterou byste jen zvětšili. Překážky jsou tady od toho, aby nás zpomalily a my se mohli zamyslet, přehodnotit a překontrolovat správnost svého konání. Proto nás to přirozeně povede více do našeho nitra, do ticha a samoty. Tam nejvíce načerpáte sílu.
Každým dnem bude zesilovat harmonický aspekt od Jupitera, který přinese naději, optimismus a konečně pozitivní vývoj, pohnutí se vpřed. Již o víkendu ucítíme úlevu a více lehkosti do dalšího týdne.
Vzhledem k tomu, že se tyto aspekty týkají vodních znamení, vše více prožíváme.
7.11.2013 - 5.3.2014 Jupiter v Raku se stává retrográdní ("zpětný chod") a nastává doba, kdy naše vyšší mysl (Jupiter) je nyní podrobována zkoušce, protože se po něm chce, aby se prožíval na úrovni emocí. "Musíme" se proto naučit upřímně věřit svým vlastním pravdám a jednat podle nich. Pravda prožitku.
Tím, že Slunce ozáří Jupitera,toto téma v období 7. 11. - 22. 11. vyjde silně na světlo - na povrch. Toto téma se nás bude silně dotýkat.
Tento aspekt je ještě zesílen konjunkcí (21.10. - 24.12.) Jupitera a Černé Luny: pravda, být v pravdě a při této konjunkci má každá lež osudové důsledky, které přicházejí záhy.
5.11. 2013 Venuše vstupuje do znamení Kozoroha a zůstane zde až do 5.3. 2014, což je velmi zásadní postavení. Venuše se stane retrográdní, a proto její průchod, který normálně trvá necelý měsíc jedním znamením, se stává důležitým tématem. Budeme zrát v oblastech lidských hodnot, lásce a tvoření v životě. Venuše symbolizuje téma lásky, umění, hodnoty, téma hmoty, harmonie, spontánnosti, radosti, tvořivosti a sladkostí života. Též symbolizuje energii Boží Matky. Venuše symbolizuje touhu po osobním naplnění. Retrogradita tento efekt zesiluje, že si člověk vytváří velmi silné modely reakcí na to, co se v jeho životě děje. Posuzuje každou událost, okolnost a vztah podle toho, jak moc je milován nebo jak moc jsou mu láskyplné prožitky upírány. Když prochází Kozorohem, přichází tím o spontánnost, lehkost a povrchnost, potřebuje bezpečí, ujištění a bojí se odmítnutí. Přináší větší vážnost a zodpovědnost v citech, v lásce, ve tvoření. Venuše v Kozorohu nemluví o citech, o lásce, o hodnotách, ale projevuje se činy.
Retrogradita zvýrazní formy, které má Kozoroh vytvořené: přesvědčení, jak má láska vypadat, jak se má chovat, jak má být bezpečná a do této formy se snaží lásku "narvat" a tím si brání lásku prožívat, potkat se s láskou. Svými představami ji zničí.

Budeme konfrontování s formami, strukturami v lásce, hodnot, bezpečí, naplnění, zacházení s penězi a tvořením. Více o vlivu retrogradity až nastane čas 22. 12.2013 - 31. 1. 2014. Do této doby se projeví "jednodušší" forma Venuše v Kozorohu.
Toto postavení odpovídá tvrzení Rudolfa Steinera, že v roce 2014 vstupujeme do nové kulturní vlny, která potrvá 600 let.
Přeji vám krásný týden.


Nel
Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu

Listopad 2013 – Měsíc Vepře aktuální energie podle čínského kalendáře

6. listopadu 2013 v 9:54 Doteky Nového Života

Listopad 2013 - Měsíc Vepře
aktuální energie podle čínského kalendáře


23.10. došlo ke změně vládců měsíce a svoji hlavní roli převzal Vepř.

Jaký potenciál v sobě skrývá tento vládce? Čím nás potěší a na co si máme dát pozor?
Je velmi důležité si uvědomit, že už opravdu nastupují energie zimy. Stále se zvyšují jinové energie, což jsou energie chladu, pasivity, tmy. A teprve až dosáhnou svého vrcholu, začne se posilovat jang a můžeme se opět těšit na teplo, světlo a růst.


Nyní bychom si měli vzít příklad z přírody a utlumovat naše aktivity a průraznost se zaměřením na nějaký cíl, a spíše si život užívat.
Je velmi důležité žít v souladu se svými energiemi ( viz.Astrotyp ) a s energiemi času. Pokud se nám to daří, naše tělo je v harmonii a my jsme zdraví. V případě nerovnováhy energií vzniká disharmonie. Pokud je disharmonie krátká, naše tělo se s tím obvykle vypořádá bez následku. Pokud je významnější, odneseme to nějakou chřipkou. V případě, že dlouhodobě neposloucháme své tělo, dochází k chorobám závažným.
Tělo nám samozřejmě před tím dává spoustu signálů od "nikam se mi nechce" přes "jsem unavený" "nemám náladu" apod. Ale když mi tak často máme pocit, že nám někde něco uteče, jsme nepostradatelní nebo že "tam prostě musíme být". A tak rady těla ignorujeme, bereme pilulky plné energie a říkáme si, že když to zvládnou druzí, tak my musíme taky. Jenže ty následky…
V současné době probíhá ještě tzv. mezidobí Země, což je přechodné období mezi jednotlivými sezonami. 7.11. však skutečně již začíná zima. Nastupuje energie Vody a ta nám přináší opět něco nového.
Voda vyžaduje plynutí a co jí v tomto plynutí brání jí opravdu nedělá dobře. Zkusme tedy v tomto zimním období plynout a vyhýbat se překážkám.
Pro podporu plynutí si můžeme třeba udělat každý den "lehký" plán na den příští. Budeme alespoň tušit, co má následovat a nebudeme se tak točit na místě se zapnutým mozkem a otázkou "co že jsem to ještě chtěl udělat".
Pokud se však nějaká překážka objeví, bude lepší, když ji obejdeme. Neprorážejme hlavou zeď. Na to teď opravdu energii nemáme. Voda má ráda cestu nejmenšího odporu.
K Vodě patří informace a komunikace.Takže než začneme cokoliv dělat, zjistěme si o tom co nejvíce informací. Bez nich se do ničeho nepouštějme.
A hlavně si povídejme. Doma, v práci..kdekoliv to půjde. Komunikace tento měsíc má zelenou. Nesnažme se držet na povrchu, můžeme jít i do hloubky. Vzhledem k tomu, že k energii Vody patří i moudrost, měly by naše rozhovory být spíš moudré než povrchní. On taky roční vládce Had by asi s povrchností a tlacháním nesouhlasil.
K Vodě také náleží hloubka, strach a deprese. Roční Had často trpí depresí a když k tomu přidáme energii Vody a nedostatek světla, je opravdu velmi důležité spíš udělat vše pro to, abychom se depresi vyhnuli než se pak z ní složitě dostávat.
Zkusme si tedy hodně povídat, bavit se o příjemných věcech, i když ne povrchních, sbírejme hodně informací a nebojme se požádat o pomoc, kdykoliv ji budeme potřebovat.
Pokud jde o zdraví, tak toto období je zátěžové na ledviny a močový měchýř a kosti.
Pozor tedy na prochladnutí a lámání končetin na namrzlých komunikacích.. Doporučuje se hodně pít, ale nápoje musí být teplé. Studenými si ochladíme tělo, které se pak musí znovu zahřívat a tím ztrácí energii, kterou teď vlastně moc nemá. Teplé vývary jsou ideální strava!
Jakmile pocítíte v těle chlad, neváhejte a dejte si nějaký teplý nápoj, ať tělo okamžitě uvedete zpět. Doporučuje se nosit červené oblečení, protože červená barva zahřívá.

M
ěsíční vládce Vepř je velmi starostlivý a velmi rád dává. Dá se říct, že byl stvořen pro pomoc ostatním.
Vezměme tedy jeho energii za svou a snažme se lidem pomáhat, ale také přijměme, když nám někdo nabídne svoji pomoc. To nejhorší, co můžeme Vepři udělat, je jeho pomoc odmítnout. Získá pak pocit marnosti a zbytečnosti.
U Vepře platí: požádej a dostaneš. Takže tento měsíc je naprosto ideální např. pro jakékoliv charitativní projekty.
Vepř miluje hojnost. A to hojnost úplně všeho. A velmi rád si ji užívá. Takže užívejme si pocit, že se máme dobře. Dopřejme si vše, co nám dělá dobře, ať už jsou to večírky, společnost přátel, dobré jídlo nebo sex.
Vepř je velký milovník, ale občas si rád užívá i mimo svá teritoria. Takže pozor na nevěry, které by se nám s vášní Vepře mohly vymknout z kontroly.
Tento měsíc je zkrátka předurčen k tomu užívat si materiální stránku života.
Nicméně Vepř má tendenci si užívat neomezeně a přemýšlet až zítra. Takže dávejme si pozor, aby se naše užívání a utrácení nezvrhlo v něco, co už bude opravdu mimo naši kontrolu i peněženku.
Také s pomáháním to nesmíme přehánět. Energie jsou slabé, aktivita nás vyčerpává a Vepř jde v pomoci až do sebeobětování
Pokud Vepř upadne do bláta, má silné tendence se tam rochnit a už z něj nevylézt. Vzhledem k tomu, že nyní nastupuje i období depresí, je nutné si dát na tento jeho rys pozor. Pokud se objeví nějaké smutky, nerochněme se v nich jako Vepř, ale zažeňme je něčím, co mu dělá dobře. Kupte si něco, dejte si dobré jídlo, bavte se s přáteli, zapalte si krb, svíčky…
Také pozor na to, že Vepř při své potřebě dostatku a zároveň materiálním užívání by mohl začít mít pocit, že se mu nedostává a to by ho do depresí uvrhlo na 100 procent. Takže rozvrhněme si své "zásoby čehokoliv" na zimu, aby nám vydržely do doby, než se budeme schopni postarat o nové.
Letošní kombinace ročního vládce Hada a měsíčního vládce Vepře nám toto období asi trochu zkomplikuje. Tyto dvě zvířátka spolu právě nekamarádí. Spíš naopak. Vepř se klidně válí v bahně a jí ze země, Had potřebuje noblesu. Pokud Vepř spadne do bláta, nemá sílu se zvednout. A deprese Hada ho ještě víc přesvědčí, že se zvedat nebude. Navíc Vepř je více jednoduchý, prostý. Možná by bylo i výstižnější "přirozený". Had je velmi složitý a inteligentní. A pokud obsah neladí s formou, je zle.
Asi bych pro tento měsíc doporučila noblesu a dokonalost Hada s plností a užíváním si Vepře. Tak bychom mohli uspokojit oba dva.
LETÍCÍ HVĚZDA

7.11. také přiletí nová Letící hvězda. A co nám říká?
Tato letící hvězda vnáší pozornost do vztahů. Manželství, partnerství, veškeré familiární vztahy budou mnohem více aktivnější, citlivější, ale taky zranitelnější.
Budou potřebovat dost rozmanitosti, otevřenosti.
Bude lepší být s našimi blízkými někde venku, hravost a kreativita ve vztazích budou ceněny.
Učme se brát naše partnery takové, jací jsou. Přijímejte je s jejich dobrými i horšími vlastnostmi.
Naopak pokud bychom se snažili partnery uzavírat jen sami pro sebe, omezovat je, může se to setkat s velkou nevolí.
Užijme si tedy měsíc, který nás vybízí k užívání s našimi blízkými, ale pouze v rámci našich možností!

TZOLKIN 6.11.2013 12 AHAU kin 220

6. listopadu 2013 v 9:36 Mayský Kalendář na každý denAhau - Slunce - Síla Lásky

Moudrost Světelného vzorce Energie Ahau přináší schopnost koncentrovat se na celek, globální vize, Kristovo Vědomí, požehnání, odpuštění, duchovní osvícení, moudrost, uskutečnění cíle a bezpodmínečnou lásku

Trecena MULUC ovlivňuje vaši paměť a pomáhá osvobodit se od nadvlády Ega.
DVANÁCTÝ Den ukazuje nejkratší cestu ke smíření, která se nazývá BEZPODMÍNEČNÉ ODPUŠTĚNÍ.

DNES JE DOBRÝ DEN PROSIT O MOUDROST A NEUSTÁLOU PODPORU NAŠE PŘEDKY

Dnes vidíte, jaké změny se ve vašem životě uskutečnily a jestli do oblasti myšlení sestoupilo Kristovo Slunce. To, co jste uzdravili, uvidíte dnes na vlastní oči.

Pokud jste ztělesněním LÁSKY - TADY & TEĎ - jste celkově volní. Podívejte se na obraz vlastního JÁ pojetím Božskosti. Získejte toto umění přijetím BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY a BEZPODMÍNEČNÉHO ODPUŠTĚNÍ.

ALFA & OMEGA. KONEC & ZAČÁTEK - to vše leží v Pečeti SLUNCE. AHAU je řídící centrum, ze kterého jsou průběžně zasílány tvůrčí impulsy, a do kterého se vrací zpět každý výsledek. Zde se zaměřují na úspěchy akcí za posledních devatenáct dnů Uinalu, výsledky musí být přezkoumány, tady se utváří celková bilance. Dny AHAU hrají důležitou roli v oblasti vlivu Rezonance. Síla vyzařování, kterou mají, je výrazem vaší evoluční zralosti, odrazem stupně integrace s životním prostředím.

Pokud máte pocit osamělosti uprostřed lidí, sbližte se s Energií AHAU. Odtrhněte se od falešných očekávání a závazného pojetí lásky. Přestaňte se milovat " za něco", naučte se odpouštět. Skoncujte s neustálými negacemi, vydáváním soudů a oblíbených argumentů ANO-ALE. Uvolněte se, zavřete oči a zamyslete se, co byste chtěli ve svém životě změnit. AHAU je magickým klíčem do Kristova Srdce.

V těchto dnech se magie stává vaším denním chlebem. Indicií jsou dvě prostá slova :

MILUJI a ODPOUŠTÍM.

Nezapomínejte, že jste na velké cestě, a že vaším cílem je stát se centrem BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY, jako AHAU. SLUNCEM, které svítí pro všechny stejně - pro dobré i špatné, chudé i bohaté. Rozsviťte SLUNEČNÍ JÁ ve svém srdci.

Ve DVANÁCTCE je zakódována mystická pravda vyplývající z polarity. Prýští odtud síla vytrvalosti, podporující celé naše rytmicky pulsující tělo. Vědění je otázkou schopnosti vnímat. Hledejte, kde je pevnost tlaku, kde se chováte svobodně bez ohledu na komplikace a složitost omezení. Kdy se cítíte svobodní? Jako člen Světelné Rodiny si přivolejte mystickou moudrost, spojte oba póly a rozšiřte duchovní obzory svého života.
ROZŠIŘTE SVÉ MOŽNOSTI !!
VY DRŽÍTE TAJEMSTVÍ ROVNOVÁHY VESMÍRU!!


V Tónu DVANÁCTÉM dosáhne každá Vlna fáze zralosti. Slovo krystalický zde znamená jasný vhled, čistotu obrazu, možnost vhledu do uložených částí. Rentgenový snímek DVANÁCTÉHO Tónu nám ukazuje, o co se v celé Vlně jednalo.

Tón 12 preferuje VĚDĚNÍ A POZNÁNÍ. Všechny kalendářní Dny s Tónem DVANÁCT přinášejí vysvětlení dříve nevysvětlitelných znaků, pocitů, obrazů, které se objevily v předchozích dnech Vlny. Ve DVANÁCTCE je také zahrnuta SÍLA SPOLUPRÁCE podporující mezilidské vztahy navázáním nových dialogů a ukončením sporů.

Vše, co je v souladu a souznění s Láskou, vzkvétá, rozvíjí se, roste. Vše, co tvoří srdce, je Světelnými Energiemi podporováno. Mnoho Lásky vám.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Doteky Pravdy

6. listopadu 2013 v 8:00 Skutečný mír je uvnitř


Mysleme každý den na to, proč na Zemi jsme. Nepřišli jsme snad pro to, abychom měli pěkný dům, dobré jídlo a pití, aby naše děti vystudovaly a abychom se dobře zabezpečili na penzi- vždyť všechny tyto starosti se týkají jenom hmoty, toho pozemského, co se týká našeho těla. Těla, které nám bylo dáno jen jako pozemský plášť po dobu této pozemské pouti.
Mnozí lidé žijí spíše život svých dětí a rádi by za ně nesli všechno břímě světa, a to dokonce i tehdy, když jejich ratolesti již překročily práh dospělosti. Každé dítě je lidský duch, kterému rodiče dali možnost ke vtělení a po dobu jeho zrání a učení se na Zemi jej chrání a pečují o něj. Potom je to již samostatný nezávislý člověk. Krásné je, pokud vztah mezi rodiči a jejich dospělými dětmi naplňuje oboustranná úcta a láska a provází jej vzájemná dobrovolná pomoc.
Na Zemi přicházíme jako do školy ducha. Máme se učit znát pravěčný řád, který do svého díla vetkal moudrý Stvořitel. Pokud jsme se při tomto poznávání a učení obtěžkali vinou, je naším cílem prozřít a osvobodit se od ní. Jsme zde, abychom plně prožívali nádheru Stvoření, abychom jako lidští duchové zráli, poznávali a radovali se ze všech jeho darů a krás, které jsou nám na Zemi k užívání. Ale pamatujme na to, že z darů a možností, které nám jsou tak přebohatě darovány, nám plyne také zodpovědnost a povinnosti. Svěřenou nám Zemi musíme moudře spravovat. Máme se učit hledat rovnováhu v dávání a braní.
Aby náš život na Zemi daleko od našeho světlého domova nebyl pustý, daroval nám Stvořitel jeden přenádherný dar. A tím je Láska. Se všemi spolupoutníky máme vycházet v míru, lásku dávajíc, lásku také dostáváme. Na této dlouhé pouti si máme navzájem pomáhat, podporovat se a ve své jedinečnosti jeden druhého doplňovat. Ve spolupráci s lidmi a se všemi živými bytostmi pak můžeme vytvořit nádherné dílo, jeden velký harmonický celek, který bude zářit do daleka k radosti a ke cti velikého Stvořitele.
Je pochopitelné, že za jeden pozemský život se zpočátku nevědomý lidský duch nestane moudrým a vědoucím. Také je přirozené, že tím, že se člověk učí (pokud ještě neznáme pravidla, učíme se formou pokus- omyl), dělá nevědomky chyby, a jejich následkům se v moudrém řádu Stvoření musí podrobit- tedy je prožít a uvědomit si, že takto to nebylo správně.
Proto je velikou milostí a úžasným darem, že smíme na Zemi přicházet opakovaně.


To, že k nám přichází zpětné účinky našeho konání, řeči i cítění, není trestem. Je to z lásky, která není změkčilá a nedělá to, co se nám líbí, ale z lásky, která je dalekosáhlá a myslí na naše dobro z hlediska věčnosti.
Kupříkladu když se matka špatně stará o své dítě, nebo dokonce, když jej již ve svém lůně odmítala, v příštím nebo v některém dalším z mnoha pozemských životů se ona sama stane nechtěným dítětem. Tolik by chtěla žít, tolik touží opět přijít na Zemi, aby se dále učila a prožívala, ale osudová vlákna ji vedou přesně k podobně smýšlející matce a do stejných podmínek, jaké vytvářela kdysi ona sama. Velmi trpí tím, že jí maminka, ke keteré s důvěrou přišla, odmítá, ba nejraději by byla, aby se její dítě vůbec nenarodilo. V lepším případě dítě donosí. Žel, jak mnoho je, zejména v dnešní "pokorokové" době, případů opačných!
Duše v dětském těle prožije až na dno své duše, do konečků svých prstů, jaké to je býti odmítanou, nechtěnou a nemilovanou. Když pak jednou bude mít své děti, bude je ochraňovat a milovat z celého srdce... A tak se setkal v divuplném, nám neviditelném zákonitém tkaní, konec se začátkem. Stará vina byla prožita, odčiněna a uvolněna.
Velmi smutné je, když taková dívka doroste v ženu a bezhlavě kopíruje chování své matky. Jedná tak, jak se říká, v zajetých kolejích svých pochybení. Tak a podobně se mnohé duše již po staletí motají v bludném kruhu svých chyb a neuzrávají, nepoučí se, ale obtěžkávají se novou a novou vinou.

Nádherné Stvoření je nám dáno jako místo, kde smíme prožívat a získávat tak bohaté zkušenosti, které se nám natolik vryly do duše, že jsou trvalé. I když se rodíme na Zemi pokaždé s páskou na očích, a nic z minulosti si nepamatujeme, hluboká prožití duše a silná citová hnutí, si neseme s sebou. Ony se neztrácí. Stávají se pokladnicí naší duše.

Cílem celé naší dlouhé pouti je ráj lidkých duchů, který se nachází v zářivých oblastech vysoko, vysoko nad touto prašnou zemí. Z ráje jsme kdysi vyšli jako nevědomá duchovní seménka a nyní se prožíváním a učením máme stát moudrými a sebe-vědomými duchy, kteří svůj život vřadí do proudů pravěčných zákonů Stvořitelových.

Proč se tedy náš zrak stále upírá jen na to hmotné, úzce omezené a tak pomíjející? Ano, musíme někde bydlet, něco jíst, můžeme mít rodinu a děti a starat se o ně, ale jak bychom se potom lišili od zvířat?
Je to právě a jedině člověk, který se na Zemi vyznačuje tím, že má v sobě věčnou nesmrtelnou duchovní jiskru, která se má jeho radostným tvořením a přitakáním Životu rozhořet v zářící plamen. To mějme každý den na paměti a nenechme hlas svého ducha zadusit těžkopádnou hmotou. Nesvazujme duchu jeho křídla, neboť jednou, až odloží břímě pozemského těla, nemohl by svobodně vzlétnout tam vysoko vzhůru do svého přenádherného věčného Světlem zářícího domova.

Zdroj: email Iva B.

Ničeho se neobávej; zbav se všeho strachu.Nový článek

6. listopadu 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Žijeme v neobyčejné době. Sleduj, jak se naplňuje Můj rozsáhlý a skvělý plán. Nastal čas nejpodivuhodnějších změn, a proto buď stále na cokoliv připraven. Není nic nahodilého v jednání těch, kteří jsou k sobě vzájemně přitahováni, aby se společně podíleli na nesmírné práci, která je před nimi. Můj plán je zcela jasný; rozvíjej se s ním. Ničeho se neobávej; zbav se všeho strachu. Spatřuj Mou ruku ve všem, uvědomuj si dokonalost všeho a vzdávej za vše věčné díky. Buď připraven a ochoten převzít svůj podíl zodpovědnosti. Tento život není pro lenochy nebo pro ty, kteří se bojí odpovědnosti. Nový věk vyžaduje sílu, odvahu a oddanost, stejně jako skálopevnou víru a důvěru. Je to úžasné dobrodružství, vyžadující odvážného ducha, který by se do něj přímo pustil a stal se jeho součástí. Prožívej vše, co se děje, klidně a s mírem, bez napětí, protože vše se vyvíjí velmi, velmi dobře.Mistr Hilarion Poselství pro týden 3.11. 2013 - 10.11. 2013

5. listopadu 2013 v 11:49 Doteky Nového Života

Mistr Hilarion
Poselství pro týden 3.11. 2013 - 10.11. 2013
Milovaní,
Svět překypuje novostí mezi rozpadávajícími se troskami toho starého. Každá živá bytost a vědomí jsou požehnáni léčivými a obnovujícími energiemi, které pocházejí z kosmu. Podél stezky každé duše to přetéká zázraky! Všude kam se člověk podívá, lze pocítit důkaz vyšší říše a v mnoha případech jej lze i spatřit. Ty největší zázraky se konají v nitru každé duše, když se naplní duchem lásky z vyšších dimenzí.Každá duše začíná projevovat vyšší verzi sebe sama a to má ohromný vliv na celou planetu. Lidstvo jako celek si uvědomuje sílu k pozitivním změnám, které je nositelem, a kterou zpracovává a mobilizuje do pozitivní práce přispívající k vyššímu dobru všech.
Mnoho statečných duší vystupuje se svou pravdou, a uplatňuje svůj nárok na to, co je po právu jejich.Na celém světě, ti, kteří jsou utlačovaní, povstávají a hledají svůj hlas. Požadují změnu, která zahrnuje návrat ke svrchovanosti nad jejich zeměmi i běžnými životy. Mírumilovně a prostřednictvím právního systému uplatňují své právo žít v míru bez hrozby násilí, zneužití nebo vykořisťování. Toto je čas změny v každém ohledu lidského života a skutečně, je to pro dobro všech. Žádáme pracovníky světla z celého světa, aby poslali svou energii ochrany a podpory všude tam, kde to považují za nezbytné pro podporu těch, kteří riskují život a zdraví při zasazování se za lepší život.
Svět se hemží myriádami možností a eventualit. V každém jednotlivém životě láká nový způsob velkým množstvím příležitostí, které vyžadují pečlivé posouzení. Lidé zkoumají alternativní možnosti, na které by se dříve ani nepodívali. Všude lidé volí život, který jim dovoluje více svobody a více spojení s ostatními v sociálním uspořádání. Touží žít se svými rodinami a sousedy v míru a harmonii. Projevy nenávisti, zloby, nedůvěry, žárlivosti a chamtivosti chtějí nahradit láskou, laskavostí, důvěrou, vzájemnou podporou, porozuměním a velkorysostí. Toto jsou niterné touhy lidstva při jeho snaze vytvořit změnu pro sebe a své milované.
Prosíme lidi z celého světa, aby se každý den modlili za svět, ve kterém by si opravdu přáli žít. Až tyto modlitby vstoupí do atmosféry, splynou s ostatními modlitbami, aby vytvořily mocnou sílu, která přivede na svět právě ty věci, o které tak zbožně usilují, protože každá modlitba už natrvalo obsahuje mnoho síly a energie. Ti, kteří se modlí společně ve skupinách, dodávají ještě větší sílu a energii poli možnosti a tak vznikají zázraky. Jsou to společně se modlící lidé tohoto světa, jsou vládci a tkalci osudu své planety.
Povstaňte, drahá srdce, a uskutečněte své mocné záměry pro lepší svět známý v kosmu. Ať vaše světlo vyzařuje do vesmíru jako maják jeho obyvatelům, že Země je připravena stát se členem v dobré pozici planetární federace, která čeká po nekonečné eony, až to nastane. Protože lidstvo se sjednocuje za určitým účelem, jsou spojeni s dalšími různorodými planetárními civilizacemi, které jsou připraveny pomoci svým bratrům a sestrám svými bohatými znalostmi, technologií a moudrostí. Pod korouhví Stvořitele všech jsou všichni Jedním.
Do příštího týdne…
Já JSEM Hilarion
©2013 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com
Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Iva M. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Příroda - Eckhart Tolle

5. listopadu 2013 v 10:00 Oblíbené knihyNa přírodě jsme závislí nejen kvůli fyzickému přežití. Potřebujeme ji také proto, aby nám ukázala cestu domů, cestu z vězení naší vlastní mysli. Jsme totiž ztraceni ve své činnosti a myšlení - ztraceni v bludišti zdánlivě neřešitelných problémů.

Zapomněli jsme něco, co stále ještě vědí kameny, rostliny a zvířata.

Zapomněli jsme, jak být - jak být sami sebou,
jak být tam, kde je život: tady a teď.

Kdykoli soustředíte svou pozornost na něco přírodního, na něco, co vzniklo bez lidské pomoci, opouštíte vězení pojmového myšlení a v jistém smyslu vstupujete do sféry Bytí, ve které existuje všechno přirozené.

Soustředíte-li svou pozornost například na kámen, neznamená to, že byste o kameni přemýšleli, znamená to, že jej prostě vnímáte a udržujete ve svém vědomí.

Tehdy se na vás přenáší něco z jeho esence. Vnímáte, jak je kámen nehybný a klidný, a klid naplňuje vaše nitro. Uvědomíte si, jak hluboce kámen spočívá v Bytí - jak dokonale je v souladu s tím, čím je a kde je. Pokud si to uvědomíte, vstoupíte do prostoru hlubokého klidu ve svém nitru.

Když jdete do přírody, vyjádřete svou úctu k této sféře tím, že se plně soustředíte. Buďte klidní. Naslouchejte. Dívejte se kolem sebe. Všimněte si, jak je každé zvíře a každá rostlina sama sebou. Na rozdíl od člověka nejsou zvířata ani rostliny rozpolcené na dvě části.
Nemají o sobě žádné představy a nemusejí tyto představy chránit ani posilovat. Jelen je sám sebou. Narcis je sám sebou.


TZOLKIN 5.11.2013 11 CAUAC kin 219

5. listopadu 2013 v 9:47 Mayský Kalendář na každý denCauac - Bouře - Síla Obnovy

Energie Cauac přináší moudrost pozitivních změn, geniální řešení, očištění, aktivitu, svobodu, přeměnu, inovaci a odvahu

Ať už nevyrovnanost, nebo nevyváženost mohou být ve vašem životě právě teď, není to trvalé ani neměnné. To jen vám se mohou zdát věci těžké, vytesané do kamene; neměnné, ale není nic co by mohlo vydržet drtivou sílu vody. Takže uchopte nezkrotnou sílu JEDENÁCTÉHO Tónu a nechte ho čistit. Čistící Energie Cauac smyjí všechny starosti vaší duše, zruší emocionální jed znečišťující vás a uvolní ze všech fyzických i mentálních vězení, které jste si postavili.

Udělejte dnes generální úklid ve Vědomí, uvolněte všechno, co dávno přežilo. Získejte přístup k esenciální podstatě vašeho JÁ a požádejte ho, aby vás bezpečně provedlo všemi těžkostmi a pomohlo vyléčit všechny negativní emoce spojené s procesem růstu. Předejte kormidlo v procesu transformace vašemu Vyššímu JÁ.

Jako vždy, tak i v tomto případě je jediným účelem CAUAC velká přestavba. Abychom přivítali NOVÉ, je třeba nejprve odsunout z cesty ZASTARALÉ. Čím více STARÉHO je třeba odstranit, tím silnější bude impuls CAUAC.

Pokud se vaše Vědomí dostalo na vyšší úroveň, pokud se nadále odmítáte držet starých věcí, síla BOUŘE vám přinese geniální řešení. Bezbolestně odstraní z vašeho života nepotřebné věci a místo STARÉHO okamžitě přinese NOVÉ, zejména pokud je to nezbytné pro váš osobní rozvoj.

Pokud nemáte sílu, abyste změnili v životě to, co by mělo být změněno, věnujte zvláštní pozornost Dnu BOUŘE. Zašle vám sílu a dodá odvahu udělat první krok. Dejte šanci Obru CAUAC, aby rozbil všechny překážky a převedl vás do širokých klidných vod.

JEDENÁCTKA - to je proces rozpouštění - proces, který vymývá všechny staré vrstvy, až na živou Bytost. JEDENÁCTKA, to je síla přinášející Světlo do VŠEHO - CO - JE, transformující zastaralé vzorce a struktury, uvolňující věci, které neslouží pokroku. Dovolte jí rozdrtit všechny komplikace. Dovolte proměnit je v požehnání jednoduchosti.


Síla JEDENÁCTKY vynáší do vašeho Vědomí falešné učení víry, favorizované ideály a mylné představy. Podívejte se na ně zblízka, zda jsou vhodné, důkladně testuje a v případě potřeby zreformujte. Zjistíte, co je ve vašem životě disharmonické, co neodpovídá, čím se hodně trápíte. Pokuste se to zastavit!

Podívejte se nadhledem - do svého života. Přijměte lekce disharmonie bez odporu a jejich vyhodnocení, pak se křehké vnitřní stěny zhroutí samy . Cesta výzev, životních úskalí a omezení vás zavede do rovin vyšší moudrosti. Vy sami jste tím, co vás v životě omezuje. Otevřete se moudrosti vesmíru. Očekávejte odpověď. Buďte připraveni na změnu!

Ve spirituálním smyslu je LÁSKA tím nejušlechtilejším duchovním darem. V každé Vlně jsou Dny s Tónem JEDENÁCT velkým uspořádáváním. Slibují čištění, uvolnění a celkovou neutralizaci odpadů. Prostřednictvím Energie JEDENÁCTÉHO Tónu bude značná část odpadu vyhozena do koše. Díky této znalosti můžete maximálně využít Dny s Tónem JEDENÁCT k jarnímu úklidu ve Vědomí, a zejména v pocitech, emocích a myšlenkách.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Náš život se v každém okamžiku vyvíjí.

5. listopadu 2013 v 8:00 Vývoj vědomí bytostí


"Pohled není všechno, pohodlí není všechno, peníze nejsou všechno, zdraví není všechno, úspěch není všechno, štěstí není všechno, dokonce ani všechno není všechno. V životě jde o víc než o všechno."
Sharon Turner
Náš život se v každém okamžiku vyvíjí. Dějí se nám různé věci: dobré i špatné. Málokdo si uvědomí, že je to pouze jeho volba na co svou pozornost zaměří. Zda-li na to dobré či na to špatné. S tím špatným se pokoušíme bojovat ve snaze změnit důsledky a zároveň v nevědomosti, že každý boj vysiluje.
Nebránit se tomu, co přijde, znamená, že jsme s tím zajedno, vnitřně sjednocení. "To, co se děje", se samozřejmě vztahuje k "takovosti" přítomného okamžiku, který vždy je takový, jaký je.
Možnost porozumět přijde v podobě ztráty, nemoci, problémů, nehody, neschopnosti či smrti. Díky těmto potížím v našem životě dojde ke zhroucení všech našich mentálních představ o smyslu života. A přestože se nám to může jevit jako kruté, teprve potom se můžeme otevřít vyššímu řádu.

Mé cesty jsou prosté; přestaň si je komplikovat.

5. listopadu 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Ztotožni se plně s veškerým životem; sjednoť se se Mnou. Neostýchej se a zbav se pocitu, že nejsi hoden tohoto sjednocení. Tento pocit méněcennosti tě odděluje ode Mne, tvého tvůrce. Příliš dlouho se lidem říkalo, že jsou ubozí hříšníci, kteří si nezaslouží, aby se Mnou kráčeli a hovořili. Příliš dlouho se ode Mne oddělovali, až Mne přestali znát a přestali si uvědomovat, že Já jsem v jejich nitru. Zbav se provždy všech těchtomylných představ o Mně. Já jsem láska. Já jsem v tobě. Přijmi s radostí a úžasem naši jednotu. Přijmi ji jako malé dítě a neplýtvej časem a energií, abys k tomu dospěl rozumem. Budeš-li se pokoušet přistupovat k životu intelektuálně, promarníš mnoho času, a nikdy ho nepochopíš v jeho jednoduchosti. Mé cesty jsou prosté; přestaň si je komplikovat.Poselství lesních skřítků a duchů lidem

4. listopadu 2013 v 19:39 Elementální bytosti

Dnes se začalo v lázeňské části města Luhačovice vyhlášeným úžasným lesoparkem plným vzácných ptáků, s hromadným kácením stromů a keřů. Bohužel i zdravých stromů a keřů.... :-( Je to smutný pohled .....


Prosíme tě naše posluchačko a obdivovatelko lesního království, aby jsi lidem dobré vůle a lásky k lesnímu bohatství, lidem, kteří budou ochotni přijmout a poslouchat naše poselství, předala tato slova.
Všem lidem, kteří přijdou mezi nás s dobrými úmysly, s láskou v srdci, zájmem a úctou k přírodnímu bohatství kolem sebe - těmto všem lidem otevřeme své lesní království a pokladnu svých moudrostí. Budou-li mít upřímný zájem a otevřené vědomí, mohou kdykoliv s námi rozprávět přes našeho společného Otce, můžeme se pak všichni společně radovat z našeho vzájemného přátelství a předávat si mezi sebou mnoho krásného.
Vnímáme a cítíme dobře vaše myšlenky, kdykoliv přijdete mezi nás, vnímáme vibrace, které vyzařujete kolem sebe. Umíme utišit váš smutek, bolest, beznaděj a obklopit vás radostí, aby jste v našem království načerpali nových sil a vždy se rádi vraceli. Ale chceme vás také varovat, pokud budete mezi nás přicházet jen s úmysly z přírody jen těžit a nadále drancovat její bohatství, budete-li zde vyzařovat jen myšlenky temné vůči okolnímu světu, budete-li se chtít uprostřed našeho království jen bavit bez ohledu na klid jeho obyvatel. Takové lidi varujte, aby raději nevstupovali na naše území. Dnes je to tak, že vše špatné, co se k nám vysílá, se bude zpátky vracet každému původci jako ozvěna. To znamená i to, že se ten dotyčný člověk nebude v lesním zákoutí cítit dobře, protože mu budou jeho špatné myšlenky a úmysly vráceny zpět a bude nucen od nás odejít. Tato "ozvěna" bude teď naše obrana.
Můžeš si sama všimnout, že lidé, kteří les předtím procházeli, se mu teď raději vyhnou. Ale nemyslíme si, že na polích a loukách bude situace jiná a najdou tam klid. Lidé budou nakonec pobíhat přírodou a nenajdou tam už posilu a povzbuzení jako dříve. Asi jsme tě moc nepotěšili, ale neboj se, dobrým lidem neublížíme a rádi pomůžeme. Vždy nás potěší vámi vyzářená radost z krásy našeho království, váš vděk za poskytnuté dary a opětovný návrat mezi nás. To nám působí radost nesmírnou a uspokojení z dobře vykonané práce.
My přátelé ze stromového království se opět hlásíme se svým dalším poselstvím. Dovol nám tvým prostřednictvím předat lidem několik rad pro jejich další harmonický a šťastný život.
*************
Cítíme, že se zabýváte často mnoha otázkami, které vám připadají někdy složité, ale věřte nám, řešení zas tak těžká nejsou. Jediný problém vás lidí spočívá ve vaší neschopnosti zastavit se ve vašem běhu životem, zklidnit své vědomí a odpoutat se od malicherných starostí a zájmů. Pak si možná postupně vzpomenete na své dávné zapomenuté vlohy a schopnosti a objevíte kolem sebe věci a děje nevídané a zázračné. Jedině přírodní království se svým bohatstvím neustále proměnlivé a přesto uklidňující krásy a se svou zásobou stále platných moudrostí a zkušeností, je vám schopno ve vaší současné krizi skutečně pomoci.
Člověk přírodu potřebuje a nemůže harmonicky a také zdravě žít bez souladu s jejími zákony. Příroda může žít bez lidí, ale lidé bez zdravě fungujícího přírodního prostředí budou stále víc a víc strádat. Nebojte se ničeho, my bytosti z přírodního společenství jsme připraveni vám vyjít vstříc a vždy pomoci, pokud ucítíme a rozpoznáme ve vašich myšlenkách skutečný zájem a touhu po vzájemném sblížení a poznání.
Milí lidé, dívejte se na stromy, jako na vaše nejbližší přátele, kteří čekají na vzájemný kontakt a sblížení.
Uvědomujete si, kolik nečistot a špatných myšlenek vás lidí musí stromy z ovzduší kolem přijímat a pořád se neúnavně snaží čistit a regenerovat, aby mohli dále přežít a plnit své poslání? Působením energie přijaté z vesmíru a prostřednictvím blahodárné sluneční záře čistí své zanesené a nemocné stromové buňky a přeměňují tak všechny nečistoty v energii pozitivní, vdechovaný kysličník uhličitý v kyslík a to všechno posílají zase zpátky do světa. Napadlo vás někdy za to stromům poděkovat?
Stromy také mohou na základě vaší prosby sejmout škodlivý magnetismus a všechny další negativní energie kolem vašeho těla, kromě toho, že k vám neustále posílají svou léčivou energii. A tak jako stromy dokáží proměnit všechno špatné co přijmou na klid, mír a čistou energii, kterou zase vyšlou zpět, vy lidé můžete dokázat to samé. Můžete očistit svá těla od všech špatných myšlenek, od škodlivin ve vaší stravě a ovzduší a můžete je opět proměnit na světlo a lásku, které budete opět vracet do světa kolem vás.
Vyjděte si ze svých měst a vesniček k nám do přírody, najděte si své místo, kde vám bude hezky a příjemně a můžete začít svůj vlastní očistný proces - vašeho těla, duše i vašeho okolí. Můžete začít třeba s každým novým dnem, s každým východem slunce. Tehdy začíná nová naděje, nové očekávání a sluneční paprsky i ranní energie působí nejúčinněji.
Zhluboka dýchejte, vnímejte krásu kolem vás a blahodárné sluneční světlo, vdechujte tu krásu a zase vydechujte, radujte se z toho, že jste také krásným a užitečným člověkem.
Můžete si představovat, že jste třeba takovým stromem jako ten, který stojí poblíž vás…
Možná brzy zjistíte, jak krásně se vám začalo žít v přátelství se stromy a celou přírodou.

Milí lidé,
nezapomínejte na ně - potřebují vaši lásku a pomoc
a čekají na váš zájem a přátelství.
Skřítkové a lesní duchové z lesního království
*************
Zapsala: Mirka Malíková © 1999
Dnešní otázka k lesním skřítkům a duchům zní:
Poraďte nám lidem, prosím vás milí lesní přátelé, kdy máme my lidé kácet a prořezávat staré a nemocné stromy, abychom jim nijak neublížili a neudělali škodu ve vašem lesním království?
*************
Na tvou otázku uvádíme posluchačko naše tuto odpověď: Takový strom, to je vlastně takový živý organismus, jako člověk. Strom má kořeny jako člověk dolní končetiny, jeho kmen se podobá vašemu trupu a větve a koruna to jsou vaše paže a ramena s hlavou, která jim vévodí. A tak, jak je tomu u vás lidí, vedou v těle stromu různé kanálky a cestičky, kudy se po celém jeho organismu rozvádí vlhkost a živiny potřebné pro jeho růst a rozvoj. Taková míza, která ze stromu někdy vytryskne, když se poraní, to je vlastně krev stromového organismu; také se na povrchu takové rány po zaschnutí udělá ochranný obal jako u lidské rány se ze zaschlé krve utvoří stroupek, aby se rána mohla dobře zahojit. Tak vidíš, jak jste si podobni vy lidé a stromy okolo vás.
Pokud byste chtěli řezat větve stromů a keřů v létě, není to zrovna příhodné období, protože stromy mají plno práce se svým vyživováním a zavlažováním, aby si v období letního horka a většího sucha v lese dostalo dost vláhy na každou větvičku a žádná část stromu nestrádala. Narušením tohoto vyživovacího systému může dojít k vážnému poškození celého stromu. Z tohoto důvodu není moudré ani kácení stromů v tomto období, protože padající strom může také poranit a zlomit větve okolní ch stromů, které jsou zatím zdravé. Všechny tyto práce je vhodné provádět buď časně na jaře, kdy mají stromy možnost získat dostatek živin a vody ke své další regeneraci anebo časně na podzim, kdy strom má už v sobě svou zásobu živin uloženou, začíná shazovat listí a připravuje se na dobu přezimování. Tehdy si stromy a keře stačí udržet rovnováhu organismu v případě poranění a také mají možnost v období dešťů načerpat dostatek vody do zásob.
Ale prosíme vás, než začnete nějaký strom či keř (nemocný nebo zdravý) kácet, zastavte se na chvíli a zkuste nejdříve poprosit ducha stromu o svolení. Nemusíte mluvit nahlas, stačí v myšlenkách vyslat prosbu a v ní vyjádřit důvod, proč to chcete udělat a počkat na svolení. Je hezké i strom pohladit a poděkovat mu za jeho služby vůči vám lidem, v duchu se s ním důstojně rozloučit. Pokud vám přijde do myšlenek dobrý, kladný pocit - tak dostáváte svolení strom nebo keř pokácet. Potom je dobré také pokusit se ještě živý organismus uspat anebo můžete nás - duchovní bytosti z přírodního společenství požádat o spolupráci. Většinou, když dostanete kladný souhlas, tak se na uspání podílíme automaticky my - strážci stromu. Pokud svolení nedostanete, to znamená, že váš pocit na zamýšlený čin není moc dobrý a příjemný, tak vám radíme se do té činnosti raději nepouštět, protože tento zásah do "pravidel slušného chování" v přírodním společenství se může odrazit na vašem zdraví a duševní pohodě.
U suchých a úplně odumřelých organismů není tento postup už nutný. Ale je také hezké u vás lidí někdy vidět, pokud máte nějaký strom či keř ve svém okolí oblíbený a on vám zahyne, když se s ním přijdete rozloučit a poděkujete mu za všechno co vám dal a jaké služby vám prokázal a vzpomenete si na všechno, co jste spolu prožili.
Tak tě moc prosíme, předej naše poselství lidem, kteří budou mít zájem a touhu po lepším poznání přírodního společenství, aby nás mohli lépe chránit a nemuseli nám někdy neúmyslně ubližovat.
Děkujeme za tvou pomoc,
lesní skřítkové a duchové

Zdroj. email Petra S.