Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Říjen 2013

TZOLKIN 29.10.2013 4 EB kin 212

29. října 2013 v 10:00 Mayský Kalendář na každý den

Eb - Člověk, Cesta - Síla Svobodné Vůle

Vzorec Světla Energie Eb probouzí Vědomí spirituální síly, svědomitosti, odpovědnosti, loajality, mimosmyslového vnímání, mezilidských vztahů, vrozené moudrosti, emocionality, důvěryhodnosti a soucitu

Esence Eb není ani tak o cestování po cestě, jako - stát se cestou a připomenout si, že se nemusíte nic učit, jen se rozpomenout.

Stejně jako existuje mnoho cest, tak i životní cesta není jen jedna - je mnoho konců a mnoho začátků. Vlastně je to cesta za cestou, začátek za začátkem, konec za koncem….a tak dále a tak dále …v dech beroucím orchestru životních zážitků. Užijte si a učte se naplno z každé cesty, po které jdete - od významných transatlantických plaveb, až po neplánované denní výlety, od rozsáhlých životních změn, po malá světla, která vás vedou na každém semaforu.

Mít cestu a následovat život neznamená sedět a dívat se, co se stane. Ani osud, ani nějaká jiná forma nepředurčily božské přednastavení pořadí událostí ve vašem životě. Takže vyberte dnes cestu, která vás vyvede ze všeho, co vás ruší, objevte nový směr, nové zážitky a možná potkáte někoho, kdo bude chtít sdílet kroky společně s vámi.


Eb a Tón ČTYŘI vám pomáhají udržet vnitřní stabilitu, což vám zajistí, aby byla vaše životní cesta pevná, důstojná s respektem k sobě. Soustřeďte se na všechno, kdo jste i co děláte - prostřednictvím myšlenek, pocitů a činností směrem k vyššímu a čistšímu záměru a rezonanci.

ČTYŘKA je číslo stability - symbolizuje čtverec, základnu pyramidy, velmi stabilní základnu. Je čas na dokončení vašich zářících snů. Dávejte pozor na vaši přirozenou logiku a smysl rozpoznávat. Tyto dary podporuje tichý hlas vašeho tvořivého Ducha. Vy jste Mistrem, který uskutečňuje své sny a přání. Otevřete dveře a přivolejte svět ČTYŘKY. Odkáže vás na vyšší rovinu Bytí, která přinese uzdravení a probudí vaší tvořivost ještě v tomto životním cyklu. Přivoláním ČTYŘKY k vám přichází pomoc pochopení Universálních Zákonů, kterými se řídí život na Zemi. Využijte moc ČTYŘKY, zkuste splynout s časem i prostorem a materiální formou. Vezměte do dlaní to, co je NEVIDITELNÉ A NEOMEZENÉ.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Hlas v hlavě

29. října 2013 v 8:00 Skutečný mír je uvnitř

V naší mysli neustále probíhá monolog nebo určitý druh dialogu. Jak říká známá autorka Louse L. Hay, tento monolog je jedním velkým proudem afirmací.

Jenže jaké jsou tyhle afirmace? A jak využíváme tento dar vlastního vnitřního hlasu? Bohužel většinou tragicky špatně nebo vůbec. Je to ale ohromná škoda. Kdyby lidi pochopili, kolik pozitivního by jim přineslo, kdyby spolu v duchu vřele promlouvali a udělali si z tohoto rozhovoru každodenní zvyk, věnovali by tomu hlasu ve své hlavě mnohem větší pozornost.

Monolog či dialog?

Já osobně si myslím a mám vyzkoušeno, že je skvělé sám se sebou vést neustálý vnitřní dialog. Možná ne úplně neustálý, ale častý. A obzvláště tehdy, pokud jsme v těžké nebo náročné situaci. Monolog vedeme všichni tak nějak přirozeně a právě proto, že máme pocit, že je to mono-log, tedy že mluví jen jedna strana, máme velkou tendenci ho vůbec nevnímat a nevěnovat mu pozornost. Když se ale vědomě zasadíme o to, že povede sami se sebou pomyslný dialog, přinutí nás to k větší pozornosti. Naše mysl se jakoby rozdělí na dvě části, přičemž jedna je ta slabší, dětská a druhá ta silnější, moudřejší, rodičovská. Možná to zní šíleně a schizofrenně a spousta lidí si poklepe na čelo, já musím ale říct, že mně se tato metoda nesmírně osvědčila a neskutečně mi pomáhá ve chvílích, kdy cítím, že ztrácím vnitřní rovnováhu. Přišel jsem na ní, když jsem jednou zoufale hledal řešení nějaké svojí situace a pro všechen stres a strach mě nic nenapadalo. Byl jsem příliš uvnitř svého problému na to, abych o něm mohl objektivně uvažovat. A najednou mi něco vnuklo tuto myšlenku: "Jak bys poradil někomu, kdyby za tebou přišel s tímto problémem?" Okamžitě v tu chvíli ve mně došlo k velké změně. Něco ve mně se rozdělilo na dvě části a jedno mé já se rázem ocitlo vně krizové situace, zatímco to druhé já v ní zůstalo. Dominující bylo ale to první, "raditelské" já. A protože jsem svobodomyslný a hravý, začal jsem hrát se sebou hru terapeuta a pacienta, sám jsem si kladl otázky a sám jsem si na ně odpovídal. Myšlenky, řešení a závěry, ke kterým jsem během těchto rozhovorů došel, by mě v mém zoufalém osamoceném monologu nikdy nenapadly! A tak jsem začal tuhle "techniku" používat, kdykoliv bylo třeba, a vždy mi velmi (a nejvíc ze všeho) pomohla!

Vnitřní dítě

V mnoha psychologických a ezoterických knížkách se často hovoří o tom, že by měl člověk mít rád své vnitřní dítě a chovat se k němu s láskou. Většina z nás s tímto tvrzením nemá problém a souhlasí s ním. Když ale dojde na praxi, vnitřní dítě je to poslední, co nás napadne. Vyšilujeme, stresujeme se, pobíháme, obvoláváme, googlujeme, díváme se všemi směry, jen ne dovnitř. Ale právě tento postoj, vůči našemu vnitřnímu dítěti nás může nejvíc uklidnit. Když máte strach nebo nevíte, jak něco řešit, představte si, že ta vystrašená část je právě toto vnitřní dítě a vy jste jeho láskyplný rodič. Taky možná hned nevíte, jak z dané situace ven, ale víte jistě, že před svým dítětem musíte zachovat klid a chladnou hlavu a především udělat všechno proto, abyste ho uklidnili a společně našli nějaké řešení. Když "hrajete" roli dítěte, vůbec nemusíte být infantilní. Prostě buďte upřímní, sví, čistí a zranitelní. Jako rodič buďte klidní, trpěliví, rozumní a dejte svému dítěti tu největší naději, stejně jakou byste dali svému nejlepšímu příteli, kdyby k vám přišel s pláčem o radu, jak se dostat ze své svízelné situace. Jednoduše veďte sami se sebou dialog. Pokud jste sami a je to možné, veďte ho nahlas! Je dobré třeba u toho i chodit a gestikulovat. Oponujte sami sobě, odpovídejte si, utěšujte se, hledejte "společně" to nejlepší řešení. Kdyby nic jiného, strašně se tímto procesem uklidníte. Ze zkušenosti ale můžu říct, že najdete i řešení, která by vás v tichosti vlastního zoufalství nikdy nenapadla.

Překonání sebe sama

Pokud člověk poslouchá nebo čte příběhy lidí, kteří přežili nějakou velmi dramatickou a krizovou situaci a kteří o ní opravdu otevřeně a upřímně mluví, často slýchá, jak se tito lidé hecovali, uklidňovali a motivovali v druhé osobě a tím překlenuli tu nejkrizovější část. Zamyslete se a zkuste si vzpomenout na nějakou vlastní zkušenost, ve které jste se ocitli uprostřed dramatické situace, kde vteřiny hrály velkou roli, a co jste u toho přirozeně dělali. Vsadím se, že jste k sobě mluvili. Pokud se totiž ztrácíme ve víru svých vlastních zběsilých myšlenek, naše jakési neaktivní ticho nás akorát strhává hlouběji do tohoto víru, kde ztrácíme přehled, nadhled a někdy i zdravý rozum. Jakmile ale uslyšíme svůj vlastní hlas, který k nám láskyplně a něžně mluví, zmenší se okamžitě naše rozrušení minimálně o polovinu. Je třeba, aby náš hlas byl silnější než myšlenky, které se nás snaží podkopat. V krizových situacích je absolutně důležité mluvit nahlas, je-li to alespoň trochu možné!

Kdykoliv a kdekoliv

Metodu dialogu ale samozřejmě nemusíme nechávat v záloze jen na těžké chvíle. V duchu ji můžeme praktikovat a těžit z ní každodenně. Podle mého názoru pozitivní myšlení nebo přechod k němu není bez vnitřního dialogu možný. Spoustě lidem také pomůže to, že k sobě mluví v druhé osobě, což je v případě například chvály mnohem přírozenější. Sám se musím přiznat, že pokud si opakuju "jsem dobrý, jsem šikovný, zvládnu to", dlouho to nevydržím a celé mi to zní trochu nepřirozeně. Můžu si stokrát říkat, že je důležité myslet pozitivně, ale některé fráze v první osobě jsou prostě divné, ať už je to výchovou, osobností nebo kulturou. Pokud se ale vžiji do role "sám sobě rodičem" a říkám si kladná tvrzení v druhé osobě, nevzniká ve mě žádný konflikt a, světě div se, tyto věty mají opravdu svůj viditelný a hmatetelný efekt! Vedení vnitřního dialogu podle mého názoru také skvěle procvičuje mysl a pomáhá předcházet psychickým nemocem. Udržuje nás v přítomnosti a bdělosti, ve kterých je téměř nemožné sklouznout do depresí, melancholie či sentimentality. Našemu vnitřnímu hlasu by měl dominovat rozum ruku v ruce s vřelostí a pochopením.

To rodiče mi zničili život!

Kolikrát jsme tuhle větu už slyšeli nebo sami z úst vypustili?! Častokrát jsou rodiče už dávno po smrti, a přesto mají lidé pocit, že jim neustále "mluví" do života. Ano, rodiče nás hodně ovlivnili a bohužel většinou hůř než líp. Ale co bylo, to bylo. Stejně už s tím nic neuděláme. Co je ale nekonečně smutné je to, že necháme hlas svých rodičů (nebo učitelů nebo partnerů), aby nám celá léta strašil v hlavě a ničil naši sebejistotu nebo rovnováhu. Přitom je to tak prosté! Stačí si teď a tady vědomě říct: OD TEĎ JSEM JÁ SÁM SVÝM RODIČEM! A pak se k sobě podle toho taky chovat! Chovejte se k sobě tak, jak byste chtěli, aby se k vám kdysi chovali vaši rodiče! Mluvte se na sebe a k sobě vlídně a laskavě. Oslovujte se vnitřně vám příjemnou zdrobnělinou svého jména. Když se vám něco nepovede, řekněte si "To nevadí, Honzíku, nic se nestalo. Příště to zvládneš líp." Když se vám něco podaří, řekněte si "Jsem na tebe opravdu pyšný a mám tě moc rád." A když se ocitnete ve stresu, řekněte si "V pohodě, uklidni se, dýchej, to bude dobrý, to zvládneš, neboj se, klid..." Když vás něco bolí nebo je vám fyzicky špatně, utěšujte se vnitřně, jako byste utěšovali malé dítě, které bolí bříško, atd. Je mi jasné, že pokud tohle bude číst nějaký pan chytrý cynik, bude si klepat na čelo a dávat oči v sloup. Ale myslím, že je každému rozumnému člověku samozřejmé, že tu nepropaguju přechod na infantilní demenci nebo odhození společenských zábran.

Váš vztah k sobě samým je tím nejsvětějším a nejdůležitějším vztahem (hned vedle vztahu k vašemu principu Boha), který v životě máte. Je mnohem důležitější než jakýkoliv jiný vztah, ať už mluvíme o rodičích, partnerech, dětech atd. Na kvalitě tohoto nejvzácnějšího vztahu přímo závisí kvalita všech vašich ostatních vztahů! A přesto je v naší společnosti tento vztah tak zanedbáván, že se o něm vlastně vůbec ani nemluví. Každý sice odkýve "ano, ano, mít se rád je důležité", ale v 99 % se jedná o prázdnou větu. Zároveň je ale třeba mít na paměti, že tento vztah je velmi intimní záležitostí a nikomu do něj nic není. Není proto zapotřebí ho ukazovat na venek ostatním nebo o něm mluvit či ho nějak teatrálně demonstrovat. Pokud má člověk upřímně krásný vztah sám se sebou, energie, která z něj vyzařuje, mluví sama za sebe.

Každý zdravý vztah je založen na dobře fungující komunikaci. Ten vztah sám k sobě není žádnou výjimkou. Proto je vedení vnitřních dialogů tak důležité!

Autor: Jan Menděl

Pamatuj, že vše začíná ve tvém nitru, vše začíná u tebe.

29. října 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Vždy hledej to nejlepší, vždy očekávej to nejlepší a nikdy se nespokojuj s druhořadým. Možná to bude pro tebe těžké, zvláště v době, kdy se ti zdá, že jsi na dně. Pak musíš povznést své vědomí a nikdy ani na chvilku si nesmíš připustit nedostatek. Vždy mysli na hojnost. Spatřuj hojnost ve všem a vzdávej díky za Mé nekonečné a neomezené dary. Proč by ses měl spokojit s druhořadým, když to nejlepší čeká, až je přijmeš, aby tě mohlo požehnat? Když povzneseš své myšlenky, celý tvůj vnitřní i vnější život se rozvine. Pamatuj, že vše začíná ve tvém nitru, vše začíná u tebe. Začni ihned proměňovat své myšlení. Přeorientuj se ve svém nitru a postupně nech své nitro působit také navenek. Nikdy neopomeň rozeznat ve všem Mou ruku a vzdávej neustálé díky. Neber nic jako samozřejmost, ale uvědom si, jak jsi požehnán.


TZOLKIN 28.10.2013 3 CHUEN - galaktický portál - kin 211

28. října 2013 v 19:40 Mayský Kalendář na každý den

Chuen - Opice - Síla Lehkosti, Bezstarostnosti

Moudrost Světla Energie Chuen probouzí humor, nevinnost, spirituální znalosti prastaré magie, flexibilitu, inteligenci, spontánnost, princip Spolutvůrce a diskrétnost

Velký den pro otevření plechovek s barvami, které máte uložené v podvědomí - nechte barvy vzlétnout. Fantazie, inspirace a inovace vládnou tomuto nespoutanému dni, pokud milujete vzrušení, riziko a nepředvídatelné události - toto je váš den!

Dnes není třeba držet se zpátky, buďte trochu divocí. Postříkejte plátno vašeho dne radostí, smíchem, lehkostí a uvidíte, co se stane. Pokud je váš život příliš strukturovaný, nebo nevíte kde začít, začněte tím, že spoustu času věnujete sami sobě - budete se divit, jak rychle se vaše vrozené schopnosti obnoví. Vše, co potřebujete, je být sami sebou.

OPICE dnes přísně zkontroluje váš vztah k humoru. Věřte, že Stvořitelovo Dílo nepotřebuje smutné lidi. Stvořiteli lepších zítřků jsou pouze ti, kteří jsou schopni přijmout každé řízení osudu v klidu, často humorným způsobem.
Poslouchejte volání toho, co je v Bytí zábavné, co se skutečně skrývá v této Energii. Možná, že až příliš vážně berete svůj život. Uvědomte si, že jste Boží dítě které jako všechny děti se chtějí smát a bavit se!

Chuen žehná mimořádným schopnostem lidské bytosti a lidského těla vyjádřit emoce, promyšlený pohyb, tvořivost a rozvíjení silné duchovní a spirituální schopnosti. Je čas hrát si, objevovat, tančit, prostě oslavovat, že jste naživu. Je to čistá, nesobecká, nevinná radost, která urychluje vývoj. A jak to udělat?

Musíte se osvobodit od všech omezení a hranic, strachů, hrozeb a psychologických her, všech zdí, dveří a stropů. Pronikněte ke své vlastní osobní svobodě!


Takže si dnes užívejte neodolatelné žertování a nechte svoji tvůrčí šťávu proudit naplno, bez souzení, omezení, nebo toužení. Prozkoumejte hraní, vyzkoušejte nové způsoby myšlení a nechte TŘETÍ Tón udělat mnoho pozitivních změn ve vašem životě.

DOVOLTE VAŠÍ TVOŘIVOSTI VYJÁDŘIT SPIRITUÁLNÍ POVAHU

Impuls ZDROJE (•) mířící na ZEMI (••) spouští perpetum mobile Bytí.V TROJCE se rodí síla tvořivého Ducha. V Tónu ELEKTRICKÉM spočívá výchozí podnět Evoluce, neboli síla přinášející rozvoj. V souvislosti se spojením Pečeti Dne se stává vysoce kvalitní hnací silou v každé Vlně. Tón TŘETÍ dokončuje nezbytné opravy a připravuje programy určení. V odkazu na kalendářní Den s Tónem (•••) se ukazuje velmi vysoká aktivita konání. Přímo ovlivňuje nervový systém, způsobuje hyperaktivitu, u citlivých jedinců neuralgii, nebo podobné příznaky. Na druhé straně působí na motoriku nervů, může vyvolat velký zápal do práce a tím přispět ke zvýšení produktivity.

Rozpouští a rozplétá se vše, co není pravdou a pravdivou skutečností, vaše duše vás vede, Vyšší Já a průvodci. Spoléhejte na srdce, spíš než na mysl, která může někdy klamat. Není doba čekání, co přijde, je třeba pohyb na bdělé úrovni Vědomí. Zaměřujte se na osobní život, jak by měl vypadat, co si přejete, aby se projevilo ve vaší realitě, spíš než věnování pozornosti chaosu rozpadajícího se finančního, ekonomického a politického systému. Užijte si dnešní silný den v uvolněnosti a Lásce.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Dál, mimo strach

28. října 2013 v 13:00

Abychom se dokázali zbavit strachu, musíme zapomenout na to, co známe a postavit se tomu, co existuje mimo systém: Musíme neznámé přetvořit na známé.
Pokud setrváme v limitech vlastních vědomostí, nikdy nepoznáme naše plné schopnosti a dovednosti. Dokonce Einstein si uvědomoval hranice intelektu: řekl "Znalosti jsou omezené, zatímto představivost obsahuje celý svět." Vaše opravdová velikost spočívá hlouběji než je mysl: váš surový, neposkvrněný potenciál připravený vykvést v celé své kráse. Trpělivě čekající v neznámé nicotě.
Dovolte sami sobě objevovat, žít vášnivě: zažívat naplnění, radost, mír a bezpodmínečnou lásku, která dlí ve vašem srdci. Jakmile toto naleznete, uvědomíte si, že jste po celou dobu věděli, že to tam je, že to co dlelo v nicotě ve skutečnosti nebylo neznámé, nýbrž téměř zapomenuté.
Nejdříve musíme kultivovat naše vnitřní uvědomění toho, čemu říkám vědomí lásky, jež tvoří základy mého systému. Možná používáte jinou praxi. Důležité je, že je potřeba pracovat na tomto teplém, bezpečném místě uvnitř nás, na tomto klidném přístavu, kam můžeme kdykoliv spustit naši kotvu.
Naše strachy vznikají vnější nejistotou. Strach ze ztráty našich přívěsků na kterých lpíme, ze ztráty něčeho, co by se mohlo pokazit a narušit náš pocit bezpečí. Když strach přijde, stáhneme roletu a naše obranné mechanismy se probudí k životu. Začneme se bránit toku života, tím že říkáme NE novým a neznámým věcem, se kterými se setkáváme.
Když strach přijde, zaměřte se dovnitř a zkuste se spojit s klidným prostorem uvnitř vás samotných. Uvidíte vaše strachy a aktivaci jejich obranných reakcí; pak si můžete vybrat, že na ně nebudete reagovat ale namísto toho zůstenete zaměření dovnitř sebe.
Pokud se obáváte nějaké vnější změny, ať je to stěhování, hledání nové práce, opuštění partnera nebo začátek nového vztahu, je důležité cítit. Takto, tím že nenecháte nejistotu ovládat vaše činy, budete schopni posunout se až za strach, a zvolit si proud života směrem k neznámému, novému a to i přesto, že samotný strach je stále přítomný.
Pokud se obáváte mluvit o vašich pocitech z toho důvodu, že by to mohlo vyvolat nechtěné reakce v dané situaci či vztahu, mluvte pravdu, i když vás tato představa děsí. Nenechte strach ovládat vaše činy. Vyzvěte jej a sevření povolí.
V každém okamžiku máme možnost volby. Nakonec je to volba strachu či lásky. Láska k sobě sama už více nebude vězněm strachu.
Odvažte se posunout za limity, které vás omezují. Řekněte velké ANO sobě sama, vaší pravdě: jakmile tak učiníte, otevřete se požehnanému přílivu univerza, který vám chce dát pouze to nejlepší. Je to vnitřní změna, která změní vše navenek.

Můj vstup na cestu životem se mi nějak nepovedl

28. října 2013 v 8:00 Skutečný mír je uvnitř

CESTA ŽIVOTEM
Můj vstup na cestu životem se mi nějak nepovedl. A nebo možná právě že povedl, protože jsem si to tak při pobytu v mezičase a meziprostoru, naplánovala. Našla jsem si totiž za matku ženu, která mně nechtěla, a když zjistila, že je těhotná, rozhodla se mně zabít. Páni, jak já se tehdy chtěla vrátit zpátky domů! Jenže už to nešlo a tak mně máma chtě nechtě musela porodit. Asi jsem ji tím hodně naštvala, protože sotva mně dovezla z porodnice domů, zdrhla ode mě, táty a o rok staršího bráchy někam pryč. Ale znáte to - začali řeči, vložili se do toho přátelé, sousedi, já řvala, brácha řval, a tak jsme společnými silami drahou matinku přitáhli zpět domů. Zase byla pekelně naštvaná a pěkně nám to všem osolila, hlavně mně, páč já byla jejího srabu hlavní příčinou.
Světýlko na mé cestě na chvíli zasvítilo, když mi bylo asi 5 let a táta se spustil se sousedkou seshora, mladou paní učitelkou. Měl toho soužití s ženou, která byla "imrvére" naštvaná, nic moc neuměla a tudíž nedělala, a které šlo úplně nejlépe ze všeho spát, plné zuby. Nu, a ta paní učitelka se o mně začala starat, nevím zda z opravdové lásky ke mně, ale každopádně jsem konečně cítila zájem o mou osobu a moc se mi to líbilo. Jenže drahá matinka nám všem brzy opět zatnula tipec: "když jsem se já kdysi k vám všem musela vrátit, tak žádné takové, ta flundra musí pryč a ty si to manžílku pěkně schytáš, žádný sex, páč se mi hnusíš. Hnusí se mi úplně všechno, ta mrcha nám rozbila rodinu a já jsem teď nadosmrti chudák".
Tak, a zalezla do postele, ze které vylezla asi tak za 10 let, protože dostala obsílku od soudu. Drahý otec měl totiž konečně toho manželství totálně dost a podal žádost o rozvod, sousedi nesousedi. Navíc my děti jsme už také neřvali, protože jsme prý byly skoro dospělé, takže usoudil že teď už ho nepotřebujeme. A odkráčel s kufříkem v ruce ke své bývalé milence. Bylo mi 16 let a potřebovala jsem ho tehdy ze všeho nejvíc, potřebovala jsem je oba dva.
Dětství i dospívání mám ve svých vzpomínkách nabarveno na černo, skoro stále jsem byla sama, jediná sociální vazba s milenkou táty byla matkou patřičně odsouzena a zavržena, a jinak široko daleko nikde nikdo. Přáteli mi většinou byli les a pes. Když pes umřel, moc to bolelo…a tehdy jsem v lese složila přísahu, že jednou budu žit ve velkém městě, muži mi budou ležet u nohou, a já jim budu vládnout ….bylo mi 13 let a bohužel jsem si to za 30 let splnila.
Rozvodem rodičů začalo mé putování světem, nejprve od mámy k tátovi a jeho milence, tehdy už druhé ženě, pak zase zpět k mámě, protože se mi u macechy nelíbilo, pak k cizím, protože máma neustála fakt, že hodlám i přes její zákaz dál chodit k té flundře, zapomínajíc, že chodím hlavně za svým tátou. A tak jsem se zase stěhovala, tentokrát k příteli, který mi připadal děsně sebevědomý a silný na to, aby mně ochránil. Houby, byl stejně nezralý jako já a jediné, čeho byl schopen bylo, že mi v 18 letech udělal dítě.
No, a pak už to jelo, narození krásné holčičky, znásilnění v 21.letech mým nadřízeným, následný neúspěšný pokus o sebevraždu, další stěhování, vlastně útěk, tentokrát na Valašsko, život s psychopatem, těžké psychické vydírání, téměř uskutečněný pokus o jeho vraždu, stěhování - tentokrát zpět domů, první psychické zhroucení, pak chvíli relativně klidné období, těžké onemocnění otce, jeho smrt, narození druhého dítěte, druhé psych.zhroucení, kdy jsem konečně pochopila oč tady běží a začala se léčit na kompetentním místě, tedy u psychiatra , příchod dvou nevlastních dětí do mé rodiny, protože jejich vlastní matka se "uchlastala", péče o mou drahou matinku, která se pokusila o sebevraždu, když ji chcípnul pes….atd.atd.atd.
Pyšně jsem se v mládí rozhodla, že budu lepší než máma, a že si na rozdíl od ní udržím rodinu i manžela, a to tak, že mu dám vše, co se od ženy očekává. Jenže hned, jak jsme se budoucím manželem intimně sblížili, jsem věděla, že je to průšvih, že mně nedokáže uspokojit. Nicméně jsem uvěřila, že je to rovný a čestný chlap a to rozhodlo. A tak jsem ho já hrdinka neustále ujišťovala (a současně i sebe), že jo, že je super, že jsem s ním šťastná, bla bla bla, až tomu uvěřil (žel bohu, sebe se mi přemluvit nepodařilo)…za 14 let soužití jsem s ním neprožila orgasmus a tak jsem byla totálně sexuálně frustrovaná. Když jsem se později sexu snažila vyhýbat, protože mně to ničilo, byla jsem obviněna, že jsem frigidní. Uff, nepíše se mi to snadno, ale tak to prostě bylo…. Nakonec jsem si našla milence a zjistila jsem, že s ním to jde, takže s ním jsem frigidní nebyla. Jenže jsem neuměla lhát, brzy jsem svou nevěru přiznala a opět jsem byla ta špatná, protože jsem se neuměla ani bránit.
No, a pak se to stalo, objevila jsem na internetu svět BDSM, a byla jsem ztracena. Předchozím životem, vším tím marastem, kterým jsem od dětství procházela, se ve mně probudily sklony k sexuální perverzi. Nějak jsem si s tím vším neuměla poradit, a abych se totálně nezbláznila, abych přežila, muselo to jít ven. Nicméně před svým odchodem jsem ještě jednou zkusila, zda by to přece jen s manželem nešlo, třeba i perverzně. Šlo, ale už jsem vůči němu měla tak obrovský blok, že jsem s ním nemohla zůstat. Ani kvůli dětem ne.
A tak jsem znovu odcházela, z domu, od manžela a jeho milenky, kterou si velmi rychle našel, i od nejmladší dcery, které jsem tehdy už neměla co dát. Všechen mateřský cit, všechnu sílu jsem už dala nevlastním dětem a jako matka jsem byla tehdy naprosto vyhořelá. Bylo mi 42 let a měla jsem všeho totálně plné zuby. Věřila jsem, že než se dám dohromady, manžel s milenkou se o dceru dobře postarají. A to byl další z mých velkých životních omylů.
Tentokrát mé kroky směřovaly do Prahy.
Velký svět, ale i nečestné chování mého muže, který nedodržel žádnou z našich dohod, které jsme si při rozchodu dali, to vše mne semlelo, převálcovalo a rozemlelo na kaši. A z té jsem pak postupně začala tvořit něco-někoho úplně jiného. Z otrokyně a téměř bezdomovkyně, která nemohla najít práci, jsem se na tři roky stala dosti úspěšnou profi Dominou. Tu jsem při první příležitosti vyměnila za kontrolorku v jedné neoblíbené organizaci, kde jsem vydržela 6 let, byť jsem byla neustále napadána, že jsme zločinci a paraziti. A abych konečně mohla dělat to, co jsem cítila jako morálně správné, začala jsem s vzdělávat, udělala jsem si několik kurzů a stala se tantrickou masérkou. Doufala jsem, že to všechno zvládnu, a že jakmile si vytvořím dostatečnou klientelu tak, abych se uživila, skončím jako kontrolor. Haha, nakonec jsem skončila úplně. Neustálé psychické i fyzické vypětí, dvě práce, složitý rozvod a soudy o majetek, strach o mladší dceru a výčitky svědomí, odmítnutí dcerou starší, neustále stěhování po Praze sem a tam, to vše si vybralo svou daň. A tak jsem se sesypala po třetí - paradoxně tentokrát docela ráda, protože jsem byla šíleně unavená a už mně nebavilo být pořád ta silná, která všechno vydrží a bojuje proti všemu a všem. Brzy se ze mě stala pacientka léčebny v Bohnicích, kam jsem ambulantně docházela na skupinové terapie. Nu, a protože se mi tam moc líbilo, nakonec jsem se tam i nastěhovala a časem získala i zaměstnání, které mně sice nijak nenaplňovalo, ale měla jsem slušný příjem a práci, kterou jsem zvládala levou rukou.
A kolo osudu se točilo dál a dál…odpustila jsem své mamince a podařilo se mi s ní, těsně před její smrtí, důstojně rozloučit. A mladší dceři, se kterou jsem díky bohu neztratila kontakt, se narodil syn, můj vnouček, u kterého jsem konečně pocítila jak vypadá opravdová láska, čistá, nevinná, dětská. Nesmírně jsem zatoužila být nablízku této lásce a tak jsem se rozhodla opět vrátit domů. Avšak nejen kvůli tomu jsem opustila úžasné bydlení ve vile v krásném parku s ještě úžasnější zahradou na konci Prahy, práci, která měla ten nejvyšší kredit, kterého jsem za svůj život dosáhla, a kamaráda, který mně údajně miloval. Pocítila jsem totiž, že vše, co jsem chtěla poznat a naučit se, jsem už prožila a je čas vykročit a jít zase dál. Že mám před sebou další úkoly, kterými musím a chci projít, abych našla svou pravou sebehodnotu a dala do pořádku věci, které jsem kdysi nechtě pokazila.
Další velkou změnu jsem tedy udělala, když jsem se po 13 letech rozhodla a vrátila se k nám, do hor. Při tom jsem znovu musela prožít "malou smrt", díky které mi došly mnohé souvislosti všeho, co se mi doposud dělo. Všechny ty odbočky z cesty, všechny ty pády, jejichž smysl jsem konečně začala chápat a poznávat, kdo doopravdy jsem a kde je pravda. Vždycky, když jsem zakopla a upadla, třeba i do hodně velkého bláta, vždycky jsem se nakonec zvedla, očistila a zase šla dál. S pomocí těchto životních lekcí jsem se naučila rozeznávat, jaké to je být oběť a jak vypadá vítězství, a také jak se bránit, aniž bych tím musela ublížit druhým.
Inu, život je neustálá cesta…a vidím, že je důležité neztratit odvahu jít stále vpřed: Protože co dnes vypadá jako prohra, může se zítra ukázat jako naše vítězství.....
Dodatek
Když jsem psala úvodní část, tedy to o mém narození a rodičích, vypadalo to podstatně jinak. Pročítala jsem to stále dokola a vůbec se mi to nelíbilo. Pak mi blesklo hlavou, napiš to tedy jinak. No, a tak jsem ten začátek začala přepisovat a děsně jsem se u toho bavila. Jenže pak mně zase napadlo, a není to neúcta vůči mým rodičům, přece takto to může vypadat, jako že se jim vysmívám?! Ale houby, zase ze mě někde zevnitř vypadlo, přesně tak to bylo, a proč z minulosti dělat drama, když to může být sranda a přitom podstata zůstane stejná!
A pak, jako by ke mně mluvila máma - já žít v partnerství neuměla, protože jsem se to neměla jak naučit, jen vedle mámy, která mi navíc brzy zemřela. A ty jsi mé chyby zopakovala, jen jakoby z druhé strany. Ale výsledek byl ve finále stejný, já spala, a ty jsi utíkala, já tě odehnala, ty jsi od dcery odešla.
I ta část o mém druhém manželství byla původně také jinak, psala jsem ji, pak zase mazala, až se odněkud z mého nitra ozval hlas táty - jen to tam holka pěkně všechno nechej, vždyť je to pravda. Neboj se, a konečně nás muže už přestaň šetřit. Já ti dovolil, abys mně ochraňovala a nahrazovala manželku, když ta skutečná nefungovala, a tys to pak žila dál. Na úkor svého ženství a svých potřeb jsi chránila chlapa. A dopadlo to úplně stejně, tak tě to semlelo, že jsi musela od rodiny odejít.
Takže text je takový, jaký je. Napsán tak, jak šel život a s tichou pomocí mých rodičů, kterých si dnes moc vážím a mám je ráda, i když tu se mnou už nejsou. Stejně jako já, i oni tehdy žili tak, jak nejlépe uměli.
Dagmar Baránková
Květen 2013


Nemůžeš zůstat neměnný

28. října 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Vše se zdokonaluje praxí. Čím lépe se naučíš život žít, tím více se s ním ztotožníš a budeš se v něm pohybovat svobodně a bez zábran. Nemůžeš zůstat neměnný; rozvíjej se tedy svobodně a radostně. Zpřetrhej pouta, která tě spojují s minulostí. Povznes se nad všechny obavy, které brání tvému rozvoji a zaslepují tě, takže před sebou nemůžeš jasně spatřit onu skvělou vizi. Prokaž, co pro tebe znamená víra, a očekávej, že i zdánlivě nemožné se stane možným. Snes Mé království na Zem a nauč se konat Mou vůli a kráčet po Mých cestách. Vykroč, i když budou tvé první kroky slabé a nejisté. Nezáleží na tom, kolikrát upadneš. Prostě vstaň a zkoušej to znovu a znovu.

Seznamte se s Bohem

27. října 2013 v 21:10 Jednoduchost života


Zoznámte sa s BohomVšichni víte, čím opravdu jste. Jste podstatou lásky. Nemusíte se nic učit. Stačí se rozpomenout. Vaši teologové vám říkají, že mně nemůžete poznat. Říkají vám, že už vaše otázky Mě urážejí. To ale není pravda. Bylo vám řečeno, že od vás něco potřebuji a že když mi to nedáte, nemusíte se ke Mně vrátit. To ale není pravda. Bylo vám řečeno, že jste ode Mě odděleni a že jste odděleni jeden od druhého. To ale není pravda. Bylo vám řečeno, že na světě je nedostatek a že musíte o všechno bojovat. Musíte bojovat dokonce i o Boha. To ale není pravda.


TOTO JE LEŽ

Existují potřeby,
Existuje neúspěch,
Existuje nedostatek,
Existují požadavky,
Existuje poslední soud,
Existuje odsouzení,
Existuje podmíněnost,
Existuje nadřazenost,
Existuje nevědomost

Bylo vám řečeno, že když neděláte, co vyžaduji, budete potrestáni, a že vás odsoudím k věčnému utrpení. To ale není pravda. Bylo vám řečeno, že Moje láska k vám je podmínečná a že když splníte všechny Moje požadavky, budete nadřazení. To ale není pravda. A nakonec vám bylo řečeno, že nevíte, zda jsou tato tvrzení pravdivá, a že se to nikdy nedovíte, protože to přesahuje vaše chápání. To ale není pravda. Ani jedno z těchto tvrzení není pravdivé.

PRAVDA JE TOHLE

Bůh nic nepotřebuje,
Bůh nemůže neuspět a ani vy nemůžete neuspět,
Nic není od ničeho oddělené,
Na světě je dostatek,
Nemusíte nic dělat,
Nikdy nebudete souzeni,
Nikdy nebudete odsouzeni,
Láska si neklade žádné podmínky,
Nic nemůže být nadřazeno samo sobě,
To všechno už víte

N.D.Walsch Hovory s Bohem- volne upravené


TZOLKIN 27.10.2013 2 OC – galaktický portál – kin 210

27. října 2013 v 18:10 Mayský Kalendář na každý den

Oc - Pes - Síla Srdce

Moudrost světelného vzorce Energie Oc nese Vědomí bezpodmínečné Lásky, věrnosti, vcítění, soucitu, mezilidských vztahů, svědomitosti, věrohodnosti, přátelství a mimosmylového vnímání

LÁSKA - to je slunce i déšť, bez kterých nemůže růst vaše Hvězdné Zrno. Smích i slzy jsou garantem zdravého vývoje. Buďte dnes soucitní sami k sobě a obklopujte láskou vaše nejbližší. Pokud věříte v moudrost Oc, dostanete dnes mnoho instrukcí, jak prožívat lásku.

Skutečná duchovní autorita může být realizována, pokud přijmete všechna vaše jednání a zkušenosti, objevíte a poznáte účel vaší životní cesty a dosáhnete harmonie a rovnováhy ve své duši. Dnes je jen jeden den, ale vaše duchovní cesta trvá celý život, takže využijte tento den pro malý kvantový skok vpřed.

Zůstaňte dnes mentálně i emocionálně vyrovnaní při setkávání s vašimi blízkými při řešení případných problémů, které způsobují tření, nebo nedorozumění. I když máte duchovní autoritu, použijte jí k navazování a potvrzení silných pout ve vaší komunitě, nebo rodině.

Dny Energie PSA pronikají do celého emocionálního těla a diagnostikují v něm téma LÁSKY. PES vyvolává otázky lásky v partnerství, prosvěcuje pole pocitů v rodinném kruhu i v mezilidských vztazích. Pokud se Vědomí člověka opírá o moudrost srdce, může brát i dávat lásku - miluje a je milován.

Dny s Energií DRUHÉHO Tónu představují také téma Vlny mezi pozemskými póly.

Dnes vám DVOJKA navrhne dvě možnosti, dvě volby, dvě cesty, které se rozbíhají. Před tím, než uděláte rozhodnutí, pamatujte že jedna volba nemusí vylučovat druhou, místo toho se mohou doplňovat, nebo propojovat. Konečný výsledek závisí na vůli a záměru. Dříve, či později vedou všechny cesty na křižovatku. Kudy teď?

Pečlivě vše zvažte, jakmile jednou odbočíte a čím dál jste, tím těžší je se vrátit. Příliš dlouho neotálejte a to proto, že nerozhodnost může vést ke stagnaci

Ve vašem Středu vás stále očekává Láska, vyneste ji na světlo, aby mohla přinést štěstí, mír a klid do vašeho osobního života.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Chceš-li být průkopníkem Nového věku, musíš jít ochotně a beze strachu vpřed a vyzkoušet to nejnovější z nového.

27. října 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Nové pojetí života lze přirovnat k semeni zasetému v teple domova. Semenu nelze jeho prostředí odejmout, dokud není dost silné, aby mohlo snést vnější podmínky. Stejně je tomu s novým pojetím života: nelze je vykouzlit jako králíka z klobouku. Dát mu obsah i formu vyžaduje čas. Nové pojetí je nutné nejprve vyzkoušet s několika oddanými, dříve než ho mohou přijmout všichni. Vyžaduje to velikou lásku, trpělivost, oddanost a úctu. Tak je tomu v současnosti s příchodem Nového věku. Vše je zcela nové. Rodí se mnoho nových myšlenek a koncepcí a všechny je nutné vyzkoušet, pochopit, zamilovat si a ocenit. Chceš-li být průkopníkem Nového věku, musíš jít ochotně a beze strachu vpřed a vyzkoušet to nejnovější z nového.TZOLKIN 26.10.2013 1 MULUC kin 209

26. října 2013 v 13:47 Mayský Kalendář na každý den


MULUC - Měsíc - Síla ProbuzeníVlna MĚSÍCE ovlivňuje vaši paměť a pomáhá osvobodit od nadvlády Ega.Vlna MĚSÍCE otevírá průvod Vln Pátého Zámku ČASU ( kin 209 - 260 ). Zelený Zámek můžeme přirovnat k velkému pokladu, ve kterém jsou přechovávány pozemské klenoty. Tyto poklady stále čekají na ty, kteří je dokáží využívat správně.Před 2000 lety náš drahý přítel Ježíš Kristus nám dovolil podívat se jedním okem na dary, které nás očekávají v Domě Otce. Byl ON snad jiný než my? Byl snad Bohem, který nám chtěl jen ukázat, že jsme červi, nebo MU šlo o něco více? Anebo možná..…ON byl právě ten, kdo chtěl, abychom si uvědomili, kdo opravdu jsme. Vyjádřil smysl našeho Bytí několika prostými slovy:

"Plná planetární sýpka stále čeká na vyprázdnění těmi, kdo jsou si vědomi své role pozemské bytosti."

Náš svět pomalu vyčerpává své trojdimenzionální zásoby. A právě teď - způsobem neobvyklé manifestace - začínají praskat iluzorní mýdlové bubliny Starého Času. Dříve, či později, si toho budeme muset všimnout. Dříve, či později, budeme muset opravit naše chybně vytvořené autority.

Zkušenosti získané ve Vlně MĚSÍCE jsou pro vás klíčem k rozvázání mnoha problémů. Žádná jiná Vlna není oprávněná k tomu, aby zaktivovala pole vaší Prapaměti. Ukáže se vám vaše pravá identita, jakékoliv odbočení z kurzu i jak se vám dařilo na vaší individuální cestě životem. Tak už to je ( ačkoliv je to paradoxní ), že my lidé se učíme lépe a rychleji, když cítíme bolest. Naštěstí je pro nás pomíjivá. Proto se na všechny eventuální bolestné rány a zvraty osudu dívejte velmi střízlivě - bez hodnocení lidí i událostí. Všechny osobní vzestupy a pády by měly být uznány jako dvě strany účtu: " MÁ DÁTI - DAL"

Tři pozice Vlny zasáhne Energie Galaktických Portálů: PES 2, OPICE 3, ZRCADLO 10. V těchto dnech pečlivě pozorujte osobní zkušenosti na všech úrovních Bytí - mentální, emocionální, fyzické. Kromě toho se podívejte důkladně na všechny vnější kontakty a průběh všech vašich jednání.

Vlna MĚSÍCE je z velké části spojena s DHARMOU, což znamená, že s sebou přináší informace z budoucnosti a zná cíl vaší inkarnace. Její Pozemští Strážci jsou stále v pohotovosti pro případ, že byste zbloudili z cesty a odvážili se jít příliš daleko. Tak můžete zjistít, proč jste tady a co vlastně hledáte.

Muluc dnes přináší podporu, kterou potřebujete k překonání mnoha problémů. Pamatujte, že nejlepší způsob, jak se dostat z každé složité situace není cesta kolem ní, ale skrze ní. Otočte dnešní energie ve svůj prospěch, zůstaňte v harmonii s vnitřním domovem. Bez ohledu na to, jak moc na vás dnešní energie působí, váš vnitřní domov je neproniknutelný.
1. MAGNETICKÝ TÓN - SÍLA PŘITAŽLIVOSTIOtevřete své srdce BEZPODMÍNEČNÉ LÁSCE. Dovolte v sobě dokonat posvátný Akt Sjednocení. Vnímejte vibrace vašeho pravdivého JÁ. Poslouchejte puls uklidňující vibrace JEDNIČKY. Pronikněte vědomě do jejích hlubin. Vnímejte nepopsatelný žár BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY. Před vámi je počátek NOVÉHO. Staňte se sami sebou. Sami sebou ve vašem pozemském vtělení, které umožňuje růst vašemu Světelnému Tělu. Odkryjte tajemství paradoxu odděleného JÁ v JEDNOTĚ Bytí. Vy jste iniciátorem NOVÉHO. Vy jste JEDINÝ, kdo může najít cestu! Vy jste jednoznačně výchozím bodem i korunovaným koncem. Pokud se cítíte osamoceni, nebo odděleni od ZDROJE, podívejte se na sebe v Jednotě se svým Světelným Tělem. Představte si Bytí JEDNOHO SPOLEČNÉHO SRDCE.

VY JSTE TA MOUDROST, KTEROU HLEDÁTE!

Tón PRVNÍ představuje PRASÍLU, což znamená, že je přiřazen ke ZDROJI, nebo též k formaci, která v danou chvíli je ZDROJEM. Síla jeho akce se zaměřuje na vytvoření OHNISKA, nebo jinak - na přípravu CENTRA invokace Ducha v matérii. Tady se nachází síla počátku - začíná běh Evoluce. Obsah související se ZDROJEM se objeví teprve po spojení Tónu s Pečetí. Tón MAGNETICKÝ zde představuje PRAZDROJ - čili původní ZDROJ, z kterého vychází všechny další impulsy v poli definovaném Pečetí. V Energii Tónu PRVNÍHO se objevuje počátek nové etapy. Téma Pečeti se stane programem realizovaným během dalších DVANÁCTI Dnů Vlny.

Přehled Vlny 26.10. - 7.11.

1. MULUC
2. OC - galaktický portál
3. CHUEN - galaktický portál
4. EB
5. BEN
6. IX
7. MEN
8. CIB
9. CABAN
10.ETZNAB - galaktický portál
11.CAUAC
12.AHAU
13.IMIX

Využijte Trecenu Muluc k harmonizaci a probuzení svého pravdivého Já v tichu své Já Jsem Přítomnosti. Krásný den a mnoho Lásky vám všem.
Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky


Není možné, aby pouze jedna cesta byla správná a ostatní špatné.

26. října 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Není možné, aby pouze jedna cesta byla správná a ostatní špatné. Horolezci se musí rozhodnout mezi přímým výstupem na vrchol, nebo hledáním schůdnější trasy. Výběr záleží na nich. Uvaž, která duchovní cesta je pro tebe vhodná, a potom se jí z celého srdce odevzdej. Někteří lidé stále hledají a nemohou nalézt svou pravou životní cestu. Zkoušejí jednu duchovní cestu za druhou, vždy každou z nich po určitou dobu sledují,pak si uvědomí, že to není ta pravá, a vykročí znovu po jiné. Takto budou pokračovat, dokud nenajdou tu správnou. Budou-li pilně hledat a nevzdají se, určitě ji najdou. Jestliže jsi našel svou správnou cestu, pokračuj vpřed, nemarni čas ohlížením se zpět a nesnaž se být kritický k těm, kteří ještě hledají.

POSÍLÁM VÁM JEN ANDĚLY

25. října 2013 v 13:00 Skutečný mír je uvnitř


Nejdůležitější věcí, kterou můžeme v tuto chvíli udělat je uvědomit si, že jsme všichni jedno, všichni jsme jedna rodina. Jsme jedno vědomí a máme jeden vědomý hlas. Nejsme oddělené bytosti s naší vlastní agendou. Jsme jedním. Právě tak jako náš otec je jedno, my jsme taky jedno. Společně jsme jednota. Jsme děti svého otce, jsme v něm jako on je v nás. Všichni potřebujeme sdílet lásku, kterou je, kterou jsme. Ježíš je syn člověka, syn boha, jeho otec, náš otec… tohle je pravdivá zpráva kterou nám přišel ukázat… když jsme všichni synové a dcery našeho otce, měli bychom se snažit být jako náš otec. Když si v&scaron ;ichni uděláme čas podívat se dovnitř a milovat a respektovat sami sebe, můžeme milovat a respektovat jiné jako sebe, protože jsme každým. Můžeme přinést tento svět a vše, co je v něm, otevřít. Ježíš řekl že království nebeské je uvnitř nás… Hledej a nalezneš, musíme hledat v nás, abychom viděli… Byli jsme navzájem tak oddělení, že jsme neměli ani čas se dívat… To je ten moment, který potřebujeme, abychom se podívali dovnitř a shledali, že jsme nikdy nebyli sami… Láska byla vždy uvnitř nás. Všechna pravda je uvnitř nás. Sdílením poselství pravdy se staneme společně jedním… Brzy půjdeme všichni společně, brzy skončí utrpení, když se zaměříme na každého. Mnoho lidí se stále drží při kraji, potřebujeme jim pomoct odrazit se a být jedním se vším co jest, s láskou. Láska je vše, co jest.

Překlad slov Johna Walsche

Buď světu světlem a nikomu neubližuj.

Snaž se budovat, ne ničit.

Přiveď mé lidi domů.

Jak?

Svým příkladem. Hledej jen božství. Mluv jen pravdu. Jednej láskyplně.

Žij podle zákona lásky. Dávej všechno, nechtěj nic.

Vyhýbej se světským věcem.

Nepřijímej nepřijatelné.

Řekni všem, kdo hledají, že existuje Bůh.

Každý okamžik svého života naplň horoucí láskou.

Neustále přemýšlej o nejkrásnější myšlence, opakuj nejkrásnější slovo,

dělej ty nejkrásnější skutky.

Tak oslavuj své Boží já. Tak oslavuj mne.

Přinášej klid a mír každému, koho potkáš - a přineseš mír na tuto Zem.

Buď klid a mír.

V každém okamžiku prožívej a vyjadřuj své Boží spojení s univerzálním bytím

a s každým člověkem, místem a věcí.

Buď živým příkladem nejkrásnější pravdy, kterou máš v duši.

Mluv o sobě skromně, aby si druzí nepletli tvou nejvyšší pravdu s vychloubáním.

Mluv tiše, aby si druzí nemysleli, že se jen snažíš upoutat pozornost.

Mluv mírně, aby všichni poznali Lásku.

Mluv otevřeně, aby si nikdo nemyslel, že něco tajíš.

Mluv upřímně, aby ses nemohl mýlit.

Mluv často, aby tvé slovo bylo slyšet.

Mluv s úctou, abys nikoho nezneuctil.

Mluv láskyplně, aby každá tvá slabika léčila.

Mluv o mně každým svým slovem.

Ze svého života udělej dar. Nikdy nezapomínej, že jsi dar!

Buď darem každému, kdo vstoupí do tvého života a do jehož života vstoupíš ty.

Nikdy nevstupuj do cizího života, nemůžeš-li být darem.

Každý, kdo k tobě kdy přišel, přišel proto, aby od tebe dostal nějaký dar.

Tím zároveň dává dar tobě - dává ti možnost, abys realizoval to, čím jsi.

Až pochopíš tuto prostou pravdu, pochopíš také nejvyšší pravdu:

POSÍLÁM VÁM JEN ANDĚLY
Hovory s bohem II. N.D.Walsche


Zdroj: email. Iva.B.


TZOLKIN 25.10.2013 13 LAMAT kin 208

25. října 2013 v 9:37 Mayský Kalendář na každý den

Lamat - Hvězda - Síla Krásy

Téma: Harmonie, estetika, řád

Energie Lamat pomáhají objevit cit pro krásu, dobrý vkus, eleganci, smysl pro umění, dobré sebevědomí, realizovat vzorec Universální Lásky pomocí intuice, najít osobní sílu vyzařování a skromnost

Jak vstupujete do tohoto posledního dne Treceny CIB, ctěte cestu, kterou jste prošli, ctěte moudrost a rady předků, ctěte je a udržujte ve svém srdci po zbytek vašeho života. Třináctý Tón zesiluje dopad a násobí jeho účinky mnohonásobně ve všech aspektech vašeho života. Od teď s sebou můžete nosit obrovské oceány znalostí, zkušeností a moudrost celé Treceny Cib, kterou si můžete kdykoliv přivolat.

Jednou z nejmoudřejších věcí, kterou můžete dnes udělat, je věnovat nějaký čas během dne odpočinku - relaxovat a užívat si. Nic extrémního není zdravé - ani práce, hra, produktivita, nebo zaneprázdněnost, nejsou tak velké ctnosti, jak tomu Západní společnost věří. Starověké civilizace věděly, že bohatství a hojnost nejsou v životě získávány tím, že pracujete 90 hodin týdně, ale obohacováním mysli, těla i ducha a zdravou rovnováhou mezi prací, hrou, odpočinkem a aktivitou.

Zaveďte řád a harmonii do vašeho života, inspirujte se krásou. Postarejte se dnes o svůj vzhled, zajděte si ke kadeřníkovi, vytvořte si nové oblečení, pusťte si hudbu, nebo si dům vyzdobte květinami. Zastavte se na chvíli během rušného dne, udělejte si čas a ponořte se do těchto silně omlazujících energií. Budou léčit, nabíjet a doplňovat vaši esenci Zdroje.

Ať už žádáte, nebo toužíte po duchovní, emocionální, psychické, fyzické, biologické, či materiální hojnosti - buďte připraveni ji dnes přijmout. A především si to užijte bez strachu, viny a studu.

V Tónu TŘINÁCTÉM pulzují Energie, jejichž podstatou je SÍLA TRANSFORMACE, čili SÍLA PŘEMĚN A ZMĚN. Bez nich by nic NOVÉHO nemohlo vzniknout Využijte vševidoucí energie k nahlédnutí hluboko do základních proudů svého života a objevte hojnost a bohatství života - měnícím se Vědomím.TŘINÁCT - silné a mystické číslo v kalendáři proplétá své intenzivní duchovní energie se zářivou krásou Lamat.

Začněte využívat zpět svoji základní přirozenou hojnost a radost, které byly vaše od narození.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Láska nás spojuje s královstvím andělů.

25. října 2013 v 8:00 Skutečný mír je uvnitř
Andělé nás budou milovat stále, i když je o pomoc ani podporu nepožádáme. Naši strážní andělé nás vždy milovali a navždy milovat budou. To, co děláme, říkáme nebo si myslíme, tento fakt nijak nezmění. Andělé se na nás dívají jako na krásné, jedinečné a zvláštní bytosti. Každá lidská duše je jako jedinečná vzácná perla mezi mnoha jinými vzácnými perlami. Vzájemně si jsou velmi podobné, ale nikdy mezi nimi nenajdete dvě úplně stejné. Všechny jsou však až neskutečně krásné. Budeme-li odporovat Božímu zákonu tím, že sami sebe nebudeme milovat a že si budeme m ys let, že si lásku nezasloužíme, budeme jako král, který přikázal vlnám dát se na ústup. Ať už děláme cokoliv, vždycky se namočíme. Proto bychom se raději měli naučit plavat. Když se v životě někdy cítíme nemilovaní, je to proto, že my sami odmítáme přijímat lásku, která je nám nabízena. Andělé nás nikdy neopustí, ani když sami rezignujeme.

Láska nás spojuje s královstvím andělů.

Když my sami dáváme lásku, žádáme o lásku, kterou potřebujeme, nebo když se učíme více milovat sami sebe, upevňujeme tím své spojení s anděly. Láska je jazyk, kterému andělé dobře rozumějí a ochotně mu vyhoví. Když se přestaneme zaobírat tím, čeho se obáváme, bojíme a co nenávidíme, a místo toho se soustředíme na to, co máme rádi, zvyšujeme tím vibrace naší přirozené duchovní energie. Vše kolem nás je tvořeno energií. Hmota je energie, zvuk je energie, a stejně tak je tomu i s barvou. Veškerá energie vibruje na určité frekvenci nebo na určité vibrační úrovni. Hmota, z níž je složeno lidské tělo, je formou energie propojené s jemnohmotným polem elektromagnetické rezonance, která je vyšší a lepší než samotná hmota. Čím jsou naše vibrace vyšší a rychlejší, tím více se naše elektromagnetická rezonance přibližuje rezonanci andělské. Jednoduše řečeno: čím více dokážeme milovat, tím se stáváme andělštějšími a tak i přístupnějšími andělskému působení.
Z knihy Ve společnosti andělů od Davida Lawsona
Zdroj: email: Iva.B.

Můžeš uspět, a uspěješ ve všem, co podnikneš.

25. října 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Čím vyšší jsou tvé cíle, tím lépe. Nikdy se v ničem neomezuj. Prostě věz, že můžeš dokončit vše, co jsi započal, protože ode Mne čerpáš pomoc a sílu, a neznáš tedy žádnou porážku či omyl. Vše, co nese Moji pečeť, je provázeno úspěchem a přináší jen to nejlepší. Proto udržuj svou mysl v povzneseném stavu, buď v souladu s veškerým životem, a dočkáš se těch nejúžasnějších výsledků. Nemůžeš tyto výsledky očekávat, pokud nejsi ve svém nitru v souzvuku s nejvyšším dobrem, pokud svobodně nesplyneš se vším, co tě obklopuje, a dokud nepřekonáš vše, co tě zdržuje. V životě ti mnoho věcí překáží v dosažení cíle. Odhoď je stranou a ani na okamžik nepřipusť možnost neúspěchu. Prostě věz, že můžeš uspět, a uspěješ ve všem, co podnikneš.

Být přítomen

24. října 2013 v 19:30 Skutečný mír je uvnitř


Každá duše přišla na Zemi se slibem,
že naplní misi, na niž se vypravila ve službě Jednomu.
Touto misí může být specifický druh služby
nebo to nejdokonalejší vyjádření vašeho vlastního Já.

Rozčarování nám mohou přinést druzí,
ale též my sami.
Propusťte myšlenku ,,selhání" a vězte,
že žádný okamžik vašeho života nebyl nikdy promarněn.
Všechno je příprava na to, co bude.

Nechte své vědomí pochopit rozdíl mezi
,,učením" a ,,děláním chyb".
V obou případech se pohybujete
od menších znalostí k větším.
Přesto se ,,učení" může odehrávat za nepřítomnosti posuzování,
což u ,,dělání chyb" možné není.

Celý život je putováním k větší celistvosti.
Bez ohledu na události, které tyto cestu provázejí,
vstřebává z nich vždy duše vědomosti o tom, jak má žít.

,,Být přítomen" v přítomném okamžiku se může stát
duchovním cvičením a způsobem života.
Nechte své záměry zcela čisté, abyste skutečně vnímali
sluchem, zrakem, čichem a pocity to, co se děje ve vás a kolem vás.
Můžete si připadat příliš malí, příliš vytížení či příliš zaměstnaní,
abyste to mohli udělat.
Avšak ,,být přítomen" je v rámci lidské zkušenosti způsobem poznání Nejvyššího Zdroje.


www.reiki-centrumpraha.cz
přeložila Lucka K.)
Zdroj: email: Iva.B.

TZOLKIN 24.10.2013 12 MANIK kin 207

24. října 2013 v 15:08 Mayský Kalendář na každý denManik - Ruka - Síla Uzdravení


Světelný vzorec Energie Manik vás obdaruje: sílou vůle, otevřeností, přináší předtuchu, silnou motivaci k jednání, sílu úspěchu, spirituální schopnosti, vytrvalost, krásu, chuť tančitTrecena Cib pomáhá spojit intuici s rozumem a Dvanáctý Tón říká, že vy jste jediný člověk, který může uzdravit váš život.Největší síla je vždy neviditelná. Jsou to skladby ve vašem srdci, myšlenky ve vaší mysli, obrazy, které sníte o vašem životě. Pokud nejsou vaše, někdo ukradl vaši sílu. Vezměte si ji zpět. Vezměte si zpět sílu, která je přirozeně vaše, jako je vaše svoboda.Nasměrujte dnešní sílu Manik k pravdě, integritě, úctě a respektu, a budete stát v úžasu na pohoří, na kterém se dnes pohybujete. Manik má hluboký respekt ke spiritualitě, která je přítomna ve všech živých bytostech a nemá problém vyjádřit svou obrovskou, živou a přímou sílu. S velkou silou přichází i velká zodpovědnost, neste jí dobře a s grácií. Vyvažujte svou sílu a důvěru v sebe sama s pokorou, flexibilitou a porozuměním vůči ostatním.

Pokud je vaším cílem získat více informací o umění léčit, pak je dnes váš den - požádejte Obra Manik, aby vám zpřístupnil hluboké tajemství o umění léčit. Nezapomínejte na své dlaně - jsou projeveným pozemským nejcennějším nástrojem léčení. Nyní ho využijte pro sebe. Pokud vnímáte někde pocit bolesti - přiložte tam své ruce. Čakry vašich dlaní jsou kanálem, kterým proudí - ŽIVOTNÍ SÍLA - jednoduše přímo ze Zdroje - fyzicky - neustále, aniž by vás to rušilo.


Tón KRYSTALICKÝ preferuje VĚDĚNÍ A POZNÁNÍ. Všechny kalendářní Dny s Tónem DVANÁCT přinášejí vysvětlení dříve nevysvětlitelných znaků, pocitů, obrazů, které se objevily v předchozích dnech Vlny. Ve DVANÁCTCE je také zahrnuta SÍLA SPOLUPRÁCE podporující mezilidské vztahy.Využijte tyto mocné energie a obnovte, nebo přesměrujte své horizonty k lidem. Je to hluboká propojenost s lidmi, událostmi, situacemi, co utváří naše zkušenosti na této planetě. Čím více ctíme a respektujeme každého člověka, událost a situaci a méně očekáváme na oplátku, tím osvícenější a zralejší se stáváme.


Zakloňte hlavu a nechte, ať vaši duši zaplaví léčivá a pozitivní energie. Dnes jste korunování zázračnou mocí, dnes se stáváte Pravou Rukou Boha.


Užijte si dnešní Paso Doble v rytmu Lásky.Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Ať nastane jakákoli změna, prostě věř, že povede k lepšímu

24. října 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Bylo-li něco správné a vhodné včera, neznamená to, že to platí i dnes. Proto musíš plně a slavnostně prožívat každý den, každý přítomný okamžik. Když tak budeš činit bez výhrad a předsudků, budeš moci bez odporu přijmout změnu a tvůj život se bude odvíjet snadno a lehce. O těchto věcech je snazší mluvit, než je uskutečňovat, zvláště když jsi měl až dosud pocit, že vše probíhá hladce,
že jsi hluboko zakořeněn a že cítíš v přítomné chvíli jistotu. Hledej svou jistotu ve Mně, a ne v dané situaci v plánu, osobě či věci, protože to vše je pomíjivé.Já jsem zde však po celou věčnost. Proto Mne hledej a nalézej a ničeho se neobávej. Ať nastane jakákoli změna, prostě věř, že povede k lepšímu a že je nezbytná pro rozvoj celku.