Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Říjen 2013

Rozhovor s Šárkou Winter

31. října 2013 v 10:00 Děti Nové dobyRozhovor s Šárkou Winter
Jmenuji se Šárka Winter, bydlím v jižní Francii a s mým mužem máme dohromady 8 dětí (mezi třemi a patnácti lety), které se učí doma. Žijeme v malé vesničce na úpatí Pyrenejí a mimo činnosti v ateliéru, kde pracujeme se sklem (restaurujeme a tvoříme vitráže a vyrábíme malé předměty ze skla jako lampy, talíře, stínítka apod.), také pěstujeme na zahrádce zeleninu, staráme se o slepičky a stavíme a rozšiřujeme náš malý dům. Děti se učí formou unschoolingu, tedy čerpají z toho, co právě zažívají a nebo co je zrovna zajímá, a to pak prohlubujeme a rozšiřujeme. Snažíme se, aby jejich touha učit se a objevovat rostla a aby lehce našly na své cestě životem to, co je opravdu zajímá.
Co Vás přivedlo k unschoolingu?
Když první dítě dosáhlo školního věku, bylo mi jasné, že jej do "normální" školy dát nechci. Začala jsem se zajímat o alternativní školy, které jsou však ve Francii velice drahé, a protože jsem si ze začátku výuku doma nedovedla představit, dítě jsem svěřila s těžkým srdcem do školy klasické. Díky učitelce alternativního rázu se dceři ve škole víceméně líbilo i přes každodenní stres, bolesti břicha a psychickou a fyzickou únavu (škola ve Francii je povinná od pátého roku věku a vyučování trvá do 17 hodin, středy jsou sice občas volné, ale není to pravidlem všude a některé starší děti se učí i v sobotu).
Pohár mé trpělivosti však přetekl poté, co dceři přidělili novou učitelku "ze staré školy" a ta dětem zakázala při vyučování smát se, malovat si nebo mluvit pod pohrůžkou trestu (stokrát napsat: "nejsem ve škole, abych se smála, mluvila atd."). Také je nutila odříkávat věty nazpaměť a jiné podivnosti a to byla pro mě poslední kapka.
Náhodou jsem narazila (nebo to nebyla náhoda?) na rodinu, která svých pět dětí učila doma stylem unschoolingu a ta mi poradila, ve kterém kraji je síť rodin učících své děti doma nejhustší.

Rozhovor s Šárkou Winter
Po přestěhování jsme začali. S chybějícími informacemi mi pomohla právě skupina rodičů, která se několikrát týdně schází, aby si děti mohly spolu hrát a učit se jedno od druhého. Také si zde rodiče navzájem radí s každodenními starostmi, společně navštěvují divadla, kina, muzea a vymýšlejí různé aktivity. Zde jsem také potkala svého nynějšího muže. Žil sám se svými čtyřmi dětmi, které nikdy do školy nevstoupily a jejich vyspělost a inteligence je opravdu nepřehlédnutelná.
Napřed jsem zastávala názor, že se má dcera musí denně naučit určité učivo, abychom "splnily plán", který se od nás očekával při testech připravovaných inspektory. Od tohoto nápadu jsem však brzy upustila, jelikož má dcera nechtěla o žádném učení ani slyšet. Bylo mi jasné, že si potřebuje odpočinout od školního stresu a psychického vyčerpání. To trvalo skoro rok (!), během kterého hlavně umělecky tvořila, chodila do přírody a sem tam něco napsala nebo spočítala. Chtěla jsem jí dát plnou důvěru a počkat, až se sama "odhodlá", ale musím říci, že jsem se občas obávala, jestli toto období vůbec někdy skončí. Znenadání se dcera začala sama zajímat o učení jazyků, chtěla vyzkoušet své matematické schopnosti a bavilo ji psát povídky, skládat písně a číst knihy, které ji dříve vůbec nelákaly! A to trvá dodnes.
Na unschooling nedám dopustit, protože díky němu se důvěra a respekt mezi rodiči a dětmi upevňuje, život dětí je přirozený a nesmírně bohatý na podněty, mají možnost učit se to, co je opravdu zajímá a věnovat se tomu třeba celý měsíc v kuse. A hlavně: baví je to!
Co Vám nejvíce pomohlo během prvního roku unschoolingu, kdy dcera nechtěla o učení ani slyšet? A byl tam nějaký konkrétní impuls, kdy se sama začala učit?
Nejvíce mi pomohli lidé, kteří již delší dobu unschooling provozovali. Podrobně mi vysvětlili, jak se v dané situaci zachovat, nebát se a důvěřovat dítěti za každou cenu, protože když dítě cítí důvěru rodičů, začne věřit i samo sobě.
Škola sebedůvěru ničí, dětem je předkládáno učivo, které by podle rozhodnutí několika dospělých mělo dítě znát a pokud je nezná, je považováno za špatného žáka. Dítě už potom neví, co by jej mohlo opravdu zajímat, dostává podvědomě informaci, že není schopno samo vědět, co je pro něj nejlepší a že je potřeba, aby mu někdo neustále pomáhal a ukazoval, co se má učit, jak se to učit a v kterou dobu se to učit.
Děti jsou vláčeny školními roky jako loutky, jsou brané jako prázdné nádoby, které je nutno za každou cenu naplnit určitými informacemi v určitou dobu.
Dítě, které si věří, zkoumá s radostí veškeré informace, které jej zajímají, samo si je vyhledává a vlastně se nikdy učit nepřestává.
A na mé dceři jsem po prvním roce "nicnedělání" pozorovala, jak se jí sebedůvěra vrací a pomaličku polehoučku se odhodlává pustit se do něčeho sama. Řekla bych, že impulzem bylo to, že zjistila, kdo opravdu je a co ji baví a za tím šla. Ono vlastně to nicneděláni je velice důležitou fází, kdy dítě, poznamenané školou, má konečně čas na to se zastavit, nadechnout se, pozorovat sebe i ostatní více do hloubky a rozjímat o tom všem.
Pozorovala jste tento počáteční nezájem o učení i u Vašich ostatních dětí?
Ne, ostatní děti, které školu nezažily, jsou natolik činné v doménách, které je právě zajímají, že je občas musím i krotit. Ale každé dítě se učí jiným způsobem:
Druhá dcera (5) začala nedávno číst, baví ji psát i počítat, denně mě žádá o nějakou práci.
A syn (9), ten by nejraději běhal neustále po lese a stavěl skrýše. Nikdy nevydrží u stolu něco psát, ale číst začal sám, ani nevíme jak, v 7 letech, a jakmile si sedne ke knize, je těžké jej od ní odtrhnout.
Nejstarší z kluků se naučil sám mluvit plynule anglicky (!), přečte jednu tlustou knihu týdně a nasává informace neuvěřitelnou rychlostí, že mě to až udivuje. To samé další děti, každé je jedinečné a vyniká v něčem jiném, ale vždy naplno!
Často slýchám argument, že unschooling není pro všechny děti. Jak byste na něj na základě Vašich zkušeností reagovala?
Myslím, že unschooling je spíše jen pro některé rodiče. I já jsem po nějakou dobu zkoušela hledat cestu k tomu, abych se zbavila naprogramovaných způsobů školní výuky a nestresovala se tím, že děti neumí to či ono ve stejnou dobu jako ty ostatní.
S názorem, že by unschooling nebyl dobrý pro některé děti, jsem se zatím nesetkala. Všechny děti, které znám a které se učí tímto způsobem žádný speciální problém nemají, ale je možné, že jsou výjimky.
Dle mého je to hlavně na rodičích.
Jak to u Vás vypadá v praxi? Co děti přes den dělají? S kým se stýkají? O co se nejvíce zajímají?
Každý den je jiný a většinou se vyvíjí sám, záleží na rodičích i dětech, na kurzech, který v daný den jsou a nebo mimodomácích aktivitách nabízených skupinou rodičů z našeho kraje (asi 30 rodin).
Probouzíme se okolo osmé až desáté, snídáme a po snídani si každý vybere, co by chtěl dělat. Pro mladší je to psaní, počítání, čtení, nebo mohou jít k sousedům, u kterých se děti taktéž učí ráno doma. Starší si vybírají i z různých jazyků (angličtina, japonština, španělština), povídáme si o historii (na tu je dobrý můj manžel) nebo koukají na nějaký zajímavý dokumentární film o cizích zemích, přírodě, chemii a fyzice atd. Některé děti mi pak pomáhají vařit, jiné se starají o nejmladšího.
Po obědě většinou dokončujeme, co kdo začal a pak jedeme buď do kurzu některého z dětí, do knihovny, herny nebo na setkání s jinými rodinami.

Rozhovor s Šárkou Winter
Dva nejstarší kluci (15 a 13) hrají divadlo a připravují dvě představení ročně (vždy s velikým úspěchem) a ten starší nedávno začal dokonce psát divadelní hry, naučil se sám mluvit plynně anglicky a za svůj krátký život přečetl již pěknou hromadu knih všech žánrů. Ten mladší taktéž rád čte a překypuje neuvěřitelnou představivostí. Nedávno nás všechny překvapil tím, že si sedl za klávesy a za týden se naučil sonátu pro Elišku od Beethovena bez chyby, aniž by předtím kdy na klavír hrál.
Nejstarší z děvčat (14) maluje osm hodin týdně s dospělými ve výtvarných kurzech vedených profesionální umělkyní, učí se japonsky s jednou sousedkou, která žila dlouho v Japonsku, a tento rok by ráda přidala španělštinu. Nedávno složila krásnou píseň, text i s hudbou, ráda píše povídky, hraje na tři hudební nástroje.
Druhá dívka (11) je šampionkou v gymnastice - tento rok získala tři zlaté medaile a jeden pohár se svým týmem. Taktéž veliká čtenářka, ve svých devíti letech již hltala knihy určené svou složitostí pro starší děti, hraje na klavír, velice činorodá - často něco píše, počítá nebo vyrábí, právě v tuto dobu chytá různý hmyz a pozoruje jej v teráriu.
Dva prostřední kluci (9 a 8 let) rádi běhají venku, v posledních dnech se sousedovic kluky staví přístřešek v lese, neustále vymýšlejí různé příběhy, oba se naučili číst sami a čtou rádi. Starší chodí na atletiku, hraje tenis a dělá dlouhé výlety na kole. Mladší hodně zpívá.
Nejmladší z děvčat je rozená hvězda: neustále zpívá písně, které sama skládá, tančí nebo vymýšlí dialogy s panenkami, které se velice podobají divadelnímu představení. Začíná číst a ráda kouká do knih s obrazy. Nejmladší chlapec (3 roky) rád maluje, modeluje či objevuje, jak co funguje a rád jezdí na kole.
Když zrovna nemáme kurzy, chodíme do knihovny nebo herny (místo se spoustou hraček pro mladší a společenskými hrami pro starší děti), kde se scházíme jednou týdně s ostatními rodiči, sdělujeme si různé důležité informace nebo třeba pleteme. Každý týden někteří z rodičů nabízejí různé aktivity, které se opakují (tento rok je to třeba capoeira, cirkusová akrobacie, plavání, šití, jóga a jiné), náhodná setkání, kde se dětem nabízí nejrůznější umělecké aktivity nebo návštěvy expozic, muzeí, přírodních parků, či zajímavých míst.
Doma hodně malujeme, zpíváme, tančíme, zpracováváme keramickou hlínu, hrajeme různé hry, někdy se děti zapojují do výroby malých předmětů ze skla v našem ateliéru. Často se procházíme po okolí a sbíráme ovoce či rostliny, které pak spolu zpracováváme doma. Pracujeme na zahrádce (některé děti s radostí pomáhají, jiné raději pojídají výpěstky) a když něco stavíme (jako např. před rokem kurník pro slepice) nebo opravujeme auto, starší kluci jsou vždy u toho a pomáhají s nadšením.
Mimo jiné s dětmi hodně a často debatujeme a filozofujeme o všem, co koho zajímá, a každý může říci svůj názor. Televize a počítač jsou u nás skvělými pomocníky k získání informací, které nás právě zajímají, nebo ke komunikaci.
Nejstarší děti jsou téměř ve "středoškolském" věku. Jak bude jejich vzdělávání pokračovat?
To záleží na nich. Nikam je nehoníme, protože moc dobře víme, že pokud se rozhodnou vstoupit do nějaké školy, udělají vše pro to, aby se dostali, kam chtějí a v ten pravý čas. Pokud bychom je nutili, nebude to mít pro ně žádný význam. Tak tedy zatím čekáme a pozorujeme, kudy se vydají.
Jsme přesvědčeni, že žádná škola kvalitu života jedince v ničem neovlivní, pokud pro ni není opravdu motivován a ví, proč do ní chodí. Vždyť kolik mladých nastoupilo do škol, které je vůbec nezajímaly, jen proto, že nevěděli, kam jinam jít, nebo jim nebyla nabídnuta žádná jiná možnost?
Jak si představujete ideální situaci v oblasti vzdělávání na celospolečenské úrovni? A jak se k tomu dopracovat?
Tato otázka je velice složitá - nápadů na zlepšení situace v oblasti vzdělávání tu bylo již spousta (Komenský, Montessori, Steiner, Freinet, A.S.Neill…) a s jakými úžasnými výsledky! Zajímalo by mě, proč už se alespoň některé z těchto metod nepoužívají v klasickém školství a zůstávají stále ve škatulce "alternativní" a zejména ve Francii jsou ve většině případů odsuzované?
Odpověď na první otázku je tudíž jednoduchá: nápady by byly. Avšak druhá otázka zůstává bez odpovědi - zaleží na očekávání každého rodiče, jeho potřebách, možnostech a spokojenosti s dosavadním systémem.

Rozhovor s Šárkou Winter
Mým názorem je, že školství potřebuje důkladnou reformu a je nutno začít úplně od začátku. Vím, že hodně lidí svými názory překvapím a rozhořčím, ale tím, že mám možnost pozorovat více dětí a jejich vývoj samo-výukou v domácím prostředí, nemohu věřit tomu, že klasická škola je pro ně to nejlepší. Zároveň chápu, že existuje mnoho rodičů, kteří nemají takové štěstí pracovat a učit své děti doma.
Nicméně kdybych mohla něco změnit, bylo by to hlavně toto: rodiče učící doma by byli podporovaní státem, stejně jako vznik malých školiček v každé vesnici (aby to žádné dítě nemělo do školy daleko), tvořených sdružením rodičů, prarodičů a všech, kteří by rádi sdíleli s dětmi to, co umějí. Škola by se měla podobat spíše domácímu prostředí, bez stresu a nátlaku, kde by si starší děti mohly mimo jiné zvolit učivo, které je právě zajímá, bez ohledu na věk a v podobě několika různých ateliérů.
Učivo by se nikomu nenutilo, jen by se nabízelo v atraktivní formě například hrou, užitím učiva v praxi (vařením, zahradničením, šitím, dřevovýrobou, apod.), cestováním, návštěvou zajímavých a kulturních míst, učením se v přírodě při pěkném počasí, bohaté na kreativitu, imaginaci, tanec, pohyb, zpěv, kreslení, ekologii. Pro větší děti by bylo jistě přitažlivé učivo na počítačích.
Učitel by měl být někým, kdo děti doprovází, respektuje je, odpovídá na otázky, podporuje komunikaci a podněcuje k přemýšlení. Mezilidské vztahy a filosofie by byly součásti každého kroužku. Známkování a testy by měly být odstraněny (a to co nejdříve!), dbalo by se hlavně na to, aby každé z dětí mělo možnost postupovat vlastním tempem, bez stresu a posuzování. Spolupráce a pomáhání si mezi dětmi by byly přirozeným výsledkem mírumilovné a svobodné školy. A takto bychom mohli pokračovat.
Věřím, že jednoho dne bude těch rodičů, kteří si přejí reformu školního systému, stále více, a že nebudou mít strach pro to něco udělat, protože všechny děti si zaslouží vzdělávací prostředí, ve kterém by byly respektovány a mohly rozvíjet své vlohy a zájmy s nadšením, radostí a bez posuzování.


Mooji - jinou cestou než čekáte

31. října 2013 v 10:00 Jednoduchost života


Anthony Paul Moo-Young se narodil 29.ledna 1954 v Port Antoniu na Jamajce. V roce 1969 se přestěhoval do Velké Británie, do Londýna. Pár let pracoval jako pouliční malíř, portrétista. O několik let později začal učit na Brixton College. Po dlouhou dobu byl znám jen jako Tony Moo, dnes mu však většina lidí neřekne jinak ne Mooji.

Mooji je přímým žákem Sri Harilala Poonji, mistra advaity, jemuž žáci a následovníci neřeknou jinak než Papaji. První věcí, která Moojiho změnila, bylo setkání s křesťanskou mystikou. Modlitby mu zprostředkovaly přímý zážitek duchovna (nebo něčeho božského) a během krátké doby zaznamenal výrazný posun ve svém uvědomění, tak výrazný, že se mnoha lidem jež ho znali zdál jako úplně jiná osoba. Jak narůstalo jeho duchovní uvědomění, prohlubovala se i jeho víra. Velice záhy přestal učit a začal se více věnovat sobě, jednoduchému životu ve víře v Boha. Jak sám říká "jeho bytí prostoupil mír".

Následujících šest let se Mooji nechal únašet ve stavu spontání meditace, nedbajíc na okolní svět který normálně znal. Během těchto let žil sice bez peněz, ale zato naplněn klidem a radostí a to i za pomoci meditací v přírodě. Mooji mluví o těchto "letech samoty" jako o době kdy cítil jako by seděl "na klíně Boha".

Roku 1993 Mooji odcestoval do Indira Nagar v Lucknow, aby se zde setkal s Papajim. Jeho velkým přáním bylo navštívit Dakshineswar v Kalkatě kde velký Bengálský svatý muž Sri Ramakrishnažil a učil. Jeho život a učení byly Moojimu inspirací v době, kdy se začínal zajímat o tuto cestu.

V roce 1994, s požehnáním svého mistra odcestoval dolů do Sri Ramanasramam v Tiruvannamalai. Zde na takzvaném "Hill of Fire", žil a učil Sri Ramana Maharshi*, Papajiho Guru. Mooji se v Tiruvannamalai cítil, jak sám říká, opravdu šťastný. Zůstal zde něco přes tři měsíce a poté se opět vrátil za Papajim. Týden po návratu k Papajimu dostal Mooji dopis z Londýna, z něhož se dozvěděl, že jeho starší syn zemřel

O tři roky později, roku 1997, Mooji opět odcestoval za Papajim. Byla to jeho poslední návštěva obdivovaného mistra, který dal směr jeho krokům. Měsíc po návratu domů do Londýna obdržel Mooji dopis, ve kterém stálo, že jeho mistr zemřel. Nato Mooji údajně jen řekl: "Můj mistr je nyní všude kolem. Pravý mistr nikdy nezemře, pouze opustí realitu tohoto světa".

Od roku 1999 se Mooji snaží šířit učení Satsang v Brixtonum v Londýně, kde žije. A nejen tam. Velice často cestuje do Irska, Walesu, Itálie a Indie. A vždy je ochoten přijmout a naslouchat lidem, hledajícím pravdu.

Satsang - volně přeloženo do čj znamená "Společenství pravdy".

pozn. : Jde o volný překlad nejdůležitějších událostí ze života Moojiho, jež je příkladem toho, že ne každý kdo má dready musí být nutně rastafariánem. A to i přesto, že jako Jamajský rodák měl s největší pravděpodobností inklinovat spíše právě k rastafariánství.


Překlad: mr3ska

TZOLKIN 31.10.2013 6 IX kin 214

31. října 2013 v 9:47 Mayský Kalendář na každý den
Ix - Mág, Jaguár - Síla PrávoplatnostiJAGUÁR SE RODÍ Z LÁSKY, Z HLUBOKÉ LÁSKY K MATCE ZEMI, JE TO ŠAMAN HLUBOCE SPOJENÝ SE ZDROJEM MAGIE ZEMĚ…. ŽENSKÁ ENERGIE, KTERÁ VLÁDNE DUCHU DŽUNGLE, ROVIN I HOR….DUCH JAGUÁRA OSIDLUJE MAYSKÉ SVATYNĚ A JE ŽÁDÁN O POMOC NA DUCHOVNÍCH I MATERIÁLNÍCH STEZKÁCH, JE TO VLÁDCE ENERGIE VDĚČNOSTI……

Bez ohledu na vaše sny a fantazie, vaše touhy, a co-kdyby scénáře, jediný způsob, jak něčeho v životě dosáhnout je přes zaměření, odhodlání, disciplínu a praktický přístup k výzvám a obtížím. Jaguár nepluje ve vzduchu, je uzemněn a připojen ke skutečnému světu, stále bdí a je si vědom všeho kolem sebe. Se schopnostmi svého čichu, zraku a jemným přirozeným instinktem, neomylně postupuje k dosažení svých cílů.

Připojte se dnes ke svému Zdroji a ctěte hluboké a staré energie kolektivní Duše, která nás všechny spojuje. Energie Mága s sebou nese tzv. kněžské esence, umožňující přístup k vyšším aspektům Bytí. Kněžská esence symbolizuje čistotu záměrů a absolutní SUVERENITU. Kněžská esence dřímající v každém člověku, nás činí schopnými k přímé vědomé komunikaci s naším Vyšším JÁ. Vědomí Bílé Magie podléhá pouze a výhradně Božským Právům nespoutaným žádnými pozemskými zákazy, žádnou ideologií, ani náboženstvím.

Na pozici Bílého Mága evoluční rozvoj provádí kvantový skok na úrovni individuálního Vědomí a v oblasti osobní víry. Svět inteligentní hmoty ( pole inteligence člověka) se rozšiřuje neuvěřitelnou rychlostí, aby nakonec dosáhl království Bílé Magie. Království Bílé Magie není fantazie, levný trik, či jednoduchým lákadlem, ale energetická skutečnost existující na vyšší úrovni roviny vnímání, kde jsou téměř zázračným způsobem přiváděny k životu pulzující kreativní nápady. Život zde není omezen každodenním běháním za obživou, ale kreativní světelnou tvořivostí nejsilnější hnací síly - BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY MILUJÍCÍHO SRDCE.

BÍLÝ MÁG umožňuje udělat kvantový skok v poli Vědomí a překročit práh SVĚTA MAGIE. Pro toho, kdo otevřel srdce, naučil se dívat na svět prizmatem BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY, nikoliv racionální inteligencí, dny MÁGA navrhnou geniální řešení - zašlou duchovní pomoc a podporu k rozpletení mnoha složitých otázek. Problémy se vyřeší téměř spontánně, neplodné honění za obživou, úporné běhání, boj a strádání náhle ztratí svůj význam. Tento člověk nemající nic jiného na práci, bude připravovat půdu pro nové tvořivé síly. To je úkol BÍLÉHO MÁGA. Dny IX pulzují pozemskou moudrostí a stále hledají příjemce na Zemi. Věřte, že vaše vědomé úvahy podporují šíření BÍLÉ MAGIE v životě. Žijte Láskou a otevřou se před vámi všechny brány. Váš Obr MÁG čeká po eony let, aby s vámi navázal spolupráci a vyvedl vás ze světa neustálých bojů. Materiální situace a neustálé honění za chlebem se automaticky vrátí do normálního stavu, ztratí na mimořádné důležitosti.ŠESTKA vás volá, abyste na život reagovali s láskou, protože jedině tak přinesete NEBE na ZEMI. Ztělesněte v pozemských věcech to, co je Božské, čili svoji Hvězdnou Duši. Pouze tehdy proniknete-li do vibrace NEBE, NEBE sestoupí na ZEM. Až se vrátíte Domů, ZEMĚ půjde za vámi do NEBE.

Buďte Světlem. Buďte Láskou. Buďte sami sebou.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Trecena MULUC

31. října 2013 v 9:45 Mayský Kalendář na každý den

Trecena je třináctidenní perioda Tzolkinu a začíná vždy číslem 1, ale s rozdílným denním glyfem.

Vlnu Třinácti Nebes řídí základní Energie prvního dne a ovlivňuje všech 13 po sobě jdoucích denních glyfů. Pokud jste si vědomi převládající Energie prvního dne, můžete sladit své záměry s touto energií a umožnit, aby se projevila.


Tato Trecena začíná MULUC 1 ( MĚSÍC ) - Voda, Nabídka

Trecena začíná číslem 1 a končí číslem 13. Čísla 6, 7, 8 představují hřeben Vlny. Hřeben může být interpretován jako silné energie - i když samotný vliv Treceny se samozřejmě počítá od počátku. V této Trčené hřeben Vlny připadá na 6 IX ( Mág, Jaguár), 7 MEN ( Orel ) a 8 CIB ( Bojovník, Sup).

Jaguár je v Podsvětí zdrojem síly a energie Půlnočního Slunce. Orel v horním Světě zdrojem síly a energie Denního Slunce. Bojovník čistí karmu. Hřeben této Vlny nabízí lidstvu mocné síly energie čištění starých emocionálních vzorců a přijetí nových změn. Je zajímavé, že čistění následuje v návaznosti Treceny Cib, kterou jsme nedávno ukončili. Energie Muluc podporuje očistu a čištění, stejně jako osvobození od minulosti a negativity, tím umožňuje velký posun v Transformaci.

Využijte Trecenu Muluc - osprchujte sebe i Vesmír vodou vděčnosti k vytvoření nového života. Ian Xel Lungold říká - Toto je dobrý den nabídnout porozumění celému Stvoření.

Ian Xel Lungold - Mayan Mäjix

****************************
Popis pojmů v Mayském kalendáři

· Vlna - jednotkový program ČASU - definovaný první Pečetí - 13ti denní období činnosti vymezené Pečetí prvního dne
· Kin - souhrn Energií Tónu a Pečeti - síla působící na konkrétní sféru života, vyvolávající specifický účinek v závislosti na vědomé vůli člověka
· Pečeť - dvacítka aspektů Moudrosti Vesmíru
·Tón - třináct impulsů Nejvyšší Inteligence Vesmíru, třináct Paprsků Stvořitele Universa - Puls Galaktického srdce
· Geneze - jeden ze třech Cyklů Evoluce - ovlivňující sféru fyzickou, emocionální, nebo mentální
· Zámek - 52 denní, nebo 52 letý program Evoluce - definovaný lidským zásahem v procesu léčení určitých sfér života na Zemi
· Ego - lidský tvořivý nástroj, část osobnosti - určitý světonázor na moc práva svobodné vůle.


Život – jako ozvěna – ti vrací to, co řekneš nebo uděláš

31. října 2013 v 8:56 Skutečný mír je uvnitř


Chlapec se prochází v horách se svým tatínkem. Najednou klopýtl, spadl, uhodil se a zakřičel: "Aaaaaa!" Při vší té bolesti zaslechl hlas, který opakoval: "Aaaaaa!" Zaujalo ho to a tak se nahlas zeptal: "Kdo jsi?" A dostalo se mu odpovědi: "Kdo jsi?" Pak zakřičel: "Slyším tě! Kdo jsi?" Hlas odpověděl: "Slyším tě! Kdo jsi?" Nazlobený chlapec znovu zakřičel: "Hlupák!" A dostal odpověď: "Hlupák!"
Tu se chlapec obrátil na svého otce a zeptal se: "Tatínku, co se to děje?" Otec se usmál a řekl: "Můj drahý synku, teď pozorně poslouchej." A potom muž zakřičel: "Ty jsi nejlepší!" Hlas odpověděl: "Ty jsi nejlepší!" Dítě bylo překvapené a nechápalo, co to znamená.
Otec mu vysvětlil: "Lidé ten hlas nazývají OZVĚNA, ale ve skutečnosti to je ŽIVOT. Život - jako ozvěna - ti vrací to, co řekneš nebo uděláš. Život není nic jiného, než ozvěna našich činů. Když si přeješ víc lásky na světě, vytvoř víc lásky ve svém srdci. Když chceš, aby tě lidé respektovali, ty respektuj je….To je princip, který prochází Vším ve tvém životě. Život vrací to, co jsi dal ty jemu. Náš život je zrcadlo nás samotných."

"…Jak obtížné může být obrátit svou pozornost dovnitř! Jak lehce dovolujeme našim starým zvykům a navyklým vzorcům chování, aby nám vládly! Ačkoliv nám přinášejí utrpení, přijímáme je s téměř fatalistickou odevzdaností, protože jsme tak navykli jim podléhat. Svobodu si můžeme idealizovat, ale jak dojde na naše zvyky, jsme zcela zotročení.
Rozjímání nám může přinést moudrost. Je samozřejmě možné, že budeme znovu a znovu upadat do ustálených stereotypů, avšak pomalu z nich můžeme vybřednout a změnit se."
SOGJAL RINPOČHE


www.cestakmedusi.cz/
Zdroj: email Iva B.

Hledáte radost, klid a štěstí? Najděte sami sebe...

31. října 2013 v 8:47 Jednoduchost života

Proč jsme vlastně tady? Jaký je smysl našeho života v tomto poblázněném světě? Člověk se rodí, prožívá svůj život, vybírá si životní cesty a nakonec umírá. A co je potom? Umírání je problém každého z nás. Dříve nebo později to přijde. Ale tuto skutečnost většinou opomíjíme, dokud to jde.

Možná i proto se člověk snaží být šťastný. Chce si užívat života, dokud může. Většinou si ale myslíme, že štěstí a radosti lze dosáhnout jen různými hmotnými pokroky a úspěchy. Můžeme vyhrát peníze, koupit si auto, pořídit si dům se zahradou, ale jak dlouho jsme z nově nabytého majetku většinou šťastní? Zpočátku máme radost, že jsme učinili nějaký pokrok ve svém životě, ale časem tento pocit štěstí zevšední a už to není jako dřív...

Jak dlouho jsme toužili po nějakém hmotném zisku a majetku, a když se nám poštěstí a získáme jej, už to bereme jako samozřejmost a nevěnujeme tomu pozornost. A už zase hledáme nový zdroj štěstí... Lze tedy tvrdit, že zdrojem skutečného štěstí a radosti jsou hmotné statky? Kde je skutečný zdroj nekonečného klidu, radosti a štěstí? Kde se skrývá ten pocit osvobození, po kterém toužíme a které nám schází pro dokonalost v životě?

Myslíme si, že svět funguje tak, jak jej běžně vnímáme. Řídíme se materialistickým pravidlem, že co nelze vidět nebo změřit, neexistuje. Ale pracuje svět a celý vesmír skutečně na principech, které dnes obecně přijímáme? Můžeme říci, že naši vědci a my známe vše a není co nového objevovat? Kdybychom se mohli podívat na svět očima hmyzu, také bychom si mysleli, že svět nemůže být jiný, než jaký jej vidíme my? Kdybychom byli žábou ve studni, také bychom si mysleli, že nebe není větší než poklička od hrnce?

Co když naše oči a všechny smysly také nejsou dokonalé a celý svět funguje jinak, než jak se nám na první pohled zdá? Co by se s námi stalo, kdybychom měli jen o něco pozměměnou DNA? Co by se stalo, kdybychom odbočili z davu a začali žít naprosto s jiným vnímáním světa než všichni ostatní? Změnily by se naše smysly a spektrum našeho vnímání? Stačila by snad jediná změna struktury našeho těla, abychom začali ovládat schopnosti a vidět věci, kterým sami nevěříme? Mohli bychom se dorozumívat telepaticky s ostatními jen za pomoci myšlenek? Proč si myslíme, že náš svět je jediný a pevný, když stačí jen jedna změna v systému a všechno začne fungovat na jiných principech? Co je vlastně hybnou silou celé evoluce? Proč si myslíme, že s našimi nedokonalými smysly máme schopnost najít Boha - a když my "géniové" Ho nevidíme, jsme si jisti, že nemůže existovat? Nikomu nedošlo, že Bůh může jako nejmocnější bytost mít energie, díky kterým se obyčejným lidským bytostem skryje?

Po tom všem - jaká je skutečná hodnota hmoty, v které často hledáme štěstí? Vždyť je neuvěřitelně pomíjivá, jak v ní můžeme soustavně hledat štěstí? Není možné, že hmotný svět je ve skutečnosti iluzorní? Dokud budeme hledat štěstí ve hmotě, nikdy nebudeme šťastní! Takže existuje vůbec nějaké skutečné štěstí a skutečná radost? Pokud ano, kde jej můžeme nalézt?

Ten zdroj štěstí a radosti se skrývá v nás samotných. Jen každý z nás musí projevit touhu probudit to kouzlo, které se v nás skrývá. Jak je to jednoduché a leckdo na to nepřijde po celý život! Hledáte-li nekonečné štěstí, nekonečnou radost a klid, jestliže hledáte určitou formu vlastního osvobození z pout utrpení a hmoty, objevte proto sami sebe. Lidé se dnes zajímají o tolik věcí, ale neznají sami sebe! Nikdo je to neučí. Lidé celý život hledají štěstí, ale neví, že skutečné štěstí se v nich skrývá od narození. Jediné, co je potřeba, je probudit ho!

Změňte svůj život, zmeňte svůj pohled na svět. Tato doba nás k tomu mimořádně vyzývá. Vybudujte si vlastní svět založený především na vztazích, na lásce a souznění. Vykašlete se na hromadění majetku - s tím jsme to zkoušeli dlouho a skutečné štěstí nám nepřineslo. Nešiřte násilí a zlo, každý den vstávejte s nadějí a díkem za další dny na této planetě, ať se venku děje cokoliv. Nedívejte se příliš do budoucnosti ani se nevracejte do minulosti. Žijte tady a teď, buďte šťastní. Nedívejte se daleko za obzor, podívejte se do sebe a hledejte v sobě něco nového. Najdete toho víc než všichni světoví vědci o hmotě a fyzice dohromady.


Jaroslav Krejčí,
http://fenomen2012.net/

Zdroj: email. Iva.B.

POSLESTVÍ MÍRU JEŽÍŠE KRISTA

31. října 2013 v 8:36 Skutečný mír je uvnitř


A stalo se, že mnoho nemocných a chromých přišlo za Ježíšem a ptali se ho: "Když všechno znáš a víš, řekni nám, proč musíme tak hrozně trpět? Proč nejsme zdraví jako jiní lidé? Mistře, uzdrav nás, abychom byli silní a nemuseli setrvávat v naší bídě. Víme, že máš tu moc, uzdravovat ze všech druhů nemocí, osvoboď nás od Satana a všech jeho velkých utrpení. Mistře, slituj se nad námi!"

A Ježíš odpověděl: "Šťastní jste, že hladovíte po Pravdě, neboť vás chci chlebem moudrosti nasytit. Šťastní jste, že klepete, neboť vám chci dveře života otevřít. Šťastní jste vy, kteří chcete setřást moc Satana, neboť vás chci vést do říše andělů naší Matky, kam moc Satana nesahá."

A oni se ptali s podivením: "Kdo je naše Matka a co jsou její andělé? A kde je jejich říše?"

"Vaše Matka je ve vás a vy jste v ní. Ona vás zrodila, ona vám také dává život. Ona to byla, která vám dala vše a k ní se jednoho dne vrátíte. Šťastní jste, jestliže poznáte ji a její říši, jestliže přijmete anděly své Matky a jejich zákony. Neboť vpravdě pravím vám, ten kdo tak činí, nikdy nebude nemocem, Neboť moc Matky stojí nade vším. Potře Satana i jeho říši a opanuje naše těla a všechny živé věci. Krev, která v nás teče, prochází z krve naší Matky Země. Její krev prší z oblaků, tryská vřídly země, pramení v horách, protéká řekami v údolích, spí v jezerech, mocně zuř& iacute; v bouřlivých mořích. Vzduch, který dýcháme, pochází z dechu naší Matky Země. Její dech je azurový v nebeských výšinách, kvílí na vrcholcích hor, šeptá v listoví lesů, vlní se v obilných polích, podřimuje v hlubokých údolích, horce sálá v pouštích. Pevnost našich kostí pochází z kostí naší Matky Země, skal a kamenů. Obnažené se zvedají k nebi na vrcholcích hor, jsou jako obři, kteří spí na jejích svazích, v pustinách jsou zasazeny jako modly a skryty jsou v hlubinách země. Jemnost našeho masa pochází z masa naší Matky Země, ze žlutých a červených plodů ovocných stromů a obil ných brázd. Naše vnitřnosti pocházejí z nitra naší Matky Země, a stejně jako jsou neviditelné hlubiny země, i ony jsou naším očím skryté. Světlo našich očí, sluch našich uší, pocházejí oboje z barev a zvuků naší Matky Země, které nás obklopují jako voda obklopuje rybu, jako chvějívý vzduch obklopuje ptáka.

Vpravdě pravím vám, člověk je synem Matky Země a od ní obdržel své tělo, tak jako tělo novorozeného dítěte bylo zrozeno z lůna své matky. Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou Zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte. Dodržujte proto její zákony, neboť nikdo nemůže žít dlouho, ani být šťastný, jen ten, který svou Matku Zemi ctí a dbá jejích zákonů. Neboť váš dech je její dech, vaše krev je její krev, vaše kosti jsou její kosti, vaše maso je její maso, vaše oči a uši jsou její oči a uši. Pravím vám, nebudete-li dodržovat jenom jediný z jejich zákonů, budete- li jen jediné části svého těla škodit, budete zcela ztraceni ve své bolestiplné nemoci a utrpení. Nebudete-li žít podle zákonů své Matky, nemůžete žádným způsobem uniknout smrti. Ale při tom, kdo bude podle zákonů své Matky žít, ona také setrvá. Uzdraví jeho bolesti a on nikdy neonemocní. Dá mu dlouhý život a uchrání jej od všeho trápení, před ohněm, před vodou i před uštknutím jedovatým hadem. Neboť vaše Matka vás zrodila, uchová také ve vás život.

Šťastný je ten, kdo svou Matku miluje a klidně spočívá na jejích prsou. Neboť vaše Matka vás miluje, i když se od ní odvracíte. A o kolik víc vás bude milovat, jestliže se k ní opět navrátíte? Vpravdě pravím vám, její láska je veliká, větší než nejvyšší hory, hlubší než nejhlubší moře. A ty, kteří svou Matku milují, ona nikdy neopustí. Tak jako chrání slepice svá kuřata, jako lvice své mladé, jako matka novorozeně, tak chrání Matka země syna člověka před vším nebezpečím a zlem.

A všichni kolem něj poslouchali jeho slova s podivením, neboť v jeho slově byla síla, a on učil zcela jinak než kněží a vykladači písma. A ačkoli slunce právě zapadalo, neubíral se nikdo z nich ke svým obydlím.

Postěte se a modlete vroucně a hledejte sílu živého Boha pro své uzdravení. Během postění se vyhýbejte lidem a vyhledejte Matku Zemi, neboť kdo hledá, najde. Vyhledejte čerstvý vzduch v lesích a polích a tam v jejich středu najdete anděla vzduchu. Svlékněte si šaty a boty a dovolte andělu vzduch, aby objal celé vaše tělo. Potom dýchejte dlouho a zhluboka, aby do vás anděl vzduch mohl proniknout. Vpravdě pravím vám, anděl vzduchu vyžene všechny nečistoty z vašeho těla, které zvenku i zevnitř špiní. A všechny nečisté věci z vás odejdou, jako se kouř z ohně vine vzhůru a ztrácí se ve vzduchu. Neboť vám pravím, svatý je anděl vzduchu, který všechno nečisté očišťuje a všemu p áchnoucímu navrací sladkou vůni. Žádný člověk nemůže předstoupit před tvář Boží, kterého nepropustí anděl vzduchu. Vskutku, všechno musí být obrozeno skrze vzduch a Pravdu, neboť vaše tělo dýchá vzduch Matky Země a váš duch dýchá Pravdu nebeského Otce.

Po andělu vzduchu vyhledejte anděla vody. Vysvlečte si boty a šaty a dovolte mu, aby vás celé objal. Vrhněte se do jeho objímající náruče a s každým nádechem vodou pohybujte. Říkám vám, že anděl vody odplaví z vašeho těla páchnoucí nečistoty, které se tak jako bláto z šatů rozpustí v říčním proudu. Neboť svatý je anděl vody, který vše nečisté očišťuje a vrací všem páchnoucím věcem sladkou vůni. Žádný člověk nemůže přestoupit před tvář Boží, kterého nepropustí anděl vody. Vskutku, vše musí být z vody a Pravdy znovuzrozeno, neboť vaše tělo se koupe v řece života věčného. Neboť vaši krev dostáváte od sv é Matky Země a Pravdu od tvého nebeského Otce. Nemyslete, že postačí, když vás anděl vody obejme jen zvnějšku. Vpravdě vám říkám, že vnitřní nečistota je o mnoho větší než vnější nečistota. A ten, kdo se jen povrchně očišťuje, ale uvnitř zůstává nečistý, je podobný hrobkám, které jsou zvenčí pohledně omítnuté, ale uvnitř skrývají děsivé nečistoty a ohavnosti. Říkám vám proto, nechte anděla vody, aby vás pokřtil i vnitřně, abyste byli osvobozeni od minulých hříchů a abyste byli uvnitř právě tak čistí jako zřídlo řeky ve sluneční záři.
A jestliže potom ještě přetrvá něco z vašich minulých hříchů a nečistot, vyhledejte anděla slunečního světla. Svlékněte si boty a šaty a nechte jej obejmout celé vaše tělo. Pak dýchejte dlouho a zhluboka, aby vás mohl anděl slunečního světla zcela proniknout. A anděl slunečního světla vyžene všechny páchnoucí nečistoty, které vás zevnitř i zvnějšku špiní. A všechny páchnoucí a nečisté věci z vás vyprchají, tak jako mizí temnota noci před jasem vycházejícího slunce. Neboť vpravdě vám pravím, svatý je anděl slunečního světla, který čistí všechny nečistoty a přeměňuje zápach na sladkou vůni.

Nikdo nemůže předstoupit před tvář Boží, kdo nebyl propuštěn andělem slunečního světla. Vskutku. všichni musí být obnoveni sluncem a Pravdou, neboť vaše tělo se ohřívá ve slunečním světle Matky Země a váš duch se ohřívá ve slunečním světle Pravdy nebeského Otce. Andělé vzduchu, vody a slunečního světla jsou bratři. Byli dáni člověku, aby mu sloužili a aby on mohl chodit od jednoho k druhému. Právě tak svaté je jejich objetí. Jsou nerozlučnými dětmi Matky Země a proto nerozdělujte to, co země a nebe učinily jednotou. Dovolte, aby vás tito tři andělští bratři zahalovali každý den a zůstaňte s nimi po celou dobu půstu. Neboť jak vám říkám, přemohou moc ďáblů. Všec hny hříchy a nečistoty opustí spěšně tělo, které tito tři andělé objímají. Tak jako zloději utíkají z opuštěného domu, když se pán domu navrací: jeden dveřmi, druhý oknem a třetí přes střechu podle toho, kde se zdržoval a jak umí, právě tak uprchnou všichni ďáblové zla, minulých hříchů i všech nečistot a nemocí, kteří chrám vašeho těla zamořovali. Jestliže andělé Matky Země vstoupí do vašeho těla s písní, že jej přebírají do vlastnictví jako vládce chrámu, pak všechny ošklivé pachy odejdou spěšně vaším dechem a vaší kůží, nečistá voda vašimi ústy a vaší kůží, konečníky a int imními místy. A všechny tyto věci budete moci svýma očima vidět, svým nosem cítit a svýma rukama ohmatat.

A když všechny nečistoty a hříchy opustí vaše tělo, bude vaše krev tak čistá jako krev vaší Matky Země, jako pěna řeky v slunečním jasu. A váš dech bude tak čistý jako dech vonících květin, vaše maso tak čisté dužina ovocných plodů, které zrají v korunách stromů, světlo vašich očí bude tak jasné a čisté jako zář slunce na modrém nebi. A nyní vám budou andělé Matky Země sloužit. A váš dech, vaše krev a vaše tělo budou zajedno s dechem, krmí a tělem Matky Země, že váš duch bude také zajedno s duchem vašeho nebeského Otce, než skrze Matku Zemi.

Proto vám říkám, milujte své pravé bratry v Boží vůli tisíckrát více než své bratry rodné. Neboť váš nebeský Otec je LÁSKA, neboť vaše Matka země je LÁSKA, neboť Syn člověka je LÁSKA. Skrze lásku jsou Otec nebeský, Matka země a Syn člověka JEDNO. Neboť duch člověka byl stvořen z Ducha nebeského Otce a jeho tělo bylo stvořeno z těla Matky Země. Buďte proto dokonalí jako Duch vašeho nebeského Otce a tělo vaší Matky Země jsou dokonalé. A milujte svou Matku zemi tak, jako milujete svá těla. Milujte své skutečné bratry tak, jako je milují váš nebeský Otec a vaše Matka země. A pak vám dá nebeský otec své posvátné tělo. Potom se budou synov&eac ute; člověka milovat jako praví bratři láskou, kterou dostali od svého nebeského Otce a Matky Země a budou se navzájem utěšovat. A pak zmizí na zemi všechno zlo a smutek a místo nich nastoupí láska a radost. A pak bude země jako nebe a nastane Království Boží.

Kdybych mluvil jazyky lidí i andělů, ale byl bez lásky, zněl bych jako plech nebo rozladěný cimbál; kdybych uměl předpovídat budoucnost a znal všechna tajemství i všechnu moudrost, a kdybych měl tak silnou víru jako je bouře a dokázal hory přesazovat, ale lásku bych neměl, nejsem nic. A kdybych dal všechny statky, abych nasytil chudé a všechen svůj lesk, který jsem obdržel od svého Otce, ale lásku neměl, nic mi to nebude platné. Láska je trpělivá, láska je dobrotivá, láska nezná závist, neplodí nic zlého, nezná pýchu;není ani hrubá, ani sobecká, vůči zlobě zůstává mírnou, nepředstavuje si neštěstí, neupadá do nespravedlnosti, a le naopak, těší se ze spravedlnosti. Láska brání vše, láska doufá vše, láska unese vše; nikdy se nevyčerpá avšak slova sama zaniknou a vědění se ztrátí. Neboť máme jen částečnou pravdu a částečnou nepravdu, ale když přijde plná dokonalost, všechno nedokonalé se rozplyne. V dětském věku mluví člověk jako dítě, chápe jako dítě, myslí jako dítě; ale dospělý odkládá dětské věci; ale přece ještě se díváme přes kalná skla a matoucí slova. Ještě máme jen částečná vědění, ale až staneme před tváří Boží, nebudeme již mít částečná vědění, ale taková, která nás On učí. Ale nyn í nám zůstávají tato tři slova: víra, naděje a láska.
Pak se Ježíš zvedl. Ale všichni ostatní zůstali sedět, neboť každý cítil sílu jeho slov. A potom se objevil mezi rozestouplými mraky měsíc v úplňku a zahalil Ježíše světlem. A jiskry sršely z jeho vlasů a on stál mezi nimi ve svitu měsíce, jako by se vznášel ve vzduchu. A nikdo se ani nepohnul, nebylo slyšet nejmenšího zvuku. A nikdo nevěděl, kolik času uplynulo, neboť čas se zastavil.

Potom Ježíš nad nimi vztáhl ruce a řekl: "Mír buď s vámi", a pak odešel, jako vánek, který prochvívá korunami stromů.

A po nějakou dobu sedělo shromáždění tiše a potom se probouzelo ze svého mlčení, jeden po druhém, jako po dlouhém snu. Ale nikdo neodcházel, neboť slova toho, který je opustil, stále ještě zněla v jejich uších. A oni seděli, jako by naslouchali podivuhodné hudbě. Ale konečně, když už to bylo poněkud tísnivé, řekl jeden: "Jak je dobré být tady."

A druhý: "Kéž by tato noc trvala navždycky!"

A jiný: "Kdyby tak on s námi stále zůstal."

"Je to pravda, že je vyslancem Božím, protože vložil naději do našich srdcí."

Esejské evangelium míru
Zdroj: email. Iva B.


Já jsem uvnitř tebe a ty ztělesňuješ Mé ruce a nohy.

31. října 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Pro víru je třeba udělat víc, než jen nečinně sedět v pozadí a nechat vše na Mně. Musíš sehrát svou úlohu, protože "podle tvé víry se ti bude dít". Vše je možné, máš-li ve Mne plnou víru a důvěru. Žij podle víry a zjevuj všem duším Mé zákony. Pracujme jako jeden, žijme jako jeden, buďme jako jeden; Já v tobě a ty ve Mně. Když plně pochopíš, že mohu udělat cokoliv, pak si uvědomíš, že i ty dokážeš vše, protože Já působím v tobě a skrze tebe. Avšak nic se neuskuteční, jestliže ty nezačneš jednat a neučiníš to. Já jsem uvnitř tebe a ty ztělesňuješ Mé ruce a nohy. Zasvěť tyto ruce a nohy Mně a Mým službám, aby nic nezdržovalo vznikající dílo a aby vše šlo hladce. Dbej, ať jednáš v dokonalé harmonii a rytmu s Mými zákony, a spatříš zázrak za zázrakem.Vzdávej za vše věčné díky.
Aktivace Portálu AION 23.listopadu 2013 (Cobra)

30. října 2013 v 13:00 Doteky Nového Života


Aktivace Portálu AION 23.listopadu 2013 (Cobra)Znovu nadešel čas konat. Nadešel čas vzít osud našeho světa do svých rukou. Proto se setkáme ve skupinách, větších či menších, individuálně nebo s partnery, v čase heliocentrické kvadratury Pluta a Uranu 23.listopadu. Mnoho z nás se setká a bude vizualizovat Událost, jak se děje právě TEĎ, a vytvoří tak čistý a harmonický kanál manifestace konečného osvobození planety.
Naše vizualizace podpoří plán planetárního osvobození, aby se manifestovalo co nejdřív, nenásilně a jemně, jak je to jen možné. Zvládneme to! Je třeba toto dál šířit! Je třeba, aby se zapojilo mnoho lidí, aby bylo dosaženo kritického počtu lidí, kteří se zúčastní. Prosím vyvěste to na své stránky a blogy! Pokud znáte nějaká alternativní média, můžete jim toto oznámení poslat. Můžete vytvořit skupinu na Facebooku pro skupinu lidí, kteří se přidají ve vaší části světa. Můžete vytvořit video a umístit ho Youtube.
Čas aktivace portálu AION je vrcholem kvadratury Pluta a Uranu, která se objevuje v období 2012-2015.Je to nejdůležitější astrologický aspekt naší doby a jeho význam je velmi jednoduchý:revoluce Světla. K přesnému heliocentrickému vrcholu kvadratury Uranu a Pluta dochází právě 23.listopadu. V tomto okamžiku nastane, kromě kvadratury Pluta a Uranu, ještě velmi zajímavá heliocentrická konfigurace Merkur, Venuše, Jupiter, Saturn, Neptun a Pluto vytvoří šesticípou hvězdnou mandalu kolem Slunce.
Šesticípá hvězda je stejná konfigurace jaká nastala při harmonické konkordanci v listopadu 2003 (kdy Hnutí odporu nabouralo eterický počitačový program implantátů) a nastala znovu při Portálu Míru 25.srpna tohoto roku (kdy jsme společně zabránili vojenské invazi v Sýrii). Aktivace portálu AION je vrcholný moment ve zlomu vlny. Vzhledem k poměru mřížek byly dosud síly Světla pasivní a většinou odpovídaly na akce Temných sil. Od portálu AION síly Světla převezmou iniciativu k akci.
V okamžiku aktivace portálu Centrální Galaktické Slunce vyšle energetický minipuls skrz Slunce a skrz šesticípou hvězdnou mandalu planet. Energetický puls bude podobný, k jakému dojde při Události, pravděpodobně bude ale mnohem slabší. Puls vyšle harmonické rezonanční vlny do sluneční soustavy a může spustit výměnu slunečních magnetických pólů.
Galaktický minipuls bude přenášen Aionem a Ionou (helénské božstvo), kosmickými párovými dušemi, které hrály velmi důležitou roli, když značně přispěly k vytvoření galaktické civilizace Světla před miliony let.
Záměrem Iony dnes je šířit vědomí Bohyně z galaktického středu k méně vyvinutým planetám na vnější spirále Mléčné dráhy. V galaktické mytologii je zobrazována jako okřídlená bohyně.

Záměrem Aiona je pomoc a dohled nad změnou kosmických cyklů v galaxii v souladu s 25,000-letým pulsem srdce Galaktického Centrálního Slunce.
Bude dohlížet na aktivaci AION portálu na planetě Zemi. Tato aktivace bude značit změnu věků.
Poprvé v naší historii bude vytvořeno přímě spojení mezi fyzickým světem (3D dimenze) a kosmickým atomovým světem (11D dimenze) na planetě Zemi.
Tato aktivace bude spouštěčem Nové renesance. Proto také hlavní aktivace bude probíhat ve Florencii v Itálii. Budete více než vítáni, když se k nám přidáte.
Pokud se nemůžete přidat ve Florencii, můžete tuto aktivaci provést s vaší skupinou, či dokonce sami, kdekoliv na světě budete.
Aktivaci budeme provádět všichni ve stejný čas, v okamžiku otevření portálu AION, 23.listopadu v 22 hodin 11 minut SEČ.


Instrukce:
1. Uvolněte mysl a tělo sledováním dechu po několik minut.
2. Spojte se se svou duší, Vyšším Já, zavolejte duchovní průvodce, anděly a Nanebevstoupené mistry.
3. Vizualizujte okamžik průlomu, záblesk při Události, okamžik osvobození planety, které se děje TEĎ.


Vítězství TEĎ! Osvobození TEĎ!


zdroj: www.2012portal.blogspot.com (Cobra, Hnutí odporu)
překlad: Iva Maya

Zdeněk Mahler v rozhovoru s Janem Gazdíkem

30. října 2013 v 10:48 Aktuální novinky


Masaryk nepodal korupčníkovi ruku, Klaus ho amnestoval28.10. 2013
Zdeněk Mahler dnes převezme státní vyznamenání.

Praha - Vznik samostatné Československé republiky doprovázely 28. října 1918 velké ideály a naděje. Co z nich ale dnes zbylo? A je vlastně co slavit? A existují konečně ještě dnes vůbec důvody, proč si vznik společného - a již zaniklého - státu Čechů a Slováků alespoň připomínat?

Na otázky k 95. výročí vzniku samostatné republiky odpovídá pre Aktuálně.cz spisovatel, scénárista, ale také pamětník "první Masarykovy republiky" Zdeněk Mahler.

Patří k největším znalcům prezidenta Tomáše Masaryka a dnes večer bude také zároveň jedním z těch, jimž prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále Pražského hradu udělí státní vyznamenání.

Korupce na Žofíně


Aktuálně cz.: Máme tedy slavit, anebo jen zlehka připomínat vznik Československa? Přece jen už dvacet let neexistuje?

Zdeněk Mahler: Mnohé věci, které nám dnes otravují život a frustrují nás, vyplývají z toho, že na zkušenosti i výsledky práce našich předků kašleme a nectíme je... pokud si je vůbec uvědomujeme. První republiku jsem zažil v pohnutých letech světové hospodářské krize. Pamatuji se na situace, kdy se tisíce lidí ocitly na samém existenčním dně. Zažil jsem ovšem i mobilizaci v osmatřicátém, Mnichov, odstoupení pohraničí hitlerovskému Německu... Bydleli jsme tenkrát v činžáku a když byla rozhlasem vyhlášena mobilizace, celým barákem se nesl dupot chlapů jak spěchali ke svým vojenským útvarům. Lidé šli bránit svoji - a to bych podtrhl - těžce vydobytou republiku. Bez ohledu na to, jak těžké chvíle jim krize přinášela. A nevzdali to ani při nacistické okupaci - tisíce odešly bojovat za hranice a další tisíce pokračovaly v odporu doma v ilegalitě.

Takže každý, kdo mluví o tom, že Češi vždy jen klonili hlavy a podrobili se, neví o tomto národu zhola nic. Za nacistické okupace jsme patřili v Evropě k těm nejpopravovanějším a nebylo to jen tak pro nic a za nic. Proti vysoce profesionálními gestapu stála sice mnohdy naivita odbojářů, ale právě v letech druhé světové války se ukázalo, co je to tvrdá česká palice. Teorií o zlomené páteři argumentují hlavně ti, kteří by se její pevností neměli příliš honosit.

A. cz.: Odkud se tehdy vzal spontánní vztah lidí k Československu, odhodlání ho bránit?

Z. M.: Lidé tehdy dobře věděli, že krize přišla zvenku - vlastně stejně jako dnes. A Masaryk jim to jako hodnotový maják stále připomínal: o jakou krizi jde a že se stát i proto - zejména v těžkých chvílích - musí více starat o potřebné. Lidé navíc tolik nepodléhali bludům a lžím, že jsme v dějinách nikdy neobstáli, že nejsme schopni si vládnout sami, že naše kultura je druhořadá a z jiné odvozená... i po dvaceti letech si ještě pamatovali, co úsilí Čechy a Slováky stála svoboda. A proto si ji i tolik cenili.

Současná schopnost českého sebemrskačství, ten štír, jenž se uštkne sám - to nemá ve světě obdoby. Právě tohle je nejmarkantnější projev čecháčkovství, při němž se zbavujeme elementární a tolik důležité sebedůvěry. My se dokonce začínáme stydět za to, že žijeme v této zemi, kterou padesát generací před námi zvelebovalo.

A. cz.: Takže je přece jen co oslavovat?

Z. M.: Ale samozřejmě. Mluví se třeba o tom, že nám republika spadla do klína, že nám ji mocnosti věnovaly darem... anebo že šlo o pouhý slepenec. Dokonce i někteří velmi vzdělaní lidé dnes prohlašují, že nejšťastnějším obdobím českých dějin byla Bílá hora. A naopak tím nejtragičtějším právě 28. říjen 1918. Únava lidí z demokracie, přesněji z karikatury na demokracii, vede dnes mnohé lidi k nedemokratické volbě - k sympatiím k extrémistickým stranám, jakkoliv se ohánějí humanistickými respektive lidovými hesly. Jiné naopak k tomu, že volby ignorují. Politika je ale naším moderním osudem a uniknout jí nelze. Jde jen o to, abychom se jí nevystavovali napospas. Anebo - ještě hůře - se před ní neuchylovali do jakési vnitřní emigrace. I když je velmi těžké objevit v české politice koncepční, charismatickou a hlavně charakterní osobnost.

A. cz.: Takovými osobnostmi asi byli "otcové zakladatelé" Československa - Masaryk, Štefánik, Beneš, Švehla, Hodža či Kramář... Vzniklo by Československo, pokud by nebyli Tomáš Masaryk, Edvard Beneš či Rostislav Štefánik?

Z. M.: V té době se šťastnou shodou okolností vynořilo několik velmi siných osobností s těmi nejvyššími kvalitami. Ať již jde o vzdělání či charakter. Dnes stojíme svým způsobem na křižovatce, kdy se rozhoduje o dalším směřování republiky. Po sametovém převratu v roce 1989 se v Československu přešlo z dogmatu všelidového vlastnictví k jinému dogmatu vlastnictví soukromého, nedotknutelného, svatého... často bez ohledu na původ. Takže je někdy sobectví povýšeno na ideologii... A když se navíc svolávají sponzorské večeře na pražském Žofínu, tak přímo legalizujete korupci. Pročpak asi na té večeři byznysmeni plnili stranickou kasičku? I tohle byla příčina obrovského poklesu mravnosti v české politice. A tahle klika, která mnohdy vytvořila vpravdě mafiánskou strukturu kapitalismu, vyústila v obrovskou frustraci lidí z politiky. Víte co by to chtělo dnes?

Mladý Masaryk by se hodil


A. cz.: Co anebo koho?

Z. M.: Vlastně koho: mladého Tomáše Masaryka, který se celý život důsledně řídil zásadou: "nebát se a nekrást". Bohužel tady ale nikdo podobný není. Masaryk měl takovou mravní autoritu, že stačilo, aby při oficiálním setkání nepodal ruku ministru zemědělství Karlu Práškovi, který byl namočen do lihové aféry, a politicky ho tím vyřídil. Prášek vzápětí zabalil fidlátka a šel. Srovnejme to s dneškem. Třeba jen se zázračným zbohatnutím sociálnědemokratického premiéra Grosse. Prezident Masaryk nepodal kdysi korupčníkovi ruku a ten skončil. Prezident Klaus poskytl dnes podobnými lidem amnestií milost a zločinci jsou na tom lépe než poškození. Proto se lidé odvracejí zhnuseni od politiky i státu... anebo se ze vzteku či rozčarování přiklánějí k extremismu. Vláda, která vzešla z těchto voleb by se proto měla soustředit na trpělivou reformní práci a nikoliv na velké, nepromyšlené a tedy i unáhlené sliby a gesta, která nakonec stejně nesplní a tento národ jen ještě více popudí.

A. cz.: Nepřipomínal právě Masaryk, že není hrdinou ten, kdo činí velká gesta či připravuje revoluci, nýbrž ten, kdo denně poctivě pracuje?

Z. M.: Víte, ono nejde vždy o jen paragrafy, ale také o vědomí, že tohle se nedělá, tohle se nesluší... a právě podobné normy se u nás z vědomí lidí vytratily, takže si proto zařizují jen svůj soukromý svět a uzavírají se do něho. Ale k věci. Masaryk a jeho spolupracovníci se dlouhé roky připravovali na to, aby Češi a Slováci získali vytouženou národní svobodu. A vůbec nebylo jasné, jakou formu bude mít. Na vaši spekulativní otázku jak by to s námi dopadlo bez otců zakladatelů tedy odpovídám: ano, nebýt jich, získání národní svobody by bylo mnohem, mnohem komplikovanější a možná bychom ji ani nenabyli.

Neví se, že jakmile vypukla první světová válka, tak se Masaryk radil s čelnými německými politiky, jak si vlastně představují vývoj, pokud Německo a Rakousko - Uhersko zvítězí. "Pak už se s vámi nebudeme patlat!" řekli mu. O lecčems vypovídalo i to, že Prušáci se hrnuli do války s nadšením, zatímco čeští vojáci si při nastupování do železničních vagonů zpívali: "Červený šátečku kolem se toč, jedeme do války, nevíme proč." Nazval bych to dějinným odcizením.

V osmdesátých letech devatenáctého století, kdy Masaryk vstupuje do politiky, byla už hluboce rozpracována koncepce pangermanismu. Její "mapy" přitom dokonale odpovídají pozdějším hranicím protektorátu Čechy a Morava. A jedna z nich dokonce zahrnuje plány na vystěhování toho "českého klínu" a jeho začlenění do "německého tělesa". Češi měli být vystěhováni do Bosny a Hercegoviny. Nacista Reinhard Heydrich nepřišel tudíž po příchodu do Prahy s ničím novým, když chtěl "český ksindl" vystěhovat na Sibiř.

Dnes už se zapomíná i na to, že Masaryka v emigraci finančně vydatně podporovali američtí krajané. Třicet tisíc těchto krajanů žijících v USA pak vstoupilo do US Army, aby v Evropě bojovali ve jménu své svobodné vlasti - Československa! Měřeno dnešními hodnotami, jde o něco neuvěřitelného, nevídaného a jen těžko pochopitelného.

A. cz.: Sehráli při vyjednávání s mocnostmi o vzniku Československa ruské, francouzské a italské legie složené z Čechů a Slováků opravdu tak důležitou roli?

Z. M.: Jen na Rusi jsme měli v různých lágrech 200 000 zajatců. Z nich pak do ruských legií vstoupilo 70 000 mužů. Tihle kluci už poznali válku v její nejdrsnější podobě. Věděli tedy, že pokud do toho půjdou znovu a budou-li zajati, tak je popraví za zradu (což se také dělo). Nevěděli ale - Masaryka, který tu akci vedl, nevyjímaje - jako to dopadne. On jim to také na rovinu řekl: "Hoši, já vám nemohu zaručit, že neprohrajeme. V tom případě my vůdcové se vrátit už nemůžeme. Ale vy vojáci se v každém případě vrátíte, protože na takové hromadné pronásledování by si Rakousko netrouflo. Pak ale v každém městě v každé vesnici bude člověk, který o rozbití Rakouska nejen mluvil, ale i pro to bojoval. A to je, co jsem si vždycky přál: abychom se stali národem, který se nebojí."

Víte - britská šlechta spřízněná s tou německou a rakouskou si Československo dlouho nepřála a stejně tak i Francie. Nikdo neměl zájem, aby se Rakousko - Uhersko rozpadlo. A dlouho si to myslel i americký prezident Wilson. Drobení střední Evropy chápal jako její balkanizaci. Masaryk dokonce pod tím tlakem - aby vyhověl - sepsal memorandům: Spojené státy zemí koruny Česko-Slovenských. Ale stále to ještě nic neznamenalo... i když by tehdy Američané rádi v Evropě viděli svou analogii.

Československé legie se nakonec staly významnou silou, o kterou se mohl Masaryk při vyjednávání s mocnostmi o národní svobodě Čechů a Slováků a později o vzniku společného státu opřít. Staly se silou, která se osvědčila v bojích a západní mocnosti ji musely respektovat. Masaryk si to dobře uvědomoval, když říkal: "Uvádí se o mně, že jsem pánem Sibiře, většího území, než je Evropa, a disponuji třemi armádami ve třech státech - a přesto stále figuruji jako soukromá osoba. Žádná velmoc přece nemůže jednat o využití legií, aniž by je uznala. Československo má armádu a nemá statut. Hodláte snad uchránit Rakousko, tento zlý sen s německou páteří?!" A mohu ještě něco o Masarykových schopnostech?

Havel už jen zíral


A. cz.: Samozřejmě.


Z. M.: Když Masaryk směřoval po transsibiřské magistrále z Ruska do Japonska a pak do Ameriky, musel v krátké době sehnat dvě stě šedesát vlaků a lokomotiv... a v Japonsku pak lodě, aby mohl sedmdesát tisíc československých legionářů dostat z Ruska domů. A cestou při tom, v tom neuvěřitelném stresu, píše knihu "Nová Evropa" - knihu o tom, jak se starý kontinent ubírá po válce k všeobecné demokratizaci. Jde o těžko představitelný výkon tohoto muže.

Pozdější vývoj mu dal dokonce na krátký čas za pravdu, ale přesto se - tento jindy brilantní analytik - mýlil. Jistě: rozpadly se čtyři monarchie a vznikl pás demokratických států od Skandinávie až po Řecko... avšak už za pár let bylo všechno jinak. Československo se ocitlo v dokonalém obklíčení diktatur: Německa, Polska, Rakouska, Maďarska... na jihu Evropy pak Itálie. To už ale Masarykovi bylo třiaosmdesát, píše vůbec první recenzi Hitlerova Mein Kampfu a trpí kvůli vývoji v Evropě těžkou nespavostí a depresí. Masaryk byl představitelem éry liberální demokracie a systém, který vznikal na lži, podvodu a vraždách šel zcela mimo jeho chápání.

Prezident Masaryk, stejně jako Karel Čapek, končí v třicátých letech a pak už jen zírá. A stejně tak Václav Havel: vrcholná forma ho zastihla ve fázi demontáže absurdního komunistického režimu. Svou roli splnil bezezbytku. Jenomže další fáze transformace ekonomiky i s jejími neoliberály mu už přerostla přes hlavu. Právní systém? Na to přece není čas. Takže Václav Havel, stejně jako před ním Masaryk, jen zírá na to, kudy se společnost - vlastně už bez něj - ubírá. Vzpomeňme občas na jeho apely, když se budeme pídit po kořenech dnešních problémů, ale i odcizení. Jakkoliv se teď určitě vystavuji posměchu a obvinění z pravdoláskařství.

A. cz.: Vzpomeňme i na prezident Edvarda Beneše, který je dnes - podle všeho po právu - často kritizován za rok 1938 a 1948. Konečnou podobu Československa, s přičleněným Žitným ostrovem - ale stvořil on. Možná by mu tedy mělo být Slovensko vděčno, že mu "maďarský" Žitný ostrov (horní Uhry) připadl.

Z. M.: Je to tak. Plány na vznik Československa Beneš připravoval až neuvěřitelně detailně a byrokraticky. Jeho zásluha je právě v tomhle nepopiratelná. Beneš, precizní úředník k neutahání, zahltil západní politiky, historickými argumenty, ale i výřečností, takže mu - unaveni Benešem - vše odkývali.

A. cz.: Masaryka, Beneše či Švehlu ale nakonec politika strávila a možná i zničila. Připravila o soukromí, intimní život. Zejména Masaryka.

Z. M.: Tak to je. Masaryk svobodu Čechoslovákům nastolil a sám o ni přišel. Kamkoliv jako prezident přijel, vítali ho jako císaře pána. Hrozně ho to štvalo... strašně si přál mít - zejména po smrti Charlotty - normální život, normální lásku. Odtud pramenila jeho až dojemná láska k plnokrevné Oldře Sedlmayerové... ovšem i od té ho Masarykova dcera Alice odstavila.

Jsou tu, ale ne v politice


A. cz.: Objeví se ještě někdy na české politické scéně - jak říkáte - silná, charismatická, charakterní a respektovaná osobnost?

Z. M.: Ale ony tu přece jsou. Jenomže ne, bohužel, v politice. Nechtějí do ní. Tuto zemi v její historii velmi poškodily - ať již kvůli nacistické či komunistické perzekuci - masivní odlivy těch nejlepších. V Česku nicméně vždy byly otevřené žíly a někdo tady - tak jako třeba Václav Havel - zůstával a táhl to. Ludvík Vaculík po jednom z takových odlivů řekl: "Dobří odešli, nejlepší zůstali." Lidé, kteří odešli a stále odcházejí republice samozřejmě velmi chybí. Češi ale přesto mají úžasnou regenerační schopnost. A je to patrné i z blogů na seriózních zpravodajských serverech. Osobnosti, kteří je píší, jsou dokonale v obraze, mají vize... jen nemají pravomoc a nehrnou se do politiky.

Za dvacet let se tu, bohužel, nevygenerovala nová politická garnitura, žádné koncepční mozky.Čímž se nechci dotknout několika vzácných a velmi ojedinělých výjimek. Staří pardálové - hokynáři si to prostě vždy ohlídali. A komunisté jen parazitují na chybách demokratických stran. Americký detektivkář Raymond Chandler výstižně napsal, že policejní práce a politika vyžaduje ty nejlepší lidi. Jak ale říkám - u nás to ale nikdo z těch nejlepších dělat nechce.

Přesto bych ale nepropadal beznaději. Vezměte si třeba onu televizní anketu o největšího Čecha. Ti, co se dostali mezi konečnou desítku, snad něco o prioritách tohoto národa přece jen vypovídají. Chápu to jako vysvědčení veřejného vědomí: Karel IV., Tomáš Masaryk, Jan Hus, Ámos Komenský, Božena Němcová, Václav Havel, Karel Čapek, Jan Werich...

A. cz.: ... no jo, ale také Jára Cimrman.

Z. M.: No dobře. V Británii se do té desítky dostal i král Artuš, který sice neexistoval, ale Britové ho berou navýsost vážně. V Česku to chápu jako důkaz, že lidé jsou schopni se smát sami sobě. Tragédie českých dějin spočívá i v tom, že úroveň lidu byla v některých obdobích vyšší než těch, kteří si osobovali, že mu budou vládnout. Fráze, že každý národ má vládu, jakou si zaslouží, už neplatí. Vždyť my jsme přece měli až do nedávna vládu, kterou jsme si nezasloužili - tvořili ji prapodivní přeběhlíci, odpadlíci anebo byla výsledkem ještě podivnějších fůzí. Tyhle lidi přece nikdo nevolil. Objasněme si to na církevních restitucích: část pánů poslanců se při hlasování rozhodla, že nebudou překážet. Anebo se tam objevil jiný, který už pár týdnů po hlasování nastupuje do kriminálu… a když se o restitucích hlasuje v pauze? Co to mělo být!?

Víte, moje generace se narodila blbě, ale nebyla to nuda. A vyšli jsme z toho popálení, ale i ona popálenost nám něco dala, poučila nás. Naivně jsem si myslel, že převratem v roce 1989 se nám otevírá šance… že tím, že jsme to dost odnesli a jsme od komunismu popálení, víme alespoň co nechceme a vlivem touhy po lepším životě to pojede. Myslel jsem, že jsme lepší.

A. cz.: I tak si ale myslím, že co bylo církvím ukradeno, má být vráceno.

Z. M.: A já vám odpovím příkladem ze sporu o Katedrálu, o které něco vím. Katedrála je duální: jde o církevní chrám, ale i - kvůli korunovačním klenotům či královským hrobům - symbol státnosti. Jenomže tato podvojnost, která je dána Katedrále do vínku, byla od počátku ignorována i tím, že Václav Havel tak trochu lehkomyslně prohlásil: "Je to kostel, tak ať si ho církev vezme."

A pak už to běželo a vyústilo v arcibiskupovu žalobu na prezidentskou kancelář. Přitom je v katastrálním zápisu z roku 1854 napsáno, že pozemky na nichž stojí katedrála patří metropolitnímu kostelu svatého Víta. Čili: patří to Katedrále, která se nachází uvnitř výsostného areálu státu - Pražského hradu. Jenomže tehdejší arcibiskup prohlásil, že Katedrála patří církvi a basta. Šlo o vědomou lež. Velmi často nezáleží na tom, čím se kdo zapřísahá a co proklamuje, nýbrž na charakteru člověka. Na jeho povaze a co ve svém jednání nadřazuje. A při sporu o Katedrálu padlo ve jménu Pána Boha až příliš mnoho lží. Táhlo se to sedmnáct let a ten nesmiřitelný spor se okamžitě vyřešil příchodem nového arcibiskupa Duky, který uznal, že role Katedrály vždy byla a bude podvojná. Ostatně ani evropských areálech, které jsou svrchovaným územím státu, nebývalo a není zvykem, že je na nich majetek ještě někoho dalšího. Což mimochodem odpovídá občanské ústavě republiky.

A. cz.: Rozčarování z dvacetiletého vývoje? Přece jen bych to neviděl tak tragicky...

Z. M.: Asi máte pravdu. Pokusím se to odlehčit autentickým zážitkem z Vídně. Když jsem před časem navštívil budovu Říšského sněmu, ukázali mně i tablo poslanců z roku 1907. Dívám se na Masaryka, Kramáře... Franze Josefa a všichni se dívají jedním směrem - na něj, na císaře. Fotograf je tak nastylizoval. Pouze jeden poslanec se dívá jinam. Podíval jsem se na číslo pod snímkem... a v legendě poslanců ke svému ohromení čtu: Josef Švejk z Kuřimi, Agrární strana.
Tehdy jsem si vzpomněl na amerického archeologa Samuela Kramera, který našel v Sumeru deset tisíc hliněných vypalovaných tabulek z doby tři tisíce let před Biblí. A na té nejstarší rozluštil větu od níž začíná lidská kultura: "Kamkoliv pohlédnu, všude na světě jsou stejní pitomci."

A. cz.: Ovšem Švejk - tahle oslavovaná i proklínaná postava - žádným hlupákem nebyl.

Z. M.: To ani náhodou. Josef Švejk žije bez nejmenších iluzí a do všeho vidí mnohem pronikavěji. V Česku jsme v poslední době dost často svědkem, že i studovaný člověk, inteligent může být až neskutečným blbcem.

Autor: Jan Gazdík


Mistr Hilarion Poselství pro týden 28.10. 2013 - 3.11. 2013

30. října 2013 v 10:21 Doteky Nového Života


Milovaní,
ve světě kolem vás se stále děje plno věcí, které vás rozptylují, a vyžadují a odvádějí vaši pozornost a soustředění. Je velmi snadné nechat se chytit do her polarizovaného světa, a pro Nositele Světla je důležité, aby toto ustáli. Už máte mnoho zkušeností s tím, že titulky ve vašich zpravodajských médiích vznikají pouze s cílem ovlivňovat mínění lidí a vytvářet stoupence toho, co hlásají. Nezapomínejte, že to, kam vložíte své myšlenky a záměry, se také vzápětí manifestuje. Doporučujeme, abyste své myšlenky a záměry vkládali do toho, co chcete ve svém osobním světě zažívat a ne do toho, co se ve vyšších frekvencích rozpouští a rozpadá. Stará světová paradigmata už nefungují, i přes horečnaté úsilí, které se je snaží vrátit zpět.

Toto poselství vás žádá, abyste se s velkým odhodláním a záměrem a svým individuálním způsobem soustředěně snažili o vyzařování/šíření svého světla. Vizualizujte si planetu obklopenou zlatě bílým světlem vyzařujícím do vesmíru. Představte si své vlastní světlo, jak s vekou láskou a intenzitou vyzařuje a rozšiřuje se do sféry vašeho vlivu. Lidstvo jako celek se musí posunout za své vlastní individuální zájmy směrem k tomu, co je pro vyšší dobro všech. Začněte se sami sebe ptát, co by v situacích, které se vám dějí, udělalo vaše Vyšší nebo Kristovské Já. Musíte BÝT světlem,a pokud se vám stane, že v situacích, které jsou pro vás osobní výzvou, místo láskyplné reakce sklouznete do reflexivního reagování, odpusťte sobě a ostatním a pokračujte ve svých každodenních aktivitách. Každá chvíle je pro vás příležitostí dát se opět dohromady a obnovit své soustředění/záměr na vaši roli Nositele Světla.

Probíhající změny vyžadují pružnost, přizpůsobivost a propouštění předchozích očekávání, jež už nejsou na cestě, kterou jste si vybrali, použitelná a životaschopná. Musíte udělat, co nejvíc můžete, abyste na ní stáli pevně. Denně vás od ní odvádí různá pokušení a tak vám může pomoci, když si sepíšete své cíle a denní plán coby Nositele Světla na této planetě, abyste se k nim mohli vracet a obnovit svůj záměr, když bude vaše cesta zastřená nebo v mlze. Energie stále urychlují probouzení lidstva do nového vnímání a náhledů, což v lidech vytváří počáteční nesoulad. Tento nesoulad vzniká tím, jak probuzení do pravdy o životě na Zemi, tak, jak byl, proniká do vědomí lidí. Probouzení přináší zpočátku určité rozpaky a obtíže, ale nakonec každého jednotlivce osvobodí, dostane přes závoj iluzí minulosti a ukáže, jak se věci ve světě doopravdy měly a mají.

Zásadním tématem při vašem posunu do dalšího měsíce, je váš záměr oddaný Světlu. Tímto děláte víc, než můžete vědomě poznat a porozumět, ale buďte ujištěni, že vaše vyšší aspekty jsou si plně vědomy této potřeby. Všichni se učíte, jak být mistři života na této planetě, tím, že s denní oddaností a záměrem používáte své myšlenky, slova a činy. Aby se kdokoli stal mistrem čehokoli, musí být v tomto svém úsilí vytrvalý a důsledný. Máte k dispozici všechny nástroje a vše, co po vás žádáme, je abyste věděli a chápali, že takto měníte svůj svět, pro sebe a vaše milované.

Síly Světla tohoto světa dělají svou práci nenápadně a to, jak přispívají pro vyšší dobro všech, není téměř uznáno a oceněno. Pracují v anonymitě, aby mohli svou práci dělat bez většího odporu těch, kdo by konali proti nim. Svými činy a oddaností jsou katalyzátory, díky kterým přichází do světa více světla a to zažíná a umožňuje osvobození od pout, jež držela lidstvo jako rukojmí v nižších vibracích tohoto světa už příliš dlouho. Každá snaha každého Nositele Světla je zesílena těmi z vyšších říší a dimenzí. Ve svém úsilí přivést planetu a lidstvo do vyšších dimenzí nejste nikdy sami. Je to společná práce, která je vždy z této roviny podpořena.

Do příštího týdne…
Já JSEM Hilarion

©2013 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Strážce Symfonií Milosti
www.therainbowscribe.com

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Ivana M. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

TZOLKIN 30.10.2013 5 BEN kin 213

30. října 2013 v 9:31 Mayský Kalendář na každý den


Ben - Poutník, Domov - Síla Svobody

Vzorec Světla Energie Ben nese Vědomí svobody, talent Tvůrce, aspekt nebeského poutníka, schopnost prolomit normy, psychickou rovnováhu, trpělivost a vůli jednat

Jako rákos ohýbající se v proudu vody, tak i my bychom měli být přílivem i odlivem a proudit životem každý den s každým člověkem, se kterým se setkáváme, v každém rozhovoru, který sdílíme. Toto přirozené proudění probouzí životní zkušenosti, obohacuje naše Vědomí a vyživuje naše silné Bytí. Ponořte se do svých vlastních rytmů, které jsou pro vás přirozené.

Pečujte ve svém domě o klid, pohodu a radost, abyste vy i vaše rodina měli svatyni, která vás ochrání od stresů vnějšího světa. Uvnitř vašeho domova je váš vlastní drahý vnitřní mír. Ctěte váš vnitřní domov, tu část duše, která umocňuje vaše probouzející se Vědomí i všechny ostatní aspekty života.

Dovolte posvátné Energii prostoupit vaši duši - domova všech domovů. Pokud můžete, podělte se o tuto zkušenost se svými blízkými, aby i oni mohli mít prospěch z dnešní Energie. Proto díky pravému vnitřnímu klidu nazýváme vnější místo domov, kde může být plno lásky, radosti a spokojenosti.

Postarejte se, aby ve vašem domově zakořenila nejhlubší láska, důstojnost, respekt, diplomacie a zdvořilost. Je tedy na každém z nás, jak budeme ctít sílu těchto energií a aplikovat jí v dobré víře do našich individuálních okolností.


Jen lidská dlaň může otevřít brány do vnitřního Středu. Přehoupněte se přes hvězdná vrata, vzneste se vysoko a pronikněte do svého SRDCE. Otevřete zevnitř dveře vedoucí do STŘEDU, abyste po navrácení na Zem mohli překročit jeho práh. Pronikněte do vašeho Kristova Srdce. Co tam nacházíte? Vidíte NOVÝ POČÁTEK? Jaké jsou vaše záměry a jaké plány má vaše srdce? Jak vypadají vaše osobní vize z pozice vašeho Středu? Využijte jeho moudrost a vstupte na cestu vedoucí k pravdě - k poznání vaší Hvězdné Podstaty. Vyšší pravda je k nalezení na Zemi. Díky přijetí vašeho lidství a pozemského Bytí, najdete smysl i moudrost NOVÉHO Vyššího Bytí. Vraťte se do Středu a vneste více Světla do vašeho fyzického těla. Odkryjte světelnou stezku vycházející z vašeho Srdce. Pokud přestanete přemýšlet kým jste, nebo kým byste mohli být, stanete se pravdivým JÁ. Zůstaňte tichý a skromný. Nezabývejte se tím, co říkají ostatní.


PÁTÝ Tón je jako lokomotiva, která vám pomáhá dostat se na cestě co nejdál, jak je to jen možné, dává vám sílu být jakoby napřed, což vám umožňuje dar předvídat, takže promyslete zamýšlenou cestu. Ať jste v jakékoliv fázi - ctěte tuto zkušenost a žijte naplno.

Copyright © Výklad lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Změny dimenzí ve vašem těle Marie Magdalena

30. října 2013 v 8:00 Vývoj vědomí bytostíPřijala Natalie Glasson 26. 8. 2013

Přistupuji k vám se zdrojem lásky mé duše, abych uctila vaše božské a posvátné bytí i vše, co je vaší pravdou, a to, co jako pravdu rozeznáváte ve svém nitru a v mé přítomnosti. Vaše božská pravda a posvátné já jsou všude a můžete je rozeznat v každém člověku. Nikdy nejste sami a nejste ani odděleni od Stvořitele, neboť nejen že vidíte aspekt Stvořitele sami v sobě, ale můžete jej rozpoznat všude okolo sebe. Toto poznání a tato blízkost podněcuje větší porozumění a prožití jednoty, dokonce i v realitě, kde převažuje oddělenost. Když si uvědomíte a vidíte jednotu, tedy když v sobě i ve všem ostatním rozpoznáte Stvořitele, dovolíte si zažít vysoký stupeň probuzení a důležité propojení se Stvořitelem. Proces a prožitek spojení se Stvořitelem vám napomůže projít zasvěcením na mnohých úrovních, dimenzionálními změnami, probuzeními a fázemi, kdy se budete zbavovat starých energetických vzorců. Tím si konečně uvědomíte, že jste pochodní světla.

V této nové době jste vy i vaše duše dali svolení svému tělu a celému bytí, aby se plně probudily a prožily záři, sílu, lásku a světlo vašeho bytí a božského já. To znamená, že dovolujete Stvořiteli více se přiblížit a stát se ve vašem bytí plně přítomným. Stvořitel se proto objevuje ve vašem bytí, aby se mohl plně projevit ve vás i okolo vás, ve všech aspektech vašeho tvoření. Tím, že jste lépe přijali přítomnost Stvořitele a dali sami sobě svolení se probudit, necháváte celé své bytí, ale především tělo, vstoupit do mocného procesu změny, uvolnění a aktivace. Vaše tělo i vaše energetická těla začnou uvolňovat již nepotřebné energie, vzorce a postoje, jako by to byly staré vrstvy kůže, které vám již neslouží. Ve vaší duši i ve vašem těle se odehrávají výrazné alchymické změny a probuzení a vy otevíráte svůj energetický systém vibracím a energiím Stvořitele. Alchymie a transformace přináší vašemu tělu božskou sílu, zdraví a naladění se na Stvořitele. Světelné částice se nejen tvoří, ale přímo ve vašem těle vybuchují a tím zesilují přítomnost světla. Z vaší duše a její paměti vyvěrají energetické kódy, které ve vás probouzí mnohé dovednosti, schopnosti a vědomí. Toho můžete dosáhnout, když se budete procházet po silových energetických bodech nebo po stezkách na této Zemi, které jsou známé vaší duši. Do vašeho těla a energetických těl se neustále uvolňují vibrační kódy, které přinášejí další duchovní poznání a zesilují ve vašem nitru vibrace lásky, pravdy, světla a moudrosti. Díky veškeré této uvolněné energii vyplave na povrch vše, co vám již neslouží, ať již emocionální, mentální, nebo fyzické, abyste mohli projít očištěním a uzdravením.

Možná máte pocit, že procesy uvolňování a uzdravení jsou dramatičtější a více vás pohltí, pokud nově začínají právě v této době. Je to způsobeno snahou vaší duše dosáhnout úplného uzdravení mnoha záležitostí, citové bolesti a bloků. Úplné uzdravení znamená i úplné očištění se od záležitostí, na kterých jste pracovali po mnoho let, možná dokonce po mnoho životů. Jako by se objevila závěrečná stránka příběhu, aby vám přinesla větší osvobození.

Vlivem těchto mocných procesů uvolňování, uzdravení a vibračních skoků se vaše tělo i energetická těla neustále přemisťují skrze mnoho dimenzí světla, energie a vědomí. Tyto neustálé přesuny mezi dimenzemi vám umožňují shromáždit různé vibrační frekvence a ukotvit je hluboko ve svém bytí. Tak může celé vaše bytí postoupit do vyšších a rychlejších frekvencí světla. Vaše tělo a duše začínají zkoušet, které vibrace světla jsou pro vás na daném stupni vzestupu nejvhodnější a přináší vám nejlepší duchovní výživu. Vaše bytí možná přirozeně vyhledá dimenzi zaměřenou na léčebný proces a vy se do ní přesunete ve chvíli, kdy budete léčení nejvíce potřebovat. Jindy může vaše bytí vyhledat dimenzi zesílení či zvětšení, případně jen konkrétní dílčí vlastnosti a propojení. Vaše bytí může jednotlivé dimenze rychle střídat, neboť se v duchovním směru stále zrychlujete a potřebujete získávat určité frekvence. Může to také být vlivem vašeho záměru dojít ke spojení a jednotě, ale i neustálým a zesilujícím pulzování vašich energií, které vyvolává dojem nestálosti. Ten se může zeslabit, pokud budete ve svém bytí více zesilovat přítomnost své pravdy.

Pokud v jednu chvíli cítíte spojení s velice rychlými vibracemi a pak náhle přijde těžkost, nebuďte překvapeni. Vaše tělo i celé bytí se začíná propojovat v jednotě nejenom s aspekty Stvořitele na Zemi, ale také s aspekty Stvořitele známými jako dimenze nebo energetické úrovně ve Stvořitelově vesmíru. Každá dimenze představuje přítomnost spojení se Stvořitelem i jeho určité vlastnosti a aspekty. Dimenzím nemusíte ve své mysli příliš rozumět, ale můžete je prožít a procítit na energetické úrovni, zvláště v meditaci. Stačí jednoduše požádat o prožitek vibrací, které jsou pro vás nejvhodnější v dané dimenzi, případně v tolika dimenzích, v kolika to budete považovat za potřebné. Můžete požádat o procítění každé zvlášť, nebo o procítění jednotného silného zdroje světla. I samotné procítění, bez uvědomění či porozumění, může upevnit a zklidnit celé vaše bytí a tím umožnit lehčí vzestup.

Samovolné přemisťování a spojení s tolika dimenzemi je v této době potřeba, neboť ve vašem bytí a duši postupem času všechny dimenze Stvořitele splynou do jedné, což bude znamenat hluboké vnější i vnitřní přijetí Stvořitele. V tuto chvíli se vlivem tohoto procesu můžete cítit neuzemněni, nebo můžete prožívat výrazné očišťování. Je to, jako kdyby vámi někdo třásl, abyste dosáhli další aktivace a probuzení, a prožili hlubokou změnu a očištění všeho, co znáte a chápete. Jednoduše je třeba, abyste si byli vědomi tohoto procesu, který mnohdy probíhá, aniž byste o tom věděli. Pokud si to uvědomíte, můžete rozklíčovat všechny své energetické a vibrační posuny směrem vzhůru i směrem dolů, dovolit si je procítit, poznat energie dimenzí, které potřebujete získat, a pak se vrátit zpět do vibrací své duše. Duše se stále vyvíjí, ale udržuje si stálou vibraci, frekvenci a spojení s dimenzí světla po dobu, která z hlediska těla vypadá poměrně dlouhá. Proto je vaše duše místem ukotvení pro celé vaše bytí. Duše je vibrační dimenze světla, které touží dosáhnout celé vaše bytí. Když se pohybujete vstříc novým dimenzím a skrze ně, zvláště ve vašem světelném těle, získáváte schopnost dosáhnout různých aspektů své vlastní duše. Když pak svou pozornost zaměříte zpátky na svou duši, můžete tyto aspekty ve své duši ukotvit a sjednotit do silné vibrace a zkušenosti v přítomném okamžiku, a tím hlouběji prožít jednotu se Stvořitelem. Vibrace vaší duše je tvořena spojenými vibracemi všech dimenzí, avšak nyní je čas prozkoumat tyto aspekty vaší duše odděleně, abyste poznali, uvědomili si a pochopili vše, kde je ve vás i okolo vás Stvořitel.

Může vám pomoci, když si řeknete nahlas:

"V přítomnosti Marie Magdaleny a s pomocí mých průvodců a mé duše si nyní dovoluji hlouběji prožít jednotu se Stvořitelem ve svém současném životě a v přítomném okamžiku. Uvědomuji si dimenzionální změny, kterými prochází celé moje bytí, i to, že se přirozeně napojuji na různé vhodné dimenze, což slouží mému vzestupu a hlubšímu porozumění mé duši. Při změnách v energiích jednotlivých dimenzí a úrovní Stvořitelova vesmíru, kterými procházím, si dovoluji v sobě shromáždit a vyzdvihnout vše potřebné, a zároveň se kdykoli vracet do základní energie mé duše. Tím hlouběji prožívám jednotu a propojení s celou svou duší i se Stvořitelem. Nechť se tak stane."

S láskou a srdečným požehnáním

Marie Magdalena

© Natalie Glasson, http://www.omna.org/Home.html

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Zuzka Š. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Uč se dávat svobodně ze všeho, co máš.

30. října 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Uč se dávat svobodně ze všeho, co máš. Uč se také vděčně přijímat vše, čeho se ti dostává; a užívej to moudře pro rozvoj a zlepšení celku. Dáváš-li, dávej svobodně a nepočítej, co to stojí. To, co je darováno správně, z celého srdce a z nejčistší lásky, přinese mnohým velkou radost a požehnání a bude ještě zmnoženo a nadále poroste. Vždy pamatuj, abys zpřetrhal všechna pouta s tím, co daruješ. Daruj, a pak na to ihned zapomeň. Když něco děláš, dělej to s láskou a buď vděčný, že k tomu máš nadání a schopnosti. Dělej vše dokonale a nikdy nic nevykonávej pouze proto, že z toho můžeš něco získat. Naučíš-li se vše vykonávat pro Mou čest a slávu, potom budeš ovládat umění pravého obdarovávání. Najdeš velikou radost ve všem, co dáváš, a celý tvůj přístup a postoj bude správný.Záhadná „Supervoda“ H3O2

29. října 2013 v 15:42 Doteky Nového Života


Co nám vědci dosud neřekli o "čtvrtém skupenství" vody? Přinášíme přelomovou informaci zásadní pro naše zdraví

Soustavně a systematicky se snažíme čelit mystifikaci mediálního mainstreamu, že k uchování zdraví je nezbytné polykat kila léků - jedů produkovaných farmaceutickým průmyslem. Naším záměrem je navázat nitky k záměrně "zapomenuté" tisícileté zkušenosti předchozích generací, které věděly: Nejlepší léky často bývají ty nejjednodušší a zdánlivě obyčejné věci.

Jednou z nich je právě voda. Nyní se v zahraničním mediálním "protiproudu" objevily zásadní, vpravdě zázračné vědecké informace.
Jak informuje dr. Joseph Mercola, dr. Gerald Pollack se svým týmem vědců na Washingtonské univerzitě objevil, že voda nejen v lidském těle funguje ve "čtvrtém skupenství". Existence tohoto dosud nezkoumaného, ač pozoruhodně běžného skupenství vody vysvětluje řadu dosud záhadných fyzikálních jevů. Především však má zásadní důsledky pro lidské zdraví: je to skutečná "živá voda".
Převratný objev: Čtvrté skupenství vody
Voda je zjevně jedním z nejdůležitějších faktorů pro naše zdraví - zvláště, když si uvědomíme, že naše tělo je vlastně z drtivé většiny tvořeno molekulami vody. Voda je často tou nejpodceňovanější veličinou v rovnici optimálního zdraví.
Kniha Geralda Pollacka Čtvrté skupenství vody se čte jako detektivka a současně je snadno srozumitelná i pro laiky.
Autor v ní jasně vysvětluje svou teorii čtvrtého skupenství vody, což je věc vskutku průlomová. Stručně řečeno, čtvrté skupenství je živá voda. V anglicky mluvícím prostředí se označuje jako EZ voda, což je zkratka výrazu "exclusion zone" (zóna exkluze), která je zjednodušeně řečeno pozoruhodná tím, že má negativní elektrický náboj, díky němuž umí uchovávat energii - podobně jako baterie - a tuto energii opět uvolňovat.
Důvod, proč se čtvrté skupenství nazývá "exclusion zone" (zóna exkluze) neboli EZ spočívá ve zjištění dr. Pollacka a jeho týmu, že toto čtvrté skupenství vytlačuje ven, mimo sebe ostatní molekuly, dokonce i ty malé. Překvapivé je, že se EZ voda v přírodě vyskytuje docela hojně - dokonce i ve většině našich buněk.
Dr. Pollack zkoumal po mnoho let lidské svaly a způsob, jakým pracují. Připadalo mu divné, že nejběžnější představy o svalové kontrakci vůbec nepočítají s vodou, přestože naše svalová tkáň obsahuje 99% vodních molekul. Jak je možné toto ignorovat? A jak by se sval mohl smršťovat, aniž by se tohoto procesu nějakým způsobem účastnila voda? Právě tyto otázky nasměrovaly jeho další zkoumání vody.
Víme o vodě všechno?
Dr. Pollack, cituje své výzkumy i další průkopníky v této oblasti bádání, říká, že voda v lidských buňkách není obyčejná voda, nýbrž cosi mnohem více strukturovaného a organizovaného.
"Začal jsem uvažovat o vodě v kontextu biologie - jestliže je voda v buňkách uspořádaná a strukturovaná, nikoli objemová jako obyčejná, běžná voda, jak se domnívá většina biochemiků a buněčných inženýrů, pak je to skutečně něco nesmírně důležitého," říká dr. Pollack. Ve své knize také pojednává o některých důležitých vlastnostech vody, z nichž mnohým vlastně vůbec nerozumíme. Jak například probíhá vypařování? Proč čajová konvice píská?
Přestože konvenční "vědecké moudro" praví, že led vzniká při nula stupních Celsia, experimenty ukazují, že ve skutečnosti může voda mrznout při různých teplotách od nuly až po minus padesát stupňů Celsia. Voda totiž ve skutečnosti nemá stabilní bod mrznutí! Jiné experimenty zase ukazují, že sto stupňů Celsia také nemusí vždy být bodem varu vody. Ale to není zdaleka nejpodivnější vlastnost vody.
Tohle by voda dělat neměla
"Britský vědec Martin Chaplin dal dohromady webové stránky, na kterých uvádí seznam nejrůznějších anomálií týkajících se vody," říká dále dr. Pollack. "Takové věci by neměly existovat, podle toho, co o vodě víme... Čím více anomálií zjišťujeme, tím více si začínáme myslet, že o vodě nevíme něco zcela zásadního. A na to se právě snažím přijít. V naší laboratoři na Washingtonské universitě jsem za posledních deset let provedl mnoho pokusů. Ty jasně dokládají existenci dalšího skupenství vody.
Důvod, proč se čtvrté skupenství nazývá "exclusion zone" (zóna exkluze) neboli EZ spočívá ve zjištění dr. Pollacka a jeho týmu, že toto čtvrté skupenství vytlačuje ven, mimo sebe ostatní molekuly, dokonce i ty malé. Překvapivé je, že se EZ voda v přírodě vyskytuje docela hojně - dokonce i ve většině našich buněk. Také mezibuněčné tkáně jsou vyplněny právě touto vodou.
Úplně jiná voda
Další zásadní rozdíly mezi "obyčejnou" a EZ vodou se týkají její struktury. Běžná voda z vodovodního kohoutku je H2O, ale tato čtvrtá fáze není H2O - je to totiž H3O2. Je také mnohem viskóznější, mnohem uspořádanější a zásaditější než běžná voda, dokonce i její optické vlastnosti jsou odlišné. Refrakční index EZ vody je přibližně o 10% vyšší než u obyčejné vody. Její hustota je také asi o 10% vyšší, kromě toho má negativní náboj (negativní elektrický potenciál).
Tato zjištění mohou být odpovědí na otázku, proč buňky lidského těla mají negativní náboj. Ačkoli se běžně tvrdí, že tento negativní náboj nějak souvisí s membránami a iontovými kanály, dr. Pollack hovoří o tom, že jeho experimenty vedly k závěru, že stejný záporný náboj má i samotný gelovitý obsah buněk, který žádnou membránu neobsahuje.
Dodává: Jsem přesvědčen, že tento záporný potenciál dodává buňkám voda, protože EZ voda má negativní náboj. Totéž platí o gelu - EZ voda dodává gelu negativní náboj. Myslím si, že buňky jsou negativně nabité proto, že voda v nich je převážně EZ voda, nikoli neutrální H2O."
"Přechodové skupenství": Voda, v níž je světlo
Jedno z největších překvapení je, že klíčovou ingrediencí k vytvoření EZ vody je světlo, to jest elektromagnetická energie, ať už v podobě viditelného světla, ultrafialových (UV) nebo infračervených vlnových délek zvíci přibližně tři mikrometry, které je všude kolem nás.
EZ voda může vznikat na jakémkoli hydrolipickém či hydrofilním povrchu, když je k dispozici infračervené světlo. Infračervené světlo ukládá jednu vrstvu EZ vody na druhou, a takto může poskládat miliony molekulárních vrstev. Takhle to probíhá v přírodě. Led například nevzniká z obyčejné H2O - nejprve vznikne EZ voda a teprve z ní led. A když led rozpustíte, nejprve vznikne EZ voda a pak teprve obyčejná voda. EZ voda je tedy jakousi přechodovou fází.
"Roztáté ledovce jsou dokonalý způsob získávání EZ vody. A spousta lidí ví, že tato voda je skutečně vynikající pro zdraví," dodává dr. Pollack.
Fyzikálně měřitelná posvátnost
Testováním vzorků vody s pomocí spektrometru pro UV a viditelnou oblast, který měří absorpci světla při různých vlnových délkách, dr. Pollack zjistil, že v oblasti 270 nanometrů, těsně za hranicí viditelného rozsahu, EZ voda skutečně absorbuje světlo. Čím více světla voda absorbuje, tím více EZ vody je ve vzorku obsaženo. Zdá se také, že EZ voda je poměrně stabilní. To znamená, že dokáže udržet strukturu, dokonce i když ji nějakou dobu necháte být.
Dr. Pollack měřil vzorky vody z řeky Gangy a z Lourd, tyto vzorky vykazovaly časté "špičky" v oblasti 270 nanometrů, což naznačuje, že tyto "posvátné vody" mají vysoký obsah EZ vody.
Podle dr. Pollacka existují přesvědčivé důkazy, že EZ voda může skutečně zachránit život či pomoci udržet jeho kvalitu.
Proč nám dělá dobře sauna a sluníčko?
Zahřívání vlastně vodě dodáváte infračervenou energii. Dr. Pollack zjistil, že když působíte na prostředí obsahující vodu infračervenými vlnami, EZ vody přibývá. Důsledky tohoto objevu jsou zcela zásadní - představte si například, jak vašemu zdraví prospěje posezení v infračervené sauně!
Důvodem, proč se po infračervené sauně cítíte tak dobře, je mimo jiné právě skutečnost, že vašimi buňkami prostoupilo infračervené záření, které vytváří a ukládá EZ vodu. Totéž platí pro světelnou terapii, čas strávený na sluníčku a laserovou terapii.
"Existují různé druhy světelných terapií, které užívají různé vlnové délky. Zjistili jsme, že všechny vlnové délky světla - a některé obzvláště - dokonce i chabé světlo, vytvářejí EZ vodu. Jestliže je EZ voda životně důležitá pro zdraví našich buněk, což je podle mého názoru jasné, tyto terapie mají jasný fyzikálně-chemický základ," vysvětluje dr. Pollack.
Biologické záhady objasněny
EZ voda také objasňuje různé biologické záhady. Dr. Pollack například popisuje další fantastické zjištění, které nám umožňuje lépe pochopit, proč něco tak jednoduchého jako vystavení těla slunečním paprskům může prospívat našemu zdraví:
"Zjistili jsme, že když umístíme jednoduchou trubičku, například stéblo, vyrobenou z hydrofilního materiálu, do vody... voda bude proudit trubičkou vysokou rychlostí. K tomu dochází zcela spontánně.Ale nemělo by se to dít spontánně! Obecně vžitá představa je, že když chcete prolít nějakou tekutinu rourou nebo trubkou, musíte to udělat pod tlakem. Tady ale žádný tlak není. Žádný rozdíl v tlaku na vstupu a výstupu. Přesto tekutina spontánně proudí a udržuje se v pohybu. Nedávno jsme zjistili, že když ještě přidáme světlo, proudění bude rychlejší. To znamená, že světlo má speciální účinek, zejména ultrafialové světlo, ale ostatní vlnové délky také. Domníváme se, že zde působí "zóny exkluze" (EZ) - uvnitř trubičky je maličký prstenec zóny exkluze, a uvnitř tohoto prstence je oblast plná protonů... Zdá se, že zóna exkluze a tlak těchto protonů pohánějí proud."
A teď aplikujme tyto mechanismy na lidské tělo. Naše kapiláry neustále dostávají zářivou energii z vnějšího prostředí. Energie také přichází z vnitřního prostředí těla, protože metabolické procesy neustále generují teplo čili infračervené vlnění. Takže otázka zní, je možné, že proudění krve kapilárami je automaticky podporováno vystavováním těla světlu? Zdá se, že tomu tak opravdu je...
"Tohle je velmi důležité, protože kapiláry jsou velká záhada," říká dr. Pollack. Jsou příliš malé. Některé kapiláry mají menší průměr než je velikost červených krvinek, které jimi procházejí. Žádný inženýr by nikdy nepoužil trubku, která je menší než materiál, který má touto trubkou procházet. Ale příroda to evidentně udělala... To ovšem znamená, že se zde musí překonávat velký odpor. Potřebujete něco, co červené krvinky kapilárami protlačí ... jedna možnost je, že proud v kapilárách je poháněn touto zářivou energií... Začínáme to ověřovat pokusy... Je možné, že lidskému kardiovaskulárnímu systému pomáhá zářivá energie, stejně tak, jako se to děje v trubičkách ve vodě."
Více kyslíku
EZ voda v našem těle je rovněž zásadní pro hyperbarickou medicínu, která také dobře hojí zranění. V tomto případě jsou tkáně vystaveny kyslíku pod tlakem.
"Výsledky se dostavují. Domníváme se, že rozumíme mechanismu, proč hyperbarický kyslík je tak efektivní při hojení zranění... EZ voda má také vyšší hustotu než voda k vodovodního kohoutku. Když vezmete H2O a vystavíte ji tlaku, měli byste dostat H3O2 , protože struktura EZ je hustší než H2O. Vyzkoušeli jsme to experimentálně a zjistili jsme, že je tomu opravdu tak - když vystavíte H2O tlaku, dostanete H3O2."
Totéž platí i pro kyslík. EZ má také více kyslíku než H2O a naopak - když zvýšíte obsah kyslíku, dostanete více EZ vody. Hyperbarická léčba tedy vytváří EZ vodu v lidském těle, zejména v poškozených oblastech, kde je jí nejvíce zapotřebí.
Stačí pořádně zamíchat
Dr. Pollack zjistil, že když ve sklenici vody vyvoláte vířivý pohyb, jinak řečeno přivedete do ní více energie, zvýšíte množství EZ. Podle tohoto badatele může jakákoli energie vložená do vody vytvořit EZ vodu nebo navýšit její množství.
"Zkoumali jsme akustickou energii, které zřejmě také vyvolává jisté změny ve vodě. Zatím nevíme jistě jaké. Víření přivádí do vody ohromnou energii. V Evropě je v současné době několik skupin vědců, kteří tento fenomén studují."
Jak bylo již řečeno, EZ voda je zásaditá a nese negativní elektrický náboj. Udržení alkalicity a negativního náboje je, jak se zdá, zásadně důležité pro optimální stav zdraví. Pitnou vodu je možno optimalizovat mnoha způsoby, tím že do ní například přivedete světelnou energii nebo fyzikální energii danou vířením, což je snadno proveditelné s pomocí magnetů. Obracením směru víru po několika vteřinách může vytvořit ještě více energie. Je jasné, že další výzkum v této oblasti je nezbytný, v současné době už na některých otázkách výzkumníci pracují.
Přírodní zdroje zdraví: "supervoda", pobyt v přírodě a slunce
Pokud jde o přírodní zdroje EZ vody k pití, ideálním zdrojem je ledovcová voda. Ta je ovšem naneštěstí pro většinu lidí nedostupná. Dalším dobrým zdrojem je voda z hlubinných vrtů, například voda z hlubokých pramenů - čím hlubší, tím lépe, protože EZ voda vzniká pod tlakem. Přírodní pramenitá voda je další skvělý zdroj "supervody".
Kromě optimalizace pitné vody můžete také generovat ve svém těle nadbytek elektronů, neboli podpořit negativní náboj svého těla tím, že se uzemníte - čili spojíte se Zemí, která má také negativní náboj, a umožníte elektronům (částicím s negativním nábojem), aby přes chodidla vstoupily do vašeho těla.
Ukazuje se totiž, že uzemnění má významné pozitivní účinky na lidské zdraví. V jistém smyslu jsou naše buňky malými bateriemi, které se přirozeně dobíjejí, když trávíme čas v přírodě, ať už je slunečno nebo zataženo. Chodit bosky v přírodě je obzvláště prospěšné - protože se přímo spojujeme se Zemí a přijímáme od ní negativní náboj.
Článek je přeložen ze stránek http://www.josephmercola.com.
Zdroj překladu: http://www.protiproud.cz


Jak zlepšit a transformovat vztahy mezi lidmi a jak si poradit s emocemi ve vztazích?

29. října 2013 v 11:53 Skutečný mír je uvnitř

Áriové prostřednictvím Evy P., Ivany H., Lenky Z. Lucky N., 22.10.2013
Kvalita mezilidských vztahů závisí na karmické zátěži zúčastněných lidí a síle jejich ega. Od toho se vše odvíjí. Jestliže si dáte do pořádku karmické vztahy tzn. očistíte si svou karmickou zátěž a zdrojovou energií, zpracujete 3 kroky v očistě toho kterého vztahu, máte téměř 90% problémů vyřešených. Pak vám samozřejmě ještě zbývá vrátit si energie a uvědomit si, zda vám ona bytost nezrcadlí karmický způsob života. Tím se očista jednotlivých vztahů dovrší.

A teď se zevrubněji dotkneme role ega. Pokud jste se egem příliš nezabývali, problémy, které vám život přináší, řešíte tak, že za ně viníte druhého či druhé lidi, tak emoce budete prožívat poměrně bouřlivě. Jak ale si postupně budete uvědomovat, že vše, co se vám nepříjemného děje, je vaše záležitost a budete se jí věnovat pochopením a očištěním, emoce i ego se budou postupně zklidňovat. Následně dojde k tomu, že v sobě můžete dát do pořádku, co vás vnějškově trápí. Ať ve vztazích, či věcech. Až k tomu dojdete, budete mít za sebou velký kus práce na kultivaci svého ega.Budete mnohem více rozumět pojmu pokora - a vaše emoce budou mnohem klidovější. Mnozí již od tohoto nejste daleko. Vydržte. Jdete cestou srdce - a to je dobrá cesta.

Vaši Áriové

Vztahy mezi lidmi zlepšíte stále pročišťujícími technikami, mentální prací - zdrojovou energií - každý den. Své emoce si zapamatujte, ty které se Vás dotknou negativně a při volné chvíli nebo hned v myšlence, čistěte zdrojovou energií.

Nereagujte ihned - ostatní ve vás vyvolávají vaše nezpracované věci, které jsou pro vás důležité pro transformaci vaši osobnosti. Nechte ostatní být, hledají možnosti, co je v jejich životě důležité, a tím selektují a rostou. Předejte jim své techniky - POKUD BUDOU CHTÍT.

Emoce pro toto období jsou důležité, ozdravují. Konečně začínáte jednat, komunikovat a neucpáváte se ve fyzickém těle do prasknutí a nemocí.

Vše je dobré. Přestaňte hodnotit emotivní lidi a berte je, že s LÁSKOU vyjadřují své názory. Nechtějí ublížit - a vy se neciťte napadáni a ublíženi.

Po tomto pochopení se vše zklidní a lidé nebudou potřebovat vnitřní a vnější třes, strach, křik, a stane se harmonie v partnerství a projev bude klidový.

Vaši Áriové

Ano, vaše emoce, jako aktuální oblast k čištění se vám do života derou jako voda z rozeschlého sudu.Nevyřešené emoce se zobrazují ve vztazích, situacích a vašem vnitřním světě. Je období, kdy je třeba vědomě s emocemi pracovat, přijímat a transformovat je zdrojovou energií. Vše probíhá cyklicky, zkuste se vrátit o 9, 18 a 27 let zpátky a možná si uvědomíte své emoce tenkrát a teď. Jsou si podobné, ale zase na druhé straně zřetelně uvidíte, jak velký kus jste ušli, jak se vám zlepšil život. Vaše starosti, přestože se z dnešního pohledu jeví velké, jsou jistě menší či jednodušší než tenkrát. Možná jste si tenkrát říkali, jak velký úkol máte před sebou, že jej snad nezvládnete a vidíte, dnes jste tady a zpětně vnímáte, jak jste se změnili, jak jste "povyrostli".

Vztahy jsou otevřenější, když v nich nabídnete své otevřené srdce, jistě se projeví ve své podstatě a pravdě. Kdo je připraven a půjde stejnou cestou s vámi dál, vaše srdce přijme a více otevře to své. Kdo není připraven, zalekne se a odejde. Neželte toho, rozpusťte závislosti, popřejte mu svobodu a šťastnou cestu. Vibračně si zase přitáhnete jiné lidi, kteří s vámi souzní.

Vaši Áriové

Propojování a odpuštění.

Vztahy mezi lidmi se odehrávají v soustředných kruzích. Ti nejbližší jsou v nejužším kruhu, ti méně blízcí v dalším atd. Abyste mohli láskou obsáhnout velký prostor kolem sebe, je zcela logicky zřejmé, že byste neměli narážet na překážky vztahů v nejužších kruzích. Proto platí stále to samé - dát si do pořádku vztahy s těmi nejbližšími bytostmi, skrz které k vám také pronikají problémy z míst vzdálenějších.

Vy lidé ve vašem egu myslíte na vlastní prospěch a profit své rodiny, ale některé aspekty opomíjíte.Hledáte jistoty v pevných vztazích, místo abyste hledali lásku v sobě a tu šířili. Odpuštění - ano - je to staré známé odpuštění, které dokáže uvolnit velké bloky a má námi stále nedoceněnou sílu.

Když odpouštíte, prosvětlujete své kruhy a probouzíte se soucitu a pochopení. S druhými i se sebou a svým životem na Zemi. Bytosti neznámé a vzdálenější se učte milovat skrz své bližní. Každý má kolem sebe soustavu kružnic - vnímáno z ptačí perspektivy - a ty se vzájemně prolínají. Energie teče v kruzích, ve spirálách a také v křížení kružnic. Je to posvátná geometrie lásky. Toto vědomí vás vede k větší toleranci a pochopení chování některých jedinců. Co víte o vztazích těch druhých, když zrovna cítíte nesoulad, či vás někdo irituje. Třeba zrovna řeší své kruhy, či se podle nich projevují.

Tyto vazby můžete samozřejmě léčit. Představte si prolínající se kruhy a pošlete do nich lásku. Pozorujte, kam teče plynule a kde musí spravovat zpřetrhanou síť. Dozvíte se tak víc o partnerstvích, rodinách atd. nejen svých.

Toto vše má samozřejmě více úrovní, přesněji 13. Začněte tedy u té první, někteří už máte leccos zpracované, a tak propojování půjde snadněji.

Toto je metoda, která nestaví hierarchie, nevytváří v nás pocit já versus ti druzí, ale učí nás být součástí celku. Chcete-li žít v lásce, toto byste se měli naučit a v této provázanosti začít vědomě žít.

Vaši Ariové

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přijaly Eva P., Ivana H., Lenka Z., Lucka N. (www.transformace.info). Tuto verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Vše o sebeúctě - část 1 část

29. října 2013 v 11:28 Vlastnosti i ctnosti


Tento channeling byl přijat živě Lee Carrollem v rámci semináře
v Del Mar v Kalifornii, 30. srpna 2003
Tento channeling byl upraven [Leem a Kryonem], aby poskytl čtenáři jasnější pochopení. Často se stává, že živý channeling obsahuje energii, kterou tištěné stránky přenášet nemohou, a proto byl tento text následně rozšířen. Vychutnejte si tedy toto obohacené poselství.
Zdravím vás, milovaní, Já Jsem Kryon z Magnetické Služby.
Dnes jste slyšeli o proroctvích uzdravení a začátcích objevů vaší skutečné síly na této planetě. Takže, co si přesně myslíte, že je vaše úloha? Co si myslíte o entitách, které jsou s vámi nyní v této místnosti - o těch, které jsou interdimenzionální a které nemůžete vidět? Byly tu celý den, víte? A jaká si myslíte, že je naše role tady? Mnoho z nás přišlo před třemi dny, protože jsme očekávali, drahé Lidské Bytosti, že tu budete. Jakou si myslíte, že zde hrajeme roli?
Odpovím vám: Pláčeme radostí! To je naše role. Protože vidíme, jak se rovnováha na planetě začíná přesouvat od toho, kde byla po eony let, k tomu, co vidí jen ti, co čtou novou energii - a o tom budeme mluvit. Je to nové paradigma - lidstvo začíná být vnitřně silnější až do té míry, kvůli které sem přišlo. Jinými slovy, mnoho z vás právě začíná cítit, že se energie planety slaďuje s vaší, místo aby tyto energie bojovaly… to je něco, v co jste pouze doufali od doby, kdy jste se narodili.
Mnozí již oblékli plášť Ducha. Nyní mluvíme i o učitelích, kteří dnes přednášeli (Dr. Eric Pearl a Peggy Phoenix Dubro). Oba milují Ducha. Oba jsou tak zaměření na to, co jsme jim dali, že věnují jen malý čas něčemu jinému než učení. Mají plášť Ducha a vidí lidstvo jinak než vy. Vidí ty, kteří mohou být obohacení a povolaní. Nesoudí vás, vzájemně se neposuzují, protože chápou integritu a záměr srdce. A tak se nestalo náhodou, že v tento den se tito dva silní léčitelé sešli spolu ve stejné místnosti s Yaweem (Dr. Todd Ovokaitys). (Podívejte se na channeling z Mt. Shasta pro více informací o tom, co to znamená*.)
Více o DNA
Takže budeme znovu mluvit o DNA. Abychom to udělali správně, musíme mluvit o její části, které není těžké rozumět. Je to "ve vaší tváři". Budeme mluvit jasněji, více učení o základních informacích, které jste připraveni slyšet.
Během posledních tří nebo čtyř přenosů jsme vám dali jména dvou ze tří vrstev DNA, se kterými jste pracovali a studovali je. Dosud jsme vám nepředali tuto informaci o vrstvě tři. Zeptejte se léčitelů, kteří dnes prezentovali své posvátné informace: "Kolik existuje vrstev?" Jejich odpověď? "Dvanáct." Samozřejmě! Dali jsme vám stejnou informaci. Taky jsme vás učili, jak jsou tyto vrstvy organizovány. Řekli jsme vám, že to nejsou vlákna, ale spíše vrstvy. Řekli jsme vám, že ze všech 12 je jen jedna ve vaší dimenzionalitě, ale ještě jsme vám neřekli její jméno.
Říkali jsme vám o druhé vrstvě, která nese mnoho emocí. Je interdimenzionální, ale vy jí rozumíte, protože tady obvykle "cítíte". Někdy to jsou pocity hněvu nebo obav, a někdy to je pocit lásky. Někdy zažíváte Boží lásku. Je to vrstva emocí. Říkali jsme vám, ať se zamyslíte nad tím, jestli emoce ovlivňují chemii. Odpověď je jasné ano. Obavy, láska, hněv a drama - to vše výrazně ovlivňuje vaší biologii. Takže druhá vrstva je klíčová pro rovnováhu. Řekli jsme vám, že její jméno je (hebrejsky) Torah E´ser Sphirot. To znamená "Božský plán" nebo "Plán zákona".
Řekli jsme vám o třetí vrstvě** a také jsme ji pojmenovali. Nazvali jsme jí Netzach Merkava Eliyahu, což znamená "Vzestup a aktivace". Řekli jsme vám, že to je "Vrstva vzestupu", a že výrazně změnila další dvě sousedící… téměř jako to dělá katalyzátor v chemii. Pak jsme vám předali příběhy, které pro vás bylo velmi těžké pochopit. Řekli jsme vám o moudrosti Mistra a vybídli jsme vás, abyste tomu porozuměli.
Ale nikdy jsme neoznačili a nepojmenovali vrstvu číslo jedna, ačkoliv jsme o čísle jedna mluvili víc než o ostatních. Číslo jedna je lidský genom, biochemická vrstva, která je ve vašem dimenzionálním (3D) vnímání. Nyní vám předám její jméno.
Můžete se ptát: "Kryone, proč jsi nám neřekl jméno první vrstvy dříve? Dal jsi nám jména druhé a třetí, ale ne té nejběžnější? Proč teď?"A důvod je ten, že jsme vám ho chtěli dát v přítomnosti léčitelů, které jste dnes uctili, a kteří o ní vědí vše. Oni vědí, jak je ovlivněna energiemi z vesmíru. Vědí o božství v lidském těle, a co se stane, když se dotknete této posvátné energie. Jejich smyslem je zkoušet a učit to, zatímco dokazují, žeje to běžné a dostupné, že to není hrozivé ani strašidelné. Snaží se vám ukázat, jak to každý z vás může praktikovat ve své vlastní boží síle.
Jméno první vrstvy DNA jeKeter Etz Chayim. Znamená to "Strom života". Všechna tato jména jsou předávána v základním duchovním jazyce Země. Každé jméno má být slyšeno jako vyřčené spojení spojené dohromady, aby mělo úplný význam v hebrejštině.
Více o druhé vrstvě
Dnes bychom chtěli více mluvit o druhé vrstvě.V té se skrývá atribut duality, se kterým se denně setkáváte. Kdybychom mohli znovu přehrát tento den učení a poslouchat otázky, které byly položeny léčitelům na tomto pódiu, často by byly o tom, JAK a PROČ, a o pochybnostech života. Někdo řekl: "Cítím se tak, cítím se onak, proč nemůžu udělat tohle, a proč nemůžu udělat tamto?"
Kdybyste znovu mohli naslouchat léčitelům, jak vám říkají o svých životech, slyšeli byste dokonce projevy jejich vlastních pochybností. Ptali se sami sebe: "Dělám to správně? Dělám to špatně? Co bych měl dělat dál?" Popsali situace, kdy oni sami nevěděli, co dělat. Takže při zpětném pohledu se můžete zeptat sami sebe: "Proč existují takové okolnosti? Proč je tu tolik pochybností a nesnází, dokonce i v božím směru?" S touto otázkou otevíráme téma, které jsme nikdy předtím neidentifikovali takto podrobně. Je to pro Lemuřany v místnosti, kteří představují téměř každého tady (mluví o účastnících léčivého setkání).
Lidské Bytosti, prozkoumejte svá srdce. Mluvte se svou buněčnou strukturou a zeptejte se jí:"Kolikrát jsem tu byl?" Odpověď vás možná překvapí, protože většina z vás tu byla dlouho před tím, než odborníci na dějiny lidstva předpokládají vaší možnou existenci. Existují kousky a části vrstev vaší DNA, které jste dosud neobjevili, a které vědí vše o každém vašem minulém životě, a ty přicházejí na Zem s vámi. Je to součást vaší biologie, a je to část chemie, která je interdimenzionální. Ta zahrnuje všechna jména, která jste měli, a všechny životy, které jste žili. Takže máme místnost plnou starých duší a vy to víte. Máme zde mladé lidi, kteří to vědí. Máme zde seniory, kteří to vědí. Pro tuto chvíli jste všichni stejného stáří a tento věk je navždy oběma směry (do minulosti i budoucnosti). To má interdimenzionální bytost společné s ostatními interdimenzionálními bytostmi.
Předstíráte, že se v této místnosti vzájemně neznáte. Když se za pár minut postavíte a odejdete z tohoto místa, ještě stále budete předstírat, že se navzájem neznáte. Pravda však je, že jsou tu matky a otcové a bratranci a sestřenice a babičky. Nedívejte se na pohlaví, nedívejte se na rasu, nehleďte na národnost. Místo toho se dívejte na křídla. Už jsme vás předtím viděli. Vy už jste se také navzájem viděli. A tak vás právě teď zveme, abyste to vnímali, a v těchto okamžicích začíná učení.
Sebeúcta - jádro duality
Dnes se chystáme mluvit o sebeúctě, a je načase. Říkali jsme vám znovu a znovu, že dualita lidstva představuje rovnováhu energie. Nyní se chystáme na téma, které je obtížné popsat, protože máme jen několik anglických slov, která budou fungovat. Mluvili jsme o rovnováze "temnoty a světla", přesto nemáme na mysli to, co si myslíte. Někteří to nazvali rovnováhou energie. Někteří tomu dokonce říkají staré a nové. Ale žádné z těchto označení není správné. My to vidíme jako energetický kvocient, a kolísaní přidávaných a odečítaných atributů tvořených v podstatě stejným způsobem jako puzzle… puzzle, které tvoří zápas jednoho druhu energie s jiným (druhem energie).
Po eóny byla tato specifická rovnováha sebeúcty v Lidské Bytosti předpojatá směrem k temné straně. Chystám se učinit prohlášení, a doufám, že to plně uchopíte a pochopíte.
TEMNOTA:Na této planetě není větší zlo nebo víc tmy, než je možné evokovat v lidské mysli. Není žádné zlo, které by samo povstalo na planetě. Všechno zlo je obsaženo ve vědomí lidstva. Není žádná temná entita nebo skupina entit, která by stála kolem, čekající na vaše uklouznutí a pád, aby vás mohla odnést nebo ukořistit vaši duši. Takové historky jsou založeny na strachu a neodrážejí velkolepost, sílu ani zodpovědnost skutečné lidské situace.
Ale temnota existuje, že?Je tvořena svobodnou volbou těch lidí, kteří se rozhodli vzít své vědomí do temnější a hustší části. A tak, drahé Lidské Bytosti, nejtemnější místo na planetě je to, které lidé vytvořili z vlastní vůle.
Pamatujte si toto: Vy jste tvůrci energie.Lidé mají moc vytvořit temnotu stejně, jako vytvářejí světlo. Ohledně toho neexistuje žádné souzení, takže samotné živly planety budou nakonec odpovídat na tento typ energie a vytvoří druh temné magie, které se tolik lidí bojí, a ohledně které mají mnozí pocit, že přichází z nějakého temného místa či skladu zla. Tak to není. Přichází od lidí.
Také si pamatujte, co vám říkáme už léta: temnota a světlo nejsou rovnocenné energie. Jestliže máte temné místo a vstoupí tam světlo, temnota se neodplíží na jiné tmavé místo. Místo toho je transformována! Z těch dvou je světlo jediné, které má aktivní složku a fyzickou přítomnost.Nemůžete "vyzařovat temnotu" do místa, kde je světlo! Může to být jedině obráceně. Je to proto, že nejsou rovnocenné. Jedno je absencí druhého.

Vše o sebeúctě - část 2 část

29. října 2013 v 11:26 Vlastnosti i ctnosti


SVĚTLO:Nejbožštější místo na Zemi, kde je většina světla planety, existuje v lidské mysli, v lidské
energii. Je v andělské části lidstva, která si přeje ukázat sama sebe, zplnomocnit sama sebe a dosáhnout vlastního božství. Není tu žádná skupina zářících bílých andělů, kteří stojí vedle, aby vás vzali za ruce a vytáhli vás do nebe, pokud jste si vybrali tam jít. Ne. Místo toho tu stojí v plné parádě a přejí si oslavovat a milovat vás a přitisknout se k vám svojí energií, aby vám dali vědět, že jsou tu. Planeta svobodné vůle je taková. To lidé jsou zodpovědní za temnotu a světlo, ne vnější síly soupeřící o vaši duši. Ale vy jste to vždy věděli, že?
S tím vším - není zvláštní, že přicházíte na planetu s atributem své sebeúcty vypadajícím jako na půl žerdi spuštěná vlajka? Není to rovnováha, že? Proč? Protože vaše sebeúcta je zmírněná kvocientem energie planety. Je to výsledek toho, co jste vyvinuli skrze akce lidstva - co jste udělali, a co děláte. Proto osobní sebeúcta odráží i rovnováhu planetární energie.
Nová rovnováha sebeúcty
Zeptali jste se někdy sami sebe, co se na Zemi stalo, že to zabránilo vašemu Armageddonu? Všimli jste si, že navzdory všem prorockým předpovědím Armageddon nenastal? Tato Kryonova předpověď, předaná před mnoha lety na kopci za vámi (Mt. Shasta - pozn. překl.), je nyní vaší realitou. (Kryonova práce začala nedaleko od místa, kde byl předán tento channeling). V těch dnech jsem přišel skrze mého partnera a řekl jsem: "Změnili jste koleje či realitu, a změnili jste i esenci lidského vědomí. Nebude žádný Armageddon."
(Mnoho náboženských vůdců vám bude říkat, abyste ignorovali toto Kryonovo poselství, že Kryon je falešný prorok, ačkoliv události na Zemi se vyvinuly tak, jak jsme řekli, že by mohly - a to už před mnoha lety. Budou vám říkat, že Armageddon se ještě odehraje - a to brzy!Naše odpověď je tato: Nežádáme vás, abyste cokoli dělali, jen se rozhlédněte kolem a posuďte sami. Proč odsouvají své vlastní proroctví? Použijte svou rozlišovací schopnost a rozjímejte nad odpověďmi, které jsou správné. Můžete je "nechat čekat venku", jestli chcete, nechat je obcházet plot pro případ, že by měli pravdu. Nicméně jestli to uděláte, budete toto rozhodnutí muset dělat znovu a znovu, jak se vám budou snažit vysvětlit, proč se paradigma staré Země jejich doktríny neuskutečnilo. Zatím ztratíte roky akce, promarněný potenciál využití vlastní božské síly k pomoci vytvoření míru na Zemi.)
Říkali jsme vám o zplnomocnění lidí, a dali jsme vám informace týkající se 10 - 12 let trvajícího časového okna, kdy se měl magnetismus vaší planety změnit… a to se stalo. Říkali jsme vám, že se počasí začne změnit… a stalo se. Před čtyřmi lety jsme vám řekli, že přijde den, kdy největší náboženští vůdci planety už nebudou moci říkat jednu věc a dělat jinou (mluvíme o současném problému - o duchovních zneužívajících děti). Toto všechno je vaše realita. Všimli jste si? Začínáte si "spojovat body"?
Armageddon, který se nestal, zůstal na Zemi, na které vy už nejste!Tady jste, drazí, v nové energii. Přesto je tu stále ještě otázka sebeúcty. Není to automatické, že? Vaše osobní sebeúcta reprezentuje energii při vašem narození, ne změny Země. A nová sebeúcta nenastane automaticky jen kvůli vaší nové cestě.
Proč je život tak těžký?
Nezdá se vám zvláštní, že podle většiny náboženství na vaší planetě se rodíte nečistí (hříšní)? Není to divný postoj pro boží stvoření? Zní to snad rozumně, že byste se narodili do duchovního systému, ve kterém byste neměli žádnou šanci, už když jste přišli, kvůli něčemu, co se stalo eony let předtím, než jste sem přišli? Vypadá to opravdu jako "stvořeni k obrazu Božímu"?
Není to tak, že po celé Zemi existují neduchovní průmysly - veliké - které vydávají obrovské prostředky ve snaze pomoci lidem dostat se z hlubin pochybností o sobě? Nazýváte to průmysl svépomoci. Proč by vůbec existoval, kdybyste přicházeli na tuto planetu vybaveni dobrou, vyváženou sebeúctou? Důvod? Sebeúcta, kterou máte, vám byla dána přiměřeně energii rovnováhy světla a tmy na planetě, když jste se narodili.
Nyní, když energie planety vibruje rychleji, změnila se i tato planetární rovnováha tmy a světla. Dovolte mi dát vám informací, která bude dávat smysl: Na planetě je nově vytvořená energie, kterou jste začali v r. 1987 a kterou ukončíte v r. 2012. To je 25leté energetické okno, ve kterém pracujete. Narodili jste se ale ve starší energii. To je důvod, proč jsou vaše atributy sebeúcty spuštěny na půl žerdi. Ale pro lidi, kteří se rodí právě teď, to tak vůbec není. O kom mluvím? O nových dětech! Nazvali jsme je Indigové děti. Někdo jim říká Křišťálové. Někdo je nazývá Děti Nové Země, Děti nového milénia, Nové Děti - říkejte jim, jak chcete.
Každý si všiml, že? Ty děti jsou jiné!Přišly vybavené sebeúctou. Jejich vlajka sebeúcty vlaje vysoko a hrdě. Co se stane, když vezmete dítě s vysokou, vyrovnanou sebeúctou a dáte ho mezi dospělé, kteří přišli se svou poloviční sebeúctou? Děti se budou zdát třeba trochu svéhlavé, že? Možná to je proto, že vědí, kdo jsou! Podívaly se na vás tyto děti někdy zvědavě a vy jste mohli v jejich očích vidět, jak se ptají: "Proč jsi takový?" (Smích.) Je to jedno vědomí dívající se na druhé! Je to zplnomocněné vědomí, které přichází v rovnováze, dívající se na to, které přišlo ve staré energii nejistoty a pochybností. Jsou to v tuto chvíli vaše děti, což je ještě horší. Tyto děti nechtějí být obtížné! Ale těm z vás, kteří nikdy neměli znaky vyrovnané sebeúcty, se budou často zdát panovačné.

Vše o sebeúctě - část 3 část

29. října 2013 v 11:13 Vlastnosti i ctnostiPravda
Chcete znát pravdu o rovnováze mezi dualitou - vámi a vaším duchovním já? Vraťte se zpět a přečtěte si podobenství, které jsme vám dali, nazvané Cesta Domů (Kryonova Kniha Pět). V tomto podobenství je muž jménem Michael Thomas. Michael značí archanděla Michaela, a Thomas odkazuje na nevěřícího Tomáše. Když Michael stanul v posledním domě (v knize), uviděl, jak poslední anděl sestupuje po schodech - ten anděl byl tak velký, že Michael Thomas téměř nedýchal! V průběhu podobenství mu andělé, které předtím potkával, říkali: "Počkej, dokud nepotkáš posledního anděla. Bude to ten nejlepší. Počkej - jen počkej."A když potkal tohoto anděla, který se mu pomalu ukázal, bylo to ten nejnádhernější, nejbožštější ze všech, které na své cestě potkal. Andělova barva byla zlatá. Když anděl sestoupil po zlatých schodech a jeho tvář byla odhalena, byla to tvář Michaela Thomase. Michael viděl svou tvář jako tvář Boha a byl ohromený.
Vidíte, drazí lidé, to je pravda, zatím jste přišli bez schopnosti to vidět. Zrozeni nečistí? Ó ne! Zrozeni s omezením, možná, pouze ve vašem povědomí o tom, kdo jste, ale ne nečistí. Místo toho jste se narodili dokonalí, ale se záhadou před sebou, kterou máte objevit. Její součástí jsou i nástrahy - že uvěříte těm, kteří si přejí zbořit vaší božskost a vrhnout vás do nicoty.
Tvoření vyrovnané sebeúcty
Jak byste chtěli vzít tuto nerovnováhu a uvést ji na pravou míru? A co takhle vzít ji a vyrovnat? Je to možné, a vyzýváme vás, abyste začali. Zde je sedm atributů, které vám s tím mohou pomoci. Některé z nich jsou jednoduché, jiné těžké, některé mají jednoduché vysvětlení, jiné ne. Některé znějí příliš zjednodušeně. "No, to jsem věděl," můžete říct. A já se vás proto ptám: "Tak proč to tedy neděláte?"
Tady je sedm atributů, u kterých zaručujeme, že když je budete všechny pravidelně praktikovat, zvýšíte své andělské vědomí a zajistíte si vyrovnanou sebeúctu.
1. Buďte tvořiví
První je: Dělejte něco kreativního! Možná řekněte: "Nemám absolutně nic, co by bylo kreativní.".Ano, máte. Vy všichni. Kolik z vás zkoušelo channelovat? A možná říkáte: "No, nemyslím si, že to chci dělat." Proč to nezkusíte, když jste sami? Proč to nezkusíte na papíře? Proč nevidíte, co vám vaše buňky a vaše Vyšší Já chtějí říct, když to necháte plynout? Můžete být šokovaní a překvapení. Nemusíte nikomu ukazovat, co umíte, nikdy.
Když děláte kreativní věci, berete svou božskou část a vyléváte ji do své dualitní části, a je zajímavé sledovat světlo, které se tam rozline. Dělejte něco kreativního. Možná nepovažujete sami sebe za zpěváka, tak místo toho napište melodii. Nechte někoho jiného, aby ji zazpíval. Možná nejste malíř? Stejně malujte. Nechte dítě malovat obrázky tak, jak jste je malovali, když jste byli děti. Dělejte něco kreativního. To je číslo jedna. Zní to příliš jednoduše, že? Sledujte, jak se tyto věci přelévají do jiné, když se číslo jedna stane číslem sedm. Kruh atributů, které vám nyní dávám, bude daleko hlubší, než se nyní zdá. Kreativita pro vás udělá něco, co téměř nic jiného nemůže. Klepe na dveře Božského Já a začíná uplatňovat ty vaše části, které potřebují být probuzeny.
2. Pomáhejte ostatním
Číslo dvě: Pomáhejte ostatním. Zní to jednoduše, dokud to nerozvinu. Takže to teď udělám: Vyzýváme vás k dobrovolnictví na místě, kde lidé umírají. Jděte a najděte nejtemnější místa, jaká v nemocnici můžete najít, Pracovníci Světla. Najděte místa, kde umírají děti, a usaďte se tam. Najděte ty, kteří umírají na rakovinu a virová onemocnění, a buďte tam. Čtěte jim, držte je za ruce a vyprávějte jim příběhy. Dobrovolnictví. Máte čas na děti… a vy to víte. Přemýšleli jste o tom někdy?
"Kryone, právě jsi nám dal strašné věci, abychom je zkusili uskutečnit. Nemůžeme. Nikdy bych tam nemohl jít," možná řeknete. "Vzlykal bych ve dveřích a nebyl bych nikomu prospěšný." Drazí, toto je běžná mylná představa… že lidumilní nemohou pomáhat, protože jsou příliš citliví. A tak vám dám předpoklad a pak vás požádám, abyste šli a sami si to ověřili: Když stojíte na místě, kde děti umírají, a otevřete dveře, vaše světlo se rozlévá do té oblasti a jejich láska se vlévá do vás. Budete se cítit povznesení a požehnaní. Můžete sedět a držet za ruku dítě, když umírá, můžete plakat pro jeho život, ale budete se cítit posílení a povzbuzení, protože božské ve vás se dotýká božského v něm. Není nic, co by se tomu podobalo, drazí… nic. Stanete se částí božího procesu. Můžete oslavit, že jste tam a pomáháte?
Jestli si přejete dotknout se rodiny, toto je místo, kde to uděláte. Jděte dělat dobrovolníka tam, kde jsou senioři, kteří jsou blízko smrti. Čtěte jim příběhy. Ptejte se jich na jejich život. Oslavujte jejich mládí, a buďte tam, když jsou přehlížení. Vaše božskost bude oslavovat jejich božskost, a oba budete posílení.
Pomoc umírajícím, nehledě na jejich věk, vytváří a povzbuzuje vaši část, která vás překvapí. Budete to chtít dělat znova a znova, chápajíce, že to, co děláte, je opravdu posvátná práce.
Drahé Lidské Bytosti, to jsou jen dva body, a už se začínáte cítit jinak. "Možná jsem někdo!" můžete říct. "Možná na tom vážně něco je."Vaše temné stránky se začnou zmenšovat, jakmile uvidí světlo, které vyvstává v oblastech, které byly předtím potemnělé. To je číslo dvě. Jděte a pomozte někomu.
3. Cvičte a meditujte
Toto je nejtěžší a nebude se vám to líbit. Cvičte! Ve vaší kultuře už nepronásledujete zvířata kvůli jídlu. (Smích.) Potřebujete vyvážit tento nedostatek aktivity cvičením. Biologicky, když cvičíte, posouvá se a mění vaše chemická rovnováha. Navíc díky tomu vdechnete víc tolik potřebného kyslíku - skutečně potřebné palivo pro tělo Lidské Bytosti, která se snaží posílit nové části svého myšlení. Okysličování bylo v minulosti hodně přehlíženo. Toto je velmi potřebné!
Dovolte mi dát vám ještě jiné tajemství: Cvičte a následně meditujte. Sledujte, co se stane. Okysličený mozek vytváří novou paletu pro umělce meditace. Toto je pořadí věcí. Dělejte to správně: Cvičte a pak meditujte. Nepodvádějte. Někteří z vás řeknou: "Okamžik, to je meditace a meditace, že?" (Smích.) To je číslo tři - stejně důležité jako ostatní.
4. Osobní slovní afirmace
Číslo čtyři může být těžké vám vysvětlit, a je to příliš zjednodušené. Dávejte pozor, co říkáte!Slova, která vycházejí z vašich úst, jsou dílem energie, která je božská. Jdou do vzduchu a jsou naplňována nejlépe, jak to jde, energiemi vašeho těla a ostatními kolem vás (které nemůžete vidět) dělají, co mohou, aby naplnili to, co si přejete spoluvytvořit. Možná v negativních situacích můžete říct: "No skvělý! Věděl jsem, že se to stane." Vaše buněčná struktura říká: "Slyšíte šéfa? Líbí se jí to!" Entity kolem vás to také slyší. "Slyšíte šéfa? Myslí si, že je to skvělé. Udělejme to znovu!"Už jste o tom někdy přemýšleli? Buňky to slyší a budou dělat, co mohou, aby zajistily, že se to stane znovu!
Dávejte pozor na to, co říkáte. Místo negativních postojů si vytvořte afirmace. Požehnaná je Lidská Bytost, která rozumí síle lidské řeči. Kdo jste? Řekněte své jméno nahlas. "Já jsem (a vaše jméno)." A dejte důraz na "jsem" a dívejte se, co se stane. Dovolte mi vám říct, co ta fráze znamená. Jestli je vaše jméno Pavel a vy řeknete: "Já jsem Pavel," první dvě slova jsou prohlášení o tom, kdo jste. "JÁ JSEM." Pavel je tedy přidaný identifikátor toho, jak vám říkají. Jsou to dva výroky ve třech slovech.
Projevujete energii, kterou vkládáte do vzduchu prostřednictvím řeči. Samotné elementy "to slyší" na vesmírné úrovni. Jste zvyklí dělat velký hluk, ale jen když jsou věci náročné. Zkuste to vyvážit! Je čas mluvit i v radosti!
5. Vyzvěte svou nejtemnější část
Zní to jako děsivá věc, ale není. Poslouchejte: Vyzvěte svou temnou stranu k boji! Hoďte jí rukavici. Řekněte jí, kde a kdy se sejdete a pak čekejte. Odvažte se postavit se této části tváří v tvář. Máte v sobě části, které nemáte rádi? Samozřejmě že ano, protože jste v dualitě. Právě jsem vám dal tuto informaci. Máte temné části, které byste chtěli dočista vydrhnout nebo možná dát pryč nebo porazit? Dobře, tedy, vyzvěte svou nejtemnější část k boji. Stanovte schůzku. Chcete být doopravdy stateční? Tak ji tedy vyzvěte k boji ve tmě, na jejím trávníku! (Zalapání po dechu.)
A důvod, proč vám toto říkám je, že tyto temné a strašné části se nepřijdou ukázat! Bojí se vaší světelné části, a zejména částí, které se stávají silnější. Vyhrajete tento boj jen tím, že tam budete stát ve tmě a vyzvete je, aby se ukázaly. Brzo tam, ve tmě, budete zpívat! Beze strachu a smějící se celé této situaci. Pokud si dnes nebudete pamatovat nic jiného, pak si pamatujte alespoň to, že tato energie, o které si myslíte, že je skutečně zuřivá a dravá, se ve skutečnosti bojí božského záměru!Záměr rovnováhy porazí tuto temnou část pokaždé.Chopte se své síly a vaše temné části začnou opouštět loď. Netroufnou si ukázat se…
6. Nárokujte si anděla uvnitř
Jakmile si uvědomíte, že temná část ve vás je zbabělec, je čas dožadovat se anděla, který tam vždy byl. Je to o pochopení, kdo skutečně jste. Ačkoliv nikdy nemusíte být schopni vidět tuto svou andělskou část, je to vaše skutečné já a to je připraveno být nárokováno. Opět užijte svou sílu slova, jestli chcete zlepšit tento proces. Uspořádejte obřad, jestli vám to pomůže udělat tento proces pro vás skutečný.
Rozumíte tomu, jak do sebe výše uvedené atributy zapadají? Tady jste - kreativní, pomáháte dalším Lidským Bytostem, cvičíte, dáváte pozor na to, co říkáte, uvědomujete si, že temná část nad vámi nemá žádnou moc, začínáte cítit potenciál svého vlastního života, a nyní je čas povolat svého anděla ze skrýše (skrývá se jen proto, že jste ho zasypali)!
Čtenáři, posluchači, myslíte si, že toto je jen "channelovaná řeč"? Jen počkejte. Jak by se vám líbilo, kdyby drama odešlo z vašeho života? Jak by se vám líbilo, kdybyste byli schopni čelit jakékoli situaci, a vědět, že jste v naprostém, stoprocentním bezpečí ve své pravdě? Nikdo vás nemůže formovat žádným směrem nebo způsobem, když si to váš anděl vezme na starost.Když se anděl ukáže, začne se aktivovat třetí vrstva DNA. Mluvili jsme o tom minule. Sebeúcta už není problém. Víte, kdo jste. Je posilující, znát svou božskost. Vytváří to ve vašem životě situaci, která je radostná.
7. Splynutí
Poslední, číslo sedm, je o splynutí polarit. Právě teď na této planetě, jedna z věcí, které se dějí se Zemí, se skálami, se zemí, s portály, je akt mísení, na kterém se můžete podílet. Začíná splynutí mužského a ženského. Ty atributy vašeho pohlaví, které jste brali za dané (jedno pohlaví je takové, druhé je takové, nikdy se nesetkají), se začínají měnit. Každý z vás je tu v jednom pohlaví, a tak vás žádáme, abyste začali akceptovat atributy toho druhého. Právě jste si pomysleli, že jsem vás požádal, abyste se podívali na jinou osobu, že? Ne. Já chci, abyste viděli atributy druhého pohlaví ve VÁS.
Máte schopnost splynout zdravě a vyrovnaně s oběma pohlavími uvnitř sebe, což vám umožní pochopit a tudíž i koexistovat s druhým pohlavím na planetě. Dělá z vás daleko lepší Lidskou Bytost, když máte vyrovnané mínění o obou polaritách, i když očividně máte jen jedno biologické pohlaví.
Dovolte mi, abych vám řekl, co tato rovnováha dělá. Přivádí lidstvo blíže k sobě!Říká se tomu splynutí vědomí, a je to začátek další změny lidského vědomí na planetě. Mluvili jsme o portálech a vortexech (vírech), které se stávají vortály. Mluvili jsme o jin a jang (protikladech) přicházejících spolu a vytvářejících něco, co jste nikdy předtím neviděli… nový druh lidské rovnováhy. Možná úplně nepochopíte, co vám teď povídáme, ale říkáme vám něco, co někteří z vás začínají cítit - ženy se stávají silnější, muži citlivější - dívají se jeden na druhého jinak a proto sdílí planetu daleko lépe. Nevnímejte se vzájemně jako protiklady nebo soupeře, ale spíše jako duchovní rodinu. Přestaňte se dívat na druhé pohlaví v sobě jako na slabost!Začněte rozumět tomu, že každý z vás potřebuje vědomí toho druhého. Výsledek?Vyrovnaná Lidská Bytost je nyní schopna vidět přehled rovnováhy, protože vidí jinýma očima… ví, jaké to je "chodit v botách někoho jiného", a má úžasné sebevědomí! Neříkali bychom vám tyto věci, kdyby to tak nebylo.
A tak to je. Dospěli jsme na konec tohoto učení. Někdo z vás dnes přišel a říkal: "Jestli budu moci sedět v této energii dostatečně dlouho, nejspíš odejdu jiný; možná dokonce dostanu léčení. Možná se něco naučím a zbavím se toho či tamtoho. Jsem unaven z toho, jak to s sebou vláčím."Samozřejmě, tato síla je ve vaší moci právě teď. Čtenáři, posluchači, pokud chcete hovořit s kterýmkoli léčitelem, který dnes mluvil, řekne vám, že to je právě teď ve vaší moci. Možná to je léčení přístupu, hněvu nebo obav. Je na vás, abyste se chopili této změny. Není lepší čas než tento, abyste se natáhli a chopili se této sebeúcty a léčení, které s tím přijde.
A tak jsme po všech těch letech přišli opět na toto místo, abychom oslavili semínka a jádro práce. V r. 1989 jsme tu pracovali, abychom požehnali a pomohli mému partnerovi začít práci s Kryonem. Nikdy dřív jsme se sem nevrátili, až teď. Nyní, v r. 2003, se probouzí Lemuřané na změněné Zemi, kterou jste stvořili (pokud jste si všimli). Mnoho z toho, co jsme vás učili, že se může stát, se také stalo. Mnoho z toho, co jsme vás učili, že může být dosaženo, a bylo. Všimněte si, že my jsme nic nevytvořili.Vy ano. My se jen díváme a pomáháme vám ve vašem velkém plánu.
Požehnaná je Lidská Bytost, která vidí sklenici planety z poloviny plnou, a která rozumí, že změny na planetě jsou potřebné a nutné. Požehnaný je člověk, který také rozumí tomu, že abyste mohli vytvořit nový chrám, starý musí být odstraněn a jeho základy očištěny. Novému chrámu se říká Nový Jeruzalém - metafora, která znamená mír na Zemi. A přesně jako ti, kteří byli v r. 1989 zvědaví, jestli se věci, které jsme jim říkali, mohou kdy stát, tak i vy se můžete v roce 2003 rozhlížet a divit se tomu, co teď říkáme. Je možné, že věci nejsou takové, jaké se zdají být? Bylo by možné, aby historici jednou hovořili o těchto revolučních časech před velkým probuzením, posunem lidstva, jako o počátku času, který stvořil mírumilovnější Zemi?
Jen Lemuřané vám na toto budou schopni odpovědět.
A tak to je.
Kryon
Zdroj originálu: http://www.kryon.com/ - All about Self-Worth
Poznámka ke kopírování:
Pro všechny poutníky na Cestě Lásky a pro www.kryon.webnode.cz do češtiny přeložila Jani P. (www.vedomisvetla.webnode.cz). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.