Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Srpen 2013

TRECENA KAN 22.8. – 3.9.2013

22. srpna 2013 v 11:27 Mayský Kalendář na každý den

Ironie Universální umělecké mysli ( Chuen1) nás vyvedla ven z jeskyně Ega zpátky do reality lidskosti a skutečným výzvám. Výzvám, kdy přestáváme mluvit a začínáme dělat. Manifestace příslibu hojnosti se začíná rozvíjet dnes v KAN 1 a pokračovat bude dalších 12 dnů.

KAN1 znamená vyrovnávací bod TZOLKINU a tedy strukturu našeho vlastního Času. TZOLKIN má ČASOVÝ STŘED, kterým je OC13 ( kin 130) / CHUEN 1 (kin 131) - to je jádro celé 260 denní periody. Což rezonuje se 7. Uinalem a tedy s Oc/Chuen, jako středem aktuálního procesu.

Tzolkin má také Božský Střed - kin 151 Chuen 8 - s celou Trecenou kolem něj, což rezonuje s jediným 8.Tónem v 8.Uinalu - kolem kterého se celá Trecena pohybuje. To je zároveň i střed celého procesu našeho osobního rozvoje.

Porovnání ČASOVÉHO a BOŽSKÉHO středu = BOŽSKÝ střed je mírně mimo absolutní centrum ( kterým je ČASOVÝ STŘED). CHUEN8 - udržuje směr a vyrovnává gravitačně všechny otáčky Tzolkinu.

KAN pro vás znamená tvoření na "MAX" v každém ohledu - a to značí integraci na nejzákladnější úrovni přežití a globální společenství. KAN ( Zrno, Semeno) je první a nejjednodušší forma hojnosti v tomto Uinalu. Bez SEMENA,ZRNA není JÍDLO. Nedostatek SEMENA představuje jednoho z Jezdců Apokalypsy - Hladomor - ( nezapomeňte že " hrozivé " slovo Apokalypsa znamená jednoduše Odhalení ).

Strašidlo Hladomoru je vždy přítomno na velmi základní úrovni našeho vnímání bez ohledu na to, jak bezpečně se můžeme cítit. I v naší době - rozvinuté moderní společnosti, kde můžeme jít a v každém mega-marketu dostat vše, co potřebujeme - je tu vždy určitá pochybnost ohledně toho, jak výživné kupujeme potraviny a kolik toxinů ukrývají. A to je vlastně určitý způsob prožívání Hladomoru.

KAN je považována za nejvíce vyvažující Trecenu ze všech. Shoda mezi Slunečními Znameními je poměrně vysoká ( na rozdíl od předchozí Treceny, kde IK12 byl nejtěžším dnem. Takže není tedy divu, že Mayové označili střed KAN ( CHUEN 8), jako Nový Rok!

Autor: Ian Xel Lungold

CHUEN 8 je nejvíce vyrovnávající den - TAKŽE POZOR NA TO!

Článek vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky!


Atlantida. Život v komunitě. Umění. Zvyky.

22. srpna 2013 v 10:55 Doteky Nového Života


Život v komunitě. Pokud člověk v komunitě stavil dům, ostatní mu pomáhali. Dávání a braní bylo v rovnováze. Cenili si druhých, byli tvořiví, štědří a respektovali se. Každý dělal to, co měl rád. Nebyly peníze. Výrobky byly dány na společné místo a každý si vzal, co potřeboval. Lidé žili pro komunitu, byl tu smysl pro fair-play. Všichni měli otevřené srdce, a proto tu nebyl žádný nedostatek. Pokud komunita pracovala pro jeden společný cíl, který byl vyšší než cíl jednotlivce, nikdo neměl důvod podvádět nebo zrazovat. Každý podporoval celek.

Rodiče a děti komunikovali telepaticky. Dospělí podporovali děti. Děti trávily část dne ve skupině, kterou vedl starý člověk, který se jim věnoval. Děti mu bedlivě naslouchaly, byly zaujaty tímto procesem učení. Atlanťané byli velmi tvořiví. Už odmalička byly jejich dary rozpoznány, rozvíjeny a ceněny. Každý věděl, co ho baví a pro co má vlohy. Věděli, že si sami vytváří svůj život a využívali k tomu svých schopností. Jednoduchost byla klíčem k udržení si čisté energie. Denní život byl kombinací práce, setkávaní s přáteli a rodinou, vnímáním, volným časem a vděčností. Atlanťané postupovali rychleji než zbytek světa v&nb sp;řešení nezodpovězených otázek, protože příznivé životní podmínky v jejich zemi rozšiřovaly jejich každodenní možnosti volného nakládání s časem a jejich způsob myšlení.

Každý dům měl zahradu s krbem, kde lidé vařili. Rodiny a přátelé rádi seděli venku pod hvězdami, vyprávěli si příběhy a zpívali. Byli společenští a často něco oslavovali, narozeniny, žně, úplněk atd. Jedli spolu a byli vděční za jídlo, které jedli. Na zahradách pěstovali divoké rostliny, nekultivovali je ani nesekli trávník, protože jej přirozeně jedli domácí zvířata. Opracovávali dřevo a kameny. Měli fontány a bazény, protože tekoucí voda byla pro ně velmi důležitá. Atlanťané byli rádi doma a žili v souladu se svým společenstvím. Jejich domy byly jednoduché, většinou kulaté, zřídka obdélníkové, postavené z přírodních materiálů. Pom áhali jim k tomu znalosti Feng shui a posvátné geometrie. Kulatý tvar je v souladu s duší a zajišťuje lepší průchod univerzální energie. Užívali jemné a jednoduché tvary. Pracovali v dané komunálně. Často se koupali a využívali sauny. I když užívali hodně techniky, život byl velmi jednoduchý, ekologický a přírodní.


Měli rádi vodu a rozuměli jejímu charakteru. Každý dům a chrám ve Zlatém Věku měl vodopád nebo rybník. Jejich domy byly stavěny v kruzích kolem hlavního chrámu, a kanály s vodou protékaly kolem domů. Tato voda byla čistá a žehnaná. Lidé plavali v potocích, řekách a lagunách, které spojovaly ostrovy, stavěly se loďky, na kterých rodiny pořádaly pikniky. Lidé plavali s delfíny. Každá komunita si postavila kamenný kruh v místech, kde se křížily podzemní prameny. Kameny přemísťovali pomocí teleportace a zvuku, a dávali je do úhlu směrem k planetě, kterou si vybrali. Například když chtěli požádat o léčivou energii, namířili kameny směrem k Plejádám, nebo směrem k Síriu, aby přinesli spirituální technologii. Mohli si takto přitáhnout určitou energii, která byla stahována kruhy do vody, která protékala celou Atlantidou.


Žili v jednotě a věděli, že vše pochází z jednoho zdroje a vše je výsledek božské materializace. Přijímali vše, protože vše má v životě nějakou roli. Mluvili se stromy, rostlinami, krystaly. Relaxovali a setkávali se s druhými. Rodiny se zvaly domů na jídlo, důležitá byla výměna energií. Hráli hudbu a tancovali. Společně sbírali jahody, sami se procházeli, dělali pikniky u řeky. Plachtili. Hráli fotbal. Ženy sedávaly v hloučku, dělaly hrnčířské práce, tkaly nebo šily. Vybudovali fontány s tekoucí vodou na určitých místech, což je uklidňovalo. Postavili budovy, kde se vzdělávali a shromažďovali.


Dekorace byla velmi jednoduchá. Malovali na zeď zvířata, přírodu nebo abstraktní obrazy s vysokou spirituální energií. Užívali různé barvy. Červenou pro pracovní dílny, pokoje určené pro tvoření byly oranžové - dětské pokoje. Pro každou věkovou skupinu byly užity jiné barvy. Chrámy byly pro klid a zvednutí energie malovány na modro, světle fialovou a zelenou barvu, a pokoje určené pro inspiraci byly fialovočervené. Jedinou dekoraci zajišťovaly krystaly, které byly naprogramované, aby o večerech svítily, nebo žhavé kovy. Všechen nábytek a domácí potřeby byly ručně dělané s láskou. Vše vyzařovalo vysoké vibrace. Lidé si většinou nezhmotňovali nábytek, rá di si ho ručně vyrobili. Postele byly vyráběny ze dřeva, trochu vyvýšené, s měkkou pokrývkou, utkané z bavlny. Uvnitř domu byl krb. Atlanťané nosili chladivé bílé lněné šaty nebo kalhoty s elegantní výšivkou v purpurové barvě. Na krku měli šňůru zářících perel a lastur. Paži obepínal jednoduchý náramek ve tvaru hada. Nohy chránily měkké sandály vyrobené z tkaných palmových listů. Měli dlouhé vlasy a byli ozdobeni zářícími krystaly zvyšující vědomí. Obecně jejich oblečení bylo jednoduché, užívali vlnu, bavlnu a hedvábí a barvili je v barvě z rostlin nebo z ulit. Často byli oblečeni v tunikách, v ětšinou fialové barvy a na nich něco nabarvené.


Umění bylo velmi důležité. Atlanťané znali důležitost lásky a krásy pro lidský život. Muzikálně nadaní lidé skládali hudbu, vyráběli flétny, loutny, bubny, činely, zvony, jednoduché dechové nástroje, po nějaké době vyráběli i strunné nástroje, používali rákos i kosti ze zvířete. Lidé spolu zpívali, poslouchali hudbu a nechali vibrace procházet těly. Jeden člověk při poslechu hudby zažíval sílu, jiný se stával citlivějším, dalšího to uklidňovalo. Někteří lidé pořádali koncerty, které pozvedávaly vibraci a náladu ostatním. Také vytvářeli zvukové komory pro léčení. Umělecky nadaní lidé rozšiřov ali svou energii, aby ji ostatní lidé mohli vidět a zažívat. Tvary, barvy a kompozice v obraze vyzařovaly specifickou vibraci. Galerie byly postaveny do několika podlaží, a každá z nich byla zasvěcena určité vibraci. Lidé, kteří se chtěli nabít určitou energií, navštívili dané patro galérie. Bylo to místo ke scházení se.


Lidé spolu sportovali, aby své tělo udržovali v kondici a aby se zdokonalovali. Soutěžení nepocházelo z ega, ale byl to prostředek pro zlepšení se. Pořádali události podobné našim olympijským hrám. Byl to čas oslav a přátelství a příležitost si rozšířit fyzické limity. Koně závodili bez jezdců. Provozovali turistiku, procházky po horách. Se zvířaty komunikovali telepaticky. Vždy je požádali, jestli je mohou použít. Zpívající kanáři, pěnkavy a drozdi poletovali mezi domy. Kozy, lvi a prasata se volně pohybovali mezi domy. Kočky, psi a hadi byli obzvláště oblíbenými domácími mazlíčky, protože tato zvířata vnímala zemské vibrace a ná ;hlé zvýšení vulkanické aktivity předcházející zemětřesení nebo sopečnou činnost. Kněží poskytovali přístřeší lvům. Oblíbení byli delfíni a velryby, jednali s nimi jako se sobě rovnými. Rozuměli jejich řeči a znali jejich význam.


Zvyky. Žili ve vědomí tady a teď. Věděli o svém spojení se všemi lidmi a všemi svými aspekty, znali své spřízněné duše, i ty neinkarnované, věděli o svém dvojitém plamenu. Sex byl pro ně spojení dvou bytostí na jemné úrovni a setkání se se svou celistvostí. Byla to krásná, transcendentní zkušenost, která obohatila daný pár a přiblížila je. Pro manželství nepotřebovali žádný prstýnek, věděli, že nemohou nikoho vlastnit ani ho omezovat, ctili svobodnou vůli. Rodina byla založena pro vzájemnou péči, učení a pohodlí. Před svatbou prozkoumali své aury, jestli se k sobě hodí. Poté, co se pár rozhodl počít dítě, promluvil si a dohodl se na tom, jakou duši chtějí přivést na svět. Poté zkontaktovali duši dítěte a komunikovali s ní ještě předtím, než přišlo na svět. Každé dítě v Atlantidě bylo vybráno, pozváno, přivítáno a milováno. V dnešní době se tento proces děje nevědomě. Pokud se člověk chtěl věnovat spiritualitě, zavázal se k životu v celibátu. Homosexualita byla jako další forma lásky.


Chlapci a děvčata podstupovali rituály zasvěcení, což jim poskytlo příležitost rozšířit mysl a lépe si poradit s časem. Věděli, že každé zvíře, které jim přijde do cesty, má pro ně nějaké znamení a má účel. Rituály dospívání pomáhaly chlapcům poznat jejich sílu a jejich celoživotní vedení. U žen první zasvěcení sloužilo menstruaci, které se oslavovalo jako vstup dívky do ženství. Druhé zasvěcení bylo po narození dítěte. Ženina aura byla světle zeleně-modrá, která chránila narozené dítě. Tato aura u matky zůstala další 2 roky, pokud matka byla nějakou dobu od dítěte, představila si tuto barvu kolem dítěte. Třetí&nb sp;zasvěcení bylo v přechodu, žena se stala moudrou a ceněna pro její vědění a zkušenosti, které měla. Úplněk bylo období velkého ženského potenciálu. V tento den a noc se ženy scházely, povídaly si, sdílely svá tajemství a rozšiřovaly své vědění. Znali tajemství početí a porodu, umírání a smrti. Věděli, že přímou i nepřímou účastí na těchto událostech se dostávají do spojení s věčností, že v tuto chvíli si více než kdy uvědomují své místo v božském plánu života, a proto si byli vědomi své účasti na osudu druhých a celé Země. Věděli, že ať už žijí nebo jsou mrtví, jsou součástí nekon ečna, že Bůh je věčný.

V Atlantidě bylo 12 regionů, v každém z nich vládl moudrý vladař a skupina lidí, kteří měli za úkol vést svou zemi v souladu s univerzálními zákony. Členové vlády měli vysoce trénovanou mysl a byli zdatní politici. Vládli pro dobro všech zúčastněných. Měli takové schopnosti, že si ve své mysli představili určitou oblast, a tak se ve své mysli pomocí energie dostali na dané místo. Promluvili si s lidmi o dané oblasti, udělali rozhodnutí a jednali podle něj. K přesunu z jednoho místa na druhé také užívali vesmírných lodí. Členové vlády se pravidelně setkávali v Chrámu Poseidona a vzájemně hovořili o svýc h skutcích. Členové vlády a Veleknězi s Velekněžkami byli v úzkém spojení.
Při cestách po moři Atlanťané hovořili s lidmi svým jazykem jazyk - Atlantštinou (která mi připomíná jazyk elfů z filmu Pán Prstenů). Pochází z ní mnoho světových jazyků. O době jednoho jazyka píše bible, když hovoří o Babylonské věži, kdy celá země měla jeden jazyk. První Atlanťané považovali písemné symboly za zbytečné. Jejich život byl spojen s přírodou, který jim poskytoval rozvoj a sílu i bez písma. Vyprávěli si raději příběhy. Postupně si začali tvořit symboly jako spirály a klikaté čáry, které se užívaly k popisu emocí toho, co se přihodilo nedávno, kam dosahovala voda v danou dobu, znamení zvě rokruhu k navigaci lodí pomocí hvězd, topografii řek, přesnému zaznamenávání pohybů Slunce, Měsíce a hvězd. Později se zaznamenávaly zákony Atlantidy na sloupy chrámů.
Před pádem Atlantidy vojáci užívali zvláštních technik vyvinutých na obranu před útočníky. Po zkonstruování velkých magických dřevěných obrazů, připomínajících zuřivé ozbrojené vojáky, Atlanťané postavili tyto napodobeniny obránců na mořská pobřeží kvůli zastrašení nepřátel. Kněží obdařili podobné modely v nadživotní velikosti tajemnými schopnostmi a atlantská vojska nosila tyto velké napodobeniny do bitev, aby si zvýšila svou odvahu a sebedůvěru. Navzdory obraně do Atlantidy vstupovali nepřátelští vojáci, kteří byli později zajati. Chrámoví kněží dohlíželi na spalová ní zemřelých nepřátelských obětí, míchali jejich popel s vodou a nutili vězně, kteří žili, aby směs vypili. To zajišťovalo, že nežádoucí vibrace z těl útočných nepřátel neznečistily Atlantidu, a když byli zajatci propuštěni, odnášeli si nepříznivé vibrace s sebou domů.
Růst obyvatelstva nutilo Atlanťany hledat nové území, a proto vojáci krutě napadali a ničili sousedy, aby naplnili své potřeby. Atlanťané byli známi jako hadí lidé. Před pádem Atlantidy lidé postupně zvětšovali sílu své armády a námořnictva. Rozpad morálky se odrazil v čím dál víc krutějších činech atlantských vojáků. Pomocí magických schopností Atlanťané vymýšleli techniky ovládnutí jiných národů. Při dobývání země nejprve vytvořili velký a podobný model její topografie a center obyvatelstva. Mágové se za zpěvů, zaříkávání a magických praktik pokoušeli přen& eacute;st na svou oběť nemoc.
Dobře trénovaní kopiníci a vrhači kamene dokázali nepřítele zabít na vzdálenost deseti až patnácti metrů. Vojáci nosili vysoké přilby ozdobené péry nebo trojzubcem, symbolem Atlantidy, a dýky připevněné k horním částem obou paží kovovým páskem nebo náramkem. Pomalované tváře a hořící pochodně zastrašovaly nepřátele, stejně jako velcí jedovatí hadi, které Atlanťané nosili jako připomínku svého symbolu. Dále užívali mimořádně ostré a nebezpečné zbraně, jejichž hroty potírali jedem.
Atlanťané používali k boji zvířata a ptáky, s nimiž se přátelili, komunikovali s nimi a získávali si jejich lásku a důvěru. Vyhýbali se užíváním jaderných zbraní. Staré irské příběhy hovoří o útočnících z Atlantského oceánu, kteří přijeli v křišťálových lodích a bojovali s nimi pomocí ohnivých paprsků. Starověké indické knihy se zmiňují o střelách, bombách, raketách a zbraních vystřelující oheň. Podle nich Atlanťané přiletěli v letadlech a hrozili zničením města. Když ignorovali snahy indického vládce vyhnout se válce a dál &uac ute;točili, vládce zvedl ruce a pomocí mocných duševních technik způsobil, že vůdcové útočících Atlanťanů padli mrtví k zemi. V odvetě se Atlanťané vrátili s atomovými zbraněmi a zcela zničili sedm měst Rámy.

Shirley Andrews a Diany Cooper.


Zdroj: e-mail Iva B.

Když jsi bdělý, tvé oči vidí a uši slyší.

22. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Nezáleží na tom, kde jsi nebo co právě děláš; Já jsem vždy s tebou. Ale dokud si to plně neuvědomíš, můžeš kráčet životem jako slepec, který nevnímá zázraky a krásy všude kolem sebe a tápavě hledá svou cestu ve tmě. Když jsi bdělý, tvé oči vidí a uši slyší. Všechny drobné věci v životě mají nový a hlubší smysl. Nic nebereš samozřejmě, ale ve všem, co se v tvém životě děje, spatřuješ záměr a účel. Ve všem, co se ti přihodí, nalézáš skutečnou radost a povzbuzení. Vidíš duchovním zrakem. Chápeš věci, na kterých v životě záleží, a tvůj život pak překypuje radostí a štěstím. Začínáš doceňovat, že v tom, co se děje, není nic náhodného. Ve všem poznáváš Mou ruku a tvé srdce se naplňuje láskou a vděčností.
MODLITBA ZA SVOBODU (z knihy toltécké moudrosti Čtyři dohody)

21. srpna 2013 v 13:13 Oblíbené knihy

Jaroslav Dušek
MODLITBA ZA SVOBODU (z knihy toltécké moudrosti Čtyři dohody)
Dnes tě, Stvořiteli vesmíru, žádáme, abys k nám přišel a sdílel s námi silné spojení lásky. Víme, že tvým skutečným jménem je Láska, že být s tebou ve spojení znamená sdílet stejné vibrace, stejnou frekvenci, jíž jsi ty, protože jsi jedinou věcí, která ve vesmíru existuje.

Dnes nám pomáhej, abychom byli jako ty, abychom milovali život, abychom byli životem, abychom byli láskou. Pomáhej nám, abychom milovali způsobem, jímž miluješ ty, bez podmínek, bez očekávání, bez závazků, bez jakýchkoliv soudů. Pomoz nám, abychom milovali a přijímali sami sebe bez jakýchkoliv soudů, protože když soudíme sami sebe, shledáme se vinnými a cítíme potřebu být potrestáni.

Pomáhej nám, abychom bezpodmínečně milovali vše, co jsi stvořil, zvláště jiné lidské bytosti, zvláště ty, které žijí okolo nás - všechny naše příbuzné a lidi, které se tak pracně pokoušíme milovat. Protože, když je odmítneme, odmítáme sami sebe, a když odmítáme sami sebe, odmítáme Tebe.

Pomáhej nám, abychom milovali druhé takovým způsobem, který si neklade žádné podmínky. Pomáhej nám, abychom je přijímali takové, jací jsou, bez soudů, protože, když je soudíme, nalézáme na nich vinu, obviňujeme je a cítíme potřebu je potrestat.

Vyčisti nám dnes srdce od všeho emocionálního jedu, který je v nás, osvoboď naši mysl od všech soudů, abychom mohli žít v dokonalém míru a dokonalé lásce.

Dnes je velmi výjimečný den. Dnes opět otvíráme naše srdce lásce tak, abychom si bez jakéhokoliv strachu mohli navzájem říci "Miluji tě" a skutečně to tak mysleli. Dnes se ti nabízíme. Přijď k nám, používej náš hlas, naše oči, naše ruce a naše srdce, aby ses podílel na spojení lásky s námi všemi. Dnes nám, Stvořiteli, pomáhej, abychom byli jako ty. Děkujeme ti za všechno, co dnes dostaneme, zvláště za svobodu být tím, kým doopravdy jsme. Amen
.


( Použito z knihy Čtyři dohody - DON MIGUEL RUIZ),

Zdroj: e-mail Iva B.

Milovaná ženo, tvou pravou podstatou je láska

21. srpna 2013 v 11:11 Krása ženy
Ženě byl dán od přírody dar milovat, trpělivost a tolerance.
Ženě byla dána síla, krása a moudrost bohyně.
Žena má v sobě dva aspekty milenku a matku.
V principu - Marii Magdalénu a matku Marii.
Je na nás objevit v sobě oboje.
Pro ženy jsou vztahy velice důležité. Muž, děti, rodina..
Milujte muže, ale neztraťte sami sebe!!!
Buďte věrní - ale sobě.
Neztraťte sami sebe v muži. V očekávání, lpění nebo závislosti.
I muži se uleví a bude se moct věnovat svému poslání muže.
Žít v páru, následně v rodině je v pořádku.
Pěstovat vztahy, harmonii a krásu je v pořádku.
Ale..
Na jedné straně mimo rovnováhu je samota, neopětovaná láska.
Na straně druhé je přecenění vztahu jako zdroji našeho štěstí.

Letí k nám sen - odkaz od Féwy

21. srpna 2013 v 10:16 Doteky Nového Života

Letí k nám sen - odkaz od Féwy

Letí k nám sen….multimediálne….
…..z nekonečnej diaľky, ktorá je hĺbkou nášho duchovného svetla. Sveta, ktorý dobre poznáme. V spomienkach sa k nemu vraciame, niekto si ho pamätá, niekto menej, iný zakopávajúc o schodík materiálnej neústupčivosti odvrátil vnútorný zrak - prihliadajúc na diametrálne iné hodnoty.
K nášmu "JA" letí sen zabudnutých nemateriálnych svetov. Aby sme všetko, čo na nás čaká, s ľahkosťou zvládli. Duchom i dušou spojení s vláknami času nekonečných realít svojho teraz a tu. Vrúcnosťou túžby, ukazujúcej srdcom na skutočné ľudské hodnoty, na emóciu v hĺbke nášho "Ja". Roptyľovaním pochybností, strachu, smútku, neprijatia samého seba. Aby sa opäť nami zviditeľnila. Tým prirodzene vysloveným slovom naplneným emóciou - slovom LÁSKA….Je inšpirujúcou nás múzou, je odstránením nášho váhania či áno, alebo nie… vysvetlením mnohých situácií, ktorými sme prechádzali. Je hľadaním riešení už iným štýlom, žánrom. Sme vo víre udalostí blížiacich sa zmien matky Zeme i nás. Nasmerovávajúcich nás do pozitívna. Časom chaotických premien, do ktorých sa vírom galaktickej špirály vnárame a opäť sa s hlbokým nádychom vynárame, nestíhajúc už s dychom. Individuálne, pretože procesom transformačnej reštrukturalizácie prechádza nielen Zem, ale i my.
To miesto, na ktorom sa nachádzame je parafrázou začiatočného písmena "A" - tej hustoty svetla, ktorá k nám z 5D realít /ako i vyšších realít/ plynie a zmazáva stopy najhlbšie vnorených záťaží. Spôsobujúcich stratu predpony "auto-", to znamená všetkého, čo je v skutočnosti pre nás prirodzenou súčasťou. Len jediný obsah týchto auto- väzieb nám bol ponechaný. Autodeštruujúci záznam, stopa, program, ktorý vzájomnou láskou celoplošne rozpúšťame.
Táto diafragma /clona/ časových fúzií medzi ešte nezviditeľnenými novými realitami a - za lem šiat i nohavíc nás ťahajúcimi doterajšími realitami, nám dáva miestami vcelku zabrať. Dáva nám šancu zvoliť si z dvoch ciest tú pravú. Čím ďaľej menej funkčná realita, v ktorej žijeme nás už mnohých neoslovuje. Druhá sa ešte svetlom nového neprejavuje. Cítime teplo i chlad meniacej sa dimenzie. Tej našej, ktorá má nízkym vedomím subjektivity času pre nás známu, zaužívanú i ohraničujúcu formu. Tvar myšlienky a tým i spôsob myslenia, na ktorý sme boli dlho zvyknutí. Jej obsahom sú dôležité, ale i pre nás už nepodstatné a vzďaľujúce sa tvary. Meniace sa novými štruktúrami svetla - jeho optikou.Dôležitosťou kladenou na prapodstatný základ všetkého bytia. A tým je emócia, ktorú si energiami duchovných sŕdc v sebe nesieme. Spomienkou na čas, kedy sa láska narodila na nebi, v Zemi i…v nás. To je v danej chvíli času pre nás to prepotrebné. Uvedomiť si, po čom v skutočnosti túžime. Bez obalu materiálna. Pod povrchom nášho "Ja" ukrytá holá ľudská pravda ….vnútrom preciťovaná.
Light_Being
Nachádzame sa takpovediac medzi teóriou a praxou. V paleolite odchádzajúcej frekvencie 4D. Pred manifestáciou snovej reality. Sme duchom i dušou pripravení zdieľať znovu spolu náš sen o šťastí. Zviditeľnením sa všetkého, čo vlnami vibrácií, prílivom a odlivom - viac a viac rozbúreného oceánu matky Zeme - nás k sebe približovalo. K svojmu majstrovstvu. K vzájomnosti, neutralite, zjednoteniu rôznych hlasov, ktoré sa svojím pre a proti, individuálne naladeným magnetizmom, prejavovali.
Symbolom ruže, hviezdy, špirály, ktorá slimačím tempom ukončovala jednu kapitolu za druhou. Príbehom o láske, s ktorým sme sa matke Zemi narodili, aby sme dospeli, dosiahli svoju hladinu rovnováhy. Dohodou duše, ktorá vie. Boli sme milovaní, nikým a ničím neobmedzovaní v realite hviezd…..O to viac to máme v matérii ťažšie.
Na každý nový list sme zapisovali dejiny ľudstva, aby sme v závere prelomili pečať a uvolnili tok našich energií. Nehľadajme v abecednom zozname minulosti prognózy budúcnosti. Budúcnosť je v našich dlaniach. Nevyhľadávajme proroctvá, ktoré nám naháňajú strach zo zajtrajška. Sú to proroctvá sféry, ktorá odišla. Len málo z nás si plne uvedomuje dôležitosť nefyzickej práce. Pre Zem, pre ľudí. Len málo ľudí je schopných prijať skutočnosť, že sme neviditeľným spôsobom preniesli Zem z frekvencie 3D reality do 4D. Že v 3D realite Zeme už nikto nie je. Zostala len materiálna kôra. A to je dimenzia, v ktorej sme donedávna žili. Život, aký poznáme zastal, očisťovaný od nánosov deštruujúcich energií spolu s prstencami, ktoré Zem okliešťovali a bránili jej vzlietnuť energeticky vyššie. Svet nízkych vibrácií 3D prešiel očistou, ktorú si len málokto z nás vie predstaviť. To všetko sme dokázali.


Dopis VZP

21. srpna 2013 v 10:10 Vývoj vědomí bytostíVážená paní inženýrko,

děkuji za upozornění na to, že nejsem zařazený do žádné kategorie plátců zdravotního pojištění. Jsem srozumněn s tím, že pokud se nezařadím, budete nucena postupovat podle platných norem.

Vím, že financování zdravotnictví je povinné pro každého občana této země. Moje zkušenost s naším zdravotnictvím a moje svědomí mi ale nedovoluje, abych financoval systém takový, jaký je.

Dlouhou dobu jsem měl zdravotní problém: Trpěl jsem depresemi, zejména v období, kdy jsem jako autorizovaný architekt pracoval na státních stavbách a musel jsem za asistence politiků i zaměstnanců veřejné správy obcházet zákon o zadávání veřejných zakázek, protože se to tak dělá, a dělá se to proto, že zákon je nefunkční. Vím mnoho o tom, jak funguje správa peněz daňových poplatníků a mohu o tom podat svědectví.

Zdravotní systém mi na můj problém ordinoval antidepresiva a plytké rozhovory s psychologem, se kterým jsme si povídali o tom, jak podivně funguje naše zdravotnictví a náš stát. Antidepresiva otupily moje svědomí a umožnily mi pokračovat na státních zakázkách se všemi nečestnostmi a nesmyslným počínáním, které s tím souvisí. Takto jsem byl nepřetržitě léčen, nebo lépe řečeno pacifikován až do doby před dvěma lety, kdy došlo k vážným problémům na jedné stavbě a já jsem propadl těžkým depresím a strašnému strachu, že budu postižen za všechno, co jsem tak dlouhou dobu dělal proti svému svědomí. Byl jsem hospitalizován na psychiatrické klinice v Praze na Albertově, kde jsem byl krmen tak velkým množstvím prášků, že jsem musel třikrát denně nastavovat obě dlaně, abych je všechny pobral.

Po jedné ze silných dávek prášků moje duše opustila moje tělo, prožil jsem zážitek podobný klinické smrti, bylo to krásné a tak jsem se zbavil svého strachu. Nemohu žít odděleně od pravdy a nebojím se ani o majetek, ani o svůj život, ani o svoje děti.

Z kliniky jsem odešel z vlastní vůle díky léčiteli, který mi poradil, abych okamžitě prášky přestal brát. Měl jsem obavu, že budu bez léků nepříčetný, ale to se nestalo. Ulevilo se mi a nahlédl jsem, že jsem žil v bludu. S léčitelem jsem prošel jednodenním psychospirituálním léčením, během kterého jsem v regresi zjistil, že jsem ve svých minulých životech ve službách moci odsoudil ke smrti i zavraždil mnoho lidí. Tato skutečnost byla zdroj mých životních chyb a následných chronických depresí. Deprese, kterými jsem trpěl od dětství, zmizely. Od té doby jsem dokonale zdravý, dokonce se mi přestaly kazit zuby. Za svoje uzdravení jsem zaplatil ze svého. A nejenom penězi, hlavně kusem života, který vedl do slepé uličky a VZP stál plno peněz.

Všichni víme, že stávající zdravotní systém je díky zákonné povinnosti platit nekontrolovatelně drahý a neúčinný. I když na jednu stranu umí lékaři dělat zázraky třeba v chirurgii, na druhou stranu je potřeba přiznat, že národ je stále méně a méně zdravý. Platíme totiž za léčení, nikoliv za vyléčení. Z péče o národní zdraví se stal byznys s liskými nemocemi, dokonale podporovaný zákonem, který ale nepíše lid této země.

Po svém vyléčení jsem si uvědomil citlivost svého organismu a musím říci, že kdykoliv dělám něco proti svému svědomí, okamžitě dostanu zimnici. Považuji za nemravné nadále netransparentní systém financování zdravotnictví podporovat. Je to proti mému svědomí. Pokud platím, dělá se mi zle. Vím, že na to máme prášky, ale děkuji, již nemohu.

Cítím se být občanem této země a zdraví mého národa mi leží na srdci stejně jako Vám. Jsem připraven platit za svoje ošetření, pokud bude v souladu s mojí vůlí a zdravým rozumem. Jsem připraven podporovat lékaře a léčitele, kteří umí skutečně léčit a které znám. Jsem připraven přispívat na léčbu těm, kdo nemají dost peněz na ošetření. Dnešní technologie takovou vzájemnost umožňují, vždyť i Vy o mě víte všechno, co potřebujete

Beru do vlastních rukou zodpovědnost za svoje zdraví a záleží mi na zdraví mých dětí i národa. A proto nezaplatím.

Prosím o pochopení, prosím o soucit, prosím o pravdivou radu, prosím pozorný, milý a tvůrčí přístup. Žijeme v zemi, která je demokratická jen zdánlivě. Co udělám dobrého pro sebe, udělám dobrého i pro druhé.

S pozdravem Petr Hájek

Zdroj: FB

TZOLKIN 21.8.2013 13 AKBAL Oxlahun / Ak’bal kin 143

21. srpna 2013 v 9:40 Mayský Kalendář na každý den

MODRÁ KOSMICKÁ NOC

Oxlahun v Akbal je jeden z neplodnějších dnů Tzolkinu…...Oxlahun splétá hedvábnou šňůru posvátných energií koyopy a spojuje jeho bystré intuitivní a duchovní cítění se silným potenciálem Akbal, který obohacen sílí až do úsvitu k vlastnímu probuzení. Odpočívejte v NOCI, v hlubokých tichých hlubinách, kde dřímá veškerý potenciál, kde není žádná touha, kam nemůže proniknout žádný stres a kde je vše v blaženosti prostého Bytí.

Vlna CHUEN přináší do života lehkost a pomáhá uvolnit od pocitu hříchu a viny.
TŘINÁCTÝ Den ukazuje, kde se skrývá příčina duchovní i materiální chudoby.

DNES JE DOBRÝ DEN NA ROZJÍMÁNÍ O HVĚZDNÉM PROSTORU,
ODTUD PŘICHÁZÍ INSPIRACE

NOC SYMBOLIZUJE KOSMICKOU PRÁZDNOTU, MÍSTO, KDE NIC NEEXISTUJE, ALE PRÁVĚ TAM SE SKRÝVÁ CELÝ POTENCIÁL, NOC TO JE LŮNO TVOŘIVOSTI…..Z TÉTO PRÁZDNOTY VZNIKAJÍ NOVÁ ŘEŠENÍ, UMĚLECKÉ INSPIRACE , ROZPOUŠTÍ SE STRACHY A NEDOSTATEK POCITU BEZPEČÍ

Pokud překonám pýchu a otevřu se volnému proudění pocitů, prolomím hranice mé duchovní a materiální chudoby. Dnes se učím bez rozpaků brát a dávat. Dnes transformuji na Světlo všechny Stíny. Životní potíže vytvářejí nejlepší podmínky pro můj duchovní rozvoj.

TRANSFORMACE STÍNU

Buďte ochotni podstoupit test. Jak oceňujete sami sebe? Obejměte duchovním okem všechny negativní procesy a spusťte se až na samé dno, abyste viděli dary, které s sebou přináší….

Přání, sny….

Dny nesené energií MODRÉ NOCI, odhalí velmi iracionální obrazy. Jako první ze všech světů odhalí nedostatky vyplývající z přerušení kontaktu s Božským Zdrojem. Pokud je lidské Vědomí zaměřeno pouze na materiální dobro, Energie NOCI musí udělat řez, abyste skoncovali s těmito dary.Ve dnech MODRÉ NOCI se může objevit pocit bezmoci, malichernosti, a také silná frustrace i pocit nedostatku smyslu života.Pokud člověk najde cestu do vnitřních světů, dny NOCI v něm uvolní tvůrčí impulsy, zašlou zázračné nápady a pomohou s vynalézavostí při překonávání obtíží a nedostatkem na všech úrovních Bytí.MODRÁ NOC podporuje lidské úsilí v oblasti rozšiřování Vědomí a také vyprovází ze všech fyzických omezení.V této Pečeti dřímá magická síla umožňující přístup k dosud neznámým potenciálům. Dny MODRÉ NOCI jsou opravdovou truhlou s pokladem, kterou nám posílá Božský Zdroj. Jenom ten, kdo se řídí vlastní intuicí,kdo neomezeně věří svému Zdroji, může dosáhnout kosmického bohatství, a s jeho pomocí tak rozdrtit všechny pozemské nedostatky.

13. KOSMICKÝ TÓN TRANSFORMACE - SÍLA POHYBU UNIVERSA

TŘINÁCTKA se vás dotýká rukama neviditelných sil, zodpovědných za radikální změnu. Tón TŘINÁCTÝ uvádí do pohybu vše, co brání změně, co je strnulé, co vypadlo spod vaší kontroly. TŘINÁCTKA může spustit cokoliv, co dramaticky změní běh vašeho života.Věřte, ale, že se vás dotýká Nejčistší Energie Universa, a nová sebeidentifikace, pomáhající vám otevřít se darům Vesmíru. TŘINÁCTKA vás volá, abyste se připojili k akci na zlepšení vyšších standardů vašeho Esenciálního JÁ a k cíli vašeho Světelného Těla. Přemýšlejte, o jak velký pohyb běží z hlediska vaší důvěry lidem a v přirozené procesy života. Věnujte pozornost běhu okolností, které se náhle objeví před vaším duchovním zrakem.TŘINÁCTKA má moc pohybu úrovní a změny četnosti. Posílá vám nejnovější informace,vrhá nové výzvy, vytváří nové možnosti. Staňte se Nebeským Poutníkem.Buďte upřímní a flexibilní. Dovolte nepříznivým situacím stát se vašimi dynamickými spojenci!

OTEVŘETE SE SPOLUPRÁCI,
KTEROU VÁM NABÍZÍ POHYB UNIVERSA
POD VAŠÍM VEDENÍM!

V Tónu TŘINÁCTÉM pulzují Energie, jejichž podstatou je SÍLA TRANSFORMACE,čili SÍLA PŘEMĚNY A ZMĚNY. Bez nich by nic NOVÉHO nemohlo vzniknout. Pokud jste v minulosti měřili čas v rytmu "12" to znamenalo, že jste se mohli točit pouze dokola, ať jste dělali cokoliv správně a rychle - nic podstatného z toho nemohlo vzniknout. Číslo "13" je často nazýváno BOŽSKÝM FAKTOREM. Jiné školy mluví o 13, jako o LÉČBĚ PŘÍČIN.
Dny s Tónem TŘINÁCT jsou často přetíženy svým obsahem,který umožňuje přeměnu energie,která se může projevit pro člověka velmi zdrcující.Proto může vzniknout pocit lenosti, nesoustředěnosti, nebo pocit něčeho NOVÉHO, co visí ve vzduchu.Nezapomeňte, že TŘINÁCTÝ Tón vzniká spojením Tónu PRVNÍHO,který vždy ohlašuje něco nového.Tón TŘINÁCTÝ se váže s fází přechodu - opuštěním STARÉHO a připojení se k NOVÉMU - čili SÍLU TRANSFORMACE.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Povznes svoji mysl.

21. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Každý má jistě zkušenost s tím, že byl někdy zcela vyveden z rovnováhy něčím, co někdo jiný řekl nebo udělal. Místo abys této situaci čelil přímo, nechal ses jí možná strhnout a ovlivnit tak svůj celkový postoj, až jsi zjistil, že jsi zmaten a neschopen přinášet ostatním dobro. Přitom jsi možná začal den s těmi nejlepšími úmysly, s láskou ke všem ve svém srdci, připraven vidět jen to opravdu nejlepší všude, kam pohlédneš. Až se ti to příště stane, rozpoznej, co se děje, a okamžitě povznes svoji mysl. Zavolej Mě. Nech svou mysl setrvat u Mne, a buď si plně vědom Mne a Mé božské přítomnosti. Pohleď, jaký to je pro tebe rozdíl. Dokážeš-li rychle obrátit své myšlenky ke Mně a k Mé božské lásce, když se ocitneš v negativní situaci, všechno se může zcela změnit. Vzpomeň si příště na tuto radu. Vyzkoušej ji a uvidíš, jak se projeví.


PROČ NEMAJÍ ŽENY SPORTOVAT A INTENZIVNĚ CVIČIT

20. srpna 2013 v 10:19 Krása ženy
Všichni jsme podlehli masáži toho, že zdraví se pěstuje sportem.
Pokud má snad někdo na mysli zdravý životní styl, většina z těchto lidí staví na první místo SPORT.
Neustálý pohyb, cvičení, posilování je synonymem pro zdravé tělo.
Když už se však důkladně do myslí lidí masíruje A, mělo by se také říci B.
Jsou ženy a muži shodní?
Reagují jejich těla a hormony na sport stejně?
V mužích a ženách je rozdíl v jejich fyzické stavbě.
Ale ty největší rozdíly panují na hormonální úrovni.
Tento systém je tak citlivý na hrubé zásahy v podobě různých chemikálií ať ze vně nebo zevnitř, že již dnes se dá říci o málokterém člověku, že má v dokonalé harmonii hormonální systém.
Kolik žen kolem sebe znáte a jsou přirozeně bez chloupků na nohou, rukou a obličeji?
Kolik mužů znáte s přirozeně širokými rameny, hrudníkem a bez tuku v prsou, břichu a bocích?
A takto mohu jmenovat další a další znaky které zrcadlí nevyvážený hormonální systém.
Proč by tedy ženy neměli holdovat intenzivnímu cvičení a sportu?
Dokonce ani nepravidelně?
elikož se při této námaze vytváří v těle mužský hormon testosteron.
Zato cvičení nepodporuje tvorbu ženských hormonů.


Proto po cvičení muži mužní a ženy taktéž.

Pozorujte sportovkyně, které mají tvrdé tréninky. Většina těchto žen mají tvrdé rysy v obličeji, zmužnělá těla, mužský styl chůze a mnohé z nich mají nepořádek v sexuální orientaci. I ty hezké sportovkyně vykazují mužské znaky.

Sama jsem měla možnost vidět, kam vede skoro profesionální sport u mladé dívky a kam se přeměnila sexuální orientace.
Stejně tak mám možnost vidět, jak i víkendový sport postupně přeměňuje rysy krásné ženy na stále hrubší a mužnější, včetně dalších tělesných znaků.
Ženy holdující sportu po padesátce ( i tomu neprofesionálnímu) jsou často tvrdé, strhané a zmužnělé.

Co se týká zdraví, nejsou na tom o mnoho lépe, než ženy, které nesportují. (V tuto chvíli toto srovnání beru z balíčku žen, které holdují komerční stravě).

Milé ženy, stále si myslíte, že je součástí zdraví ženského organismu nadprodukce mužských hormonů?
Sport u mužů může naopak podpořit produkci mužských hormonů a převážně v pubertě docílit vytvarování mužské postavy a rysů v obličeji.

Ale i zde je zapotřebí určité míry, jelikož přemíra posilování a sportu způsobí vnitřní nerovnováhu a tělo je náchylné k úrazům, praskání šlach, zlomeninám atd.Každý sport či cvičení (i to nepravidelné), které požaduje výdej energie, je pro tělo a buňky stresující.
A jak víme, stres podporuje urychlené stárnutí.
Ano, sportovci a sportu holdující lidé stárnou zrychleně.
A nejvíce je to znát na ženách, jelikož je sport po zdravotní a hormonální stránce vůbec nepodporuje.
Dokonce i profesionální cvičitelky aerobiku (tzv. ženského sportu) si v určitém věku nechávají odsávat celulitidu a vypínat rysy v obličeji včetně horních víček.
Pokleslá horní víčka jsou totiž prvotním znakem vysušeného a staženého organismu.
STÁRNUTÍ je ve skutečnosti proces dehydratace a stahování živé hmoty.
Buňky nemají dostatek vody a stres z namáhavého cvičení jim vodu odebírá.
Ale tím, že budete pít litry tekutin, nic moc nezachráníte.
Do buněk se nejjednodušeji dostává voda organická - navázaná v buněčné stěně čerstvého ovoce a plodové zeleniny.
Cvičíte-li milé ženy pro krásu a zdraví - otevřete oči.

Současné, komerčně propagované cvičení, nemá se zdravím nic společného. Především co se týká zdraví a hormonální vyváženosti "ženského těla".

I muži by měli znát hranici, i když jim párkrát týdně ½ - 1. hod posilování neuškodí.
Dnes mám možnost toto pozorovat u svého 17 letého syna, kterému krásně narůstá zdravá svalová hmota a to bez konzumace masa s velkým podílem syrového ovoce a zeleniny, konopného mléka, medu atd.

Podle orientální diagnostiky je žena uvnitř jang (stahující, zhušťující energie) a navenek jin (uvolňující, rozpínající se energie). Muž je uvnitř jin a navenek jang. Je-li jeden prvek ve velkém nadbytku, je možný jeho přechod do opačné kvality. Jin ve svých extrémních fázích se mění v jang a také obráceně - jang se mění na jin.

To v konečném důsledku může znamenat, že přemíra extrémního jang cvičení přemění ženský vnitřní jang na jin a navenek se žena stane jang- více zmužnělá.
To podobně platí i mužů- vnitřní jin se však změní dodáváním dalšího extrémního jinu v podobě cukrů, sladkostí, alkoholu, chemikálií atd.).

Ani jídelníček by neměl být u mužů a žen stejný, pokud si chtějí zachovat svou ženskost a mužnost.
Je velká chyba, když ženy uvaří každý den stejné jídlo pro muže, sebe a děti.
Správně by měl každý jíst podle svých potřeb.
A tak jako jídlo by se mělo lišit, pak i sport není pro všechny stejný.A jak by tedy žena měla cvičit?
Pokud má jídelníček založený na syrové stravě, nemusí cvičit vůbec. Svaly a postava se zpevní přirozeně, kůže se vypne, celulitida zmizí, prsa se zpevní, vlasy se posílí, oči se jiskří ženskostí, rty se vyplní a postava se stane souměrná. Časem žena zjistí, že i když vůbec necvičí, ve chvíli, kdy potřebuje udělat nějakou namáhavou práci, vynaloží tolik fyzické síly, kterou před tím ani při cvičení neoplývala. Máte větší výdrž, rychlejší rozběh a neuvěřitelnou lehkost v těle.
Vidíte ten rozdíl v energii a výrazu tváře (viz. dvě fotografie pod tímto textem)?

Pokud nemáte stravu syrovou, doporučuji cvičit raději jógu - ale i tam bych dobře vybírala cviky- především ty, které posilují trávení a hormonální systém.
Dále energetická cvičení typu chi -kung, tai -chi, orientální tanec (ten velmi dobře podporuje ženské hormony) nebo tanec jako takový (pro potěšení),či cvičení orientovaná na zprůchodnění energetických drah, které v důsledku nastolí opětovnou rovnováhu v těle, atd.
Jezte více šťavnatých potravin a pozorně se dívejte- chcete se drolit a být vysušená jako ten váš oblíbený krekr?
Chcete vyschnout a ztvrdnout jako rohlík či chleba?
Chcete smrdět jako rozkládající se maso?
Chcete být sypká jako sůl?
Nebo chcete být šťavnatá a plná jako broskvička či jablíčko?
Chcete být šťabajzna k nakousnutí?
A které potraviny nejvíce vysušují?

Maso při svém trávení bere tělu zevnitř velké množství vody- tento fakt byl u mě rozhodující proto, abych přestala maso jíst.
Stejně tak vysušuje káva a čaj.
Alkohol úplně vypíná schopnost buněk přijmout vodu. A to prý po požití alkoholu až na mnoho hodin až dní.
Co vám ale velmi rychle pomůže nastolit dobrou hydrataci vnitřních orgánů je čistota střev.

Jeden z nejlepších pomocníků k urychlení dokonalé regenerace a jeden z nejlepších sportů pro zpevnění břišních svalů je KLYSTÝR !Nakolik jste schopní si udržet své vnitřní šťávy a vyvážený hormonální systém, natolik zůstanete mladí.
Proto se zdá, že běžně se stravující muži stárnou pomaleji, než běžně se stravující ženy.
Je to dáno jejich uvolněnější vnitřní konstitucí.
Také ženy dokonce trpí zácpou více než muži.
Další důkaz toho, že žena je uvnitř více staženější, než muž.
Proto by měla jíst více šťavnatou stravu a vyhýbat se stahujícímu cvičení.
Autor:
Marie Špačková

Tento článek lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pokud bude připojeno jméno autora s aktivním odkazem na tyto stránky www.jajsem.com a všemi dalšími uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.Mám nakoupeno!

20. srpna 2013 v 9:59 Jednoduchost života

Mám nakoupeno!

mak (Medium)Nejčastější otázkou u lidí, které zaujala RAW strava, bývá: "A kde se to dá koupit?"
V následujícím článku se pokusím shrnout několik doporučení při výběru potravin pro Váš nový jídelníček (nebo jen první experimenty s RAW recepty).
Tak jdeme nakupovat :)
Začneme zeleninou a ovocem, protože to je základ nejen většiny receptů, ale měl by to být základ i lidské stravy. Především listová zelenina (ve většině českých domácností dnes odsouzená do smutné role dekorace na okraje talíře, které si nikdo nevšímá) by měla zastávat daleko významější pozici v celkovém příjmu potravy, než jakou u naprosté většiny lidí zaujímá. Všichni to sice víme, ale málokdo to nějak aktivně řeší… A přitom je mnoho způsobů, jak do stravy listovou zeleninu "propašovat", aniž byste si připadali jako přežvýkavec na pastvě :)
Pámbů zaplať za farmáře rajcata (Medium)
Máme štěstí, že už nežijeme v době největšího diktátu supermarketů a máme možnost nakupovat lokální a pesticidy neošetřené potraviny na farmářských trzích. Přestože mrkev z trhu nemá na sobě nálepku BIO, v naprosté většině případů není ničím stříkaná. Samozřejmě můžeme polemizovat o obsahu pesticidů obecně v půdě (a to i té na ekologických farmách) ale to je tak asi vše, co s tím můžeme dělat. Pokud stojíte tedy před rozhodováním, kam na nákup zeleniny, jednoznačně zamiřte na farmářské trhy. Kromě nižší ceny než v bio obchodech přináší trhy i atmosféru maloměstské komunity a většinou tu panuje pohodová nálada. V zimním období potom dobře poslouží farmářské prodejny nebo v budoucnu i Farmářské supermarkety.
Na trhu se dá pořídit širší spboruvky (Medium)ektrum čerstvé lokální zeleniny a ještě k ní dostanete přátelský výklad, případně můžete ochutnat. Prodejce si přitom nehraje na něco "speciálního" a nenastaví cenu o dvacet procent výš jen proto, že tohle rajče má oranžovou barvu :)
Za zmínku stojí také české borůvky, jednoznačně čistší než ty prodávané u silnice, krásný český česnek (mnohdy za nižší cenu než v supermarketu), nedoslazované sušené i čerstvé brusinky, moruše, čerstvý špenát, kopr a další.
Luxusní ovoce ze "stodoly" nebo od Vietnamců? exotika (Medium)
Také už jste si byli zamlsat a provětrat peněženku v krásných prodejnách kvalitního ovoce a zeleniny? A zmapovali jste si nejdříve ceny a druhy ovoce u místních Vietnamců zelinářů? Možná budete překvapeni, že za naprosto identické ovoce ze stejného zdroje v luxusní kamenné prodejně zaplatíte dvakrát až desetkrát vyšší cenu. Jiné druhy ovoce nenalaznete v prodejnách v takové zralosti jako právě u vietnamských prodejců. Neplatí to však plošně na všechny prodejny, ani na veškerý sortiment. Kunratická Stodola nabízí kromě ovozelu také velmi pestrou nabídku nejrůznějších zahraničních potravin, personál je velmi fundovaný a ochotně vám jakékoli ovoce nabídne k ochutnání a poskytne k němu výklad. Další zajímavá kamenná prodejna, kde si můžete zdravě zamlsat, je Frutapura v Rámové ulici v Praze 1. Pořídit zde můžete například francouzskou quinou, fazole, čočku, čerstvý kořen kurkumy a naprosto dokonalé datle. A je pravda, že v těchto prodejnách se nepovaluje nic nahnilého nebo otlučeného jako bohužel často právě u vietnamských prodejců. Navíc návštěva hezkého obchodu lahodí oku, a tím pádem i duši :)
Přeceňovaná SAPA
V poslední době tolik opěvovaná vietnamská mega-tržnice SAPA stojí za návštěvu, pokud toužíte otevřít si stánek s levnou módou a umělohmotnými dekoracemi. Za ovocem a zeleninou sem však bohužel nemá smysl dělat výpravu. V celém areálu je prodejen nabízejících ovoce a zeleninu velmi pomálu a jedná se o naprosto stejnou nabídku jako v běžné kamenné vietnamské prodejně. To už je větším kulturním zážitkem návštěva nějakého místního bistra, pokud ovšem nejste 100% RAW :)
Vše ostatní z BIO prodejen
fiky (Medium)Většina lidí, zajímajících se o RAW, zjistí po přečtení několika receptů, že doma nemá absolutně žádnou z vypsaných ingrediencí a následuje obligátní dotaz: "Kde tohle seženu?" :)
Kvalitní BIO prodejny zdravé výživy uspokojí i vitariána. Ačkoli například kustovnici, mandle, fíky, sušený kokos nebo mák seženete dnes skoro v každém supermarketu, kvalita (a tím pádem i chuť) se celkem dost liší. Proto doporučuji pseudooblininy, semínka, ořechy, exotické koření, řasy a ochucovadla kupovat právě v BIO obchodech. Ať už se jedná o pohanku, mák, sezam, lněné nebo konopné semínko. Jiné druhy potravin navíc jinde ani neseženete. To se týká například lahůdkového droždí, tamari, vloček z mořských řas do salátu, nepraženého kakaa, karobu a především staré obilniny jednozrnky.
BIO prodejna v pražské Bělehradské ulici má kompletní nabídku surovin a část personálu jede také na "raw vlně" ;)
Závěrem kosik (Medium)
Ač se zdá pobíhání mezi obchody a trhy náročnejší než jedna velká výprava do supermarketu, věřte, že mít nakoupeno tímto způsobem přináší příjemnější pocity. Osobní kontakt s prodejcem, popovídání si o jednotlivých potravinách, soustředěné vybírání toho, co přesně potřebujeme a pro co jsme sem přišli, v klidu malé prodejny nebo na čerstvém vzduchu mezi barevnými stánky vnáší do obyčejného nakupování atmosféru výletu, setkávání se s lidmi a relaxu. K takto pořízeným potravinám pak máme i osobnější vztah a příprava jídel je pro nás potom radostnější. Čas trávený takovým způsobem drží naši pozornost v přítomném okamžiku, což je v době, kdy většinu času bohužel trávíme jakýmsi bezduchým rutinním plněním povinností, nemalý přínos. Tak si užívejte nakupování :)
Autorka fotografií: Ludmila Kadlecová


O pokoře

20. srpna 2013 v 9:43 Skutečný mír je uvnitř

O pokoře

Měli bychom si uvědomit, jak málo toho skutečně víme, když stojíme před velkým mystériem života. Je toho mnoho, co musíme ponechat jako nevysvětlitelné. Jedině tak se vyhneme pádu do pasti hladkých intelektuálních teorií. Omezená lidská mysl by neměla žádat získání pochopení, které ji překračuje. Intelekt může na cestě hledání ujít velký kus cesty, ale nakonec se musí pokorně ztišit před tím, co jej přesahuje. Velké pravdy vyžadují velkou pokoru v člověku. Ti, kteří je chtějí obdržet, se musí vyhnout bigotnosti a zbavit svých předsudků.

Pokora je prvním krokem na této stezce. Je to ten nejdůležitější postoj, který umožňuje kromě jiného i správné provádění modlitby. Soustředěnost je určitým předpokladem pro duchovní dosažení, to je zcela pravdivé jedině tehdy, pokud ji doprovází pokora. Pýcha, arogance a ješitnost jsou překážky, které nás drží v zajetí ega a brání nám odpoutat se od něj. Nakonec budeme muset opustit svou pýchu a odpoutat se od svého egoismu, který nás ovládá. Jakmile se cítíme pokornými, závislými na něčem vyšším, začínáme ego odkládat. To nám otevírá přístup k Nadjá a k jeho Milosti.

Cílem dlouhé stezky je oslabit a pokořit ego. Nezbytné vlastnosti, které by měl hledající rozvíjet, jsou pokora, vnímavost a citové zjemnění. Jak postupujeme na své cestě, objevuje se mnoho nástrah a pastí našeho vlastního ega. Duchovní pýcha, arogance a samolibost jsou právě tím, co posiluje ego. Máme být pokorní hluboko ve svém srdci a nemáme pokoru manifestovat před ostatními lidmi. Cesta hledání by neměla mít za cíl zavést nás k pokoře před jiným člověkem ale především k pokoře před Nadjá. Pokud hledající nezíská absolutní pokoru, plachá zdrženlivost Nadjá, nemůže být překonána.

Hledající by měl začít se samozřejmou pravdou, že ho ego neustále podvádí a ovládá. Měl by být připraven na to, že nalezne jeho vládu nejen ve věcech světských, ale i duchovních. Musí si uvědomit svou iluzi, když si myslel, že dělá pokrok. Není snadné přijmout hořkost pokořené pýchy, trpkou příchuť pravdy, která ho obviňuje. Vyznávání se z chyb chování a nedostatků charakteru v pravidelném cvičení oddanosti rozvíjí pokoru, odhaluje sebeklam a zvyšuje sebepoznání.

Čím více budeme chápat své vyšší Jáství, tím budeme pokornější. Jakmile se pokora rozšíří do představy absolutní bezmocnosti, nastává vhodná chvíle spojit ji s intenzivní modlitbou a vřelou touhou po Božské milosti. Takováto pokora se musí stát trvalým postojem, stejně tak jako snaha po odpoutání od nižšího jáství, od ega. Vytrvalý postoj je potřebný částečně proto, abychom si neustále uvědomovali, že potřebujeme a vždy budeme potřebovat Milost Nadjá, a částečně proto, že máme neustále uznávat svou nevědomost, pošetilost a hříšnost.

Musíme mít takovou pokoru, abychom přiznali chyby v myšlení i chování. Tímto postojem se naše ego skloní před Nadjá. Místo kritiky ostatních kritizujme sami sebe. Dostatečná pokora je potřebná k rozpoznání naší nedokonalosti v našem nižším jáství, ale potřebujeme být zároveň natolik poučení, abychom rozpoznali, že část našeho Jáství, kterou zakrývá ego, je zářivě Božská. Pokora a důstojnost musí být v našem charakteru sloučeny a uvedeny do rovnováhy. Přehnaná pokora může být chybou, protože může vést k přílišné vnější závislosti a neschopnosti vést nezávislý život. Neměla by ochromit naši naději na budoucnost tím, že nás poznamená komplexem méněcennosti.

Skutečná pokora nemá nic společného s přehnaným sebeponižováním. To může vést k falešné skromnosti, která odsuzuje vlastní charakter. Nedostatek pokory může naopak vést k odmítání vyhledání odborné rady, která nás může ochránit před neúspěchem nebo chybou. Cesta sebepokoření je rozhodně lepší cestou, která brání přílišné aroganci a pýše ega. Člověk bude mnohem pravděpodobněji naslouchat pravdě o sobě, pokud bude otřesena jeho pýcha ega, když bude deprimován vyhlídkami na budoucnost a pokořen současným neúspěchem. Pýcha ega nemůže udělat to, co pokora Nadjá udělat může.

Jestliže člověk nastavuje pevnou a jistou tvář světu, svému Nadjá musí nastavit tvář daleko pokornější. Lidské srdce má být pokořeno dříve, než se mu Nadjá odhalí. Vyšší síla nevyžaduje otrockou pokoru, ale absolutní závislost. Jakmile si uvědomíme, jak slabé jsou naše zdroje, jak velké jsou naše problémy, můžeme cítit potřebu získat pomoc odněkud mimo náš dosah. Nezbytná pokora musí být mnohem hlubší než to, co je za pokoru běžně pokládáno.

Jedině ochota přiznat své chyby a nedostatky dává určitou naději sebenápravy. Přiznání vlastní pošetilosti a chyb, kterých se dopouštíme, otevře nakonec příliv Milosti našeho vyššího Jáství. Pokud nebudeme zcela schopni odstranit své chyby způsobené našimi vrozenými sklony, určitě je můžeme alespoň zmírnit. Jestliže chce hledající začít správně nový život, musí uznat svou vinu, najít odvahu přiznat své chyby a vyloučit své pokrytectví. Přiznání ničí pýchu ega. Začátečník potřebuje pokoru, ale člověk pokročilý potřebuje pokoru ještě mnohem více.

Čím více jsme pokořováni vlastními chybami, tím pravděpodobněji nalezneme cestu jak se od nich oprostit. Když je ego drceno následky svých vlastních chyb a postojů, může začít pociťovat bezmocnost a svou závislost na vyšší síle. V určité fázi filozofické cesty se pokora a skromnost stanou nezbytnými. Pokora je skutečně nutná, ale ustupování před jinými lidmi do pozadí a ponižování se před nimi není duchovní výsadou, tak jako je ustupování a pokořování se před Božstvím.

Nezbytným předpokladem pro přijetí dostatečné pokory je upřímné přiznání si vlastních nedostatků a chyb, své slabosti a ješitnosti. Pokorný člověk je ochoten přiznat, že za většinu jeho potíží mohou především jeho nedostatky charakteru nebo inteligence a nikoli nedostatky jiných lidí. Nezakrývá svou slabost, ale ani nepředstírá, že je něčím, čím není. Ego se může stát pokorným, pokud uzná svou pomíjivost a přizná svou nestálost.

Paul Brunton: ,,Jeho postoj nemusí být absolutně pesimistický. Může si říci: ,,Když jsem udělal chybu, dobře, prodělávám proces duchovní experimentální metody. Některé chyby jsou nevyhnutelné, ale já je odhalím, budu je zkoumat, pochopím jejich následky a vyzískám z nich jejich význam a jejich poučení. Tím se z nich stanou stupně, po kterých budu stoupat k Pravdě. Jestliže trpím tímto neštěstím, na kterém mám svou vlastní vinu, budu stát stranou, klidný, neosobní a odpoutaný a ulomím tomu hrot postojem, zbaveným ega. Z dlouhodobého hlediska nezáleží na tom, co chci, ale na tom, co potřebuji; a jestliže potřebuji nápravu pomoci protivenství nebo neštěstí, pak je lepší, že ho prožívám."

Volně zpracováno podle knihy: Zápisky Paula Bruntona - Svazek 12. VNITŘNÍ POTŘEBA NÁBOŽENSTVÍ * UCTÍVÁNÍ V ŽIVO
MCphil


TZOLKIN 20.8.2013 12 IK LaKa / I'k kin 142

20. srpna 2013 v 9:26 Mayský Kalendář na každý den


BÍLÝ KRYSTALICKÝ VÍTR
Dny LaKa (12) reflektují všechny naše životní zkušenosti, činy a vlivy. Dnes aplikujte léčivé proudy Ik jako síto a odfoukněte všechny negativní a škodlivé energie, myšlenky i emoce. Dnes si můžete vybrat pro svojí životní cestu druh větru, aby vás podpořil: hebký jemný vánek vás zpomalí, podpoří a uvolní ve stresujícím období, divoká vichřice smete bolest, hněv a utrpení, a tropický vítr přinese nová semena potenciálu a kreativity do zahrady vaší duše.

TRECENA CHUEN přináší do života lehkost, pomáhá uvolnit se od pocitů viny a hříchu.DVANÁCTÝ Den s sebou nese sílu Ducha a ukazuje nám, jak překonat pocit osamělosti a smutku.

Každá modrá Vlna pulsuje Energií Transformace. Její velikost posílí DVANÁCTÝ Tón - Tón kulatého stolu - s Pečetí BÍLÉHO VĚTRU. Tento kin definuje váš aktuální úspěch současného pobytu na Zemi. Užijte si to, že vám ČAS dal tolik prostoru k přemýšlení. V tento den vám bude ukázána vaše cesta duchovního vývoje - od čistě zvířecí podoby, až k Božskému člověku.

Charakteristickým znakem této Vlny je rozvoj vysoké citlivosti. Váš soucit ke VŠEMU, CO JE - nyní vejde do rezonance se VŠÍM, CO JE. Vlna CHUEN to učiní důkladně a pokud bude třeba vrátí vás až ke dni vzniku veškerého stvoření na Zemi.

DNES JE DOBRÝ DEN SPOJIT SE SE ZDROJEM VŠEHO

VÍTR, TO JE DECH DUCHA, DECH ŽIVOTA,…. ENERGIE, KTERÁ ZTĚLESŇUJE, ZASÍVÁ A ZASÍLÁ DOBRÉ DUCHOVNÍ MYŠLENKY A SEMENA……..JE TO ENERGIE DUCHOVNÍ INSPIRACE SNÍLKŮ A VIZIONÁŘŮ…...VÍTR JE ENERGIE STOJÍCÍ ZA ZMĚNAMI POČASÍ, ZMĚNAMI SPOLEČNOSTI…….EROZE

Duchovní svět mi pomáhá spojit chodby mnoha inkarnací. Zapomněl jsem, že život je jen hra, díky které rozšiřuji své Vědomí. Tento zdánlivě pro mě tak drahý fyzický svět je jen prostředek k dosažení cíle. Využitím síly Ducha ztělesňuji spirituální moudrost. Jsem tady, abych poznal chuť štěstí. Hořkost a každodenní boj nepatří k mému osudu.

TRANSFORMACE STÍNU

Naučte se vnímat vztah s tím, co je Božské, následujte svojí intuici....

Komunikace…..

Dny označené symbolem IK mají velmi bouřlivý průběh, pokud se dostanou do vzorce stínu vašeho kauzálního těla. BÍLÝ VÍTR přináší pořadí, ve kterém jsou jednotlivé programy uzdravovány. Zkušenosti získané v tento den mohou být velmi nepříjemné. Především bude zkontrolováno, jak dalece se Ego brání realizaci programů vybraných vaší duší. Obzvláště bolestným způsobem je kladen důraz na nedisciplinovanost, nepoctivost a nízké oceňování vlastního JÁ. Jelikož BÍLÝ VÍTR víří bezprostřední Energií Zdroje, u osob spirituálně pokročilých se může v tento den rozzářit síla duchovní zralosti, která nejen produchovní jejich fyzický svět, ale vyvede je z obecného chaosu. Energie BÍLÉHO VĚTRU může velmi specifickým způsobem odhalit aspekty komunikace s Vyšším JÁ a rovněž nám s přátelským úsměvem na tváři ukázat vyjímečnou drsnost.

V Tónu IK, který je bezprostředně spojen se Zdrojem, vibruje duchovní čistota a síla, která vás neustále vede osobním procesem rozvoje.Vibrují zde také všechny Prvovzory - díky kterým můžete navázat kontakt s Vyšším Vědomím.

12. KRYSTALICKÝ TÓN BILANCE - SÍLA VYŠŠÍ PRAVDY

Ve DVANÁCTCE je zakódována mystická pravda vyplývající z polarizace. Prýští odtud síla vytrvalosti, podporující celé naše rytmicky pulsující tělo. Žijeme ve světe polarity a víme, že všechno patří do jednoho velkého CELKU - uvědoměním si svých osobních vzorců. Polarita je hologram vytvořený překrytím dvou různých světů a různých realit. Síla DVANÁCTKY se snaží, abyste tuto pravdu objevili. Vědění je otázkou schopnosti vnímat. Hledejte, kde je pevnost tlaku, kde se chováte svobodně bez ohledu na komplikace a složitost omezení. Kdy se cítíte svobodní? Použijte póly polarizace k poznání pravidel, které vás omezují. Jako člen Rodiny Světla si přivolejte mystickou moudrost, spojte oba póly a rozšiřte duchovní obzory svého života.

ROZŠIŘTE SVÉ MOŽNOSTI !!

VY DRŽÍTE TAJEMSTVÍ ROVNOVÁHY VESMÍRU!!

V Tónu DVANÁCTÉM dosáhne každá Vlna fáze zralosti. Slovo krystalický zde znamená jasný vhled, čistotu obrazu, možnost vhledu do uložených částí. Rentgenový snímek DVANÁCTÉHO Tónu nám ukazuje, o co se v celé Vlně jednalo. A také, jak jste byli zapleteni karmickými vazbami - to vám odhalí vyšší nadhled. Tón KRYSTALICKÝ preferuje VĚDĚNÍ A POZNÁNÍ. Všechny Kalendářní dny s Tónem DVANÁCT přinášejí vysvětlení dříve nevysvětlitelných znaků, pocitů, obrazů, které se objevily v předchozích dnech Vlny. Ve DVANÁCTCE je také definována SÍLA SPOLUPRÁCE podporující mezilidské vztahy navázáním nových dialogů a ukončením sporů.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Musíš být k sobě opravdu poctivý a nehledat pro sebe omluvy.

20. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Každá duše se musí učit sebekázni, a čím dříve se jí v životě naučí, tím je to pro ni snazší. Učit se sebekázni může být zpočátku velmi obtížné, protože musíš dělat věci, při nichž narážíš na odpor svého nižšího já. Musíš se naučit říci si "ne", a čím pevnější ve vztahu k sobě budeš, tím rychleji v tobě zavládne mír. Je dobré občas i se ukáznit a zjistit, kde jsi slabý a k sobě příliš shovívavý. To znamená, že musíš být k sobě opravdu poctivý a nehledat pro sebe omluvy. Může ti pomoci, když si napíšeš na papír své slabiny, které bys měl změnit, a budeš je tak mít před očima. Pak začni v tomto směru něco dělat. Cítíš-li se i neschopen určité slabosti překonat, nežádám na tobě, abys tak učinil vlastními silami. Já jsem stále zde, abych ti pomohl. Proč Mě nezavoláš?


Proč masáže mezi dětmi ve školách a školkách?

19. srpna 2013 v 9:19 Děti Nové doby

Vítáme vás na stránkách MISP.

Program (MISP - Massage In Schools Programme) byl představen ve Velké Británii v roce 2000 a jejími zakladatelkami jsou paní Miou Elmsäter ze Švédska a paní Sylvií Hétu z Kanady. Systém je velmi dobře přípravený a jednoduchý, takže je velmi snadné jej začlenit do každodenní práce s dětmi ve školách, školkách, dětských centrech apod. Program je připravený pro děti ve věku 4 až 12 let a je vždy veden vyškoleným instruktorem.
Program Misp je snadný, dostupný a efektivní nástroj pro zlepšení života dětí. Základní masážní rutina se skládá ze série jednoduchých pohybů, které rozvíjejí u dětí přirozenou schopnost představivosti.
Všechny děti se učí stejné základní rutině a dělají tyto pohyby oblečené, přes šaty jeden druhému na zádech, pažích a hlavě.


Proč masáže mezi dětmi ve školách a školkách?

Mnoho studií a výzkumů již shromáždilo evidenci o prospěšnosti tohoto programu. Pro představu zde uvedeme alespoň několik základních výhod.

Výhody pro děti.
 • Pocit, být individuálně vnímaný a uznávaný.
 • Relaxace, snížení stresu.
 • Zlepšení koncentrace.
 • Podpora a rozvoj představivosti.
 • Objevování rozdílu mezi lidmi.
 • Vývoj většího respektu mezi vrstevníky.
 • Empatie a respekt při komunikaci s ostatními dětmi.
 • Větší uvolnění a příjemnější pocit ve škole.
 • Možnost naučit se říkat "ano" a "ne" při doteku.
 • Zvýšení sebevědomí.

Výhody pro učitele.
 • Více harmonie ve třídě.
 • Snadnější a jednodušší vedení třídy.
 • Nižšší hlučnost ve třídě.
 • Vyšší úrověň výsledků během pracovního dne.
 • Klidnější klima ve třídě.
 • Snižování šikanování mezi dětmi.

Výhody pro školu jako celek.
 • Pocit jednoty v celé škole.
 • Děti různého věku a tříd si navzájem pomáhají.
 • Větší respekt pro školní materiály, majetek a budovu.
 • Stejné aktivity jsou následovány širší věkovou škálou dětí.
 • Smysl pro školní identitu.
 • Méně násilí ve třídách a na hřištích.

Výhody pro rodiče.
 • Dítě snadněji zvládá domácí úkoly.
 • Po návratu ze školy je klidnější.
 • V noci děti lépe spí.
 • Do školy se dítě snaží přijít včas, těší se.
 • Zlepšení sourozeneckých vztahů.
 • Masáž, kterou se děti naučí, mohou dávat svým rodičům, sourozencům ...

Program je ve třídách zaveden, až po svolení rodičů. Při výuce se v žádném okamžiku instruktor nedotýká dětí!
Masáže se učí postupně. Jednu třídu návštíví instruktor celkem třikrát.
Při každé návštěvě se děti naučí pět druhů masáží. Při další návštěvě si zopakují co se naučili a přidají dalších pět postupů. Takže celou sérii děti zvládnou do třech týdnů.
Jedna návštěva trvá jednu vyučovací hodinu


TZOLKIN 19.8.2013 11 IMIX kin 141

19. srpna 2013 v 8:55 Mayský Kalendář na každý den

ČERVENÝ SPEKTRÁLNÍ DRAK


DNES JE DOBRÝ DEN OTEVŘÍT SE NOVÉMU POČÁTKU
IMIX TO JE POČÁTEK VŠECH VĚCÍ PŮVODNÍ TVOŘIVÉ SÍLY
Dnes odhodím všechny zátěže, které jsem za léta nashromáždil na svých bedrech. Intuice mi řekne, kde mám začít. Mé tělo se stalo tažným koněm v povozu mého Ega. Dnes zneutralizuji to, co nikdy před tím nemohlo být zneutralizováno. Víra v úspěch mi pomůže přetrvat těžké chvíle.

TRANSFORMACE STÍNU

Uvěřte v nádhernou fantazii, že v životě dostanete to, co potřebujete. Otevřete se přijímání. Mluvte o svých snech, přáních, potřebách.

Obživa, důvěra, víra….

ČERVENÝ DRAK - bez ohledu na doprovodný Tón - vždy přináší otázky důvěry. Dny označené touto Pečetí se dotýkají pole stínů, mohou se projevit strachem, bezmocí, ztrátou, MACHO postojem, nebo namyšleným Egem. Jelikož ČERVENÝ DRAK symbolizuje svět hmoty, pod vlivem energie stínu, se může projevit silným impulsem k postraním úmyslům (nadvláda, lakota, chamtivost). Pozitivní dopad IMIX se projevuje jako ochota jednat, aktivita, nadšení, sebedůvěra, sebeúcta. Dnešní Energie mohou zvýraznit poskytování "mateřského tepla", péči a klid. Otázky, kterým ČERVENÝ DRAK přikládá zvláštní význam, jsou otázky matérie, otázky obživy, stejně jako radost ze života.

11. SPEKTRÁLNÍ TÓN OČISTNÉ SÍLY - SÍLA ROZPOUŠTĚJÍCÍ NAPĚTÍ

JEDENÁCTKA - to je proces rozpouštění, proces, který vymývá všechny staré vrstvy, až na živou Bytost. JEDENÁCTKA, to je síla přinášející Světlo do VŠEHO - CO - JE, transformující zastaralé vzorce a struktury, uvolňující věci, které neslouží pokroku. Dovolte jí rozdrtit všechny komplikace. Dovolte proměnit je v požehnání jednoduchosti. Síla JEDENÁCTKY přináší do vašeho Vědomí falešné učení víry, favorizované ideály a mylné představy. Podívejte se na ně zblízka, zda jsou vhodné, důkladně testuje a v případě potřeby zreformujte. Zjistíte, co je ve vašem životě disharmonické, co neodpovídá, čím se hodně trápíte. Pokuste se to zastavit! Podívejte se nadhledem - vnějším vhledem - do svého života. Přijměte lekce disharmonie bez odporu a jejich vyhodnocení, pak se vaše křehké vnitřní stěny zhroutí samy . Cesta výzev, úskalí života a omezení vás zavede do rovin vyšší moudrosti. Vy sami jste tím, co vás v životě omezuje. Otevřete se moudrosti vesmíru. Očekávejte odpověď. Buďte připraveni na změnu!

TAK, JAK SE BOŘÍ STARÉ FASÁDY A HROUTÍ SHNILÉ ZDI,
TAK SE PROJEVÍ ČISTOTA PRAVDIVÉHO SMYSLU BYTÍ

V JEDENÁCTÉM Tónu do hry vstupuje OČISTNÁ síla.Tento vzorec může vyvolat řadu turbulencí, protože musí odsunout z cesty toxický odpad nahromaděný za posledních 10 dnů Vlny. Výsledek konání (cíl), je odvozen z pole napětí. V Tónu SPEKTRÁLNÍM se shromažďují síly disponující LÁSKOU ZDROJE. Ve spirituálním smyslu je LÁSKA tím nejušlechtilejším duchovním darem, jelikož osvobozuje od karmických břemen skrze spásné pole Lásky. V každé Vlně jsou Dny s Tónem JEDENÁCT velkým uspořádáváním. Slibují čištění, uvolnění a celkovou neutralizaci odpadů. Ale nezapomeňte, že síly mohou způsobit radikální obrat a mohou vstoupit i násilně. Pokud byla doba bohatá na události bude mít JEDENÁCTKA intenzivní kurz. Prostřednictvím Energie JEDENÁCTÉHO Tónu bude značná část odpadu vyhozena do koše. Díky této znalosti můžete maximálně využít Dny s Tónem JEDENÁCT k jarnímu úklidu ve Vědomí, a zejména v pocitech,emocích a myšlenkách.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Máš v sobě všechnu moudrost, poznání a porozumění...

19. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Proč nezačneš hned teď s čerpáním své duchovní inspirace a vedení z přímého zdroje, a nikoli prostřednictvím někoho jiného? Cožpak si neuvědomuješ, že máš v sobě všechnu moudrost, poznání a porozumění? Nemusíš je hledat vně; znamená to, že si musíš najít čas ke ztišení a jít hluboko do svého nitra, abys je nalezl. Není nic obdivuhodnějšího nebo hodnotnějšího než přímé spojení se Mnou, pramenem všeho stvoření. Musíš však věnovat čas tomu, abys je nalezl. Musíš dosáhnout takového stavu, v němž si; stále uvědomuješ Mne a Mou božskou přítomnost, v němž jsi ochoten vnést Mě do celého svého života, stále se Mnou kráčet a hovořit a o vše se se Mnou dělit, o své úspěchy i neúspěchy. Bude-li láska plynout a ty se Mnou splyneš v jedno, budeš si přát vše se Mnou sdílet více než cokoliv jiného.