close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Srpen 2013

Vděčnost udržuje tvé oči otevřené ke Mně a k Mým zázrakům.

27. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Za všechno děkuj. Měj srdce stále dokořán otevřené a nechej z něj v nekonečném proudu vytékat své pocity vděku. Je toho mnoho, zač je třeba být vděčný. Vděčnost udržuje tvé oči otevřené ke Mně a k Mým zázrakům. Proto nic nepromeškej a spatřuj Mě ve všem, co se děje. Víš, že tvůj život se odehrává podle jistého vzoru a plánu; nic tedy není náhodné. Každý tvůj kontakt je správný, každá tvá činnost je řízená. Musíš mít naprostou víru, abys byl schopen takto žít, víru, že tvůj život je řízen a veden Mnou. To znamená, že se musíš nejprve všeho; pro Mne vzdát, aby to bylo užíváno tak, jak Já chci. Musíš pochopit, že jen když vše dáš, všeho se ti dostane. A to se ti podaří pouze tehdy, když se naučíš milovat Mě z celého srdce, celou svou myslí, duší a silou; bez lásky totiž nemůžeš udělat tyto kroky, nemůžeš žít duchovní život. Otevři tedy své srdce.

Deset příznaků, že jste na konci své energetické cesty

26. srpna 2013 v 20:32 Vývoj vědomí bytostí
Jennifer Hoffman

Mohla jsem tento článek nazvat ,,Deset cest, jak poznat, že vašemu životu došel benzín", protože přesně takový pocit máte, když se ocitnete na konci energetické cesty - jako auto, jemuž došel benzín a které tedy nikam nejede. Znamená to ale jen, že stezka, na níž se nacházíte, vám už nenabízí žádnou další energii a neexistuje nic, co by bylo možno v tomto energetickém prostoru stvořit, protože nyní jste na odlišné energetické úrovni.

Na své stránce na Facebooku jsem před pár dny zmínila, že jsme všichni tento týden asistovali otevření a aktivaci určitého energetického portálu, který sice dříve existoval, ale byl po celé věky neaktivní. S tímto novým energetickým portálem máme přístup k takové spoustě nových a různých frekvencí, které způsobí, že si mnohem více uvědomíte omezení své současné stezky a stejně tak fakt, že toho k dispozici máte mnohem více. Jste na konci své energetické cesty a je čas zvážit změnu pohonné hmoty z bezolovnat& eacu te;ho benzínu na raketové palivo.

Je to trochu, jako byste žili v pohodlném, obyčejném domově a zašli na návštěvu do obrovského, honosného sídla jako je třeba Biltmore Estate ( Asheville, S. Karolína). Když se pak vrátíte domů, náhle vám to tam připadá malé a ne příliš elegantní. Když čelíme novým frekvencím, jež mohou náš život rozšířit mnoha různými způsoby, vyhlíží náš život najednou malý, těsný a omezený. Vidíme, kde můžeme provést změny a divíme se, proč jsme tyto příležitosti neviděli dříve. Posuzování tu však není příliš užitečné, protože nám to na naší stávající energetické cestě nebylo k dispozici, nicméně s novými frekvencemi se nabízejí nové možnosti.

Jak ale poznáme, že to, co vidíme, je možné, a jak se s tím máme spojit a manifestovat to? Jsme chytří, silní, nadaní a dost schopní, abychom sami sobě vytvořili nové možnosti? Jsme, pokud se s těmi novými energiemi spojíme, avšak nejprve se musíme odpojit od energetické stezky, která nám již dobře neslouží, protože nemá odpovídající frekvenci, jež by umožnila manifestaci těchto nových potenciálů. Každá energetická frekvence má jistý limitovaný potenciál, a jakmile té úrovně dosáhnete, není nic dalšího. Je to pro příslu&am p;sc aron;nou energii konec cesty a dále vám není schopna posloužit při vytváření nových aspektů vašeho života. Týká se to i vztahů, situací a lidí ve vašem životě.

Zde je hlavních deset příznaků, podle nichž lze poznat, že vaše stezka již dosáhla svého limitu, kdy vám energie ve vašem životě moc neprospívá a vy se nacházíte na konci jedné cesty, připraveni vydat se na jinou:

  1. Váš život se vám už nelíbí, máte pocit, že vás omezuje a je vám těsný, a víte, že tam venku je pro vás něco více naplňujícího, ač ještě netušíte, co to je.

  1. Nelíbí se vám, co provádíte se svým životem, což může zahrnovat vaši práci, kariéru, finanční situaci, vztahy nebo místo, kde bydlíte. Můžete to vnímat i jako odčerpávání energie.

  1. Věci, které vám přinášely potěšení, vám nyní nepůsobí žádnou radost. Možná si ani nevzpomínáte, jaké je být šťastný/-á.

  1. Cítíte se odpojeni od lidí kolem sebe a snad je už ani nemáte rádi (je jedno, kdo to je, týká se všech vztahů a lidí, včetně rodinných příslušníků). Snad se vám i trochu vyhýbají (nebo hodně), anebo - když jste s nimi - vám konverzace připadá nucená a je pro vás těžké s nimi komunikovat.

  1. Cítíte se uvízlí, neschopni pohybu žádným směrem a dost možná buď hodně toužíte po změně a jste ochotni se kvůli tomu pohnout kterýmkoliv směrem, nebo jste tak zmateni, že nejste právě teď ani schopni uvažovat o tom, že byste něco podnikli.

  1. Zdá se vám, že postrádáte motivaci, chybí vám tvořivost a ctižádost. Při provádění byť jen jednoduchých, známých věcí máte pocit, jako byste se brodili silnou vrstvou bláta.

  1. Cítíte se být poněkud duchem nepřítomní, zmatení a vaše myšlení je zamlžené. Je pro vás složité se soustředit a zaměřit se i na ty nejmenší věci, a zdá se vám, že trvá neuvěřitelně dlouho, než něco dokončíte.

  1. Trávíte spoustu času sněním o tom, že jste někde úplně jinde - kdekoliv, kromě svého vlastního života v této chvíli.

  1. Vnímáte silné pokušení zmizet, utéci, odejít na nějaké neznámé místo a opustit svůj současný život, abyste zjistili, co vás učiní šťastnými.
Máte nutkání uklízet svůj obytný prostor, zbavovat se věcí, které už nechcete, a když se probíráte svými věcmi, jste překvapeni, jak velkého množství z nich jste ochotni se vzdát.
A co dál? Jak překonat ten nedostatek motivace a celkové sklíčenosti, jež vás nyní zaplavuje?

Přestože vám to může připadat jako ta nejhorší noční můra, je to vlastně váš nejsilnější okamžik, jelikož váš strach ze změny může být malý v porovnání s tím, jak moc si přejete změnu a jste ochotni ji připustit. A právě tehdy se to může stát. Bez ohledu na to, jak silný a slibný je potenciál oné energie, dokud si neuvědomíme, že stezka, po níž kráčíme, pro nás už nemá v zásobě žádnou energii, a nejsme ochotni zvážit novou, zůstává veškerý potenciál té energie pouhým potenciálem.

Dalším krokem je pouvažovat, co můžete podniknout. Co z toho, s čím jsme spojeni, nyní můžeme propustit? Pro jaké výsledky můžeme už teď začít budovat základy? Vaše sny vám poskytnou odpověď na otázku ,,Co chci?", takže věnujte pozornost svým tajným přáním, tomu, co následuje vaše prohlášení typu ,,Přeji si..."
Můžeme postoupit od nespokojenosti a skleslosti k podniknutí podnětné akce, pokud víme, že jsme-li v depresi a nešťastní, došli jsme na konec nějaké energetické stezky. Jestliže budeme následovat stezku svých snů a nadějí, začne se nám otevírat nová stezka. A když učiníme odvážný krok, rozšíříme potenciál té nové energie do podoby nové reality našeho života.

Copyright ©2013 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc.
http://enlighteninglife.com

(Reprodukce
českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pouze pro
bezplatné/nekomerční webové stránky, a pokud je připojen aktivní odkaz
na původní zdroj/autora a tato poznámka - pro www.reiki-centrumpraha.cz pře


Jeshua - Učte své rodiče

26. srpna 2013 v 14:06 Skutečný mír je uvnitř

Uveřejnil(a) Láďa
Úterý, 20 Srpen 2013 16:53
Jeshua prostřednictvím Pamely
Překlad do angličtiny Maria Baes a Frank Tehan

Drazí přátelé, já jsem Jeshua. Jsem tu s vámi. Vašim fyzickým očím nejsem viditelný, neboť k vám přicházím z vnitřního prostoru, přímo ze srdce. Pociťte mou přítomnost.

Všechny vás jednotlivě zdravím. Pociťte, jak se má energie v této místnosti pohybuje. Pociťte mé přijetí, jako já přijímám to vaše. Jsme přátelé, jsme jako kořeny stejného stromu. Našim společným cílem je hluboce zakořenit do této Země, abychom stvořili krásný a silný strom, který bude poskytovat přístřeší a stín druhým.

Oslavuji s vámi tento den a mé srdce to naplňuje radostí. Jsme rodina, spirituální rodina, která přesahuje věky a není závislá na čase a prostoru. Vždy, když tak potřebujete učinit, můžete proniknout do našeho společného zdroje, našich společných kořenů, neboť já znám a vnímám, že pro vás může být život na Zemi osamělý. Vidím však také vaši odvahu a hluboce vás za to miluji.

Jsem tu jako přítel a bratr, ne jako učitel. Už nechci být učitelem, protože nyní nastává čas pro vás, abyste povstali a byli sami učiteli. To je vaše poslání v tomto životě. Vím, že toto poslání vám někdy může přinést bolest a osamělost, ale jakmile ho splníte, jakmile se stanete učitelem v této nové éře, dodá vám to hluboké naplnění a doopravdy završí vaši cestu zde na Zemi. Sami budete jako velký strom zakořeněný v Zemi a sahající nahoru do Nebe.

V tomto obrazu stromu shledáváte, že stojíte sami. Potřebujete hodně prostoru, protože jde o vskutku veliký strom. Je to něco, co se musíte v tomto životě naučit a přijmout: to, že jste zde na Zemi, abyste pomohli přinést novou energii, a z toho důvodu budete muset často kráčet mimo kroky společnosti. Vytváříte nové cesty a tak potřebujete vytvořit prostor pro růst vašeho vlastního stromu. Vy všichni se v uskutečňování svých poslání setkáte s třenicemi a odporem.

Pojďme nyní do vašeho dětství. Znovu pociťte krásu a čistotu své duše vstupující do tohoto života. Vaše duše se spojila s novým tělem. Skočila do temnoty a neznáma. Museli jste si uvědomit, že vaše duše není dokonalé a ukončené bytí. S každým skokem do nového života přebírá rizika. Vaše duše je otevřenou a dynamickou realitou. V každém životě chce prozkoumávat nová teritoria. Zrozením každého nového dítěte se tento zázrak sám manifestuje.

Pokud mluvíme v širším pojetí, dítě lidstvu přináší vždy novou energii. Není to jen o tom, že individuální duše chce prozkoumávat nové teritorium, duše chce taktéž lidské společnosti přinášet svou jedinečnou energii. Jelikož každé dítě nese uvnitř sebe něco nového, nebude zcela pochopeno svými rodiči a rodinou. Rodiče se budou instinktivně snažit přizpůsobit dítě svému vlastnímu vnímání světa.

Stát se rodičem vám často dává pocit zodpovědnosti spojený se strachem a obavami. Když mají lidé děti, často vychází na povrch jejich vlastní psychologický mechanismus přežití. V jiném smyslu jejich nejtemnější části, čímž mám na mysli jejich nejméně vědomé části, které přichází na povrch s tím, jak vychovávají své děti. Dělají to nevědomě - není to úmyslné. Rodiče často nutí své děti do struktur, které sami pokládají za správné a bezpečné, a dítě se v těchto strukturách může ztratit. Přesto si někdy dítě hluboko uvnitř vzpomíná: "To nejsem já." Předtím, než si však dítě může uvědomit plný význam tohoto rozvzpomenutí, musí propustit struktury rodičů, aby se z nich samo vysvobodilo, a během takového procesu dítě prožívá hluboké emoce odcizení, osamělosti a zoufalství.

To je v jistém smyslu osud každého lidského dítěte. Žádám vás proto, abyste hluboce respektovali skok do tohoto života, který jste jako duše učinili. Vaše duše si byla vědoma zahrnutého risku, risku emocionální ztráty a odcizení od své duše. Když se díváte na dítě, můžete vidět nevinnou a hravou bytost, buďte si však vědomi hluboké a často namáhavé cesty, kterou prochází. Sami jste byli dítětem a já vás žádám, abyste se nyní s tímto dítětem, které je stále uvnitř vás živé, spojili.

Žádám vás, abyste se spojili sami se sebou, když vám bylo kolem 12 let, krůček od stání se teenagerem a nezávislou bytostí. Dovolte, ať k vám přijde obraz tohoto vnitřního dítěte, nemusíte si zrovna vzpomenout na to, co se přesně v daný čas odehrávalo. Dítě, které nyní cítíte a vidíte, už není nové a nevinné. Vstřebalo emoce a strachy své rodiny, stejně jako její přání. Pokuste se nyní cítit nebo vnímat, jak vás to jako dítě ovlivnilo. Symbolicky to můžete vidět jako nějaký druh balíku, který dítě nese na svých bedrech, pociťte energetickou váhu tohoto balíku.

Aby mohlo vyrůstající dítě tento balík propustit, je největší zakoušenou překážkou, že své rodiče miluje a cítí k nim hlubokou oddanost. Každé dítě chce být svým rodičům léčitelem. Z toho důvodu má tendenci přebírat jejich břemena na sebe. Obejměte toto dítě a povězte mu, že už nemusí toto břemeno, tento balík, nést. Mnoho z těžké energie, které toto dítě nese, není jeho vlastní energií. Tento balík je plný strachu, úzkosti, obav a negativity, pramenící z energie rodiny. Pro dítě a pro vás je nejdůležitější věcí uvědomit si, že když tento balík propustíte, stáváte se pro svou rodinu učitelem a léčitelem. Zbavujete se tak omezujících struktur, které na ně mají stále vliv, učíte je příkladem, jak tyto struktury propustit.

Když tak činíte, musíte rozlišit mezi falešnou a opravdovou oddaností. Falešná oddanost se objevuje, když jednáte z pocitu viny, hanby nebo strachu. Musíte si pamatovat, že rodina vás chce udržet uvnitř svého kruhu vlivu. Existuje nevědomá, instinktivní potřeba tak činit, protože rodiče chtějí, abyste byli "jedním z nich". V rodičovství existuje druh majetnickosti, často zrozené ze strachu, která plodí ze strany dítěte falešný pocit oddanosti. Můžete se z tohoto druhu oddanosti osvobodit, a když tak učiníte, můžete se svými rodiči a rodinou rozvinout opravdový pocit oddanosti z úrovně duše.

Skutečná oddanost znamená, že osvobodíte sami sebe z omezujících struktur myšlenkového nastavení rodiny. Často se tyto omezující struktury vrací zpět do několika generací a odpojení se od nich vyžaduje spoustu odvahy a jasnosti mysli. Pamatujte, prosím, že když jste na svou rodinu rozhněvaní nebo naštvaní, neodpojujete se od nich. Být rozhněvaný nebo naštvaný dočasně je v pořádku, ale musíte si uvědomit, že když jste v takovém emocionálním stavu, pořád nejste od energie vaší rodiny osvobozeni. Můžete být svobodní pouze tehdy, když dokážete plně přijmout sebe sama jako nezávislou bytost a pohlížet na svoji rodinu z úrovně duše. Když se pozvednete na úroveň duše a vnímáte soucitným zrakem, propustíte hněv nebo strach a získáte od své rodiny emocionální odstup. Paradoxně se pak odhaluje prostor, který vám umožňuje milovat je více nezaujatě a přesto skutečně oddaným způsobem.

Rád bych vám vštípil, že milování z duše není emocionální láskou. Když vnímáte z úrovně duše, můžete si uvědomit, že mezi vámi a vaší rodinou existuje odstup, který nemůže být snadno překlenut. Vy se tím však už nenecháváte znepokojovat a přijímáte to, protože jste to doopravdy propustili. Můžete ctít a respektovat své biologické rodiče, a přesto si vůči nim zachovat velmi jasné hranice. To je cesta, kterou mnoho z vás, pracovníků světla, potřebuje podniknout.

Zvu vás nyní, abyste se podívali na dvanáctileté dítě uvnitř sebe, když propustilo tento balík. Když je balík pryč, jak se vy, jako mladá osoba, cítíte? Cítíte úlevu nebo pocit radosti? Přicházíte Domů k sobě.

Zvu vás jako tohle dvanáctileté dítě, abyste vnímali průvodce, který se blíží k vám. Tento průvodce je starší než vy a bere vás za ruku. Tento průvodce představuje vašeho spirituálního rodiče a jeho energie je velmi odlišná od omezující struktury vaší rodiny.

Vnímejte, jak vás tento průvodce vítá. Tento průvodce oceňuje uvnitř vás novou energii, kterou chcete na Zemi přinést. Tento průvodce vás chce vyzvat, abyste energii své duše vyjádřili. Vnímejte tuto energii a podporu tohoto průvodce, který je součástí vaší spirituální rodiny, vaší rodiny duše. Tento průvodce vás podporuje, abyste učinili ve svém životě něco konkrétního. Co chce být vámi právě teď vyjádřeno a prožíváno? Vaše jedinečná energie duše je zde na Zemi potřebná. Každá nová generace má přinést nový druh vědomí.

Rád bych zakončil tím, že řeknu pár slov o nyní nejmladší generaci na Zemi. Vidíte nyní na Zemi novou generaci dětí, která je jednou nohou v nové energii srdce. Často se rodí rodičům, kteří jsou vědomí, ale tito rodiče nemusí stále vědět, jak tuto novou energii a citlivost dětí, které nezapadají do zbytku starých struktur, zvládat. Vy jste ti, kteří se otevírají a boří staré struktury, ale nové děti jsou často zcela mimo tyto struktury a to vytváří v tradičních oblastech jako je škola a práce problémy.

Nejdůležitější rada, kterou bych chtěl rodičům v této době dát, je, aby naslouchali duším svých dětí. Můžete si všimnout, že se chovají divně nebo že nejsou dobře přizpůsobené vysoce strukturovanému prostředí. Často jsou si vědomé sebe sama, jsou intuitivní a ví, co chtějí, i když to nedokáží vyjádřit slovy. Dívejte se na jejich divné nebo "špatné" chování a spojte se s nimi na úrovni jejich duší, kde jste si rovni a kde mohou být vašimi učiteli, namísto vašimi žáky. Ve svých myslích a srdcích nesou plamen světla, nový druh energie a potřebují vaši pomoc, aby byly schopné zprostředkovat svou energii lidské společnosti. Potřebují, abyste jim pomohli na Zemi vyjádřit a projevit jejich jedinečnou energii novými a flexibilními způsoby. Skutečným smyslem rodičovství je zachovávat zvyklost, co je dobré a moudré, a zároveň se plně otevřít něčemu zcela novému tak, abyste byli přístupní moudrosti duší svých dětí. Mohou být spirituálně napřed.

© Pamela Kribbe
www.jeshua.net

Překlad: Denisa Vaňková
www.jeshua.cz

ASTROLOGICKÁ KONSTELACE - DVOJITÁ MER-KA-BA - AKTIVACE 25/26 srpna 2013

26. srpna 2013 v 13:26 Vývoj vědomí bytostí


25/26. srpna 2013 jsme svědky velmi zajímavé astrologické konstelace planetárního uspořádání do tvaru 6-cípé HVĚZDY - někdy také zvané MER-KA-BA. V tomto letním období navíc již podruhé (viz předešlý článek ZDE). Vzhledem k tomu, že planety tvořící tuto HVĚZDU, se nacházejí ve vodním a zemském živlu, zdá se, že významem této konstelace je ukotvení Ducha do Hmoty/Těla, Matérie, Reality Země. Konečně.....

Hledala jsem na Internetu nějaké odborné astrologické články na toto téma - a překvapivě jsem nic nenašla. Bohužel přes velikou snahu při hledání jsem zjistila, že na oficiálních webech českých renomovaných astrologů a seriózních fórech o tom není ani zmínka. Většina těchto odborníků se zdá se horlivě věnuje astrologickým výkladům spíše ve spojení s aktuálními světovými katastrofami a neštěstími či děním na zahraniční či domácí politické scéně. Zajímavé spojení, že? Potom se není co divit, že internet je plný více či méně zajímavých astrologických článků spíše laděných spíše esotericky než těch astrologicko-odborných...
Přes vyhledavač jsem ale nakonec přeci jen narazila na jeden zajímavý výklad tohoto uskupení od australské astroložky Simone Matthewsové. Podle ní se nám v průběhu této astrologické konstelace otevře brána, skrze kterou bude přicházet vlna silného světla Probuzení/Vědomí a světelných kódů přímo z galaktického centra pro aktivaci našeho světelného těla a kvantové DNA. Jelikož momentálně bohužel sama nemám čas napsat překlad ani vlastní hlubší odborné pojednání, ale cítím, že tato informace stojí za pozornost a sdílení, požádala jsem o překlad Marka Vícha, který to udělal rychle, ochotně a ....rád. Děkuji. Snad i Vám tyto informace přijdou vhod.......

Přikládám za sebe přeci jen drobný "ne-odborný" komentář a dodatek k zamyšlení.

DAVIDOVA HVĚZDA, VELKÝ KOSMICKÝŽ KŘÍŽ A MYSTICKÝ OBDÉLNÍK NA NEBI 26. SRPNA 2013

(21. srpna 2013, diagram a text Daniela Viplerová)
V noci mezi 25. - 26. srpvnem (nad ránem mezi 4-5 hodinou SEČ) dojde na nebi k mimořádně zajímavé astrologické konstelaci uspořádání planet do tvaru Davidovy Hvězdy-Merkaby, což jsou dva do sebe zaklesnuté rovnostranné trojúhelníky - zde konkrétně se jedná o propojení Vodního a Zemského Trigonu - které zastupují ženský princip na Zemi. Dle některých výkladů může toto uspořádání kolektivně podpořit ukotvení Ducha (Voda) do Hmoty (Země).
Kromě tohoto zajímavého útvaru mne ale velmi zaujalo i velmi významné planetární uskupení ve tvaru Velké Kardinální Kvadradratury (červený čtverec). Vytváří tak tzv. Kosmický Kříž mezi Jupiterem a Lilith (Rak), Uranem (Býk), Venuší (Váhy) a Plutem (Kozoroh), která dodává této konstelaci velkou dynamickou a tvůrčí sílu k manifestaci Nového vědomí a také velkou dávku odvahy k prosazení, uskutečnění a projevení Ducha ve Hmotě (Vodní a Zemský element Mer-ka-by).
Do toho se se zde nachází i Mystický Obdélník (viz modré "psaníčko"), jehož aktivní planety zde zřejmě vytvářejí harmonické propojení mužského a ženského principu na Zemi a opravdový most nezbytný pro sestup Ducha (voda) do Hmoty (země). Planety, které se nacházejí v zemských znameních, zde nabízejí milující a ochrannou náruč pro planety ve vodních znameních. Mužský princip zosobněný Saturnem a Severním Uzlem (což je symbol pro mužskou polaritu na Zemi) se vynořuje z temných a bahnitých hlubin Štíra (Moc, Minulost, Manipulace, Vina, Smrt) do milující náruče Luny/Matky/Přírody a Jižního Uzlu (symbolické vyjádření ženské polarity na Zemi) v zemském znamení Býka. Na druhé straně Mystického obdélníku sestupuje Neptun a Chiron z Ryb (Božská Láska, Milost, Poslání, Duch a Uzdravení) do praktického života/reality Panny a ochranné náruče Otce/Slunce a spojuje se skrze Merkura (Mysl, Komunikace, Síťování) s druhými a okolním světem. Uprostřed, ve středu Kosmického Kříže, se tak symbolicky za podpory Slunce/Otce a Luny/Matky setkává Neptun z NEBE (Láska) se Saturnem (Realita) NA ZEMI. Krásně poetické a mystické, že?
No, a na závěr mne ještě napadá, že téměř všechny planety se nějak tohoto dynamického astrologického tance a zarovnání účastní a aktivně zapojují. Až na Marse.....! Ten stojí jakoby trochu mimo v Raku (tak jako malé čisté, nevinné dítě - Nové Vědomí) a skoro to vypadá, že brání v utvoření plného spojení všech planet do tvaru pravidelného šestiúhelníku - Hexagramu. Nebo možná právě naopak - Mars zde vystupuje jako symbol pro nevinné, čisté Ditě - Nové Vědomí, Nový životní počátek cyklů - stojí v této otevřené bráně - porodní cestě - vynořuje se z pečující mateřské náruče Raka - a čeká na příhodný okamžik pro vstup do našeho života. Čeká, zda my sami dovolíme, aby jeho mnohdy impulzivní, odvážná síla nezbytná pro zrození a začátek nového Života mohla s rozhodností vstoupit do našeho Světa a vlastního života........
Nyní už přikládám video a názorné obrázky a článek v překladu Marka Vícha.

AKTIVACE MER-KA-BA - Červenec/Srpen 2013

Simone Matthews- www.UniversalLifeTools.com
V červenci a dále v srpnu 2013 jsme svědky aktivace hvězdného portálu Merkaby, který bude nastaven tak, aby pomohl ke kvantovému skoku naší DNA. Jedná se velmi vzácné uspořádání Merkaby, které obsahuje nejvyšší božský potenciál.
Nejprve dojde na přelomu 29/30 července 2013 k planetárnímu uspořádání Šesticípé Hvězdné formace, která bývá běžně označena jako Davidova Hvězda. Synergie tohoto uspořádání zaktivuje Davidovu Hvězdu. Dále dojde v noci 25/26. srpna 2013 k uspořádání Dvojité Davidovy Hvězdy, čímž bude zformována energetická Merkaba - což označuje Světelné Tělo člověka.
Tato uspořádání nám tedy pomáhají překonat rozkol mezi osobností/tělem a Duší. Pomáhají nám vytvořit most k našemu Duchu skrze naše srdce a zakotvit tak Nebe na Zemi. Tyto portály Merkaby poskytují příležitost pro lidstvo, aby mohlo překonat svůj strach, bolest i vnitřní boj, a tím dále rozšířit své vědomí za hranice omezení, která jsou v současnosti zakotvena v kulturních, rodinných a společenských systémech víry.
V tento čas tak máme příležitost vědomě omývat každou buňku v našem těle v posvátných tekutých světelných kódech, které jsou tímto planetárním zarovnáním vedeny za účelem naladění naší DNA na vyšší úrovně resonance.
Efektem těchto uskupení bude probuzení našeho světelného těla na vyšší frekvenci vědomí tak, abychom mysleli, byli a žili naše životy za hranicemi dogmat a strachů, které můžeme na Zemi v této době spatřovat. Z pozice probuzeného vědomí budeme schopni řešit problémy dnešní doby a se soucitem i radostí obejmout celosvětové společenství lidí v úctě k veškerému životu na Zemi, včetně našich předků i nastávajících generací.

29/30 července 2013 - Aktivace Merkaby

29/30 července je měsíc ve 4-5° v Býku a slunce je v 6° ve Lvu, následující planety jsou nastaveny v 60 ° jedna vůči druhé, čímž na nebesích vytváří Velký Šestiúhelník (Hexagram).
Mars je v 10°, Jupiter v 7 ° a Merkur v 17° (všichni v Raku), Neptun ve 4° (v Rybách), Pluto v 9° (v Kozorohu), Saturn v 5° (ve Štíru) a Venuše v 8° (v Panně).
9° (v Kozorohu), Saturn v 5° (ve Štíru) a Venuše v 8° (v Panně).

25/26 Srpna 2013 - Druhá aktivace Merkaby

Na přelomu 25/26 srpna (kolem 4-5 hodiny ranní a dále dopoledne 26. srpna SEČ) se zformuje Dvojitá Merkaba (Twin Mekabah - označení pro dvě formace Merkaby v rámci jednoho měsíce). Naposledy byl tento útvar Dvojité Merkaby spatřen v září a říjnu v roce 1996.
Při druhém uskupení Merkaby bude Merkur v Panně, v pozici, kde byla Venuše v červenci 29/30. S Merkurem jako hlavním hráčem ve formaci se stává komunikace jádrem potyčky o sílu. Samotné myšlení se v této době nestává jejím řešením. Mějme na mysli, že za každou mdlou emocí se skrývá myšlenková forma, že které se tato emoce rodí. Navraťme obtížnou emoci zpět ke své zakládající myšlence skrze aplikaci vyšší moudrosti, která je schopna tuto myšlenku změnit.

25/26 Srpna 2013 - Aktivace Merkaby a Krystalická Mřížka

Níže uvedená Krystalická mřížka nabízí podporu a pomoc každému, kdo se chce vědomě naladit na astrologické uspořádání Merkaby 25. srpna 2013. Tuto Krystalickou mřížku si můžete třeba vytisknout a dále na ni meditovat, či si ji dát na noc pod polštář. Mřížka podporuje naladění DNA, dále je s ní možné pracovat dle vlastní intuice.

Co tato uspořádání znamenají?

Tyto Dvojité Šesticípé Hvězdné formace Merkáby společně aktivují naše dvanácti-bodová Světelná Těla Merkaby.
Naše dvanáctibodové Světelné Tělo (se 13. centrálním bodem) je prostředkem, které podporuje naše vědomé spojení se třinácti sférami tzv. Metatronovy Kostky, což je nástroj, který podporuje probuzení naší DNA a kvantový skok k osvícení.
Tyto Dvojité formace Merkaby probouzejí 13 Božských Zákonů Stvoření skrze nás, otevírají naše Srdce a Mysli vůči více vědomé formě Bytí a společnému tvoření na úrovní globální lidské rodiny.
Pole Merkaby napojuje vědomé Srdce na "bod 0 (zero point)," spojení "jak nahoře, tak dole" a tím skrze záměr dochází k léčení od první dimenze (Krystalické pole - Zemská Brána) směrem k osmé dimenzi (Centrum Galaxie - Kosmická Brána).
ZDROJE:
© pro www.kvantova-astrologie.cz napsala - Daniela Viplerová (text, úpravy překladu, diagram)
© český překlad - Marek Vích exkluzivně pro Kvantovou astrologii
© Originál text v angličtině, obrázky a video - Simone Matthews - www.UniversalLifeTools.com
Poznámka ke kopírování:
"Tento překlad může být dále kopírován a publikován v nezkrácené a nezměněné podobě k nekomerčním účelům a pouze pokud budou uvedeny všechny zdroje textu včetně aktivních odkazů a celé této poznámky".

TZOLKIN 26.8.2013 5 MANIK – Ho/Manik - galaktický portál – kin 148

26. srpna 2013 v 11:56 Mayský Kalendář na každý den

ŽLUTÁ VEDOUCÍ HVĚZDA
Dnešek je obdařen dvojnásobným balíčkem plodnosti a hojnosti. Lamat schoulený v teplém pečujícím objetí Kan, korunovaný tendencemi Ho, vás zalije prosluněným vodopádem tvůrčích energií. Ať už žádáte, nebo toužíte po duchovní, emocionální, psychické, fyzické, biologické, či materiální hojnosti - buďte připraveni ji dnes přijmout. A především si to užijte bez strachu, viny a studu!

DNES JE DOBRÝ DEN PROSIT A DĚKOVAT ZA HOJNOST VŠEHO
Energie HVĚZDY násobí vše do hojnosti.

To, co není v harmonii dnes vyžaduje uzdravení. Dnes se mi vrací touha po přírodní kráse. Odhodím všechny masky a zůstanu takový, jaký jsem. Dnes přinesu harmonii a pořádek do svého okolí, ale budu opatrný, abych nespadl přes palubu, nebo nevstoupil někomu do cesty.

TRANSFORMACE STÍNU

Otevřete se lásce. Pečujte o harmonii. Pronikněte do podstaty svého Hvězdného Zrna. Zůstaňte v harmonii přítomnosti se VŠÍM, CO JE A JAKÉ TO JE!

LAMAT …krása,dokonalost,disciplína….

Spektrum ŽLUTÉ HVĚZDY zkoumá všechno pod vlivem krásy a harmonie. V tomto pólu se shromažďují síly na kontrolu jakosti. LAMAT je jakási instance dokončující závěrečná shrnutí výsledků vašeho jednání. Všechno, co není dostatečně krásné, co se nenachází v harmonii s duchovními vzorci, bude zasláno zpět k opravě. Síla ŽLUTÉ HVĚZDY je absolutně neúplatná a poměrně zatěžující pro ty, kteří ještě nezahájili, ignorovali, nebo ukončili proces harmonizace života kolem sebe. Pro ty, kteří již mají tento proces ve velké míře za sebou, bude Den LAMAT velmi poučný - zvýší se pocit sebevědomí, spokojenosti se životem, stejně tak pocit zdokonalovat okolní prostředí. V tomto symbolu se shromažďují síly zodpovědné za řád a pořádek. Dny LAMAT také pomáhají odstranit nedostatky v sociální oblasti a člověk začne cítit velkou úlevu, radost a spokojenost se životem. Lidem, kteří mají problém přinést do svého života řád a harmonii, se doporučuje, aby věnovali zvláštní pozornost Energii ŽLUTÉ HVĚZDY a dovolili jí vyrovnat způsobený nesoulad. Takže ti, kteří doposud nevěděli, že aspekty estetiky, pořádek, disciplína a vnitřní řád, jsou základním předpokladem pro vytvoření stabilní základny života, by se měli spojit s Energií LAMAT.

5.VEDOUCÍ TÓN SMĚRU - SÍLA VEDENÍ

Jen lidská dlaň může otevřít brány dovnitř Středu. Přehoupněte se přes hvězdná vrata, vzneste se vysoko a pronikněte do svého SRDCE. Otevřete zevnitř dveře vedoucí do STŘEDU, abyste po navrácení na Zem mohli překročit jeho práh. Pronikněte do vašeho Kristova Srdce. Co tam nacházíte? Vidíte NOVÝ POČÁTEK? Jaké jsou vaše záměry a jaké plány má vaše srdce? Jak vypadají vaše osobní vize z pozice vašeho Strdce? Využijte jeho moudrost a vstupte na cestu vedoucí k pravdě - k poznání vaší Hvězdné Podstaty. Vyšší Pravda je k nalezení na Zemi. Díky přijetí vašeho lidství a pozemského Bytí najdete smysl i moudrost NOVÉHO Vyššího Bytí.
Vraťte se do Středu a vneste více Světla do vašeho fyzického těla. Odkryjte světelnou stezku vycházející z vašeho Středu. Pokud přestanete přemýšlet kým jste, nebo kým byste mohli být, stanete se pravdivým JÁ. Zůstaňte tichý a skromný. Nezabývejte se tím, co říkají ostatní.

VY JSTE STŘEDEM VAŠEHO VLASTNÍHO VESMÍRU !!
VY JSTE MISTREM SJEDNOCENÍ VAŠEHO STŘEDU !!

Tón PÁTÝ je autoritou Vlny - z této pozice vychází nejvážnější impulsy a obsah. PĚTKA symbolizuje CENTRUM KRISTA - spojující pořádek duchovní s pozemským řádem. Shromažďují se zde všechny síly, které budou potřeba k realizaci programu předznamenaného v dalším období. PĚTKA reprezentuje harmonický pořádek ve světě fyzické hmoty. PÁTÉ pozici připadá vyjímečná role, - díky ní se stane možné uskutečnění aspektů vzorce příčin. Tón PÁTÝ představuje nástroj potřebný k plnění úkolů. I když se v tento den nejedná o žádné dramatické události, sílu PĚTKY mohou výrazně pocítit přecitlivělí lidé.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Až se každý jednotlivec naučí lásce pro lásku samu, budou těžkosti světa odlehčeny

26. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Máš toho mnoho na práci. Tvým úkolem je potichu vytvářet více lásky ve světě. Miluj své bližní, miluj svou práci, miluj své prostředí a miluj ty duše, které jsou tvými zdánlivými nepřáteli. Je daleko záslužnější milovat ty, které zdánlivě milovat nelze, než ty, kteří milují tebe. Pociťuj potřebu lásky v každé duši a umožni, aby ses stal cestou, kterou protéká láska k uspokojení těchto potřeb. Až se každý jednotlivec naučí lásce pro lásku samu, budou těžkosti světa odlehčeny, protože láska přináší prvek lehkosti tam, kde předtím byla tíha a temnota. Láska začíná u každého jednotlivce, a proto se zadívej do svého vlastního srdce a nech ji odsud proudit. Rozdávej ji svobodně a se skutečnou radostí.

Buďme k sobě upřímní.

25. srpna 2013 v 21:32 Vývoj vědomí bytostí


Buďme k sobě upřímní. Krize, potíže a napětí, které prožíváme, včetně lidí, kteří nám ho zrcadlí, jsou pro nás obrovským přínosem. Vše negativní, čím si v životě procházíme, je ve výsledku to nejlepší, co nás potkává, protože nás to učí pracovat s vlastními stíny. Čím více potíží a nezdarů prožíváme, tím blíže nás tyto zkušenosti mohou posunout od prožívání ega k Božskému Já. Navzdory těmto těžkostem a narůstajícímu stínu (nebo právě proto) se hodně mluví o bezpodmínečné lásce neboli všelásce, ale jen málokdo ví, že lidské ego takové lásky není schopno. Pokud tedy někdo tvrdí, že miluje vše jako sám Bůh, pak si buď lže do kapsy anebo podlehl pocitu ega, že již je dokonalý a všemilující, ačkoliv opak je pravdou. Ego je totiž schopno pouze sebelásky a teprve skrze sebelásku může poznávat lásku mateřskou, mezilidskou, partnerskou - zkrátka lásku lidskou, ať je jakkoliv vysoká a čistá, ale nikoliv lásku bezpodmínečnou, té se můžeme pouze učit a směřovat k ní jako k cíli, který byl, je a bude tou nejrychlejší cestou k Bohu. Všelásku může zažívat jen duše, která strávila nebo ztratila sama sebe a je bez ega tj. vyrovnala introspekcí své kladné a záporné vlastnosti do rovnováhy a dosáhla tzv. prázdnoty bodu nula. Jenže hmotná vibrace Země neumožňuje život bez ega, protože ego drží pohromadě naši duši a tělo podobně jako gravitace drží pohromadě Zemi. Tudíž, kdo potlačuje ego, potlačuje sebelásku a tedy všechny lidské city z ní povstávající, včetně schopnosti přežít na Zemi. Podobně i ten, kdo potlačuje svou temnotu a tvoří stín, zbavuje se své celistvosti a schopnosti harmonizovat světlem vědomí tmu osobního nevědomí.
Ivo Leinveber

Zdroj: FB

TZOLKIN 25.6.2013 4 MANIK - Kan / Manik - galaktický portál - kin 147

25. srpna 2013 v 9:27 Mayský Kalendář na každý den

MODRÁ NEZÁVISLÁ RUKA
Chcete-li vládnout skutečnou silou a autoritou, musíte být vyrovnaní. Pokud dosáhnete vlivu a moci z pozice špatného záměru, chamtivosti, Ega, sobectví, nebo zloby, buďte naprosto ujištěni, že to nebude dlouho trvat. Dříve, či později trhliny karmy roztrhnou vedví vaši falešnou pevnost. Trvale udržitelná osobní síla stojí pevně na čtyřech pilířích respektu, etiky, pokory a vedení. Kan - číslo 4 se opírá o silné nohy Manik - Jelena, a vyvažuje záměr a účel k vytvoření vaší síly navždy.

DNES JE DOBRÝ DEN UDĚLAT NĚCO PRO OSTATNÍ
MANIK JE NÁSTROJEM DUCHA, ZAHÁNÍ ŠPATNÉ VLIVY A ZLÉ ENERGIE

Znalosti a zkušenosti prohlubuji vytrvalou prací a aktivním jednáním. Dnes akceptuji své lidství se všemi svými slabostmi. Vím, že ve svém jádru jsem dokonalá bytost. Péče o zdraví, dobrou fyzickou a duševní kondici, je nejdůležitější částí na mé pozemské pouti. Dnes jsem nejlepším lékařem. To, co přichází zvenčí mně bude jen podporovat.

TRANSFORMACE STÍNU

Všimněte se svých odporů a vnitřní roztržitosti. Naučte se dokončit to, co začnete, zvažujíc každý krok na cestě. Využijte možnosti těchto znamení a staňte se sami sebou. Otevřete se a vnímejte sami sebe, jako dokonalý spirituální nástroj v rukou Boha….

Znalosti, léčení, aktivita….

Většina lidí pracujících po léta s Mayským Kalendářem odkazuje na Pečeť MANIK s velkým respektem. Za tímto symbolem se totiž skrývá velká Energie, jejíž úkolem je LÉČENÍ. MANIK má nejvíce plné ruce práce, protože to on nás nejčastěji volá, abychom uzdravili nejen tělo fyzické, ale také tělo jemnohmotné. MODRÁ RUKA působí především na naši emocionální stránku a na nervový systém. Každé emocionální léčení je velmi bolestné, přinejmenším první fáze tohoto procesu.
Každý, kdo dosáhl vysoké úrovně duchovní zralosti a nemá mnoho k vyléčení ve svém Středu, toho MODRÁ RUKA obdaruje zázračnou mocí. Rčení - Být pravou rukou Boha - dostane nyní pravdivý význam. Tento vzorec - poháněný silnými impulsy směrem k uspokojování zvědavosti - nasměruje tohoto člověka do roviny spirituální vědy a duchovního poznání. Od této chvíle budou všechny Dny MANIK násobit motivaci vzdělávat se a zároveň zvyšovat povědomí o umění léčit. Pro ty, kteří chtějí probudit svého vnitřního lékaře je navrhováno, aby věnovali zvláštní pozornost Dnu MODRÉ RUKY. Na druhé straně ti, kteří mají zdravotní problémy, trpí nespavostí, podrážděním ze stresu bez ochoty jednat a nejsou schopni dotáhnout věci do konce, se doporučuje kontakt s Obrem MANIK. MODRÁ RUKA je rovněž doporučována těm, kteří chtějí získat hlubší přístup k informacím na téma tajemství umění léčit.

4. NEZÁVISLÝ TÓN TVARU A MÍRY - SÍLA VIZE CÍLE

ČTYŘKA symbolizuje čtverec, základnu pyramidy, velmi stabilní základnu. Je čas na dokončení vašich zářících snů. Dávejte pozor na vaši přirozenou logiku a smysl rozpoznávat. Tyto dary podporuje tichý hlas vašeho tvořivého Ducha. Vy jste Mistrem, který uskutečňuje své sny a přání. Otevřete dveře a přivolejte svět ČTYŘKY. Odkáže vás na vyšší rovinu Bytí, která přinese uzdravení a probudí vaší tvořivost ještě v tomto životním cyklu. Přivoláním ČTYŘKY k vám přichází pomoc pochopení Universálních zákonů, kterými se řídí život na Zemi. Využijte moc ČTYŘKY, zkuste splynout s Časem i Prostorem a materiální formou. Vezměte do dlaní to, co je NEVIDITELNÉ A NEOMEZENÉ. Osvoboďte se od dotčení.

KREATIVITA A KONSTRUKTIVNÍ MYŠLENÍ,
VYZÝVAJÍCÍ SÍLA PRAKTICKÉHO PROVÁDĚNÍ

Tón ČTVRTÝ odpovídá světu tvaru, formy a matérie ve fyzickém světě. Každý duchovní obsah potřebuje Energii ČTYŘKY, aby se mohl projevit ve světě hmoty.V této hodnotě se také uzavírají symboly karmického kola. Tón ČTVRTÝ vytváří základ, zjišťuje proveditelnost Vlny. Zde se uzavírají tzv. Zóny načítání programu, tady se schvaluje finální vzorec. S ohledem na kalendářní Dny, každá Vlna potřebuje ČTYŘI DNY, aby vymezila téma a dala mu definitivní podobu. Dny ČTVRTÉHO Tónu poskytují důležité informace o osobních záležitostech, které budete muset vyřešit během aktuálně běžící Vlny. Následující dny - v závislosti na otázkách stupně problémů a sporů - se mohou objevit nečekané změny v osobních záležitostech (dle doporučení ČTYŘKY). Pozorování těchto Dnů může být velmi zajímavé. Dozvíte se zde, v jaké oblasti a jaká oblast odhalí problémy Vlny definované SOLÁRNÍ Pečetí.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Nikdy nedávej jednou rukou, abys současně nastavoval druhou.

25. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Nikdy neměj pocit, že nemáš co dávat. Máš toho k rozdávání dost a zjistíš, že čím méně o tom budeš přemýšlet, tím lépe ti to půjde. Čím více budeš myslet na druhé a ve službě druhým dokážeš úplně zapomenout na sebe, bez jediné myšlenky na to, co můžeš od života získat, tím budeš šťastnější. Nikdy nedávej jednou rukou, abys současně nastavoval druhou. Když něco dáváš, a je to cokoliv, neměj žádné podmínky, aby tvůj dar mohl být užit zcela svobodně. Dáváš-li, čiň tak štědře, svobodně a z plného srdce, a pak na to zapomeň. Tato zásada platí pro dary na všech úrovních, ať jsou hmotné, nebo duchovní. Buď vždy šlechetný ve svém dávání a nikdy se neobávej, že budeš trpět nedostatkem, protože v tom případě to není opravdové dávání. Při opravdovém darování nebudeš mít žádný nedostatek.

TZOLKIN 24.8.2013 3 CIMI - Ox / Cimi – galaktický portál - kin 146

24. srpna 2013 v 12:19 Mayský Kalendář na každý den


BÍLÁ ELEKTRICKÁ SPOJKA
Těm věcem, kterým bychom mohli za normálních okolností zabránit, například obavám, nebezpeční, nebo nejistotě, se mohou někdy ukázat požehnáním v přestrojení. Cimi má sílu zabíjet negativní energie Ox a přimět je, aby se projevily ve více pozitivním provedení: takže pochybnosti mohou vyrůst v důvěru, nebezpečí se může proměnit v odvahu, nejistota v moudrost a překážky vás mohou dovést k cíli.

Využijte mocnou sílu Cimi k vítězství nad překážkami a proměňte je v pilíř sebeposílení.

CIMI TO JE CYKLUS NAROZENÍ, SMRTI A ZNOVUZROZENÍ
JE TO DOBRÝ DEN SPŘÁDAT VOLNÉ VLÁKNO ŽIVOTA

Síla usmrcující to, co je zkostnatělé je neocenitelnou pomocí v mém životě. Strach z odloučení je mostem k dosažení cíle. Dnes se přestanu chorobně držet toho, co bylo. Odpor ke změně prohlubuje jedině pochybnosti. To, co mi dřív sloužilo, nemusí být dobré teď. Dnes se dobrovolně odevzdám vnitřnímu uvolnění. Dnes se přestanu zabývat minulostí.

TRANSFORMACE STÍNU

Vzdejte se síly dokonalosti. Poslouchejte v sobě tu část, která volá "po smrti " a transformaci. Buďte přístupní její moudrosti…

Rovnováha, minulost, změna…..

Síla dopadu CIMI se objeví jako mocná ENERGIE PŘEMĚNY. Klade zvláštní důraz na oddělení se od starých programů, zastaralých autorit a zlozvyků. CIMI přetrhává a láme vazby se vším, co je ZKOSTNATĚLÉ. Čím silnější je ZTUHLOST, tím bolestnější je proces! I když BÍLÁ SPOJKA často přináší bolest a utrpení, je naším největším spojencem na duchovní cestě rozvoje. CIMI nám umožňuje udělat rozhodující krok vpřed. Pokud se naučíte vědomě pustit to, co bylo - CIMI vás bezbolestně vyprovodí ze starých nefungujících vztahů do nové bezpečné oblasti.

V jednom lidském životě umíráme tisíckrát, protože každý nový krok směrem k novému cíli je další z vnitřních smrtí. Energie BÍLÉ SPOJKY pracuje jako bílé krvinky, bojuje v organizmu s tím, co nám brání žít. CIMI válčí se zápalnými ohnisky a odstraňuje potencionální hrozbu našeho duchovního života.

Pokud máte problémy rozloučit se s něčím STARÝM - je jedno s čím - dejte pokyn převozníku CIMI. BÍLÁ SPOJKA je mocná podporující síla, která vás může uvolnit z negativních vztahů na fyzické, mentální, emocionální a duchovní úrovni. Mohou to být duchovně ideologické vzorce, nebo každodenní špatné návyky, od kterých byste se měli - ale nemůžete odtrhnout.

3.ELEKTRICKÝ TÓN PODNĚTŮ - SÍLA IMPULSU

TROJKA před vámi otevírá cestu do pozitivních změn a umožňuje vám navrácení se do přirozeného toku života. Poslouchejte v sobě impuls, který vás dovede k NOVÉMU. Dovolte její síle ponořit vás do řeky života všeho, co je zdánlivě ztracené, oddělené, nepřístupné, nebo očím neviditelné. Pokud máte sklon být roztržití, soustřeďte se na jednu zprávu, jeden případ konkrétní změny. Seberte sílu dát výraz pravdě. Přichází čas na velké mystérium, které se objeví prostřednictvím vaší osoby.

DOVOLTE VAŠÍ TVOŘIVOSTI VYJÁDŘIT SPIRITUÁLNÍ POVAHU

Impuls ZDROJE (•) mířící na ZEMI (••) spouští perpetum mobile Bytí. V TROJCE se rodí síla tvořivého Ducha. V Tónu ELEKTRICKÉM spočívá výchozí podnět evoluce, neboli síla přinášející rozvoj. V souvislosti se spojením Pečeti Dne se stává vysoce kvalitní hnací silou v každé Vlně. Tón TŘETÍ dokončuje nezbytné opravy a přizpůsobuje programy příčin. V odkazu na Kalendářní Den s Tónem (•••) se ukazuje velmi vysoká aktivita konání. Přímo ovlivňuje nervový systém, způsobuje hyperaktivitu, u citlivých jedinců neuralgii, nebo podobné příznaky. Na druhé straně působí na motoriku nervů, může vyvolat velký zápal do práce a tím přispět ke zvýšení produktivity.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Budeš se muset na sebe jasně a zpříma podívat a být sám k sobě poctivý.

24. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Zkoumej své srdce. Je v tobě něco, co způsobuje nejednotnost a rozdělení? Je zde nějaké nepochopení, žárlivost, závist nebo cokoli negativního, co by se mělo zbrzdit? Budeš se muset na sebe jasně a zpříma podívat a být sám k sobě poctivý. Poznáš bez stínu pochyb, zda ses stal oním zrnkem písku, které brání dokonalému splnění Mého plánu. Nemáš-li dobrý pocit a shledáváš, že pro sebe máš výmluvy a snažíš se ospravedlnit své skutky a myšlenky, můžeš si být jist, že hluboko v tvém nitru je něco, co je nutno změnit. Jakmile to rozpoznáš, nenech se tím sklíčit, ale začni právě zde a teď hned měnit svůj celkový pohled a postoj. Já jsem vždy zde, abych ti pomohl. Zavolej Mě a Já ti pomohu překonat vše, co ti stojí v cestě a brání ti ve sjednocení s celkem.

Banky nám kradou duši. Rozhovor Jany Ciglerové s Jaroslavem Duškem

23. srpna 2013 v 18:12 Vývoj vědomí bytostí
Publikujeme s laskavým svolením autorky rozhovoru a MF Dnes.

Populární herec začal svět vykládat po svém a je zážitek ho poslouchat. Peníze neexistují, ztratili jsme duši, děti vychováváme špatně... Má čím dál víc obdivovatelů, jeho představení Čtyři dohody je pořád vyprodané. A to bez jediné reklamy.

S lístky na Čtyři dohody se také obchoduje na aukci, viděla jsem je prodávat i za tisíc korun.

My jsme se o tom taky dozvěděli. Mrzelo nás to, ale bohužel s tím prý nemůžeme nic dělat.


Máte představu, kolik lidí už hru vidělo?

Do sálu se vejde 250 lidí, ale vždy jich je tam tak o dvacet víc. Byly doby, kdy jsme hráli i desetkrát za měsíc, takže řekněme, že za sedm let to mohlo být nejmíň sto tisíc. Ale to nepočítám ty, kteří ji viděli víckrát. Jednou přišla paní, že Čtyři dohody viděla čtrnáctkrát.


Nezvažovali jste větší sál?

Mně se zdá slušností, že když nám tehdy umožnili na Lávce hrát a nikdo nám do toho nemluvil, že zůstaneme. Ani nezdražujeme a držíme vstupenky na 290 korunách, i když by mohly stát pět set a prodaly by se. Nemá smysl z toho vydojit peníze a zvyšovat ceny, i když teď nás asi zvýšená sazba DPH k nějakému zdražení přivede.


Změnilo se to představení nějak?

Protože moc nezkoušíme a jdeme hrát rovnou před diváky, forma se v přímém přenosu proměňuje tak, jak se proměňují diváci.


Jak se mění diváci?

Před sedmi lety bylo publikum hodně zaskočené, přišlo mu to vážné a trochu složité. Postupně se tím prokousávali, zápasili s námi, někteří protestovali, jiní se zlobili. Většinou přijali první dohodu "Nehřešte slovem", vysvětluju ji na výchově dětí a tomu se ještě smáli. Jenomže u druhé dohody "Neberte si nic osobně" jsme narazili. Lidi vůbec nevěděli, co jim to vyprávíme. Jak, že kariéra je hovadina? Co to melete? Vždyť všichni děláme kariéru, všichni chceme mít to jméno a budovat si pozici!


Jak poznáte, že lidé něco přijmou?

Cítím, jak se publikum během let uvolňuje. Lidi se smějí těm odumírajícím pomyslným důležitostem a jsou schopni nebrat se tak vážně. Jenže pak přišla třetí dohoda "Přestaňte si vytvářet falešné domněnky", která je hlavně o pojetí lásky. V očích diváků se objevily velké otazníky. Milujte každého a bez podmínek? Vždyť je to přesně obráceně! Přece někoho budete milovat, až když je na vás hodný, ne? Nemůžete přece milovat někoho, když je na vás zlý. Žárlivost že vylučuje lásku? Jak to, vždyť teprve tam, kde je zdravá žárlivost, tam je ta pravá láska, ne? Ošívali se, poposedávali, prali se s tím. Až při čtvrté dohodě "Dělejte všechno, jak nejlíp umíte", si zase trochu vydechli, ta byla celkem srozumitelná.


V čem si podle vás vytváříme nejsilnější domněnky?

Odjakživa kolem lásky a vztahů. A kolem osobní důležitosti.


V čem konkrétně?

Třeba že si máte někoho vzít. To je domněnka, která nemá co dělat s realitou. Ale lidé tomu natolik věří, že zpočátku vůbec nechápou, o čem mluvíte, když jim to zpochybníte. Když s někým žijete, tak si ho přece vezmete, říkají. A když se jich zeptáte, proč by se měli brát a kdo to kdy vymyslel, řeknou, že to je přece jasné. A přesně to je ta domněnka - že je všem všechno jasné. Další silná domněnka je, že existují peníze.


A neexistují? Já jich mám hned několik v peněžence.

Tam máte papírky, na nichž je hodnota, které se věří. Je to podobné, jako když jste jako dítě hrála monopoly. Aby se peníze mohly z definice jmenovat peníze, musí být kryté drahým kovem. Když nejsou, tak jsou to bankovky. A bankovky jsou papíry, které vytiskne banka. Ty nemají oporu v ničem. Nebo dokonce za peníze považujete číslíčka na monitoru počítače. Dneska už to začíná být zřejmé: vidíte, jak rostou státní dluhy, hypotéky, vlády si berou od těch druhých půjčky. Papír, který se jmenoval peníze, byl dřív krytý zlatem nebo stříbrem, zatímco dneska je krytý dluhem.


Tomu nerozumím.

Peníze vznikly tak, že jsem napsal papír, na kterém jsem potvrdil, že vám za něco dlužím třeba kilo zlata. Vy jste tenhle papír vzala, šla do záložny a oni vám za něj dali to kilo zlata. Tím pádem byl ten dluh, který vám vznikl, krytý jasně stanoveným váhovým množstvím konkrétního drahého kovu. Dneska je jakoby krytý jiným dluhem. Je za ním nic. Dluh kryje dluh a takový systém může fungovat jen tehdy, když mu všichni věří. Jakmile v tento systém lidé věřit přestanou a rozkolísává se, začne se sesypávat zevnitř. Přesně toho jsme všichni právě svědkem, říká se tomu světová finanční krize. Jde o psychickou záležitost.


Kdyby to tak bylo, tak člověk nemá motivaci pracovat.

Proč?


Protože přece lidé chodí do práce, aby ty peníze vydělali.

To je právě jedna z nejsilnějších domněnek. Jakmile budou chodit do práce, aby vydělali peníze, tak jsou na cestě do pekla. Jakmile děláte něco ABY, tak už neděláte to, co děláte, ale děláte to ABY. Pak už to neděláte proto, že vás to baví, máte to ráda a naplňuje vás to, a peníze, které jsou s tím spojené, jsou jenom ta hra. Když to děláte jen proto, abyste vydělala peníze, tak jste v té známé pohádce o čertovi.


V jaké pohádce o čertovi?

Čert přijde a řekne: Dám vám všechno hned a vy mi za to po smrti dáte duši. Řeknete si, po smrti to je dobrý, a podepíšete. V tu chvíli pochopíte, že jste duši dali už teď. Proto Andreas Claus, známý ekonom, říká, že bankám jde o vaši duši. Jakmile uvěříte, že musíte vydělávat, abyste mohli žít, tak přicházíte o duši.


Vy si myslíte, že lidé přišli o duši?

Podívejte se, kolik lidí chodí k psychologům, protože mají duševní poruchy, nemoci, stres, nelíbí se jim život, nebaví je to, jsou nemilovaní, nemají motivaci, jsou v trvalé depresi, ztracení. Jsou to všichni ti, kteří uvěřili, že musí něco dělat, aby něco měli.


Musíte přece někde bydlet a nějak platit složenky, ne?

Tahle planeta je postavená na tom, že tu všechno je. Člověk se narodí a planeta má pro něj všechno kompletně připravené. Ví to každé zvíře a každý hmyz. Ti nepotřebují peníze -na co? Normálně žijou. To my lidi hrajeme virtuální hru, že si všechno musíme koupit.


Jak podle vás můžou každodenní lidé vypadnout z té hry?

Nemusí z ní vypadnout. Stačí, když si uvědomí, že to není život, ale hra. Stačí si uvědomit, že ve skutečnosti nemůžou nikdy nic vlastnit. Je to jen dohoda mezi lidmi. V okamžiku smrti je to zřejmé. Nic si s sebou nevezmeme. Spousta lidí se trápí kvůli penězům, protože jsou skrze svou osobní důležitost vtaženi do té nemilosrdné hry. Banky by měly být trestané za to, co lidem dělají, jak je uvrhávají do úvěrů a hypoték, zatajují jim body ze smluv.


Co banky lidem zatajují?

Uznávaný ekonom Andreas Claus na přednášce v Brně mluvil o tom, že banka, když zbankrotuje, tak má ze zákona právo od vás požadovat okamžité splacení dluhu. Když ho hned nesplatíte, může vám sebrat tu zástavu. Jistě víte, že v posvátných starých knihách je úrok označený za lichvu. Dočetl jsem se, že islámské banky dodnes nepožadují úrok. Žijí z podílu na zisku. Půjčí vám až poté, co velice dobře prozkoumají, na co si chcete půjčit. Pokud se vám daří a vyděláváte, odvádíte bance dohodnutý podíl. Když se vám nedaří, vrátíte bance, co jste si půjčili, ale ani o kousek víc. U nás to funguje tak, že jakmile si půjčíte, už musíte vracet víc. Chápete ten nesmysl? Kde se ty peníze navíc mají vzít?


Vytvoříte zisk.

Jak může planetárně vzniknout zisk? Dívejte se na to jako na celek - zisk vznikne jen tak, že jinde vznikne ztráta. Proto civilizace krachuje.


Například vy jako herec umíte něco, co já ne, a proto vám ráda dám své peníze za to, že mi to předvedete.

To ale není zisk. To je výměna. To, co my jako civilizace hrajeme, je celoplanetární letadlo. Silné ekonomiky hledají levnou pracovní sílu, která bude pracovat za málo, a ony to potom draze prodají. Z toho rozdílu takzvaně tvoří zisk, ale ten je postavený na podvodu, na neinformovanosti. Díky internetu dneska všechny pracovní síly zjišťují, jaká je cena jinde na trhu, a výrobní továrny se musí pořád posouvat do míň a míň informovaných zemí, kde jsou lidi ochotní pracovat za nižší sazbu.


V čem vám to připomíná hru letadlo?

Že i ta se jednou vyčerpá a zhroutí. Za starých dob přišla válka, nastala katastrofa, všechno se rozbilo a zmizel faktor, který vidíme teď. Systém se nasycuje a nasycuje, zároveň rostou dluhy. A teď už je jen otázka, kdo vlastně komu dluží. Jak to, že jsou ty dluhy tak obrovské, že už ani úroky z nich nejdou zaplatit? I bez složité matematiky pochopíte, že země dluží neskutečné sumy. Já jen nepochopil komu. Kdo je věřitel všech vlád? Nechápu třeba, jak může dlouhodobě fungovat schodek v rozpočtu. Představte si, že byste takhle fungovala doma, každý rok byste byla minus sto padesát tisíc a zase si půjčila. A pak byste si půjčila, abyste to mohla splatit. Jak dlouho byste to mohla dělat?


Myslíte, že teď je ta doba, kdy se tenhle systém hroutí definitivně?

Pro mě se zhroutil už dávno. To, co se děje, beru jen jako iluzi, kterou se někteří lidé rozhodli pořád hrát dokolečka.


Jak jste se dokázal vymanit ze systému, ve kterém žije většina lidí?

Postavil jsem se k tomu jako ke hře, která se hraje, a rozhodl se, že nebudu podléhat strachu. Například jsem si nevzal hypotéku. Zvykl jsem si, že dělám jen to, na co mám. Nepůjčuju si na věci, na které nemám. Stanovuju si určitou míru. Nechce se mi zamotat se do systému, kde za to, že získám evropský grant, musím pětinu peněz nechat chytrákovi, který mi ten grant přiklepne. Řekl jsem si před lety, že to nechci. Že budu hrát levné divadlo, nepotřebuju ani statisícové kulisy, ani manažera, ani chytráka, ani produkčního, ani sekretářku.


Neseděl jste před lety sám v grantové komisi?

Seděl. Byl jsem tam nominovaný. Tehdy se udělovaly granty tak, že grant tvořil polovinu peněz z rozpočtu. Druhou polovinu si muselo divadlo sehnat. Ptal jsem se, proč mají divadla shánět druhou polovinu. Řekli mi, že to je proto, aby se umělci naučili podnikat. Nechápal jsem to, podnikatele taky nikdo nenutí, aby uměli malovat nebo zpívat. Umělec je nepraktická bytost. Jak říká Samuel Beckett, být umělcem znamená selhat. A umění je věrnost tomu selhání. Takže se umělci učili švindlovat a vytvářeli si umělé náklady, aby do grantu vtěsnali i tu druhou polovinu. Tehdy jsem to vnitřně opustil. Odešel jsem z toho a založil si divadlo, na které jsem granty nemusel potřebovat.


Jste spokojený?

Nevím, co to slovo pro vás znamená.


Jste šťastný?

Asi jsem.


Proč je tak těžké to říct jednoznačně?

Protože nevím přesně, co tím slovem myslíte. Kdybychom chápali spokojeného člověka jako toho, co žije s vnitřním pokojem, tak jsem. Pociťuju hluboký klid.


Myslíte si, že jste se změnil?

Já to nevím. Mně to je totiž jedno. Já jsem to zapomněl. Učím se pohybovat v přítomnosti, nezajímá mě, jaké něco bylo. Smířil jsem se s tím, že já neexistuje, tak vám ani nemůžu říct, jak jsem se změnil. Určitě sebe sama nahlížím jinak než před deseti lety, ale zároveň se to příliš nemění od toho, jak jsem sebe sama nahlížel, když mi bylo deset let.


Neříkejte mi, že jste zapomněl na to, jaký jste byl dřív.

Když jsem byl mladý, tak jsem se třeba rád hádal. Měl jsem dojem, že mám někoho přesvědčit a že spor má v sobě něco přínosného. A jednoho dne jsem si řekl, že mě nebaví hádat se a dohadovat.


To jste jen tak ze dne na den přestal? Co na to lidi kolem vás?

Výhoda je, že se vám tím lidé trochu vymění. A ti, co zůstali, se taky přestali hádat.


Vy vážně nikdy nekřičíte?

Málokdy. Jen když mám pocit, že když mluvím v klidu, je to pro některé lidi pod prahem rozlišitelnosti. A tím, že dělám jen to, co chci a co mě baví, se nedostávám často do situací, ve kterých bych se měl s někým hádat.


Jak se změnil pod vlivem První dohody váš pohled na výchovu dětí?

Když jsem byl mladý, myslel jsem si, že je dobré být přísný a výchovný.


A není?

Není. Je dobré být vědomý.


Jak se to projevuje?

Každý máme v sobě určité složky bytosti, která je automatická. Dokážete třeba odhadnout, jak se zachováte, když se leknete, jste podráždění, něčemu se smějete. Když začnete vědomě pracovat se svojí reakcí, zjistíte, že nemusíte reagovat tak rychle a bezprostředně. Že můžete některé reakce, které by byly třeba přísné, ostré, divoké či zkratovité a afektované, pozdržet. Reakci můžete pozdržet a nic špatného se nestane. Nic nepromarníte. Začnete reagovat vědomě, což znamená, že reakci volíte. Místo abyste reagovali na podnět automatismem v sobě, reakci zvolíte. Získáváte víc času v komunikaci.


To se vám jen tak přihodí?

Ne, to musíte trénovat jako cokoliv jiného. Je to určitý typ bdělosti, který udržujete, a jeho předstupněm je, že se pro něj rozhodnete. Pak přijde fáze, kdy to ještě nemáte samozřejmé a připadáte si zvláštně.


Kdy jste se pro tuhle bdělost rozhodl?

Pozoroval jsem to v Peru a v Mexiku u indiánů. Potvrdil jsem si, co říká Jean Liedloffová v knize Koncept kontinua. V situacích, které běloši mají za nebezpečné a reagují leknutím a strachem, indiáni se smějí. Nám tam spadla lavice do bláta. Všichni běloši se vyděšeně polekali, zatímco indiáni vyprskli smíchy. Tam jsem zjistil, že si reakci můžete vybrat. Začal jsem to trénovat.


Jak vám to šlo?

Zprvu jsem si připadal divně. Upadnul mi hrnek a rozbil se. Moje automatická reakce byla aspoň se leknout. Místo toho jsem se leknul jen vnitřně, neprojevil to a přiměl se zasmát. Chvíli to nejde, ale zvyknete si.


To je přece děsně nepřirozené. Leknout se je přirozená reakce.

Velký omyl. U dospělých skoro žádná přirozená reakce neexistuje.


Jak to?

Reakce jsou naučené. Přirozenou reakci projevuje jenom miminko. Celá výchova je založená na tom, že potlačujete přirozenou reakci toho tvora a učíte ho reagovat nepřirozeně.


Kdy potlačuju přirozenou reakci dítěte?

Třeba když chlapečkovi říkáte, aby neplakal, že kluci nepláčou. Nebo holčičce, že nemůže takhle pohodlně sedět s roztaženýma nohama. Že holčičky tak nesedí. A i když holčičku baví takhle sedět, naučí se sedět s nohama u sebe. Ještě hůř, když uvidí jinou sedět uvolněně, napomene ji nebo si o ní pomyslí, že je sprostá.


Jak se taková výchova projevuje na dospělém?

Protože si většinu reakcí vycvičíme vlastně nevědomky, potom sami sobě nerozumíme. Lidé brečí a nevědí proč, chodí a nedokážou být veselí a nevědí proč.


Vy víte proč?

Protože ten systém naučených reakcí je náročný na energii, většinu lidí vyčerpá. Z veselého dítěte se stane smutný člověk. Znali jste ho ve třech letech, kdy to bylo spontánní, divoké a živé dítě, a teď v deseti je to vylekaný, ustrašený a zasmušilý tvor. Potlačili to v něm. Říkali mu, ať nekřičí, nedupe, ať se raději vůbec neprojevuje, protože to není slušné. Takovíhle lidé končí časem někde s depresemi, protože nevědí, co mají dělat. Potlačili svou přirozenost, vyměnili duši za umělý svět. A možná, že o něco hůř jsou na tom ženy.


Proč jsou na tom hůř ženy?

Protože u chlapců se ještě nějaká spontánnost toleruje. Ti ještě občas můžou divoce křičet a běhat a hrát fotbal, zatímco holčičky mají být tiché a způsobné a půvabné a umyté. Spousta žen má pak problém, že v dětství byly odnaučené spontánnímu projevu. "Takhle se slušná holčička nechová. Nemůžeš tady tak běhat, vřeštět." Pak se nemůžete divit, že tito lidé ve třiceti nevědí, jak se mají projevit. Natolik je ta společenská konvence přemohla, že nevědí, jestli vůbec můžou zareagovat.


Projevuje se to nějak ve vašem oboru, v herectví?

V době, kdy jsem učil, dívky měly větší potíže s improvizací. Kluci si nějak improvizovali a nějak to dopadlo, ale holky se pozorovaly. Dívky jsou obecně hodně vedené k sebepozorování. Když jdou kolem zrcadla, vždy se kouknou. Chlap ne, ten projde a ani neví, že tam zrcadlo je. Žena, když mluví s druhou ženou, tak vyjmenuje všechno, co měla ta druhá na sobě: náušnice, sukni, tričko, boty i tašku. Tohle chlapi vůbec nevědí. I když i to se mění.


A to je podle vás naučené?

Odmalička bývají ženy vychovávané, aby o sebe dbaly, aby se staraly, jak vypadají, zatímco na mužský vzhled zdaleka neklademe takový důraz. Byla jste teď někdy v hračkářství? Tam jsou už od začátku velmi jasně rozdělené aktivity. Kluci mají zbraně, auta a stavebnice, holky kuchyňky, kočárky, miminka a princezny a všechno v růžové.


Je takové rozdělování aktivit pro děti podle pohlaví nebezpečné?

Nevím, jestli přímo nebezpečné, ale určitě je to strnulé. Není to moc životné. Takové děti nežijí, ale splňují. Splňují a nemůžou se odchýlit. Aby se odchýlily, musí se jít opít nebo si dát drogu. Tomu se říká, že se jdou uvolnit. Chodí do uvolňovacích prostorů a mezitím splňují.


Co splňují?

Podivné konvence, které mají nenápadný, ale ohromný tlak. Začíná to už v pubertě, kdy si lidé nemůžou vzít nějakou značku trička, protože by byli úplně trapní, a pokračuje to v dospělosti takovými těmi výroky, které znáte: "Já si tohle ve své pozici nemůžu dovolit. Nemůžu jít do takové restaurace a nemůžu jet takovým autem." Opravdu uvěřili té geniální podlé hře, že aby mohli být sami sebou, musí mít tyhle džíny, pít tuhle kolu, telefonovat tímhle typem mobilu a nosit tyhle tenisky.


Myslíte, že lidé nechtějí být sami sebou?

Chtějí! Ale nechali si namluvit, že budou sami sebou, když budou něco předem daného mít. A to je ten nesmysl. Sami sebou jsou přece bez toho všeho. Jenže aby tahle velká lež nepraskla, vyvinuli si zároveň systém, ve kterém se sami navzájem hlídají. Sledují, jestli tamti už mají tohle, jsou pyšní, když se jim něco podařilo pořídit, vyprávějí si, jak pro to jeli až do Říma, protože tam už to měli a tady ještě ne.


Praskne to?

Nevím. Vím jen, že se tenhle tlak za posledních deset let hodně zvýšil. V důsledku toho mají lidé tak vyprázdněné a vysáté duše, že už z nich skoro nic nezbylo. Nejsou šťastní a nevědí proč, přece mají všechny ty věci, co mít měli. A zároveň stále častěji potkávám lidi, kteří to jsou schopni vidět.


Co jsou schopni vidět?

Že smysl není v tom, mít šaty nebo auta, a hledají nějaké alternativy. Vracejí se ke své přirozenosti, i když i tady mohou být odchytáváni zaručenými duchovními či já nevím jakými učiteli, kteří se především starají o to, jak této situace využít. Není to jen tak být na živu. Je to velká zábava, plná lákavých nástrah.


Jak se to dá rozeznat?

Snadno. Podle toho, jestli vás to odděluje od celku. Pokud vás to odděluje od jiných lidí, od jiných bytostí, od rostlin, zvířat, od matky Země, od galaxie. Jakmile někdo tvrdí, že jste vy nebo on lepší než ostatní, že tato cesta je lepší než jiná, že máte nějaká větší práva než jiní, tak vás obratně odděluje od celku. Takový člověk vás svede na dílčí slepou cestu labyrintem. Brána k manipulaci vede skrz oddělování lidí od těch druhých, od ostatních bytostí, od proudu života. Manipulátoři se lidem snaží namluvit, že ti druzí je ohrožují, potřebují vyvolat strach, aby pak mohli nabídnout naději.


A co říkají ti, kteří vás nechtějí oddělit od celku?

Že vy jste ten celek. Že člověk je vším. Že nejde volit něco proti něčemu. Neexistují výhodné nabídky a neexistuje ani zisk, protože ten je vždycky na úkor někoho jiného. Celek jako takový vytváří harmonii, spolupracuje na mnoha úrovních, vyrovnává jemná napětí. Profitovat můžete doopravdy jen tehdy, když profitují všichni ostatní. Proto je klíčem k vlastní spokojenosti žít co možná nejvíc ve vědomí celku. Ale neberte mě moc vážně, ve skutečnosti nic nevím.

Zdroj: http://blog.bio.cz

Autor: Jana Ciglerová | Počet přečtení: 33655

Féwa 23. 8. 2013

23. srpna 2013 v 17:55 Doteky Nového Života
Féwa 23. 8. 2013

Halóóóóóóóó !!!!!

Je tu niekto ? Hovoríte po slovensky ? Po česky ? Po anglicky ? Po francúzsky ? Po španielsky ? Po nemecky ? ..........Je t´aime...ich liebe Dich....Te quiero...Ti amo....I love you..........

MILUJEM

....aby sa nielen zabudnutý sen, ale i bežný deň stal pre človeka pozitívnou zmenou a my sme sa zľahka prevlnili portálom do tých energií, po ktorých sme odnepamäti túžili. Lásky.
Ak ju človek cíti, neukrýva sa za smútok. Nevnára svoje myšlienky do smútočných, tklivých farieb a spomienok na nelásku. Nevyhľadáva žalospev obetí, ten najdeštruktívnejší program, ktorý bol pre ľudskú bytosť pripravený. Ako torta plná istiacich "čerešní" s čerešničkou na vrchole, zálohou temných, keby svoj zápas so svetelnými energiami v závere prehrávali. To bolo a s dobehom ešte je - najsilnejšie čistenie jaziev sŕdc a energií jašterovitých, plazivých, zákerne sa namotávajúcich na energetické telo.
Snúbi sa sen jednej - po nociach snívanej, vizualizáciou sledovanej existencie - so snom inej, do ktorej sme sa pokúšali nahliadnuť. Každý svojím spôsobom, svojimi predstavami o osobnom šťastí. Tam, kde je pochopenie, zmysluplnosť, pozitivita. Bez masky na tvári, ktorá človeka nasmerovávala na iné miesto, ako je pre jeho realitu prospešné.
Prešli sme časom bez práv, spravodlivosti a pravdy. Počtom nie len náhod, ktoré nie sú náhodnéné. Ale i mnohými vopred presne naplánovanými situáciami, ktoré nám zámerom negatívnych emócií zahatali cestu ku šťastiu, k vzájomnému porozumeniu. Sme tými majstrovskými energiami portálu, ktorými si sami - za pomoci všetkých, ktorí sa procesu s láskou sebe vlastnou prizerajú - otvárame cestu, ktorá pred nás nekladie odporu plné a rozporuplné energie a emócie, ktoré našu myseľ tak dlho zamestnávali. A my, nič netušiaci, nedovidiaci za bránu vlastného myslenia sme sa "túlili" k smútku, utrpeniu, bezpráviu, bezemočnosti.
Túúúúúžba, láááááska, úúúúúsmev.....seba, rodiny, detí a šťastie všade navôkol. Hravá energia zmien, plná istoty, že keď sa ráno zobudíme, nebudeme riešiť stále ten istý hlavobôľ. Každý svojím spôsobom, deficitom nerovnováhy, ktorý ako jeden list vlniaci sa vo vetre vzápätí rozvlní celý kolektívny strom.


Máme dosť síl, aby sme zablúdili do spomienok k tým ľuďom - či už blízkym, alebo vzdiaľeným - ktorí nás v transformácii samého seba zranili. Ublížili, pokorili nenávisťou hnanou do hlavy z tých bezemočných zón, ktorým cit nič nevraví. Máme možno mnohí strávené roky života vo vzťahoch nenaplnených citom. Plných výčitiek, ktoré sa nabaľovali zrýchľujúcim sa tempom, nesúc so sebou beznádej. Máme v sebe dosť síl, aby sme všetkým blízkym, známym i tým, ktorých sme "náhodne" stretli odpustili. Pre seba, pre nás, pre lepšiu kolektívnu budúcnosť.
Pred láskou a slobodou sme mali oči prekryté pozitivitu zneviditeľňujúcou páskou. Nič iné ako strach a negativitu sme nepoznali. Sem tam prevrstvené svetlom dlaní, očí, sŕdc tých, ktorí nás milujú. Trmácajúc sa schémami, počkami, striktnosťou, nariadeniami - v mnohom postrádajúcimi logiku a racionalitu. Stúpajúc na "plyn", aby sme dohnali finančno, ktoré nám navyšovalo rýchlosť - adekvátne rýchlosti narastajúcich energií. Vzďaľujúc sa zdraviu, rodinnému šťastiu, deficitom času pre seba, pre blízkych, pre deti...
Naše energie sú ako lúče svetla, ktoré preniká slnečnou koronou , hľadajúc biele spektrum energií zabudnutého vedomia ľudskosti. Sme "ovenčení" energiou prírody, jej pestrou paletou kvetov, fialovými zvončekmi zvoniacimi nie na poplach, ale pripíjajúcimi svojimi kalíškami s rosou - na znovu sa aktivujúce zdravie planéty i nás.
Temná konkurencia v zákulisí zápas prehrala. Očistené telá môžu uvoľnene prijímať svetlo, ktoré je nemateriálne. Teraz je to na nás. My všetci vieme, že akt znovu zasnubovania sa s láskou na ktorú sme čakali je energetickým portálom duchovna. Naša brána i cesta. Ničím nepoškvrnených energií často neľudského správania.
Sme pri Vás. V mysli, na Zemi, v Zemi i nad planétou. A pozeráme sa srdcom do vašich očí ešte zastretých smútkom z "nečasu". Do ligotajúcich sa krištálikov duše, ktorá vie, že nielen v rozprávkach láska víťazí.
Snúbime sa s existenciou mnohých sfér, ktoré prešli dlhou cestou Galaxie, aby splnili svoj sľub - byť pri procese vzostupu nápomocní. Aby sme si mohli splniť svoj sen, ktorý sme nekonečne dlho snívali až sem....kde sa Zem začne znovu usmievať.

S láskou Vás objímam
FéwaTZOLKIN 23.8.2013 2 CHICCHAN kin 143

23. srpna 2013 v 9:51 Mayský Kalendář na každý den


ČERVENÝ POLARITNÍ HAD
Pamatujte si, že máte sílu tvořit, nebo ničit. Můžete se rozvíjet, nebo podlehnout úpadku, je to síla spojení i rozpojení, můžete vidět, nebo ignorovat.Taková je dvojdílnost a dualita našeho života na této planetě, a naším cílem je uvolnění ze všech našich vnitřních omezení tak, abychom mohli dělat správná rozhodnutí a používat SVOBODNOU VŮLI.

A výběr je - bez ohledu na to, jak bezmocní se cítíme, bez ohledu na to, že se ostatní mohou pokoušet nás kontrolovat - VÝBĚR JE VŽDY JEN NA NÁS!

DNES JE DOBRÝ DEN PEČOVAT O SVÉ TĚLO, O JEHO PRUŽNOST A TOK ENERGIE,
CHICCHAN TO JE POHYB, TVOŘENÍ ČASOPROSTORU A SPRAVEDLNOSTI

Dnes si vybírám cestu, která posílí moji životní sílu. Dnes poznám svou velikost a zkontroluji svoji vytrvalost. Smyslnost, instinkt, akceptace a vůle žít mi pomáhají zbavit se přesvědčení, která obtěžují mé svědomí; dělám jen to, co je šlechetné a správné. Dnes se postarám o kontakt s přírodou. Příroda mi poskytuje klid a pocity uvolnění.

TRANSFORMACE STÍNU

Použijte svoje tělo jako klíč k vnitřní transformaci. Podívejte se na něj, jako na ukazatel směrující vás k Vyššímu Vědomí. Řiďte se instinktem. Řiďte se vnitřním hlasem.Věřte v přirozenou schopnost rozhodnout se v tom okamžiku….

Instinkt, vitální síla…..

ČERVENÝ HAD náleží k nejrychleji konající síle Prasíly. Pokud je lidské Vědomí založeno na právech duchovních, energie HADA vám nabídne vynikající fyzickou i psychickou kondici. Ten, kdo se řídí pravidly stanovenými Egem, se nemůže divit, pokud ho ČERVENÝ HAD konfrontuje se skutky egoistického chování. HAD přistupuje velmi přísně k chování lidského Ega, jelikož v samovůli Ega vzniká nejvíce karmického odpadu.Všechny nepříjemné pocity ve dnech ČERVENÉHO HADA jsou znakem nedostatku lásky k sobě a k druhým lidem. Kdo se nachází v harmonii se svým Středem, kdo respektuje své zdraví i tělo, tomu HAD zašle životní sílu na všech možných úrovních, zejména na úrovni fyzického a mentálního těla. Doplňkovou odměnou HADA za laskavý přístup k našemu vlastnímu životu a životu všech ostatních bytostí, bude skvělá nálada. Pamatujte si, naše laskavost a skvělá nálada je poskytována všem lidem, se kterými se setkáváme. Nepřímo tak budeme obdarováni také jejich energií v podobě úsměvu. Člověk pohrdající dary života, závislostmi, špatnou životosprávou, nedostatkem hygieny, nebo negativním postojem k životu, by se měl co nejrychleji spojit s Energií ČERVENÉHO HADA, než se objeví nemoc.

2. POLARITNÍ TÓN VÝZVY - SÍLA POLARITY

Polarita je tkalcovský stav, na kterém jsou tkány pozemské vzorce duchovních témat. V zrcadle polarity najdeme mnoho tváří iluze. Podívejte se do zrcadla - kdo se na vás dívá z druhé strany? Polarita odhaluje vaše duchovní dilema, konflikty a vnitřní spory.Sledujte své sklony a neochotu .Podívejte se na téma realisticky, kde zůstala zauzlována vaše duchovní nit. Přijměte znalosti, kterými se zabývá léčba DVOJKOU. Konfliktní situace ve skutečnosti pracují jako vaši spojenci. Podívejte se také na polaritu mužské a ženské části v sobě i ve vašem partnerském vztahu. Prozkoumejte oba aspekty.Akceptujete svoje pohlaví? Nacházíte ve svém vztahu naplnění a naplňujete vy svého partnera? Obejměte panorama darů ve vašem vztahu. Zkoumejte v něm oba póly, přirozené návyky, zvyky a objevte moudrost, která z nich vychází. Všechny výzvy ( póly ) jsou určeny k tomu, aby se lidé naučili poskytovat si vzájemnou úctu.

POLARITA JE PULSEM ZDROJE UNIVERSA

Dny s Energií POLARITNÍHO Tónu představují také téma Vlny mezi pozemskými póly. Pečeť stojící vedle Tónu DVA nastavuje scénu akcí ve vašem životě.V těchto dnech běží proces rozpoznávání vlastních úvah ( vzhledem k polaritě),což způsobuje, že můžete vnímat silné nervové napětí,obzvlášť jste-li osobně spojeni s Polaritní Energií, např. přes Kin narození.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

ŽÍT PODLE MAYSKÉHO KALENDÁŘE

23. srpna 2013 v 9:50 Mayský Kalendář na každý den

Co znamená žít podle mayského kalendáře? Většina lidí dnes bohužel neví, že žije podle kalendáře, protože jim chybí znalosti o energiích spojených s Časem. Podstata a měření času jsou slepým místem v podvědomí moderního člověka, většina lidí ani nepostřehne, že žije život podle Gregoriánského kalendáře.

Na rozdíl od starých národů v Mexiku a Guatemale se velmi málo zabýváme kalendářem a mnoho lidí si myslí, že výběr kalendáře nemá relativně žádný význam. A samozřejmě s takovým postojem roste riziko, že žijeme podle kalendáře, který nám vštěpuje velmi zvláštní pohled na svět. V současné době nám dominující Gregoriánský kalendář nutí materialistický pohled na svět, v němž je hmota považována za primární Vědomí. Ve skutečnosti každý kalendář, který slaví Nový Rok jako pevné datum - což je Gregoriánský kalendář - nás podřizuje mechanickému pohledu na čas. Změníte-li datum Nového Roku, nezmění se vůbec nic! Problém je, že pokud máme pevně stanovené datum Nového Roku, naše životy budou synchronizovány s mechanickým pohybem Země kolem Slunce.

Možností, jak synchronizovat naše životy s mechanickými pohyby v naší Sluneční soustavě je synchronizace s Božským Plánem, který by mohl mít velmi prospěšné důsledky nejen pro nás jako jednotlivce, ale pro budoucnost celého lidstva. Nabízí se otázka jak to udělat? Musíme si uvědomit, že v průběhu věků všechny kalendáře nebyly mechanické. Je zřejmé, že například ve středověku sloužily v mnoha kulturách 360 denní kalendáře k prorockým a náboženským účelům. Tyto náboženské kalendáře měly mnoho různých funkcí ve srovnaní se zemědělským kalendářem s 365,25 dny. 360 denní kalendář je hluboce uznávám jako prorocký kalendář i v Bibli, kde je uvedeno, že toto období řídí Apokalypsu. V Číně byl 360 denní kalendář sledován souběžně s 365,25 denním kalendářem. Posvátní Mayové pravidelně vydávali svá proroctví na základě 360 denní periody nazvané TUN, a navzdory jejich schopnostem skvělých astronomů, dokázali určit Sluneční rok s nebývalou přesností na 365, 2420 dnů.

Co nám to říká, že se Mayové rozhodli používat 360 denní rok pro prorocké účely? Šamani - králové se úmyslně rozhodli synchronizovat život s tímto prorockým kalendářem spíše, než s astronomickými cykly. A samozřejmě v naší moderní materialistické době 360 denní perioda úplně zmizela. Asi po 200 let lidé nechtěli věřit, že jsou součástí Božského Plánu a výsledkem toho je, že v dnešní době je většina lidí naprosto necitlivá vůči energiím, které řídí náš duchovní život a určují rytmus TUNU. Ještě horší je, že už si nejsme vědomi toho, že žijeme uprostřed Božského Časového Plánu, který znamená vyšší účel pro naše životy. Není tedy divu, že mnoho lidí zpochybňuje smysl života.

Dnes se Mayský kalendář opět začíná objevovat více a více v kontextu s otázkou - co je vlastně Vědomí a faktem, že jsme spoluúčastníky Božského Časového Plánu. Tento Plán bude naplněn. I přes pravidla dnešního materialistického kalendáře nám po celá staletí ukazuje i současná doba zrychlování času. A protože prožíváme zrychlení času, začínáme si stále více uvědomovat, že existují duchovní změny, které ovlivňují vývoj kupředu a že tyto změny v pozemském Vědomí nejsou podřízeny Slunečnímu roku, lunárním cyklům, nebo jiným cyklům na základě fyzikálních vlastností.

Během svého výzkumu jsem došel k závěru, že naše Vědomí se rozvíjí podle TUNOVÉ periody ( prorocký kalendář), které dominuje rytmus Božského Plánu. Šokující je, že pro většinu lidí je tento Božský Plán tak málo známý. Nám, kteří si uvědomujeme tyto mocné vlny pohybu podle Mayského kalendáře, se ve skutečnosti nabízí možnost výběru, zda chceme synchronizovat svůj život s astronomickými cykly nebo Božským Plánem - volbou tedy je, zda se přizpůsobit tomuto plánu, nebo mechanickým rytmům. Tato volba má však hlubší význam, pokud vezmeme Knihu Zjevení - zde je popisováno období, v kterém vládne Čas ( 11:2, 12:3 ). Je to stejná volba, jako jestli chceme žít podle hodinek, nebo jít jednoduše s proudem. Pokud se rozhodneme pro život podle Mayského kalendáře, bude to mít velký vliv na naši schopnost PLNIT SVÉ INDIVIDUÁLNÍ ŽIVOTNÍ ZÁMĚRY a Mayský kalendář nám v tom může velmi pomoci.


Takže mám tedy pocit, abychom podle něj začali žít, a ne jen diskutovali o jeho prorockém významu. Je na čase vidět své duchovní cesty v širším kontextu. Musíme si uvědomit, že jediný důvod naší individuální cesty je, že žijeme v neustále se rozvíjejícím božském tvoření, které je zakódováno v Mayském kalendáři. Vzhledem k tomu, že energie posouvají tento plán, zjistíme, že pro některé cesty budeme mít vítr v zádech, zatímco jiné cesty budou v novém poli Vědomí zastaralé. Ti, kteří spojí s časovým plánem Evoluce své cesty, stejně jako své velké životní projekty, brzy získají cenné informace, zda jsou jejich cesty podporovány a posilovány energiemi, nebo ne. Pokud tedy integrujeme Mayský kalendář do svého života - budeme prohlubovat chápání toho " co se má stát " a " co se nemá stát ". To rozhodně nemá nic společného s tím zavést nový chytrý vymyšlený kalendář DREAMSPELL, který byl vynalezen před několika roky. Naopak je to již existující Vědomí Božského Plánu a tím je pouze Posvátný Mayský kalendář, používaný Mayi po tisíce let. Jde o to, že nám pomáhá uvědomit si určitou úroveň, na které již jsme, a že jsme tu z nějakého důvodu, abychom přispěli našimi vlastními cestami, konkrétními talenty k naplnění vyššího Božského účelu společně s celým lidstvem.

Podle Mayů nová Energie pulsuje každý den ven z jádra Universa, které nazývaly Mayové HUNAB-KU a Mayský kalendář nám umožňuje žít v Rezonanci každý den.

Tato Rezonance je pro každého z nás výhodou, takže nepotřebujeme žádného prostředníka - guru - k dosažení přímého kontaktu, nebo stanovení vedení.

Přesto je zapotřebí určitá znalost časových rytmů a rytmů Božských archetypů, vyzařujících z HUNAB-KU, které ovlivňují naše Vědomí.

Strážci dne (Daykeepers) jsou důležití, aby drželi a odevzdávali dál vědomosti o tom, do jaké míry je lidstvo schopno - v kolektivním smyslu - pokročit v Božském Plánu. Posláním Strážců je zároveň i léčení a pomoc jednotlivcům vyrovnávat život s životním plánem podle jejich Kinu narození. Jejich vedení slouží lidem, aby jim dalo naději pro budoucnost v časech, které mohou být turbulentní. A dnes je velká potřeba Strážců v Austrálii a na Novém Zélandu, Strážců, kteří skutečně žijí podle Posvátného kalendáře, který byl Mayi používán po tisíce let. Denní Strážci dokážou významně ovlivnit budoucnost a přispět k osvícení planety.

Carl Johan Calleman Ph.D. 23.4.2005

Překlad je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

V celém životě je dokonalý rytmus....

23. srpna 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Ať síla Ducha proudí do tebe a skrze tebe. Otevři se této nekonečné síle a uvědom si, že její pravé tajemství spočívá v udržování úzkého spojení se Mnou, v čerpání z nekonečného, věčného pramene. Síla Ducha je stále zde, aby z ní mohly čerpat všechny duše, které jsou připraveny ji správně užívat pro blaho celku. I ty musíš být připraven; musíš o ni nejdříve požádat, než můžeš být obdarován. Nemůže být na tebe seslána, dokud se na ni nepřipravíš. Věříš, že se Mnou jsou všechny věci možné? Přijímáš to jako skutečnost, nebo stále ještě připouštíš, aby pochybnosti a obavy kazily dokonalost tvého života? V celém životě je dokonalý rytmus, a jestliže i ty se dostaneš do tohoto rytmu, popluješ s ním bez jakéhokoliv úsilí a nalezneš v tom radost a nadšení. Proč tedy nevplyneš do rytmu, nenaladíš se a neraduješ se plně ze života?


Féwa 22. 8. 2013

23. srpna 2013 v 3:32 Doteky Nového Života


Deklarácia - LIGHT OF THE WORLD
Zem je planetárne zrelá a tým pripravená znovu prijať svoju energiu lásky. Novým myslením, bez záťaží minulosťou prežitých situácií, ktoré sa hlbokou reznou ranou ľudských emócií vrývali do jej tela. Je očistená od mnohého nepochopenia. Vedomím tej sféry, ktorej energia je duchovná. Centimeter za centimetrom sa kilometrami neviditeľných diaľnic uberala zabudnutím na spirituálny čas a hľadala cestu späť. Jej mentálno sa nabaľovalo ďaľšou a ďaľšou skúsenosťou. Navracajúc sa k prijatiu seba - a tým i svojej skutočnej energie ako i energie človeka. Vstupom do tých polí, ktoré vôkol Zeme i v nej neustále existujú. I keď pre fyzický zrak - neviditeľne.
Sme tými národmi, ktoré planetárne zdieľajú vedomie ku ktorému znovu nachádzate svoju osobnú i kolektívnu cestu. Naším i v našom záujme je pomôcť pri očiste planéty, ktorej súčasťou je človek.
Kozmická brána je miestom prechodu, ktorým sa preorientováva myslenie a myšlienka sa stáva prejavom iného spôsobu prijatia seba a tým i celého priestoru. Umelo vytvorené "pražce", ktoré ľudskú bytosť neustále držali mimo rovnováhu - praskajú vlnami energií, prichádzajúcich na Zem. Aby človek znovu objavil a získal. Pochopil a prijal. Súznením.
Milióny svetiel čakajú na znovu zviditeľnenie sa duchovným portálom, ktorým je srdce. Slobodnou cestou, slobodným vyjadrením sa čo je správne a čo nie je v záujme jednotlivca a populácie. Čo je vzájomným porozumením... efektívne, konštruktívne. Čo je mínusom a plusom pre ďaľší evolučný vývoj Zeme a ľudí.
My určujeme pravidlá na domovských planétach galaktických národov. Vy si vyberáte svoj spôsob akým dosiahnuť svoj duchovný program. My mnohé z Vášho konania nechápeme vzhľadom na náš spirituálne vyšší stupeň. Našou snahou je pomôcť odstrániť nepomer medzi dávaním a prijímaním, ktorý sa zrkadlí vo všetkých spoločenských sférach.
Je to nový spôsob myslenia, ktorý bude základným predpokladom posunu kolektívneho vedomia. Zneviditeľnením tých mentálnych spojov, ktoré bránili uskutočniť ľudský i planetárny zámer.

S láskou Vám odovzdávam
Féwa


22. 8. 2013
Zbavujeme sa pocitu neslobody, plne podporovaní energiami duchovných majstrov

Niet slov na vyjadrenie emócie. Keď sa nad nami vznáša ako ľahúčke pierko bieleho vtáka a s nehou sebe vlastnou sa dotýka našich sŕdc, ktorých dvierka sa otvárajú, aby prijali opäť tú dlaň, ktorú človeku podáva láska. Dúfajúc, že sa jej lúč dotkne každej čiastočky ľudského i planetárneho bytia. Aby človek uveril tomu čo v sebe má.....Cit, ktorým je spojený so všetkým čo predstavuje energiu nekonečna.
Sme to my, ktorí existujeme i v iných realitách. A z diaľky frekvencií vystierame dlaň k Zemi. K padajúcim kvapkám svetla sa pripájame melódiou národov fyzicky neviditeľných svetov. Mantrou mieru, slobody, víťazstva nad všetkým čo nedovoľovalo byť SEBOU SAMÝM. Ružové lekná energií rozkvitajú naším krištálom. My sme bránou, ktorá sa otvára, aby návratom do objatia najsilnejších emócií každý jeden z nás nastavil tvár skutočnej pravde, ktorá bola dlho ukrytá v škrupine nevedomosti. Aby sa opäť - keď príde čas - znovu zviditeľnila na všetkých úrovniach. Inou láskou človeka k človeku, k Zemi. Pretransformovaním membrány zabudnutia žiarivou belosťou. Otvorením sa všetkému čo nová energia Zeme ponúka.
Nám, ľuďom - ako i dávnym predkom, ktorých rovnakým spôsobom Zem hýčkala. Vlnila sa ich emóciami, kypela hnevom nad nepochopením najhlbšieho, najprirodzenejšieho citu, ktorý človek pozná. Vnímajme svetlo, ktoré prúdi na Zem tokom energií. Vnímajme svoje srdce, ktorého sila sa rozpína a otvára cestu do iného myslenia. Nasmerovanú ku skutočným hodnotám, ktoré sú nikým nepodplatiteľné, ničím nenahraditeľné, nikoho nezavádzajúce. Empaticky, ústretovo komuniukujúce s každým kto pole energií zdieľa. Bez rozdielu farby pleti, príslušnosti, spoločenského postavenia.
Sme národom, ktorý prišiel z budúcnosti svojho "teraz". Aby splnil sľub a bol nápomocný Zemi pri jej vzostupe. Sme národom času, ktorý nami prestupuje, aby nám i Zemi vrátil myšlienku ktorou sme tvorili a spolupodieľali sa na všeobecnej prosperitě.


....Aby sme spoločnými silami otvorili bránu ľudskosti..... Perom čelenky múdrosti boli cyklicky zaznamenávané informácie tých bytostí, ktoré na Zem prichádzali, aby zmenou priorít nasmerovanou k prijatiu samého seba, človek nabral plné priehrštie svojej múdrosti, ale i zodpovednosti za seba, za matku Zem. A vplietol k nej skúsenosti, ktoré vo svojom živote pozbieral.
Brána je svetlo Galaxie, neutralizujúce v nás ego. Jej kozmická energia zneviditeľňuje manipulujúce záťaže mužských energií, ktoré na Zemi vládli svojím spôsobom. Odosobňujúc, odsmerovávajúc ľudskú bytosť od citu, zameriavajúc pozornosť na všeobecne hlásané pravdy, ktoré mali s pravdou pramálo spoločné.

S láskou Féwa


Peníze nebo život?

23. srpna 2013 v 3:17 Vývoj vědomí bytostí


A proč ne oboje?
Sedíme u luxusního stolečku stylové restaurace. S mladým velmi úspěšným mužem debatíme o penězích. Pochopila jsem, že se mu velmi daří a najednou se lekl, aby ho peníze nezkazily.
Miluju peníze. Neznám jasnější a transparentnější učitele. Je na ně tolik názorů, kolik je lidí. Osobně musím říct, že hlavně když se setkám s duchovním člověkem, tak mě velmi zajímá, jak je porovnaný s hmotou. Jestli jen přežívá nebo si může dovolit cestovat…prostě cokoliv chce.
Ano, může si dovolit? Čeština je vskutku úžasná.
Peníze nám velmi transparentně ukazují - co si skutečně dovolujeme. Jsou tak nádherným zhmotněním toho, co si myslíme, že asi neznám jasnější a rychlejší ukazatel.
Jejich kouzlo je v tom, že je prostě stále potřebujeme. Dostatek peněz nám umožňuje větší svobodu, rozšiřuje možnosti. Nedostatek nás dovede k základu naší existence, k uvědomění, co skutečně k životu potřebujeme. Je to dobré stabilní dno, od kterého se můžeme odrazit.
Mnoho let jsem pracovala na poště. V rukách se mi protočilo mnoho bankovek. Vytvořila jsem si k nim vztah jako k pracovnímu materiálu. A přitom mě neskutečně učily být v přítomnosti, protože v okamžiku nepozornosti jsem prostě o nějaké přišla. Což jsem pak musela uhradit ze svého. Byl to pracovní materiál, který jsem ale musela vnímat s respektem. Viděla jsem mnoho finančních příběhů lidí.
Věřím tomu, že vesmír (i bůh) nám přeje hojnost. Není jediný důvod, proč bychom měli trpět, proč bychom měli strádat…Jediné, co k tomu potřebujeme, propustit všechna zarytá přesvědčení, všechny omezující programy, myšlenky, které mluví proti hojnosti.
A to je práce. Je to obrovská práce. Protože teprve když s tím začnete, tak zjistíte, kolik různých protipeněžních návyků máte. Mnoho na vás řeknou vaše slova. Vaše činy jdou poté ruku v ruce. Je tolik lidí, kteří si stěžují, ale přitom neudělají ani krok jinam. Jejich myšlené je tak omezené, že prostě nedokážou vidět možnosti. A i když jim je řeknete, tak je ihned odmítnou. Peníze nejsou ani dobré ani špatné. Prostě tu jsou. Žádná doba není špatná. V každé době někdo prorazil, naopak čím méně práce je, tím více to lidi vede, nutí najít něco, co by sami vytvořili. A nevadí, že hned nevíte co, jde o to jen sebrat všechnu odvahu a podívat se celou situaci jinak. Dovolit si uvažovat tak, že vždy jsou nějaké možnosti. Rozšířit svoje myšlení. V naší společnosti se tak daří strachu. Je všude, jakmile zapnete tv, otevřete noviny…skutečně jste přesvědčeni, že se kolem vás dějí jen negativní věci? Čí je to vlastně život, který vám je předkládán? Vždycky máte volbu.
Peníze ještě nezkazili nikoho, kdo by určitého démona v sobě již neměl. Jen ho urychlily a vytáhly na světlo. Peníze vám vytáhnou stoprocentně všechny existenční strachy. Všechny strachy. Buď že je nemáte nebo že o ně přijdete. Proto je jejich úloha tak skvělá. Čím více se ve svém životě zbavíte strachu, tím svobodněji můžete žít.
Ukazují, co si o sobě myslíte, jak si sami sebe vážíte. Nakolik se dovedete ocenit. Jsou přímým obrazem vaší sebedůvěry. Miluji ten pocit, že moje cena stoupá. A nemám s tím problém říct si o částku za svoji práci. A vím, že neodmítnu člověka, který prostě nemůže dát tolik, kolik je moje taxa. Vím, že příjde jiný, který dá víc. Vím, že neodmítnu studentku, která je teď bez peněz a potřebuje moje povzbuzující slovo. To vše mi dovoluje moje cena. Mám ráda smluvní ceny, kdy já navrhnu částku a diskutujeme o ní. Lidi nejsou zvyklí mluvit o penězích, to už víc promluví o sexu, o intimitě, ale svých financích? Pro mě je důležité, abychom oba cítili rovnováhu. Je důležité umět investovat do sebe, do svého vývoje. Když pustím, zase přijdou. Nedržet, nesedět na penězích. Jsou živé, je to výměnné platidlo. Já investuji svůj čas, odvahu, schopnosti, sebe. Dávám vždy, vše co mám.
Jedna moje klientka mi při mé ceně řekla. "je to pro mě hodně, ale já ti to chci dát, protože si moc přeju, abys tuhle práci mohla dělat."
Pokud ve vás tento text vzbuzuje odpor, můžete se místo reakce na moji osobu podívat, co přesně vás dráždí. Která věta je vám proti srsti. Tam můžete najít vaše vlastní přesvědčení, které vás osobně omezuje. Jedno z praktických cvičení, jak svá nastavení změnit je praktikování vděčnosti. Když svoji pozornost přesunete k prožívání vděčnosti za vše, co máte, nezbyde vám prostor pro naříkání. Což je fajn, protože je snadnější mozek zaměstnat něčím jiným než ho úplně vypnout.
Nemusíte si vybírat, jestli peníze nebo život, lásku. Můžete mít vše. Nic si totiž neodporuje. Můžete milovat lidi, peníze, příležitosti. A to vše můžete vložit naprosto cele do svého žití. Milujte i sebe, protože odtamtud všechno vaše konání pochází. Vyberte si život. Bohatý život. Skutečně bohatý život. A to je i není o penězích.
Čeština je stejně úžasný jazyk plný jinotajů.:-)


TZOLKIN 22.8.2013 1 KAN kin 144

22. srpna 2013 v 11:28 Mayský Kalendář na každý den

ŽLUTÉ MAGNETICKÉ ZRNO

KAN - Vlna ZRNA - Síla Rozkvětu
TEĎ je nejlepší ČAS využít vrozené schopnosti.

Vlna ZRNA vám pomáhá odkrýt vrozené schopnosti a uvěřit ve vlastní síly.
Vlna KAN se může ukázat jako velmi horké období, jelikož obsahuje deset Galaktických Portálů, jejichž Energie může způsobit velký pohyb v osobních přesvědčeních.

DVANÁCTÝ den se podívejte zpět na celou Vlnu a zamyslete se, jaké zvláštnosti se objevily v tomto období. Co je jejich podstatou? Všechno je důležité - i nepříjemné a bolestné pocity. Mohla je spustit například drobná hádka, ztráta milované drobnosti, anebo setkání s člověkem, který vyvolal nepříjemné vzpomínky

Vlna ZRNA je druhá Vlna (vedle Vlny HADA) složená z deseti Portálů. Díky tomu vzroste síla působící na náš pozemský život. Zde se uzamyká také třetí ZÁMEK ČASU ( kin 156), který plní primární funkci ve sféře transformace a změn. Jeho patronem je ŽLUTÁ HVĚZDA5 - síla a umění Disciplíny, Estetiky a Krásy. Program MODRÉHO ČASOVÉHO ZÁMKU je také vaším umělcem. Podívejte se na něj pozorně. Podívejte se na své pocity a zkušenosti, jako na předvánoční úklid ve svém Srdci. Nenechte se zmást vystoupením a triky školitelů STARÉHO ČASU, kteří udělají všechno pro to, aby do vás zaseli strach, pochybnosti, bezmoc a nepokoj.

Pokud na všechno nenaleznete okamžitou odpověď, uložte ve své paměti to, čemu nerozumíte a trpělivě čekejte na vyjasnění. Pokud zavěsíte do prostoru otázku dříve, nebo později si přitáhne odpověď. Vraťte se k tématu, které vás trápí v den se stejnou Pečetí. Každá Pečeť se objevuje jednou za 20 dnů a pokaždé vám ukazuje stále jasnější tvář. Pokud budou vaše otázky stále bez odpovědi, musíte být trpěliví. To, co se jednou objeví v určité Pečeti, bude v ní stále přítomno. Možná za 20,40, nebo 60 dnů, a snad až po návratu té samé Vlny najdete vysvětlení toho, co vám bylo nyní ukázáno. Nebojte se! Máte dostatek času a určitě o nic nepřijdete!

DNES JE DOBRÝ DEN OČISTIT VZTAHY A NAVÁZAT NOVÉ
ZRNO - TO JE MAGIE KLÍČENÍ, RODINA, SEXUÁLNÍ AKTIVITA

Dnešní situace mě nutí, abych využíval své osobní možnosti. Dnes se uvolním od omezujících pohledů a nedovolím ležet ladem mým talentům. Do dnešního dne jsem čerpal jen z cizích zkušeností, ale dnes chci objevit své vlastní poklady.

TRANSFORMACE STÍNU

Uvědomte si, že životní problémy vám chtějí jen pomoci osvobodit vás od ILUZE BEZPEČÍ. Mějte odvahu využít nové možnosti. Zbavte se nadměrné opatrnosti. Nepříjemnosti, kterým čelíte vám to ukazují. Probuďte v sobě pole snů a přání.

Cíl, schopnost, příležitost….

Dny označené KAN bolestně odhalí jakoukoliv nedbalost tím, že nepoužíváte vaše přirozené schopnosti, nevyužíváte životní příležitosti a jedinečné možnosti. Země je evoluční scéna, na které musíme zdokonalit naše Hvězdné ZRNO. KAN klade zvláštní důraz na všechno, co je Božské, a co nejvíce opomíjíme. Ten, kdo se honí za iluzemi a zanedbává svoje poslání, spatří ve dnech ŽLUTÉHO ZRNA bolestný odraz svých činů. Zatímco ten, kdo se řídí moudrostí srdce, toho podpoří Energie KAN zápalnou silou, nasměruje ho k cíli, ukáže efektivitu jednání a odkloní ho od karmických úkolů, které si sám vybral. Lidem, kteří zjistí, že jejich síla je výrazně snížená, se doporučuje věnovat zvláštní pozornost informacím, které přináší Dny označené symbolem ŽLUTÉHO ZRNA. Díky tak jednoduché magii se před vámi otevře duchovní pole nabízející okamžitou pomoc v každé situaci. Síla KAN je obsažená v každém TADY & TEĎ, objevuje se vždy v pravý čas, vždy přináší nejvyšší energetický obsah a je nejvíce pokroková. Obr KAN vás nikdy nezklame, když jste v nouzi - nabídne vám to nejlepší řešení, ale musíte ho k sobě vědomě přivolat.

1.MAGNETICKÝ TÓN URČENÍ - SÍLA PŘITAŽLIVOSTI

Otevřete své srdce BEZPODMÍNEČNÉ LÁSCE. Dovolte v sobě dokonat posvátný AKT SJEDNOCENÍ. Vnímejte vibrace vašeho PRAVDIVÉHO JÁ. Poslouchejte puls uklidňující vibrace JEDNIČKY. Pronikněte vědomě do jejích hlubin. Vnímejte nepopsatelný žár BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY. Před vámi je počátek NOVÉHO. Staňte se sami sebou. Sami sebou ve vašem pozemském vtělení, které umožňuje růst vašemu Světelnému Tělu. Odkryjte tajemství paradoxu odděleného JÁ v JEDNOTĚ Bytí. Vy jste iniciátorem NOVÉHO. Vy jste JEDINÝ, kdo může najít cestu! Vy jste jednoznačně výchozím bodem i korunovaným koncem. Pokud se cítíte osamoceni, nebo odděleni od ZDROJE, podívejte se na sebe v Jednotě se svým Světelným Tělem. Představte si Bytí JEDNOHO SPOLEČNÉHO SRDCE.

VY JSTE TA MOUDROST, KTEROU HLEDÁTE!

Tón PRVNÍ představuje PRASÍLU, což znamená, že je přiřazen ke ZDROJI, nebo též k formaci, která v danou chvíli je ZDROJEM. Síla její akce se zaměřuje na vytvoření OHNISKA, nebo jinak - na přípravu CENTRA invokace Ducha v matérii. Tady se nachází síla počátku - začíná běh Evoluce. Obsah související se ZDROJEM se objeví teprve po spojení Tónu s Pečetí. Tón MAGNETICKÝ zde představuje PRAZDROJ - čili původní ZDROJ, z kterého vychází všechny další impulsy v poli definovaném Pečetí. V Energii Tónu PRVNÍHO se objevuje počátek nové etapy. Téma Pečeti se stane programem realizovaným během dalších DVANÁCTI Dnů Vlny.


Přehled Vlny 22.8. - 3.9.

KAN 1
CHICCHAN 2
CIMI 3 galaktický portál
MANIK 4 galaktický portál
LAMAT 5 galaktický portál
MULUC 6 galaktický portál
OC 7 galaktický portál
CHUEN 8 galaktický portál
EB 9 galaktický portál
BEN 10 galaktický portál
IX 11 galaktický portál
MEN 12 galaktický portál
CIB 13

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.