Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Červen 2013

Markus Rothkranz: Emoce, mysl a duše

30. června 2013 v 10:45 Vlastnosti i ctnosti

Nejdůležitější pocit na světě je být sám se sebou v míru.

Vaše tělo je jen obrazem toho, jak se cítíte uvnitř. Pocity vždy ovlivňují vaše tělo a to zase ovlivňuje vaše pocity. Jsou jedním. Když skrýváme své pocity, trpí naše tělo vředy, bolestmi hlavy, rakovinou, nádory atd.

To, že budete jíst syrovou stravu neznamená, že neonemocníte. Tím si pouze nachystáte "pódium", ale "představení" určují "herci", které vyšlete na scénu. A těmito "herci" jsou vaše pocity.

Nové vědecké testy nyní bezpochyby prokazují, že naše pocity jsou mocnější než cokoli si dokážeme představit. Doslova mohou vytvořit naši realitu. Jde o obor epigenetické medicíny a na toto téma napsal skvělou knihu "The Genie in Your Genes" ("Gin ve vašich genech") dr.Dawson Church. Mohl bych napsat samostatnou knihu jen na toto téma. Ale zkusím to shrnout stručně jak jen to půjde.

Vaše buňky jsou malí vojáčci, kteří čekají na instrukce a jsou ochotni jít do boje a zemřít pro vás. Každý z nich. Jen jim řekněte. A zde musíte být opatrní. Vaše buňky totiž nerozumí sarkasmu. Berou to tak, že vše co řeknete, myslíte doslova. Například, pokud neustále říkáte, "cítím se děsně, kéž bych umřela", hádejte co se stane. Začnete mít střevní problémy a vaše buňky začnou stárnout a odumírat. Pokud máte zlomené srdce, začne vaše srdce slábnout. Mnoho lidí doslova zemřelo na zlomené srdce. Pokud se cítíte nechtění, vaše tělo z vás nechtěné začne dělat. Pokud se cítíte skvěle a jste se svým životem spokojení, vaše tělo se začne zázračně uzdravovat, často popírající logické vysvětlení. Tento proces je okamžitý. Vědci mohli pozorovat, jak se před jejich očima v rozmezí vteřin měnila DNA lidí spolu se změnou jejich myšlenek. V jednom testu, nebyl v krvi muže zjištěn žádný cukr. Za několik minut, kdy se jeho osobnost změnila, odebrali muži krev znovu a zjistili u něj cukrovku. Myšlenky jsou ti nejmocnější léčitelé či zabijáci v našich životech.Každá myšlenka, každý okamžik, každé konání má silný dopad na buňky v našem těle. Pozitivní myšlenky s vysokou energetickou vibrací mohou vaše tělo zbavit nemoci. Negativní, stresující myšlenky s nízkou energetickou vibrací vám mohou způsobit nemoc. Dávejte si pozor na to, co říkáte a posloucháte. Slova mají moc. Většina lidí mluví způsobem, který zvyšuje stres v těle a oslabuje imunitní systém a životní sílu (vůli žít). Slova mohou změnit způsob našeho myšlení a cítění. Výzkum prokázal, že mluvení a myšlení správných myšlenek ve skutečnosti mění lidskou DNA!

Vypněte televizi a ZPRÁVY! Jde o opravdovou toxicitu, která do vás skrze vaše oči a mozek vstupuje. Vystavování se negativním, nepěkným, znepokojivým obrazům, zvukům a myšlenkám způsobuje oslabení těla. Zbavte se VŠEHO ve vašem životě, co je toxické - to zahrnuje negativní lidi, myšlenky, záležitosti životního stylu, obrazy, záležitosti z minulosti, otázky svědomí - udělejte si pořádný jarní úklid na duši! Vzdalte se ode všeho, co vás stresuje nebo nepodporuje vaši pohodu.

Německý doktor Dr. Coldewell vyléčil mnohem více lidí z rakoviny než kdokoli jiný v německé historii (přes 35 000 pacientů většinou se smrtelnou rakovinou), bez drog či operací. Víte jak? Technikou redukování stresu a nápravou lidských myšlenek.

STRES

NEJHORŠÍ VRAH ZE VŠECH

Stres stojí téměř za všemi známými nemocemi. Doslova vás užírá. Jen se sami sebe zeptejte: co vás užírá? Jaké pocity schováváte či zadržujete, které jsou pro vaši bytost tak "kyselé", že ve vás doslova vyžírají díry? Nemůžete je v sobě zadržovat, nebo vás to zabije. Vyrovnejte se s tím, nebo jednoduše odejděte a nechte to být. Musíte se osvobodit od problému či vztahu, který vás takto užírá. Pokud v sobě budete držet pocity a nepustíte je ven, pak budou hnisat. Tato energie někam musí jít, takže se někde na vašem těle projeví "užíráním". MUSÍTE ZREDUKOVAT STRES - to ovlivňuje každou buňku v těle. Mysl může posilnit či oslabit tělo v několika vteřinách.

Na cokoli myslíme, to také přitahujeme. Přestaňte lpětna špatných věcech, na frázích typu "co kdyby" a "neznámu". Soustřeďte se na to, co VÍTE. Přestaňte přitahovat špatné věci tím, že z nich máte obavy!

SMĚJTE SE jen tak, bez důvodu - trošku si zahrajte na blázna - přinese to pozitivní vibrace vašim buňkám a nastartuje se tak proces uzdravování.

USMÍVEJTE SE - děje se něco magického, když se na lidi usmíváte. Ihned můžete pociťovat tu změnu energie. Je to tak ohromující, mnoho lidí se rozpláče, jak se jim uleví.

Nedovolte, aby se k vám špatné věci dostaly. Jde o součást života. Vesmír nemůže existovat bez rovnováhy. Stejně jako na každý den připadá jedna noc. Ale pak zase přijde den. Buďte trpěliví, nechte věci plavat a užívejte si tu jízdu.

Minulost už je historie a to, čeho se bojíte, se v budoucnu může stát. ALE NEMUSÍ! Takže přestaňte plýtvat energií, važte si a vyrovnejte se s tím, co je právě v tento okamžik před vámi! Začněte tím, že budete dělat ostatní lidi šťastnými. Odstupte z vaší cesty a vaše uzdravování začne. Vždy buďte upřímní k sobě i ostatním. Nehrajte žádné hry s myslí. Abyste byli šťastní, musíme přijmout to co je a jednoduše se s tím v klidu vyrovnat s věděním, že jsme uvnitř svobodní, ať už je to navenek jakkoli.

Podívejte se na lidi, kteří nikdy neonemocní. Jsou pořád optimističtí, v pohodě, nic si nepřipouští, ničeho se neobávají a vidí jen ty dobré věci.

"Život člověka je takový, jaký si ho jeho myšlenky udělají."

Marcus Aurelius


- See more at: http://www.novazem.info/markus-rothkranz-emoce-mysl-a-duse/#sthash.ZkhCnkkM.dpuf


TZOLKIN 30.6.2013 13 CHUEN kin 91

30. června 2013 v 10:17 Mayský Kalendář na každý den

MODRÁ KOSMICKÁ OPICE

Trecena CAUAC staví všechno ve znamení otázek a vyzývá vás udělat mnoho pozitivních změn v životě. TŘINÁCTÝ Den jasně zdůrazňuje, že k životu je třeba přistupovat s humorem, protože vážnost nepatří k vašemu osudu.

CHUEN, TO JE TKADLEC, NEBO JINAK NAVIGÁTOR ČASU, MYŠLENEK, NÁPADŮ ZTĚLESŇUJÍCÍ VLÁKNO A SVĚTELNÉ LINIE, A JAKO ŠTĚPY VINNÉ SPLÉTÁ JE V PLÁTNO NAŠÍ REALITY.
ZDE JSOU NOVÉ NÁPADY, MYŠLENKY A VZORCE VPLÉTÁNY DO NAŠEHO ŽIVOTA.

Dnes v sobě odhalím jednoduchost, lehkost a dětskou nevinnost. Nestarám se o machinace a podvody, ale věřím a ještě jednou věřím. Dnes se neurážím a nejsem přecitlivělý k vlastní osobě. Žertuji a dovoluji žertovat ostatním. Těším se z dosaženého pokroku.

TRANSFORMACE

Buďte SVĚTLEM! Mluvte bezprostřední pravdu! Zůstaňte citliví, srdeční, příjemní! Naučte se, jak v klidu přijmout všechny neúspěchy, zvraty osudu, či náhlé zásahy do života. Použijte vrozenou schopnost uzdravit svoji přecitlivělost!

CHUEN… humor, lehkost

Ve Dnech CHUEN začíná proces odpálení tvořivých myšlenek. Fyzická materie se nyní přesouvá do oblasti sféry nemateriální. Dny MODRÉ OPICE vás zalívají impulsy pomáhajícími transformovat tíhu komplikací v jednoduchou lehkost. Pokud jste velmi silně spojeni se světem fyzické materie (majetek, postavení, autorita), Dny MODRÉ OPICE se mohou ukázat velmi únavné. Pokud jste v životě zapomněli na hlubší smysl pro humor, CHUEN vám to připomene dosti bolestně.
V případě, že jste našli svoji lehkost - svého vnitřního klauna - otevře se před vámi svět BÍLÉ MAGIE. Budete vyvedeni do reality, ze které přichází vaše tvořivost. Obtížné životní situace se vyřeší téměř spontánně - především ty, v kterých vaše staré Vědomí vidělo Gordický Uzel. Dny MODRÉ OPICE probouzí vaše magické schopnosti a vynáší na povrch váš tvůrčí potenciál dřímající v podvědomí. Tady poznáte zákon Rezonance, možnosti mysli, moc slova a sílu vůle.
Pokud vám chybí svoboda a lehkost, pokud stále namáhavě bojujete se životem, přijměte úvahy MODRÉ OPICE. Její moudrost vám pomůže bezbolestně se uvolnit od těžkostí, s kterými se setkáváte. Zátěží je úplně všechno, co vám překáží v radosti ze života!
Pokud váš klaun - váš vnitřní Obr - ještě nadále spí, pokuste se ho probudit ve Dnu CHUEN. Pomalu! Nerozčilujte se - to je motto MODRÉ OPICE.

13. KOSMICKÝ TÓN TRANSFORMACE - SÍLA POHYBU UNIVERSA

TŘINÁCTKA se vás dotýká rukama neviditelných sil, zodpovědných za radikální změnu. Tón TŘINÁCTÝ uvádí do pohybu vše, co se brání změně, co je strnulé, co vypadlo spod vaší kontroly. TŘINÁCTKA může spustit cokoliv, co dramaticky změní běh vašeho života. Věřte ale, že se vás dotýká Nejčistší Energie Universa, a nová sebeidentifikace, pomáhající vám otevřít se darům Vesmíru. TŘINÁCTKA vás volá, abyste se připojili k akci na zlepšení vyšších standardů vašeho Esenciálního JÁ a k cíli vašeho Světelného těla. Přemýšlejte, o jak velký pohyb běží z hlediska vaší důvěry lidem a v přirozené procesy života. Věnujte pozornost běhu okolností, které se náhle objeví před vaším duchovním zrakem.TŘINÁCTKA má moc pohybu úrovní a změny četnosti. Posílá vám nejnovější informace, vrhá nové výzvy, vytváří nové možnosti. Staňte se Nebeským Poutníkem. Buďte upřímní a flexibilní. Dovolte nepříznivým situacím stát se vašimi dynamickými spojenci!

OTEVŘETE SE SPOLUPRÁCI,
KTEROU VÁM NABÍZÍ POHYB UNIVERSA
POD VAŠÍM VEDENÍM!

V Tónu TŘINÁCTÉM pulzují Energie, jejichž podstatou je SÍLA TRANSFORMACE, čili SÍLA PŘEMĚN A ZMĚN. Bez nich by nic NOVÉHO nemohlo vzniknout. Pokud jste v minulosti měřili čas v rytmu "12", to znamenalo, že jste se mohli točit pouze dokola, ať jste dělali cokoliv správně a rychle - nic podstatného z toho nemohlo vzniknout. Číslo "13" je často nazýváno BOŽSKÝM FAKTOREM. Jiné školy mluví o 13 jako o ČÍSLE OSUDU.
Dny s Tónem TŘINÁCT jsou často přetíženy svým obsahem, umožňující přeměnu energie, která se může jevit pro člověka velmi zdrcující. Proto může vzniknout pocit lenosti, nesoustředěnosti, nebo pocit něčeho NOVÉHO, co visí ve vzduchu. Nezapomeňte, že TŘINÁCTÝ Tón vzniká spojením Tónu PRVNÍHO, který vždy ohlašuje něco nového. Tón TŘINÁCTÝ se váže s fází přechodu - opuštěním STARÉHO a připojením se k NOVÉMU - čili SÍLU TRANSFORMACE.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Pouze s vírou můžeš něco vykonat.....

30. června 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Uvědomuješ si plně Mne i Mou božskou přítomnost? Probouzíš se každé ráno s písní lásky a vděčnosti ve svém srdci? Jsi připraven na vše, co ti den může přinést, protože víš, že to bude krásný den, neboť Já jdu před tebou, abych ti připravil cestu? Očekáváš, že dnešní den přinese to opravdu nejlepší, a vidíš, jak vše do sebe dokonale zapadá? Vidíš všechnu tu krásu a zázraky světa, nebo shledáváš, že jsi zaměřen na chaotický stav světa, a stěžuješ si, že příčinou všeho je samo lidstvo? Uvědom si, že tento život nemůžeš prožít bez víry, protože pouze s vírou se vše stává možným. Pouze s vírou můžeš něco vykonat, ale sám od sebe nemůžeš udělat nic. Dovol Mi pracovat v tobě a skrze tebe, aby Mne všichni poznali, milovali Mne a chtěli kráčet po Mých cestách a konat Mou vůli.

TZOLKIN 29.6.2013 12 OC kin 90

29. června 2013 v 11:11 Mayský Kalendář na každý den

BÍLÝ KRYSTALICKÝ PES

Oc / LaKa - Skutečná spirituální autorita může být realizována, pokud vyrovnáte a přijmete všechny vaše akce a zkušenosti, objevíte a poznáte účel vaší životní cesty a dosáhnete harmonie a rovnováhy v duši. Energie LaKa ( 12 ), která představuje souhrn jednoho života, vám ve vašem úsilí pomáhá. Dnes je jen jeden den, ale vaše duchovní cesta trvá celý život, takže využijte tento den pro malý kvantový skok vpřed. Pamatujte si, že nejsou žádné vražedné lhůty pro cestu vaší duše.

Trecena BOUŘE staví všechno ve znamení otázek a vyzývá vás udělat mnoho pozitivních změn v životě. DVANÁCTÝ Den ukazuje, co může udělat LÁSKA a jak kontrolovat emoce.

DNES JE DOBRÝ DEN TĚŠIT SE S RODINOU A PŘÁTELI

Jen LÁSKA je schopna udělat mnoho pozitivních změn v životě. Dnes uzdravím emocionální zranění a proměním své nepřátele v duchovní spojence. Dnes je mi cizí egoizmus, chamtivost a závist. Otřu si slzy a začínám milovat. Dnes se pustím do dialogu s partnerem a osvěžím znalosti.

TRANSFORMACE

Získejte přístup k objektivní moudrosti, která - přistupujíc nestranně do emocionálních dramat - ve vás záměrně vyvolává nepříjemné pocity, abyste začali hledat cestu ven. Přestaňte se na sebe rozčilovat. Nehledejte viníky venku. Vyveďte svoje emoce z dramatu života do svobodně zvolené neutrální oblasti. Přijměte v pokoře vaše životní lekce a uzdravte jejich příčiny. Otevřete se kontaktu společníka osudu. Přijměte jeho pomoc.

Pocity, loajalita, přátelství…..

Dny Energie BÍLÉHO PSA pronikají do celého vašeho emocionálního těla a diagnostikují v něm téma LÁSKY. BÍLÝ PES vyvolává otázky lásky v partnerství, prosvěcuje pole pocitů v rodinném kruhu i v mezilidských vztazích. Jak dlouho Vědomí člověka nechápe lásku Vyšší Pravdy, tak dlouho se bude potýkat s milostnými závody a s hlubokým rozčarováním. Pokud se Vědomí člověka opírá o moudrost srdce, může brát i dávat lásku - miluje a je milován. Setkává se se souhlasem vnějšího světa, chce obejmout svět kolem ramen, je vysoce tolerantní, každý problém zkoumá z pozitivního pohledu znalostí. Jeho život se ubírá šťastně, přijímajíc všechny - nejen ty příznivé - situace.Nicméně každé rozčílení, či ustavičné negace, jsou důsledkem nedostatku lásky. Komu je toto pole energie blízké, měl by pečlivě zvážit zkušenosti zaregistrované ve Dnu OC. Dovolte spojit se se světelným světem BÍLÉHO PSA. Otevřete se radosti! ŽIVOT JE KRÁSNÝ!

12. KRYSTALICKÝ TÓN BILANCE - SÍLA VYŠŠÍ PRAVDY

Ve DVANÁCTCE je zakódována mystická pravda vyplývající z polarity. Prýští odtud síla vytrvalosti, podporující celé naše rytmicky pulsující tělo.Žijeme ve světe polarity a víme, že všechno patří do jednoho velkého CELKU - uvědoměním si svých osobních vzorců. Polarita je hologram vytvořený překrytím dvou různých světů a různých realit. Síla DVANÁCTKY se snaží, abyste tuto pravdu objevili. Vědění je otázkou schopnosti vnímat. Hledejte, kde je pevnost tlaku, kde se chováte svobodně bez ohledu na komplikace a složitost omezení. Kdy se cítíte svobodní? Použijte póly polarity k poznání pravidel, které vás omezují. Jako člen Světelné Rodiny si přivolejte mystickou moudrost, spojte oba póly a rozšiřte duchovní obzory svého života.

ROZŠIŘTE SVÉ MOŽNOSTI !!
VY DRŽÍTE TAJEMSTVÍ ROVNOVÁHY VESMÍRU!!

V Tónu DVANÁCTÉM dosáhne každá Vlna fáze zralosti. Slovo krystalický zde znamená jasný vhled, čistotu obrazu, možnost vhledu do uložených částí. Rentgenový snímek DVANÁCTÉHO Tónu nám ukazuje, o co se v celé Vlně jednalo. A také, jak jsme byli zapleteni karmickými vazbami - to nám odhalí vyšší nadhled. Tón KRYSTALICKÝ preferuje VĚDĚNÍ A POZNÁNÍ. Všechny kalendářní Dny s Tónem DVANÁCT přinášejí vysvětlení dříve nevysvětlitelných znaků, pocitů, obrazů, které se objevily v předchozích dnech Vlny. Ve DVANÁCTCE je také zahrnuta SÍLA SPOLUPRÁCE podporující mezilidské vztahy navázáním nových dialogů a ukončením sporů.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Jak se naladit na božskou citlivost.

29. června 2013 v 11:10 Mayský Kalendář na každý den

Třináctidenní cyklus kodifikovaný jako stavební jednotka posvátného kalendáře (20 * 13 dnů), je přesně takovým vysokofrekvenčním vývojovým cyklem, jehož si staří Mayové byli vědomi a k němuž se ti z nás, kteří se chtějí začlenit do kosmických procesů, mohou navrátit. Jak si ale můžeme začít tak citlivý cyklus znovu uvědomovat? Naše smysly z velké části otupil život v prostředí, která nijak nepovzbuzuje naši vnímavost k božskému toku času. Toto otupení ještě umocňuje globálně rozšířené užíváni astronomických, tedy na čistě fyzikálních jevech založených kalendářů. Jakým způsobem tedy můžeme znovu získat citlivost a přizpůsobit se toku kosmických energií, které nám napomáhají ve vývoji? Logicky nejlepší cestou je navrátit se k vnímání času klasických Quicheů, Mayů, Aztéků
a Čerokíů a jejich tzolkinu a poté je zkombinovat s tunovým kalendářem kosmických vlnových pohybů. Tímto způsobem se budeme moci znovu naladit na božské stvoření a stát se součástí jeho vývoje.

Pravidelný 13denní cyklus tzolkinu tedy představuje jakýsi mikroskopický odraz energetických změn, které ovládají dlouhodobou spirální evoluci lidských dějin. To také může
vysvětlovat, proč má každý den svou duchovní energii a proč jsou některé dny považovány za příznivější pro tvůrčí činnosti než ostatní. Jak uvidíme později, právě takto pohlíželi staří Mayové na svůj posvátný kalendář.
Nabízí se na tomto místě také analogie s hudbou. Mayský týden o 13 dnech (trecenium) lze považovat za svrchní tón s frekvencí 144tisíckrát vyšší než má základní tón Velkého cyklu (který je tvořen 144 000 trecenii ) . Energetické změny běžného 13denního cyklu tak budou stejně reálné, i když mnohem méně znatelné, než je tomu u Velkého cyklu. Budou jako drobné vlnky na hladině oceánu evolučních změn. A podobně jako existují vysokofrekvenční zvuky, které není schopen téměř nikdo zachytit, mohou existovat i časové cykly s frekvencemi natolik vysokými, že si je většina současných obyvatel Země ani neuvědomuje.

C.J. Calleman Ph.D. Mayan Calendar and the Transformation Consciousness

Protanči a prozpívej dnešní den ruku v ruce se Mnou.

29. června 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Nebuď zmožen tím vším, co musíš udělat. Nauč se jednoduše udělat v daném čase jeden krok a věz, že každý další krok tě přivede blíže k cíli. Nepokoušej se běhat dříve, než se naučíš chodit, nebo se pouštět do něčeho, co je pro tebe příliš náročné, takže se musíš vláčet a dřít s každým dalším krokem. Toto není správný postoj; to není naplnění Mou radostí a svobodou. Znamená to, že se pokoušíš jít dál ze svých vlastních sil, že jsi se ode Mne oddělil a ztratil jsi vidinu budoucnosti. Přestaň s tím, a pak změň celý svůj postoj. Vše Mi přenech, a potom se uvolni a raduj se ze všeho, co děláš zcela novým způsobem. Změna postoje může nastat v okamžiku, a proto se změň, a to rychle, a protanči a prozpívej dnešní den ruku v ruce se Mnou.


Láska

28. června 2013 v 22:42 Vlastnosti i ctnosti

V našem životě je tolik důležitých věcí a cílů, a přesto jednou všichni zjistíme, že nejdůležitější je…
…. láska v naší duši.
…. láska, o kterou jsme se podělili s ostatními.
…..láska, kterou cítíme k andělům a Bohu.
…..láska, kterou přinášíme tomuto světu.

TZOLKIN 28.6.2013 11 MULUC

28. června 2013 v 13:58 Mayský Kalendář na každý den

ČERVENÝ SPEKTRÁLNÍ MĚSÍC

Muluc/ Buluk - Buluk je síla přírody. Neuvěřitelně silná, tvrdohlavá, nenapodobitelná síla, která si nevybírá stranu, může způsobit velké dobro i velké škody. Muluc je také životní síla, která dává mnohem více než přijímá, ztělesňuje jak nejvyšší laskavost, tak nejnižší zneužívání, jakého jsou lidské bytosti schopny. Společně Muluc a Buluk vybičují Bouři, její silu a potenciál a vyžadují obrovskou sílu vůle a charakteru řídit a manévrovat. V době této kombinace, která se opakuje v Tzolkinu každé kolo, se můžete naučit, jak tyto energie využívat pro pozitivní výsledek, ale to nějakou dobu trvá.

DNES JE DOBRÝ DEN PROJEVIT VDĚČNOST ZA CELÉ DÍLO STVOŘITELE

Dnes se uvolním od výčitek svědomí a falešné pokory. Nestarám už o uspokojení ambicí mého EGA, ale dívám se, co je upřímné a dobré pro okolí. Moje krev je banka informací. Nemoci krve ukazují na nedostatek pojetí o životě. Anémie - pocit špatného přístupu k životu, hypotenze - poraženectví, hypertenze - nedostatek touhy vymanit se z emocionálních dramat.

TRANSFORMACE

Shoďte závoj zapomnění! Probuďte se! Protřete si oči! Soustřeďte se na svůj vnitřní Střed! Podívejte se na nové možnosti! Pokud se otevřete změně - vzpomenout si - získáte záštitu Božského Vedení. Staňte se svítící lucernou. Hledejte ty, kteří vás potřebují, kteří plně přijmou váš způsob projevu. Přestaňte bojovat. Spolehněte se na přirozené procesy…..

Očištění, probuzení….

Spolu s Pečetí MULUC vchází do života Energie prolamující blokády. ČERVENÝ MĚSÍC zodpovídá za plynulost pohybu a průchodnost všech kanálů. Chce rozpustit zóny blokád, a obvykle potřebuje zvýšit sílu tlaku, aby došlo k maximálnímu protržení Energií a bylo dosaženo bodu průlomu. Dny MULUC jsou spojeny s velkou dynamikou a spoustou změn, protože pohyb zajišťuje průchodnost a čistí usazeniny. Síla MĚSÍCE vyplavuje bolestným způsobem záležitosti skrývající se v poli identity, nutí nás přehodnotit naše vlastní stíny. ČERVENÝ MĚSÍC ukončující přehlídku Stínů, v nás může vyvolat vzpouru, nebo přinést nepříjemné vzpomínky. To bude ale velmi prospěšné našemu procesu růstu - MULUC pouze chce - pomoci nám osvobodit se od nadvlády Ega, které na základě - nepochopení minulosti - nám dává pocit oběti, nebo osoby ukřivděné lidmi, či osudem.
Kdo je ve shodě se svým Srdcem, tomu MULUC udělá velkou radost . Život takového člověka běží hladce, všechno je v pořádku, jakoby mávnutím kouzelného proutku. Čistící operace MULUC jemně, ale pevně odstraňuje zbytky kurzu a bezbolestně vyplavuje staré vrstvy z pole podvědomí. Kdo má problémy se sebevědomím, kdo neví co chce a co v životě hledá, ten by se měl obrátit na Energii MULUC. Napětí a vlny klidu, proložené chvilkami zklamání, je možné odstranit ze svého života díky očistné síle MĚSÍCE. Věnujte pozornost na konkrétní dopad těchto sil - jeho neúprosnosti a vysoké schopnosti. Snažte se zbavit negativních afirmací a pesimismu vidět svět černě, ještě než ČERVENÝ MĚSÍC vstoupí do pole oprav.

11. SPEKTRÁLNÍ TÓN OČISTNÉ SÍLY - SÍLA ROZPOUŠTĚJÍCÍ NAPĚTÍ

JEDENÁCTKA - to je proces rozpouštění - proces, který vymývá všechny staré vrstvy, až na živou Bytost. JEDENÁCTKA, to je síla přinášející Světlo do VŠEHO - CO - JE,
transformující zastaralé vzorce a struktury, uvolňující věci, které neslouží pokroku. Dovolte jí rozdrtit všechny komplikace. Dovolte proměnit je v požehnání jednoduchosti. Síla JEDENÁCTKY vynáší do vašeho Vědomí falešné učení víry, favorizované ideály a mylné představy. Podívejte se na ně zblízka, zda jsou vhodné, důkladně testuje a v případě potřeby zreformujte. Zjistíte, co je ve vašem životě disharmonické, co neodpovídá, čím se hodně trápíte. Pokuste se to zastavit! Podívejte se nadhledem - do svého života. Přijměte lekce disharmonie bez odporu a jejich vyhodnocení, pak se křehké vnitřní stěny zhroutí samy . Cesta výzev, životních úskalí a omezení vás zavede do rovin vyšší moudrosti. Vy sami jste tím, co vás v životě omezuje. Otevřete se moudrosti vesmíru. Očekávejte odpověď. Buďte připraveni na změnu!

TAK, JAK SE BOŘÍ STARÉ FASÁDY A HROUTÍ SHNILÉ ZDI,TAK SE PROJEVÍ ČISTOTA PRAVDIVÉHO SMYSLU BYTÍ

V JEDENÁCTÉM Tónu do hry vstupuje OČISTNÁ síla. Tento vzorec může vyvolat řadu turbulencí, protože musí odsunout z cesty toxický odpad nahromaděný za posledních 10 dnů Vlny. Výsledek konání (cíl), je odvozen z pole napětí. V Tónu SPEKTRÁLNÍM se shromažďují síly disponující LÁSKOU ZDROJE. Ve spirituálním smyslu je LÁSKA tím nejušlechtilejším duchovním darem, jelikož osvobozuje od karmických břemen skrze spásné pole Lásky. V každé Vlně jsou Dny s Tónem JEDENÁCT velkým uspořádáváním. Slibují čištění, uvolnění a celkovou neutralizaci odpadů. Ale nezapomeňte, že síly mohou způsobit radikální obrat a mohou vstoupit i násilně. Pokud byla doba bohatá na události bude mít JEDENÁCTKA intenzivní kurz. Prostřednictvím Energie JEDENÁCTÉHO Tónu bude značná část odpadu vyhozena do koše. Díky této znalosti můžete maximálně využít Dny s Tónem JEDENÁCT k jarnímu úklidu ve Vědomí, a zejména v pocitech, emocích a myšlenkách.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Je to láska, která spojí všechno lidstvo.

28. června 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Když se skříň naplní až k prasknutí a dveře se rozevřou, všechno vypadne ven a nic tomu nemůže zabránit. Když se otevře zdymadlo, voda se valí vpřed ohromnou silou a vše strhává s sebou. Tak je to i s duchovní silou v tvém nitru; jakmile byla jednou rozpoznána a uvolněna, nic nemůže zastavit její tok. Dere se vpřed, strhává stranou vše záporné a disharmonické a přináší s sebou mír, lásku, harmonii a porozumění. Je to láska, která přemůže svět; je to láska, která spojí všechno lidstvo. A proto čím dříve uvolníš obrovskou moc lásky v sobě
a necháš ji svobodně plynout, tím dříve spatříš ve světě mír a harmonii a jednotu celého lidstva. Máš-li ve svém srdci lásku, obdržíš od každého opravdu to nejlepší, protože láska vidí pouze to nejlepší, a proto to nejlepší přitahuje. Neměj strach; otevři se, nic nezadržuj a nech vše volně plynout.

Lady Kuan Jin - Navěky v míru

27. června 2013 v 23:51 Doteky Nového Života

Uveřejnil(a) Láďa
Středa, 26 Červen 2013 18:55
Poselství přijala Natalie Glasson, dne 10.6.2013

Zdravím vás, milovaní, jsem Lady Kuan Jin; přicházím a přináším vibraci svého míru, abyste přijali vše, co mír přináší. A právě o míru bych dnes s vámi ráda mluvila, aby jeho vibrace a pochopení, co mír je, ve vašem bytí vzrostlo. Mír přináší energii, nadšení, léčení a inspiraci. Když přijmete mír, umožňujete Stvořitelovu proudu, aby protékal vaším bytím, srdcem a duší. Mír nese vibraci pravdy, jasnosti a jednoty, aby ji všichni mohli zažít. Mír není pouze ticho či klid, ale je to mocná kvalita Stvořitele, která rozvíjí vaši vnitřní vyváženost, harmonii a sílu. Mír je spokojenost Stvořitele a se Stvořitelem, není třeba hledat moudrost nebo toužit, protože chápete, že jste celiství a nesete si vše, čím je Stvořitel, ve svém bytí. Mír povstává s hlubší důvěrou ve Stvořitele, v podporu a vše, co Stvořitel poskytuje. Mír se rozvíjí v přítomnosti lásky pulzující celým vaším bytím, vyvěrá z každé buňky vašeho těla. Mír není jen zkušenost, ale život pocházející ze zdroje vašeho bytí, a proto je mocným zastupitelem vaší pravdy. Když si s sebou nesete mír kdekoli jste, cokoli děláte, nemusíte již vycházet z aspektů osobnosti, z posuzování, strachu či pochybností, ale vytváříte zejména ve svém nitru prostor, který umožňuje štěstí a blaženost, která vás naplňuje a vyzařuje. V přítomnosti pravdy a hlubokého míru vyvěrajícího z vašeho bytí, z vaší duše, jste si vědomi, že se vylaďujete na vibrace Stvořitele a propojujete se s celým svým bytím na vše, čím je Stvořitel. Vibrace vašeho těla, energetických těl i reality se stanou pokojnými, jsoucími ve skutečné blaženosti a harmonii se Stvořitelem, umožníte si prožívat vše s lehkostí a setkat se s dokonalostí Boha.

Mír nechci propagovat jako vnější energii či prožitek, ale jako vnitřní realitu, aby vnesla harmonii na Zemi a do situace, kterou si lidstvo vytvořilo skrze opomíjení svého božského já a manifestace. Mír vám umožňuje kvitovat božskou podstatu ve svém bytí, v každém člověku na Zemi a ve veškeré živé hmotě či duši. Jestliže toto potvrzení přijme velká většina, může to rozplést všechny situace plné bolesti, chaosu, nevyváženosti a ublížení, které lidstvo způsobilo a způsobuje sobě navzájem i Zemi. Protože fyzická realita je pro vás tak pevná a reálná, zdálo by se, že abyste vyléčili sebe, vyléčit své činy a činy lidstva jakožto celku, museli byste řešit problémy ve fyzické realitě. To samozřejmě může přinést více míru a harmonie do jakékoli situace, ale její účastníci přesto nemusí být spokojení či naplnění, často věří, že si zaslouží víc, možná jako kompenzaci nebo k vyléčení své vnitřní bolesti.

Často se stává, že činy ve vaší fyzické realitě ne vždy přinesou naplnění a spokojenost, jak je třeba. Když je čin či děj jakéhokoli druhu iniciován z nitra vašeho bytí, z vaší duše a pravdy, pak je převeden do situace a ke zúčastněným a je naplněn takovou péčí a pravdou, že neustále naplňuje každého z těchto lidí či duší. Každý člověk rozpozná v té energii Stvořitelovu pravdu a díky této pravdě se situace zharmonizuje Stvořitelovou vibrací, uvedena do naprosté harmonie a dokonalosti. Když vstoupí vibrace Stvořitele, vše se vhodným způsobem vylaďuje, dokonce i když je přítomen strach. Kdyby si každý člověk umožnil zpřístupnit mír, kterým je Stvořitel v jeho bytí, dovolil míru vzejít v každém činu, který udělají a v každé myšlence, kterou si pomyslí, pak by se mír ihned projevil po celém světe, dokonce i v situacích, které se jeví tak propletené strachem a bolestí. Mír by se projevil navenek ve fyzické realitě Země, protože by spustil hluboké uvědomění si Stvořitele a rezonanci s ním. Vše, čeho se držíte a již to více nepotřebujete, nevyhnutelně odpadne a zůstane jen to, co je pravda, blaženost, láska a Stvořitel.

Mír je často spojován s myslí, protože jste žádáni a povzbuzováni, abyste si vytvořili klidnou mysl prostou neproduktivních či ustrašených myšlenek, ale mír může a také se rozvíjí na hlubší úrovni v celém vašem bytí. Mír, jak jsem již uvedla, se zažehuje v duši a v pravdě a odtud proudí, je ceněn jako síla a zdroj ochrany a také umožňuje hlubší jednotu se Stvořitelem. Mír a všechny jeho nádherné kvality mohou být emocionálním stavem, který setrvává jako vyjádření vašeho bytí v každé situaci, což znamená, že vaše emoce jsou vyvýšené spíše než by létaly z extrému do extrému.Můžete emocionálně zažívat smutek či štěstí, ale v přítomnosti míru nejste napojeni či nedržíte se této emoce, prožíváte její téměř nejnižší míru a ve chvíli, kdy ji rozpoznáte, odpluje. I když prožíváte nějakou emoci, mír je vždy přítomen jako podpora, moc a síla.

Mír může být přítomen i ve fyzickém těle, kde vytváří dokonalé zdraví a vitalitu. Dokážete-li si představit mír existující v každé buňce vašeho bytí, veškeré podráždění na energetické úrovni, které se tu ukotvuje a projevuje na fyzickém těle a způsobuje nedokonalost, zmizí. Tělo bude spokojené, bude prožívat zdraví a hojnost Stvořitele, zcela a naprosto v harmonii, dobré náladě a zdraví. Časté stížnosti fyzického těla jsou jako nespokojenost pramenící někdy z energetických těl či mysli; když je mír přítomen a přináší vibraci pravdy, pak se vše sladí se Stvořitelem, nastane spokojenost, zdraví a dokonalost Stvořitele.

Mír může být přítomen ve vašem vědomí, v duchovním těle a může sloužit jako základ pro podporu inspirace, pravdy, moudrosti a uvědomění. Když dovolíte vibraci míru vycházející z vaší duše, aby žila ve vašem duchovním bytí i těle, jste schopni prožít hlubokou spokojenost s vaší duchovní cestou na Zemi. I když nerozumíte své duchovní cestě ani nechápete další krok, který napomůže vašemu osvícení, je-li přítomen mír, tak dokážete být spokojeni se svými prožitky a být v přítomném okamžiku, spokojeni se vším, co jste objevili a v míru s myšlenkou, že vše z vás začne proudit v božském načasování. Mír a spokojenost s vaší duchovní cestou je mocný nástroj, který třímáte, protože vám umožňuje podívat se dovnitř místo naléhavého hledání mimo sebe. Máte-li mír ve svém duchovním bytí, máte také schopnost hlouběji se uvolnit a dostat se ke své pravdě a vnitřnímu vedení. Mír vás povzbuzuje k poznání, že jste-li v pravdě, není třeba nic hledat, vše je již přítomno, což může vašemu bytí přinést hlubší léčení do vašeho celého bytí. Hlad, naléhavost, toužení po vzestupu může také odeznít a umožní vám prožít radosti vzestupu s lehkostí a dokonalostí v božském načasování. Někdy může hlad po vzestupu vytvořit blok nebo omezit váš vzestup, jak se snažíte přinutit a postrčit sami sebe k prožitku, který bude zažit v božském načasování.

Vibrace míru je obrovsky důležitá ve všech aspektech vašeho bytí, obzvláště když proudí z duše; má mocnou schopnost uvést vše do vyrovnanosti a harmonie. Ráda bych se s vámi podělila o invokaci, která vám pomůže zažít mír vaší duše.

"Lady Kuan Jin, volám tě, abys podpořila, ozářila a vyživila celé mé bytí a existenci, jako zdroj světla v tomto fyzickém těle na Zemi. Žádám tě, aby ses sjednotila s mým srdcem a duší tak, abychom mohli sdílet lásku a pravdu, kterou je Stvořitel. Prosím, pomoz mi z nitra mé duše zaktivovat vibrace a esenci míru; já nyní své duši umožňuji vyzařovat čistou vibraci světla míru do každého aspektu mého bytí. Nechť mír vnese harmonii, pravdu, léčení, osvícení, vyrovnanost, ať ve mě povzbudí prožitky a zaměření se na Stvořitele v celém mém bytí, na všech úrovních a ve všech tělech mého bytí.
Nyní zažívám vibraci míru vycházející z mé duše a vyzařující do mého fyzického těla, éterického těla, emocionálního těla, mentálního těla, duchovního těla, celého bytí a mé existence na Zemi.
Já jsem mír, já jsem v míru a zažívám mír jako hluboké léčení a probuzení celého mého bytí.
"

Ponechte si nějaký čas a umožněte esenci míru z vaší duše a vašeho srdce protékat do celého vašeho bytí a splývat s ním.

Vždy v míru,

Lady Kuan Jin

© Natalie Glasson, http://www.omna.org/Home.html

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Hanka B. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Etikoterapeut Jan Cindler

27. června 2013 v 13:47 Oblíbená videa

Svět plný záhad je televizní pořad regionální televize LTv PLUS. Tentokrát si moderátor Michael Moder povídá na duchovní téma s etikoterapeutem Janem Cindlerem. Co si myslí o lásce, dnešní době, zdravotních problémech a jejích příčinách, pocitové komunikaci, bohu, usmíření, vnitřním klidu, umění odpouštět, partnerských vztazích, výchově dětí apod? Toto je I. část se zatím natočených 8 dílů....Hormonální jógová terapie

27. června 2013 v 11:34 PŘEDNÁŠKY,SEMINAŘE A DALŠÍ AKCE

Hormonální jógová terapie


20.7 - 21.7.2013
sobota 20.7. od 9:00 - 18:00, neděle 21.7. od 10:00 - 17:00
oba dny přestávka na oběd
cena 1200, Kč

naučíte se sestavů cviků HJT podle Dinah Rodrigues, která prokazatelně zvyšuje hladinu ženských hormonů.
Sestava je jednoduchá a dynamická. Dostanete materiály s popisem sestavy pro domácí cvičení.

Místo: Holešov, Palackého 813 zahrada naproti zahradnictví u Nováků
V případě špatného počasí Vital life Holešov
S sebou: deku, karikatku, vodu, cvičební úbor, jídlo.
Doplnění tekutin a občerstvení na místě

tel: 607 656 559, alens@volny.cz

TZOLKIN 27.6.2013 10 LAMAT

27. června 2013 v 10:45 Mayský Kalendář na každý den

ŽLUTÁ PLANETÁRNÍ HVĚZDA

Lamat / Lahun - Ženská energie dnes přetéká - generuje obrovské množství prosperity, plodnosti a hojnosti. Uhnízděni v teplém vyživujícím lůně Cauac, Lamat a Lahun - relaxujte, obohacujte mysl i tělo, naplňte ducha a posilte svazky a vztahy mezi lidmi. Zastavte se na chvíli během rušného dne, udělejte si čas a ponořte se do těchto silně omlazujících energií. Budou léčit, nabíjet a doplňovat vaši esenci zdroje - to je obzvláště důležité, pokud jste rodič, učitel, pečovatel, nebo v lékařské profesi.

Trecena BOUŘE staví všechno ve znamení otázek a vyzývá vás udělat mnoho pozitivních změn v životě. DESÁTÝ den odhalí, jak důležitý je ve vašem životě pořádek a harmonie.

DNES JE DOBRÝ DEN PROSIT A DĚKOVAT ZA HOJNOST VŠEHO
Energie HVĚZDY násobí vše do hojnosti.

Dnes vidím, co přináším k souznění a jaké jsem odvrátil spory. Jestli něco opomíjím spatřím to na vlastní oči a pocítím na vlastní kůži. Dnes odmítám sebekritiku, nízké hodnocení svých zásluh, obohatím ducha druhých. Moje okolí ( rodina, přátelé) mi ukazuje, kde chybí štěstí a harmonie.

TRANSFORMACE

Otevřete se lásce. Pečujte o harmonii. Pronikněte do podstaty svého Hvězdného Semene.Vnímejte vztah s přítomností - svět je krásný a dobrosrdečný. Zůstaňte v harmonii přítomnosti se VŠÍM, CO JE A JAKÉ TO JE!

LAMAT …krása, dokonalost, disciplína….

Spektrum ŽLUTÉ HVĚZDY zkoumá všechno pod vlivem krásy a harmonie. V tomto pólu se shromažďují síly na kontrolu jakosti. LAMAT je jakási instance dokončující závěrečná shrnutí výsledků vašeho jednání.Všechno, co není dostatečně krásné, co se nenachází v harmonii s duchovními vzorci, bude zasláno zpět k opravě. Síla ŽLUTÉ HVĚZDY je absolutně neúplatná a poměrně zatěžující pro ty, kteří ještě nezahájili, ignorovali, nebo ukončili proces harmonizace života kolem sebe. Pro ty, kteří již mají tento proces ve velké míře za sebou, bude Den LAMAT velmi poučný - zvýší se pocit sebevědomí, spokojenosti se životem, stejně tak pocit zdokonalovat životní prostředí. V tomto Znamení se shromažďují síly zodpovědné za řád a pořádek. Dny LAMAT také pomáhají odstranit nedostatky v sociální oblasti a člověk začne cítit velkou úlevu, radost a spokojenost se životem. Lidem, kteří mají problém přinést do svého života řád a harmonii, se doporučuje, aby věnovali zvláštní pozornost Energii ŽLUTÉ HVĚZDY a dovolili jí vyrovnat způsobený nesoulad. Takže ti, kteří doposud nevěděli, že aspekty estetiky, řád, disciplína a vnitřní pořádek, jsou základním předpokladem pro vytvoření stabilní základny života, by se měli spojit s Energií LAMAT.

10. PLANETÁRNÍ TÓN MANIFESTACE - SÍLA UPŘESNĚNÍ

DESÍTKA vám otevírá brány do tajemných sil realizace. Čeká zde na vás mnoho možností. Spojují se zde dva světy - duchovní a fyzický. Pamatujte si, že klíč k uskutečnění vaší Božské podstaty spočívá v čistotě vašich úmyslů. Myslíte na to, co byste chtěli zrealizovat svým srdcem?
Pokud jste bezprostředně spojeni s DESÍTKOU, měli byste se podívat na její základy. Zamyslete se - o jaké struktury a systémy víry se opírá vaše realita - váš přístup k životu? Jakými se řídíte zásadami, a co ovlivňuje vaše rozhodnutí? Nyní můžete vytvořit nový stabilní základ pod jednou podmínkou : musíte chtít ztělesnit vaší Hvězdnou Podstatu ve všem KDE A KÝM JSTE na Zemi! To je klíč k nalezení vaší pravé identity.

POKUD JSTE V HARMONII S VESMÍREM,
VAŠE MANIFESTACE NEVYTVÁŘÍ ŽÁDNÝ ŠKODLIVÝ ODPAD,
ALE POUZE VEDLEJŠÍ PŘÍRODNÍ PRODUKT

V DESÁTÉM Dnu dosáhne každá Vlna bodu manifestace. Všechno, co vzlétlo v impulsu Zdroje v PRVNÍM Tónu, v Tónu DESÁTÉM dosáhne nakonec cíle. Co se stane viditelné na pozemské scéně života, předznamenává Pečeť stojící vedle Tónu DESET.

TÓN PLANETÁRNÍ VIBRUJE ENERGIÍ UMOŽŇUJÍCÍ REALIZACI PLÁNŮ

Den s Tónem DESET je charakteristický jedinečnou silou výrazu. To se týká jak karmických procesů běžících v této Vlně, tak spirituálního rozvoje. Tento Den je nesmírně důležitý, neboť ukazuje propojenost karmické rodiny a životního prostředí.

*******

(( Dva galaktické portály dávají Vlně specifický význam. Jsou to ČERVENÝ HAD 7 a ŽLUTÁ HVĚZDA 10. Dvojnásobná síla HADA klade zvláštní důraz na všechny impulsy ve sféře fyzického uzdravení. Jejím cílem je probuzení vaší oslabené životní síly. Zatímco ŽLUTÁ HVĚZDA disponuje velkou silou výrazu. Energie LAMAT, která o něco později vyznačí program TŘETÍHO ČASOVÉHO ZÁMKU, má za úkol zharmonizovat všechno, co se na Zemi zharmonizovat dá. Krása a estetika jsou pozadím transformace ve Vlně BOUŘE. Nejpříznivější perspektiva komunikace s touto Energií ČASU je vědomé vpuštění sil transformace až do podstaty existence.
Jakékoliv vyčerpání fyzické, duševní, životní únava, duchovní letargie, pocit vnitřního vyhoření - jsou pole procházející ve Vlně BOUŘE procesem regenerace. Můžete zde zažít téměř zázraky. Síla CAUAC reaktivuje impulsy k obnovení plné vitality: je katalyzátorem v procesu přeměn, obnovy a posílení nervů. V současné době dojde ještě k jednomu specifickému transformačnímu prvku, který proniká do naší " tíhy" - velmi subtilně nás přesune ve směru lehčí materie. Bude to síla ÉTERU. ))

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Vědomí v čase a prostoru

27. června 2013 v 10:44 Mayský Kalendář na každý den

Vědomí v čase a prostoru


Mayský kalendář nám pomáhá pochopit historii a umožňuje seznámit s tvořením časových struktur, jako Božského Plánu Stvoření od doby Velkého Třesku před 16,4 miliardami let - od této doby počítají Mayové Cykly STVOŘENÍ, které v jeden jediný den skončily na deváté úrovni pyramidy - v UNIVERSÁLNÍM Cyklu - 28.10.2011. Všimli jste si od tohoto data zrychlení tvoření?Mayové určili 9 dlouhých cyklů od života ryb až k Osvícení Vědomí. Už ve staré Mezopotámii ale i Sumerové zaznamenávali na své hliněné tabulky klínovým písmem Cykly Tvoření, které trvaly 7 Dní a 6 Nocí - Mayové nejsou první civilizací, která disponovala těmito znalostmi počítání, ale jsou nejmodernější posvátnou civilizací, která nám o tom zanechala nejvíce zmínek. Ačkoliv to ale vypadá, že se čas neustále zrychluje - zrychluje se tvoření - máme na všechno méně času. Když se podíváte na spodní úroveň pyramidy - BUNĚČNÝ Cyklus - máme zkušenost, že jsme na všechno měli mnohem více času - 1 DEN trval 1,26 miliard let - zatímco v roce 2011 DEN trval 20 dnů!! Kdysi jsme potřebovali miliardy let pro vznik života a 14 let od vytvoření PC ke vzniku World Wide Web. Rok 2012 byl chybně interpretován jako konec světa - 21.prosinec 2012 znamenal počátek OSVÍCENÍ.

Vědci dodnes nechápou, jak indiánský kmen žijící v lese - " nemoderním a zastaralým způsobem" mohl určit Počátek Stvoření, trvalo jim 7 let, než rozluštili mayské kódy - v roce 1994 se švédský mikrobiolog Carl Johan Calleman Ph.D. rozhodl vyřešit záhadu mayské civilizace.

Kalendář byl v každé civilizaci absolutním středem všeho - bohužel dnes je tomu tak i s komerčním gregoriánským kalendářem, jehož základ spočívá na fyzické podstatě - navzájem nesoudělitelných cyklů a pevných tělesech naší sluneční soustavy - takže nás, jako kolektivní vědomí nepochopitelným způsobem odvádí od přirozeného toku života. Gregoriánský rok trvá 365,25 dní - všechny kalendáře starověkých civilizací disponovaly rokem, který měl 360 dnů, jako 360° kruhu, stejně jako Mayský kalendář TUN. Vědomí gregoriánského kalendáře nás udržuje v Bytí MINULOSTI A BUDOUCNOSTI.


Vědomí znamená - že si uvědomujete vědomě všechno, co právě děláte. Vědomí se orientuje podle dvou aspektů ČASU & PROSTORU - funguje tak celý život teď a tady. Pokud budete nosit vodu ze studny - jste určitý čas na určitém místě. Jiné Vědomí existovalo v 15.století, jiné Vědomí existuje např. v Africe. Gregoriánský kalendář pracuje zákeřně s naším Vědomím od roku 1582 - na úrovni naprostého potlačení individuality - na systému stáda - STŮJ V ŘADĚ, DĚLEJ, MLČ A TVRDĚ PRACUJ!


KAŽDÝ ČLOVĚK VE VŠECH DOBÁCH VESMÍRU MĚL A MÁ SVŮJ VLASTNÍ VÝCHOZÍ BOD POZNÁNÍ, KTERÝ NIKDO JINÝ NEMÁ. VŠICHNI MÁME SVOBODNOU VŮLI JESTLI NAŠI POZORNOST SMĚRUJEME K BOLESTI, NEBO PŘÍJEMNĚJŠÍM VĚCEM.

My všichni jsme se narodili v PLANETÁRNÍM Cyklu, kde 1 Den trval 19,7 roku - narodili jsme se skvělým lidem a do té doby bylo všechno pořádku. Kolem 13. a 15. roku našeho života, vám ti lidé, kteří tvrdili, že jsou vaši rodiče připadali trapní a nudní - vznikaly různé pohledy, vy jste začali mít mnohem více informací, než vaši rodiče - vznikala generační propast - v tomto PLANETÁRNÍM Cyklu nastal velký posud Vědomí. Co kdysi nebylo možné se stalo rychle skutečností.

VESMÍRNÝ Cyklus začal 11.2. 2011 a půda pod nohama v ekonomických oblastech začala být více a více horká -Cyklus trval 260 dnů a skončil 28.10.2011 a od té doby máme pocit, že se vše jakoby v mikrosekundě smazalo - vše je jinak - věci, na které jsme potřebovali dříve rok, je třeba zvládat za 20 dnů. Zvykněte si na to!

Realitou Jednoty je
VĚDOMÉ TVOŘENÍ
SPOLEČNÉ TVOŘENÍ
RŮST NA ZKUŠENOSTECH A ZÁŽITCÍCH

a k tomu byla nutná příprava, která trvala 16,4 miliard let!!

Zpracováno na podkladech z přednášky Iana Xela Lungolda 2004

Konej Mou vůli, kráčej po Mých cestách a oslavuj Mě.

27. června 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Buď ochoten jít beze strachu kupředu a prozkoumávat zdánlivě nové cesty, nové představy a nové myšlenky. Buď ochoten bořit staré překážky a objevovat světlo pravdy. Říkám "zdánlivě nové", protože nic není zcela nové. Jde pouze o pohyb v cyklu, o znovunalézání jednoty se Mnou; musíš se znovu naučit kráčet a hovořit se Mnou, jako tomu bylo na počátku musíš se znovuzrodit v Duchu a v pravdě. © Vnímej svůj růst a rozvoj. Uvědomuj si, jak staré od tebe odpadá, a přijímej nové s radostí a díkůvzdáním. Jak slavné je ono nové, jak zázračné jsou Mé cesty! Buď si záměrně vědom Mne a Mé božské přítomnosti a raduj se, protože Mé království přichází. Dovol, abych tě zahrnul svým mírem a láskou. Pozvedni své srdce v hluboké lásce, chvále a vděčnosti a bud'v dokonalém míru, když procházíš tímto dnem. Konej Mou vůli, kráčej po Mých cestách a oslavuj Mě.


Obraz: Jezerní bytost - strážkyně Luhačovické přehrady 26.6.2013

26. června 2013 v 20:26 Obrazy rok 2013

Obraz: Jezerní bytost - strážkyně Luhačovické přehrady

- zosobňuje tajuplnou a regenerativní sílu vody, představuje vodu jako dar životu, protože voda je jeho základní kvalitou

Text i obraz jsou autorské © Anna a je možné je v nezkrácené a neupravené verzi dál šířit pouze nekomerčním způsobem za podmínky uvedení aktivního odkazu http://slunecnikvet-anna.blog.cz/TZOLKIN 26.6.2013 9 MANIK kin 87

26. června 2013 v 10:39 Mayský Kalendář na každý den

MODRÁ SOLÁRNÍ RUKA

Manik / Bolon - Jaký je to život, který stojí za to žít, když ne naplno, nejhlouběji a bolestně krásně? Skrze duchovní lekce krve mocného Jelena. Nechte to volně odejít.
Bolon prší zlatý vodopád čisté energie na silný Manik. Zakloňte hlavu a nechte, ať vaši duši zaplaví jeho divoká pozitivní energie! Dnes jste korunováni strážcem lesa.

MANIK JE NÁSTROJEM DUCHA, ZAHÁNÍ ŠPATNÉ VLIVY A ZLÉ ENERGIE,
JE TO DOBRÝ DEN UDĚLAT NĚCO PRO OSTATNÍ…

Dnes beru zodpovědnost za svůj psychický stav a začínám sbírat síly. Jak se mohu cítit svěží a zdravý, když se krmím hořkostí a " piji jed " ? Každá bolest na fyzické, emocionální a mentální úrovni mi odhaluje moji zaslepenost. Dnes se objeví nezhojené rány, které je třeba naléhavě uzdravit. Dnes ovážu také rány partnera a svých blízkých. Dnes jsem dokonalým lékařem.

TRANSFORMACE

Všimněte se svých odporů a vnitřní roztržitosti. Naučte se dokončit to, co začnete, zvažujíc každý krok na cestě. Využijte možnost těchto znamení a staňte se sami sebou. Otevřete se a vnímejte sami sebe, jako dokonalý spirituální nástroj v rukou Boha….

Znalosti, léčení, aktivita….

Většina lidí pracujících po léta s Mayským kalendářem odkazuje na Pečeť MANIK s velkým respektem. Za tímto symbolem se skrývá velká Energie, jejíž úkolem je LÉČENÍ. MANIK má nejvíce plné ruce práce, protože to on nás nejčastěji volá, abychom uzdravili nejen tělo fyzické, ale také tělo jemnohmotné. MODRÁ RUKA působí především na naši emocionální stránku a na nervový systém. Každé emocionální léčení je velmi bolestné, přinejmenším první fáze tohoto procesu. Každý, kdo dosáhl vysoké úrovně duchovní zralosti a nemá mnoho k vyléčení ve svém Středu, toho MODRÁ RUKA obdaruje zázračnou mocí. Rčení - Být pravou rukou Boha - dostane nyní pravdivý význam. Tento vzorec - poháněný silnými impulsy směrem k uspokojování zvědavosti - nasměruje tohoto člověka do roviny spirituální vědy a duchovního poznání. Od této chvíle budou všechny Dny MANIK násobit motivaci vzdělávat se a zároveň zvyšovat povědomí o umění léčit. Těm, kteří chtějí probudit svého vnitřního léčitele je navrhováno, aby věnovali zvláštní pozornost Dnu MODRÉ RUKY. Na druhé straně ti, kteří mají zdravotní problémy, trpí nespavostí, podrážděním ze stresu, bez ochoty jednat a nejsou schopni dotáhnout věci do konce, - se doporučuje kontakt s Obrem MANIK. MODRÁ RUKA je rovněž doporučována těm, kteří chtějí získat hlubší přístup k informacím na téma tajemství umění léčit.

9. SOLÁRNÍ TÓN NAVÁDĚCÍ SÍLY - SÍLA USKUTEČNĚNÍ

DEVÍTKA naznačuje vědomý start do vysněného cíle. Ztělesněte moudrost a mistrovství, kterým chcete vyjádřit vaše pozemské Bytí. Uvědomte si, že JSTE, než, že byste CHTĚLI BÝT. Buďte ten, kdo ozáří svým Světlem ostatní. Vy jste přítelem lidstva. VY přinášíte nové vize světa. Ve VÁS spočívá síla dokončení. Už jste nalezli klíč k naplnění? Pokud se otevřete tomu, co je NOVÉ, automaticky se rozpustí STARÉ zkostnatělé vzorce, které neslouží vašemu vývoji. Přijměte propozice DEVÍTKY a připravte se na velký skok ČASEM. V tomto cyklu se bude shodovat PROSTOR s ČASEM, roztaje minulost i budoucnost. Buďte připraveni poznat velké tajemství SÍLY USKUTEČNĚNÍ.

ZAPOJTE SE DO TAJEMSTVÍ VELKÉHO MYSTÉRIA
UKAŽTE, ŽE ŽIJETE NA ZEMI !!

V Tónu DEVÁTÉM se rozněcují všechny nápady, inspirace, touhy zlepšovat. SOLÁRNÍ dny hrají klíčovou roli v každé Vlně. Síla inspirace obsahuje nové podněty pro jednání, a na druhé straně spaluje těžké karmické pole. K DEVÍTCE je třeba přistupovat se zvláštním respektem a úctou. Doporučujeme využít energii tohoto Slunečního Tónu k uzdravení starých případů a ukončení dlouhotrvajících sporů.

Výklad je přeložen z originálu Przewodnik i Klucz do kalendarza & Mayan Calendar Portal. Je vydán prostřednictvím www.mayskykalendar.blogspot.com. Lze jej v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.

Proč se mi nedaří mít dostatek peněz?

26. června 2013 v 7:00 Vývoj vědomí bytostí

Stále častěji se lidé ptají na finance. Nedostatek práce, dluhy, tíživé životní situace....to je kromě vztahů to nejčastější, s čím se v poradně při terapiích setkávám.

Jak na to, když potřebujeme peníze, ale ty se od nás stále vzdalují? Čím víc je potřebujeme, tím jsou dál....
Je jedno, jestli pro vás finance znamenají nalezení stabilní práce, více zakázek či více klientů....Jedno je všem společné.....je to chtění.

Každý, kdo zažívá nedostatek a je se situací nespokojený, vysílá chtění. Vysílá potřebu situaci změnit. Naučili jsme se být aktivní, protože "pečená kuřata nelétají sami do úst" a "ani kuře nehrabe zadarmo"...Máme zafixováno, že na to, abychom situaci změnili, máme být aktivní. Máme hledat, zkoušet, posílat životopisy, psát emaily, vyhledávat nakladatele....máme mít plán a plnit ho....jenže......

Jak to vnímám já? Všichni máme dostatek všeho, co ke svému životu potřebujeme. Každý z nás má přístup přesně k tomu, co potřebuje k tomuto životu. Každý z nás má dáno to, co mu bude přáno a je to opět každý sám, kdo udává, co to bude. Představme si obrovský katalog přání a v něm je vše obsaženo. Je v něm každá osoba, každá situace, každý předmět na světě....To vše je Vesmírný Katalog, to je to, co nám je dáno.

Ale jak se k tomuto katalogu dostaneme? Tady je právě kámen úrazu....ne aktivitou, ale pochopením souvislostí a toho, jak vesmírné energie pracují....

Abych měla přístup ke všemu v tomto katalogu, potřebuji být šťastná a spokojená ve svém životě. Každý okamžik prožívat, vnímat, být v přítomnosti. Pokud piju vodu, vnímat jaká ta voda je, být jí vděčná za to, že se stává součástí mého těla. Pokud jím pokrm, vyslat vděk rostlinám (pokud jíte maso, tak zvířatům) za to, že se staly naší součástí. Když zametám, luxuju, utírám prach, nakupuju, vařím, utírám pokakaný zadek miminu, řídím auto v parném dni, stojím ve frontě na úřadě....jsem vždy přítomna duchem. Vnímám co nejvíc své okolí. V každé situaci lze nalézt to co nám má být předáno. S každého setkání si můžeme odnést energii ve formě informace, kterou můžeme zužitkovat někdy v budoucnu.
Jakmile žijeme přítomností, i my se stáváme platnými členy společnosti. Předáváme druhým jejich část energie. Vnímáme jak jsme spojeni.

Pro některé jedince je těžké si představit, že jsme všichni propojeni, že jsme jedna velká jednota. Naučili jsme se svět vnímat očima a posuzovat vše podle toho, jak to svýma očima vidíme. Máme pocit, že naše tělo končí tam, kde končí jeho hmota. Naše tělo je ale mnohem větší. Jeho větší část se nachází mimo fyzické tělo. Všichni jsme chodící zářiče. Vibrujeme na různých frekvencích, vysíláme různé typy energie. Jsme to my, kdo určuje, jaký typ energie námi koluje a co vysíláme, to i přitahujeme.

Stejně tak rostliny a všechny předměty mají své vyzařování a protože energie nikde nezačíná a nekončí, jsme navzájem energeticky propojeni. Proto je možné se napojit na energii jiných lidí, ač jsou stovky kilometrů daleko. Proto se můžeme napojit na Vesmír....protože naše energie nekončí tu na Matce Zemi, propojené je absolutně všechno....Celý Vesmír.....

Naše těla jsou vzájemně spojená, a to jak těla lidí známých, tak i neznámí. Je pro nás těžké představit si, že jsme propojeni s "negativními bytostmi" a lidmi, kteří dělají "špatné věci", dokonce i s politiky jsme propojeni....

Pokud já jako jeden jedinec zvyšuju své vibrace, umožňuji to i lidem ve svém okolí. Ti to pak posílají dál, a tak každý člověk může vlastně změnit svět. Každý může zvyšovat své vibrace a pomáhat tak celému kolektivu. Již neplatí, že "obyčejný člověk" nic nezmůže, netřeba spoléhat se na "vládu". Jsme to my, kdo měníme svět. Každý po svém. Každý ze svého úhlu pohledu.

To, na co myslíme a čím se zabýváme, určuje náš energetický potenciál. Pokud se soustředíme většinou na to, jak druhým pomáhat, jak být vstřícný, pokud většinou děláme to, co nás baví a i naopak učíme se mít rádi všechny činnosti, které děláme, přispíváme celému kolektivu ke zvýšení vibrací. Pokud se zabýváme svým okolím ve formě kritiky, pokud kritizujeme druhé za to, co udělali špatně a hledáme na nich mouchy, jednak vysíláme svou představu sebe samých a druhak vibrace své i svého okolí snižujeme. Nezapomínejme, že jsme všichni propojeni, a tedy pokud kritizujeme druhé, kritika se dotýká i nás samých....protože kde končí energie? Energie nekončí, energie stále plyne, stále proudí, koluje, pouze může měnit svou formu. A o to nám přeci jde....takže.....jak to udělat, abychom měli dostatek toho, co potřebujeme, jak to udělat, abychom našli práci (doplňte to, co potřebujete vy).....

Přístup k Vesmírnému Katalogu získáme v momentě, kdy se na něj vyladíme. A jak se vyladíme? Jsme spokojení a šťastní, protože víme, že pocit štěstí se nezíská penězi, je to stav naší mysli, do kterého se můžeme dostat během jednoho okamžiku. Může nám v tom pomoci ocenění všeho, co máme. Vyjádříme vděčnost Vesmíru/Stvořiteli/Bohu.... za vše, co už máme. Vyjmenujeme všechno, osoby, předměty, části těla, rodinné příslušníky....vše co nás napadne. Čím víc vděku vyjádříme, tím víc se vylaďujeme.
Dalším aspektem je sebepřijetí. Přijímáme se takoví jací jsme, se všemi aspekty.
V neposlední řadě je třeba uvědomit si, že vše, co se děje, je správně. Všechna rozhodnutí, která jsme již učinili, všechny "omyly", "chyby"....to vše bylo správně. Udělali jsme to, jak nejlépe jsme v dané chvíli mohli.

Absolutní přístup k Vesmírnému Katalogu už je na dosah. Jakmile přestaneme usilovat o cokoliv, protože věříme, že se to k nám v pravý čas dostane pravou cestou, jakmile přestaneme vysílat jakékoliv chtění změny situace, člověka, financí...tak potom si tento kanál zpřístupníme. Je to trošku paradoxní, alespoň pro náš styl vnímání....že vše se k nám dostane v momentě, kdy o to neusilujeme, kdy je nám to lhostejné a je nám to úplně jedno. V tu chvíli totiž vibrujeme na velmi vysokých frekvencích, dáváme tím vesmíru najevo sílu své víry. To je okamžik, kdy otáčíme hlavním uzávěrem a otevíráme ho.

Rádi bychom věděli dopředu, jakým způsobem se k nám to, co potřebujeme dostane. To je opět další překážka na trati....Nás nemá zajímat, jak to Bůh udělá, protože pokud nás to zajímá, je to opět vyjádření nedostatečné víry...Tady teď nemluvím o nějaké krátké myšlence, ale o tom, že tuto myšlenku nerozvíjíme. Pokud se necháme chytit egem a začneme přemýšlet, jak se k nám potřebné peníze dostanou, když nemáme tu práci kterou potřebujeme...atd....tak jsme kanál uzavřeli....

Nezapomínejme, že chtění přitahuje ještě víc chtění. Kdo chce situaci změnit, vysílá vesmíru informaci, že není spokojený s tím, co dostává. A tak pokud vysíláme chtění, přitahujeme si ho ještě víc do svého života. Čím víc chceme situaci změnit vlastním úsilím, tím víc se nám to chtění násobí, situace se stále zhoršuje a my nevíme, co dělat....a přitom stačí jen přijmout vše, co přichází. Kdo přijímá vše s vděkem, plave s proudem, kdo svým chtěním vyjadřuje nesouhlas, nespokojenost - plave proti proudu.
Je na každém z nás, kterou cestu volíme. To je naše svobodná volba :)

Přeji vám všem krásný den :)

Jolana

Vnímej vzrušení a očekávání ve všem, co se děje.

26. června 2013 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Jakmile se kuře vyklube ze své skořápky nebo motýl ze své kukly, už pro ně není cesty zpět, ale jen neustálé rozvíjeni se do nového. Prováděj tento akt rozvoje každý den, každou hodinu, každou minutu. Vnímej vzrušení a očekávání ve všem, co se děje. Nikdy nenastane hluchý okamžik ve tvém životě, budeš-li pozorný; stále se něco děje. Nech všemu volný průběh, nikdy se nepokoušej zadržet pokrok, ale následuj ho. Pravím ti, že vše, co přichází, bude opravdu nejlepší pro růst a prospěch celku. Najdi onen dokonalý rytmus v životě a vydej pro něj ze sebe to nejlepší. Plyň s ním, nikoli proti němu, protože jen tak nalezneš mír srdce a mysli; když budeš ve vnitřním míru, budeš otevřen a připraven pro příchod nového.

ŘEKY A PŘÍLIVY - film o krajinném umění (Andy Goldsworthy)

26. června 2013 v 0:05 MATKA ZEMĚ
Vyjímečný film o cestě do "krajin vnitřních a vnějších" - se skotským výtvarníkem a legendou krajinného umění Andy Goldsworthym.

Goldsworthy používá materiál, který nachází v krajině, a vytváří z něj díla pro konkrétní prostor. Poslední slovo při tvorbě ponechává zvoleným prvkům, místu a klimatu: konstelace dřeva, listů či ledu ožívají pohybem, podléhají erozi a času. Německý filmař Riedelsheimer putoval s Goldsworthym jeden rok. Snímá ho intimně, nechává ho zlehka komentovat jeho snahu pomoci "vidět to, co nikdy dřív, i když to tam po celou dobu bylo, ale byli jsme vůči tomu slepí."

Pro lepší prožitek z tohoto meditativního filmu si zapněte vysoké rozlišení.