close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Březen 2012

Ukončení bouře - Michelle Manders

12. března 2012 v 11:07 Doteky Nového Života

Ukončení bouře - Michelle Manders
Uveřejnil(a) Láďa
Neděle, 11 Březen 2012 21:51
Drazí přátelé,

Byla jsem zaplavena zprávami lidí z Facebooku, kteří zoufale hledali prostředek, jak ukončit zmatek a "mrak temnoty", který denně zažívali. Ačkoli je to pro některé intenzivnější než pro jiné, podstatné je, že energie roku 2012 jsou plné prudkých změn a je to vlastně "výcvikový tábor". Vždy jsem rok 2012 viděla jako spirituální bod obratu pro nás - spíše než vzestup v oblaku dýmu - kdy naše vědomí dosáhne bodu "udělej či zemři". Co tím myslím? Smrt, o které hovořím, je vnitřní pocit, že náš duch byl zdecimovaný do takové míry, že naše vůle žít zeslábne až k bodu, kdy nemáme energii pokračovat v hledání řešení a pocit, že to chceme vzdát se stává zdrcující a zbývá už jen jediná možnost.

Několikrát denně se mne ptají: "Jak jsi to udělala? Jak jsi se dostala ze svého temného místa?" Popravdě - dostala jsem se k bodu, kde jsem cítila, že už zbývá jen "udělat nebo zemřít". Uvědomila jsem si, že pokud chci něco jiného, musím začít dělat něco jinak. Nebylo to vůbec jednoduché. Vlastně to byla jedna z nejtěžších věcí, které jsem kdy udělala a stále na sobě denně pracuji. Musela jsem jednat podle svých rozhodnutí, vytrvat a trpělivě očekávat jiný výsledek. Ze začátku to bylo mučení, protože se zdálo, že je všechno ještě horší. Byla jsem v hluboké a temné depresi, ukončila jsem "Lightweaver", skončila vztahy, začala se oddělovat od dramat ostatních lidí a začala jsem šplhat na novou horu. Domnívala jsem se, že jsem byla na správné trati, ačkoli začátek mé nové cesty pro mne nebyl snadný ani na okamžik. Zažívala jsem další utrpení, když to vypadalo, že se mi můj další projekt rozpadne před očima. A vztek ze zrady a podvodu, který jsem zažila, mne zanechal prázdnou a zlomenou. Nejúžasnější je, že když nastal poslední "zlomový okamžik", věděla jsem hluboko uvnitř, že už bude dobře a že všechno, co jsem "ztratila/vzdala/obětovala" bylo ve skutečnosti tím, o co jsem žádala - ztělesněné požehnání v přestrojení, které jsem v tu chvíli nedokázala plně vidět. Vše, co jsem věděla bylo, že musím jít dál, a to jsem také udělala. Ten poslední zlomový moment nastal v listopadu 2011. Od té doby je to jako by nový proud života, který jsem zvolila, ovládl a transformoval vše a já jsem v jednom z nejlepších bodů svého života. Zpětné ohlédnutí mi ukazuje, že to vše ani netrvalo tak dlouho, jak jsem myslela a že projekt, který vypadal, že se rozpadá, se ve skutečnosti přesunul na bezpečnější místo, aby mohl optimálně fungovat a nerozpadl se, jak jsem se obávala. Palace of Peace (Palác míru - název projektu, pozn. MK) se poprvé "nadechl" 11:11:11 a pokračuje v růstu a rozvoji. Vše, co ztělesňovalo starou energii, jsem se rozhodla nechat za sebou - a ono to bylo kompletně odebráno z mého života nebo se proměnilo se mnou.

Tento proces vyžadoval denní čištění prostřednictvím práce na sobě - čistila jsem svůj přístup, vztek, rozhořčení a strach. V průběhu této doby jsme Samantha (můj OA - Osobní Anděl) a já zpracovaly mnoho učení Kuthumiho-Agrippy a Marie Magdalény, které jsem po léta channellovala, roztřídily jsme je a vložily je do formátu nového minikurzu, který je k dispozici na mém webu. Tato činnost velmi přispěla k mé změně a léčení, protože jsem musela znovu zpracovat energie uvnitř sebe samé a přijmout tato učení novým způsobem a na hlubší úrovni.Dovolte, abych znovu zdůraznila, že to nebylo snadné. Mnohokrát jsem to chtěla vzdát, ale nakonec se to vše vyplatilo. Ukázalo se, že s dostatečně silnou vůlí a touhou změnit drama, se to nakonec povede. Já jsem důkaz! Došla jsem od sebevražedných sklonů, naštvání, dotčenosti, desorientace a deprese až k místu, kde jsem šťastná. Mám toho tolik, za co můžu být vděčná, a věci, o kterých jsem si myslela, že nebudu smět nikdy zažít jsou nyní součástí mé reality - konkrétně vztah, který mám se svým životním partnerem, mé děti zrcadlící mé vlastní štěstí a za obojí jsem více než vděčná. Neexistují slova, kterými bych mohla popsat, co jsem objevila pod našimi minulými zraněními. Když jsme ochotní stát se zranitelnými a hluboce se do toho ponořit - bojíme se, ale i tak se do toho pustíme - pak jsme obohaceni výsledným větším pochopením toho, co mnoho učení slibovalo.

Kromě toho, že jsem se obklopila lidmi, kterým jsem mohla důvěřovat, channellovala jsem materiál ve spojení se Starověkou Astrologií a objevila sílu, která je v tomto nástroji, jež zalévá světlem každé oblasti změny, které jsem zažívala. Používala jsem astrologii jako návod jak oslovit to, co jsem potřebovala, abych se mohla povznést nad omezující vzory. Musela jsem se tím poctivě propracovat - nebyly žádné zkratky. Bylo (a vždy je) na mně, abych jednala podle svých voleb. Jsem nyní více v míru sama se sebou a s životem než jsem kdy byla. Proto bych vás chtěla povzbudit ve víře, že to dokážete.

(Následuje seznam channellingů, které Michelle nabízí na svých stránkách jako pomoc v těchto časech.)

Věřím, že vše, co jsem vám navrhla vám otevře bránu do další úrovně vašeho léčení, jak se to stalo mně. Vím, co to stojí - povznést se nad staré, abych mohla obejmout nové. A také vím, že se to může povést.

Se spoustou lásky,

Michelle

Zdroj: Michelle Manders (Eloff) - www.palaceofpeace.net - Newsletter z 02.03.2012

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Marie Kuchařová (www.posvatnesrdce.cz). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Kryon - Plánované Lidstvo (1) - (Lidstvo bylo plánováno!)

12. března 2012 v 10:48 Vývoj vědomí bytostí
Kryon - Plánované Lidstvo (1) - (Lidstvo bylo plánováno!)
Uveřejnil(a) Láďa
Neděle, 11 Březen 2012 21:31
Tento živý channelling Kryona byl předán Lee Carrollem ve Wilmingtonu, Severní Karolíně,
v neděli, 24. července 2011

Zdravím vás drazí,

Já jsem Kryon z Magnetické služby. Posun je rychlý. Naplňte se mírem. Jste na bezpečném místě. Vyšší Já mého partnera a já - skupina zvaná Kryon - se rozplývá. A jak jsme řekli již mnohokrát předtím - není to popsatelné. Lidská bytost chce říct: "Kdo jsi a odkud přicházíš?" a odpověď je:"Ano." Nemůžete počítat věci, které jsou nepočitatelné - nemůžete se zeptat, odkud je něco, co je odevšad - vždy. Není to žádné tajemství, že přicházím z druhé strany závoje, takže to je to, co byste mohli říct. Ale i to je nedefinovatelné, protože "závoj" je jen způsobem vnímání a ne realitou. Ve skutečnosti to není ani závoj - je to vibrační stupeň. A jste zde i vy.

Tento vzkaz je rychlý. Je laskavý. A je pro ty v místnosti. Je naplněn hloubkou i lehkostí. Poselství.Nechystáme se vám říct, co nastane - není pro nás možné, říci vám to, protože VY jste ti, kteří to vytvoří. Místo toho je to Připomenutí - toho, kdo jste vy a kdo je Bůh, a věcí původu. Chceme, abyste si vzpomněli. Předám vám několik vyjádření a faktů a chci, abyste jim věřili.

Teď nemluví člověk - nikdy nemluví. A přeci musím použít všechny části jeho intelektu, mysli a jazyka, abych vám mohl tyto věci předat. Channelling vždy potřebuje filtr lidské bytosti, aby bylo možné poselství dodat. A protože našich vzkazů je předáno přímo (nezprostředkovaně) jen několik (pokud vůbec), znamená to, že drtivá většina našich channellingů je předána prostřednictvím lidského filtru. A proto hledáme Staré duše, abychom mohli channellovat. Ne všichni, kdo channellují, jsou Staré duše. Proto jsou někteří, kteří ve skutečnosti nechannellují, i když to tvrdí. A můžete to poznat. Vše, co je pro to potřeba je vyladit svou intuitivní "anténu" - to je metafora pro vaší vlastní moc vnímání. Cítíte to? Je to poselství naplněné Láskou? Žádá se po vás, abyste dělali to, co byste normálně dělali? Je to založeno na strachu? Je to děsivé? A nebo cítíte, že to přichází z Domova? Položte si tyto otázky. Můžete to udělat i teď. I když slyšíte tento hlas - můj partner se na tento proces ladí již 20 let. Stává se překladatelem. Multidimenzionální stav toho, kdo je jen v jedné dimenzi. Trvalo mu roky než se sladil s tímto soutokem energií. Je to "balíček", který je mu doručen jako "polévka". A on nás učí, abychom tyto energie vmáčkli do "lineární krabice", aby vám mohlo být poselství předáno v lineárním čase tak, jak to slyšíte teď. A když začal, nevypadalo to takto. Nyní však ano. On je tedy filtrem. Přišel z místa moudrosti jako Stará duše. Stejně jako někteří z vás byl bojovníkem, s některými z vás bojoval ve stejných bitvách. Stejně jako vy všichni vystřídal obě pohlaví. Součást systému, který vás dnes přivedl na tyto židle.

Požehnaná je Lidská bytost, která hledá Božské uvnitř. Která se dostatečně zajímá o to, kým je, aby nalezla sebe na místech, jako je toto, naslouchající po celou dobu. Snaží se poskládat puzzle - po celou dobu. Smích a slzy - obojí naprosto nevhodné - to je jen částí toho všeho. A na konci dne, což je pro vás Teď, vám předám námět (k přemýšlení, procítění - pozn. MK). Chci, abyste odložili všechny záležitosti, problémy a všechna akademická témata. Chci abyste pluli se mnou. Jen na chvíli - a pak se můžete vrátit zpět.

Chci vás vzít na Počátek Universa. Universum, jak víte, je něco, co vždy existovalo - stejně tak jako vždy existoval Bůh. Pokud není žádný čas, pak není ani začátek ani konec. Takový je Bůh. Pokud jste kouskem Boha, pak jste takoví i vy. Je pravda, že jakmile vstoupíte do těla, nejste plně ovlivněni Bohem. Máte v sobě pouze kousek části, který nese vaše Vyšší Já a zbytek je rozprostřen zde s námi. Již dříve jsme vám dali informaci, že vaším portálem (spojením) je vaše Vyšší Já. Když navýšíte vibraci svého Vyššího Já, vstoupí do vás větší část Boha, kterou jste Vy. Pokud jste na druhé straně závoje, což je "moje" strana, nemůžete být počítáni - nemáte jméno - jsme součástí stejného Světla. Je pro mne těžké vám vysvětlit, že nejste Jednotliví, nemáte jméno ani tvář. Jste součástí kolektivu, který je nádherný!!! Jste tím, co tvoří Světlo. Universum vždy bylo.

Multiversa jsou přítomna všude kolem vás. Prochází vámi. Bylo by špatně, kdybychom tvrdili, že jsou multidimenzionální - jsou ještě víc než to. Jsou věci, které jste ještě neviděli. Necítíte je. Existují a současně existujete i vy. Každé z nich je ve specifickém druhu fyziky. Vaše fyzika je více či méně 3-4D. Více či méně. Jsou různé části tohoto Vesmíru, na které se díváte, které nejsou jako vy. Když se membrány multidimenzionálních Vesmírů setkají a srazí, vytvoří další Vesmír (Universum). A to byl váš "Velký třesk".

Pokud se chcete podívat zpět, samozřejmě uvidíte Událost. Tuto událost mohou astronomové změřit. To byl Počátek vašeho Universa. Před dávnými časy (v lineárním vnímání). Zamotá vám to hlavu. Přemýšlejme o tom. Já tam byl. A stejně tak i vy. Když byl Vesmír žhavý, rozšiřující se a rotující… když se děly "katastrofy", které jej ve skutečnosti ochlazovaly (a zahrnuje to i Zemi)… byli jsme stále "dětmi". Byli jste tam. Miliardy vašich let trvalo Zemi ochlazování. A mělo to svůj účel. Nejen vytvoření Života. Nejen vytvoření Lidské bytosti v "jedenácté hodině". Ale také umožnění většině kusů skal, které kroužily ve vašem orbitu solárního systému, aby nalezly své místo, kde by se "usadily". To znamená, že Země byla mnohokrát zasažena než tento proces skončil. Pak už jich bylo jen pár. A to je důvod, proč to trvalo tak dlouho. Protože dopad jednoho velkého meteoritu by vás zničil. A to se nestalo. Jaké jsou potenciály? Jak vám bylo ukázáno dříve, mohlo se to stát. Před krátkou dobou - v době dinosaurů - stále ještě dopadaly na planetu. Jejich počet se musel vyčerpat. Musely se usadit. Najít svůj konečný orbit, který není shodný s vaším, abyste mohli existovat. Dovolte, abych vám řekl, že toto je Pravda. Podívejte se na historii - tehdy započal vývoj lidstva. Vypadá to náhodně? Že tato planeta, která byla tak nestálá po tak dlouhou dobu, je nyní tak přívětivá?

Chtěl bych vám říct, Lidská bytosti, toto vše je podle plánu. A důvod? To, že vás Bůh miluje. Laskavý Stvořitel, který vytvořil Vesmír - a vy jste tam byli - vás miluje. Před pěti - šesti miliardami let vás miloval. A jako mrknutím oka jste tu - na planetě, která je skutečně podrobována zkoušce. Ne aby se ukázalo, jestli jste dobří nebo špatní, ale co uděláte - s tajemstvím, které skrýváte uvnitř. Dokážete ho najít? Můžete zasít semínka? Vytvořit mír? Můžete složit zkoušku z vytvoření planety hojnosti? A pokud ano a když to uděláte, pak to (stejně jako Plejáďané) přenesete na jinou planetu.

A tohle je součást systému, kde části Boha činí rozhodnutí bez vědomí, že jsou části Boha, aby připravily energie pro další generaci Zemí. Přijdou miliardy dalších let. Budou další Země. A v linearitě se díváte na tu vaši a říkáte: "Přijde čas, kdy budeme pravděpodobně zničeni."Přijde nejspíš supernova a stane se tohle a tamto… a tohle a tamto… Bude to ale trvat miliony a miliony let, tak se toho teď nebudeme obávat." Tohle si mysleli i Plejáďané a jsou stále tu. Je to větší plán než tušíte. Život je větší než tušíte. Astronomové s omezenými přístroji na této malinké kuličce zvané Země hledí na nebe, jak nejlépe dovedou. Dívají se zpět k Velkému třesku a vidí věci vzdálené miliardy let. Mohou měřit rychlost hmoty vzdalující se od jiné a jsou zvědaví, jak to vše funguje. Jak se tak ale dívají, začínají si něco uvědomovat - že existuje systém, plán… A oni znají to tajemství, o němž zřídkakdy hovoří. A čím více vědí, tím více si uvědomují, že musí existovat "Designér". Protože to vše není náhodné. Vše je zaměřeno na život. To proto, že vás Bůh miluje.Stvořitel je vámi. A v tom designu je laskavost. Je v něm účel. Astronomové tomu říkají Inteligentní Design. A vědci poznali, že to vše je naprosto mimo jakoukoli náhodu.

Oproti všem předpokladům jste tady. Oproti všem předpokladům se lidstvo vytvořilo v nejlepším možném čase. Poté, co všechny asteroidy a meteority skončily. Oproti všem předpokladům je Země nyní klidná. A můžete říct: "Ne, to není - podívej se na všechny ty tsunami a vulkány…"Drazí, takhle JE klidná! Měli jste jí vidět předtím! Některé z hor, které obdivujete, vystoupily ze země doslova přes noc. Dokážete si to představit? Oceány, na které se díváte, přicházely a odcházely - v období 100 let se posunula jejich hladina z jedné úrovně na jinou. Země zvedající se o tisíce stop a poté opět klesla zpět v průběhu 300 let. Dokážete si představit ty síly, které stvořily něco tak nestálého? Nic takového už se neděje. A ani nebude.

Země se nyní posouvá. Kontinenty se stále pohybují. A budou i nadále. Postupně, měřitelně… vy dokonce víte, kde jsou nejznámější místa pohybu. Mnoho lidí se rozhodlo tu žít. To je jejich volba. Čím více věda zná, tím víc bude schopna měřit potenciály nebezpečných míst na planetě. Vždy je přítomná svobodná lidská vůle. Duch vám dává podněty (myšlenky). Mluvili jsme o tom včera v noci. Budete dostávat více a více vědeckých poznatků o Zemi v příštích deseti letech. Budete přicházet na věci, o kterých jste si mysleli, že na ně nikdy nepřijdete. Začnou být vidět procesy (způsoby fungování). Zlepší se předpovědi počasí. Zlepší se systémy varující před bouřkami. Budou tací, kteří přijdou s návrhy na vybudování úkrytů - všude, abyste byli v průběhu několika vteřin v bezpečí bez ohledu na to, kde jste nebo kde bydlíte. Začne to dávat smysl. Budou vybudovány, budou vhodné a užitečné. Budou zachraňovat životy…

Laskavý Duch je toho součástí - součástí vyvíjející se Země. Změny počasí, které vidíte, jsou součástí život obnovujícího cyklu. Mimochodem - nastávajícího o něco dříve - pro dobro populace této planety. To, co mnozí nazývají obdobím zkázy a temnoty je ve skutečnosti omlazením a rekalibrací života na Zemi. Z jediného důvodu - k Vašemu nasycení. Z lásky. Abyste byli součástí postupu (posunu) Země, pro který nyní zaséváte semínka. Přijdou další generace. Máte dalších 18 let k setí semínek. A máte jich ještě mnohem víc na to, aby mohla vyrůst. Vy jste "seči semen" - nositelé zápalek - ti, kterým na tom záleží dost na to, aby seděli na svých místech po celý den a ptali se: "Co potřebuji vědět, drahý Duchu? Co to je?" Někteří z vás intuitivně přijdou a odejdou odsud jiní než přišli. A další budou sít semena, která jsou spirituální, do vás, aby vyrostla. A ona možná nevzejdou. A možná ano - zítra. To je svobodná volba. Nemůžete nevědět nic z toho, co jste dnes slyšeli. Ve vašem mozku není žádné tlačítko "vymazat". To je setí semen. A pokud si zvolíte, že je použijete, můžete začít - teď. Pokud se rozhodnete počkat než tomu uvěříte, máte požehnání, nikdo vás nesoudí. Je to vaše svobodná volba. Je to součást skládanky. My vás vždy vidíme stejně - jako části NÁS.

Vesmír se rozvíjí. A my jsme tu, abychom to sledovali. Vidím všechny dimenzionality. Slyším symfonii světla. V každém z vás je uložen zvuk vzpomínky a někdy zpívá, když spíte. A je to Bůh, Duch, Stvořitel… rozeznívající strukturu atomu a říkající: "Vzpomeň si, kdo jsi." Toto je pravda. Vše, co říkám, je skutečnost. A pokud se ohlédnete zpět staletími a tisíciletími, uvidíte, proč je tato doba jiná než kterákoli předtím. Lidské duše mají rády změnu. Budou tací, kteří si budou přát, aby bylo vše stejně tmavé jako dřív, protože nechápou, že tohle je změna - vibrační posun - vše, o čem Mayové hovořili. Dochází ke všem zarovnáním. A protože se vše mění, budou i tak lidé, kteří budou volat z vrcholu útesu: "Pozor, pozor, konec se blíží!" A já bych vám chtěl něco říct. Určitým způsobem se blíží - Konec starého vědomí. Chvíli to potrvá.

Požehnaní jsou "zahradníci" v této místnosti, kteří pomalu obdělávají půdu - tím, že za pochodu řeší své vlastní skládanky - a berou do rukou semena pravdy o laskavém Bohu, který vás miluje. Vzhlíží k nebesům a děkují za své životy, uvědomují si, proč jsou tu a co dělají. Dívají se dolů na zasazená semena a vidí božskost. Gaia je drží za ruce a říká: "Děkuji." Uzavírá se kruh vašich předků, kteří dělali věci v mnohém stejné. Rozuměli energii Země s částí vás.

Odejděte jiní než jste přišli. Vězte, že ve vašich rukách je skládanka a vy jí řešíte. Vězte, že vás Bůh miluje. Vězte, že hlavním důvodem Stvoření je laskavost. Pochopte, že je to Provázející (Vedoucí) Síla a když zvýšíte svou vibraci, spojíte se více s laskavostí Vedení a proto se věci zlepší. Jste pak blíže Rodině.

Toto je mé poselství. Pokud je skutečně přijmete, nebudete už nikdy stejní, protože pochopíte, že NIKDY NEJSTE SAMI. V ničem. Nikdy. To je výzva. Staňte se multidimenzionální a setkejte se s těmi kolem vás. Dovolte jim, aby vás drželi za ruce. Žijte déle.

A tak to je.
KRYON
Zdroj: MP3 nahrávka - www.kryon.com.

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Marie Kuchařová (www.posvatnesrdce.cz). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Láska se nikdy nevzdává;

12. března 2012 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Můžeš opravdově milovat, když procházíš obdobím zkoušek a soužení a když cítíš, že všechno a všichni jsou proti tobě? Je celkem snadné milovat, když vše probíhá hladce. Domníváš-li se, že vše je proti tobě, máš tendenci uzavřít své srdce a zastavit příliv lásky; a přece právě v této chvíli je tvá potřeba lásky ještě větší. Jsi-li schopen milovat navzdory vnějším podmínkám, pak si můžeš být jist, že v tobě a skrze tebe proudí Má božská láska a že tato zázračná láska nakonec zvítězí. Láska se nikdy nevzdává; hledá nejrůznější cesty, dokud zcela nezvítězí.. ... Jako voda si proráží cestu i do těch nejtvrdších srdcí. Proto nikdy nikoho neodmítej. Miluj, nepřestávej milovat a sleduj, jak se tvá cesta otevírá.

11.3.2012 5 MEN SÍLA VEDENÍ VYŠŠÍ VIZE MODRÝM VEDOUCÍM ORLEM

12. března 2012 v 0:03 Aktuální novinky
Mayovia na dnes
Výklad mayského kalendáru - 11.3.2012
Napsal uživatel Amia
Neděle, 11 Březen 2012 19:12
11.3.2012 5 MEN SÍLA VEDENÍ VYŠŠÍ VIZE MODRÝM VEDOUCÍM ORLEM


DNES JE DOKONALÝ ČAS VZNÉST SE K VYŠŠÍMU DUCHOVNÍMU STROPU PRO POHLED DO
VYŠŠÍ PRAVDY

Požadavkem představivosti je otevření se vizím. Skutečné vize odkrývá na určité úrovni veškeré SVĚTLO a to, co leží níže, je iluzorním obrazem pocházejícím ze světa astrálních iluzí. Dnes se učíme rozeznávat halucinace od reálného vidění a přestaneme využívat informace z roviny astrální. Dnes budeme opatrní a ostražití.

TRANSFORMACE STÍNU
Naučte se udržovat rovnováhu mezi prací, odpočinkem, spánkem a výživou. Myslete na sebe! Následujte své osobní vize, plány a sny. Podívejte se na své záměry a sliby lidem, z hlediska vyššího účelu, kterým je rovnováha. Naučte se brát i dávat. Zamyslete se, zda vaše horlivost vám nebrání v dalším rozvoji. Jestli si neberete na svá bedra zátěž ostatních. I když prší, řekneme magické slůvko "děkuji".

Vědomí, iluze, vize…..

Pole Energie definované symbolem MEN, se vyznačuje nejvyšším duchovním obsahem. Žádná lidská bytost nemůže žít beze snů. Každý potřebuje vizi, aby mohl vyřešit chaos a udělat pořádek v každodenním životě. Pokud nám chybí vize, honíme se na ILUZÍ. V nejkrajnějším případě - chybějící vize - padneme do závislosti na druhých. Staneme-li se středně silnějšími - ztrácíme svoji suverenitu.

Pouze tehdy,dosáhne-li váš duchovní růst brány srdce, do vašeho pole začínají proudit perspektivní vize. Síla MODRÉHO ORLA vynese vědomý cíl do popředí. Dny MEN jsou dolem spirituálních informací, sahajících daleko do budoucnosti. OREL otevírá kanály vizí, ze kterých se Vědomí plně vyzrálého člověka kontaktuje s vyššími rovinami. Tato osoba se přestává zabývat maličkostmi, starostmi o budoucnost, ztrácejíc čas neproduktivními spekulacemi. Moudrost ORLA zašle včas zprávu, jak překonat nepříznivé období.

Jestliže váš život stále zeje prázdnotou, jestli vám ustavičně chybí cíl, jestli stále registrujete prázdné přebíhání, spojte se s ORLEM a poproste tohoto obra, aby vám pomohl vybudovat magický most do světa vizí. Bez motivace zanikne každá chuť tvořit. Dovolte MODRÉMU ORLU spojit vás s vaší geniálností, dovolte, aby jeho Energie probudila vaší duši. Dnes vidíme, jak dalece jsme nezávislí. To, co budeme dělat dnes, odráží naši velikost. Dnes dáme pod lupu náš bolestivý egocentrický svět. Dnes se staneme sami sobě nejvyšší instancí, nebudeme vykonávat cizí příkazy. Dnes nepodlehneme psychóze strachu o zdánlivě ohroženou budoucnost.

5. VEDOUCÍ TÓN SMĚRU SÍLY VEDENÍ
Jen lidská dlaň, může otevřít brány do nitra. Přehoupněte se přes hvězdná vrata, vzneste se vysoko a pronikněte do svého srdce. Otevřete zevnitř dveře vedoucí do Středu, abyste po navrácení na Zem, mohli překročit jeho práh. Pronikněte hluboko do svého Křišťálového Srdce. Co tam vidíte? Je tam NOVÝ POČÁTEK? Jaké jsou záměry a plány vašeho srdce? Jak vypadají vaše osobní vize z pozice vašeho Středu? Využijte jeho moudrost a vstupte na dráhu vedoucí k pravdě - k poznání vaší Hvězdné povahy. Vyšší pravdu naleznete na Zemi. Díky přijmutí svého lidství a pozemského Bytí, objevíte smysl a moudrost NOVÉHO Vyššího Bytí.

Vraťte se do STŘEDU a vneste více SVĚTLA do vašeho fyzického těla. Odkryjte Světlenou stezku vycházející z vašeho svatého Středu. Jestliže přestanete přemýšlet kdo jste a kým byste mohli být, stanete se pravdivým JÁ. Zůstaňte tichý a skromný. Nezabývejte se tím, co říkají ostatní!

VY JSTE STŘEDEM VLASTNÍHO VESMÍRU
VY JSTE MISTREM SJEDNOCENÍ S VAŠÍM STŘEDEM

Tón PÁTÝ je autoritou Vlny - z této pozice vychází nejdůležitější impulsy a obsahy. PĚTKA symbolizuje CENTRUM KRISTA, spojující řád duchovní s pozemským řádem. Zde se shromažďují všechny síly, potřebné realizaci vyznačenými v pozdějším období. PĚTKA reprezentuje harmonický pořádek ve světě organické hmoty. PÁTÉ pozici připadá vyjímečná role - bude možná realizace konkrétních aspektů vzorců zadání. Tón PÁTÝ představuje nástroj potřebný k plnění úkolů. I když tento den není spojen s žádnými dramatickými událostmi, přesto PĚTKA může být výrazně hmatatelná pro osoby vysoce citlivé.

Překlad Lenka Sýkorová

Féwa 11.3.2012 - Minúty bežia, človek.

11. března 2012 v 23:55 Aktuální novinky
11.3.2012 - Minúty bežia, človek. Rozhodni sa srdcom, tu a teraz, hovor pravdu a buď sám sebou, svojim sveteľným ja. Je čas ... lásky, zdieľania a pokory zo srdca. Je čas byť zodpovední a prevziať zodpovednosť. V sekcii Féwa je vložený odkaz. V sekcii Mayovia je vložený dnešný výklad.

Féwa 10.3.2012 - klik pre video

S láskou Féwa

Odkaz, obraz sú autorské (c) Féwa, je možné ich v neskrátenej a neupravenej verzii ďalej šíriť len nekomerčným spôsobom, za podmienky uvedenia aktívneho odkazu

http://www.anjelska.sk
Posvátný prostor v Srdci

11. března 2012 v 19:02 Vývoj vědomí bytostí

Posvátný prostor v SrdciV našem Srdci je prostor. Nejedná se o fyzický prostor, ale o prostor samotného vědomí, přímou přítomnost Božství. V tomto vnitřním prostoru zřídka přebýváme. Stává se tak jedině v hlubokém spánku, kdy se do něho nevědomky vracíme, abychom si odpočinuli a osvěžili síly.

Když se díváme do naší mysli, vidíme uvnitř prázdnotu. Nejsme rádi sami, zvláště když se máme vypořádat s vnitřní prázdnotou, která zpochybňuje naší existenci. Jsme zvyklí se dívat ven a uvádět se ve vztah. Máme za to, že když jsme sami, nejsme nikým, nejsme s ničím ve vztahu a nemáme žádnou stimulaci a důležitost. Prcháme před vnitřním prostorem a utíkáme se k vnějším pocitům a zapojení. Naplňujeme se věcmi světa a zaměstnáváme se věcmi mysli. To způsobuje, že náš vnitřní prostor nám připadá hrozný. Lekáme se ho, jakoby představoval velké utrpení a temnotu.

Ale prostor v Srdci je nejúžasnější ze všech záležitostí. Prostor v Srdci obsahuje všechno. Je v něm celý vesmír, všechen čas, prostor i stvoření. Je tam minulost, přítomnost i budoucnost. Všechny naše vzpomínky, vzpomínky na všechny věci a vše, čím se můžeme stát, to vše je tam uloženo v dokonalé harmonii. Všechny světy a všechny bytosti přebývají v tomto vnitřním prostoru a od nejmenšího k neomezenému jsou utkány do tvaru lotosu. Klíč ke splnění všech přání nespočívá ve vnějším usilování, ale ve sledování jejich esence ve vnitřním prostoru.

Náš vnitřní prostor je naplněný světlem, jaké vydává snad tisíc sluncí. Obsahuje vnitřní slunce čirého vědomí, jehož je vnější slunce pouhým odrazem. Drží neuhasitelný plamen naší vlastní bytosti, uvědomování duše, která přetrvává po všechna naše vtělení. V našich duších přebýváme všichni okolo našeho vnitřního ohně, podobni dětem shromážděným kolem matky, kolem plamene, který vše vyživuje. Tam prodlévá původní životní síla, která poskytuje vitalitu a naději všem bytostem.

Život dlí v prostoru našeho Srdce. Nejen náš osobní život, ale všechen tep a vibrace vůbec. Naše pravé Já přebývá v prostoru uvnitř Srdce, vždy plné míru, vzdálené od veškerého trápení mysli a sporů ega. Prostor uvnitř našeho Srdce je naším pravým domovem, ve kterém můžeme nechat všechno volně běžet, včetně našeho těla a naší totožnosti, a stát se úplně volným.

Prostor v Srdci se podobá rozlehlému oceánu a všechny vesmíry jsou na tomto oceánu pouhými vlnami. Z prostoru vychází zvláštní melodie, prvotní zvuk, který stvořuje světy. Obsahuje nejvyšší stav vyjádření, projevu. Obsahuje svrchované ticho, které je odhalením "Jsem, který Jsem". Je počátkem i podporou všech manter, zde se všechny mantry stanou jedinou a univerzální. Přicházíme zde do styku s hlasem prvotního učitele či gurua, který je zdrojem veškerého pravého vedení a všech pravých Písem, se slovem Božím. Zde objevujeme své pravé předky a náš rodokmen, mudrce, kteří pomáhali lidstvu od nepaměti. Zde vstupujeme ve styk s nejvýše Milovaným, s Božským Otcem a Božskou Matkou, které z důvodů jejich milosti hledáme. Prostor Srdce je nebe pravé oddanosti, je nad všemi tvary, je nad veškerým rozdělením a omezením, kde všichni bohové a bohyně se stávají jedno Jediné.

Ti, kdo neznají prostor Srdce, těm se nepodařilo najít nejdůležitější věc v životě. Odsoudili se, že budou stále hledat a usilovat a nikdy nedojdou klidu. My se totiž bojíme být ničím a stále se nutíme být něčím. Opouštíme Ducha, který je nehmotný, a padáme do hmoty, která tím, že je formovaná, je smrtelná, omezená a nejistá. Ztrácíme svůj vnitřní prostor a stáváme se vnější věcí, pouhým tělem, osobou upoutanou několika kilogramy masa. Vzdáváme se našeho světla a stáváme se stínem, tím, co si o nás jiní lidé myslí.

Pravá meditace představuje návrat k prostoru Srdce. Spočívá v odtažení a ponoření mysli do prostoru Srdce, ve kterém se mysl ztrácí a rozpouští jako kapka v moři. To však vyžaduje, abychom se ponořili hluboko do sebe a vše vnořili do jádra bytosti.

Ačkoli je toto snadné pojmově chápat a není nesnadné to emociálně pociťovat, přece není kompletní ponoření do prostoru nitra snadné. Tím, že je to nejpřímější, je to také nejobtížnější ze všech praxí, protože představuje ovoce všeho. Několik málo pokročilých jogínů je schopno toto po letech praxe završit. Abychom se pohnuli směrem k duchovnímu Srdci, to vyžaduje, abychom svou pozornost zcela odtáhli od pole, kde vládnou smysly, a nasměrovali veškerou energii dovnitř. K docílení toho je třeba nesmírného ohně praxe. Vyžaduje to vnitřní smrt a přeměnu, zatímco tělo je naživu. Abychom se opravdu vrátili do našeho duchovního Srdce, vyžaduje to naprostou energizaci celého našeho života a vědomí. Nicméně každý kontakt s duchovním Srdcem, ať je sebenepatrný, zasévá semeno konečné realizace.

Abychom otevřeli prostor uvnitř nás, musíme uvolnit uzly strachu a tužeb, které nás vážou k vnějšímu světu. Musíme rozpustit veškerý stres a napětí, které kolem sebe tvoříme tím, že usilujeme o udržení osobního života a podporu své totožnosti. Prostor je naší pravou přirozeností. Své Srdce musíme otevřít vnitřnímu prostoru čirého uvědomování. To je nejvyšším cílem všeho života, začátek a konec všeho, z čehož my však známe pouhý stín.

Autor Dr. David Frawley (USA) je ředitelem Amerického institutu pro studium véd a Americké rady védické astrologie. Je autorem více než 20 knih věnovaných józe, ajurvédě a védické astrologii.
Tento text je kapitolou jedné z jeho knih.

Living in the Heart DM

Milí přátelé, povídání o vnitřním prostoru jsem dostala mailem od Karolíny K. (moc děkuji!) zrovna když jsem dočetla knihu Drunvala Melchizedeka Život v srdci (Living in the Heart), kde autor popisuje meditaci, kterou jej naučil duchovní Mistr Sri Yukteswar (učitel Yoganandy). D.Melchizedek s ním navázal kontakt skrze svého Ducha a Sri Yukterwar ho pověřil, aby tuto meditaci - Dech Jednoty (The Unity Breath) učil a šířil po celém světě. Drunvalo Melchizedek, který v té době již učil techniku sloužící k aktivaci světelného těla Mer-Ka-Ba, brzy zjistil, že tato meditace je jakousi předpřípravou vedoucí k nalezení onoho tajemného prostoru v Srdci.

V knize Living in the Heart D.M. podrobně popisuje jak meditaci Dech Jednoty, tak cestu k nalezení posvátného prostoru v Srdci. Kniha vyšla v roce 2003 a je k ní přiloženo Cd s názvem Heart Meditation namluvené přímo Drunvalem Melchizedekem. Na něm vás D. Melechizedek provede jak meditací Dechu Jednoty, tak 2 různými cestami ( Mužskou a Ženskou), jak dosáhnout nalezení onoho malinkého místa ve vašem srdci, v němž přebývá vaše vnitřní Světlo spolu s veškerým věděním a moudrostí. V tomto posvátném místě lze pochopit veškeré stvoření.

DM

"Až si lidé začnou uvědomovat, kdo doopravdy jsme, že jsme opravdu syny a dcerami božími, že jsme vědomím, které stvořilo vše, co existuje, pak teprve lidstvo a Bůh budou jedinou myslí, srdcem a tělem a závoj spánku bude pozvednut."

Drunvalo Melchizedek
Kniha Living in the Heart zatím bohužel nebyla přeložena do češtiny. V anglickém jazyce si ji můžete objednat zde.
Sofie,www.novoucestou.cz
Zdroj: http://tredoxe.blog.cz/
Převzato ze stránek: http://svetlojelaska.blog.cz

Pravda je duchovní bílé světlo

11. března 2012 v 18:05 Vývoj vědomí bytostí

Pravda je duchovní bílé světlo, které dopadá na hranol lidstva a láme se do mnoha barev, jimiž ji jednotlivci vyjadřují. A tak zážitek poznání Pravdy je stejný po celém světě; co se liší, je jen způsob jeho tlumočení.
Paul Brunton


VNITŘNÍ CÍL VAŠÍ ŽIVOTNÍ CESTY

11. března 2012 v 17:45 Oblíbené knihy

VNITŘNÍ CÍL VAŠÍ ŽIVOTNÍ CESTY

Chápu, co říkáte, ale přesto si myslím, že v životě musíme mít nějaký cíl. Jinak se necháme
unášet okolnostmi, a cíl znamená budoucnost, že ano? Jak se to slučuje se životem v
přítomnosti?
Jejistě dobré vědět, kamjdete, ale nesmíte zapomínat, že jediné, co je na vaší životní cestě
reálné, je krok, který děláte v přítomném okamžiku. Nic jiného neexistuje.
Vaše životní cesta má vnější cíl a vnitřní cíl. Vnějším cílem je dosáhnout něčeho, pro co jste
se rozhodli, což ovšem předpokládá existenci budoucnosti. Stane-li se však váš cíl důležitější
než krok, který právě děláte, pak vám unikne vnitřní cíl, který nemá nic společného s tím, kam
jdete nebo co děláte, ale s tím, jak to děláte. Vnitřní cíl vašeho života nemá nic společného s
budoucností. Důležitá je pouze kvalita vašeho vědomí v tomto okamžiku. Vnější cíl patří do
horizontální dimenze prostoru a času; vnitřním cílem je prohloubení vašeho Bytí ve vertikální
dimenzi věčného okamžiku. Vaše vnější cesta může být dlouhá milion kroků; vaše vnitřní
cesta má jen jediný krok: krok, který děláte teď. Jak si tento jediný krok uvědomujete stále
hlouběji, pochopíte, že v sobě obsahuje nejen všechny ostatní kroky, ale také cíl vaší cesty.
Tento krok se pak stává vyjádřením dokonalosti, aktem nesmírné krásy. Přivede vás do sféry
Bytí a bude vyzařovat jeho světlo. To je cílem vaší vnitřní cesty, cesty do vašeho nitra.
§
Záleží na tom, zda dosáhneme svého vnějšího cíle, zda budeme mít úspěch v tomto světě?
Na tom vám bude záležet jen do té doby, než si uvědomíte svůj vnitřní cíl. Vnější cíl pro vás
pak bude pouhou hrou, v níž můžete pokračovat jen proto, že vás baví. Také je možné, že
nikdy nedosáhnete svého vnějšího cíle, zatímco dosáhnete vnitřního cíle. Nebo naopak, což je
běžnější: získáte vnější bohatství a zůstanete vnitřně chudí. "Získáte celý svět a ztratíte duši,"
jak řekl Ježíš. Dříve nebo později je však každý vnější cíl odsouzen k nezdaru, neboť podléhá
zákonu pomíjivosti všeho. Čím dřív si uvědomíte, že vám nic vnějšího nemůže dát trvalé
uspokojení, tím lépe. Vzdáte se nerealistických očekávání a podřídíte své vnější cíle svému
vnitřnímu cíli.
MINULOST NEMŮŽE PŘEŽÍT VE VAŠÍ PŘÍTOMNOSTI
Řekl jste, že zbytečné mluvení nebo přemýšlení o minulosti je jedním z mnoha způsobů, jak se
vyhýbáme přítomnosti. Ale nemáme v sobě mnohem hlubší minulost, kterou si nepamatujeme
a se kterou se neztotožňujeme? Mluvím o nevědomé minulosti, která ovlivňuje náš život
prostřednictvím zážitků z dětství nebo dokonce z minulých životů. Náš život je ovlivněn také
kulturními vlivy, to jest geografickým místem a historickou dobou, ve které žijeme. To všechno
má vliv na to, jak se díváme na svět, jak reagujeme, co si myslíme a jak žijeme. Jak bychom si
to všechno mohli uvědomit a jak bychom se toho mohli vzdát? Jak dlouho by to trvalo? A i
kdyby to bylo možné, co by nám pak zbylo ?
Co nám zbývá, když se zbavíme iluzí?
Nemusíte zkoumat svou nevědomou minulost. Stačí si uvědomit, jak se projevuje v tomto
okamžiku ve vašich myšlenkách, emocích, touhách, reakcích a vnějších událostech. Všechno,
co potřebujete vědět o své nevědomé minulosti, vám odhalí problémy přítomnosti. Budete-li
se zabývat minulostí, stane se bezednou propastí. Budete si myslit, že potřebujete víc času,
abyste jí porozuměli nebo se od ní osvobodili. Nakonec uvěříte, že vás od minulosti osvobodí
budoucnost. To je ovšem iluze. Od minulosti vás může osvobodit pouze přítomnost. Čas vás
nemůže osvobodit od času. Proto využívejte moc přítomnosti.
Co je to moc přítomnosti?
Nic jiného než moc vaší vědomé přítomnosti, moc vašeho vědomí osvobozeného od myšlení.
Proto se zabývejte minulostí v rovině přítomnosti. Čím víc se soustředíte na minulost, tím víc
ji posilujete a tím víc se s ní ztotožňujete. Vědomá pozornost je důležitá, ale ne když je
zaměřena na minulost. Soustřeďte svou pozornost na přítomnost; uvědomujte si své chování,
reakce, nálady, myšlenky, emoce, obavy a touhy. To všechno je vaše minulost. Jste-li schopni
si to uvědomovat, aniž to analyzujete nebo kritizujete, pak minulost rozpustíte svou
přítomností. Sami sebe najdete pouze v přítomnosti, nikoli v minulosti.
Není dobré poznat vlastní minulost, abychom pochopili, proč děláme určité věci, proč
reagujeme určitými způsoby a proč žijeme tak, jak žijeme ?
Když si začínáte lépe uvědomovat svou přítomnou realitu, může se stát, že najednou
pochopíte, proč děláte to, co děláte. Můžete si vzpomenout na některé věci, které se staly v
minulosti, neboje můžete vidět jasněji. To je sice dobré, ale není to podstatné. Podstatná je
vaše vědomá přítomnost. Jedině ta rozpouští minulost. Taje trans-formativní silou. Proto se
nesnažte porozumět minulosti, ale uvědomujte si přítomnost. Minulost nemůže přežít ve vaší
přítomnosti. Může přežít pouze ve vaší nepřítomnosti.

Z knihy: Moc přítomného okamžiku Eckhart Tolle

Jste tady, abyste pomohli naplnit
božský smysl vesmíru.
Tak důležití jste!
Eckhart Tolle

Tento text může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka i se všemi odkazy http://slunecnikvet-anna.blog.cz

Na začátku

11. března 2012 v 16:53 Oblíbené knihy

Na začátku

Vše je naprogramováno

Od chvíle svého narození přinášíme světu nějaké poselství. Co je tím poselstvím? To poselství
jste vy, to dítě. Je to přítomnost anděla, posla z nekonečna v lidském těle. Nekonečno, absolutní
síla, vytváří program právě pro vás a vše, co potřebujete, abyste byli tím, čím jste, je v tomto
programu obsaženo. Narodíte se, vyrostete, provdáte se.či oženíte, zestárnete a nakonec se vrátíte
do nekonečna. Každá buňka vašeho těla tvoří jeden samostatný vesmír. Má svou dokonalou
inteligenci naprogramovanou tak, aby byla tím, čímkoliv zrovna je.
Vy sami jste naprogramováni, abyste byli sebou, ať už jste čímkoliv, a programu vůbec
nezáleží na tom, co si myslíte, že jste. Program se nenachází v uvažující mysli. Je obsažen
v těle, v tom, co označujeme za DNA, a na začátku jeho moudrost instinktivně následujete. Jako
velmi malé dítě víte, co se vám líbí a co ne a kdy se vám to líbí a kdy nikoliv. Jdete za tím, co
se vám líbí, a snažíte se vyhnout tomu, co se vám nelíbí. Jednáte podle svých instinktů a tyto
instinkty vás vedou tak, abyste byli šťastní, abyste se radovali ze života, abyste si hráli, milovali
a naplňovali své potřeby. Co se stane potom?
Vaše tělo se začne vyvíjet, vaše myšlení se začne zdokonalovat a vy začnete k předávání
svého poselství používat symboly. Stejně jako ptáci rozumějí ptákům a kočky rozumějí kočkám,
lidé rozumějí lidem prostřednictvím symboliky. Kdybyste se narodili na ostrově a potom žili
zcela o samotě, mohlo by vám to trvat deset let, ale nakonec byste pojmenovali vše, co vidíte,
a tím jazykem byste sdělovali nějaké poselství, třebaže jen sami sobě. Proč byste tohle dělali?
Nuže, je jednoduché to pochopit a není to proto, že by lidé byli tak inteligentní. Je to proto, že
jsme naprogramováni k tomu, abychom si vytvořili jazyk a kompletní symboliku.
Jak víte, po celém světě lidé mluví a píší tisíci různými jazyky. Lidé si ke komunikaci
s druhými lidmi, ale obzvláště sami se sebou, vynalezli všechny možné druhy symbolů. Symboly
mohou představovat zvuky, kterými promlouváme, pohyby, které děláme, anebo rukopis
a znaky, které jsou grafické povahy. Existují symboly pro věci, myšlenky, hudbu a matematiku.
Nicméně zcela první krok představuje zavedení zvuků, což znamená, že se učíme používat
symboly řeči.
Lidé, kteří přišli na svět před námi, mají vše, co existuje, již pojmenované a učí nás významu
zvuků. Toto nazývají stolem; tamto označují za židli. Dávají také jména věcem, které
existují pouze v našich představách, jako jsou mořské panny a jednorožci. Každé slovo, které
se učíme, představuje symbol něčeho reálného nebo imaginárního a takových slov je tu pro
nás na tisíce. Když sledujeme děti ve věku od jednoho roku do čtyř let, můžeme pozorovat to
úsilí, které vyvíjejí, když se snaží si celou symboliku osvojit. Je to opravdu velké úsilí, které si
sami obvykle nepamatujeme, protože naše mysl se zatím dostatečně nevyvinula. Nicméně praxí
a opakováním se nakonec naučíme mluvit.
Jakmile se naučíme mluvit, tak nás lidé, kteří o nás pečují, učí tomu, co znají, což znamená,
že nás svými vědomostmi programují. Lidé, se kterými žijeme, mají spoustu vědomostí včetně
veškerých sociálních, náboženských a morálních pravidel náležících k jejich kultuře. Upoutávají
naši pozornost, předávají nám informace a učí nás tomu, abychom byli jako oni. Učíme se jak
být mužem nebo ženou podle vzoru společnosti, do které jsme se narodili. Učíme se, jak se
"správně" v naší společnosti chovat, což znamená, jak být "dobrým" člověkem.

Ve skutečnosti nás ochočují stejným způsobem jako ochočují psa, kočku nebo jakékoliv
jiné zvíře: pomocí systému odměn a trestů. Říkají nám, že jsme hodný chlapeček nebo hodná
holčička, když děláme to, co po nás dospělí chtějí. Jsme zlobivým chlapečkem, nebo zlobivou
holčičkou, pokud neděláme to, co po nás chtějí. Někdy nás potrestají, aniž bychom zlobili a někdy
jsme pochváleni, aniž bychom byli hodní. Ze strachu před trestem a ze strachu, že nebudeme
pochváleni, se začneme snažit druhé lidi potěšit a vyhovět jim. Snažíme se být hodní, protože
zlobivé lidi nikdo neodměňuje. Ti dostávají tresty.
Jak se přizpůsobujeme lidské společnosti, vkládají do nás veškerá pravidla a hodnoty naší
rodiny a společnosti. Nemáme možnost zvolit si, čemu budeme věřit. Řeknou nám, čemu máme
věřit a čemu věřit nemáme. Lidé, se kterými žijeme, nám sdělují své názory: co je dobré a co
je špatné, co je správné a co správné není, co je krásné a co je ošklivé. Veškeré informace jsou
vkládány do naší hlavy stejně, jako je tomu u počítače. Jsme nevinní a věříme tomu, co nám
naši rodiče či druzí dospělí řeknou. Souhlasíme a informace se ukládají do naší paměti. Vše,
co se naučíme, se do naší mysli dostává na základě dohody a na základě dohody to také v naší
mysli zůstává, nicméně vše nejprve prochází skrze naši pozornost.
Pozornost je u lidí velmi důležitá, neboť představuje tu část mysli, která nám umožňuje
soustředit se na jediný objekt, anebo se rozmýšlet mezi celou řadou možností. Díky pozornosti
je informace zvenčí přenášena dovnitř a naopak. Pozornost je kanál, který mezi sebou jako lidé
používáme k vysílání a přijímání zpráv. Je jako most spojující jednu mysl s druhou pomocí
zvuků, signálů, symbolů a doteků. Tento most otevíráme jakoukoliv událostí, která zaujme naši
pozornost. Je to způsob, jakým vyučujeme a je to také způsob, jakým se učíme. Nemůžeme
nic vyučovat, nezískáme-li si pozornost druhých. Nemůžeme se ničemu naučit, nevěnujeme-li
tomu pozornost.
Prostřednictvím pozornosti nás dospělí učí, jak si ve své mysli pomocí symbolů tvořit celou
realitu. Potom, co nás naučí zvukovou symboliku, cvičí nás v naší abecedě a my se tak učíme
stejný jazyk, ale graficky. Naše představivost se začíná rozvíjet, sílí naše zvědavost a my začínáme
klást otázky. Ptáme se a ptáme pořád dokola a odevšad sbíráme informace.
A když nakonec dokážeme používat symboly tak, že si ve své hlavě povídáme sami se sebou,
je nám jasné, že jsme si konečně jazyk osvojili. To je tehdy, když se naučíme myslet. Než
k tomu dojde, nemyslíme. Napodobujeme zvuky a používáme symboly ke komunikaci, ale před
tím, než si se symboly spojíme nějaký význam nebo emoci, zůstává život jednoduchý.
Jakmile pro nás symboly získají určitý význam, začínáme je používat k tomu, abychom
se pokusili porozumět všemu, co se v našich životech děje. Používáme symboly k přemýšlení
o věcech, které jsou reálné, a k přemýšlení o jevech, které reálné nejsou, ale o nichž si začneme
představovat, že jsou reálné, jako například krásný a ošklivý, hubený a tlustý, chytrý a hloupý.
A všimněte si, že myslet dokážeme pouze v jazyce, který si dobře osvojíme. Mnoho let jsem
hovořil pouze španělsky a trvalo mi dlouho, než jsem si v angličtině osvojil dostatečné množství
symbolů, abych v tomto jazyce také myslel. Dobře si osvojit nějaký jazyk není jednoduché,
nicméně v určitém okamžiku si uvědomíme, že pomocí symbolů, které se učíme, myslíme.
Než začneme chodit do školy, když je nám pět nebo šest let, chápeme význam abstraktních
pojmů, například správně a špatně, vítěz a poražený, dokonalý a nedokonalý. Ve škole se dále
učíme číst a psát symboly, které již známe, a psaný jazyk nám umožňuje shromažďovat více
vědomostí. Nadále pro nás více a více symbolů získává svůj význam a myšlení se stává nejen
snadným ale i automatickým.
A nyní symboly, které jsme se naučili, samy o sobě upoutávají naši pozornost. To, co k nám
hovoří, je to, co víme, a my posloucháme, co nám naše poznání říká. Nazývám to hlas poznání,
protože v naší hlavě mluví vědomosti. Mnohokrát slýcháme tento hlas v různých tóninách.
Slýcháme hlas své matky, svého otce, svých sourozenců a ten hlas nikdy nepřestává mluvit. Ten
hlas není skutečný. To my sami jsme si jej stvořili. My však věříme, že skutečný je, protože mu

silou své víry propůjčujeme život, což znamená, že bez jediné pochybnosti věříme tomu, co nám
hlas říká. To se začíná odehrávat tehdy, když názory lidí kolem nás začínají naši mysl ovládat.
Všichni na nás mají nějaký názor a říkají nám, jací jsme. Jako velmi malé děti nevíme,
jací jsme. Jediný způsob, kterým se dokážeme vnímat je skrze zrcadlo a jako takové zrcadlo
působí právě druzí lidé. Naše matka nám říká, jací jsme a my jí věříme. Naprosto se to liší od
toho, co nám říká otec nebo naši sourozenci, ale i s nimi jsme zajedno. Lidé nám říkají, jak
vypadáme a obzvláště tehdy, když jsme malé děti. "Podívej se, máš oči po své matce a nos po
svém dědečkovi." Posloucháme všechny ty názory své rodiny, svých učitelů a starších dětí ve
škole. Svou podobu vidíme v zrcadlech a souhlasíme s tím, že to je to, čím jsme, a jakmile k takovému
souhlasu dospějeme, tak se ten názor stává součástí vlastního přesvědčení. Krůček po
krůčku všechny tyto názory pozměňují naše chování a ve své mysli si tvoříme představu sebe
sama podle toho, co druzí lidé říkají: "Jsem krásná, nejsem tak krásná. Jsem chytrý, nejsem tak
chytrý. Jsem vítěz, jsem smolař. Tohle mi jde, tohle mi nejde."
V určitém stadiu nás všechny tyto názory rodičů a učitelů, náboženství a společnosti přesvědčí
o tom, že abychom byli druhými přijati, musíme se projevovat určitým způsobem. Říkají
nám, jací bychom měli být, jak bychom měli vypadat, jak bychom se měli chovat. Pro nás však
není v pořádku být takoví, jací jsme, a tak začínáme předstírat, že jsme tím, čím nejsme. Strach
z odmítnutí se stává strachem, že nejsme dost dobří a my začínáme hledat něco, co nazýváme
dokonalostí. V našem hledání si vytváříme představu dokonalosti o tom, jací bychom si přáli
být, ale víme, že takoví nejsme, a začínáme se proto odsuzovat. Nemáme se rádi a sami sobě
říkáme: "Podívej se, jak hloupě vypadáš, jak jsi ošklivý. Podívej se, jak jsi tlustý, malý, slabý
a hloupý."
Drama v tuto chvíli začíná, neboť teď se symboly obrátily proti nám. Ani si nestačíme
všimnout, že jsme se naučili používat symboly, abychom sami sebe odmítali.
Před tím, než se společnosti přizpůsobíme, nám nezáleží na tom, jací jsme nebo jak vypadáme.
Naším cílem je objevovat, vyjadřovat svou kreativitu, vyhledávat potěšení a vyhýbat se
bolesti. Jako malé děti jsme divocí a svobodní. Běháme nazí bez uvědomování si sebe sama
a bez sebehodnocení. Mluvíme pravdu, protože pravdu žijeme. Naše pozornost spočívá v daném
okamžiku. Nebojíme se budoucnosti a nestydíme se za svou minulost. Potom, co si nás ochočí,
se snažíme být dost dobří pro všechny ostatní, nicméně již nejsme dost dobří sami pro sebe,
protože se nikdy nedokážeme chovat podle vlastní představy o dokonalosti.
Veškeré naše přirozené lidské tendence se během procesu domestikace ztrácejí a my začínáme
znovu hledat to, co jsme ztratili. Začínáme objevovat svobodu, protože již nemůžeme
svobodně být tím, kým skutečně jsme. Začínáme hledat štěstí, protože již nejsme šťastní. Začínáme
hledat krásu, protože již nevěříme tomu, že jsme krásní.
Rosteme a během dospívání je naše tělo naprogramováno k tomu, aby na scénu uvedlo
látku, kterou označujeme jako hormony. Naše fyzické tělo už není tělem dítěte a způsob života,
kterým jsme žili dříve, se k nám už nehodí. Nechceme z úst svých rodičů slýchat, co máme a co
nemáme dělat. Chceme svou svobodu. Chceme být sami sebou, ale zároveň se toho bojíme. Lidé
nám říkají, že "už nejsme dítětem", ale my zároveň nejsme ani dospělým, a to je pro většinu
lidí obtížné období. Jakmile dosáhneme věku teenagerů, nepotřebujeme nikoho k tomu, aby
nás usměrňoval. Naučili jsme se sami sebe posuzovat, trestat se i odměňovat podle stejného
systému přesvědčení, kterého se nám dostalo, a používáním stejného systému odměn a trestů.
V některých oblastech světa může být přizpůsobování společnosti pro lidi snazší a jinde naopak
těžší. Obecně platí, že nikdo z nás nemá šanci vlivu společnosti uniknout. Nikdo z nás.
Nakonec tělo dospívá a vše se znovu mění. Znovu začínáme hledat, ale nyní to, co stále více
a více hledáme, je naše já. Hledáme lásku, protože jsme se naučili věřit, že láska je někde mimo
nás. Hledáme spravedlnost, protože v systému přesvědčení, kterému nás naučili, spravedlnost
neexistuje. Hledáme pravdu, protože věříme pouze v poznání, které jsme si ve své mysli uložili.

A samozřejmě neustále hledáme dokonalost, protože teď se s ostatními lidmi shodneme na tom,
že "nikdo není dokonalý".

Z Knihy : Pátá dohoda Don Miguel Ruiz, don Jose Ruiz a Janet Mills

Tento text může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka i se všemi odkazy http://slunecnikvet-anna.blog.cz

Budeš-li pracovat a žít v harmonii, poznáš význam opravdové svobody, svobody srdce, mysli a Ducha.

11. března 2012 v 6:00 Myšlenka Nového dne

Jednej podle Mých zákonů, nikoli proti nim. Jednáš-li proti nim, bojuješ předem prohranou bitvu a nikam se tak nedostaneš. Máš-li v sobě napětí, hledej ve svém nitru, proti čemu bojuješ, co způsobuje toto napětí. Můžeš si být jist, že je tam něco, co zdržuje tvůj vývoj a brání ti v dosažení tvého nejvyššího dobra. Nechť jedinou tvou touhou je konat Mou vůli a jít Mými cestami. Nedovol, aby ti v tom cokoliv bránilo a stálo v cestě. Najdeš-li si čas, abys hledal, poznáš, co je Má vůle, a pak je na tobě, abys jí byl poslušen bez váhání. Budeš-li pracovat a žít v harmonii, poznáš význam opravdové svobody, svobody srdce, mysli a Ducha. Bude z tebe vycházet nevýslovná moudrost a porozumění. Jsi-li v tomto stavu vědomí, mohu tě využívat k tomu, abys Mi pomohl nastolit nové nebe a novou Zemi.

10.3.2012 4 IX TVOŘIVÁ SÍLA JAGUÁRA BÍLÝM NEZÁVISLÝM MÁGEM

10. března 2012 v 13:35 Aktuální novinky

10.3.2012 - Srdce je diamant, lúčom jednoty žiarim cez srdce. Spájam sa s láskou, v láske cez žiaru Slnka. Prosím o odpustenie a odpúšťam sebe aj vám. Tu a teraz stojím tvárou k láske. Prijímam múdrosť srdca a púšťam minulosť. Láskou som a láskou tvorím. S láskou a pokorou otváram sa jednote.
V sekcii Mayovia je vložený dnešný výklad.

S láskou Féwa

Odkaz, obraz sú autorské (c) Féwa, je možné ich v neskrátenej a neupravenej verzii ďalej šíriť len nekomerčným spôsobom, za podmienky uvedenia aktívneho odkazu http://www.anjelska.sk


Mayovia na dnes
Výklad mayského kalendáru - 10.3.2012
Napsal uživatel Amia
Sobota, 10 Březen 2012 09:29

‎10.3.2012 4 IX TVOŘIVÁ SÍLA JAGUÁRA BÍLÝM NEZÁVISLÝM MÁGEM


DNES JE DOBRÝ DEN SPOJIT SE S MATKOU PŘÍRODOU A PROKÁZAT JÍ VDĚČNOST

JAGUÁR SE RODÍ Z LÁSKY S HLUBOKOU LÁSKOU K MATCE ZEMI, JE TO ŠAMAN HLUBOCE SPOJENÝ SE ZDROJEM MAGIE ZEMĚ …… ŽENSKÁ ENERGIE, KTERÁ VLÁDNE DUCHEM DŽUNGLE, ROVIN I HOR ….. DUCH JAGUÁRA OSIDLUJE MAYSKÉ SVATYNĚ, ŽÁDÁN O POMOC NA DUCHOVNÍCH I MATERIÁLNÍCH CESTÁCH, JE TO VLÁDCE ENERGIE VDĚČNOSTI

Naše srdce před námi otevírá dveře do království magie. Dnes v sobě probudíme mága a šamana, ale ne za pomocí technických nebo esoterických iluzí - ale skrze bezpodmínečnou lásku. Víme, že manipulování pravdy či útěk ke lži, nám zavírá cestu k úspěchu. Dnes pomalu opouštíme kariéru i peníze. Snaha a honění se za majetkem nás uzamkne v nižších světech.

TRANSFORMACE STÍNU
Vybudujte stabilní most mezi Božským JÁ a vůlí Boha. Zůstaňte flexibilní,upřímní a otevření, zůstávajíc v jednoduchém, téměř naivním způsobu života přijímajíc to, co je UŠLECHTILÉ, místo nutit se vytvořit něco uměle. Otevřete se novým možnostem. Jste svobodní. Vaše moc nezná hranic.

Poctivost, spravedlnost, síla lásky….

BÍLÝ MÁG vám umožňuje udělat kvantový skok ve Vědomí a překročení prahu SVĚTA MAGIE. Za tímto symbolem jsou skryté energie zodpovědné za kouzlo tvoření. Mágem je možné stát se díky síle srdce, nikoliv za pomoci těžké hlavy! Všechny světské touhy člověka uvězní ve světě dogmat, mohou vyvolat jedině bolest a utrpení. U mnoha nezralých lidí - lidí stavějících na první místo dobro materiální - mohou dny BÍLÉHO MÁGA bolestně zdůraznit zranitelnost vůči nepřízni osudu.

Ten, kdo otevřel srdce, tzn. naučil se dívat na život pohledem bezpodmínečné lásky, nikoliv racionální inteligencí,navrhnou dny MÁGA geniální řešení,zašlou pomoc a podporu v řešení mnoha složitých otázek. Problémy budou vyřešeny téměř spontánně, bez neplodného honění, úporných závodů, strádání a námahy, náhle ztratí svůj význam. Člověk nemající nic jiného "na práci" začne podvědomě připravovat půdu pro nové,tvořivé síly. To je úkol BÍLÉHO MÁGA!

Pokud si nejste jisti, kdo má pravdu - rozum nebo srdce - spojte se s Tónem vibrace BÍLÉHO MÁGA.

Dny ČTYŘKY, pulzují pozemskou moudrostí, stále hledající příjemce na Zemi. Věřte, že vaše vědomé úvahy podporují projevení se Bílé Magie ve vašem životě. Žijte láskou a otevřou se před vámi všechny brány. Váš obr MÁG čeká po eony let, aby s vámi navázal spolupráci a vyprovodil vás ze světa neustálého boje. Materiální situace a neustálé honění se za chlebem se vrátí automaticky do normálního stavu, ztratí na mimořádné důležitosti.

4. NEZÁVISLÝ TÓN FORMY A MÍRY SÍLY VIZE CÍLE
ČTYŘKA symbolizuje čtverec, základnu pyramidy, velmi solidní základ. Je čas na dokončení vašich zářivých snů. Dávejte pozor na vaši přirozenou logiku a smysl rozpoznávat. Tyto dary podporuje tichý hlas vašeho tvořivého ducha. Vy jste Mistrem, který uskutečňuje své sny a představy! Otevřete dveře a přivolejte si svět ČTYŘKY. Bude vás odkazovat na vyšší rovinu existence, která vám přinese uzdravení a probudí vaši tvořivost ještě v tomto životním cyklu. Proměna ČTYŘKY vám nabízí pomoc při pochopení Zákonů Universa, kterými se řídí život na Zemi.Využijte moc ČTYŘKY a snažte se splynout s časem a prostorem i materiální formou. Seberte do hrsti všechno co je NEVIDITELNÉ, BEZČASOVÉ A BEZ HRANIC. Seberte svoje myšlenky a dejte jim tvar, udělejte pořádek ve světě mysli. Rozviňte v sobě schopnost spravedlivého řešení, bez hodnocení zkušeností na špatné a dobré. Osvoboďte se od dotčení!

KREATIVITA A KONSTRUKTIVNÍ MYŠLENÍ
VYZÝVAJÍCÍ SÍLA PRAKTICKÉHO PROVÁDĚNÍ

Tón IX je zodpovědný za svět formy, tvaru materie a za věci ve fyzickém světě. Každý duchovní obsah potřebuje Energii ČTYŘKY, aby se mohl projevit ve světě fyzickém. V tomto obsahu se také hodnotí symboly karmického kola. Tón ČTVRTÝ vytváří základnu a zjišťuje programy vykonané v dané Vlně. Zde se uzavírá tzv.zóna načítání programu, tady se schvaluje závěrečný vzor. S ohledem na Kalendář, každá Vlna potřebuje ČTYŘI dny, aby definovala téma a dala mu konečnou podobu. ČTYŘKA odhaluje další plány Vlny. Díky spojení Tónu ČTYŘKY se Sluneční Pečetí dostane každá Vlna konečný obrys. Dny ČTVRTÉHO Tónu poskytují rovněž důležité informace o osobních záležitostech, které jsme odhalili na přelomu aktuálně běžící Vlny. Následující dny - v závislosti na otázkách sporů a stupni obtížnosti - mohou přinést neočekávané individuální změny ( dle doporučení ČTYŘKY). Pozorování těchto dnů může být velice zajímavé. Dozvíme se zde, v jaké oblasti se objeví problematika Vlny, definovaná Sluneční Pečetí.

Autor Monika Czyrek
Překlad Lenka Sýkorová http://monikaczyrek.blogspot.com/

Tvoříš světlo svým pozitivním, konstruktivním životem a bytím.

10. března 2012 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Proč neužívat toho, co je pro tebe určeno? K čemu je ti elektrické osvětlení v místnosti, když opomeneš otočit vypínačem a naplnit místnost světlem? Proč nezůstáváš obrácen ke Mně se žádostí o pomoc a sílu a neužíváš všechny ty zázračné dary, které na tebe čekají? Přestaň se namáhat sám, protože když Mě znáš a miluješ Mě, budeš si vždy přát být si vědom Mne i Mé božské přítomnosti. Budeš chtít chodit ve světle, protože kde je světlo, mizí temnota. Tvoříš světlo svým pozitivním, konstruktivním životem a bytím; proto nedovol, aby cokoli negativního v tobě zatemnilo toto světlo. Možná to budeš muset dělat vědomě tak dlouho, dokud se nezbavíš všeho negativního v sobě a nenaučíš se stále žít pozitivně. Zpočátku to možná bude pro tebe opravdu výkon, ale postupně se to stane pro tebe tak samozřejmé jako dýchání.

Mít se dobře....

9. března 2012 v 11:43 Oblíbená videa

THRIVE (Mit se dobře) je nekonvenční dokumentární film, který zvedá závoj toho, co se SKUTEČNĚ děje na našem světě proto, že jde stále po penězích - odhaluje globální konsolidaci moci téměř ve všech aspektech našeho života. THRIVE spřádá dohromady průlomy ve vědě, vědomí a aktivismu, a nabízí skutečná řešení, dávající nám sílu k odvážným strategiím nemajícím obdoby, abychom opět získali zpět své životy a svou budoucnost.


Láska nastaví ještě druhou tvář a stále vytrvává. Dokážeš to?

9. března 2012 v 6:00 Myšlenka Nového dne


Učíš-li se prokazovat jiným službu, otvíráš tak své srdce a udržuješ je otevřené. Čím svobodněji a radostněji dáváš, tím více lásky vyzařuješ i přitahuješ. Čím více lásky dáváš, tím více jí dostaneš. Je to zákon. Nikdy neztrácej odvahu, jestliže láska nebude bezprostředně opětována. Prostě věz, že dříve nebo později se tak stane, a proto nech dál lásku plynout, protože láska nikdy neodpoví záporně. Láska není nikdy poražena. Láska není jako hlemýžď, nikdy se nestáhne, když je odmrštěna nebo odmítnuta. Nastaví ještě druhou tvář a stále vytrvává. Dokážeš to? Nemůžeš to zvládnout sám, ale se Mnou dokážeš cokoli. Hledej stále Mou pomoc, a Já na tebe nikdy nezapomenu. Poznáš, že můžeš milovat, milovat a stále milovat bez jakýchkoliv obtíží.

Most do země Terabithia

8. března 2012 v 21:13 Oblíbená videa

Most do země Terabithia


Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou.

Pod tvorbu nádherných paláců, mystických bytostí a zázračné přírody se podepsalo oscarové studio Weta Digital ve Wellingtonu, Nový Zéland, z jehož dílny vyšly kinohity jako Pán prstenů 1-3, King Kong a mnohé další. Film je celovečerním debutem talentovaného režiséra, který má na svém kontě nominaci na Oscara a cenu Emmy - Gabora Csupa. Film se stejně jako Pán prstenů 1-3 natáčí ve West Aucklandu, na Novém Zélandu v lesích Riverhead. (oficiální text distributora)

http://www.uloz.to/x3CfJ6J/most-do-zeme-terabithia-cz-avi


8.3.2012 2 EB POLARITA CESTY ŽIVOTA ŽLUTÝM POLARITNÍM MUŽEM

8. března 2012 v 19:50 Aktuální novinky
Mayovia na dnes
Výklad mayského kalendáru - 8.3.2012
Napsal uživatel Amia
Čtvrtek, 08 Březen 2012 12:46
8.3.2012 2 EB POLARITA CESTY ŽIVOTA ŽLUTÝM POLARITNÍM MUŽEM


EB SYMBOLIZUJE CESTU ŽIVOTA

Od této chvíle se snažíme uvést do života autentičnost, nezávislost a svobodnou vůli. Dnes kontrolujeme svět extrémů s možností výběru životní moudrosti. Dnes neztrácíme hlavu, neporazí nás žádné překážky. Jsme připraveni poznat naše pozitivní i negativní stránky. Stojíc na pokraji sopky karmické rezonance, prošli jsme zkouškou. Dnes oceňujeme velikost lidské povahy.

TRANSFORMACE STÍNU DNEŠNÍHO DNE
Znovu se seberte! Můžete najít své místo ve světě, pokud zjistíte, co vám přináší radost, kterou máte díky pocitu z dobře vykonané práce. Buďte připraveni stát se prázdným. Stav prázdnoty je místo pro Nové Vědomí. Starejte se o své tělo. Změňte styl života. Zvolněte tempo. Začněte harmonizovat běh událostí.
Svobodná vůle, odpovědnost, moudrost……
Zkušenosti získané ve dni ŽLUTÉHO MUŽE, mohou být velmi překvapivé, protože tady jde o naši pravou identitu. Většina z nás je uvězněná v karmické polaritě a stále upadá do extrémů (záleží na stupni vývoje) buď se zastaví na extrémním strachu nebo se toulá po poli lásky. Odrážením těchto stavů máme chorobné sklony vydávat rozhodnutí ohledně lidí či jevů. V takových případech dochází ve dni ŽLUTÉHO MUŽE k čelní srážce našeho pohledu se světem silné neutrální Energie. Dokud neuvěříte v suverenitu vašeho JÁ, budete stále sužováni bolestí toho, co přichází zvenčí. Čím více jste uvízli v polaritě, tím více vás tyto dny budou děsit.

Pokud patříte k těm, kteří se povznesli nad Svět matérie, den EB vás zalije moudrostí, kterou s sebou přináší. Díky ní KARMICKÁ TERAPIE přestane řídit rytmus vašeho života, protože stojíte nad nimi. Sami si začnete řídit svůj život a dny EB budou podporovat vaši nezávislost.

Pokud je vaše JÁ stále závislé na vnějším světě - na Starých ideologiích či libosti a nelibosti nadřízených - zkuste poslechnout vzkazy ŽLUTÉHO MUŽE. Vnitřní obr stále čeká na vaše znamení, chce abyste ho zapojili do akce, aby zavedl pořádek ve vašem životě. Pomůže vám pomoci nalézt vaši svobodu a nezávislost vašeho JÁ.

Pečeť ŽLUTÉHO MUŽE je první kontrolní stanicí na cestě k uskutečnění vašeho Vyššího Já.
2.POLARITNÍ TÓN VÝZVA SÍLY POLARITY
Polarita je jako tkalcovský stav, na kterém je vetkán pozemský vzorec duchovní osnovy. V zrcadle polarity najdete mnoho tváří iluze. Podívejte se do zrcadla - kdo se na vás dívá z druhé strany? Polarita odhaluje naše duchovní dilema, konflikty a vnitřní spory. Sledujte své sklony a neochotu. Podívejte se na téma realisticky, kde je zapletená vaše duchovní osnova. Přijměte úkoly, kterými se zabývá léčba DVOJKOU. Konfliktní situace ve skutečnosti pracují jako vaši spojenci. Dbejte také na polaritu ženské a mužské části v sobě i v partnerském vztahu. Prozkoumejte oba aspekty. Akceptujete své pohlaví? Nacházíte naplnění v partnerském životě a naplňujete vy svého životního partnera? Obejměte panorama darů ve vašem vztahu. Sledujte v něm oba póly, přirozené zvyky, návyky a objevte moudrost,která z nich vyplívá. Všechny výzvy (póly) slouží tomu, aby se lidé naučili poskytovat si vzájemnou úctu.

POLARITA JE PULSEM ZDROJE UNIVERSA

Dny s energií Tónu Polaritního představují rovněž téma Vlny mezi pozemskými póly. Pečeť stojící v Tónu DVA nastavuje scénu akcí v našem životě. V těchto dnech běží proces identifikace vlastních úvah.
Překlad Lenka Sýkorová

PROČ JSOU ŽENY BLÍŽE K OSVÍCENÍ

8. března 2012 v 15:36 Vývoj vědomí bytostí

PROČ JSOU ŽENY BLÍŽE K OSVÍCENÍ

PROČ JSOU ŽENY BLÍŽE K OSVÍCENÍMusejí muži či ženy překonat stejné překážky na cestě k osvícení?

Ano, ale pro ženu je obvykle snazší být ve svém těle, takže žena je přirozeně blíže k Bytí, a tudíž k osvícení. Proto v mnoha starých kulturách žena symbolizovala transcendentální realitu. Tato realita byla považována za lůno, které dává život všem bytostem. V knize Taote- ťing (O Tao a ctnosti) je tao neboli Bytí popisováno jako "nekonečné, věčně přítomné", jako "matka vesmíru". Ženy jsou blíže k Bytí, neboť je prakticky "ztělesňují". Kromě toho se všechny bytosti a všechny věci musejí nakonec vrátit ke Zdroji. "Všechny věci mizí v tau. Pouze tao trvá věčně."
V psychologii a mytologii je Zdroj symbolizován světlou a temnou stránkou ženství. Bohyně nebo Boží Matka dává život a bere život. Když se lidé začali ztotožňovat s myslí a ztratili kontakt se svou božskou podstatou, začali přemýšlet o Bohu jako o mužské bytosti. Muži ovládli společnost a ženy jim byly podřízeny.

Nenavrhuji návrat k ženskému symbolismu božství. Někteří lidé užívají slova Bohyně místo slova Bůh, neboť se snaží obnovit rovnováhu mezi mužským a ženským principem, a to je dobré. Tento symbolismus může být dočasně užitečný, ale stane se překážkou, jakmile se snažíte realizovat čisté Bytí. Faktem však zůstává, že energetická frekvence mysli je v podstatě mužská. Mysl se snaží manipulovat, odporovat, ovládat, vlastnit atd. Proto je tradiční Bůh patriarchální, autoritativní postavou, které bychom se měli bát, jak nám radí Starý zákon. Tento Bůh je projekcí lidské mysli. Chceme-li se osvobodit z područí mysli a opět se spojit s hlubší realitou Bytí, musíme přijímat život, místo abychom se mu bránili. To je však mnohem bližší ženskému principu. Zatímco energie mysli je tvrdá a nepružná, energie Bytí je měkká a poddajná a přesto mnohem mocnější než mysl. Mysl ovládá naši civilizaci, zatímco Bytí ovládá veškerý život na této planetě i mimo ni. Bytí je Inteligence, jejímž viditelným projevem je hmotný vesmír. Ačkoli ženy mají k Bytí blíže, i mužům je dostupné.

V současné době je většina mužů i žen ve spárech mysli. Většina lidí se ztotožňuje s myslí a s emočním tělem. Právě to nám brání v dosažení osvícení. Největší překážkou pro muže je mysl, zatímco největší překážkou pro ženy je emoční tělo.

ECKHART TOLLE - MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKUKryon: Přenastavení/Rekalibrace lidské bytosti 1. 3. 2012

8. března 2012 v 15:08 Vývoj vědomí bytostí

Kryon: Přenastavení/Rekalibrace lidské bytosti
1. 3. 2012
Tento živý channeling byl předán v Red Deer, Alberta, Kanada
dne 7. ledna 2012

S cílem pomoci čtenáři, byl tento channeling za účelem ještě jasnějšího pochopení znovu Kryonem a Lee předělán. Často se totiž stane, že co se naživo zažije, obsahuje skrytou energii, která nese určitý druh komunikace - toto u vytištěné stránky není. Takže si užijte toto obohacené poselství.

Zdravím vás, milovaní. Jsem Kryon z Magnetické služby. Zdá se jakoby to bylo před chvilkou, kdy jsem vám řekl, že v místnosti nastanou změny a já je cítím. Vlastností těch, kteří jsou na druhé straně závoje, je soucit. Ale vždy vyvstávají dotazy. Někteří se ptají: "Jak mám poznat, kdo mne navštěvuje? Mám z toho či z onoho obavy a když channelluji a otevřu ústa, nevím co se stane. Dovolují každé energii ve vesmíru aby do mne vstoupila?" A my vám říkáme: oh, jak je třídimenzionální myslet si, že andělé, kteří kolem vás stojí, by někdy toto dopustili! Když je to soucitná energie, pochází od Boha. Když není, pochází od vás. Tak je to jednoduché. Nepředstavujte si ve své mysli množství temných energií, které čekají, aby se na vás vrhly, protože je to lidmi vyrobena sugesce. Tak jste si polidštili Boha, že si nejste jisti ani tehdy, když vás Duch vezme za ruku.

Pojďme to dnes večer změnit. Vězte, že kamkoliv jdete, a můžete to nazvat jak chcete, máte doprovod. Je pro mne těžké vysvětlit jak se duše dělí, protože to zní jakoby to byla negativní věc, ale je to krásné. Vždy jste tři, kamkoliv jdete. Oh, vlastně je vás víc, ale tři představují hlavní skupinu. Jedno z nich je Vyšší Já, což je vaším jádrem. Jak mohu objasnit co je Vyšší Já? Je to jádro, Vy. Je vaše část, která vibruje ve vyšších vibracích. Není to nad vámi, ale spíše ve vás a toto "vy", vibrující na vyšších frekvencích, otevírá portál, který je doslova spojnicí a nataženou rukou k Duchu. A to jste vy. Takže to je číslo jedna.

Pak je tam vědomá mysl, která představuje vaše biologické já. Teď tam jsou dvě části. Kolik je třeba, aby se vytvořila skupina? Vidíte? Jsou kvantové věci, které jste sotva pochopili, a do toho se počítá i pole, které je kolem vás a které je8 metrůširoké. Lidská bytost je úžasná.

Další část je vaše část, která zůstává na mé straně závoje a kterou úplně popíráte. Vidíte ji jako průvodce či pomocníka, na kterého jste úzce napojeni. Ale je to konstanta, která vás spojuje s Bohem - vždy, kdekoliv jste.

2012

Chci hovořit o tom, co se nyní na planetě děje a tímto bych vám chtěl dát první úplný channelling o roce 2012, což je, řekl bych, vlastností energie, která na vás nyní působí. Tato energie se mění. Ti, kdo zde v této místnosti sedíte a budete tu sedět i zítra (hovoří k těm, kdo jsou v Okanagan Valley), obdrží stejnou zprávu. Toto je jedna z mála příležitostí, kdy opakuji zprávu v tom samém jazyce. Je nutné to zopakovat. Bude přepsána a uslyší ji tak mnozí.

Po mém vysvětlení budou staré duše vědět víc o zkušenostech, kterými procházejí a budou více vědět o tom, co je způsobuje. Vše je dáno v lásce a není tu nic, z čeho mít obavy. Sedíte na bezpečném místě.

Energie, která nyní navštívila Zemi, byla očekávána. Staré kultury ji předpověděly a nedávno jsme vám o tom dali pár channellingů, dokonce to byl i channeling ze země zvané Peru o pohybu tzv. Opeřeného hada (poprvé zmíněno v knize Kryon, Kniha 8, z r. 2000). Momentálně probíhá posun mezi mužskou a ženskou energií planety. Severní hemisféra, kde vždy převažoval mužský prvek, se mění. Jižní polokoule, která nebyla tak vyhraněna, se mění. Moudrost starých civilizací na jižní polokouli začíná nahrazovat moudrost starých národů ze Severu. A vy začínáte vidět, že lidská bytost je jemnější.

Z duchovního hlediska jsou staré duše z této změny nejdříve znepokojeny a začínají se z biologického hlediska měnit. Očekávali jste to a je to tady. Tento proces je takový, že ho cítí celá planeta. Nepokoje, které nyní vidíte v zemích, kde nebyly nepokoje po staletí, jsou výsledkem této změny - protože to je to, co se stane, když lidstvo začíná mít víc soucitu, když se chce více sjednocovat než oddělovat a objevují se nové myšlenky a nová moudrost.

Nový objev

Toto nové vědomí vytváří nové objevy - pokročilejší vědu, pokročilejší myšlení a řešení pro věci, kterým říkáte základní lidská témata. Populační exploze, potraviny, voda, výroba energie - všechny tyto věcí se změní. Během dvou generací tu bude nové myšlení, nový způsob uvažování a nové objevy, a některé dokonce v průběhu přišitích 18 let. Ale změna probíhá a já vám chci říct, kdo ji nejdříve pocítí. Jsou to ti zde na těchto židlích, kdo poslouchají můj hlas a ti, co toto čtou - kdo byli na této planetě tolikrát a kdo jsou na starou energii zvyklí. Stará duše, začínáš se rozpomínat. Začínáš se rozpomínat na to, jaké to bývalo a jaké to znovu může být. Stará duše, začínáš se přenastavovat a je to buněčná změna ve 3. dimenzi.

Posuny energie, o kterých hovoříme nebudou jakýmsi druhem esoterní New Age magie. Naopak, jasně ji uvidíte zakotvenou ve vládách a vědě. Uvidíte ji všude na planetě, když se energie začíná posouvat - odvracet od toho, co všichni očekávali. Pomalu. Řekl jsem to již předtím. Postupně země, které byly léta v izolaci, otevřou své dveře. Raději si teď všechno vyfoťte, protože nic nebude jako dřív. Postupně se k vám ostatní přidají a jejich děti se budou potkávat s vašimi dětmi a vy si uvědomíte, že máte mnoho společného a že oni nemají nízké energie, jak vám bylo řečeno.

Přenastavení biologie/fyzického těla

Předmětem dnešního a zítřejšího channellingu je přenastavení staré duše. Takže channellingy budou podobné a nebudou na sebe přesně navazovat. Nepotřebujete Díl I a Díl II. Řeknu vám všechno dnes a všechno zítra. Chci, abyste věděli, co můžete očekávat a s čím již někteří z vás pracují: přenastavení. Vaše biologická podstata se musí změnit. Musí dokázat absorbovat a pracovat a stát se součástí jemnější energie. Pokud se to má stát, musí dojít k přenastavení jádra, čili energetického centra.

Ti, kdo studovali mřížku, která představuje vzorcové energie kolem vás, přenastavení znají. Víte o vyvažujících energiích které jsou nutné k tomu, aby se lidé začali měnit. Víte o tom, co je omlazení těla, na což se ještě i dnes vzpomíná, o tom jak se dělí buňky a jak každičká buňka vašeho těla (včetně mozku a srdce a kůže) regeneruje. Jsou stvořeny tak, aby regenerovaly - pokud jsou odstraněny, jsou stvořeny tak, aby se regenerovaly; pokud se poškodí, jsou stvořeny tak, aby zregenerovaly. Oh, lidé, znovu to říkám: není vám divné, že mořské hvězdici může dorůst končetina a vám ne? Nemyslíte si, že je to divné? To se změní.

Nuže, když se všechno regeneruje, není vám to divné, že nemoc může způsobit změnu v myšlení člověka, a že vědci vám řeknou, že mozkové buňky vymírají, přesouvají se, mění nebo otráví a že člověk dokonce ztratí vzpomínky na lásku? Kde je tedy regenerace? Kde je oprava? Takto DNA není vytvořena, moji drazí. Buňky jsou vytvořeny tak, aby se vrátily do původní matrice a vytvořily novou, čerstvou buňku. Tak je to vytvořeno! Vaše věda to uvidí a vaše spirituální těla to uvidí a ti, co zde sedí na židlích se budou muset přenastavit, aby s tím mohli pracovat.

Přenastavení probíhá automaticky. Nemusíte o to žádat. Chci vám to zopakovat. Stane se to, protože jste staré duše. A proto jste tady. Nemusíte o to žádat. Ale očekávali jste, že k přenastavení dojde a vy si vzpomínáte. Ale možná to není přesně to, co očekáváte?

Je to nepohodlné! Někteří z vás pochopí, ke komu míří tato zpráva, když vám začneme vyjmenovávat věci, které jsou méně pozitivní, a s nimiž se někteří z vás během přenastavovacího procesu setkáte. Jde o některé z vás, ne o všechny. Každá lidská bytost má svoji jedinečnou cestu, takže každý zakouší věci svým způsobem. Takže toto není obecně platný výčet toho, co se stane starým duším. Naopak, jsou zde možnosti mnoha příznaků přenastavení, které mohou staré duše zažít a které jsou tady a které jsou připraveny pokročit na této planetě dál.

Seznam

Někteří budete mít závratě. Je to jeden z příznaků přenastavení. Není v tom nic jiného a přejde to. Ale může to způsobit starosti neboť ti, kdo budou mít závratě, mohou ztratit orientaci a to může dokonce zapříčinit pád. Takže - co si počít s touto novu informací? Za prvé - vězte, že nemáte nějakou hroznou mozkovou nemoc. Za druhé - buďte při chůzi opatrnější! Dává vám to teď smysl?

Jsou zde i jiné věci. Budete mít problém se spaním - větší než normálně. Budete se budit ne jednou, ale dvakrát i vícekrát. Takže někteří z vás, kdo tyto věci již pocítili, vědí, co se děje. Je to přenastavení.

První otázka, kterou člověk položí zní: "Jak dlouho to potrvá?" Odpověď je, potrvá to tak dlouho, jak to potrvá, oh ty má hustoto (Kryon se usmívá). Myslím, že teď máte o tom představu. Přenastavení potrvá tak dlouho, dokud potrvá a pokud s tím budete bojovat, potrvá déle. A ještě horší je, že pokud si vezmete proti příznakům léky, bude se to stále opakovat. Oslavujte to a žijte s tím. Řekněte svým buňkám, že to chápete a přijměte to, nebojujte s tím. Tím se to urychlí a dokonce to dříve odezní.

Každá jedna biologická jednotka, t.j. člověk v této místnosti je jiný a nyní řekneme něco, co jsme již delší dobu neřekli, ale co potřebujete slyšet. To, co funguje na vašem zdraví, vychází kompletně a úplně z vašeho akášického dědictví. Kde jste strávili většinu vašich životů? Možná to bylo v Asii? Možná v Indii nebo Tibetu? Možná to bylo na jižní polokouli? Každé z těchto míst a každá z těchto kultur měla jiné stravování, které vás udržovalo vyváženými a zdravými - a nyní jste v tomto životě na severní polokouli. Měli byste vědět, že jste výrazně ovlivnění druhem stravy, kterou jste měli v minulých životech.

Možná jste byli vegany. Možná jste jedli pouze obiloviny. Proto budou vaše buňky, aby byly vyvážené, chtít tuto potravu. Chápete? Jsou zde jiní, kteří pochází hlavně ze Severní Ameriky, z Evropy, kteří neměli nikdy takové stravování jako v Asii nebo na jihu. Proto nechtějí mít nic společného s potravinami těchto zemí. Poslyšte, proto neexistuje obecná odpověď na otázku "co bych měl jíst, aby to podporovalo moje duchovní zdraví?" Neexistuje žádné "bych". Místo toho existují dobré signály z toho "vrozeného" ve vás, co vám dává přehled, pokud jde o nejzdravější věci pro vaše tělo. Jinými slovy, naslouchejte vašim buňkám!

Takže, proč to zmiňuji? Protože budete dostávat od lidí rady ohledně toho, co jíst, abyste vylepšili to, co s vašim zdravím není v pořádku, jak se budete přenastavovat. Rovnou vám říkám, abyste je neposlouchali. Namísto toho jděte do sebe a dovolte, aby vám váš akášický záznam řekl, co pro vás bude fungovat. Nedivte se, když někteří budete alergičtí na věci, které jste vždy jedli. Řeknu vám: vaše tělo se přenastavuje. Tento poznatek bude pro vás potřebný, abyste se pohnuli kupředu, abyste se posunuli na místo, kde budete v rovnováze a v největší moudrosti.

Mnozí z vás možná nemáte rádi průmyslově zpracované potraviny, protože na to nejste zvyklí v souvislosti s vaší Akášou. Vidíte co vám říkám? Z hlubin své moudrosti, kterou jste pěstovali a se kterou jste kráčeli znovu a znovu ve svých dávných dějinách, vytáhnete šamanské energie a některé věci v souvislosti s tím přijdou - jako vaše vyvážená strava například - budete s tím muset nějak naložit. Nebojujte s tím.

Takové věci můžete očekávat. Jsou tady proto, abyste viděli a cítili. Vizte je takové jaké jsou: jde o přenastavení. Možná řeknete "Drahý Duchu, děkuji ti za toto přenastavení - za to, že se staráš, abych věděl, kam chci jít a co chci dělat". Člověče, jak se nyní přenastavíš, bude mít vliv na to, jaký se vrátíš v příštím životě. Již nikdy to nebudeš muset zažít znovu - nikdy. Akášické dědictví je mnohem více než genealogie lidí, z nichž pocházíte (rodičů). To víte. Akášické dědictví představuje ty věci, které jste zažili ve všech životech - bez ohledu na geny vašich rodičů. Někdy se jedná o převažující a nejzávažnější věci, s nimiž musíte zacházet. Ti, kdo zde sedí na židlích a naslouchají mému hlasu, začínají s těmito věcmi pracovat. Tak toto je další věc: Buďte připraveni na to, že tyto věci z minula se vynoří, aby byly vyčištěny.

Čištění minulosti

Možná jste v posledních několika životech neprospívali příliš dobře v lekcích života a nyní cítíte, že byste mohli být v tomto úspěšnější? Budete, neboť Země vás potřebuje. A nepotřebuje, abyste byli sevřeni strachem. Místo toho potřebuje, abyste si řekli: "Přijímám toto přenastavení bez ohledu na to, co se s mým tělem momentálně děje, pomine to. Jestli je to příliš, pomine to. Stojím zde na této planetě jako božská částečka - moudrý, patřičný - já sem patřím. Nastal můj čas. Buněčné struktury mého těla, poslouchejte: jestli je tu něco nepatřičného, ať to odejde. Odplavte to s odpadem. Vyplavte to, protože to vnímám jako nepatřičné, není to v souladu s energií Božské lásky. Ať do mého vědomí vstupují pouze milosrdné (soucitné) věci". Možná, že některým z vás se to bude říkat těžko.

Dobré zprávy

Takže nyní se podívejme na ty věci, které můžete očekávat na fyzické rovině, které nebudou tak zlé.

Za prvé: budete schopni zatočit s těmi nejhoršími návyky, které jste v tomto životě měli a zbavit se jich velmi rychle. Je to nová energie spolupráce spolu s energií Pracovníka Světla. Máte to? Oh, udělejme si přestávku a udělejte si chvilku na hluboký nádech, protože pracuji s těmi, kdo naslouchají mému hlasu a toto čtou, kteří prošli tisíciletími pronásledování, utrpení, mučení. Jsou zde ti, kteří byli upálení na hranicích. Bylo to proto, že energie, kterou jste na Zemi přinesli, nebyla v souladu s tím, co země prožívala. Svatí muži a ženy byli požádáni, aby někoho vyléčili a potom museli jít za vesnici a skočit z útesu. Strach je takový. A vy jste zde. Znám vás. Vrátili jste se. Ale nyní se tato planeta začíná měnit, takže všechny věci, které jste na zemi s vaší akášickou zkušeností přinesli, začnou spolupracovat s novou energií.

Oh, zhluboka se nadechněte, protože začíná docházet k razantnějším projevům - ne okamžitě, ne dnes, ne v tuto hodinu; ale pomalounku. Tyto kvantové hodiny se začínají pohybovat vaším směrem. Země dostává jemnější, nadšenou energii. S ní jste se narodili. To je váš nástroj. V minulosti byl považován za divný, cizí, představoval slabost. Byli jste ostrakizováni. Někteří jste byli vypuzeni z rodiny. Já vím, kdo je zde. Říkám vám, že v této nové energii se na vás mohou začít dívat jinak a uvidí, že jste se stali jemnějšími, a ani nebudou vědět, že jsou to oni, kdo se změnili.

Začnou fungovat věci, které dříve nefungovaly. Máte návyk, kterého byste se chtěli zbavit? Je to způsob vašeho myšlení nebo způsob jak jíte? Je to to, co vkládáte do těla? Je to to, co kouříte? Zabíjí vás to a vy to víte? Víte, ke komu mluvím, drazí. Chcete to změnit? Tak vám říkám, že to, co děláte v této energii, se bude projevovat ve vašem těle odlišně, i když jste to zkoušeli již dřív.

Poslyšte: nikdo z vás nesmí říct, staré duše, moudré duše: "Já to zkoušel a nefungovalo to". Pokud to uděláte, bude to, jakoby mluvilo dítě, které nezná, jak fungují věci. Místo toho řekněte: "Nyní to již vím lépe. Budu to manifestovat, neboť mé tělo naslouchá. Nastal můj čas."

Energie spolupráce a její používání

Takže toto přináší nová energie: spolupráci. Věci půjdou lépe a lépe budou plynout. Pohnou se dopředu, ne dozadu. Když vyslovíte slovo o tom, co chcete v životě mít a započne tento proces, mnozí z vás hned uvidí pozitivní vývoj věcí. Klíčem je synchronicita. Jděte tam, kde se tyto věci mají uskutečnit. Nepokoušejte se něco manifestovat a potom se zavřít do komory a čekat na to. Namísto toho jděte do míst, kde myslíte že se ty věci stanou. Rozumíte? Tam budou odpovědi, neboť tudy budou zrovna procházet ti, kteří budou mít pro vás řešení! Hledají vás, zrovna jako vy hledáte je. Neschovávejte se. V procesu předělávání mají lidé sklon se ukrýt, protože se necítí moc dobře.

Běžná nachlazení

Budete častěji nachlazeni. Proč k tomu dojde? Pak se rychleji vyléčíte - a proč se tak děje? Nachlazení člověka bylo vždy důsledkem přenastavování a změn jeho fyziologického procesu. Nachladnout je nutné, proto to nemůžete "vyléčit". Musíte tím projít. Obyčejné nachlazení je opakující se příležitostí k tomu, aby se imunitní systém sám opravil. To jste snad nevěděli? Proto nepůjdete do lékárny a nekoupíte si léky na běžné nachlazení. Tvoří se ve vás určitým způsobem systém, který vám pomůže, a to se musí se zopakovat. Nebuďte šokováni, když chytnete rýmu a řekněte si: "No, nemyslel jsem si, že to na mně znovu přijde, protože jsem zrovna jednu již prodělal". Takové je přenastavení.

To jsou věci, o kterých jsme vám chtěli říct, abyste věděli co se děje a nebáli se jich. Je mnoho pozitivních věcí, které představují opravdu pozitivní energie, které se odehrávají na planetě a které vytvářejí pro lidstvo skvělé příležitosti. To je energie, která podporuje Pracovníka Světla. Není již třeba plavat proti proudu, milovaní.

No, každý z vás je jiný, a já vím kdo jste. Klíčem je oddanost. Tyto věci nemůžete dělat jen tak ledabyle - ale to víte, že? Když se dáte do manifestování toho, co v živote potřebujete, Univerzum naslouchá. Když můžete přijímat zprávy z mé strany závoje, já vám řeknu, co již možná víte. Nemáme hodiny. Takže já k vám hovořím TEĎ.

Vidím energii v této místnosti, a vidím, kdo je zde. Vidím starou duši. Mluvím k Tobě v Teď. Takže je na tobě, co dělají tvé hodiny a jak dlouho to ve tvé realitě potrvá. V mé realitě již k tomu došlo… je to již hotovo, protože nejsilnější možnosti se stanou manifestovanou realitou. Vidíte to takto? Můžete odsud odejít s tím, že ve vaší mysli je věc již uskutečněna? V této místnosti je energie, která se sama právě teď vysílá do míst, kam se potřebuje dostat.

Co očekávat z duchovního hlediska

Co můžete očekávat z duchovního hlediska? Toto přenastavení je o schopnosti zůstat na této planetě ve zdraví a štěstí, bez dramat strachu. To, co si o tom stará duše pamatuje, je potenciálem této doby.

(přestávka)

Můj partner již dříve zmínil ve své přednášce, že pro něj je jedna z největších záhad, proč řeší staré duše otázky sebeúcty. Ve své nevědomosti zde (Lee) stojí a říká, že nemá potuchy, proč to tak staré duše mají. Řeknu vám proč: protože jste byli biti po stovky let! Pokaždé, když se pohnete o dva kroky dopředu, jste zahnáni o jeden zpátky, někdy i o pět. Takže přicházíte do tohoto života a co očekáváte? Velmi málo. Protože někteří z vás, už když mají jen začít s projektem, máte v sobě hlásek který říká: "Oh, věděl jsem, že se něco stane". Příliš toho nečekáte, že? Je to proto, že ve starší energii se všechno, co jste dělali, setkalo s odporem. Všechno. Kdykoli jste chtěli navrhnout něco pozitivního, co by mohlo pomoci, vám bylo řečeno, že jste zbloudili. Kdykoli jste v nějakém složitém problému viděli duchovní moudrost, nikdo jiný ji neviděl. Neměli zájem. Stále a znovu jste byli osamoceni. Když se věci zavařily, vy jste volali po tom, aby byly řešeny. Většina ostatních volala po zbrani. Nyní říkáme, že se to mění.

Takže, z duchovního hlediska, se budete mít víc rádi a nyní máte příležitosti tak činit, protože ve vás je vesmír, zvaný buněčná struktura, s triliony částeček DNA. Tyto částečky začínají reagovat a začínají být připraveny na zadání vašich instrukcí. Ruka se již, tak říkajíc, chystá vydat pokyn vaši buněčné struktuře a buňky řikají: "OK, ty jsi šéf. Co budeme dělat?"

Klíč k sebeúctě

Sebeúcta je program. Je to program! Je to informace získaná ze zkušenosti, je to něco co je naučené. Můžete to přeprogramovat! Musíte si pouze říct, co chcete. "Drahá buněčná strukturo, můžete říct, zasloužím si být tady. Nastal můj čas. Mám to, co chtějí i druzí. Je to má doba. Jsem v plánu Země důležitý. Zasloužil jsem si pochvalu. Je moje doba. Drahá buněčná strukturo, zbav mne nevhodných emočních záležitostí, které mně zdržují na mé cestě vpřed ke kráse a síle. Síla, o které hovořím, je má schopnost tvořit soucit a světlo všude, kudy chodím."

Vaše buněčná struktura se usměje, podá vám ruku, která na vás již čekala a řekne: "V tomto spolutvoření jsme tvými partnery. Pojďme na to."

Nepohodlí?

Přenastavení - bude mít náročné a krásné vlastnosti. Jak se budete cítit, když najednou budete více osvícení a budete mít víc informací? Budete mít pocit, že jste víc součástí Boha - i když s rýmou (Kryon se usmívá). Někdy upadnete, a budete se muset smát. Biologie je taková. Posun trvá nějaký čas - měsíce, možná víc.

Takže, když se budete setkávat s věcmi týkajícími se přenastavení a nepohodlí, vězte, proč zde jsou. Takže v tu samou chvíli oslavujte to, co je ve vás, což je větší soucit, který začíná fungovat ve vašem životě. Věci budou fungovat líp.

Svobodná vůle a celkový obraz

No, takže toto všechno vychází z toho, že jste obdrželi informaci a vy se jí chopíte a budete ji manifestovat. To znamená, že se bude dít vaše svobodná vůle. Pokud si této informace nebudete všímat, stane se velmi málo. Jste přece staré duše a máte svobodnou vůli.

Nakonec vám položím obyčejnou otázku týkající se tohoto přenastavení: "Kryone, říkáš že se energie Země posouvá. Znamená to, že to bude pociťovat celé lidstvo. Je to tak?" Ano. Celé lidstvo to bude cítit. Uvidíte to ve způsobu, jakým budou odstraněny vlády a jak budou znovu vytvořeny. Budete to vidět ve způsobu jiného myšlení. Uvidíte to ve způsobu jiného myšlení, jak vám to již řekl můj partner během channellingů v minulosti.

Režimy starých energií se neobnoví, ale rozhodnou se změnit. Společnosti, které ve svých způsobech trvaly 1000 let se rozhodnou najednou změnit. Spolupráce a jednota se stanou normou v průběhu dvou generací. Jednoho dne přijde doba, když se otočíte ke dnešku a řeknete: "Byli jsme barbaři." Taková je to změna.

Načasování a budoucnost

Na druhé straně závoje jsem v TEĎ. Nemám tady žádné hodiny. Jenom vám říkám to, co vidím. Vidím ozdravenou planetu, nakonec s novou vědou. Vidím planetu, kde není žádná dlouhodobá nemoc a kde otázka čisté vody není žádné téma. V žádném případě! Vidím dobu, kdy všichni lidé mají elektřinu a je lehké ji získat a není drahá, kdy si můžete vytápět domovy lehce a dobře. Toto všechno jsou věci, které jsou nejsilnějším potenciálem v kvantové polévce manifestace. Ale hodiny vám dát nemohu.

Co vám MOHU říct je to, že se tato Země sama přenastavuje a že se objeví různá témata. Některá budou politická a některá budou, co se týče rekalibrace, na tom trochu hůř a Země to pocítí. Stanou se všichni osvícenými? Ne. Vy, staré duše, představujete méně než půl procenta lidské populace a vy zažehnete tu sirku v temnotě. Řekli jsme vám o tom již dříve: stanete se nositeli světla v temnotě, kdy pár světýlek umožní, aby všichni lépe viděli. To je vaše práce, jenom ta práce bude lehčí.

Hovořím v TEĎ. Nemohu vám dát hodiny. Prosím, pochopte smysl toho všeho, když opustíte tuto místnost. Vizte možnosti a nečekejte na denní novinky a na to, že se věci stanou zítra. Lidská bytosti, nezlob se ve svém rychle pracujícím vědomí. Bůh je trpělivý, měj také trpělivost. Cožpak to nestojí za to, že jsi žil tolik životů, že teď přijdeš a dáš tomu všemu šanci?

V této místnosti jsou tací, kteří přemýšlí o tom, jak dlouho budou žít, vzhledem k tomu, co se nyní děje. Víte, o kom mluvím. Řeknu vám, že vidím potenciál velmi dlouhého života. Stále jsou zde ti, kteří by mi mohli říct: "Ano, ale - ano, ale - ano ale….". Bez ohledu na to, co vám řeknu, někteří budou mít výmluvu, proč to nemůže fungovat. To k vám mluví stará energie. Změňte se! Začněte vidět to, co je možné a změňte to na to, co JE.

Faktor kvantovosti

Nakonec tohle: Čím více se bude věda dívat na strukturu atomu v malém, a pak se podívá na vesmír ve velkém, začne vidět souvislosti. Vaše věda začíná vidět, že není žádná nahodilost v tom, co se zdá být nahodilostí 3D. Místo toho vidí inteligentní design. To znamená, že to, co nazýváte stvořením (t.j způsob, jak byly věci vytvořeny) bylo zaměřeno na život, zaměřeno na soucítění. To, co vidíte, je dílem Boha. Nelze již déle popírat existenci Stvořitele.

Když se pohroužíte do sebe a budete se zabývat sami sebou, chci abyste viděli v sobě totéž. Je na čase pochopit, že vy nejste dílem náhody. Váš život není výsledkem náhody. Věci se vám nedějí náhodně. Dějí se vám tak, jak je tvoříte. Je zde systém a může být řízen a programován a přeprogramován. To je manifestace.

Ostatně, toto je lekce pro celé lidstvo - vytvořit uzdravenou Zemi, stvořit mírovou Zemi, a ve zdraví a tvořivosti jít na místa, o nichž jste ani nesnili. To je začátek. Nemám hodiny. Ale vidím největší potenciály a ty vám dnes předávám, když můj partner sedí před vámi. Potenciály, které vidíme, jsou větší než loni. Když se Pracovníci Světla přenastaví v lehkosti, mohou proces urychlit. Nebojujte proti tomu.

Takže - když opustíte toto místo, život se vrátí do normálu a nastoupí rutina, můžete se ohlédnout zpět na těchto pár minut, které jsme strávili spolu a říct si: "Přál bych si, abych tyto věci dokázal". Tak lehce sklouzáváte do staré energie a neuvědomujete si, kdo jste! Proto je potřebné přenastavení, abyste tímto způsobem již nemysleli. To, co se děje v multidimenzionálním stavu má co dělat s vědomím mimo čas a prostor. Jenom když kráčíte po této planetě a udržujete světlo, vytváříte energii, o které jste ani nevěděli, že ji máte. Proto chceme, abyste zůstali zdraví, bez dramat a strachů. Ti, kteří mají pocit, že nedělají pro planetu nic, žijí v černobílém světe, zatímco kolem sebe rozprašují barvy.

Tak si stanovte cíl, přejete-li si to, protože to lidé mají rádi. Ale chci vám říci toto: jsou mnozí, kteří se mění již tím, že žijí a mají soucit s druhými, kteří jsou kolem nich. Někteří zde v místnosti jsou učitelé, někteří channelleři a někteří jsou léčitelé. Někteří o to nemají zájem a já vím, kteří to jsou, protože tato zpráva není pro všechny. Stojíte nad propastí možnosti, kvůli které jsem sem přišel. Proto je tu Kryon - abych vám pomohl přejít přes most. Gratuluji vám, že jste došli tak daleko.

Stará energie se bude bránit, milovaní. Počítejte s tím, ale tentokrát počítejte s tím, že vyhrajete. A vyhrajete. Protože letos, v roce 2012, začínají mít Pracovníci Světla převahu. To znamená, že světlo začíná být vidět a semena, která byla zaseta před dávnou dobou začínají přinášet sklizeň.

A tak to je.

KRYON

Poznámka ke kopírování:
Zdroj originálu: http://www.kryon.com/

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Mirka K.http://www.transformace.info/ Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

Jedno světlo může změnit svět Jennifer Hoffman/AA Uriel

8. března 2012 v 12:41 Doteky Nového Života

Jedno světlo může změnit svět
Jennifer Hoffman/AA Uriel

Jakákoliv omezení již dle vašeho vnímání blokují vaši cestu, jsou vyjádřením paměti, kterou nesete v hlubinách svého fyzického, emocionálního a energetického těla a vztahují se k dobám, v nichž bylo vaše úsilí limitováno situacemi, kdy bylo vaše světlo odmítnuto. Jedná se často o výraz vašeho ,,vědomí mučedníka a oběti", kdy jste své léčivé světlo nabídli své skupině duší, a to s vědomím, že ony nejsou ještě na přeměnu připraveny.

Avšak nikdy nebylo vaším posláním změnit svět, vaše role spočívá ve vyzařování světla - ve všech jeho podobách. A to činit můžete, bez ohledu na to, jak svět reaguje. Svět se nakonec ke světlu obrátí, jakmile zakusí dostatečné množství temnoty. Až bude svět schopen nalézt sílu v lásce, nebude již potřebovat strach. Jenže musí zažít obojí, aby si mohl vybrat. Můžete být onou láskou, již svět potřebuje - jednou z možných voleb mezi mnoha dalšími.

Všichni, kdož slouží světlu, prožili celé životy ve službě světu, byli prostředníky změny a transformace. Vždy šířili světlo, ačkoliv v mnoha životech bylo uhašeno, neboť svět nebyl připraven propustit svůj strach. Tehdy jste si snad připadali Zdrojem zrazeni, podvedeni, a vzniklo přesvědčení, že jste - jako zdroj světla a lásky - opuštěni a nedostává se vám podpory. Toto přesvědčení přetrvávalo po vaše životy a je ve vaší skupině duší výrazně vyjádřeno. Prostřednictvím ega jste si tuto roli nositelů světla přeložili tak, že jste sem přišli změnit svět. Avšak vy jste přišli jednoduše proto, abyste byli zdrojem světla, spojením k lásce a světlu a Zdroji pro všechny ty, kteří jsou ochotni je vidět a uznat a přijmout do svého vlastního srdce a bytosti.

Na základě takovýchto zkušeností jste se nadále snažili své vlastní světlo tlumit, čímž jste též omezovali možnost vyjádření svých nadání a nevolili jste si cestu účinného tvoření. Když se svět nezmění a nepřijme vás a vaše dary, věříte, že nejste hodni radosti, lásky a úspěchu, jež jsou vaším právem od narození. Činíte ze sebe kvůli světlu mučedníky, a přece je to jen výraz vašich vlastních obav, že když jste silní, jste spíše hrozbou než inspirací. Můžete být čímkoliv, čím si být přejete, můžete mít, cokoliv chcete, uskutečnění každého snu je možné, pokud vyzařujete své světlo a jste ochotni sami pro sebe přijímat požehnání.

Stezka mučedníka a oběti není nejvyšším vyjádřením vašich energií, a omezování hojnosti není v souladu s vaší pravdou. Ve svém životě můžete být vším, pokud vyjadřujete toho, kým jste, před světem, jenž to možná přijme… anebo nepřijme. Být svou pravdou, to je všechno, co můžete udělat, a umožnit světu, aby sledoval svou vlastní stezku, dokud nebude připraven k přeměně. Přišli jste sem vnést pravdu božství a vzestupu, vyjádřit to ve svém vlastním životě, a budete onou změnou, o niž svět usiluje.

Každý z vás může změnit svět, pokud začnete v rámci své vlastní reality a necháte v sobě zářit své světlo, prosvítíte své stíny, propustíte svůj strach a obavy, spojíte se se svým vlastním vnitřním zdrojem a budete ve svém životě oním světlem, abyste tak mohli osvítit též svět.

Copyright ©2012 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc.http://www.urielheals.com/

(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pro jakékoliv médium, pokud je připojen odkaz na původní zdroj a tato poznámka - pro http://www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.) 07. 03. 2012

Archanděl Gabriel, 1. marec, 2012 Činnost / konání

8. března 2012 v 12:33 Vlastnosti i ctnosti

Archanděl Gabriel, 1. marec, 2012
Milovaní.
Rád bych k vám promluvil o hodnotě Lásky zvané ČINNOST/ KONÁNÍ. Tato vlastnost je jednou z nejdůležitějších při plnění úkolů, jež jsou před vámi. Bez ČINNOSTI/ KONÁNÍ by nic v materiálním Světě nemohlo být uskutečněno. ČINNOST/ KONÁNÍ vás pobízí k cílům a snům, které se díky této hodnotě Lásky mohou splnit. Mnoho snů se zrealizovalo, aby následně pomohly zlepšení kvality života na Zemi. Úžasným nástrojem pro ČINNOST/ KONÁNÍ je vaše fyzické tělo, které může vytvářet to, po čem touží.
Kdykoli před sebou máte cíl, který je třeba úspěšně dokončit, pak je nezbytná ČINNOST/ KONÁNÍ. Tento Svět je plný technologických zázraků, kterých postupem času ještě přibude. Množství lidí přijímá podnětné myšlenky a vzory z vyšších sfér, jež mohou být v tomto Světě realizovány ku prospěchu celého Lidstva. ČINNOST/ KONÁNÍ je pro každého z vás věcí samozřejmou a dostupnou. Díky této vlastnosti získáváte shůry úchvatná vnuknutí, jež mohou být např. technického, uměleckého nebo vědeckého rázu.
ČINNOST/ KONÁNÍ dokáže lidské tělo udržovat v dokonalém fyzickém stavu - tj. zdravé, plné životní síly, se silným energetickým polem (bez překážek a bloků, jež by mohly bránit přirozenému toku energie). Tělesným cvičením posilujete nejen své zdraví, ale i chuť do života. Bez každodenní ČINNOSTI/ KONÁNÍ budou vaše těla lenivá a zakrnělá.
K dokončení jakéhokoliv úkolu je zapotřebí ČINNOSTI/ KONÁNÍ. Máte veliký dar, pokud je vaše tělo ohebné, můžete-li se hýbat, chodit, kreslit, psát nebo mluvit. Je zapotřebí píle, vytrvalosti a obětavosti, při uplatňování ČINNOSTI/ KONÁNÍ k vytvoření toho, co by pro Vás a vaše okolí mohlo být přínosné. Pokud je nutná změna, v rámci vyprodukování něčeho nového, pak jde o změnu k lepšímu: k obnovení a naplnění vašeho Já. Bez ČINNOSTI/ KONÁNÍ nemůže být na Světě nic dokončeno, proto se jedná o nepostradatelný aspekt Lásky. ČINNOST/ KONÁNÍ je tvůrčí síla. Je to také úchvatný způsob, jak vy sami můžete být Světu prospěšní.
Mysl je neustále aktivní, i když je vaše tělo v klidu. Duševní ČINNOST/ KONÁNÍ je další výkonnou stránkou stvoření, která umožňuje tvořivosti plynule vámi proudit. Spojuje vás tak se Zdrojem. Pokud budete používat ČINNOST/ KONÁNÍ, pak se začnou objevovat i zázraky. Duševní ČINNOST/ KONÁNÍ je odrazovým můstkem pro všechny ostatní její druhy, a tedy podporuje fyzickou ČINNOST/ KONÁNÍ. Aktivita plodí tvoření, a hodnota Lásky zvaná ČINNOST/ KONÁNÍ toto tvoření udržuje v dokonalém souladu. Nyní se s vámi loučím s touto hodnotou Lásky. Buďte v míru.
JÁ JSEM Archanděl Gabriel
©2012 Marlene Swetlishoff/Tsu-tana (Soo-tam-ah) Keeper of the Symphonies of Grace.