Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Nejzáhadnější terapeut světa nalezen

22. listopadu 2011 v 22:25 |  Oblíbené knihy

Nejzáhadnější terapeut světa nalezen


Kdo se dívá ven, sní, a kdo dovnitř, ten se probouzí.
- Carl JungKdyž jsem se vrátil domů do texaského Austinu, stále se mi honil hlavou příběh onoho terapeuta, který byl schopen vyléčit druhé, aniž by se s nimi osobně sešel. V čem spočívala jeho metoda? A kdo vlastně byl? Nešlo o pouhou smyšlenku?
Znáte-li příběh mého osobního rozvoje, který jsem zaznamenal v knihách Adventures Within a The Attractor Factor, nepřekvapí vás, že jsem chtěl vědět víc. Jsem zvídavý, mám to v krvi. Sedm let jsem strávil v blízkosti jednoho kontroverzního duchovního mistra a osobně jsem se setkal s mnoha poradci osobního rozvoje, mudrci, spisovateli, kazateli, mystiky i hypnotizéry. Mé knihy byly úspěšné a mnoho vůdčích osobností z oblasti lidského rozvoje jsem mohl označovat za své přátele. Příběh havajského terapeuta byl ale v něčem naprosto odlišný a domníval jsem se, že jde o něco převratného.
Potřeboval jsem více informací, a tak jsem se pustil do pátrání. Byl jsem dokonce připraven si najmout soukromého detektiva, což se mi v minulosti několikrát osvědčilo. Postupoval jsem tak například při psaní knihy o reklamním géniovi Bruci Bartonovi The Seven Lost Secrets of Success. V případě Dr. Hew Lena však bylo všechno nakonec trochu jinak.
Jednoho dne se mi podařilo na internetu najít jeho jméno. Nebylo mi jasné, proč jsem ho neobjevil už dávno, ale tuto myšlenku jsem nijak zvlášť nerozváděl a spokojil se s tím, že jsem ho konečně našel.
Nebylo tam však žádné telefonní číslo. Dr. Hew Len nabízel osobní konzultaci prostřednictvím emailové korespondence. Takový způsob vedení terapie se mi sice zdál zvláštní, ale řekl jsem si, že v dnešní době je možné všechno. Navíc jsem tušil, že se tímto způsobem mohu nejlépe Hew Lenovi přiblížit, a poslal jsem mu zprávu. Napjatě jsem očekával odpověď. Byl jsem zvědavý, co mi řekne, zda to bude něco poučného a zda mě svým emailem uzdraví.
V noci jsem téměř nespal, tolik jsem dychtil po odpovědi. Ta přišla následujícího rána:

Joe, děkuji, že jste se na mě obrátil s žádostí o konzultaci. Pracuji většinou prostřednictvím internetu nebo faxu. Osoba, která se hodlá podrobit mé terapii, mi většinou něco o sobě napíše a přiblíží mi problém či situaci, kterou právě řeší. Já pak tyto údaje zpracuji, medituji o nich a požádám o Božské vedení. Pak klientovi odpovím a poskytnu mu výsledek své meditace.
Při dnešním obědě mě o terapii požádal jeden havajský právník.
Předal mi o sobě informace, které zpracuji, a odpovím mu, co mi
Božství v meditaci sdělí.
Více o mé práci lze najít na www.hooponopono.org.
Neváhejte mě kontaktovat ve svých záležitostech.
S přáním nekonečného klidu a míru.
Klid a mír ve Mně,
Ihaleakala Hew Len, Ph.D.

Email na mě zapůsobil neobvykle a vyvolal další otázky. Hovoří s Bohem? Tvoří jeho klientelu právníci? Informací ale nebylo dost na to, abych si na toho člověka a jeho metodu mohl vytvořit názor. Každopádně jsem se chtěl dovědět víc.
Ihned jsem se rozhodl požádat ho o elektronickou konzultaci, jež stála 150 dolarů, což pro mě byla směšná částka. Byl jsem naprosto rozechvělý Konečně se setkám se zázračným psychologem, kterého tak dlouho hledám!
Chvíli jsem nevěděl, na co se ho zeptám. Vede se mi dobře, mám své knížky, úspěch, auta, domy, životní partnerku, zdraví a štěstí, zkrátka vše, po čem touží většina lidí. Dokonce se mi podařilo zhubnout o 36 kilogramů a cítím se skvěle. Na cestě ke štěstí mi překáží ještě přebytečných 7 kilogramů, jichž bych se rád zbavil. Poněvadž jsem nad svou nadváhou ještě úplně nezvítězil, rozhodl jsem se požádat Dr. Hew Lena o radu v této věci. Odpověděl mi do druhého dne:

Joe, děkuji vám za odpověď.
Po jejím přečtení jsem dostal informaci, že se máte dobře. Promluvte si se svým tělem a řekněte mu: "Miluji tě takové, jaké jsi. Děkuji ti za to, že mi sloužíš, a pokud jsem tě kdy zneužil, prosím o odpuštění." Takto láskyplně promlouvejte ke svému tělu několikrát denně. Děkujte mu za to, že vás nosí, děkujte mu za dech i za tlukot srdce.
Přijměte své tělo jako partnera, nikoli služebníka. Hovořte s ním, jako byste hovořil s dítětem. Spřátelte se. Vaše tělo potřebuje ke zdraví spoustu vody. Možná, že svými signály, za nimiž vidíte hlad, dává spíše najevo žízeň.
Pijte modrou sluneční vodu. Dovede znovu vyvolat vzpomínky, jež se v podvědomí přehrají, aby mohly následně odejít a nechat prostor božské energii. Nejprve si pořiďte modrou skleněnou láhev. Tu naplňte vodou z kohoutku. Uzavřete hrdlo zátkou nebo ho zabalte do celofánu. Pak nechte vodu alespoň hodinu na slunci nebo v blízkosti jiného světelného zdroje. Takto připravenou vodu pijte nebo se s ní omývejte po koupeli či sprše. Můžete z ní i vařit, prát v ní šaty, či ji používat pro jakýkoli jiný běžný účel. Je také vhodná k přípravě kávy a horké čokolády.
Z vašeho dopisu vnímám dar, jímž oplýváte a jenž je nade vše. Je jím vaše elegantní čistota.
Možná se jednou setkáme na své pouti domů. Přeji vám bezpodmínečný klid a mír. Klid a mír ve Mně, Ihaleakala
Zatímco jsem se kochal klidným tónem jeho dopisu, pochopil jsem, že se chci dovědět více. Byl to způsob, jakým dělal konzultace? Byl to způsob léčení, který použil na pacienty v psychiatrické léčebně? Pokud ano, něco mi tu chybělo. Nezdálo se mi, že by běžný člověk přijal zprávu podobné povahy a považoval ji za řešení svého problému nadváhy. Konstatování, že se mám dobře, s největší pravděpodobností nic nevyřeší.
Požádal jsem ho o další informace. Zanedlouho mi odpověděl:

Joe!
Klid a mír začíná u mne.
Mé problémy jsou vzpomínkami mého podvědomí.
Nemají nic společného s žádným člověkem, ani s žádnou situací.
Jsou tím, co Shakespeare poeticky označil v jednom ze svých sonetů za "štkaní už proštkaného".
Když se probudí vzpomínky, které mi připomenou určitý problém, stojím před volbou: zůstat připoutaný, anebo požádat Božství, aby je přeměnilo a uvolnilo a navrátilo mou mysl do původního nulového stavu prázdna…, stavu osvobození od vzpomínek. Takto zbaven vzpomínek se stávám Božským Já v podobě, v níž mě Božství stvořilo k obrazu svému.
Podvědomí v nulovém stavu nezná čas ani připoutanost, hranice ani smrt. Zato pod vlivem vzpomínek se stává vězněm času, místa, problémů, nejistoty, zmatku, myšlení, hodnocení a ovládání. Veden vzpomínkami se vzdávám své jasné mysli a souladu s Božstvím.
Důsledkem tohoto nesouladu je absence Inspirace, což vede ke ztrátě Záměru.
Při své práci s lidmi nepřestávám prosit Božství, aby proměnilo mé vnímání, myšlenky a reakce, tedy projevy vzpomínek uložených v podvědomí. V nulovém stavu naplní Božství mé podvědomí a vědomou mysl Inspirací a umožní mé duši vnímat lidi stejným způsobem, jakým je vnímá Ono.
Díky tomuto souladu s Božstvím se společně s mým vlastním podvědomím mění podvědomí všech bytostí, a to nejen lidí, ale také nerostů, zvířat, rostlin a všech ostatních projevených a neprojevených forem života. Jak krásný je pocit, že mír, klid a svoboda pocházejí z mého nitra!

Klid a mír ve Mně, Ihaleakala

Ve svém chápání jsem se nedostal o mnoho dál, než jsem byl předtím. Rozhodl jsem poprosit Ihaleakalu o spolupráci, na jejímž základě bych napsal knihu. Zdálo se mi, že to je nejpřirozenější způsob, jak se dovědět podrobnosti o jeho technice a práci v psychiatrické léčebně. Zároveň jsem se mu svěřil se svým přesvědčením, že by taková kniha mohla pomoci druhým a že většinu práce bych vykonal sám. Poslal jsem mu další email a čekal na odpověď, která zněla:

Joe!
Klid a mír začíná u mne.
Lidstvo si vytvořilo návyk na vzpomínky a myslí si, že druzí potřebují pomoc. Nalezení vlastního Já pomocí ho'oponopono znamená uvolnění vzpomínek z podvědomí, jež vidí problémy vně, nikoli uvnitř. Každý z nás si na svět přinesl své "štkané už proštkané". Obtížné vzpomínky se nevážou na lidí, místa ani situace. Jsou to příležitostí určené k vysvobození.
Smyslem techniky ho'oponopono je uzdravit své vlastní Já, svůj vlastní přirozený soulad s Božskou Inteligencí. Takto se otevře nulový stav a duší prostoupí inspirace. Zkušenost říká, že lidé, kteří používají ho'oponopono, chtějí často pomáhat druhým tak, že jim vysvětlí, jak to funguje. Zbavit se naprogramování "já jim můžu pomoci" je těžké. "Vysvětlování" ho'oponopono lidem problematické vzpomínky neodstraní, zato její používání ano. Chceme-li očistit své "štkané už proštkané", uleví se nejen nám, ale také všemu a všem. Proto nedoporučujeme, aby lidé o této technice s někým hovořili, nýbrž je nabádáme, aby se vzdali předsudků, které mají vůči druhým, a nejprve osvobodili sebe samé a potom teprve ostatní.
Klid a mír začíná u mne.
KMM
Ihaleakala

Stále jsem nerozuměl.
Opět jsem odpověděl a požádal o telefonický rozhovor. Ihaleakala souhlasil. Domluvili jsme se na příští pátek, což bylo za několik dní. Ze samé nedočkavosti jsem napsal svému příteli Marku Ryanovi a podělil se s ním o úžasnou novinu, tedy že si konečně promluvím se záhadným havajským šamanem, o němž mi před lety vyprávěl. I jeho přepadla nedočkavost.
Oba jsme byli zvědavi, co se ještě dozvíme, a ani v nejmenším jsme netušili, co nás čeká.


Z knihy: Svět bez hranic Joe Vitale, Ihaleakala Hew Len, Ph.D.


Tento text může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka i se všemi odkazy http://slunecnikvet-anna.blog.cz 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama