Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Elementální bytosti vody

7. června 2011 v 10:40 |  ŽIVEL VODA


Rusalky (vodní elementálové)
Tyto bytosti jsou spojeny s vodním živlem. Kdekoli se nachází přírodní vodní zdroj, tam jsou také ony. Veškerá voda na naši planetě - déšť, řeky , oceány atd. - je spojena s aktivitou rusalek. Rusalky jsou stejně jako gnómové smrtelné, avšak vydrží více a žijí déle.
Voda je studnicí všeho života a vodní alementální bytosti neodmyslitelně souvisí s hledáním této studny uvnitř sebe. Probouzejí v nás dar empatie, léčení a očisty.
Existuje mnoho příběhů, kde hlavní roli hrají vodní skřítci, vodné duchové a mořské panny.
Rusalky mají na starosti naše astrální tělo a podněcují v nás vnímání přírody a cit k ní. Účastní se rozvíjení vyšších a intenzivnějších pocitů a emocí. Mají vládu nad energií tvoření, zrodu, intuice a tvůrčí imaginace. Pomáhají nám vstřebávat životní zkušenosti do té míry, že jich můžeme plně využít. Pomáhají nám vidět a procítit plnou extázi tvoření, ať je to akt sexuální, či umělecký, nebo ať jde o správné emoce při plnění povinností. Rusalky nám svou přítomnost dávají najevo zpravidla ve snech. Sny o vodě a senzualitě jsou často zrcadlem jejich aktivity, vybízejí nás v rámci našeho života k větší tvořivosti. Práce s nimi nám omáhá v ovládání a směřování snové aktivity a posiluje astrální tělo, skrze které pak můžeme dosáhnout plně vědomích mimotělních zkušeností.


Každému člověku je určena jedna rusalka, aby mu po celý život pomáhala. Dokážeme-li se na ni plně vyladit, budeme přístupní všem ostatním přírodním bytostem, jež jsou spojeny s vodním živlem. Náš osobní vodní elementál napomáhá také správnému fungování tělních tekutin - krve, lymfy atd. nemoci krve rusalku kontaminují a svazují ji nedobrovolně s karmou a působením nedobrovolné nemoci. Pokud zneužíváme svoje tělo, pokud s ním špatně zacházíme, jednáme stejně i s osobním vodním elementálem. Aby mohl žít, byl přiřazen jednou provždy k člověku. Na člověku závisí jeho rozvoj. Když se vyvíjíme my , vyvíjí se také on. Nedostatečné spojení s osobní rusalkou, nebo jinými bytostmi vodní říše, přináší člověku psychické, emocionální a dokonce fyzické problémy. Můžeme mít potíže se soucitem, malou důvěru k intuici, fanatický strach z bolesti. Neznamená to nutně nedostatečnou citlivost, ale druhým se můžeme zdát chladní. Málo pochopení a účasti, málo empatie a vášně, touhy či nadšení v životě obecně odráží nutnost vyladit se na osobní rusalku, nebo na ty vodní duchy, kteří působí na náš cit k přírodě. Ztráta vyváženého spojení s vodními elementály vede ke zvýšení toxicity v těle, protože voda neproudí jak by měla a nemůže vykonávat svou očistnou funkci.
Na druhé straně přílišné spojení s vodními elementály a duchy může člověka zaplavit vodními emocemi a rozporuplnými pocity. Fyzickým projevem tohoto stavu bývá zadržování vody v těle. Těsné spojení s vodními duchy může vést také k egocentrismu, zdůrazněné imaginaci a dokonce k extrémnímu chování. Může vás ovládnou chorobná vášeň. Můžete být přecitlivělí, může vás ochromit strach, uzavřenost a tajnůstkářství. Místo nějaké aktivní činnosti, začnete marnit všechen svůj čas ponořeni v touhách nebo emocích a budete mít pocit velké zranitelnosti.


Skrze svou osobní rusalku se můžeme dostat do styku se svými city a hlubšími emocemi. Pomáhá nám uvědomovat si jednotu všeho stvořeného. Stimuluje naši schopnost starat se o druhé a otevírá nám přístup k emocionálním zásobám, k nádrží, v níž nalezneme léčivý soucit a intuici. Vzhledem k její fluidní podstatě lze rusalku nejlépe ovládat pomocí rozhodnosti, jistoty a stálosti.

Tento text může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka i se všemi odkazy http://www.slunecnikvet-anna.blog.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KAROLINA HLAVATA | E-mail | 22. listopadu 2013 v 20:52 | Reagovat

KRASA,VERÍM TOMU NA 100%

2 | 21. dubna 2015 v 16:57 | Reagovat

Podle mě se o rusalkách nebo vílách nedá napsat takhle obecně-tady je to napsané jako hotová věc, co ale víme? Rusalku si musí najít každý sám, a to v sobě, ve vlastním těle, duchu,... a každému se rusalka může objevit v jiné podobě, každý ji může chápat jinak. Co když ty, kdo jsi to psal, jsi objevil svou rusalku v sobě, ale ostatní to mají úplně jinak??? Já například cítím, že jsem vodní víla. Cítím v sobě energii, občas, když se snažím ji dostat ven, tak se mi chvějí ruce. Jsem víla, ale ještě v sobě nedokážu probudit tu sílu.......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama