Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Království elementálních bytostí

28. května 2011 v 22:41 |  Elementální bytosti

Království elementálních bytostí

Přírodní síly se často klasifikují podle jedné ze čtyř forem svého projevu, jimiž jsou země, oheň, voda a vzduch. Bytostem, které se silami přírodního světa zacházejí na té nejzákladnější úrovni, se říká elementálové.
Lidé většinou nevědí, jaký je rozdíl mezi elementálními bytostmi a jinými přírodními duchy - těmi, které obvykle nazýváme víly a elfové. Zpravidla je směšují dohromady buď jako elementály, nebo jako přírodní duchy, avšak mezi těmito dvěma skupinami existuje rozdíl. Obě sice přinášejí do téže vrstvy hierarchie (andělské) , zastávají však odlišné funkce.
Víly a elfové se projevují spíše jako osobnosti, zatím co elementálové mají obecnější povahu.
Elementární bytosti jsou základními pilíři přírody. Mají velmi blízko ke skutečným, prvotním energiím a prvotnímu vědomí, ale ještě se nerozvinuly natolik, aby získaly opravdovou osobnost. Když jsme s nimi v kontaktu stimulují v nás silně, jednoznačné odezvy, které jsou charakterizovány jejím zaměřením - zemské,ohnivé, vodní a vzdušné.
Každý ze čtyř druhů elementálů odráží základní energetický vzorec říše víl, tak jak se manifestuje v přírodě. Vzájemně jsou propojeni tak, aby utvářely a udržovaly v chodu všechny záležitosti Země. V každém aspektu přírody a v každém člověku jsou zastoupeny všechny čtyři druhy elementálů. Kdyby některý z našeho života zmizel, nemohli bychom existovat.


Pojem elementál, není pouhé označení, etiketa, symbol či nějaká koncepce. Jsou to skutečně životní síly v nás a v přírodě. Utvářejí všechno, co můžeme vnímat svými pěti smysly. V mytologii byla konkrétním elementárním silám přiřazena božstva. Existovali ohniví bohové a bohyně, stejně jako existovali bohové a bohyně země, vody či vzduchu.
Jednotlivé víly a elfové mají příbuzenský vztah k jednomu, nebo více živlům a často je najdeme poblíž míst, kde se tyto živly v přírodě projevují: vodní skřítky a víly poblíž vody, lesní elfy v lesích a tak dále. Mohou tak snadněji využívat a vyjadřovat energii daného živlu.
S elementální úrovní andělské hierarchie se musíme naučit pracovat stejně jako s bytostmi, kterým říkáme víly a elfové. Elementálové jsou pro náš život v mnoha ohledech zcela zásadní. Často slýcháme, že někdo má nedostatek nějakého živlu. Pokud je tomu tak, zažívá takový člověk na nějaké úrovni nerovnováhu. Elementálové nás nabíjejí a doplňují naši energii. Dodávají nám palivo, které potřebujeme k životu. Pracují se všemi aspekty naší bytosti - fyzickým, emocionálním, mentálním i duchovním . ke každé této rovině je nám ve skutečnosti přidělen elementál, kteřý s námi má v dané rovině pracovat. V těsné blízkosti člověka mají elementálové větší příležitost rozvíjet svou osobnost a v rámci své hierarchie stoupat výš. Když se s nimi naučíme pracovat, dynamickým způsobem se tím vyladíme na všechny energie přírody a budeme vnímat, jak na nás působí. Budeme umět lépe ovládat vlastní energii na všech úrovních ( fyzické, emocionální, mentální a duchovní ).


Tento text může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka i se všemi odkazy http://www.slunecnikvet-anna.blog.cz/
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama