Nabízím osobní konzultace více ZDE "Zázrak je, když se rozhodneš sám(a) sebe poznat


NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně.
Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz

NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby


Nezvratitelná transformace

29. září 2010 v 7:00 |  Doteky Nového Života
fgr

Probuzení

Probuzení je změna vědomí, kdy se myšlení oddělí od uvědomění. Většina lidí to nevnímá jako nějakou událost, ale proces, jenž podstoupí. Dokonce i lidé, kteří zažijí náhlou, dramatickou a na první pohled nezvratitelnou transformaci, následně projdou obdobím, kdy jimi nové vědomí neustále proudí, mění vše, co dělají a stává se tak součástí jejich života.
Když se probudíte, přestanete se ztrácet v myšlenkách a začnete vnímat sebe sama jako vědomí za myšlenkami. Myšlení pak přestane být samoúčelnou, neřízenou činností, jež ovládá vás i celý váš život. Místo myšlení
převezme moc nad vašim životem uvědomění. Myšlení se stane nástrojem ve službách uvědomění. Uvědomění je vědomé spojení s univerzální inteligencí. Synonymem pro uvědomění je také Přítomnost - vědomí bez jakýchkoli myšlenek. Zahájení procesu probouzení, je akt milosrdenství. Nemůžete nijak zařídit, aby se to stalo, nemůžete se na to nijak připravit, ani to uspíšit. Neexistuje žádný logický, pevně daný postup, jak se k němu dopracovat, ačkoliv mysli by se to jistě líbilo. Nemusíte k tomu předem dosáhnout určitých
"kvalit", nemůžete si to nijak zasloužit. Probuzení může potkat "hříšníka" a teprve potom "svatého" a nebo naopak. To je důvod, proč se Ježíš obracel na všechny lidi bez rozdílu, ne jen na ty uznávané. Pro probuzení nemůžete nic udělat. Cokoliv pro to budete chtít udělat, bude jen snahou ega zvýšit pomocí probuzení nebo osvícení svou cenu, svou důležitost.
A tak místo aby jste se probudili, pouze přidáte pojem probuzení do své mysli, nebo si vytvoříte mentální představu, jak by měl osvícený vypadat a budete se ho snažit napodobit. Žití podle nějakého vzoru, nebo podle toho, co od vás ostatní lidé očekávají, není skutečný život, je to jen další nevědomá role vašeho ega.
nq

Jak ale může být probuzení hlavním cílem a smyslem vašeho života, když pro něj nelze nic udělat? Není cíl něco, o co se musíte snažit?
Pouze prvního krátkého probuzení, prvního záblesku vědomí, se vám dostane jako daru milosrdenství bez vašeho přispění. Pokud vám tato kniha bude připadat nesmyslná a nepochopitelná, ještě vás to nepotkalo. Pokud na ni něco ve vašem nitru reaguje, nebo pokud aspoň tušíte pravdu v ní obsaženou, znamená to, že proces probouzení ve vás už probíhá. Jakmile už začal, nemůžete ho zvrátit, pouze ego může vaše probouzení prodloužit. Někteří lidé mohou zažít prvotní procitnutí při čtení této knihy.Jiným tato kniha přinese uvědomění, že už se na cestu za plným vědomím vydali a její
přečtení celý proces prohloubí a urychlí.
Také doufám, že pomůže mnoha lidem rozpoznat a identifikovat své ego, kdykoliv se je pokusí ovládnout a zakrýt nově vznikající vědomí. U některých lidí dojde k probuzení díky tomu, že si začnou uvědomovat své myšlenky, zvláště ty negativní, jež se často nesmyslně opakují celý život. Najednou pocítí vědomí, které si tyto myšlenky uvědomuje a není při tom jejich součástí.
Jaký vztah je mezi uvědoměním a myšlením? Uvědomění je prostor, ve kterém myšlenky existují, jakmile si tento prostor začne uvědomovat sám sebe. Nemusíte se bát, že byste probuzení propásli.Jestliže zažijete záblesk uvědomění neboli Přítomnosti, budete o tom vědět. Už to nebude jen pojem ve vaši mysli. Budete si moct vybrat, jestli zůstanete přítomni, nebo jestli se znovu ponoříte do zbytečných myšlenek. Budete schopni pozvat do svého života Přítomnost, jinými slovy, vytvořit pro ni prostor. S darem probuzení získáte i odpovědnost. Můžete buď pokračovat dál, jak jste byli zvyklí a dělat, jako by se nic nestalo, nebo si můžete uvědomit nedozírný význam té události a brát Nové vědomí jako to nejdůležitější, co se vám kdy mohlo přihodit. Otevření se Nově vznikajícímu vědomí a přivedení jeho světla do tohoto světa se stane prvotním cílem a hlavním smyslem vašeho života.
Možná ještě čekáte, až se vám v životě něco důležitého přihodí a neuvědomujete si, že to nejdůležitější co se kdy může jakékoli lidské bytosti přihodit, se už ve vás odehrává: proces oddělení myšlení a uvědomění.
Mnoho lidí procházejících počátečními fázemi probouzení najednou ztrácí jistotu, jaký je jejich vnější smysl života. Najednou mají pocit, že to, co zajímá okolní svět, už pro ně není důležité. Jasně si uvědomují šílenství naši civilizace, takže mohou pocítit i určité odcizení okolnímu světu. Někdo může mít pocit, že uvízl ve vzduchoprázdnu mezi dvěma světy. Už je sice neřídí ego, ale ještě nestačili probouzející se vědomí plně zapojit do svého světa. Ještě se jim nepodařilo skloubit vnitřní a vnější smysl života.

Z knihy Nová Země (Objevte v sobě smysl života) Eckhart Tolle  

Tento text může být dále šířen a kopírován v nezkrácené a neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.    www.slunecnikvet-anna.blog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama